Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.08. 16:07:32

Rumiq! Szarkazmus :wink: ugy hiszem :P
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.08. 16:03:21

[quote="Bob_Marley"][/quote]

Igazából ott van a csont elásva, h kinek mi...
te és még pár embern már a kisbetűzéstől idegbajt kap, én mondjuk engedékenyebben a 'ly' és 'j' felcserélésétől kapnék.
Mint mondtam, nyugodtam felszólahatsz ellene, de mindenki látja mennyi értelme van. Csak felesleges és értelmetlen körök mennek le havonta róla és ennyi.
De tényleg a shutter által felhozott érv az, ami miatt ez megy, értem itt a kisbetűzésre leginkább. Mert a netes felület "engedi" ezt, ott így terjedt el. Mert mondjuk aki a fórumon is elírja azt, h mályus meg juk, az nagy valószínűséggel való életben is. De attól, h vki itt kisbetűvel írja a neveket meg kezdi a mondatokat, sztem azért az a való életben nem így csinálja.

Tetszik vagy sem, ezt kell belátnod, mert sajnos ez egy olyan csata, ahol neked kell engedned, h a netes felület márpedig mindig is ilyen lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence-barca 2013.08.08. 16:11:37-kor.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.08. 15:50:00

http://index.hu/belfold/2013/08/08/megd ... utortokon/

Délután Győr-Likócson 40,2 fokot mértek, korábban augusztus 8-án 1992-ben mérték a legmagasabb hőmérsékletet, akkor Szentendrén 38 fok volt. Az OMSZ szerint a következő órákban tovább fokozódhat a hőség, így 40,2 foknál is magasabb lehet a mai maximum-hőmérséklet.

Én meg 5-től teniszezek egy jót a tűző napon... :lol:
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.08.08. 15:41:47

Kash írta: A sima cigaretta nagyon menő...
Miért is :?: :roll:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.08. 15:30:00

bence-barca írta:
Nem azt mondják, hogy jó ez, ami van. Hanem, hogy teljesen értelmetlen ezt a témát hántorgatni. Soha nem lesz olyan, h mindenki helyesen fog írni ezen a fórumon.
Nem ehhez kapcsoldóan példa, de sosem lesz olyan kormány, akit mindenki szeret. Nincs értelme tüntetni ellene, úgysem lehet tenni semmit. Legyen jobb v baldoldal.
Felszólalhatnak az emberek az állítkínzás , a nemi erőszak, légszennyezés ellen. De attől még SAJNOS ugyanúgy lesznek ilyen dolgok. Ugyanúgy tartanak kutyaviadalokat, ugyanúgy megerőszakolnak egy lányt Budapest belvárosában és a nagy vállalatok ugyanúgy a profitit tartják szem előtt a természetvédelem helyett.
Meg lehet értetni a jelenlegi fórummal, h írjon helyesen, de másnap megint 10 ember regel, aki botrányosan ír.
Megértem Bobot, h zavarja a helyesírás (mondjuk az apróbetűkkel máig nem értem mi a gond :mrgreen: ), de bekéne látni, h szálmalom harc, amit folytat. Semmivel nem lehet kiszűrni ezt és már mindenkinek tele van a töke, h ugyanazok a körök mennek, húzza le a fórum színvonalát, miközben azért akarják, mert alacsony így is. De ezzel csak rosszabb lesz.
Részben jól látod, részben nem. Nem arról van szó, hogy mindenki doktorátusi okiratokat írogasson, hanem, ahogy jelwaz pl nagyjából leírta. Először is a kisbetűzés durva helyesírási hibának számít, megjegyzem a tulajdonnevekre ugyanúgy igaz. Na már most, az lett megtárgyalva ha ordas nagy hibát lát az ember szólhat, mi kell ennél több, hogy pl messi így van leírva illetve kisbetűvel kezdődik a mondat. Jelwaz tökéletesen leírta, akkor az ly illetve j írása szintén értelmetlen nem? És erre az az érv, hogy így szoktam meg, gyönyörű. Erre mondtam én, hogy ha valaki lusta hagyja el a szóközöket, ugyanaz a gondolatmenet, s leírom újra semmiféle különbség nincs közte. Nekem, másnak, az olvasás élményét rontja az egész (erre utalt a sorozatos példa ferninho). Miért? Mert így van leírva, zavaró a szemnek, nem ehhez van hozzászokva, durva hiba. Ragozhatjuk százegyig, itt nincs miről beszélni, ez durva hiba ha valaki kisbetűzik, kérdem én miért nem tehetném szóvá? Az egész egy nagy katyvasz, s továbbra is felháborítónak tartom az egészet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.08. 01:56:48

figyelj, én kifejtettem normálisan.

a fórum számomra egy azon lazább, kötetlenebb felületek közül (mint például az msn, facebook, kommentek, stb.) amit nem veszek komolyan helyesírásilag, és annyira stilisztikailag sem.

megjegyezném, hogy szerintem az írásképem a kisbetűzés ellenére sem marad el az átlagtól, ugyanis tagoltan írok, és szerintem érthetően fogalmazok, ezzel pedig bőven egyensúlyozom azt a 3-4 betűt, amit írhatnék shift-el is.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.08. 01:56:23

jelwaz írta: Ez alapján a legrosszabb helyesírású ember szintjét kell teljesíteni, mert valaki ennyire ír helyesen...
Nem azt mondják, hogy jó ez, ami van. Hanem, hogy teljesen értelmetlen ezt a témát hántorgatni. Soha nem lesz olyan, h mindenki helyesen fog írni ezen a fórumon.
Nem ehhez kapcsoldóan példa, de sosem lesz olyan kormány, akit mindenki szeret. Nincs értelme tüntetni ellene, úgysem lehet tenni semmit. Legyen jobb v baldoldal.
Felszólalhatnak az emberek az állítkínzás , a nemi erőszak, légszennyezés ellen. De attől még SAJNOS úgyanúgy lesznek ilyen dolgok. Ugyanúgy tartanak kutyaviadalokat, ugyanúgy megerőszakolnak egy lányt Budapest belvárosában és a nagy vállalatok ugyanúgy a profitit tartják szem előtt a természetvédelem helyett.
Meg lehet értetni a jelenlegi fórummal, h írjon helyesen, de másnap megint 10 ember regel, aki botrányosan ír.
Megértem Bobot, h zavarja a helyesírás (mondjuk az apróbetűkkel máig nem értem mi a gond :mrgreen: ), de bekéne látni, h szálmalom harc, amit folytat. Semmivel nem lehet kiszűrni ezt és már mindenkinek tele van a töke, h ugyanazok a körök mennek, húzza le a fórum színvonalát, miközben azért akarják, mert alacsony így is. De ezzel csak rosszabb lesz.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2013.08.08. 00:38:30

shutterisland írta:
egy hivatalos levélben ez egy lefektetett szabály, de ezen a fórumon, amin írunk itt nem
ez a lényege az egésznek.
Legalább védenétek meg magatokat rendesen. Ez a legsötétebb érvelések egyike, amit hallottam. Létezik olyan, hogy magyar helyesírás. Tehát, ha magyarul írsz, akkor megvannak a követelmények. A tavalyt is írhatod tavajnak, egyszerűsítés, kevesebb billentyűt kell lenyomni...

Az autópályás példa meg még ennél is siralmasabb. Azért mert más valamit helytelenül csinál, azért feljogosítva érzed magad arra, hogy te is úgy csináld? Vannak gyilkosok is. Meg pedofilok. Ez alapján a legrosszabb helyesírású ember szintjét kell teljesíteni, mert valaki ennyire ír helyesen...

Inkább írjátok, hogy székeltek az egészre és kisbetűvel fogtok írni, mert lusták vagytok vagy mert nektek így tetszik, na de a körítés már nevetséges.

Ígérem többet nem szólok ehhez a témához, de ez már nem is erről szólt. Csak ne nézzék már hülyének az embert.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.08.08. 00:11:16

Stalkyard írta:
Kash írta:E-cigi...Nagyon menő, és fele annyira sem káros mint a normális cigaretta.
Ez ha jól tudom, pont nem igaz. Mintha nemrég hallottam volna ismerőseimtől, hogy kiderült, még károsabb is az e-cigi, és talán(?) már le is került a térképről...
Igazából azt akartam irni hogy: A sima cigaretta nagyon menő, és fele annyira sem halálos mint az E-cigi. :twisted:
"jóétvágyat" hozzá Bob 8)
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.08.08. 00:00:43

Kash írta:E-cigi...Nagyon menő, és fele annyira sem káros mint a normális cigaretta.
Ez ha jól tudom, pont nem igaz. Mintha nemrég hallottam volna ismerőseimtől, hogy kiderült, még károsabb is az e-cigi, és talán(?) már le is került a térképről...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.08. 00:00:11

Autópályás példa pont jó volt, csinálja adott ember, de legyen következménye. Azt a gondolatmenetet meg szintén nem értem, hogy attól még hogy fórumnak hívjuk, de hívhatnánk Kis Bélának is, attól még mi a különbség, hogy adott normákat be kellene tartani. Nem akadémikus székfoglalókat kell írni, de engedtessék már meg, hogy a legalapvetőbb dolgot elvárja az ember.

E-cigit én még nem próbáltam, de lehet lassan érik, 1000 Ft-nál nem vagyok hajlandó többet fizetni egy doboz cigarettáért, s lassan közelítjük ezt a limitet. Én mostanában rátértem a mentolos termékekre, s a Nemzeti Dohánybolt egyik jó tulajdonsága, hogy csúszóárfolyamok vannak. :D Ugyanazt a terméket valahol 810-ért valahol 820-ért valahol 900-ért veszem meg.

Füge Udvar 18+os ráadásul oda több ember nem tudom hogy akar elmenni, mert esélytelen mindig akkora a tömeg. Oké most extra, hogy Sziget is van, de alapból a városban sem lehet közlekedni, mert mindenhol csak embert látsz, a melegen kívül még ez is elég bosszantó. Palatinuson a hétvégén gyakorlatilag megmozdulni sem lehetett.... :? Nyilván a meleg rátesz egy lapáttal, hogy mindenki próbál valahova menekülni, de a sok külföldi csak olaj a tűzre. :D Én a meleget borzasztóan utálom, nyáron gyakorlatilag három hónapig megvagyok fázva (s nem szoktam beteg lenni a manduláim is megvannak) a 40 fokból be a légkondiba és vissza művelettől. Kibírni ezt a kánikulát tényleg lehetetlen, sok folyadék, meg az arab módszer tényleg jó, hogy meleg tea, s kevésbé érzed az alap meleget. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.08.08. 00:17:01-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.07. 23:37:14

Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.08.07. 23:16:27

E-cigi...Nagyon menő, és fele annyira sem káros mint a normális cigaretta.
Múltkor átfutott a hátamon a hideg, mikor megláttam hogy milyen jó dolog is, amikor a szádban van:
http://www.fogyasztok.hu/kepek/cikk_kep ... gi_500.jpg

Nagyon durva...Ez a legjobb része a dolognak, de ha robban a szádban lehetsz pörkölt vagy paprikáskrumpli:
http://zsuzsi77.cafeblog.hu/files/P1020332.JPG

Igy nézne ki utánna az agyvelőd.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.07. 22:45:16

visca el barca írta:nikotinos rágót meg ezeket tolja/tolta itt valaki
Próbáltam,de szétmarta a számat :lol: Most jutott eszembe hogy annak idején én még csináltam is nikotinos rágót a csokigyárban. Vödörszám állt a nikotinos aroma,akkor nem volt gond. Szerintem ti nem találkoztatok vele,nem volt hosszú életű találmány. Golyórágó volt gusztustalan barna színnel.
Gyanítom egyébként hogy a konkurencia miatt szórakoznak az e-cigivel.
Mivel csak itthon gond,a legtöbb cég átköltözött a szomszédba,és neten megrendeled amire szükséged van.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.07. 22:38:47

Meleg?

38 fok van kint nappal, itt bent meg 32. Nehezen lehet kibírni, sok hideget iszok, meg megy a ventilátor, de így is nehéz.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.07. 22:36:22

Tim írta:...E-cigi...
Pár éve jött be, viszont tavaly az áprilisi 1-jei törvény (buszmegállókban tilos a dohányzás, etc...) után tért át rá pár ismerősöm, és eléggé tetszett nekik, viszont akkor még nem igazán lehetett találni kimondottan jó, és ahhoz képest egész olcsó kis masinát. Viszont, most már vannak elég pöpecek, mindenféle ízesítésű kis löttyök, francia pipástól kezdve az epresig, sőt mojitos, és ehhez hasonló finomságok is vannak.
Hatalmas előnye, hogy bárhol lehet szívni, egyetemi előadások alatt, hivatalokban, sőt múlt héten a Kékgolyó utcabeli onkológián is láttam egy öregúr kezében. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.07. 22:32:21

nikotinos rágót meg ezeket tolja/tolta itt valaki?

mára ez az egy szenvedélyem maradt, de most emelték megint kb 20%-kal és ez már így kb nagyon sok :roll:

nem szívok olyan nagyon sokat de azért elég régóta tolom, lehet abba kellene hagyni :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.08.07. 22:26:22

Tim írta:Klassz kis találmány,ha úgy akarsz dohányozni hogy nem akarsz cigizni :lol:
Javítanék: ha úgy akarsz cigizni, hogy nem akarsz dohányozni.

A dohány még mindíg a növény, én például sodrom a cigarettát, így egy ismerősöm aki szintén, mindíg kikéri magának hogy ő nem cigizik, hanem dohányzik. Mert ügye ott tényleg a dohányt veszed meg.

E- cigi?
Röhelyes a betiltása. A nemzeti dohányboltra való tekintettel kelett betiltani. Na nehogymár leszokjanak az emberek a dohányzásról!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.07. 22:14:45

lui1698 írta: Mi az az e-cigi? (tudom, gugli, de ha már elindult egy másik téma félé terelődés akkor inkább tőled kérdem, mint hivatalos felhasználót) Mail-ben küldenek egy képet, egy doboz szofiról? :D
Klassz kis találmány,ha úgy akarsz dohányozni hogy nem akarsz cigizni :lol:
Nincs káros égéstermék,kátrány, stb..Füst van,helyesebben gőz,és teljes az illúzió. Én a hagyományos cigiről tértem át,ezerszer jobb,és jelenleg nem ismert káros mellékhatása. Egy szépséghibája hogy az egész világon csak nálunk van betiltva a nikotin tartalmú utántöltő,mivel gyógyszernek minősül.
A hagyományos cigiben lévő viszont nem..Egy kicsit olyan mint a vízipipáznál.

Felhasználók
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.08.07. 21:57:01

Tim írta:Az a baj ezzel a dögletes meleggel,hogy rettenetesen sok büdös emberrel kell együtt utaznom,és nagyon nehezen viselem. Az izzadtság kb. 24 óra után kezd lebomlani,és szaglani. Ezek a népek tehát legalább egy napja nem fürdenek,és dezodort vagy stiftet sem használnak.
Valahol olvastam nemrég, hogy a 21. században már alapvető dolognak kellene lennie, hogy ne legyen minden egyes tömegközlekedésen eltöltött út merénylet az ember szaglószerve ellen.
Van amúgy (saját tapasztalat is), hogy ugye az ember dolgozik, és annak azért nem kell 1 nap, hogy olyan büdös legyen, hogy saját magát is nehezen viselje el. Bár sejtem, hogy ezek az emberek a munka szó hallatán erősen kérdőn néznének vissza.

Mi az az e-cigi? (tudom, gugli, de ha már elindult egy másik téma félé terelődés akkor inkább tőled kérdem, mint hivatalos felhasználót) Mail-ben küldenek egy képet, egy doboz szofiról? :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.08.07. 21:55:59

shutterisland írta:
Bob leírta a véleményét,ti meg cseszegetitek érte,még szép ,hogy nem hagyja magát
jah, nehogy már ő legyen a kis hős.
ő kritizált, mi reflektáltunk a kritikákra.
persze régen hagyni kellett volna, ebben mi is hibások vagyunk.
na részemről is off, bár úgyis jönni fog még.
.
Neeem. Nem hős. Én megértem mindkét oldalt :) Bobot is :)
Részemről be is fejezve...


Tim !

Ezt én is tapasztalom...
De hidd el ,ha nem lesz eső,nagyobb bajokkal kell törődnünk...apa mezőgazdasággal foglalkozik,átlátom a helyzetet. :?

MINDEN HÉTEN EGY MILLIÁRD TONNÁVAL LESZ KEVESEBB A KUKORICA !
Abi & Tito
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.08.07. 21:52:51

Tim írta:
Initom írta: Viszont az már nagyon vicces,hogy ez a helyesírás dolog századszorra kerül elő :roll:
Sajnos nem az.

Az a baj ezzel a dögletes meleggel,hogy rettenetesen sok büdös emberrel kell együtt utaznom,és nagyon nehezen viselem. Az izzadtság kb. 24 óra után kezd lebomlani,és szaglani. Ezek a népek tehát legalább egy napja nem fürdenek,és dezodort vagy stiftet sem használnak.

Más téma. E-cigit használ valaki rajtam kívül?
Ez igen. :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.07. 21:50:39

Initom írta: Viszont az már nagyon vicces,hogy ez a helyesírás dolog századszorra kerül elő :roll:
Sajnos nem az.

Az a baj ezzel a dögletes meleggel,hogy rettenetesen sok büdös emberrel kell együtt utaznom,és nagyon nehezen viselem. Az izzadtság kb. 24 óra után kezd lebomlani,és szaglani. Ezek a népek tehát legalább egy napja nem fürdenek,és dezodort vagy stiftet sem használnak.

Más téma. E-cigit használ valaki rajtam kívül?
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.07. 21:49:32

Bob leírta a véleményét,ti meg cseszegetitek érte,még szép ,hogy nem hagyja magát
jah, nehogy már ő legyen a kis hős.
ő kritizált, mi reflektáltunk a kritikákra.
persze régen hagyni kellett volna, ebben mi is hibások vagyunk.
na részemről is off, bár úgyis jönni fog még.
mennyire van nálatok meleg?
nem lehet bírni.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.08.07. 21:43:46

kanty írta:Jöjjön egy újabb mentőtéma: mennyire van nálatok meleg? Mi még a szalonnát is szívószállal isszuk.
8-kor már úgy izzadtunk, mint a tudjuk ki, a tudjuk hol. :lol:
Viszont cserébe mindennek lesz olyan ára, hogy belerohadunk esmen.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése