Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 11:33:38

Mihu írta:Edzés előtt milyen típusú kaját vigyek be? Vagy akkor mindegy, csak ne tésztásat? Akkor mehet a rizs-csirke?

Rosszul futni úgy értettem hogy rossz technikával :D

Jah és a boxzsákot be tudom vonni valahogy? Mert szeretek zsákolni :wink:

Jah2: Van Gaspari-s MyoFusion fehérjém is.
edzés előtt jó a rizs+csirke. a lényeg,hogy legyen benne szénhidrát és fehérje is.

a boxzsákkal az a baj,hogy püfölheted,de a technikád rossz lesz és úgy fogod megszokni. ha nincs a céljaid között az,hogy valaha is küzdősportra járj,akkor tán belefér. én edzés végén csapkodnám a zsákot
a fehérjeturmixot egyből edzés után ihatod,esetleg este is
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2012.03.27. 11:13:29

Mihu írta:
Rosszul futni úgy értettem hogy rossz technikával :D

Jah és a boxzsákot be tudom vonni valahogy? Mert szeretek zsákolni :wink:

Jah2: Van Gaspari-s MyoFusion fehérjém is.
Edzés előtt valamivel/utáni fél órán belüli fehérjebevitel fontos.
És amit daffy javasolt, tojást csak nem mindegy milyen formában!
1. nyers tojás (ha turmixban csinálod pl.) nem szívódik fel, és még a tej is nehezítené a felszívódását. --> én pl így csináltam sokáig.
Azért nem szívüdik fel, mert nem "sül ki" belőle az avidin és emiat megköti a biozint, ami azt eredményezi, hogy a fehérje nem szívódik fel.
2 sült tojásból ha meg tudsz enni mondjuk 6-7et az jó, mert 1 tojásban 5-7 gramm fehérje van, és a test egyszerre, rövid idő alatt 30g fehérjét tud lebontani. Én javasolnék inkább shake-et mint tojást, egyszerűbb, gyorsabb, hatékonyabb (és sajnos drágább).
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.27. 10:17:57

daffy írta:
Mihu írta:...
a 120as pulzus az egy gyors sétával jön ki,ha gyenge az erőnléted. nem tudom hogy lehet rosszul futni :D szerintem a térded nem jó.
a tokánynál a tésztával volt a baj. a lisztes dolgokat ahogy lehet,hanyagold. egyél krumplit vagy rizst. a zsír egyáltalán nem rossz dolog,sőt nagyon fontos,ha jókor és jót viszel be. a cornflakes nem jó,mert kb 80% szénhidrát,amiből kb 40% cukor. az nem étel. a zabpehely az jobb,de a szilárd kaja is jó.
edzés előtt 1-1.5 órával egyél,utána meg fél órán belül,ha lehetséges. jó lenne valami tojásosat betolni
edzésterveket délután írok,mert akkor lesz több időm
Edzés előtt milyen típusú kaját vigyek be? Vagy akkor mindegy, csak ne tésztásat? Akkor mehet a rizs-csirke?

Rosszul futni úgy értettem hogy rossz technikával :D

Jah és a boxzsákot be tudom vonni valahogy? Mert szeretek zsákolni :wink:

Jah2: Van Gaspari-s MyoFusion fehérjém is.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.27. 10:16:04

albicelesteX írta:Lábazni nem szoktál?Nagyon fontos lenne pedig.
Olvas el még egyszer. Ott van, 3. nap -> Váll+LÁB
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.27. 10:12:27

Lábazni nem szoktál?Nagyon fontos lenne pedig.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.27. 10:02:42

Edzéstervnél nekem csak pár alapelvem van, a többi mindig ahogy alakul. Mindjárt el is mondom mit értek ez alatt. Alapvetően azt tartom, hogy nagy izomcsoportokat nem együtt edzek, és heti háromszor járok le edzeni. Nálam így néz ki :
1. nap: Mell (4 gyakorlat) - Bicepsz (3 gyakorlat)
2. nap: Hát (4-5 gyakorlat) - Tricepsz (3 gyakorlat)
3. nap: Váll (4 gyakorlat) - Láb (4 gyakorlat)
Ezen kívül hasazni ahányszor csak kedvem van, meg időm is, de nyilván minimum kétszer-háromszor egy héten.
Ami még fontos, hogy a gyakorlatokat hogyan választod ki. Én úgy vagyok vele, hogy minden gyakorlat valamennyire másik részét eddze meg az izom/izomcsoportnak, de egyben olyan gyakorlat is legyen, amit szívesen csinálok, és szeretek. Minden izomra van végtelen gyakorlat, lehet válogatni. Úgy gondolom semmi értelme divatos, vagy sokak által ajánlott gyakorlatokat csinálni, ha nem kényelmes, fáj tőle valamit, stb stb. Ezért soha nem is ajánlok fixen gyakorlatokat senkinek, szerintem erre van az első 2-3 bemelegítő hét, amikor kipróbálgatod, hogy melyik jön be. Ezen kívül sok izomnál az is jó, ha váltogatod néha a gyakorlatokat, nálam úgy vettem észre jobban stimulálódik az izom, ha változatosan csesztetem.

Én nem értek biológiai szinten ezekhez, ez nekem mind tapasztalatból jött, így ne kérdezzétek miért jó, mert ez csak úgy kialakult.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 09:03:25

Mihu írta:...
a 120as pulzus az egy gyors sétával jön ki,ha gyenge az erőnléted. nem tudom hogy lehet rosszul futni :D szerintem a térded nem jó.
a tokánynál a tésztával volt a baj. a lisztes dolgokat ahogy lehet,hanyagold. egyél krumplit vagy rizst. a zsír egyáltalán nem rossz dolog,sőt nagyon fontos,ha jókor és jót viszel be. a cornflakes nem jó,mert kb 80% szénhidrát,amiből kb 40% cukor. az nem étel. a zabpehely az jobb,de a szilárd kaja is jó.
edzés előtt 1-1.5 órával egyél,utána meg fél órán belül,ha lehetséges. jó lenne valami tojásosat betolni
edzésterveket délután írok,mert akkor lesz több időm
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.27. 00:55:59

ziipp írta:http://en.wikipedia.org/wiki/Weetabix

Pontos tartalma:
http://www.weetabix.co.uk/products/cereals/weetabix

A múltkor végre sikerült vadásznom egy csomagot a Sparban. Szerintem sokadig közelítésre is egész jó zabpehely helyett, és nekem még ízlik is (mellé valamilyen friss gyümölccsel meg pláne), igaz, a haverom azt mondta, hogy ő a halakat szokta ilyesmivel beetetni. :D

Amúgy én sem találtam még alacsony cukortartalmú corn flakes-t, szóval ez engem is érdekelne.
Tescoban is van ilyen. Én is vettem még múltkor. Nem igazán tudtam aztán vele mit kezdeni. :lol: :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.26. 23:34:58

http://en.wikipedia.org/wiki/Weetabix

Pontos tartalma:
http://www.weetabix.co.uk/products/cereals/weetabix

A múltkor végre sikerült vadásznom egy csomagot a Sparban. Szerintem sokadig közelítésre is egész jó zabpehely helyett, és nekem még ízlik is (mellé valamilyen friss gyümölccsel meg pláne), igaz, a haverom azt mondta, hogy ő a halakat szokta ilyesmivel beetetni. :D

Amúgy én sem találtam még alacsony cukortartalmú corn flakes-t, szóval ez engem is érdekelne.
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.26. 23:17:12

Mihu írta:
nagyi írta:
futás előtt érdemes maximum minimális fehérjét fogyasztani, és legjobb reggel ébredés után megejteni. amennyiben ez nem lehetséges, akkor kb. 1 órával előtte érdemes enni, nehogy visszaköszönjön. futás után pedig törekedni kell a minél kevesebb szénhidrát bevitelre 2-3 óráig, hogy a pörgő anyagcsere minél tovább használjon zsírt energia előállításra.

Mármint a futást legjobb reggel ébredés után, vagy a minimális fehérje bevitelt?


És daffy! Azokból az edzéstervekből elfogadnék egyet kettőt :wink:
a minimális fehérjebevitel, majd ezt követően a futás. pl: felkelsz, bedobsz két főtt tojást, és 20-30 perc múlva elmész futni.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.26. 23:11:50

Én a zabpehelyre esküszöm. Bár nem annyira finom, de laktat, nagy a rost tartalma, és a glikémiás indexe is borzasztóan alacsony.
Reggelire általában ezt toltam. Joghurt+zabpehely+1reszelt alma, hogy az ízét feldobjam. :wink:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.26. 23:08:51

nagyi írta:
futás előtt érdemes maximum minimális fehérjét fogyasztani, és legjobb reggel ébredés után megejteni. amennyiben ez nem lehetséges, akkor kb. 1 órával előtte érdemes enni, nehogy visszaköszönjön. futás után pedig törekedni kell a minél kevesebb szénhidrát bevitelre 2-3 óráig, hogy a pörgő anyagcsere minél tovább használjon zsírt energia előállításra.

Mármint a futást legjobb reggel ébredés után, vagy a minimális fehérje bevitelt?


És daffy! Azokból az edzéstervekből elfogadnék egyet kettőt :wink:
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2012.03.26. 22:52:10

lui1698 írta:Rohadjak meg én épp a múltkor nézegettem őket (spúrba vagy teszkóba már nem tudom) és mindben ilyen 70-80g volt, de majd legközelebb jobban kinyitom a szemem.
Miért nem zabpelyhet eszel? Sokkal egészségesebb, és fehérje tartalma is jóval több. :wink:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 22:41:14

Sanama írta:van olyan corn flakes , amiben 6-8g cukor van 100g-ban, nem pedig 30-50g.
Én azt szoktam néha reggel 1 turmixal együtt betolni
Rohadjak meg én épp a múltkor nézegettem őket (spúrba vagy teszkóba már nem tudom) és mindben ilyen 70-80g volt, de majd legközelebb jobban kinyitom a szemem.
Esetleg pontos nevét tudod? :)

szerk.:
nagyi írta:ezzel nagyon egyet értek, 2 hónap alatt sem tudtam megunni az olivaolajjal elkevert fokhagymás és zöldfűszeres saláta fűszerkeverékeket friss salátakeverékkel.. valami mennyei.. most, hogy belegondolok, hiányzik a diéta :D
Jaja, én szoktam joghurtosat csinálni fokhagymával jó kis gyrosos csirkemell mellé, meg ecetes levet ami kb. 2 perc és megvan.
Szóval jó kis cuccok na. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.26. 22:39:14

Szerintem reggel bele fér a cornflakes ha nem tolsz be egy egész dobozzal, de nem a legjobb, ugye tele van nyomva cukorral amit tanácsos kerülni diéta alatt.
Inkább valamilyen kevésbé savas gyümölcsöt mondanék én, meg valamilyen teljes kiőrlésű kenyeret, kis sovány felvágottal, meg ha szereted zsírszegény túrót.
van olyan corn flakes , amiben 6-8g cukor van 100g-ban, nem pedig 30-50g.
Én azt szoktam néha reggel 1 turmixal együtt betolni
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.26. 22:38:39

lui1698 írta: Plusz én javaslom, hogy sok nyers zöldséget egyél. Salátának bekeverve valamilyen jó kis dressinggel elég jók és egészségesek is.
ezzel nagyon egyet értek, 2 hónap alatt sem tudtam megunni az olivaolajjal elkevert fokhagymás és zöldfűszeres saláta fűszerkeverékeket friss salátakeverékkel.. valami mennyei.. most, hogy belegondolok, hiányzik a diéta :D
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 22:36:04

Mihu írta:A kaják közül a pörkölt az mehet, a tokány meg nem? :D :D Érdekes :D Úgy gondoltam pedig hogy a pörkölt lesz az első amit kiszórsz :D Az tocsog a zsírban, a tokány meg nem, azon csak ilyen tejfölös alapú szósz van, meg csirkemell csíkokra vágva. Nem értem hogy az miért nem mehet, a pörkölt meg igen, hiszen mind a kettőben van tészta meg csirke, csak a pörkölt úszik az olajban, a tokány meg nem. De hát Te jobban értesz hozzá, így elfogadom, attól még nem értem :D De néha nem kell érteni a dolgokat, csak elfogadni :D

Lehet hogy oltári baromság lesz amit kérdezni fogok de felteszem azért :D Reggelire mehet a cornflakes, vagy valami szilárdabb kaja kéne? És itt is gondolom nem feltétlenül a melegszendvics a legjobb megoldás :D
A pörkölt ha úgy készíted el akkor egyáltalán nem zsíros. Én pl. pár napja ettem zúza pörit, ma meg csirkét. Nem kell belebszni fél kiló zsírt hanem inkább párolni, vízzel puhítani az alapot. Nem kell körömpörköltet nyomni, lehet soványabb husiból is jó pörit csinálni.
Tokánynál sztem a legnagyobb cink, hogy tésztával nyomod. Plusz az se épp jó, hogy a habarás tejfölös-lisztes gondolom. Ezeket is lehet helyettesíteni mondjuk joghurttal és mondjuk valamilyen jobb minőségű liszttel.
Ezen kívül ajánlom ezeket a sütőzacskós cuccokat. Annyi az egész, hogy bele rakod a húst a zacskóba bekötöd, bevágod sütőbe azt' puszipá.
Nem kell hozzáadni plusz zsírt és emellett még nagyon jó ízű is lesz a hús benne. Tehetsz mellé hagymát, zöldségeket stb.
Plusz én javaslom, hogy sok nyers zöldséget egyél. Salátának bekeverve valamilyen jó kis dressinggel elég jók és egészségesek is.

Szerintem reggel bele fér a cornflakes ha nem tolsz be egy egész dobozzal, de nem a legjobb, ugye tele van nyomva cukorral amit tanácsos kerülni diéta alatt.
Inkább valamilyen kevésbé savas gyümölcsöt mondanék én, meg valamilyen teljes kiőrlésű kenyeret, kis sovány felvágottal, meg ha szereted zsírszegény túrót.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.26. 22:30:33

Mihu írta:.. azon csak ilyen tejfölös alapú szósz van..

..Reggelire mehet a cornflakes, vagy valami szilárdabb kaja kéne? És itt is gondolom nem feltétlenül a melegszendvics a legjobb megoldás :D


Futás vagy saját testsúlyos edzés előtt és után mik az étkezés szabályai? Előtte-utána mennyi idővel lehet enni és mit célszerű? Ha zsírt akarok égetni, akkor gondolom futás előtt minél kevesebb szénhidrát bevitelére kellene törekedni, hogy minél hamarabb nyúljon a szervezetem a zsírhoz.
ezzel csak az a baj, hogy a tejföl, még a zsírszegény verzió is, kb. 30% zsírt tartalmaz, 100g-ra lebontva, ki lehet számolni.. :D

a cornflakes mehet, de szigorúan csak a cukormentes verzió.

futás előtt érdemes maximum minimális fehérjét fogyasztani, és legjobb reggel ébredés után megejteni. amennyiben ez nem lehetséges, akkor kb. 1 órával előtte érdemes enni, nehogy visszaköszönjön. futás után pedig törekedni kell a minél kevesebb szénhidrát bevitelre 2-3 óráig, hogy a pörgő anyagcsere minél tovább használjon zsírt energia előállításra.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.26. 22:20:25

daffy írta: Mihu!

a zsírégetés lényege,hogy kb 110-120 között tartsd a pulzusod(itt még pont tudsz beszélni lihegés nélkül) és minimum 40,de inkább 60 percig megállás nélkül fuss.(javaslom a földutat,kíméli a térded).
ha erőnlétet fejlesztenél,akkor 30sec sprint 60sec kocogás 30sec sprint és így tovább kb 15-20 percig,ha bírod.
csinálhatod egyik nap ezt,másik nap azt.
a kajából én "borsos tokány " -ezt nem erőltetném. napi 6x étkezz,de ne edd tele magad és így nem lesz megerőltető sokszor keveset enni. így az anyagcseréd nem lassul le. a reggeli kötelező! este és késő délután(4 után) fogyassz a rizs helyett zöldséget(párolva,nyersen gyakorlatilag amennyi jólesik). paradicsomból és paprikából ha benyomsz fél kilót,akkor sincs semmi. igyekezz legrosszabb esetben 3 óránként enni. ha valami szhart ennél,azt csak délelőtt.
nem kell kondizni,remek edzéstervek vannak(akár küldhetek is) saját testsúllyal is.
Földúton futok szerencsére, bár a nagy része elég kemény, máshol meg homokos részek vannak, amik elég mélyek, így ott nem szívesen futok mert telemegy a cipőm, plusz úgy érzem hogy rengeteg energiát elveszítek a homokban. Hát gondolom el tudsz képzelni egy erdei utat, ahol naponta több százan futnak meg bicajoznak :)

Ez a 110-120 ez érdekes, mert ugye még most per pillanat nincs valami jó erőnlétem. A lassú kocogástól meg rövid időn belül elkezd fájni a térdem, meg a talpam. Rosszul futok, vagy szét van menve a térdem? Régen focin sokszor meghúzodott, volt hogy 2 hónapig nem tudtam labdába rúgni. Szóval amíg nem lesz megfelelő erőnlétem, addig ugye a kocogás az problémás lesz, az attól gyorsabb futás meg egyből felpörgetni 150-re a pulzusomat. Ha normál tempóban akarok futni, akkor meg egyből 180.

A kaják közül a pörkölt az mehet, a tokány meg nem? :D :D Érdekes :D Úgy gondoltam pedig hogy a pörkölt lesz az első amit kiszórsz :D Az tocsog a zsírban, a tokány meg nem, azon csak ilyen tejfölös alapú szósz van, meg csirkemell csíkokra vágva. Nem értem hogy az miért nem mehet, a pörkölt meg igen, hiszen mind a kettőben van tészta meg csirke, csak a pörkölt úszik az olajban, a tokány meg nem. De hát Te jobban értesz hozzá, így elfogadom, attól még nem értem :D De néha nem kell érteni a dolgokat, csak elfogadni :D

Lehet hogy oltári baromság lesz amit kérdezni fogok de felteszem azért :D Reggelire mehet a cornflakes, vagy valami szilárdabb kaja kéne? És itt is gondolom nem feltétlenül a melegszendvics a legjobb megoldás :D


Futás vagy saját testsúlyos edzés előtt és után mik az étkezés szabályai? Előtte-utána mennyi idővel lehet enni és mit célszerű? Ha zsírt akarok égetni, akkor gondolom futás előtt minél kevesebb szénhidrát bevitelére kellene törekedni, hogy minél hamarabb nyúljon a szervezetem a zsírhoz.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.26. 22:09:18

Mihu írta:Egy kis segítséget és információt szeretnék kérni.
Hú. :lol:

Nem fogok csodákat írni, és szerintem a kérdésed zömére se tudok kielégítő választ adni. Saját tapasztalatot tudok mondani.
Én mikor diétázom ( :roll: ), akkor úgy szoktam kivitelezni, hogy csakis a bevitt kalóriákra figyelek oda. Ez nálam annyit tesz, hogy a napi étkezésem 1500-1800 kcal volt.
Napjainkban már minden terméken rajta van, hogy 100 grammra lebontva, hogy mennyi kalóriát tartalmaz. Ez egy hozzávetőleges kiindulási pontot adhat. Ha 1800 kalóriát bedobsz naponta, kb. akkor vagy 0-ba, mivel ez megközelítőleg az alapanyagcseréd.
Nos, ha erre rádobsz egy órás kocogást (120-as pulzus mellett), akkor a napi kalóriád -600 kcal, tehát gyakorlatilag ennyit fogytál. És annak tudatában, hogy 1 kg zsír elégetéségez 9000 kalóriadeficitet kell elérned, lehet matekozni. :lol:

Remélem értetted a leírtakat. :) Természetesen ez tényleg csak egy kva lesarkított 'diéta', de ha betartod, akkor nagyon eredményes. Ja, és alkohol fogyasztása sem javasolt. :lol:

szerk. : 1234 \:D/ \:D/ :lol: :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 22:01:32

gergo9 írta:Daffy válaszolok itt ha nem gond.
Térdedet jóesetben nem rúgják szét, viszont elég térdgyilkos a thai-box a rúgásoknál ahogy a tested rántja a térdedet az nem túl kímélő sok ismerős küzdött a térdével.
Pesten nem ismerem csak a pitbullokat velük-ellenük volt több meccs is. Kick-boxos időszakomban.
Combosra van thai-krém vagy lóbalzsam egyébként meg azt edzeni kell hogy bírja. Szép fokozatosan.
kipróbálás szinten lehet hogy elmegyek egy hónapra,megnézem hogy mi a különbség a savate és a muay thai között a gyakorlatban.földharcnál a lábfeszítés szétszedi a lábat,de azt mondják az okosok,hogy ha megfelelően nyomom az állóharcot(savate,muay thai,stb),akkor azzal simán lehet kempo,mma versenyt nyerni. az egyik boxedzőm mondta,hogy nem nagyon járt a földön,mert kézzel elkalapálta az ellenfeleket.
egy mma edző is mesélte,hogy néha a boxedző el szokta pcsázni

Mihu!

a zsírégetés lényege,hogy kb 110-120 között tartsd a pulzusod(itt még pont tudsz beszélni lihegés nélkül) és minimum 40,de inkább 60 percig megállás nélkül fuss.(javaslom a földutat,kíméli a térded).
ha erőnlétet fejlesztenél,akkor 30sec sprint 60sec kocogás 30sec sprint és így tovább kb 15-20 percig,ha bírod.
csinálhatod egyik nap ezt,másik nap azt.
a kajából én "borsos tokány " -ezt nem erőltetném. napi 6x étkezz,de ne edd tele magad és így nem lesz megerőltető sokszor keveset enni. így az anyagcseréd nem lassul le. a reggeli kötelező! este és késő délután(4 után) fogyassz a rizs helyett zöldséget(párolva,nyersen gyakorlatilag amennyi jólesik). paradicsomból és paprikából ha benyomsz fél kilót,akkor sincs semmi. igyekezz legrosszabb esetben 3 óránként enni. ha valami szhart ennél,azt csak délelőtt.
nem kell kondizni,remek edzéstervek vannak(akár küldhetek is) saját testsúllyal is.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.03.26. 21:50:18

Daffy válaszolok itt ha nem gond.
Térdedet jóesetben nem rúgják szét, viszont elég térdgyilkos a thai-box a rúgásoknál ahogy a tested rántja a térdedet az nem túl kímélő sok ismerős küzdött a térdével.
Pesten nem ismerem csak a pitbullokat velük-ellenük volt több meccs is. Kick-boxos időszakomban.
Combosra van thai-krém vagy lóbalzsam egyébként meg azt edzeni kell hogy bírja. Szép fokozatosan.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.26. 21:43:08

Jah illetve azt még elfelejtettem mondani, hogy van itthon boxzsákom, tehát ha az is segít, akkor azt is tudom használni :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.26. 21:17:20

kajából szerintem a tésztát iktasd ki, rízs/krumpli mehet.
Fehérje legyen meg a napi 140-160g, szénhidrátot meg gondolom minél kevesebbre levinni.

Futással nem tudom mit mennyit,hogy.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.26. 21:10:42

Egy kis segítséget és információt szeretnék kérni :) Múlthét pénteken elhatároztam, hogy amikor itthon vagyok (péntek-szombat-vasárnap) akkor elmegyek futni az erdőbe. Kb oda-vissza olyan 4.5-5 km lehet a táv. Erőnlétet is szeretnék fejleszteni, de a legfőbb célom a hasamon lévő zsír eltűntetése. Ezt csak futással hogy tudom elérni? Milyen tempóban kell futni, milyen pulzussal, mennyit, milyen rendszerességgel. Ha kell, akkor meg tudom oldani, hogy mikor Debrecenben vagyok (hétfőtől csütörtökig) akkor is elmenjek az erdőbe. Konditermes edzéssel az a baj, hogy nincs kivel elmenni, egyedül meg én nem szeretek járni. Jah még az erőnlétemről annyit, hogy mikor először elmentem futni, akkor 6 perc normál tempójú futás után mértem a pulzusomat, és 180 volt :D Tehát ennyit az erőnlétemről...ezért is akarok rajta fejleszteni.

A kajával kapcsolatban kérdeznék még párat.

A kaják amiket rendszeresen szoktam enni, azok a következők:

-szecsuáni csirke (rizzsel)
-borsos tokány (ez csirkemell, szósz és tészta)
-rakott karfiol, illetve káposzta
-csirkepörkölt (tésztával)
-rántott csirkemell (rizzsel vagy zöldségkörettel)
-vadpörköltek (tésztával vagy főtt krumplival)


Amint láthatjátok nem túl változatos az étrendem, mert kb csak ezeket az ételeket eszem, meg gyrost meg pizzát heti 1x, de erről a 2ről múlthét péntek óta lemondtam teljes mértékben :D Mint ahogy a kóláról is. Chips-et meg ilyen sz.rokat már régóta nem eszek. Mik azok amiket a fent leírt kaják közül el kellene hagynom annak érdekében, hogy lemenjen a hasamról a zsír? Nem arra kell gondolni hogy el vagyok hízva, mert nem. Csak és kizárólag a hasamon van látványos zsírréteg, de ez se sok, viszont annyira pont elég, hogy rohadtul zavarjon. Továbbá egy nap hogy kellene étkeznem? Beleértve azt is, hogy ha mondjuk reggel vagy délutánonként elmegyek futni. Mert gondolom hogy a futás előtt és után más szabályok érvényesek. Tisztában vagyok vele, hogy nem jövő hét végére fog eltűnni a zsír a hasamról. De most már tényleg eljutottam arra a szintre, hogy meg akarom nyerni a háborút, nem csak a csatát. A csatát már megnyertem azzal, hogy megállítottam a zsírréteg gyarapodását.

Egyébként 191 centi vagyok és kerek 80 kiló.
Válasz küldése