Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.10. 23:06:31

MichaaBee írta:Telefonguruk, segítsetek! :) Van egy új készülékem, samsung galaxy s advance. Előszöris zenét szeretnék rátölteni a gépről, de nem akar sikerülni. SD-kártya nincs benne, az alap 4 gigás tárhelyre szeretném rátölteni, de nem tudom a gépen megnyitni a telefon mappáit. Valaki tud valami megoldást erre? Előre is köszönöm. :wink:
Telefon megkérdezi h be akarod-e kapcsolni az USB-tárhely módot?

szerk.: messideco, Androidnak nem kell illesztőprogram
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.01.10. 23:09:59-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.01.10. 23:03:52

Telefonguruk, segítsetek! :) Van egy új készülékem, samsung galaxy s advance. Előszöris zenét szeretnék rátölteni a gépről, de nem akar sikerülni. SD-kártya nincs benne, az alap 4 gigás tárhelyre szeretném rátölteni, de nem tudom a gépen megnyitni a telefon mappáit. Valaki tud valami megoldást erre? Előre is köszönöm. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.01.10. 21:43:12

ugye itt sok szó esett már a New Star Soccerrel, játszottam vele én is korábban mielőtt még itt elkezdték volna tolni az emberek, de most nem ezért írok ide.
Hanem azért, hogy hozzak egy másik flash játékot, amire nagyon rákattantam.
http://www.badeggsonline.com/

Worms az egész, viszont tojásokkal :P
lehet fejlődni szépen, úgy unlockolhatod a fegyvereket, kinézeteket, jelvényeket stb. nagyon sok minden van a játékban.
de ha van rá egy kis fölös pénzed azokon vehetsz fegyvereket és miegymást.
szóval én nagyon rákattantam, nekem nagyon bejön.
egy kis ízelítő, de tényleg inkább próbáljátok ki.
http://www.youtube.com/watch?v=C04CMyFDHrs
madridista
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.01.08. 23:27:21

miihii írta:
StickyFingaz írta:Találtam egy jó avatar képet,le is kicsinyítettem 100x100 pixelre,de a mérete még mindig túl nagy.Azt hogy lehet lejjebb venni?
130×160-ig elmehet a mérete, de ne a gépről töltsd fel, hanem mondjuk a tinypic-re és onnét másold be a linket az avatar kép belinkelése sorba.
Köszönöm szépen.
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.01.08. 23:18:04

Egy kis lobbival igazán elintézhetné a miniszterelnök Úr, hogy a magyar-románra engedjék be a szurkolókat, ha már ilyen körökben tevékenykedik:)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.08. 23:12:06

S.Agüero írta: Európa legsikeresebb edzőjével találkozott Pep Guardiola.
Ez a mondat egy picit fura így. :D
Azt azért tegyük hozzá, hogy az, h Mou még mindig a Madrid edzője tud lenni, eltörpül ennek az embernek a teljesítményéhez képest. :wink: :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.01.08. 23:09:48

Tim írta:Miniszterelnökünk egy spanyol munkanélkülivel pózol ...Egy cseppet sem lett szimpatikusabb. Mármint a miniszterelnök,a munkanélkülivel semmi bajom :lol:
Európa legsikeresebb edzőjével találkozott Pep Guardiola.
Ez a mondat egy picit fura így. :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.08. 23:05:07

Tim írta:Miniszterelnökünk egy spanyol munkanélkülivel pózol ...Egy cseppet sem lett szimpatikusabb. Mármint a miniszterelnök,a munkanélkülivel semmi bajom :lol:
Mondjuk ettől sztem a másik úriember sem lett senki számára szimpatikusabb, sőt :lol: :lol:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.08. 22:51:25

Miniszterelnökünk egy spanyol munkanélkülivel pózol ...Egy cseppet sem lett szimpatikusabb. Mármint a miniszterelnök,a munkanélkülivel semmi bajom :lol:
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.08. 22:40:09

StickyFingaz írta:Találtam egy jó avatar képet,le is kicsinyítettem 100x100 pixelre,de a mérete még mindig túl nagy.Azt hogy lehet lejjebb venni?
130×160-ig elmehet a mérete, de ne a gépről töltsd fel, hanem mondjuk a tinypic-re és onnét másold be a linket az avatar kép belinkelése sorba.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.01.08. 21:47:54

Találtam egy jó avatar képet,le is kicsinyítettem 100x100 pixelre,de a mérete még mindig túl nagy.Azt hogy lehet lejjebb venni?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.08. 01:59:09

Slither írta:
zola8787 írta:nővérem 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával keres havi 120at...
Milyen diplomák ezek? :roll:
Mondjuk éppenséggel lehet tanár v orvos is ezzel a fizuval és akkor még jól is keres....
Slither írta: Friss pályakezdő vagyok, és én abszolút nem látom olyan vészesnek a dolgot. Állás se volt nehéz találni, meg a munka sem olyan rossz. Nyilván ha a kinti fizukat nézzük, akkor csorog a nyálunk (ugyanazért a pozícióért amiben most vagyok USA-ban $5k-t fizetnek havonta)
Mondjuk az utolsó mondatodból az jön le, hogy Te sem szabadbölcsésznek tanultál :D Azért egy BCE/BME diplomával és az ottani szakok nagy részével már lehet valamit kezdeni az életben, és valószínűleg nem fogsz éhezni, de ezt azért nem sokan mondhatják el magukról.
(mondjuk azért sztem Te is el fogsz gondolkozni azon az 5k-n, amikor lakáshitelt fizetsz, kocsihitelt fizetsz és még el is kéne tartani a családot...)

szerk.: na az viszont megvan, hogy hova tuti NEM megyek, és az Ausztrália
http://index.hu/kulfold/2013/01/07/ketm ... tral_anya/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.08. 00:33:43

Slither írta:
Friss pályakezdő vagyok, és én abszolút nem látom olyan vészesnek a dolgot. Állás se volt nehéz találni, meg a munka sem olyan rossz. Nyilván ha a kinti fizukat nézzük, akkor csorog a nyálunk (ugyanazért a pozícióért amiben most vagyok USA-ban $5k-t fizetnek havonta), de azért a legtöbb helyen ez hozzá van igazítva az ottani árakhoz is, és sok embernek nem fekszik a külföldi élet.
Lehet azért nem látod vészesnek,mert olyan szakmád van,amiben könnyebb elhelyezkedni.
Én nem is az elhelyezkedés kérdésében látom a problémát,mert szerintem elhelyezkedni el lehet,ha nagyon akar az ember, meg rámenős.
a probléma a kereset szerintem, ami abszolút aránytalan a megélhetéshez szükséges anyagiakkal.
Ez itt a probléma kis országunkban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.01.08. 00:28:37

zola8787 írta:nővérem 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával keres havi 120at...
Milyen diplomák ezek? :roll:
Mondjuk a papír csak arra jó hogy az interjúig eljuss, utána már csak a saját tudásod számít (na jó, azért kis szerencse és ismeretség sem árt néha).

Friss pályakezdő vagyok, és én abszolút nem látom olyan vészesnek a dolgot. Állás se volt nehéz találni, meg a munka sem olyan rossz. Nyilván ha a kinti fizukat nézzük, akkor csorog a nyálunk (ugyanazért a pozícióért amiben most vagyok USA-ban $5k-t fizetnek havonta), de azért a legtöbb helyen ez hozzá van igazítva az ottani árakhoz is, és sok embernek nem fekszik a külföldi élet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.08. 00:22:58

Amúgy hozzálehet szokni, s tényleg nem olyan eget rengető hogy esik, mert megszokod :D S egy jó teázás, narancs jam meg egy jó muffin, kandalló, annak is meg van a "feelingje". De első blikkre iszonyat fura volt, mert tudta az ember hogy esik, de hogy tényleg állandóan, s mondom az a tipikus gané idő, mert nem szakad (amikor azért az eső jellegzetes illata szerintem pl kifejezetten jó dolog s van annak is egy hangulata) hanem petyereg az eső, s igazából esernyő nem kéne, mert minek cipelj fölösleges dolgokat, s annyira meg nem esik, de azért annyira meg igen hogy azért zavarjon :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.08. 00:12:34

Bob_Marley írta:..
ez jól hangzik :) én szeretem a ködös,esős időt a hűvös nyárral,a korai estéket. a napsütésér sem vagyok oda. talán ezek miatt is első sorban a hegyes német-osztrák vagy a hideg skandináv országokat veszem célba. imádom,amikor kint esik,hideg van,hazaérek átfagyva,dobok egy zuhanyt,majd teázgatva örülök,hogy bent nincs hideg :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.08. 00:01:47

sjd írta:
Amúgy kicsit bővebben mit tudsz mondani az írekről? Milyen ott az élet, milyen a hangulat, emberek stb.?
Írek szerintem konzervatívabbak mint az angolok, s utálják a lengyeleket :D Rengeteg lengyel dolgozik Írországban kb 1,5 millió, s nem nagyon csípik őket :D Ergo minden olyan nyelvhasználatot amit nem értenek lengyelnek gondolnak, nekünk volt olyan azért nem engedtek be minket egy pubba, mert azt hitték lengyelek vagyunk....
Az élet meg teljesen más mint itthon, az emberek gondolkozása más, meg mondjuk amit iszonyat nehéz volt megszokni, hogy nincs normális kaja :D A fishpie meg a klasszikus steak és fish and chips kombótól egy idő után hányingered van, s egy jó pörkölthöz valót meg 1 nap míg beszerzel, erős paprikát ugye nem ismerik, meg alapvetően csípős kaja sincs.
Amit még nehéz volt megszokni, hogy bármit csinálsz te külföldi maradsz, s ez azért néha befordítja az embert, de szerencsére ahol én voltam, ott voltak magyarok is meg akkor még feleség is, úgyhogy annyira ez nem volt érezhető de néha előjött.

Ami a legfurább volt, hogy egy pubban nincs olyan, hogy te majd odamész csajozni meg jófejkedni, mert kitesznek az utcára :D Konkrétan úgy kell elképzelni 5-6 fős nő társaság s ha csak odamész valamit kérdezni, csajok felteszik a kezüket jön a biztonsági hogy van-e valami gond szólnak hogy nem ismernek, aztán csoki kitesznek.
Én ahol voltam Limerick, ebből a szempontból kánaán volt, a város 70%a nő, s úgy kell elképzelni, hogy te nem mehetsz oda senkihez, hanem ők jönnek, mint a mennyországban :D
S eloszlatnám azokat a sztereotípiákat, hogy a brit nők rondák és dagadtak, mert nem :D

Életük a rögbi, ha meccs van akkor mindenki nézi a rögbit, de ez is olyan, hogy már meséltem szerintem, amikor kint voltam akkor volt a Real-Barca amikor kb a 6ik pubba sikerült olyan TV helyiséget találni, ahol azt adták (utólag nem baj, mert így nem láttuk Benzem 1. perces gólját :D ) , mert még az American idol is fontosabb volt, meg mondanom sem kell ír rögbi ment az állami TV csatornán, s mindenhol azt nézték.
Mikor kikaptak az angoloktól rögbiben konkrétan gyásznap volt, újság tele ezzel, mindenki erről beszélt, s ment a fuckozás, angolokat amúgy is nagyon utálják, s viszont, ha meg akarsz sérteni egy írt, azt mondod neki krumplizabáló, s véged :D Focinak nincs akkora kultúrája akkor voltak a pótselejtezők az észtekkel, s annyira nem jöttek lázba mint akármilyen rögbi meccs lett volna.

S ebből következik, hogy az ír öltözködés, mackógatya betűrve a magas szárú sportcipőbe, s rögbimez, s így tolja mindenki :D Ez a buliszerkó is, kicsit komikus, hogy a csávók úgy néznek ki mint a hajléktalanok a nők meg mint a primadonnák, mert mindegyik tunikában van, magassarkú és társai.Mert amúgy a "buli" az olyan, hogy nincs külön disco, hanem pub s 11től a pubon belül van helyiség ahol van ún. night club, s akkor ott meg a buli hajnali 1ig, 1kor pizsamafellövés és mindenhonnan kiözönlik az ember tömeg.
S pl az is vicces volt, hogy mi Limericktől busszal kb 10percre laktunk, lakást ugye mindenki bérel, 400-500 euróért már lehet emeletes házat bérelni, sima egyszerű szobát is 50-100 euróért.
Szóval pl taxiknál nincs taxióra :lol: Beülsz ha próbálsz kedves lenni 2-3 eurót le lehet csippenteni, a kedves lenni azt jelenteni, hogy beszélned kell az aktuális rögbi eredményekről és témában lenni :D
Ugyanazért az utért volt mikor fizettünk 15 eurót, s volt mikor 10et.

Nagyjából ennyi ami eszembe jutott, jó hely, de ahogy bármilyen más országnál előjön, teljesen más, az életfelfogás más a környezet stb, s ehhez kell tudni alkalmazni, ami azért nem egyszerű.
S amúgy visszatérve az időjárás meg tényleg olyan, hogy állandóan esik, de nem az hogy szakad, csak pont a legrosszabb, hogy petyeg az eső, de tényleg állandóan, s ha már 15 fok van (az ír nyár :lol: ) akkor meg rövid gatyában rohangálnak a falfehér emberek.Jah és ahol én voltam ott 60 éve nem volt hó, s tél volt, leesett a hó, de ilyen tényleg minimális, s gyakorlatilag világvége hangulat volt, emlékszem volt egy nő a buszon aki annyira megrémült hogy esik kint a hó, hogy elájult.Kint az van hogy 5-10 fok és egész évben, meg ugye mint már írtam esik az eső :lol:

Oké hozzáteszem az egészhez, hogy én ahol voltam Limerick az "vidék", Dublin az megint más hely, az azért sokkal inkább Londonra hasonlít, mind az emberek öltözködésében mind életet tekintve stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.01.08. 00:13:51-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.01.07. 23:44:58

sjd írta:
Bob_Marley írta:Íreknél se sokat süt a nap.
Azt tudom, de ilyen alapon akkor inkább maradok itthon :D
Tőlünk északra napsütés, tőlünk délre GDP-növekedés nincs, ez így sehogy nem kóser :D

Amúgy kicsit bővebben mit tudsz mondani az írekről? Milyen ott az élet, milyen a hangulat, emberek stb.?
Írbe is vannak rokonaink, faterom bátyja pl, aki 3 évet dolgozott kint, mint portás, nyugdíjasként kap kint átszámítva havi 300 ruppót.
Elvégzem a ME-t, úgy érzem csőcső Hungária, mert itt pfffff... nővérem 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával keres havi 120at...

ja amúgy minden nap dumcsiznak faterommal és szerintem nem volt még olyan nap, mikor azt mondta volna, hogy nem esik/esett az eső :S:D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.07. 23:36:04

Bob_Marley írta:Íreknél se sokat süt a nap.
Azt tudom, de ilyen alapon akkor inkább maradok itthon :D
Tőlünk északra napsütés, tőlünk délre GDP-növekedés nincs, ez így sehogy nem kóser :D

Amúgy kicsit bővebben mit tudsz mondani az írekről? Milyen ott az élet, milyen a hangulat, emberek stb.?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.01.07. 23:29:35

Skeraj írta:Sziasztok!

Remélem nem baj ha én is hozzászólok a témában! Én most márciusban megyek majd ki Svédországba. Volt szerencsém nyáron kint lenni 1 hónapot és hát elképesztő! Annyira más annyira élhetőbb! Úgy van h egy svéd "ház-gondnok" céghez megyek dolgozni. Angol társalgási szint kell de itt is úgy van h a cég fizeti a nyelvtanulást! Szóval ha angolt tudsz akkor már könnyebb a helyzeted!
Tavalyelőtt ment ki unokatesóm keresztanyámmal Svédországba. Jégkorongozik a srác, szerencsét próbált és nem gyengén bejött neki. Kertes házban élnek ott, nem is akár milyenben, persze nem az övéké. Ott úgy van, hogy az emberek annyira szeretik ott a hokit (mármint jégkorongot :D), hogy fiatal, tehetséges srácokat látnak el szállással, kajával, mindennel!!! Az állam támogatja ezt, megéri nekik. Nagyon durva.
Kisöccse követte idén, első meccsén 9-8ra kikaptak, ő lőtt 7 gólt és az utolsó lövését elrontotta, egész nap bőgött, hogy rajta ment el a meccs :lol: Hozzáteszem 10 éves és 12 évesek között nyomja :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.07. 23:20:36

Íreknél se sokat süt a nap.
Én dolgoztam kint Írországban s ebből a szempontból az sem egyszerű hely :D
Plusz ugye a dialektus iszonyat, az I az náluk oj, R betű helyett h-t mondanak stb, megérteni sem egyszerű egy ír beszédét.Példa kedvéért, Oj fájnd ö kááh, ami az I find a car, s mikor beszélnek s folyamat jönnek ezek, kicsit nehéz :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Skeraj
Jugador del Barça
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2009.03.02. 20:32:41
Tartózkodási hely: Bonnyapuszta

2013.01.07. 20:12:07

Sziasztok!

Remélem nem baj ha én is hozzászólok a témában! Én most márciusban megyek majd ki Svédországba. Volt szerencsém nyáron kint lenni 1 hónapot és hát elképesztő! Annyira más annyira élhetőbb! Úgy van h egy svéd "ház-gondnok" céghez megyek dolgozni. Angol társalgási szint kell de itt is úgy van h a cég fizeti a nyelvtanulást! Szóval ha angolt tudsz akkor már könnyebb a helyzeted!
Kép

"Ahhoz hogy alkoss hogy ne keljen szenvedned
Úgy feküdj le, hogy legyen miért felkelned" by Anomim Mc
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.07. 20:03:22

nálam a jelenlegi sor: német-osztrák(hegyes részek)-skandinávia-britannia játszik. sajnos a tengeren túlra menni nem reális,szóval az európai kontinensben kell gondolkodnom. az asszony is és én is mérnökök leszünk,amelyikünk először állást talál valamelyik országban ezek közül,másnap költözünk
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.07. 18:59:53

sjd írta: Én egyelőre az ír-német-svájci-norvég-svéd-finn-spanyol hetesben gondolkodom (már persze ha a spanyoloknak sikerül 25% alá szorítani a munkanélküliséget), ezek tűnnek úgy legalább egy minimálisan is izgalmas országnak.
Ebből a hétből talán Írországba nem mennék. Egyébként Svájc lett volna az első opció, de egy skandináv jóléti rendszert is simán bevállalnék. :wink:

Mondjuk egy kis kunyhót el tudnék képzelni a svájci Alpokon. Hmm... :-k
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.07. 18:47:05

Primitive írta: Legszívesebben Belgiumba mennék ki melózni, de úgy hallottam Dánia és Hollandia is eléggé élhető ország. :oops:
Dániában és Hollandiában konkrétan mindenki, de tényleg mindenki beszél angolul. Ott az nem probléma, hogy nem beszéled a helyi nyelvet. Ráadásul pl. a dánoknál az állam fizet 3 év dán nyelvoktatást, szóval nagyon nincs értelme előre rágyúrni erre a kettőre.

Mondjuk sztem pont ez a két ország olyan semmilyen, hogy messzire elkerülném őket. Hollandia egy nagy lapály, ahova egymás mellé ugyanolyan házak vannak felhúzva ezrével, mellé pedig az angol ködös-esős időjárás. És ahogy ismerősöktől hallom, Dánia is ugyanez.

Én egyelőre az ír-német-svájci-norvég-svéd-finn-spanyol hetesben gondolkodom (már persze ha a spanyoloknak sikerül 25% alá szorítani a munkanélküliséget), ezek tűnnek úgy legalább egy minimálisan is izgalmas országnak.
Válasz küldése