Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 14:00:52

csababarca írta:
2022.12.02. 13:36:13
annak az a neve, hogy key pass/kulcspassz, így lehet megtalálni a statisztikai oldalakon.
amivel a bajom szokott lenni, azok az ilyen jellegű fogalmazások:
"temérdek gólpassz és gól" pl Gavi esetében nem egyszer írtatok ilyeneket.
aztán megnézed a statisztikát, és akkor köszönőviszonyban sincs a száraz tény ezzel.

erre értem az ajnározást, nem arra, hogy neked személy szerint tetszik a játéka.
valaki Casemiro-ért is rajongani tud, különbözőek vagyunk.

szerintem nem kötözködtem, egyszerűen tettél egy nem helytálló megállapítást, ami véleményem szerint nem helytálló.
erre hívtam fel a figyelmet.
ezt a továbbiakban is megfogom tenni, ha teszel egy olyan összehasonlítást, mint legutóbb.
lehet ignorálni, az már a Te döntésed.

btw, elfogadom, hogy Te ilyen lelkesedőbb típus van, nincs ezzel baj. de fogadd el az erre irányuló kritikát, mert a mi fejünkhöz is sokszor hozzávágjátok, hogy nekünk semmi sem jó.
A key pass azért nem ugyanazt jelenti, még ha ebbe a nagyobb halmazba is tartozik, és ide kerül beírásra. Egy key passz lehet egy ötletes előrepassz is a középpályán, amiből később lesz valami még 3 értintéssel. Szerintem ennél magasabb, direktebb szint, ha valaki belöbböli a lasztit a támadó lábára, aztán egyedü szemben a kapussal rúg egy luftot/fölét. Erre azt szokás mondani, hogy gólpassz értékű, de a szlengben, informális közegben simán használjek ezt úgy, pláne a meccs hevében, hogy "már adott vagy 3 gólpasszt, csak a béna Torres kihagyta" simán megszokott.

Persze, ha visszanézed, nem az erre irányuló kritikával van bajom, most sem erről beszéltem, arra szimplán érvelek. Hanem az apró, sokszor teljesen irreleváns megfogalmazásbeli belekötésekbe, amire példákat is hoztam korábbról. Ennek semmi köze a véleménykülönbséghez szerintem.
A szurkolói élet eleve még ennél is jóval szélsőségesebb, egyik pillanatban BL-esélyesek vagyunk, top3 csapat, a következőben meg EL helyekről beszélünk. Írok, érvelek, ha valaki valami szélsőséget ír, ami szerintem nem igaz (mondjuk: Torres semmit sem ér, főleg a tavalyi gyűlöletcunamit. Ráírom, hogy amúgy 6/6-al végzett az első fél évében, ami amúgy tök jó, és Auba-Dembélé szinje számokban, ha leveszem a 60 elbaltázott helyzetét.). De ennyi, alapvetően semmi bajom a véleménnyel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.02. 13:36:13

bence0330 írta:
2022.12.02. 13:16:47


Oké, de a kötözködés és a vélemény közt szerintem elég jelentős különbség van, mivel előbbi nem a témára irányul, kb mintha főznél egy vélemény szerint finom/nem finom kaját, és az lenne vele valakinek a baja, hogy ferdén van odatéve a villa és a szalvéta. Ha valaki leírja, hogy milyen jó Gavi, az a véleménye. Amúgy ő valahogy megint MVP lett a válogatottban kisgyerekként, Costa Rica ellen, nem először. Lehet vétózni a véleményt, de a többség így látta, szóval ez egy minimum valid vélemény, függetlenül a véleményezett igazságtartalmáról. Ha ez idegesít, szíved joga, de szerintem ez egy szociálisan is teljesen elfogadott dolog, mármint nem Gavi szintje, hanem hogy valakiről véleményt alkossunk, akár ajnározzuk. Bár ez szerintem túlzás, inkább ígéretesség szinten van ajnározás, a jelenére azért mérsékeltebbek a vélemények, de 18 évesen már meghatározó játékosa a csapatunknak és a válogatottnak, ami nem semmi.
Szemben a kötözködéssel, amit ignorálni fogok a jövőben, mint a singlehandedly vagy pl. a pár nappal ezelőtti gólpasszos eset a spanyolok meccsén. Mindenki érti, és ez egy közkedvelt megfogalmazás arra, hogy adott valaki egy nagy passzt, amit a béna csatár kihagyott nagy helyzetben. Igen, a hivatalos megfogalmazása gólpassz értékű, de ezt mindenki lehagyja egy informális helyzetben, többen is írtuk ezt.
A véleményedet mindig szívesen olvasom, mint az előző hozzászólásodban is a lényegi részt.
Nem magasztaltam fel őket, szerintem is pont ott vannak, ahol kell. Ettől még nagyon jól érnek a labdához, és nagyon szép a focijuk, ami 20 éve sokkal nagyobb eredményeket hozott volna, mert más volt a sebesség. Bár Ruiz azért a PSG-ben van már, és Maddison is hamar vált,és nem véletlenül van 55 misin az értéke. Nyilván elit egyik sem lesz soha a mai fociban.
annak az a neve, hogy key pass/kulcspassz, így lehet megtalálni a statisztikai oldalakon.
amivel a bajom szokott lenni, azok az ilyen jellegű fogalmazások:
"temérdek gólpassz és gól" pl Gavi esetében nem egyszer írtatok ilyeneket.
aztán megnézed a statisztikát, és akkor köszönőviszonyban sincs a száraz tény ezzel.

erre értem az ajnározást, nem arra, hogy neked személy szerint tetszik a játéka.
valaki Casemiro-ért is rajongani tud, különbözőek vagyunk.

szerintem nem kötözködtem, egyszerűen tettél egy nem helytálló megállapítást, ami véleményem szerint nem helytálló.
erre hívtam fel a figyelmet.
ezt a továbbiakban is megfogom tenni, ha teszel egy olyan összehasonlítást, mint legutóbb.
lehet ignorálni, az már a Te döntésed.

btw, elfogadom, hogy Te ilyen lelkesedőbb típus van, nincs ezzel baj. de fogadd el az erre irányuló kritikát, mert a mi fejünkhöz is sokszor hozzávágjátok, hogy nekünk semmi sem jó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 13:16:47

csababarca írta:
2022.12.02. 11:47:08
bence0330 írta:
2022.12.02. 10:05:15
Csababarca: nem tereltem. Magam számára egyértelmű volt, ahogy fogalmaztam, de elfogadom, hogy amúgy nem, de ezt már leírtam. Úgy lett volna korrekt, hogy Ronaldo, Rivaldo, Seedeorf.... és még folytatom a sort 30 névig szintű játékosok rohangálnak a pályán. Rendre belekötsz ilyen apró megfogalmazásbeli dolgokba, ami hol tényleg rosszul volt megfogalmazva, de azért szerintem érthető, hol nem is volt rosszul megfogalmazva (pl. mikor abba kötöttél bele, mikor "egyedül benntartotta a csapatot"-ot írtam, és megmagyaráztad, hogy a foci csapatjáték. Nyilván hülye vagyok, és azt gondolom, hogy a Messi vs Bilbaon Messi nyerne. Ettől még ez egy általánosan használt kifejezés, és ha kb minden nagy cikk használhatja, akkor nekem is megengedett.
És ezekből nem lényegi vita lesz, legalábbis részben, és ez fárasztó.
Tanár vagyok, szeretem az egyértelmű megfogalmazásokat.
A tied egyébként egyértelmű volt, és persze hogy belekötöttem.

Az, hogy mi a fárasztó, arról vitatkozhatunk, neked az, ha valaki felhívja a figyelmed ezekre a csúsztatásokra, nekem az, hogy állandóan Gavi ajnározást kell olvasnom, meg ilyen random unibetes körökben felmagasztalt neveket, mint művészúr Meddison, meg Fabian Ruiz stb.

Kinek, mi.
Oké, de a kötözködés és a vélemény közt szerintem elég jelentős különbség van, mivel előbbi nem a témára irányul, kb mintha főznél egy vélemény szerint finom/nem finom kaját, és az lenne vele valakinek a baja, hogy ferdén van odatéve a villa és a szalvéta. Ha valaki leírja, hogy milyen jó Gavi, az a véleménye. Amúgy ő valahogy megint MVP lett a válogatottban kisgyerekként, Costa Rica ellen, nem először. Lehet vétózni a véleményt, de a többség így látta, szóval ez egy minimum valid vélemény, függetlenül a véleményezett igazságtartalmáról. Ha ez idegesít, szíved joga, de szerintem ez egy szociálisan is teljesen elfogadott dolog, mármint nem Gavi szintje, hanem hogy valakiről véleményt alkossunk, akár ajnározzuk. Bár ez szerintem túlzás, inkább ígéretesség szinten van ajnározás, a jelenére azért mérsékeltebbek a vélemények, de 18 évesen már meghatározó játékosa a csapatunknak és a válogatottnak, ami nem semmi.
Szemben a kötözködéssel, amit ignorálni fogok a jövőben, mint a singlehandedly vagy pl. a pár nappal ezelőtti gólpasszos eset a spanyolok meccsén. Mindenki érti, és ez egy közkedvelt megfogalmazás arra, hogy adott valaki egy nagy passzt, amit a béna csatár kihagyott nagy helyzetben. Igen, a hivatalos megfogalmazása gólpassz értékű, de ezt mindenki lehagyja egy informális helyzetben, többen is írtuk ezt.
A véleményedet mindig szívesen olvasom, mint az előző hozzászólásodban is a lényegi részt.
Nem magasztaltam fel őket, szerintem is pont ott vannak, ahol kell. Ettől még nagyon jól érnek a labdához, és nagyon szép a focijuk, ami 20 éve sokkal nagyobb eredményeket hozott volna, mert más volt a sebesség. Bár Ruiz azért a PSG-ben van már, és Maddison is hamar vált,és nem véletlenül van 55 misin az értéke. Nyilván elit egyik sem lesz soha a mai fociban., a régiben is inkább csak "3. csoportban" lennének.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.02. 11:47:08

bence0330 írta:
2022.12.02. 10:05:15
Csababarca: nem tereltem. Magam számára egyértelmű volt, ahogy fogalmaztam, de elfogadom, hogy amúgy nem, de ezt már leírtam. Úgy lett volna korrekt, hogy Ronaldo, Rivaldo, Seedeorf.... és még folytatom a sort 30 névig szintű játékosok rohangálnak a pályán. Rendre belekötsz ilyen apró megfogalmazásbeli dolgokba, ami hol tényleg rosszul volt megfogalmazva, de azért szerintem érthető, hol nem is volt rosszul megfogalmazva (pl. mikor abba kötöttél bele, mikor "egyedül benntartotta a csapatot"-ot írtam, és megmagyaráztad, hogy a foci csapatjáték. Nyilván hülye vagyok, és azt gondolom, hogy a Messi vs Bilbaon Messi nyerne. Ettől még ez egy általánosan használt kifejezés, és ha kb minden nagy cikk használhatja, akkor nekem is megengedett.
És ezekből nem lényegi vita lesz, legalábbis részben, és ez fárasztó.
Tanár vagyok, szeretem az egyértelmű megfogalmazásokat.
A tied egyébként egyértelmű volt, és persze hogy belekötöttem.

Az, hogy mi a fárasztó, arról vitatkozhatunk, neked az, ha valaki felhívja a figyelmed ezekre a csúsztatásokra, nekem az, hogy állandóan Gavi ajnározást kell olvasnom, meg ilyen random unibetes körökben felmagasztalt neveket, mint művészúr Meddison, meg Fabian Ruiz stb.

Kinek, mi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.02. 10:35:11

Kicsit off az offban. Látom sokan vagyunk, akik a régi nagy neveken nőttünk fel. Van egy insta oldal, amit ajánlok nektek, ez full erről szól. Jó kis nosztalgikus posztok vannak benne.

Insta: footbalhistoryfanatic
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 10:05:15

Csababarca: nem tereltem. Magam számára egyértelmű volt, ahogy fogalmaztam, de elfogadom, hogy amúgy nem, de ezt már leírtam. Úgy lett volna korrekt, hogy Ronaldo, Rivaldo, Seedeorf.... és még folytatom a sort 30 névig szintű játékosok rohangálnak a pályán. Rendre belekötsz ilyen apró megfogalmazásbeli dolgokba, ami hol tényleg rosszul volt megfogalmazva, de azért szerintem érthető, hol nem is volt rosszul megfogalmazva (pl. mikor abba kötöttél bele, mikor "egyedül benntartotta a csapatot"-ot írtam, és megmagyaráztad, hogy a foci csapatjáték. Nyilván hülye vagyok, és azt gondolom, hogy a Messi vs Bilbaon Messi nyerne. Ettől még ez egy általánosan használt kifejezés, és ha kb minden nagy cikk használhatja, akkor nekem is megengedett.
És ezekből nem lényegi vita lesz, legalábbis részben, és ez fárasztó.
Azt sem tudom, hányszor kell leírnom, hogy 4-5 név, pl a Maddisonokat, Ruizokat pont azért írtam, mert nagyon jó képességű, igazi művészies játékosok, és nem tudtak kiteljesedni, mert ez nem elég. Olvasd vissza, nem azt írtam, hogy ők klasszisok, sőt, pont hogy ma már csak ilyen erős közepes játékosok, ez inkább egy érák közti összehasonlítás volt, hogy sokkal többre vitték volna 20 évvel ezelőtt. Pirlo még ezzel a stílussal megélt régen, mert akkor volt időd arra, hogy megfordulj, gondolkodj egy sort, és adj egy zseniáis labdát, és ezzel top játékos lehettél. Ma ízekre szednék, és ütközések hiányában ő is Lazio-Napoli szintig érne talán. Ami szubjektív, nyilván, de én így látom.
A csoportokra bontós résznek már minjárt van értelme, mert a témáról szól. Nagyjából egyet is értek vele. Csak eleve a múltbéli neveket egy teljes, vagy akár inkább két generációból rakjátok össze, amivel szemben ugye most egy fél generációt lehet felhozni, mert a fiatalokból nem tudok, mi lesz. Szóval ez így eleve számszerűen nem az igazi, jelenleg kb egy 10 éves időintervallumot tudunk vizsgálni. De oké, a tehetséges ifiket vegyük ki. Fogjuk rá, a csoportosítással nagyvonalakban egyetértek, viszont pont ugyanez lenne nálam a csoportosítás az ilyen Morientes, Totti, Robinho féle nevekkel, 2.-3. csoportba kerülnének. Totti aki 2, talán.
Ez a lényegi különbség szerintem a vélemények között. Nem azt állítom, hogy mindenki világsztár ma, hanem hogy nagyvonalakban hasonló képességű, mennyiségű jó játékos van. Ennek az ellentétje a nagy számok törvényében eleve roppant fura lenne, azt feltételeznénk, hogy ügyetlenebb emberek születnek. Erről nyilván nem lehet szó, ha valaki azt állítja, hogy a szoros élmezőnyben kevesebb labdazsonglőr van, azzal ugye talán egyet tudok érteni, a foci megváltozása miatt a labdazsonglőrök közül sok befullad.

Hogy Kane hány kupát nyert, nem tudom, hogy jön ide. Annyira jó, hogy még így is aranylabda közelében volt, és a City 100-120 körül akarta elvinni, csak nem engedték el a londoniak. Hogy egy Tottenhemben klubhű/tavaly nem engedték el, rá lehet fogni, hogy egy idióta/peches, de ettől még a PL legjobb csatára volt Haaland megérkezéséig évekig, stabilan. Ha most kupákról akarunk beszélni, akkor felsorolom neked az összes City, Pool, Juve, Reál, Barca, PSG, CFC, BM játékost... Vagy ha Origi, Sarabia jobb mint Kane, akkor oké. Szerintem ezt kár idevenni.

Én is kihagytam sok nevet, ilyen Mané - Firmino féléket. Teljes lista sosem lesz. Berbatov az egyik kedvenc játékosom volt, de azért azt állítani, hogy nincs most legalább egy tucat ilyen csatár... ez már ilyen Osimhen, Son, Sterling, Mahrez szint, mert én is rengeteg ilyet kihagytam. A kilenceseknél számok nagyon árulkodóak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.12.01. 19:49:37

kihagytátok eto’ot, drogbát, berbatovot, van nistelrooyt, morientest, crespot, adrianot, robinhot, meg lehetne sorolni napestig milyen focisták voltak 15-20 évvel ezelőtt. ezekhez a játékosokhoz odavenni egy 30 évesen nulla kupát felmutató kane-t :lol:
No offense Bence, de azt veszem észre hogy az összes közepesnél egy kicsit jobb játékosba belelátod a világklasszist-például ben yedderbe aki karrierja alatt “nem akart” nagyobb csapatba menni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.01. 19:31:14

Ez a baj Bence, hogy bármilyen vita van, terelsz, és változtatod az alaptézist, amit állítottál.

Még egyszer leírom, konkrétan azt írtad le, hogy: "Ronald, Rivaldo képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon."

És akkor jösz mindenféle névvel, akik középcsapatokban meg nem értett zsenit próbálnak játszani.
Meg ilyen Maddisonokkal, akik a legjobb korban vannak, és a Leicesterig vitték.

Tettél egy ilyen felsorolást most legutóbb:
Lewy, Salah, Haaland, Mbappé, KDB, Fernandes, Hazard (pre2019 :D), Leao (remek példa, lehet, hogy nem lesz klasszis szint, mert nem melózik, de azért így is Serie A legjobbja), Kane, Neymar, Kanté, VVD, Cancelo, Pedri, Wirtz, Endrick, Moukoko, Modric, Sané, Gnabry, Kimmich, Nkunku, Bellingham, Nunez-Vlahovicból is lehet minimum egy Del Piero, Valverde, Vini, Benzema is simán meccsel pár névvel, Ansu(volt), Casemiro, de még Lukaku is simán hozza Sheva-Del piero számait. Pogba zseni, de hát... Kvaratskhelia, Garnacho.

Zöme tényleg piszok jó játékos, és a jelen foci legjobbjai közülük sokan.
De ez is egy nagyon tág értelmezésű csoport, mert kb be lehet kategorizálni őket:

Szűk elit: Lewy, Salah, Haaland, MBappé, KDB, Neymar, Modric, Benzema.
Ez a sor rendben van, alltime szinten is értékelhető játékosok.

Van egy alsóbb polc: Fernandes, Hazard, Kane, Kanté, VVD, Kimmich, Casemiro.

Van egy még értelmezhetetlen és megítélhetetlen tehetség halmaz: Leao, Pedri, Wirtz, Endrick, Moukoko, Bellingham, Nunez, Valverde. (talán az Uru már több ennél)

És akkor vannak az olyan emberek, akik még semmit nem bizonyítottak, egy-két szezonos, vagy pármeccses csodák: Garnacho, Kvartskhelia pl ilyenek.


De nem is ez a lényeg, szubjektív ki kit tekint elitnek, vagy képességekben extrának.


Alapvetően amit fent írtam, onnan indult az én reakcióm. Az egy téves állítás volt, mert olyanok nem szaladgálnak a focipályákon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.01. 18:41:01

Rivaldo11 írta:
2022.12.01. 18:36:54
Látod, Del Pierora ha dobsz egy Kane-t, az megint tévút. Képességekre az kb több szintnyi különbség. Picit olyan érzésem van, hogy fiatalabb lehetsz, és úgymond "véded ezt a mai 'mit is' ?, mert ez jutott", de hidd el, 100 emberből 90 szerint ez egy raklap szutyok a 20 -25 évvel ezelőttihez képest. Egyébként írhattam volna még vagy 40 nevet, akik akkor középszerűek vagy picit jobbak voltak, ma kb világsztár kaliberek lennének.
Azért a góllövést pont remekül lehet mérni, és Kane pont nem csak egy gólvágó, hanem másban is jeleskedik, szóval egy gólvágót azért lehet hasonlítgatni. Én meg írhattam volna még 40-et, akik szerintem 20 éve lettek volna azok. :D Vagy épp fordítva, akik ma remek játékosok lettek volna, de nem kiemelkedők. Patthelyzet, mivel szubjektív az egész, csak te kisebbre tartod az én véleményemet, és igaznak a sajátod, mert így gondolod.
Amúgy a régi időknek szokás megszépülniük is az ember emlékezetében, és a villanások maradnak meg, nem az 5 rossz meccsük. Ez nyilván az én véleményemre is igaz, én főleg legendás meccsekből meg highlightsokból ismerem a régi nagyokat, Ronaldo-Dinho-Seedorf-Shevát-Tottit-Del Pierot persze már láttam rendesen. De a képességeket azokból is remekül meg lehet ítélni.

Ha most oda akarunk kilyukadni, hogy látványosabb volt-e a foci régen, 100%-ban egyetértenék veled. De nem azért, mert ne lennének olyan jó játékosok, hanem hol defenzív, hol erőfutball van, mert százszor komolyabb fizikumú játékosok futkosnak a pályán átlagosan. Más sportokban is, teniszrajongó voltam, de idénre teljesen leálltam.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 18:36:54

Látod, Del Pierora ha dobsz egy Kane-t, az megint tévút. Képességekre az kb több szintnyi különbség. Picit olyan érzésem van, hogy fiatalabb lehetsz, és úgymond "véded ezt a mai 'mit is' ?, mert ez jutott", de hidd el, 100 emberből 90 szerint ez egy raklap szutyok a 20 -25 évvel ezelőttihez képest. Egyébként írhattam volna még vagy 40 nevet, akik akkor középszerűek vagy picit jobbak voltak, ma kb világsztár kaliberek lennének.
De nézd a válogatottakat. Az olaszoknál pl nem tudod hogy tésztaszószokat sorol valaki, vagy játékosok neveit. A hollandok Klassen-Berghuijs kettősre cserélték a Kluivert-Bergkampot. A braziloknál a támadósorban kezdő egy olyan figura, aki a klubjában sem egyértelmű kezdő, nemhogy húzóember. A spanyoloknál egykoron Villa, Raúl meg Torres támadott, most ki a csatár? Argentinoktól kiveszed Messit, egy iparos brigád. Franciák ok, németek szégyen gyalázat a sok fekával meg törökkel totál identitásvesztett brigád. Angolokat soha nem vettem komolyan , náluk aki egyenesen rug a labdába az 100milla rögtön, egymás között adják veszik a botlábúikat., de ott is csak a saját maguk által felfújt középszerű figurák azok, akiket ma fel lehet sorolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2022.12.01. 18:44:44-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.01. 18:23:31

Rivaldo11 írta:
2022.12.01. 17:51:56
Ki ma a Ronaldo Rivaldo Zidane? Messi oké, de ő a történelem legjobbja. Mbappénak meg Neymarnak nagyon nagyon sok spenótot kell megennie még, hogy Ronaldo meg Rivaldo legyen. Rivaldo aranylabdás, vb dontős, és világbajnok volt annyi idősen mint most Neymar.
De nézzük pl 2000 és évek elejét, meg a 90es évek végét.
Rivaldo, Ronaldo, Romario, Batistuta, Totti, Del Piero, Maldini, Zidane, Henry, Desailly, Suker, Boban, Szavicsevics, Mijatovic, Sevcsenko, Bergkamp Kluivert , Davids meg Seedorf szaladgált a világ stadionjaiban. Ma mi a névsor?
L
Most akkor döntsük el, hogy képességeket nézünk, vagy sikerességet, mert itt most keveredik a dolog, eleve akkor csak páélyafutása vége felé járó játékosokat mondhatok, ami elég igazságtalan lenne, mert teljesen leszűkül a névsor. A sikeresség nyilván kb ugyanúgy oszlik meg most mint régen, mivel ugyanazok a kupák és egyéni elismerések vannak. Akkoriban a Nedved-Sheva féle aranylabdák pl. nevetségesek voltak. Csak azokra reagálok, akiket én is láttam, mert úgy igazságos. Del Piero, Totti, Kluivert, Sheva, Seedorf így hirtelen szerintem semmi ilyen all-time téren. Remek játékosok voltak, az olaszok pl. pont ugye egyklubosok, ami miatt emelkedik a megítélésük is. Rájuk annyira nem is hoznék megfelelő embert, mert nem akkra dolog, Del Piero gólszámaira tán kéne dobnom azért egy Kane-t.

Mivel igazságtalannak vélem csak az öregeket említeni, akiknél már precízen meg lehet mondani, milyen pályájuk volt, beleveszem azokat is, akik a képességeikkel kitűnnek, aztán majd megátjuk, de páran biztos klasszisok lesznek közülük:

Csak kútfőből, biztos sokat hagyok ki: (Messi-CR-Suarez-Ibra mint átmenetek zárójelben), Lewy, Salah, Haaland, Mbappé, KDB, Fernandes, Hazard (pre2019 :D), Leao (remek példa, lehet, hogy nem lesz klasszis szint, mert nem melózik, de azért így is Serie A legjobbja), Kane, Neymar, Kanté, VVD, Cancelo, Pedri, Wirtz, Endrick, Moukoko, Modric, Sané, Gnabry, Kimmich, Nkunku, Bellingham, Nunez-Vlahovicból is lehet minimum egy Del Piero, Valverde, Vini, Benzema is simán meccsel pár névvel, Ansu(volt), Casemiro, de még Lukaku is simán hozza Sheva-Del piero számait. Pogba zseni, de hát... Kvaratskhelia, Garnacho.

A lista szubjektív, 1-2 név még túl fiatal, 1-2-n meg ingathatod a fejed, de az általad említettek kötül sokon meg én ingatom, mert akkora zsenik nem voltak. Sok névre nem tudok reagálni, mert túl fiatal voltam, és vagy nincs, vagy homályos emlékeim vannak, a délszlávokról lövésem sincs.

Akik tényleg nagyon kiemelkedtek minden téren, az a 4 brazil, Zidane volt, Rivaldo mondjuk szereintem egy picit lejjebb. Rájuk kell hoznom a mostani top neveket, még ha le is veszem az öregedő Messi-Ronaldo gigászokat: Mbappé legyen Ronaldo, KDB, bár inkább Neymar legyen Zidane, Dinho... ő extra képességű, rá nem tudok, lehet nem születik még egy ilyen. Romariora meg Haalandot vagy Lewyt hoznám.

Aranylabdára meg VB-győzelemre meg annyit mondanék, hogy abban 100%-ig egyetértek, hogy az a történelem legjobb brazil, vagy szinte akármilyen válogatottja volt, szóval Neymarnál ezt nem igazságos felhozni, bár tény, hogy nála vannak hozzáállásbeli gondok is kicsit, amik megakadályozták, hogy fellépjen Leo-CR mellé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.12.01. 18:39:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 17:51:56

Ki ma a Ronaldo Rivaldo Zidane? Messi oké, de ő a történelem legjobbja. Mbappénak meg Neymarnak nagyon nagyon sok spenótot kell megennie még, hogy Ronaldo meg Rivaldo legyen. Rivaldo aranylabdás, vb dontős, és világbajnok volt annyi idősen mint most Neymar.
De nézzük pl 2000 és évek elejét, meg a 90es évek végét.
Rivaldo, Ronaldo, Romario, Batistuta, Totti, Del Piero, Maldini, Zidane, Henry, Desailly, Suker, Boban, Szavicsevics, Mijatovic, Sevcsenko, Bergkamp Kluivert , Davids meg Seedorf szaladgált a világ stadionjaiban. Ma mi a névsor?
L
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.01. 17:39:09

csababarca írta:
2022.12.01. 17:23:17
Konkrétan azt írtad, hogy "Ronald, Rivaldo, Sneijder képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon."
Eleve a mondat értelmezhetetlen Sneijder miatt.

Eszerint vannak ma a fociban olyan képességű játékosok, mint Ronaldo és Rivaldo voltak.
Rivaldo lehet, de szerintem olyan se.
De hogy Ronaldo képességű játékos nem szaladgál a pályákon egy sem, az viszont tuti.

Nem hogy több, egy sem.
MBappé talán a legközelebb van hozzá az említett nevek közül, de még ő is ha csak nyers képességeket nézzük, messze elmarad tőle.

Részemről lezártam ezt is, érthető és már említett okok miatt. Nem szaporítom a szót, felesleges.
Vagy az én elméletem áll, vagy pedig az, hogy rejtélyes módon ügyetlenebb emberek születtek 20 éve mint 40 éve. Ami ilyen nagy számoknál totál irreális elképzelés nekem, főleg, hogy sokkal nagyobb a merítés, több gyerek kezd el versenyszerűen focizni, több országból lehet felfedezni új zsenit. Persze mint minden mintánál, az 1-2 szélsőséget ki lehet venni, ami nálam képességben Dinho és Leo. Ilyenek jelenleg nincsenek, de korábban sem voltak. Vagy akár ilyen is van, csak sose lesz ismert, mint ahogy Dinhonak is pár éve lett csak végül. Nézd meg, milyen képességei vannak Emre Demirnek - lehet, hogy sosem lesz még csak özepes szintű játékos sem. Vagy akár van is, csak 10 év múlva derül ki. Akár Endrick is lehet ilyen, de ha csak képességet nézünk, akkor benne megvan Ronaldo, pont hozzá is hasonlítják, ha megnézed pár meccsét, láthatod, miért. (Most nem amellett érvelek, hogy vegyük meg mert a világ legjobbja lesz, nyilván azt senki nem tudja megjósolni).
Moukokot is kihagytam, bármi lehett belőle, már most is brutális 18 évesen. Hazard is zseniális játékos, most hagyjuk, hogy mi történt vele a Reálba érkezése óta, 2-3 évig a Ronaldo és Messi mögé tették Európában, jogosan, úgy ment át 2-3 embereken, mintha ott sem lettek volna.

Igen, nem úgy értettem, hogy 20 ronaldo szintű játékos van most, hanem úgy, hogy van mindegyiknek megfeleltethető szintű. Amennyi Zizou-Ronaldo-Rivaldo volt, annyi most is van. Amennyi Pirlo-Xavi-Seedorf-stb második vonal, annyi is. Max mai színvonalhoz képest lejjebb vannak, mert sokkal erősebb a foci, és melósabb playák emelkednek ki helyettük, Cama, stb. Rivaldoról és Ronaldórol csak visszanézett emlékeim vannak főleg, de szerintem egyik sincs magasabban Mbappénál és Neymarnál. Ronaldo eleve nem volt az az igazi labdazsonglőr, mint inkább egy céltudatos gólfosó, aki közben nagyon ügyes is volt.

Nézd meg Gavit, ott nagyon látszik a kettősség. Ha nem melózza ki épp a belét, megvillantja, milyen képességei vannak. Ennek ellenére az esetek 95%-ában bulldogot játszik, mert ezzel lehet megélni egy Barcában is. Puigként nem lehet, csak képességből. Ő is lehet, hogy simán megragadt volna nálunk 20 éve.

Rivaldo(fórumtag): ezt hogy tudod megállapítani? A Maddison-Seedrfot pl. Mert nyilván eleve találgatás az egész, lehet, hogy Seedorf senki nem lenne ma, lehet, hogy ugyanolyan jó lenne. Maddison lehet, hogy sokkal jobban kiemelkedne am űvészi focijával 15 éve, de persze lehet, hogy nem. Emiatt eleve totál szubjektív az egész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 17:27:26

Rivaldo, Ronaldo szintű játékosok? Alltime top 10 brazil játékos mindkettő, abszolút korszakos. Rivaldohoz fogható? Az az ember benne van a brazil futball 3 legnagyobb tizesében. Ilyen pákéták meg abszolút tucat Maddisonok mint Seedorfhoz hasonló? Tényleg komolytalan
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.01. 17:23:17

bence0330 írta:
2022.12.01. 17:07:53

Nyilván nem mindenki Ronaldo és Rivaldo szintű játékos azok közül, aki felsoroltam. Mint ahogy akkor sem volt belőlük 10. A lista ahogy haladt előre, úgy ment lejjebb, és inkább a Xavi-Pirlo szintig, akik akkoriban voltak ilyen elit játékosok.
Konkrétan azt írtad, hogy "Ronald, Rivaldo, Sneijder képességű játékosok azért rohangálnak a pályákon."
Eleve a mondat értelmezhetetlen Sneijder miatt.

Eszerint vannak ma a fociban olyan képességű játékosok, mint Ronaldo és Rivaldo voltak.
Rivaldo lehet, de szerintem olyan se.
De hogy Ronaldo képességű játékos nem szaladgál a pályákon egy sem, az viszont tuti.

Nem hogy több, egy sem.
MBappé talán a legközelebb van hozzá az említett nevek közül, de még ő is ha csak nyers képességeket nézzük, messze elmarad tőle.

Részemről lezártam ezt is, érthető és már említett okok miatt. Nem szaporítom a szót, felesleges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.01. 17:07:53

csababarca írta:
2022.12.01. 16:58:06

Na amit kitöröltem azokkal egyetértek, de itt komolyan felteszem a kérdést, hogy mi van? tessék?

Ronaldo, Rivaldo szintű játékosok rohangálnak a pályákon? :D
Na szórakozzunk már, tényleg kb MBappé az aki mondjuk a brazil Ronaldohoz mérhető, de képességekben ő is jócskán elmarad a braziltól.
Sneijder nem is tudom, hogy illik a képbe, egy jó iparos volt, na olyanok tényleg vannak most is.

Maddison?
Luis Alberto aki 30 éves korára egy Lazioig jutott?:D
Fabian Ruiz?:D

hagyjuk már ezeket az embereket, mai fociban se elitek, nem hogy korszakosan említsük őket.

De Bruyne, Salah, Neymar ők elit szint az tény, a többi az pont a helyén van, olasz, angol középcsapatokban tudnak királykodni, de ennyi van bennük.

A két brazil meg Neymar szintjétől is elmarad, a mostani már öregedő Neymar szintjét se fogja elérni soha Raphinha.

Ez nem jelenti azt, hogy rossz játékosok, de az elittől elmaradnak.

Pedig én aztán nem vagyok a régen minden jobb volt vonalon, sőt. De bizony sokat változott a foci, és ma már nem erre van szükség, így nem is jönnek futószalagon ezen játékosok.
Braziloknál régen mindenki zsonglőr volt, ma Neymar az a csapatban, és kifújt.

Na mindegy.
Nyilván nem mindenki Ronaldo és Rivaldo szintű játékos azok közül, aki felsoroltam. Mint ahogy akkor sem volt belőlük 10. A lista ahogy haladt előre, úgy ment lejjebb, és inkább a Xavi-Pirlo szintig, akik akkoriban voltak ilyen elit játékosok.

Soha nem mondtam, hogy ők most a jelen mezőnyhöz képest annyira jók. Hanem csak azt, hogy a képességeik nagyon magas szinten vannak. Lehet, hogy Salah 3-szoros aranylabdás lett volna 20 éve.

Az ilyen Kva... Raphinha, Paueta, Ruiz, Maddison nevek meg PONT AMIATT kerültek be, hogy lehessen látni, hogy ha valaki lábához ragad a labda, és a farpofájával is képes filléres labdákat adni, az önmagában semmire nem elég, ezért jutott xy 30 éves korára a Lazioig. Pont azért, amit írtál is, mert már csak a legjobb 1-2 zseni képes ebből megélni a fizikális játék miatt. Ettől még meggyőződésem, hogy ezen játékosok közül 2-3 top csapatok top játékosa lett volna, mint mondjuk egy Xavi, Pirlo, Seedorf. Helyettük Kessiék, Kanték, Rice-ok fociznak, akik harmadolyan ügyesek, de mégis jobbak.

Wirtz szerintem ha vissza tud térni, akkor még KDB-nél is nagyobb lehet akár, Pedrire meg mindenki az új Init mondja, szóval semmiképp sem elrugaszkodott állítás. Talán több, mint Ini volt ilyen korában. Ini is említve volt, azért mondtam pont őt. Az meg nyilván igazságtalan lenne, ha Ronaldinhohoz, Rivaldohoz és Zizouhoz mérnénk az egész mezőnyt, mert arra simán mondok egy Mbappé-Neymar-KDB-t. A többiek ott is gyengébbek voltak.

És persze, hogy akkor a brazilok 90%-a szambafocista volt, mert meg lehetett tenni. Most már nem, ahogy írod is. Amúgy tuti, hogy lenne ennyi szambafocistájuk. Van most is ugyanannyi, csak nem lesznek olyan elit, korszakos játékosok sokan, mint 20 éve lettek volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.29. 20:33:31

Leon írta:
2022.10.29. 20:10:13
A mi tündéreink a 20.-ak ezen a listán, szerintem ők az elsők,imádom őket. :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=aCnr29qPMhk
Jah, az angol nők 9. helye vicces. Amugy nekem az oroszok-ukranok vannak az első helyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.10.29. 20:10:13

A mi tündéreink a 20.-ak ezen a listán, szerintem ők az elsők,imádom őket. :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=aCnr29qPMhk

Amúgy meg ennyi:

https://www.youtube.com/watch?v=8UFIYGkROII
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.10.26. 10:49:18

Bence!
Mondom, hogy szerintem is Messi a jobb játékos kettőjük közül, nem kell erőlködni a győzködéssel! :D
Ettől még tartom, az gáz, hogy sokszor a szakmai megítélésben a szimpátia dönt. Messinek több Aranylabdája is van, ahol ha az Európán kívüli szavazatokat nem számítjuk nem ő kapta volna a díjat. Nem véletlenül kellet megreformálni, már a L'equipe- nek is kínos volt.

Ettől még Messi a legjobb játékos, mióta focit nézek (2002), erről engem ne győzködjetek. Max annyit tudok mondani, hogy ebben a megitélésben neki hatalmas előny a táplálkozástudomány, egészégtudomány, hasonlók fejlődése. Azért a Fenomént vagy Zidanet is megnézném ilyen körülmények között, ami persze nem tud magvalósulni. De azt előre mondom, hogy ebbe az utolsó bekezdésbe nem vagyok hajlandó belemenni, fantázia fociról nem vitatkozom, ez csak ilyen kis rajongói szubjektum a részemről.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.26. 09:45:52

Kassandra írta:
2022.10.26. 07:17:13
Anélkül, hogy elvitatnám, hogy Messi jobb CR-nél; azért a PSG-ből megszórni a Maccabit nem ugyanaz, mint a (tavalyi) MU-ban szenvedni. Majd tavasszal a nagy meccseken bizonyíthat Leo, sosem az ősszel volt baj nála. :D
Másrészt, ha megnyeri a vb-t, - amire láthatóan van esély - akkor pont tök mindegy lehet neki a BL gólok száma.

Amúgy a közvélemény szemében már ő nyert, mert ő a jófiú ebben a mesében.
Egyrészt nem ciki, ha valaki tud viselkedni olyan személyként, akit többszázmillióan követnek. :D És ciki, ha valaki nem tud. Szóval ez totál jogos. De ha ettől eltekintünk, ez többedrangú kérdés kettejük esetében. Ronaldo egy gólvágó, az az erőségge, zseniális volt (még most is az) benne, a játék minden más elemében viszonylag messze elmarad Messitől, cselek, asszisztok, ésatöbbi. Érdemes megnézni egy összehasonlító statot, akár percarányosan. És úgy, hogy Ronaldo a legnagyobb erősségében is elmarad Messitől, akinek jobb a gólmutatója is percarányosan, szerintem kb mindent eldönt szimpátia nélkül is.

Az meg hogy könnyebb megszórnia Messinek a Maccabit... egyrészt az idei szezonben már visszavontan játszik, Christiano ék volt (nyilván nem szerepel a BL-ben, szóval ott nyilván igaz :D ), másrészt meg máshol egész karrierjükben fordítva volt, Ronaldonak a válogatottban volt százszor könnyebb dolga ilyen Andorrák elleni mesterhármasokkal. Messiéknél kb még egy Venezuela a legrosszabb csapat, de az is mérföldekkel előrébb van, mint ezek az európai kiscsapatok. Láttuk, mi történt, mikor Messi egyszer eljött 35 évesen Észtországba, hogy mekkora a különbség... rögtön mesterötös, pedig ők ugye még nem is tartoznak a legrosszabbak közé. Lehet hogy egy ilyen Gibraltárnak 7-8-9 gólt is rúgott volna egyszer, ki tudja.

De ez a második bekezdés már nyilván nem a BL-rekordnak szólt, csak ellensúlyoznám a dolgot, mert most épp tényleg Messinek könnyebb dolga van, de valahol meg neki volt sokkal nehezebb. Amúgy CR-nek is könnyebb dolga lenne, ha nem lenne egy egoista, csapatát magasról lepottyantó játékos, akkor akár tavaly is BL-ben végezhettek volna, idén meg játszhatna például, és így gólokat rúghatna, még ha jelenlegi állás szerint nem is BL-ben. :D Tavaly a bomlasztó személyiségével megbuktatott egy addig pár éve már sikeresnek mondható edzőt és züllesztette le a MU-t kb minden drukker szerint, de ez persze szubjektív. Viszont idén nem lehet elvitatni, hogy magát torpedózta meg, nem csak azzal, hogy nem kaphat már sok lehetőséget, hanem ezért nem akarta már egy BL csapat ingyen sem, úgy, hogy az MU fizette volna a fizuja nagy részét, mindenki azonnal dobta vissza, féltek tőle, mint a tűztől a Juve-MU-ban bemutatott züllesztése miatt. Szóval elég jórészt magának köszönheti, ha Messi utoléri még ebben is, aki mindeközben szép csendben teszi a dolgát, és tudja, hol a helye, akármekkora név, és akármennyit is keres.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.24. 14:35:14

Nem tartom kizártnak, de a a baj, hogy kb. hetente jönnek most már a "kiszivárgott" hírek a szerződéséről és mindig más számokkal. :D Így elég nehéz komolyan venni ezeket.

A fizetése valószínűleg stimmel, a másik két összeg viszont valóban túlzásnak érződik, inkább fele ennyire saccolnám, személy szerint.

Bár Messinél is 30 millió feletti hűségbónuszok és aláírási pénzek hangoztak el többször is, csak azt nem tudom az évente járt-e ott.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.24. 13:40:06

https://index.hu/sport/2022/10/24/ennyi ... zerzodes-/

Szerintetek ilyen tényleg van?

- Az éves fizuja: ez oké (nyilván nem kevés, és csak egy ilyen sejkes FM-team engedheti meg magának)
- Aláírási pénz: ez ismerős jelenség, de embertől függően ez kb. olyan 1 évi fizu szinten szokott mozogni. Viszont ez a 180 milla úgy, hogy nem új érkező, hanem hosszabbít, és csak 3 évre???
- Hűségpénz: ugye volt már nálunk is például Neymarnál vagy Messinél, de ott ilyen pár tíz milliós tételre emlékszem. Viszont ez a 240 milla 3 évre???

Gyakorlatilag 210 millába kerül évente? Ez valami hihetetlen beteg.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.23. 14:52:40

Az elektromos borotva is jól működik de igen, annyira sima nem lesz mint sima borotvával.

Illetve hasznos lehet olyat keresni, aminek van ilyen beépített gyüjtője, hogy ne legyen minden csupa szőr a végén körülötted.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.10.23. 07:06:05

LG írta:
2022.10.22. 19:06:06
Elektromos borotvát használ valaki? Érdemes váltani rá manuálisról?
One blade-et hasznalok. Nekem bejon,viszont nem nyirja ugy nullara,mint a manualis. Ha 2-3mm-re hagyod akkor jo valasztas.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.10.22. 19:06:06

Elektromos borotvát használ valaki? Érdemes váltani rá manuálisról?
Válasz küldése