Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.15. 09:52:22

Mezner2 írta:
visca el barca írta:http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -papa.html

8)

a klubban egyébként olyan futballisták is megfordultak mint, lavezzi, montero, zabaleta, cordoba, vagy abreu is
II.János Pál pápa pedig a 108.socio volt,még egy éves bérletet is kapott a klubtól :D
ajjaj, ezt Mourinho tudja már? már látom magam előtt a következő sajtótájékoztatóját, ahol elmondja, h ezek után minden katolikus bíró és UEFA-hivatalnok automatikusan a Barca továbbjutásán fog ügyködni :D
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.15. 09:35:29

visca el barca írta:http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -papa.html

8)

a klubban egyébként olyan futballisták is megfordultak mint, lavezzi, montero, zabaleta, cordoba, vagy abreu is
II.János Pál pápa pedig a 108.000.socio volt,még egy éves bérletet is kapott a klubtól :D azért az megvan,ahogy őszentsége habzó szájjal követeli a szemüveget a bírónak ? :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mezner2 2013.03.15. 10:07:39-kor.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.03.15. 09:21:12

Varatrix írta:
sjd írta:Olyasmi sztetek elképzelhető, h egy bölcsességfog minden bonyodalom nélkül kijön? Tegnap néztem, h jobb hátul már kint van a fele, de nem igazán fetrengek kínok között meg hasonlók, ahogy illene.

El! Dettó a bal oldalon. Reméljük megússzuk az egész mizériát.
Simán! Nekem eddig az alsó kettő mindenfajta probléma nélkül kijött. (Hál'istennek.)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.03.15. 09:15:15

sjd írta:Olyasmi sztetek elképzelhető, h egy bölcsességfog minden bonyodalom nélkül kijön? Tegnap néztem, h jobb hátul már kint van a fele, de nem igazán fetrengek kínok között meg hasonlók, ahogy illene.

El! Dettó a bal oldalon. Reméljük megússzuk az egész mizériát.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.15. 08:56:32

Olyasmi sztetek elképzelhető, h egy bölcsességfog minden bonyodalom nélkül kijön? Tegnap néztem, h jobb hátul már kint van a fele, de nem igazán fetrengek kínok között meg hasonlók, ahogy illene.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.03.14. 23:16:29

Itt a Felvidéken sem jobb a helyzet.Reggel még csak az eső esett,de olyan 11 óra körül elkezdett szakadni a hó.Jelenleg is szakad óriási szél kíséretében.Bár Én ennek örülök,és reménykedem hogy holnap a busz elakad és nem ér be a suliba. :twisted:

Edit:Ez kezd eléggé veszélyes lenni.A szél a szomszéd összedőlt viskójáról a cserepeket a mi házunk felé dobálja.Komolyan mondom,Én még ilyen vihart nem láttam.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.03.14. 22:47:41

Nálunk Győr-Moson-Sopron megyébe csak annyival másabb a helyzet hogy itt
"csak" simán havazik. Reggel úgy indultam suliba hogy ebből nem lesz semmi
aztán hóemberként értem haza. :D Már egy órája nincs világítás az utcában,
szerencsére a nagy szél ellenére villany még van. Az összes ablakra kívülről
rá van fagyva a jég. Igazi ítéletidő :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2013.03.14. 22:38:16

lui1698 írta:Hazafele jövet melóból, kedves kamionos, emelkedőre felfele menet nekiáll elhúzni mellettünk, záróvonal meg a 60-as tábla gondolom az őzeknek van, hogy rohadna le a lába mikor annyira siet. :evil:
Valószínűleg ha nem került volna el Titeket, akkor az életben nem megy fel az emelkedőn... Apám több mint 10éve kamionos, voltam már vele pár csúnya helyzetben az idei télen, Olaszban... Elhiheted hogy nem kedvtelésből rallyzgatott az adott illető sem.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.03.14. 22:11:51

Nyíregyházán olyan idő van, hogy kiálltam a kocsival a garázsból, megvártam míg kinyílik a kapu, ez kb 20 mp-et vett igénybe, és mire töröltem volna egyet az ablaktörlővel, totál jég volt az egész...elképesztő, sose láttam még ilyet. Aztán kihajtottam az utcára, kb 10 km/h-nál FINOMAN ráléptem a fékre, és onnantól csak utas voltam a kocsiban...nagyon durva. Itt mindenhol keresztben meg árokban a kocsik, nagyon gáz a helyzet. Nem tudom eldönteni, hogy ez most ónos eső, vagy eső, kis fagyókával kísérve. De sztem inkább ónos. Az szokott ilyen páncélként megfagyni. A szél úgy fúj, hogy minden vízszintesen esik. Ez a szobám ablakán a szúnyogháló...telibe van fagyva az egész. Félek, hogy mivel a széle nincs megfagyva (még), így az erős szél nehogy kiszakítsa egybe az egészet...

http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... ghalo.jpg/

Ezt pedig a Tecsó parkolóban csináltam a mellettem álló kocsiról. Nem gyenge jégpáncél van rajta...

http://imageshack.us/photo/my-images/58 ... oauto.jpg/
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.14. 21:52:59

Tesóm ilyet szól:

"Idén milyen korán kezdődik a tél" :D :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.03.14. 21:50:59

Barátom ma jött volna, vonattal, Nyíregyházától, hát mondanom sem kell, nem jutott el idáig.. A vonatot, amivel jött volna, eltörölték (felsővezeték-szakadás miatt); a két órával előtte induló pedig 5 ÓRÁT késett... :!: Ezt a hétvégét már *****-hetjük, még jó, hogy március közepe van és szakad a hó & tép a szél... :evil: Az utcán meg alig bírtam menni, szinte megállított, olyan erősen fújt.

Hogy én ezen a hétvégén ki nem teszem a lábam a házból, az is biztos...

(persze hétfőtől megint +10-15°C fokok lesznek.. :roll: )


](*,)
sjay <3
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.14. 21:33:44

Nálunk egy gyenge jégeső van jelenleg, csattog a redőnyön, mint a kamasz gyerek fitymája.
Hazafele jövet melóból, kedves kamionos, emelkedőre felfele menet nekiáll elhúzni mellettünk, záróvonal meg a 60-as tábla gondolom az őzeknek van, hogy rohadna le a lába mikor annyira siet. :evil:
A hó része a dolgoknak gondolom hajnalban ér el majd minket, de nagyon nem bánnám, ha kimaradnánk a buliból. (mondjuk az se jobb, ha fagy lesz estére...)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.03.14. 21:29:36

Minden élőnek, holtnak, élőholtnak szeretettel ezt a számot, akinek a mai nap folyamán tömegközlekedéssel kellett utaznia:
http://www.youtube.com/watch?v=BgwoPG63B3Y

Én piszok mázlista voltam, mert Debrecenből "csak" egy óra alatt értem haza a szokásos fél óra helyett, és még pontosan el is indult, unokatesóm még most is valahol Agárdnál dekkol a buszban, mert akkora hó van, hogy nem bírnak elindulni tovább Fehérvárra...

Annyira "szeretem" ezt az országot, hogy hogyha fagy van, az a baj, ha esik, az a baj, ha süt a nap, az a baj, ha élünk, az a baj. Hát el lehet fáradni a jó *cenzúra* életbe már Mo., ismét, megint, még mindig...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2013.03.14. 21:35:08-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.14. 21:27:47

ozsimiki írta:Ez az időjárás itt Zalában nem egyszerű,szépen keretbe foglalta a napomat...

hajnali 4kor kivittem anyuékat a vasútállomásra,akkor már óriási szél volt,hóval,de az utak még tiszták.

délelőtt még nem maradt meg,délutánra odafagyott,mindenhol átfúvások...
délután 5kor mentem Nagykanizsára, főútra kiérve kb 3kmen keresztül SEMMIT SE LEHETETT látni, semmit, minden fehér,mintha egy fehér falat néztem volna,pedig előttem 10méterrel autó ment, olyan hóátfúvás volt,h összefüggően fehér volt minden:D:D:D az izgi volt,kettesben is régen tettem meg ezt a távot :D hazafele be is sötétedett,úgy volt az igazi. de szerencsére nem lett baj, bár egyszer egy szembejövő kamion szerűségnek a pótkocsija eléggé nekem akart csúszni,de volt azért tisztes 30cm köztünk :D

azért nem semmi, 5napja 20fok volt itt,most meg ítéletidő
Hát közeleg a GoT 3.évada... :)

Amúgy én szerencsére az utazgatást letudtam tegnap, szóval itthonról néztem végig, bár tv,net itt sem volt egy darabig.
Ismerősök meg jönnének Nyíregyházára Pestről, és olvasom, hogy a 3órás utat, sikerül 6-7óra alatt megtenni.
Durva
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.14. 21:24:28

Ez az időjárás itt Zalában nem egyszerű,szépen keretbe foglalta a napomat...

hajnali 4kor kivittem anyuékat a vasútállomásra,akkor már óriási szél volt,hóval,de az utak még tiszták.

délelőtt még nem maradt meg,délutánra odafagyott,mindenhol átfúvások...
délután 5kor mentem Nagykanizsára, főútra kiérve kb 3kmen keresztül SEMMIT SE LEHETETT látni, semmit, minden fehér,mintha egy fehér falat néztem volna,pedig előttem 10méterrel autó ment, olyan hóátfúvás volt,h összefüggően fehér volt minden:D:D:D az izgi volt,kettesben is régen tettem meg ezt a távot :D hazafele be is sötétedett,úgy volt az igazi. de szerencsére nem lett baj, bár egyszer egy szembejövő kamion szerűségnek a pótkocsija eléggé nekem akart csúszni,de volt azért tisztes 30cm köztünk :D

azért nem semmi, 5napja 20fok volt itt,most meg ítéletidő
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2013.03.14. 15:34:28

nem tudom hova írjam, de valaki pü-ben tud linket adni hogy honnan szedhetem le a 4-0-ás Milan elleni meccset? :O nagyon jó meccs volt úgyhogy megnézném még egyszer :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.03.14. 13:00:13

KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.14. 12:12:43

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -papa.html

8)

a klubban egyébként olyan futballisták is megfordultak mint, lavezzi, montero, zabaleta, cordoba, vagy abreu is
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.13. 22:56:19

Tim írta:egy erdei remetét választottak pápává. A neve persze nem jut eszembe..Mindenesetre szamárháton érkezett a városba és rögtön nekiállt az egyházi vagyont szét osztogatni a szegények között :lol:
A bíborosok gyorsan meggyőzték,hogy mivel nem ismeri ki magát a világ dolgai közt,mégis jobb lenne neki az erdőben. Így aztán ki is szamaragolt Rómából.
V. Celesztinről van szó egyébként. (éljen az egyháztöris spec.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.03.13. 22:53:05

StickyFingaz írta: Előre leszögezem,nem vagyok rasszista,de el tudnál képzelni egy színes bőrű pápát?Mert Én nem igazán.Nem is tudom miért vagyok ennyire konzervatív az ilyen vallási dolgokkal,amikor nem is vagyok vallásos,de még katolikus sem.
Én sem vagyok rasszista,éppen ezért el tudnék képzelni :lol: Isten színe előtt minden ember egyenlő ugyebár,tehát miért ne lehetne a földi helytartója színesbőrű?
Egyébként nekem az a pápa volt szimpatikus aki szintén lemondott. Ő úgy került a trónra hogy a pápai udvarban nagyon elfajultak a dolgok. Konkrétan olyan orgiák,lakomák kerültek megrendezésre hogy a az emberek azt várták hogy eljön a második özönvíz..A bíborosok is érezték hogy legalább a látszatra adniuk kellene,ezért egy erdei remetét választottak pápává. A neve persze nem jut eszembe..Mindenesetre szamárháton érkezett a városba és rögtön nekiállt az egyházi vagyont szét osztogatni a szegények között :lol:
A bíborosok gyorsan meggyőzték,hogy mivel nem ismeri ki magát a világ dolgai közt,mégis jobb lenne neki az erdőben. Így aztán ki is szamaragolt Rómából.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.13. 22:30:02

igen, szerintem is sokkal nagyobb szó, hogy az hogy egy szerzetest választottak meg, mint hogy most olasz, japán, vagy etiópai. ugye eddig csak világi pápák voltak.

azért mekkorát hasított volna az öreg ha az I. Ignác nevet vállalja be a jezsuita rend alapítója után :D

egyébként legjobb tudomásom szerint helytelenül használják az I. Ferenc megnevezést, hiszen az I. jelzőt csak akkor kaphatná meg, ha majd egyszer valamikor lesz a egy II. Ferenc is.

kicsit utánanéztem és azért elég jó választásnak tűnik. tamogatják a konzervatívabbak, meg a reformerek is, nagyon középutasnak tűnik.

ami nekem nagyon sántít, mindenhol hangoztatják, hogy ratzingernek anno ő volt a nagy ellenfele, ehhez képest, most lényegében senki nem számolt vele...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.03.13. 22:27:18

Tim írta:Abszolút nem vagyok vallásos,de a keresztény tanítások egyetemesek.
Nincs különbség európai,vagy ázsiai,stb. kereszténység között.
Ezalatt a katolikus verziót értem természetesen,azokat a vallásokat most nem említem ahol csak bizonyos elemeket vettek át a keresztényektől.
Sokkal furcsább hogy egy jezsuitát választottak. Tudtátok-e hogy egyszer már feloszlatták őket,mivel túl nagy világi befolyásra tettek szert(mint a templomosok)?


Szerk.:Mellesleg Etiópiában a kereszténység régebbi,mint egyes európai országokban. Ráadásul állítólag a frigyládát is ők rejtegetik..
Előre leszögezem,nem vagyok rasszista,de el tudnál képzelni egy színes bőrű pápát?Mert Én nem igazán.Nem is tudom miért vagyok ennyire konzervatív az ilyen vallási dolgokkal,amikor nem is vagyok vallásos,de még katolikus sem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.13. 22:23:02

Tim írta:Abszolút nem vagyok vallásos,de a keresztény tanítások egyetemesek.
Nincs különbség európai,vagy ázsiai,stb. kereszténység között.
Ezalatt a katolikus verziót értem természetesen,azokat a vallásokat most nem említem ahol csak bizonyos elemeket vettek át a keresztényektől.
Sokkal furcsább hogy egy jezsuitát választottak. Tudtátok-e hogy egyszer már feloszlatták őket,mivel túl nagy világi befolyásra tettek szert(mint a templomosok)?


Szerk.:Mellesleg Etiópiában a kereszténység régebbi,mint egyes európai országokban. Ráadásul állítólag a frigyládát is ők rejtegetik..
igen,de csak 40 évig tartott a "száműzetésük", és nem is olyan eljárásban részesültek mint a templomosok. de valóban érdekes azért valóban,hogy jezsuitát választottak, bár engem totálisan hidegen hagy az összes vallás, pláne a keresztény, és pláne a katolikus.
Nah mindegy, olaszt vártam befutónak, utána vártam dél-amerikait,be is jött végül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.03.13. 22:14:17

Abszolút nem vagyok vallásos,de a keresztény tanítások egyetemesek.
Nincs különbség európai,vagy ázsiai,stb. kereszténység között.
Ezalatt a katolikus verziót értem természetesen,azokat a vallásokat most nem említem ahol csak bizonyos elemeket vettek át a keresztényektől.
Sokkal furcsább hogy egy jezsuitát választottak. Tudtátok-e hogy egyszer már feloszlatták őket,mivel túl nagy világi befolyásra tettek szert(mint a templomosok)?


Szerk.:Mellesleg Etiópiában a kereszténység régebbi,mint egyes európai országokban. Ráadásul állítólag a frigyládát is ők rejtegetik..
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.03.13. 22:06:24

Tudom hogy a keresztények nagy százaléka az amerikai kontinensen él,de mégis bennem van az hogy ha pápa akkor az legyen európai.Maga Ferenc is említette hogy 1000 év után Ő az első aki nem az európai kontinensről származik.Miért kellett megtörni ezt a "hagyományt"?

Szerk: Jobban utánaolvastam,és még nem is volt nem európai pápa.Úgylátszik a reformok elérték az egyházat is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StickyFingaz 2013.03.13. 22:14:33-kor.
Válasz küldése