Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.03. 16:26:45

markionni írta:
Csaba igaz amit irsz, de ha az ott elo kisebbsegnel (foleg spanyolok) vesszuk a papirformat es ahogy irod 5-10% ertene egyet, akkor a tenylegesen katalan szavazoknak olyan aranyban kell a szakadas mellett szavaznia ami legjobb tudomasom szerint a tortenelemben peldatlan. Ezert is tartom irrealisnak az egesz dolgot, nem volt normalisan elokeszitve az akcio. Eleg sok kulfoldi mediumot olvasok es egy nagyvonalu vazlatot, tervezetet nem lattam arrol, hogy hol kepzelik el az allamukat, milyen berendezkedessel, gazdasaggal, szovetsegesekkel stb. Igy nem lehet beleallni egy ekkora ugybe.
nyilván számokkal játszani felesleges, meg értelmetlen is, csak találgatni lehet.
Gondolom a katalán kormánynak van tervezete az elszakadásról, attól hogy nem találni ilyet a neten, még valószínűleg van.
Most olvastam egy interjút katalán ep képviselővel, és nem hangzott úgy mintha nem lennének terveik.
felhozott példákat is, hogy ha az unió kirekesztené őket, akkor is meg lehetne élni.
az hogy kifelé nincs lekommunikálva (legalábbis felénk, külföld számára) még nem jelenti azt hogy nincs is nekik.
7 éve tart már nagyjából ez a folyamat, csak össze írtak, egy szalvétára valamit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.03. 16:18:58

Normandia, jogalapot kell ra szerezni, ha kell alkotmanymodositasi kerelemmel, komolyan veheto statisztikakkal, kozvelemenykutatasokkal. De abbol komoly problemak adodnanak ha barki random kitalalhatna, hogy a hetvegen mi szavazni fogunk a szakadasrol, ilyen nincs.

Csaba igaz amit irsz, de ha az ott elo kisebbsegnel (foleg spanyolok) vesszuk a papirformat es ahogy irod 5-10% ertene egyet, akkor a tenylegesen katalan szavazoknak olyan aranyban kell a szakadas mellett szavaznia ami legjobb tudomasom szerint a tortenelemben peldatlan. Ezert is tartom irrealisnak az egesz dolgot, nem volt normalisan elokeszitve az akcio. Eleg sok kulfoldi mediumot olvasok es egy nagyvonalu vazlatot, tervezetet nem lattam arrol, hogy hol kepzelik el az allamukat, milyen berendezkedessel, gazdasaggal, szovetsegesekkel stb. Igy nem lehet beleallni egy ekkora ugybe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.03. 15:08:40

A katalóniában élő spanyolok is gondolhatják úgy, legalábbis egy részük, hogy kiválnának. Ott élnek, ez nem csak nemzeti kérdés ott, nem az lenne, hogy csak katalánok maradnak ott.
Szerintem egy spanyol is gondolhatja, hogy mellé áll. Miért ne?
Persze ez is feltételezés, de az is az, amit írsz, hogy van 40% spanyol, aztán ők nem támogatják. Nagy részük lehet nem, de egy 5-10%-a az ott élő spanyoloknak is gondolhatja úgy, hogy szakadjanak el.

Az erdélyi magyarok sem 100%ban akarnának elszakadni Romániában, ez szinte biztos.
Lehet nem a legjobb példa őket felhozni, de szerintem érthető mit akarok kihozni ebből.


A rendőrségnek kötelessége az alkotmányellenes ügyek ellen fellépni.
Engem a mértéke keserített el, így magyarként is. Fel lehet vonulni, erőt demonstrálni, akik meg nekik mennek megregulázni, de nézve a videókat, itt nem erről volt szó.
Random kirángattak embereket a tömegből (nőket, öregeket is), és gyepálták őket.

Ez nem megoldás, még akkor sem ha alkotmányellenes a népszavazás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.03. 13:50:29

markionni írta:Áthoztam a másik topicból Pique nyilatkozatát, mert ott nagyon off lett volna, de szerettem volna rá érdemben reagálni. Nem madridistaként olvassátok kérlek a véleményem hanem magyar embeként mert én tojok a focira ebben a kérdéskörben.

„Azt gondolom, ettől függetlenül továbbra is játszhatok a válogatottban, mert hiszem, hogy sok ember van Spanyolországban, akik nem értenek egyet ezekkel az eseményekkel és hisznek a demokráciában. De ha Julen Lopetegui kapitány és a szövetség (RFEF) azt gondolják, problémát jelentek nekik, nekem nem jelent problémát félreállni és 2018 előtt távozni a válogatottból. A válogatottal játszani nem vet fel semmilyen hazafias kérdéseket, menni kell és a legjobban teljesíteni.”

Ezért borzasztó veszélyes amikor nem szakmabeli, de ismert és Katalán földön elismert jelen esetben népszerű sportoló véleményt formál olyan dolgokról ami nem az ő területe. Tömegekhez juthat el, pedig téves dolgokról beszél. Kezdjük az elejétől. Demokrácia? A demokráciának legalapvetőbb pillére a jogállamiság. A törvények. A törvények a többség felett állnak. A katalánok ezzel az egész procedúrával beleálltak a pofonba - természetesen nem szó szerint értem, az erőszak minden formája elítélendő -, amikor törvényellenes keretek közt kezdtek bele a referendumba, aminek természtesen van törvényes kiharcolási lehetősége. Kellő aláírással. Ezek után az államnak KÖTELESSÉGE fellépni a törvényszegés ellen, sokan írtátok mennyivel egyszerűbb lett volna hagyni a fenébe és nem lett volna semmi. Ez jól hangzik, csak ezt nem tehetik meg. Tekintélyi szempontból meg plána nem hagyhatják. Ha mindenki kamuszavazgatással aztán a függetlensége kikiáltásával töltené a hétvégét mi lenne a végére? Egyébként ha törvényes keretek közt aláírást gyűjtöttek volna akkor annak is erősen kérdéses lett volna a sikeressége és hogy egyáltalán a fülkékig eljutott volna-e a dolog. Két okból:
- a tartományban 40%-ban élnek nem katalánok, jórészt spanyolok
- emberi tényezők: az emberek tartanak a változásoktól, nem véletlen, hogy a hasonló jellegű voksolásoknál, akár említhetném a skótót is, borzasztó nagy kampánysorozatok után elbuktak, mindig megfigyelhető a maradni akaró 50%, ez 1-2%-al általában helytől függően változik és ez dönti el a szavazás végeredményét

A 90%-al igennel szavazókkal jönni meg nonszensz, ezekre a szavazásokra mindig azok mennek el, akik célt akarnak érni, gondoljuk a mi mini Putyinunk kvótaszavazására.

Szóval szvsz harcolják ki törvényes keretek közt, aztán ha azt törvényellenesen akadályozzák vagy kaszálják akkor mehet a sírás az Únió felé. De eddig két törvénysértő dolgot látok csak: az egész hercehurca és a rendőrség erőszakos fellépése. Persze ez nyilván sokkal összetettebb ennél, de a jelenlegi helyzet messze a legrosszabb megoldás volt amivel élni tudtak a katalánok szerintem.
Az azért érdekelne, hogy miként gyűjthettek volna aláírást egy olyan ügyről, ami ellent mond a spanyol alkotmánynak? Tehát, ilyen esetben, amikor alkotmánymódosítás szükséges ahhoz, hogy egyáltalán kiírhassák a szavazást, akkor milyen törvényes eszközről beszélsz? Gondolom, akár csak más országokban itt sem csak a katalánok szavazata számítana, hanem összességében a Spanyolországban élő spanyol állampolgársággal rendelkező lakosok egy bizonyos létszámának aláírása szükséges, vagy az őket képviselő pártok többségének akarata az alkotmány módosításának lehetőségére, amire nagyban fogadni is lehetne, hogy nem lenne meg. Tehát a kérdés marad. Milyen törvényes eszköze marad a katalánoknak, vagy bármilyen kissebbségnek, ha az elszakadást komolyan gondolják?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.03. 12:31:32

Áthoztam a másik topicból Pique nyilatkozatát, mert ott nagyon off lett volna, de szerettem volna rá érdemben reagálni. Nem madridistaként olvassátok kérlek a véleményem hanem magyar embeként mert én tojok a focira ebben a kérdéskörben.

„Azt gondolom, ettől függetlenül továbbra is játszhatok a válogatottban, mert hiszem, hogy sok ember van Spanyolországban, akik nem értenek egyet ezekkel az eseményekkel és hisznek a demokráciában. De ha Julen Lopetegui kapitány és a szövetség (RFEF) azt gondolják, problémát jelentek nekik, nekem nem jelent problémát félreállni és 2018 előtt távozni a válogatottból. A válogatottal játszani nem vet fel semmilyen hazafias kérdéseket, menni kell és a legjobban teljesíteni.”

Ezért borzasztó veszélyes amikor nem szakmabeli, de ismert és Katalán földön elismert jelen esetben népszerű sportoló véleményt formál olyan dolgokról ami nem az ő területe. Tömegekhez juthat el, pedig téves dolgokról beszél. Kezdjük az elejétől. Demokrácia? A demokráciának legalapvetőbb pillére a jogállamiság. A törvények. A törvények a többség felett állnak. A katalánok ezzel az egész procedúrával beleálltak a pofonba - természetesen nem szó szerint értem, az erőszak minden formája elítélendő -, amikor törvényellenes keretek közt kezdtek bele a referendumba, aminek természtesen van törvényes kiharcolási lehetősége. Kellő aláírással. Ezek után az államnak KÖTELESSÉGE fellépni a törvényszegés ellen, sokan írtátok mennyivel egyszerűbb lett volna hagyni a fenébe és nem lett volna semmi. Ez jól hangzik, csak ezt nem tehetik meg. Tekintélyi szempontból meg plána nem hagyhatják. Ha mindenki kamuszavazgatással aztán a függetlensége kikiáltásával töltené a hétvégét mi lenne a végére? Egyébként ha törvényes keretek közt aláírást gyűjtöttek volna akkor annak is erősen kérdéses lett volna a sikeressége és hogy egyáltalán a fülkékig eljutott volna-e a dolog. Két okból:
- a tartományban 40%-ban élnek nem katalánok, jórészt spanyolok
- emberi tényezők: az emberek tartanak a változásoktól, nem véletlen, hogy a hasonló jellegű voksolásoknál, akár említhetném a skótót is, borzasztó nagy kampánysorozatok után elbuktak, mindig megfigyelhető a maradni akaró 50%, ez 1-2%-al általában helytől függően változik és ez dönti el a szavazás végeredményét

A 90%-al igennel szavazókkal jönni meg nonszensz, ezekre a szavazásokra mindig azok mennek el, akik célt akarnak érni, gondoljuk a mi mini Putyinunk kvótaszavazására.

Szóval szvsz harcolják ki törvényes keretek közt, aztán ha azt törvényellenesen akadályozzák vagy kaszálják akkor mehet a sírás az Únió felé. De eddig két törvénysértő dolgot látok csak: az egész hercehurca és a rendőrség erőszakos fellépése. Persze ez nyilván sokkal összetettebb ennél, de a jelenlegi helyzet messze a legrosszabb megoldás volt amivel élni tudtak a katalánok szerintem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5209
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.10.02. 15:05:43

Nero. írta: Alapbol nem rajongok a tetoválásért/piercingért stb. Akinek van az általában valami nem létezőt nagyon beakar bizonyítani, ettől függetlenül karra, hatra stb. elmegy de szem/fül/nemiszerv és társai csak idióta barmok képesek erre.
nekem is van tetkóm, akarok is még, de ezek az extrém dolgok nagyon nem jönnek be.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.02. 14:40:44

soadroli írta:Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Mondjuk aki hulye az meg is erdemli. Alapbol nem rajongok a tetoválásért/piercingért stb. Akinek van az általában valami nem létezőt nagyon beakar bizonyítani, ettől függetlenül karra, hatra stb. elmegy de szem/fül/nemiszerv és társai csak idióta barmok képesek erre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.02. 14:28:10

soadroli írta:Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Attól bekönnyeztem, hogy ránéztem a képekre. Beteg az ilyen ember.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5209
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.10.02. 14:16:11

Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 20:08:12

Ez mindent elmond a helyzetről...Mellesleg a katalán rendőrök voltak akik felszólítás ellenére is hagyták hogy kinyissanak rengeteg intézményt a szavazás felállításához.
Már előre látom hogy ők jól meg lesznek hurcolva, a "hős bátor" spanyol rohamrendőrök meg kitűntetve....

https://www.facebook.com/barcacentral/p ... =3&theater

Robi is szavazott
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 18:04:32

Nem tudom már melyik fórumer volt, aki a Las Palmas elleni meccsre akart jegyeket eladni, hát remélem ők se mentek ki.. :D Ha olvasod, egy helyzetjelentést írnál, hogy mi lett végül az utazásotokból? Remélem nem mentetek ki "feleslegesen".. :? (Még ha most nyilván komolyabb dolgok is folynak ott kint, mint a foci.)
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.10.01. 16:32:23

Lélekben Katalóniával vagyok, remélem nem lesz komoly helyzet belőle, és felelősen jár el majd a spanyol kormány és a katalán vezetők.

Addig is remélem minél kevesebb ember fog megsérülni. Ha a Barca csapata leáll, akkor a legnagyobb respect nekik!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.10.01. 16:09:14

Normális demokráciában erőszakkal semmire se mennek. Ha ezt tovább folytatják hónapokig, az EUból is kiteszik őket, ha nem, akkor meg Katalónia biztosan elszakad ezek után. Érvekkel kellett volna meggyőzni az embereket korábban, nem gumibottal most. Pique a kezdőben, kétlem hogy valóban meccs lesz itt. Lehet hogy megállunk az oldalvonalnál vagy nem mozdulunk meg és feltett kézzel lesz a csapat mint a tüntetők
94:39 6 - 1
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 16:03:15

Én azt láttam, amiket lejjebb linkelt valaki, meg cikkeknél. Továbbra is egyértelmű, hogy túlkapás, én azt próbálom megfogalmazni, amit viscaelbarca is írt, hogy maga a cirkusz is értelmetlen. A rendőrök kialakították és nem tudnak uralkodni a helyzet felett, egyértelmű.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 16:00:47

Alfa írta:@ Bob Marley

Nem tudom, hogy mennyi videót láttál a helyzetről ( ha láttál párat akkor nem igazán tudom megérteni a hozzászólásodat), szinte az összes videón az látszik, hogy békésen tüntető embereket köztük nőket és idős embereket rugdosnak, ütnek elképesztő brutalitással. Azt meg sem említem, hogy minden ok nélkül használnak gumilövedéket. Azon pedig ne csodálkozzunk, hogy egy idő után,az egyébként rendkívül békés katalánoknak elmennek otthonról és válaszolnak a rendőri túlkapásokra.
Láttam képeket ezekről a Madridból importált rohamrendőrökről...Mit ne mondjak nem túl szerény hoteleket béreltek nekik..
Tromort77

2017.10.01. 16:00:02

https://twitter.com/JulianAssange/statu ... 916524%2F0

Aljas tüntetők, feltett kézzel mernek énekelni. Hogy képzelik. #-o ](*,)

Ezt a szutykot védeni agyament dolog. Teljesen mindegy mi van a háttérben, teljesen mindegy mennyire jogtalan a szavazás. Egyetlen egy demokratikus ország sem működhetne így.

Az egész kérdésben undorító az Eu is.

"When a man is denied the right to live the life he believes in, he has no choice but to become an outlaw" - Nelson Mandela
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 15:58:37

@ Bob Marley

Nem tudom, hogy mennyi videót láttál a helyzetről ( ha láttál párat akkor nem igazán tudom megérteni a hozzászólásodat), szinte az összes videón az látszik, hogy békésen tüntető embereket köztük nőket és idős embereket rugdosnak, ütnek elképesztő brutalitással. Azt meg sem említem, hogy minden ok nélkül használnak gumilövedéket. Azon pedig ne csodálkozzunk, hogy egy idő után,az egyébként rendkívül békés katalánoknak elmennek otthonról és válaszolnak a rendőri túlkapásokra.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.01. 15:57:49

hdavid írta:Európai Unió, Emberi jogok, demokrácia
Képmutatás.
Békésen is le lehetne csendesíteni a tömeget, vagy hagyhatták volna az egészet lezajlani.
Még irakban is lehetett népszavazás, eredménye meg aztán a kutyát nem érdekelte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 15:57:08

Nem sikerült megfogni, amit írtam, egyáltalán nem védtem őket, ezzel kezdtem. Hanem, hogy teljesen kaotikus a helyzet, s igen a rendőrök alakították ki, de a rendrakás is a feladatuk lenne és mikor hisztizik x ember előttük, akkor nem fogják nézni ki hol van. Pont ezért írtam a saját példámat oszlatáskor. Két oldala van a dolognak, az se normális, ahogy viselkednek páran és a rendőrség is egyértelmű hogy eszetlenül végzi a dolgát.
Megnéztem pár videót, gumibotoznak mindenkit, s totálisan káosz, amit csinálnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2017.10.01. 15:58:19-kor.
Kép
Kép
Kép
hdavid

2017.10.01. 15:54:54

Európai Unió, Emberi jogok, demokrácia
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.10.01. 15:51:55

Lehet hogy kimegyünk a pályára és nem focizunk, bőven el tudom képzelni. Egészen elképesztő ami a videó alapján ott folyik, nem tudom hogy így hogy tudnának a katalán játékosok focizni hogy közben random katalán embereket is vernek az utcán csak azért mert kimentek az otthonukból...
94:39 6 - 1
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.01. 15:51:16

Ki gondolta volna hogy egy valaki lesz aki szerint a rendőrök a [auto_cenzúra], és az Bob lesz.
Olvasd már el miket írsz Bob, miután megnézted a videókat az esetekről.

Mi a dolguk? Hát nem az hogy idős néniket üssenek véresre, és földön fekvőeket tapossanak hülyére.
És ezek után beokádod ide az ilyen postjaidat.
Tudok gratulálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 15:45:27

Jelentés szerint több mint 337-en sérültek meg, közöttük súlyos esetek is, illetve eddig 1 embernek kilőtték a szemét...Szép munka, gratulálok...
Válasz küldése