Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2010.02.08. 15:29:07

Nekem van egy ismerősöm aki az otthoni fekvőtámaszozástól, és húzóckodástól az egyik gerendába kapaszkodva úgy néz ki hogy csak na.....említeni kell, hogy szedte mellette a Hyper Mass 5000et (fehérje konc.) + Creatine PH-X (creain kapszulát)!...el kell mondjam elég az otthoni gyúrás őt nézve, mások a konditól nem néznek ki így, sőt! :shock: :D
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.02.08. 15:26:12

socio66 írta:Egyébként jó ez a topik,hogy van,de kb. eddig semmit nem tanultam innen,mert folyamatosan egymást cáfolják meg az emberek.
Ha valaki beír valamit,akkor arra rögtön jön három reagálás,amiben lehúzzák azt a kaját-étrendet-edzésmódszert,vagy akármit,amit írt az arc.
Ez már csak így meg, mindenki másra esküszik, mindenkinek más jön be. Persze, h a topicban is vita van az edzéstervekről, meg az étrendekről, hiszen az igazi szakértők is vitatkoznak ezekről a dolgokról. A tanácsom neked: próbáld ki azt, amelyről úgy gondolod, h számodra megfelelő, ha bejön akkor ok, ha nem keress egy másikat. Pl. azok a dolgok amiket én mondom, és tanácsolok, nekem már bejöttek, de nem biztos, h ugyanez bejön másnál, hiszen ezeket rengeteg tényező befolyásolja.
socio66

2010.02.08. 15:13:10

Egyébként jó ez a topik,hogy van,de kb. eddig semmit nem tanultam innen,mert folyamatosan egymást cáfolják meg az emberek.
Ha valaki beír valamit,akkor arra rögtön jön három reagálás,amiben lehúzzák azt a kaját-étrendet-edzésmódszert,vagy akármit,amit írt az arc.
szerk;
ez meg,hogy bicepszerősítésre azt ajánlod,LG,hogy fekvőzzön otthon..
hát..
biztos az is jó valamire,de most vagy azt mondja valaki,hogy akkor tényleg szeretnék izmosodni,erősödni,jobban kinézni és akkor elmegy konditerembe és ott fekvenyom,súlyzózik,tárogat,meg satöbbi,vagy pedig hagyja a fenébe az egészet.
Én olyan embert még nem láttam,aki attól izmosodott meg,hogy otthon lenyomott kétnaponta iksz mennyiségű fekvőtámaszt..
Nyilván nem viccből van konditerem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.02.03. 09:45:20

Atyaúristen, bocsi de emellett nem lehet elmenni szó nélkül Laughing ! Kolléga előtted már kifejtette, hogy ez a tej-banán féle kombó butaság. 1: túl sok cukrot van ebben a löttyben, ez neked nem ad szinte semmi fehérjét, proteint. Viszont felpörget, megfosat, és még cukros is leszel, jó ötlet tényleg Very Happy! Viszont a mák az hogy jött? és a joghurt? Akkor legalább igazi gyümölcsöt tegyen bele szegény lelkem, ne olyan emészthetetlen löttyöt.
Hidd el, cukorra is szüksége van az emberi szervezetnek, hiszen abból lesz az energia, ami minden egyes életfunkcióhoz szükséges. Sőt, zsirra szüksége van, hisz vannak olyan vitaminok, melyek csak ebbe oldódnak, meg az idegrendszerbe is jelentős szerepe van. Fontos a helyes táplálkozás, a cukor és zsír fogyasztását nem szabad túlzásba vinni, de ezekből is kell fogyasztani.
Amúgy engem pl. a banánturmix(igaz, nem az edzéshez használom, csak néha iszom, mert finom) nem fosat meg, sőt cukorbeteg sem vagyok tőle, bár nyilván bennem van a hiba :lol:
Sziasztok!
Van egy kis felesleg a hasamon, ezt szeretném ledolgozni, milyen feladatokat ajánlotok?és hogy mit ajánlott enni és mit nem...itt gondolok a háztartásban lévő dolgokra...
és a karomat, a bicepszemet szeretném erősíteni, erre tudnátok vmi jó kis feladatot ajánlani??
Köszönöm!!
Na szóval a kis feleslegre nagyon jó egy kis futás-nem nagy tempóban csak lazán, de kitartóan, minél tovább, ettől ég majd a zsír. De más zsírégető gyakorlatokat is kipróbálhatsz, pl. aerobik.
A háztartásban levő dolgokból pl. porszívót semmikép ne egyél. De komolyan sztem minden ehetsz, semmiről nem kell lemondani, csak mértéket kell tartani, ügyelj, h a fontos tápanyagokból minden jusson a szervezetedbe.
A bicepsz erősítésére meg kismillió dolog van. Itt jobban tudnék segiteni, ha megmondanád, milyen szinten szeretnéd megerősíteni, illetve milyen típusú izomzatot szeretnél. Mert ha nem a méretre mész, csak egy kicsit erősíteni akarsz, akkor sztem bőven jó a fekvőtámasz. Ha konkrétan bicepszre akarod, akkor úgy fordítsd a tenyeredet, h az ujjaid a lábad felé mutassanak. Ha simán leteszed a tenyered, akkor tricepszre, ill. mellre megy inkább a gyakorlat, attól függően, mekkora terpeszt csinálsz a kezeiddel, minél nagyobbat, annál inkább a melled erősödik.
djbandinho
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.09.30. 21:59:23
Tartózkodási hely: Kisláng

2010.02.02. 21:54:58

Sziasztok!
Van egy kis felesleg a hasamon, ezt szeretném ledolgozni, milyen feladatokat ajánlotok?és hogy mit ajánlott enni és mit nem...itt gondolok a háztartásban lévő dolgokra...
és a karomat, a bicepszemet szeretném erősíteni, erre tudnátok vmi jó kis feladatot ajánlani??
Köszönöm!!
Més que un club!!
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2010.02.02. 11:28:32

Scumy írta:Atyaúristen, bocsi de emellett nem lehet elmenni szó nélkül :lol: ! Kolléga előtted már kifejtette, hogy ez a tej-banán féle kombó butaság. 1: túl sok cukrot van ebben a löttyben, ez neked nem ad szinte semmi fehérjét, proteint. Viszont felpörget, megfosat, és még cukros is leszel, jó ötlet tényleg :D! Viszont a mák az hogy jött? és a joghurt? Akkor legalább igazi gyümölcsöt tegyen bele szegény lelkem, ne olyan emészthetetlen löttyöt.

ON: fontos lenne tudni, hogy mit akar a barátunk, tömeget növel, szálkásít, erőnlét, állóképesség. Ehhez mérve össze lehet neki dobni valami finomat.

Kis mezei koktélnak tudom ajánlani a szója-, vagy tejsavófehérjét (15-30%-os fehérje tartalommal). Normális edzés és táplálkozás mellett ez már hat (akiket ismerek, azoknál legalább is). A kiemelt rész nem véletlen, ha hébe-hóba lejár edzegetni, vagy nem eszik normálisan, akkor csodát ne várjon. A turmix nem pirula, amit szedsz napi rendszerességgel és instant izmod lesz, hanem táplálékkiegészítő! ÉS vízzel keverje, ne tejjel...mert felrobban, azért :lol: :!: Ha rossz íze van, fogja be az orrát, vagy tegyen bele gyümölcsöt, én narancsot, kiwit, néha almát, még ritkábban banánt tettem bele, amikor kellett egy kis változatosság. Ha ezeket követi normálisan, akkor fog jönni az eredmény, és még az egészségére sem káros. Ha ennél komolyabbat akar, akkor meg majd beleássa magát a témába.
peace :wink:
A proteinpor nem tartalmaz cukrot. A banán természetes cukrot tartalmaz, és nem hízlal és nem leszel tőle cukros. Gyümölcstől nem leszel cukros, mert nem olyan cukrot tartalmaz amit a boltban zacskóban veszel. Szóval ez hülyeség. A bolti tej valóban a jobb íz miatt kell, de azért abban is vmi fehérje, bár a házi tejhez képest csekélyebb mértékben. Nem vagyok mazoista, hogy a [auto_cenzúra] ízű löttyöt igyam. Engem meg nem fosatott meg egyszer sem, szóval elviselem tejjel. A másik, hogy a mák kalória, és tápláló, ráadásul nem természetellenes anyagokkal van tele, szóval tehető bele. A jogobella joghurt sok gyümölcsöt tartalmaz, és annak van a legtöbb köze a joghurthoz a többi löttyhöz képest. de ha a gyomrod nem tudja megemészteni akkor vmi a táplálkozásodban nem jó. Ártani nem árt az biztos. A leírt turmixot a személyi edzőm készíti el nekem mindig és hidd el megvan a hatása. nem felfújódok tőle hanem a fehérje(a proteinportból) beépül a szervezetembe, és erősebb leszek. Nem izmosabb, erősebb. Bár nekem speciális edzésprogramot kell végeznem a céljaim miatt. Nem a testépítés a cél hanem az erő és a dinamika fejlesztése. Az edzőmnek meg van elég referenciája hogy megigyam azt a löttyöt hidd el :) :wink:
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2010.02.02. 11:00:40

balazsfoci írta:Ezt tudom tanácsolni, hogy 4 dl tejbe tegyél egy banánt(vagy talán 2-t, de ebben az esetben 3dl-re csökkentsd a tejet), és tegyél bele 2dl gyümölcsjoghurtot(jogobella), meg tehetsz bele egy evőkanál darált mákot. Ez sztem kiváló turmix. Amúgy ha keményen edzel tanácsolom, még tegyél bele egy adag csokis ehérjeport és akkor elképesztő finom turmixod lesz. Én ezt szoktam inni.
Atyaúristen, bocsi de emellett nem lehet elmenni szó nélkül :lol: ! Kolléga előtted már kifejtette, hogy ez a tej-banán féle kombó butaság. 1: túl sok cukrot van ebben a löttyben, ez neked nem ad szinte semmi fehérjét, proteint. Viszont felpörget, megfosat, és még cukros is leszel, jó ötlet tényleg :D! Viszont a mák az hogy jött? és a joghurt? Akkor legalább igazi gyümölcsöt tegyen bele szegény lelkem, ne olyan emészthetetlen löttyöt.

ON: fontos lenne tudni, hogy mit akar a barátunk, tömeget növel, szálkásít, erőnlét, állóképesség. Ehhez mérve össze lehet neki dobni valami finomat.

Kis mezei koktélnak tudom ajánlani a szója-, vagy tejsavófehérjét (15-30%-os fehérje tartalommal). Normális edzés és táplálkozás mellett ez már hat (akiket ismerek, azoknál legalább is). A kiemelt rész nem véletlen, ha hébe-hóba lejár edzegetni, vagy nem eszik normálisan, akkor csodát ne várjon. A turmix nem pirula, amit szedsz napi rendszerességgel és instant izmod lesz, hanem táplálékkiegészítő! ÉS vízzel keverje, ne tejjel...mert felrobban, azért :lol: :!: Ha rossz íze van, fogja be az orrát, vagy tegyen bele gyümölcsöt, én narancsot, kiwit, néha almát, még ritkábban banánt tettem bele, amikor kellett egy kis változatosság. Ha ezeket követi normálisan, akkor fog jönni az eredmény, és még az egészségére sem káros. Ha ennél komolyabbat akar, akkor meg majd beleássa magát a témába.
peace :wink:
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2010.02.02. 10:11:34

pety27 írta:Sziasztok!
Edzés után ti milyen turmixot ajánlanátok? ( amibe nem rakok mesterséges porokat stb...) -csakis háztartásban megtalálható dolgokat... ? Egy ismerősöm azt ajánlotta hogy kb 2-3dl tejbe vágjak 1db banánt majd szórjak rá porcukrot.... ? Előre is köszönöm a segítséget!

Erre akkor nem tudnátok valami okosat mondani ? :D

Én azt tudom tanácsolni, hogy 4 dl tejbe tegyél egy banánt(vagy talán 2-t, de ebben az esetben 3dl-re csökkentsd a tejet), és tegyél bele 2dl gyümölcsjoghurtot(jogobella), meg tehetsz bele egy evőkanál darált mákot. Ez sztem kiváló turmix. Amúgy ha keményen edzel tanácsolom, még tegyél bele egy adag csokis ehérjeport és akkor elképesztő finom turmixod lesz. Én ezt szoktam inni.
katalunya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2009.10.18. 17:43:30
Tartózkodási hely: Ghana

2010.01.27. 21:38:06

gergo9 írta:
Párszor még csajok is beálltak játszani :wink: :D

látom képeid alapján meg ez a mondatod alapján te nagy don huán vagy :lol: :lol:
Kép
Dream Team: Valdés-Dani A.,Beckenbauer,Piqué,Roberto C.- Y.Touré-Xavi,Iniesta-Messi,Eto'o,Henry
"Csak türelmesen, és minden jól fog elsülni” - Pep Guardiola
Make the ball happy :)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.01.27. 21:33:03

LG írta: Igen, ezt már hallottam mástól is, de én semmi kép nem próbálnám ki, mert félek, h összetöröm a pofám. Nekem ez már extrém sport lenne.
Én mondjuk súlyzózással, ellipszissel, guggolásokkal és egyéb láberősítő gyakorlatokkal, focival, kempóval is elértem a feszes izmos combokat és vádlit, de azért a sérülések sem kerülnek el, nekem ez a nagy problémám. Nagyon sokszor húzódik meg valamelyik izmom, és sokszor görcsölök be. Ezen kéne vhogy javítanom.
Nem olyan vészes az:D Legtöbbször nem is a hivatalos koronggal toljuk emiatt hanem egy vastagabb szabályos faágból levágtunk egy szeletet arra fekete szikszalag és kész a korong. Jóval könnyebb szinte veszélytelen, de pl teniszlabda is jó. Párszor még csajok is beálltak játszani :wink: :D
Am ez kiegészítősportnak jó én is tolok mellette mást is
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.01.27. 21:15:42

gergo9 írta:
MessiFan írta:Csak mondom aki feszes combokat akar meg vádlit az korizzon! November óta korizok rendszeresen és sokkal izmosabb lett a lábam. Lehet hülyeségnek tartja valaki de nekem bejött. Ráadásúl ha valaki szeret korizni meg sok baráttal megy az mégjobb. Aki hülyeségnek tartja próbálja ki :D
Bezony ajánlani tudom én is, a korit. Főleg hogy most már a természetes vizeken is elég vastag a jég , azt mégjobban ajánlom mint a műjégpályát. Pl holtágak. Jéghoki is ajánlós, ha van elég ember. Volt mikor egy héten keresztül csak enni meg aludni jártunk föl a jégről :D Kondit nagyon jól rendberakja......
Igen, ezt már hallottam mástól is, de én semmi kép nem próbálnám ki, mert félek, h összetöröm a pofám. Nekem ez már extrém sport lenne.
Én mondjuk súlyzózással, ellipszissel, guggolásokkal és egyéb láberősítő gyakorlatokkal, focival, kempóval is elértem a feszes izmos combokat és vádlit, de azért a sérülések sem kerülnek el, nekem ez a nagy problémám. Nagyon sokszor húzódik meg valamelyik izmom, és sokszor görcsölök be. Ezen kéne vhogy javítanom.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.01.27. 20:44:01

MessiFan írta:Csak mondom aki feszes combokat akar meg vádlit az korizzon! November óta korizok rendszeresen és sokkal izmosabb lett a lábam. Lehet hülyeségnek tartja valaki de nekem bejött. Ráadásúl ha valaki szeret korizni meg sok baráttal megy az mégjobb. Aki hülyeségnek tartja próbálja ki :D
Bezony ajánlani tudom én is, a korit. Főleg hogy most már a természetes vizeken is elég vastag a jég , azt mégjobban ajánlom mint a műjégpályát. Pl holtágak. Jéghoki is ajánlós, ha van elég ember. Volt mikor egy héten keresztül csak enni meg aludni jártunk föl a jégről :D Kondit nagyon jól rendberakja......
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.01.27. 20:24:29

Csak mondom aki feszes combokat akar meg vádlit az korizzon! November óta korizok rendszeresen és sokkal izmosabb lett a lábam. Lehet hülyeségnek tartja valaki de nekem bejött. Ráadásúl ha valaki szeret korizni meg sok baráttal megy az mégjobb. Aki hülyeségnek tartja próbálja ki :D

Ja am nekem könnyű formában tartanom magam mert hetente 4 tesi 1 úszás kedden csütörtökön röpiedzés és baromira izzadok. Mondjuk ha vágynék izomra akkor csak annyit kéne tennem hogy fekvőzök napona 50-et meg felűlésből is ennyi és 1-2 hónap alatt meg is volna az izmosabb test. Vagynem?:D
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.01.22. 17:43:52

pety27 írta:
pety27 írta:Sziasztok!
Edzés után ti milyen turmixot ajánlanátok? ( amibe nem rakok mesterséges porokat stb...) -csakis háztartásban megtalálható dolgokat... ? Egy ismerősöm azt ajánlotta hogy kb 2-3dl tejbe vágjak 1db banánt majd szórjak rá porcukrot.... ? Előre is köszönöm a segítséget!
Erre akkor nem tudnátok valami okosat mondani ? :D
Szerintem érthetően megmondtam, hogy ez egy baromság.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.01.22. 17:42:42

DaveN írta:hát a gyúrás az, amit hetente/havonta eltervezek, hogy csinálni fogom, aztán valahogy soha nem lesz belőle semmi. mindig jön egy olyan nap amikor "csak ma nem" érek rá, kihagyom, és akkor utána csomó ideig semmi.

nem tudom, ti mivel tudjátok fenntartani az inspirációt hosszabb időre...
Engem az motivál, hogyha nem elég jó a kondim, akkor megbukok tesiből, illetve az, hogy ingyenes a terem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2010.01.22. 10:17:53

LM10 írta:Hiába izmosodtam valamennyit még mindig 72 kg vagyok 190 vm-hez.
Én 88 kg vagyok és 181 cm. Egyezzünk meg, adok 8 kilót 4 centiért. :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.22. 09:13:28

Én tejbe szoktam tenni egy kis fehétjét, aztán arra még banán, ha akad itthon, natur kakaopor ( nem a cukrozott nesquick) , méz és egy nyers tojás :P

Egészségedre
Kép
doki
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2005.05.31. 22:04:36
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2010.01.22. 00:58:31

Cukorbetegség power. 8)
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2010.01.21. 23:52:58

pety27 írta: ...
Én ezt úgy "hallottam" hogy 5 banán 3 dl tej, és porcukor :D De aztán kitudja :oops:
Kép
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2010.01.21. 21:41:29

pety27 írta:Sziasztok!
Edzés után ti milyen turmixot ajánlanátok? ( amibe nem rakok mesterséges porokat stb...) -csakis háztartásban megtalálható dolgokat... ? Egy ismerősöm azt ajánlotta hogy kb 2-3dl tejbe vágjak 1db banánt majd szórjak rá porcukrot.... ? Előre is köszönöm a segítséget!
Erre akkor nem tudnátok valami okosat mondani ? :D
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
socio66

2010.01.21. 16:16:19

Az inspirál,hogy látom magamon a fejlődést,hogy jól nézek ki.
Leginkább.
Mondjuk ha esetleg messze van tőled a konditerem,vagy nincs kivel menni,akkor elhiszem,hogy kedv sincs,nekem se nagyon lenne.
DaveN
Jugador del Barça
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2007.12.24. 11:57:47
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.20. 21:26:06

hát a gyúrás az, amit hetente/havonta eltervezek, hogy csinálni fogom, aztán valahogy soha nem lesz belőle semmi. mindig jön egy olyan nap amikor "csak ma nem" érek rá, kihagyom, és akkor utána csomó ideig semmi.

nem tudom, ti mivel tudjátok fenntartani az inspirációt hosszabb időre...
www.joszaki.hu

"Az emberek majd megvitatják, milyen volt a játékvezető, nekem azonban nincs erőm ehhez. Most csak élvezni akarom, amit elértünk." (Josep Guardiola)
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.01.20. 21:11:32

pety27 írta:Sziasztok!
Edzés után ti milyen turmixot ajánlanátok? ( amibe nem rakok mesterséges porokat stb...) -csakis háztartásban megtalálható dolgokat... ? Egy ismerősöm azt ajánlotta hogy kb 2-3dl tejbe vágjak 1db banánt majd szórjak rá porcukrot.... ? Előre is köszönöm a segítséget!
Szerintem ez butaság. A banán eleve édes -> sok cukrot tartalmaz, cukorbetegeknek sem ajánlott, és még ezt cukrozná az ismerősöd. A tej az rendben van, bár akadnak ellenvélemények. A testépítés kiélezett profi szintjén talán érdemes elhagyni a tejet, azonban amennyiben nem hajtasz ilyen célokért, szerintem nem oszt, nem szoroz.

Főzz/párolj csirkemellet, turmixold össze, önts bele egy kis vizet, és kész a tutira ocsmány turmix. Az egyik bodybuilder.hu-s videóban így csinálta az arc. :shock:
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2010.01.20. 20:51:26

Sziasztok!
Edzés után ti milyen turmixot ajánlanátok? ( amibe nem rakok mesterséges porokat stb...) -csakis háztartásban megtalálható dolgokat... ? Egy ismerősöm azt ajánlotta hogy kb 2-3dl tejbe vágjak 1db banánt majd szórjak rá porcukrot.... ? Előre is köszönöm a segítséget!
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2010.01.19. 23:08:44

mr. írta:
mezenga írta:
http://www.tesztoszteron.hu/tk_tevhitek_feherje.php
nem kell mindjárt felkapni a vizet :wink:
És nem azt írtam hogy minden esetben, de meg van az esélye...
Nem kaptam fel, csak a mai világban már mindenről az derül ki hogy káros hatása van. Amig a boltokban lévő áruk nagy része tele van ízfokozókkal meg e betűs cuccokkal meg stbvel addig a szójafehérje inkább egészséges mint káros. Ezzel én lezártam.
Válasz küldése