Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.11. 06:54:06

visca el barca írta:
2020.11.11. 06:20:54
Nero. írta:
2020.11.10. 23:04:55
Ha már tanári kérdés, abban van fantázia hogy felsőfokú nyelvtudással és vizsgával otthon (belváros) dolgozzak mint angol magán tanár? Van erre kereslet szerintetek, jobban keresnék vele mint mondjuk egy hivatalos pedagógus?

Nem feltétlenül ez a célom, csak a múltkor átfutott az agyamon mint ötlet, magyarországi tervnek majd.
Van persze, egy probat meger. Bar pesten nem tudom mekkora a kinalat-kereslet. Meg ott lehet pofatlanul mondjuk 4 ezret elkerni 45 percert. Napi 2 gyerekkel az havi kb 150-200e ami nem rossz love.
BP/n már többet is, 5 az alja ezeknek, el lehet belőle tengődni.
Nálunk nyelvtanárok hazamennek 22-3kor, este 8ig meg magánoznak.
Na így megkeresik még egyszer a fizetésüket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.11. 06:20:54

Nero. írta:
2020.11.10. 23:04:55
Ha már tanári kérdés, abban van fantázia hogy felsőfokú nyelvtudással és vizsgával otthon (belváros) dolgozzak mint angol magán tanár? Van erre kereslet szerintetek, jobban keresnék vele mint mondjuk egy hivatalos pedagógus?

Nem feltétlenül ez a célom, csak a múltkor átfutott az agyamon mint ötlet, magyarországi tervnek majd.
Van persze, egy probat meger. Bar pesten nem tudom mekkora a kinalat-kereslet. Meg ott lehet pofatlanul mondjuk 4 ezret elkerni 45 percert. Napi 2 gyerekkel az havi kb 150-200e ami nem rossz love.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.10. 23:04:55

Ha már tanári kérdés, abban van fantázia hogy felsőfokú nyelvtudással és vizsgával otthon (belváros) dolgozzak mint angol magán tanár? Van erre kereslet szerintetek, jobban keresnék vele mint mondjuk egy hivatalos pedagógus?

Nem feltétlenül ez a célom, csak a múltkor átfutott az agyamon mint ötlet, magyarországi tervnek majd.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.10. 22:58:29

Én nem rühellek tanítani, sőt imádom azokat a 45 perceket többségében.

Amit rühellek, az a folyamatos adminisztrációs baromságok, az hogy senki nem nézi semmibe a tanárokat, meg a megalázó fizetések.

A tanítás részét nagy szeretem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2556
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.11.10. 22:53:27

Nekem magához a tanításhoz akkor lenne türelmem, ha egyetemen adnék szemináriumot, alatta semmi. Egyszerűen se.ggfejek a fiatalok, nemzetiségtől, néptől függetlenül, csak egyik jobban, másik kevésbé. Tiszteletem a tanárok felé, hogy még tanulnak is azért, hogy ezzel a sok kis köcs.öggel küzdjenek. Emellé zömében cimbalmokkal harcolni, ahogy írjátok... Sógornőm angol-matek tanár Nyíregyházán, de már most teljesen kivan, pedig bő egy hónapja állt vissza a szülési szabadságról. Legalább a tanári közösség úgy-ahogy rendben van, már ezt is meg kell becsülni. Ha nekem kellene ezt csinálni, meghalna a lelkem. Egyszerűen nem, fú, de még mennyire, hogy nem... Amúgy is rühellem az emberek zömét, mert képtelenek kussban maradni és nem ösztönlényént funkcionálni. A gyerek meg amúgy alapból ilyen, az ösztönlény. Mellé ennyi getra szülőt is, amit itt kitermelünk, még szétnézni is elég. Ezért kérdeztelek veb a kiégésről. Sórgornőm mondja, hogy az utóbbi 20 évben kb 5x annyi figyelemzavaros és mentálisan degradált gyereket termelt ki az ország. Gondolom leültetik a képernyő elé, addig is kussban van, meg egyed a sok műszart, jó az neked. Még az egészséges gyerekeket sem tudja rendesen nevelni az ország, nem hogy ezeket, meg a cigókat...

Nem akarok a fületekbe duruzsolni, de ha ennyire röhellitek, hagyjátok ott a pi.csába az egészet. De komolyan, nem ér annyit, még ha tök előlről is kell elkezdeni valami mást. Élünk itt ezen a sárgolyón 70-80 évet, aztán tolnak be a sütőbe. Elpazarolni falusi cigányokra ebből éveket, a mentális egészségedet rövidtávon is súlyos roncsolódásnak kitenni, hát... Nem, egyszerűen nem, nekem nem. Egyébként is úgy érzem, hogy Magyarországon fogoly vagy. Ez az egész olyan, mint a Mátrix, "börtön, az elméd számára." Mellette kifejezetten ezt a szakmát űzni, szerintem itt veszteném el a valósággal a kontaktot. De ne figyeljetek rám 100%-ig, azért kitartást és sok sikert kívánok nektek! Remélem a magánórákkal sikeretek lesz, mert a közoktatás... Ennyire mélyen sosem voltunk, mint most.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.10. 22:18:20

visca el barca írta:
2020.11.10. 22:00:33
Vmi 150 az alap nettom. Ehhez jon 25 koruli ofő pótlék, meg heti 6 tulora. Az kb olyan havi 50 netto. Igy van teljes honapra havi 220 kb. Nyaron, meg ha szunetes honap van ez azert kevesebb. Januarban en is minosulok ped1be, jo nagy szivas, a kozelezo oraszamom 20rol 26ra megy, igy az 50e tuloratol elesek, cserebe kb 5e fttal tobb lesz a fizum. Tehat magasabb fizetes kategoriaba esek, de a fizum egy 50essel kevesebb lesz.

Jah vágom, 210 a bruttónk, en is januárig még gyakornokban vagyok.
Nekem csak heti 2 túlórám van (mármint tanóra, a sima túlórát nem fizetik), úgyhogy azért kevesebb.

Igen ez a szívás, hogy kimaxolják a ped1es óraszámot majd, és akkor a túlóráknak szevasz.
Szívás.
És a baj, hogy ez belátható időn nem fog rendeződni.
Még ha a össz bruttónk lenne a nettónk, az se versenyképes fizu.

Engem hívtak két helyre is szakképzésbe nyáron, de annyit nem ér hogy cigányokat tanítsak, elég volt két évig óraadóként párat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.10. 22:00:33

Vmi 150 az alap nettom. Ehhez jon 25 koruli ofő pótlék, meg heti 6 tulora. Az kb olyan havi 50 netto. Igy van teljes honapra havi 220 kb. Nyaron, meg ha szunetes honap van ez azert kevesebb. Januarban en is minosulok ped1be, jo nagy szivas, a kozelezo oraszamom 20rol 26ra megy, igy az 50e tuloratol elesek, cserebe kb 5e fttal tobb lesz a fizum. Tehat magasabb fizetes kategoriaba esek, de a fizum egy 50essel kevesebb lesz.

Rinku, nem tudom minek mentem tanarnak. Szerettem a torit, 18 eves fejjel gondoltam jo moka lesz. Ami miatt viszont bankodom, hogy masik szaknak nem tanari szakot valsztottam, hanem az ujsagirast/kommunikaciot. Egy szakos tanarkent normalis suliba max oraadonak veszenk fel, abbol megelni meg nem lehet. Isten hata moge meg felvettek angolt is tanitani, ezert ragadtam ott. Utalom. Lehet rasszistazni, de gyulolom az osszes putris cigot. Sik hulyek (8.ban nem tud angolul 10ig elszamolni...), es rettentoen gonoszak, rosszindulatuak, kezelhetetlenek. Nem vagyok kiegve, de ilyen kozegbe semmi sikerelmenyem nincs, ami azert ranyomja a mindennapokra a belyeget. Egyelore azert nem valtok mert a delutanjaim szabadok es ha osszatudok szedni 5-6 magantanulot, akkor azert havi 300k-t ossze tudok kaparni. Tanari diplomaval meg ha keresek vmi irodai munkat max fele ennyit fognak fizetni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.10. 21:16:23

Rinku írta:
2020.11.10. 21:02:41


A magyar tanári pályáról mindig ez jut eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=skjggJ3 ... etrekovits
Bár távol állok ettől a szakmától, ezt 120%-nak érzem, itthon.
zseni ez a jelenet, tényleg leírja ami van.
de hát mi tanárként nem tudunk mit csinálni, a szülők elvárják, hogy felkészítsük az érettségire a gyerekeiket, az érettségi követelményeket meg kell tanítani.
de sokszor érzem azt hogy akár fejre is állhatok, nulla reakció.

most is pont usa alkotmány, pont aktuális a választások miatt, 17 éves forma gyerekek, gőzük nincs semmiről, nem is érdekli őket egy ilyen téma.

visca el barca írta:
2020.11.10. 19:12:41

En egyelore orulok h vmelyik még nem szúrt nyakon. Ennyi. Gyakornok vagyok sok tuloraval, jo a fizu, a delutanom szabad. Ennyi elonye van.
mennyi túlórád van gyakornokként, hogy kompenzálni tudja a gyenge fizut?
nekem is van, meg ofő vagyok, de így is rettenet kevés a nettóm.
januártól lesz több valamennyivel ped1-ben, de akkor meg a túlóráim elvesznek, tehát kb ugyanott leszek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2556
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.11.10. 21:02:41

veb, téged mi motivált abban, hogy tanár legyél? És miért pont nem csak vidéken, hanem a halál f. után kettővel?

A magyar tanári pályáról mindig ez jut eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=skjggJ3 ... etrekovits
Bár távol állok ettől a szakmától, ezt 120%-nak érzem, itthon.

És kérlek ne gondolj most emögött beszólást, ártó szándékot, de már értem, hogy miért vagy ilyen. Pár éve járok ide, nézem a hozzászólásokat, semmiképpen nem vagy az a karakter, aki mellett elmegy az ember. Mikor vetted észre magadon elsőként a kiégés jeleit, és mikor akarsz ezen változtatni? És mondom, nem beszólni akarok, csak kérdeztem. Inkább a véleményedre vagyok kíváncsi. PÜ-ben is írhatod, akár el is küldhtsz a pi.csába, mert akkor legalább ott nem kell moderálni. Üdvözletem
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.10. 19:12:41

Atlantis írta:
2020.11.10. 09:38:46
visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15

Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Amúgy Te hiszel abban, hogy ha jobb lehetőségei lennének az iskolának és tanároknak, akkor akár ezt a réteget is meg lehetne szólítani sikeresebben,. és a tanulásra ösztönözni?
Gondolok itt arra, hogy több és jobb eszköz a sulikban, illetve elég tanár és ezáltal idő jutna a gyerekekre. (Nem 20-30 gyerekre kell odafigyelni az órán egy tanárnak)

Nem, nem hiszek benne. Több évtizedre visszanyúló neveletetést, szocializációs környezet pár iskolai csiribirivel nem tudsz megvaltoztatni. Van 6.os gyerek, 16 éves, terhes és minden nap full beszívva, lőve, nyalva, szúrva jön be. Nálunk a gyerekek 90%a azért jár iskolába, mert
van futes (otthon nincs)
van két ingyen kaja (otthon nincs)
meg a szulei agyonverik ha nem jár (30 igazolatlan után ugrik a csaladi potlek, es ezek ugy ebbol elnek)

Szerinted ezeket mennyire erdekli a future perfect continous meg a manufakturak kialakulasa?

En egyelore orulok h vmelyik még nem szúrt nyakon. Ennyi. Gyakornok vagyok sok tuloraval, jo a fizu, a delutanom szabad. Ennyi elonye van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 12:08:36

Igen, egyértelműen nehezebb egy gyereknek úgy kitörni a szituációból, ha otthon amúgy nem támogatják ebben egyáltalán. Viszont láttunk azért példát már erre is, amikor a cigány gyereket a saját családja is kinevette, mégis lediplomázott, munkája lett, stb.

Épp ezért én azt gondolom nem lehetetlen, mert a közösségnek nagyon komoly formáló hatása van az emberre. Lásd: egy jó családból, jó nevelést kapott gyerek is ha a suliban egy csapat alkoholista/drogos diákkal haverkodik össze, Ő is kuka. Ezért úgy gondolom ez visszafelé is működhetne:
HA lenne a tanárnak ideje, és képesítése arra, hogy segítsen minden gyereknek megtalálni mi az amiben jó és érdekli is, és segít neki arra koncentrálni, megteremteni a megfelelő közeget, akkor lehetne változást elérni. Ez viszont rengeteg plusz munka lenne, ami a jelenlegi körülmények között egyáltalán nem érzem megvalósíthatónak.

Az anyagi feltételeknél meg most nem feltétlenül VR szemüvegre, meg hasonlókra gondoltam. Amiket csababarca felsorolt lentebb projektek, egyik sem egy hatalmas anyagi forrást igénylő dolog. Csak kell egy darab labor ami alkalmas erre, meg a nem túl drága egyszer használatos eszközök.
Viszont cserébe szerintem rendkívül izgalmas projektek gyerek fejjel (felnőtt fejjel is :D ), és segíthetnek abban, hogy közelebb hozzák a tudományt a gyerekekhez és ezáltal a tanulás is "menőbb" és érdekesebb legyen.

Én például egy elég jó 8 osztályos gimibe jártam, elég jó környéken. Volt laborunk is, országos kémia versenyekig eljutottam, és mégis konkrét laborgyakorlatra 11. osztályban volt először lehetőségem, kizárólag kémia faktosként, kizárólag a közelgő országos verseny miatt, ahol szintén volt gyakorlati rész. Szerintem ez elég szomorú.

szerk:
aztán persze lehet teljesen álomvilágban élek, ezért is kérdezem azokat akik ebben dolgoznak nap mint nap :?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.10. 11:12:24

davi10 írta:
2020.11.10. 10:54:57
csababarca írta:
2020.11.09. 12:41:32
tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
Az komoly :D
Jó, mondjuk a prémium szó még idézőjelben is kicsit erős kifejezés volt :D Nem tudom amúgy mekkora a fizetéskülönbség gimis tanár és óvónő között, de gyanítom, hogy semmivel nem jár jobban. Nem is fogja már sokáig csinálni...
jah és még legyünk hálásak :lol:
gyökerek akik fent irányítanak, több 10ezerrel kereshetnénk többet, ha nem a régi (2013-as talán) minimál bérhez kötnék a bértáblánkat. extra szégyen.

szakképzésben van a nagy pénz most, ott dupláját keresik mint a normál tanár, mert nincs már bértáblájuk júliustól.
szakképzési centrumokban nem tudják mire költsék a pénzt, konkrétan hülyeségeket vásárolnak több száz millióért egész ősszel-télen, mert el kell költeni a keretösszeget amit kapnak a minisztériumtól.
akkora pénzszórás megy ott, hogy elképesztő, 150-350 ezres év végi prémiumok pl.
nagynéném vezető egy pesti centrumban, őrült összegek vannak ott, tényleg csak pislogok néha.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.11.10. 11:07:18

Tavaly volt nálunk egy sztori, hogy az igazgató helyettes míg magyarázta a dolgokat pár diáknak, az egyik barna benyúlt a táskájába és kilopta a kulcsait.
Aznap este visszamentek és betörtek az általános iskolába.
Mi történt ezután? Hajnal ismét visszamentek, hátha találnak valamit.
Iskolakötelezettek, fel sem jelentették őket, pedig ott voltak a kamerák.
Tanulság: ha felszereltebb lenne a suli, akkor már nem lenne felszereltebb.

Nem csak a sulit kellene átrendezni ha akarnánk ezen a területen bármiféle változást, hanem konkrétan kivenni a "szülők" karjaibol a gyerekeket és másoknak nevelni. Azokat a szülőket pedig nemzőképtelenné tenni.
Más megoldás nincs, ez pedig nem megoldás a 21. században, tehát nincs megoldás.

Amúgy meg lenne még egy lehetőség: minden segélyt munkához és a diákok jegyeihez kötni. Ha nem dolgozik és a gyerek rossz tanuló, nincs segély. Ebből jönne az, hogy megtriplázódna a lopás, bűncselekmények. Illetve, hogy a diákok meg a "szülők" fenyegetnék és bántalmaznák a tanárokat a jobb jegyekért.
A közmunka nem munka.
Nincs megoldás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 10:54:57

csababarca írta:
2020.11.09. 12:41:32
tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
Az komoly :D
Jó, mondjuk a prémium szó még idézőjelben is kicsit erős kifejezés volt :D Nem tudom amúgy mekkora a fizetéskülönbség gimis tanár és óvónő között, de gyanítom, hogy semmivel nem jár jobban. Nem is fogja már sokáig csinálni...
Atlantis írta:
2020.11.10. 09:38:46
Amúgy Te hiszel abban, hogy ha jobb lehetőségei lennének az iskolának és tanároknak, akkor akár ezt a réteget is meg lehetne szólítani sikeresebben,. és a tanulásra ösztönözni?
Gondolok itt arra, hogy több és jobb eszköz a sulikban, illetve elég tanár és ezáltal idő jutna a gyerekekre. (Nem 20-30 gyerekre kell odafigyelni az órán egy tanárnak)
Kutyából nem lesz szalonna, az alma nem esik messze a fájától, elviheted a gyereket a dzsungelből de nem viheted el a dzsungelt a gyerekből stb.
Szerintem aki tényleg ki akarna onnan törni, annak nem az iskola felszereltségén múlik (bár nem tudom mekkora hiány van arrafelé bármiből). De lehet, hogy lenne 1-2 gyerek akinek más irányba menne el az élete.
Ha ilyen hiperszuper VR szemüveges-tabletes stb. órák lennének, akkor lehet, hogy jobban figyelnének (vagy elrontanák/ellopnák), de azért szerintem nagyobb befolyással van az, hogy mit hozol otthonról.

Ez engem is érdekelne veb, te azért közelebbről látod ezt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 09:38:46

visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15

Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Amúgy Te hiszel abban, hogy ha jobb lehetőségei lennének az iskolának és tanároknak, akkor akár ezt a réteget is meg lehetne szólítani sikeresebben,. és a tanulásra ösztönözni?
Gondolok itt arra, hogy több és jobb eszköz a sulikban, illetve elég tanár és ezáltal idő jutna a gyerekekre. (Nem 20-30 gyerekre kell odafigyelni az órán egy tanárnak)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.09. 22:19:16

csababarca írta:
2020.11.09. 22:08:46
visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15


Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Jah hát én szerencsés vagyok ilyen szempontból, sajna nem ez az átlag.
És akkor sokan nem értik miért utálom a munkámat... Csak egy napra jönnének ki...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 22:08:46

visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15


Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Jah hát én szerencsés vagyok ilyen szempontból, sajna nem ez az átlag.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.09. 19:52:15

csababarca írta:
2020.11.09. 16:31:28
félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 17:31:08

Atlantis írta:
2020.11.09. 17:06:49


Nekem nagyon tetszik ez a kezdeményezés. Az ilyen projekteket alapvetően minden osztály megcsinálhatja, ha van rá tanári/labor kapacitás, vagy elsősorban az érdeklődő, önként jelentkező diákokkal zajlanak?
5.-7.ig zajlanak a projektek.

5.-ben régészkedés van, minden gyerek kap sógyurmát, ami már kiszáradt, és bele van "rejtve" csont (csirke), pénzérme, kagyló, csigaház, stb. Ott az a feladat, hogy szépen kis vésővel, kalapáccsal kibontsák, ecsettel megtisztítsák, majd kitöltsék a "régészeti naplót": mit találtak, milyen infót olvasnak le róla, stb.

6.-ban piramis készítés van, sógyurma, agyag, sima gyurma, legó, fa felhasználásával.

7.-ben meg ez a múmiázás.

A piramis-múmia az cserélődhet évfolyamonként.
Mindenkinek kötelező úgymond, tehát ez történelem óra alatt zajlik, tananyagot kiegészítve.

de nem csak történelemből van, kémia, fizika, természetismeret, biológia, stb. szerencsére elég jó laborunk van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.09. 17:06:49

csababarca írta:
2020.11.09. 16:31:28
félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
Nekem nagyon tetszik ez a kezdeményezés. Az ilyen projekteket alapvetően minden osztály megcsinálhatja, ha van rá tanári/labor kapacitás, vagy elsősorban az érdeklődő, önként jelentkező diákokkal zajlanak?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 16:31:28

félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 13:08:01

LG írta:
2020.11.09. 13:06:37
Szerintem úgy lenne a logikus, hogy ha a tanár jól van, és képes online oktatni, akkor otthonról dolgozhasson teljes pénzért. Alsósoknál, óvósoknál, nevelőknél húzósabb lehet a dolog, de meg lehetne szvsz oldani legalább részben.
jaja hát most így csináltuk egyébként, mert amúgy be lett dobva a kormány médiába a 100%os táppénz, de nem létezik rá jogszabály, így hiába írja be az orvos, számfejtésnél nem tudják aktiválni, csak a normál 60%ost...persze amikor a tanárokat kell szidni, most is futok ilyen kommentekbe, hogy kussoljunk, mert 100%os a táppénzünk covidra. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 13:06:37

Szerintem úgy lenne a logikus, hogy ha a tanár jól van, és képes online oktatni, akkor otthonról dolgozhasson teljes pénzért. Alsósoknál, óvósoknál, nevelőknél húzósabb lehet a dolog, de meg lehetne szvsz oldani legalább részben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 12:41:32

davi10 írta:
2020.11.09. 11:31:13


Igen, ez valóban jól hangzik, viszont azt is ki kell fizetni valakinek...
Tesóm óvónő, így is heteket kellett várniuk pl. egy törött ablak kicserélésére, idén meg sokmillióval megnyirbálták a büdzsét, és az igen magas fizu mellé idén már a karácsonyi "prémiumban" sem reménykednek.
hát én nem tudom, meg hogy mi a következménye a tesztnek, főleg ha online oktatunk. én nem akarok táppénzre kerülni, mert tünetmentesen covidos vagyok, őrült fizumat még 40 %al megvágják, kösz de kösz nem.

tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 12:17:49

Okt. 24-én. Az országos tesztelés első köre pedig okt. 31-én és nov. 1-én volt, a második pedig most hétvégén, de csak azokban a megyékben, ahol a fertőzöttek száma meghaladta a 0,7 százalékot.
Válasz küldése