Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2009.11.23. 11:17:47

mrjoe írta:
Srácok tudna nkm vki ajánlani vmi jó táplálék-kiegészítőt?! otthon edzek már több mint 1 éve de kicsit több izmozatot szertnék magamon tudni! A kajára a magam módján oda figyelek h lehetőleg minél több fehérjét és szénhidrátot vigyek be de nem számolom pontosan h mennyit!

Vmi nem túl drága és megbízható cuccot ha tudna vki ajánlani azt +kösznném!
Kreatin, mellé pedig fehérje. Tökéletes párosítás. Viszont a kreatinok közül a kretain-etil-észtert (CEE) ajánlom.
A Glutamine nevű táplálékkiegészítőt ajánlja nekem a személyi edzőm. Ő is azt szedi. Amúgy ha nem sajnálsz rá kiadni akkor tudom ajánlani hogy menj el személyi edzőhöz. Kiszámítja hogy mennyit és mit kell bevigyél a szervezetedbe ahhoz hogy erősebb legyél. Szándékosan nem izmosabbat hanem erősebbet írtam. De természetesen izomzatot is tud fejleszteni egy ilyen szakember. Keress privátban ha érdekel és szeretnél egészségesen táplálkozni és emellett izmosodni. Megadom a számát és felkeresheted. Ez az utóbbi mondat mindenkire vonatkozik..
Lehet kissé elfogult vagyok a témában, de szerintem nem szükséges egyből személyi edzőhöz fordulni. Legalábbis én személyi edző nélkül is meg tudtam oldani több éven keresztül a dolgot. Csak némi utánaolvasás szükséges. A glutamint pedig inkább izomregenerációhoz használják, nem pedig izomépítéshez. Persze természetesen segít az izomépítésben olyan módon, hogy mérsékli az izomtömegvesztést, és valamilyen szinten stimulálhatja az izomsejtek térfogatának növekedését, ami anabolikus folyamatokat indíthat be. Viszont elsődleges szerepe az izmok gyorsabb regenerációja a glikogénkészletek helyreállításával.
Tömegnöveléshez nem elég fehérje és szénhidrát?! Kreatin is szükséges?
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.23. 11:08:09

Boixos írta:nem nagyon olvastam végig a haccáz oldalt, így lehet, h volt már aki említette ezt, de ha valaki valóban izmos akar lenni és olyan kondit akar magának, ami nem csak a strandon mutat, plusz egy farönkénél nagyobb mozgékonyságot is szeretne magának, akkor álljon neki a kettlebellnek.
ez igaz, h elég kemény meló, de úgyszólván mindenkinél hatásos, aki túlsúlyos az lefogy és erősödik, aki túl gizda, az "hízik" és erősödik, persze ez komolyan vett munka mellett igaz.
néhány oldal:

http://www.kettlebell.hu/

http://www.kettlebellszeged.hu/kettlebell.html

http://kettlebell.lap.hu/

ez más jellegű bugi, mint a testépítés, nem fogtok úgy kinézni, mint egy mr univerzum - normális, erős férfifazonotok lesz -, viszont ad olyan kondit, h ha bármilyen más sportot űztök, az eddiginél nagyságrendekkel többet fogtok bírni, ráadásul ha netán megtalálnának benneteket, fel tudjátok emelni a kezeiteket és úgy le fogjátok rendezni a delikvenst, h az összeszrja magát (persze ez némi kűzdősport-affinitást is feltételez...de nem is ez a lényeg elsősorban).

a lényeg az, h rendkívűli kondit és jó egészséget ad, úgyhogy aki frankón komolyan gondolja a mozgást, annak jó szívvel ajánlom.
Hát nem semmi az egyszer biztos! Nem hallottam róla ezidáig, de komoly fizikumot ad az ziher! Sohasem voltam híve a "karceneggeri" külsőnek, pedig elég könnyen gyarapodtam súlyzózás hatására. A foci szeretete nem engedte egy szintnél tovább a "gyúrás" által kialakuló izomhozadékot, mert érezhető volt a darabosodás a mozgásomban. :(
Ez a ketlebell viszont nagyon jónak tűnik, mert inkább erősebb legyek a valóságban a külső benyomáshoz képest, mint gyengébb az erősebb külsőhöz képest. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.11.23. 10:25:15

zola8787 írta:Úgy van, hogy 7 erőnléti feladat van, mind1iknek van 1 minimum-a, ha nem teljesíted a minimumot valamelyikben, autotamikus bukás. Mindegyiket 1-től 25-ig pontozzák. Min: 1 pont - Max: 25 pont.

1. 2000 m-es síkfutás: Max: 7:35 perc/mp
2. 30 mp alatt fekvőtámasz: Max: 35 db
3. 1 perc felülés: Max: 55 db
4. 60 kg fekvenyomás: Max: 25 db
5. 4 * 10 méteres ingafutás: Max: 8,5 sec
6. Helyből távol ugárs: Max: 2,98 m
7. Húzóckodón megtartani magadat, úgy, hogy a cső alá ne menjen a szemed, mert akkor van vége: Max: 73 sec

Ezekből kötelező a 2km-es futás + 4 szabadon választott. Én a fekvőt, felülést, húzóckodást, kefvenyomást fogom. Ennyi:)
Ha ezekre tudtok adni valami tanácsot, hogyan lehetnék bennük erősebb, elfogadom :)
Am a fekvő, felülés, futás maxra megy. Fekvenyomás 18, húzóckodás vagyis tartás: 60 sec.
Kár, h erre felé nincsenek ilyen sportsulik :cry: Most, h naponta zh-kat írok, sokkal szivesebben járnék én is ilyenbe. 7ből 5 menne is kapásból...
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.22. 20:48:04

Srácok tudna nkm vki ajánlani vmi jó táplálék-kiegészítőt?! otthon edzek már több mint 1 éve de kicsit több izmozatot szertnék magamon tudni! A kajára a magam módján oda figyelek h lehetőleg minél több fehérjét és szénhidrátot vigyek be de nem számolom pontosan h mennyit!

Vmi nem túl drága és megbízható cuccot ha tudna vki ajánlani azt +kösznném!
Kreatin, mellé pedig fehérje. Tökéletes párosítás. Viszont a kreatinok közül a kretain-etil-észtert (CEE) ajánlom.
A Glutamine nevű táplálékkiegészítőt ajánlja nekem a személyi edzőm. Ő is azt szedi. Amúgy ha nem sajnálsz rá kiadni akkor tudom ajánlani hogy menj el személyi edzőhöz. Kiszámítja hogy mennyit és mit kell bevigyél a szervezetedbe ahhoz hogy erősebb legyél. Szándékosan nem izmosabbat hanem erősebbet írtam. De természetesen izomzatot is tud fejleszteni egy ilyen szakember. Keress privátban ha érdekel és szeretnél egészségesen táplálkozni és emellett izmosodni. Megadom a számát és felkeresheted. Ez az utóbbi mondat mindenkire vonatkozik..
Lehet kissé elfogult vagyok a témában, de szerintem nem szükséges egyből személyi edzőhöz fordulni. Legalábbis én személyi edző nélkül is meg tudtam oldani több éven keresztül a dolgot. Csak némi utánaolvasás szükséges. A glutamint pedig inkább izomregenerációhoz használják, nem pedig izomépítéshez. Persze természetesen segít az izomépítésben olyan módon, hogy mérsékli az izomtömegvesztést, és valamilyen szinten stimulálhatja az izomsejtek térfogatának növekedését, ami anabolikus folyamatokat indíthat be. Viszont elsődleges szerepe az izmok gyorsabb regenerációja a glikogénkészletek helyreállításával.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.11.22. 20:05:32

Úgy van, hogy 7 erőnléti feladat van, mind1iknek van 1 minimum-a, ha nem teljesíted a minimumot valamelyikben, autotamikus bukás. Mindegyiket 1-től 25-ig pontozzák. Min: 1 pont - Max: 25 pont.

1. 2000 m-es síkfutás: Max: 7:35 perc/mp
2. 30 mp alatt fekvőtámasz: Max: 35 db
3. 1 perc felülés: Max: 55 db
4. 60 kg fekvenyomás: Max: 25 db
5. 4 * 10 méteres ingafutás: Max: 8,5 sec
6. Helyből távol ugárs: Max: 2,98 m
7. Húzóckodón megtartani magadat, úgy, hogy a cső alá ne menjen a szemed, mert akkor van vége: Max: 73 sec

Ezekből kötelező a 2km-es futás + 4 szabadon választott. Én a fekvőt, felülést, húzóckodást, kefvenyomást fogom. Ennyi:)
Ha ezekre tudtok adni valami tanácsot, hogyan lehetnék bennük erősebb, elfogadom :)
Am a fekvő, felülés, futás maxra megy. Fekvenyomás 18, húzóckodás vagyis tartás: 60 sec.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.11.22. 09:51:28

Most 25 a maximum? És akkor mi a minimum követelmény? Sztem 1 hónap alatt nem tudsz annyit fejlődni h kinyomd 25ör, még táplálékkkiegészítőkkel sem. Amúgy elég kemény követelmény.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.11.22. 09:44:51

zola8787 írta:Középsuli igen, de érettségi utáni képzés, szal 18. évtől :)
Ok, így már korrekt :wink:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.11.21. 16:24:49

Középsuli igen, de érettségi utáni képzés, szal 18. évtől :)
Nem gyúrok minden nap mellre, 2, illetve 3 naponta, csak kérdeztem, hogy hogyan tudnék minél hamarabb többdzör kinyomni a 60-at. És köszi a segítségeteket. Ha van még valami érdekesség írjátok meg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.11.20. 20:09:33

zola8787 írta:Sziasztok! Sport suliba jelentkezek és felvételi előírás a fekvenyomás. Max. 25-ször kell kinyomni a 60 kilót. 18-szor már most megy. Tudnátok segíteni, hogy hogyan edzek, hogy 1 hónap alatt kimenjen 25-ször? Naponta járok terembe és nem szedek semmit. Nem is fogok.
Ez a sportsuli középsuli? Mert ha igen, akkor csak gratulálni tudok...Hogy kérhetnek ilyet egy 15 éves gyerektől, h 25x nyomja ki a 60-t. Ilyen idős korban eleve nem kéne a gyúrást erőltetni. :roll:
Én elég korán kezdtem, most már úgy gondolom, túl korán is, de 15 évesen még én sem tudtam 25x kinyomni a 60-t, max 4-5x, pedig már akkor sem voltam gyenge gyerek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.20. 13:25:49

Az sem jó, hogyha minden nap terembe jársz. Legalábbis ha mindig nyomsz fekve, akkor nem. Nincs ideje pihenni az izmaidnak. Lehet már régen kinyomnád 30szor is, csak nem tudsz regenerálódni.
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2009.11.18. 14:59:46

zola8787 írta:Sziasztok! Sport suliba jelentkezek és felvételi előírás a fekvenyomás. Max. 25-ször kell kinyomni a 60 kilót. 18-szor már most megy. Tudnátok segíteni, hogy hogyan edzek, hogy 1 hónap alatt kimenjen 25-ször? Naponta járok terembe és nem szedek semmit. Nem is fogok.
akkor már nem kell sok.
szerintem addig zabálj sok fehérjét és szénhidrátot, meg nyomjál fekve sokat.
aztán mégtöbbet 8)
a helyedben a felmérő előtt 3-4 nappal nem emelnék súlyt. én legalábbis pár nap pihenő után mindig 'erősebb' vagyok
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.11.18. 14:44:53

Sziasztok! Sport suliba jelentkezek és felvételi előírás a fekvenyomás. Max. 25-ször kell kinyomni a 60 kilót. 18-szor már most megy. Tudnátok segíteni, hogy hogyan edzek, hogy 1 hónap alatt kimenjen 25-ször? Naponta járok terembe és nem szedek semmit. Nem is fogok.
balazsfoci
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2006.03.22. 15:18:00

2009.11.18. 13:47:13

Attya írta:Srácok tudna nkm vki ajánlani vmi jó táplálék-kiegészítőt?! otthon edzek már több mint 1 éve de kicsit több izmozatot szertnék magamon tudni! A kajára a magam módján oda figyelek h lehetőleg minél több fehérjét és szénhidrátot vigyek be de nem számolom pontosan h mennyit!

Vmi nem túl drága és megbízható cuccot ha tudna vki ajánlani azt +kösznném!

A Glutamine nevű táplálékkiegészítőt ajánlja nekem a személyi edzőm. Ő is azt szedi. Amúgy ha nem sajnálsz rá kiadni akkor tudom ajánlani hogy menj el személyi edzőhöz. Kiszámítja hogy mennyit és mit kell bevigyél a szervezetedbe ahhoz hogy erősebb legyél. Szándékosan nem izmosabbat hanem erősebbet írtam. De természetesen izomzatot is tud fejleszteni egy ilyen szakember. Keress privátban ha érdekel és szeretnél egészségesen táplálkozni és emellett izmosodni. Megadom a számát és felkeresheted. Ez az utóbbi mondat mindenkire vonatkozik... :wink:
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2009.11.18. 13:17:00

Srácok tudna nkm vki ajánlani vmi jó táplálék-kiegészítőt?! otthon edzek már több mint 1 éve de kicsit több izmozatot szertnék magamon tudni! A kajára a magam módján oda figyelek h lehetőleg minél több fehérjét és szénhidrátot vigyek be de nem számolom pontosan h mennyit!

Vmi nem túl drága és megbízható cuccot ha tudna vki ajánlani azt +kösznném!
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.12. 19:16:30

Na midnegy szedem, edzek, zabálok. majd lesz vmi. Eddig jó
Igen...Az elején ez még működik is mivel most kezdted el az edzést. Aztán majd szépen lelassul az izmok fejlődése. Hidd el jobban jársz ha betartod ezeket az alapvető dolgokat, és akkor tényleg látványos fejlődést fogsz elérni (természetesen sok idő kell hozzá). Persze ez csak egy tanács.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.11.12. 19:10:48

mrjoe írta:
Odairtam h napi 1 kanálal nyomom be, Nekem kvára elég má 2 honapja.. nem tömöm én ezeket a szarokat magamba
Az lehet, hogy nem tömöd magadba, de ha szeded, akkor meg miért nem normálisan? Én csak ennyit nem értek. Meg mivel leírod, hogy furcsán szeded, és te sem tudod miért. Ebből arra következtetek, hogy fogalmad sincs, hogy mennyi fehérjét viszel be kajából naponta csak szeded össze-vissza a fehérjét, aminek tényleg semmi értelme. Talán ha rendbe raknád az étrendedet és számolnád a napi fehérjebevitelt, akkor tudnád, hogy mégis mennyi fehérjére van pluszban szükséged, amit a No.1 Proteinből fedezni is tudnál. De össze-vissza szedni felesleges és értelmetlen (Ráadásul ha neked elég 2 hónapra, akkor ha átlagosan heti 4 edzésnappal és 3 pihenőnappal számolok és csak edzésnapokon szeded, akkor jobban jársz ha bevágsz 2 tojást, mert abban több fehérje van, mint amennyit a táplálékkiegészítődből beviszel). Azt meg egyszerűen butaság leírni, hogy egy 750g-os fehérjétől látszódik a fejlődés. Ez baromira nem így van. És senkinél nem lesz így. Ugyanis ez nem instant izom, csak kaja. Fejlődést csak megfelelő étrenddel és jó edzéstervvel lehet elérni. :wink:
Na midnegy szedem, edzek, zabálok. majd lesz vmi. Eddig jó :wink: és nem háj van rajtam :wink: (na jó hasra az :lol: )
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.12. 18:51:15

Odairtam h napi 1 kanálal nyomom be, Nekem kvára elég má 2 honapja.. nem tömöm én ezeket a szarokat magamba
Az lehet, hogy nem tömöd magadba, de ha szeded, akkor meg miért nem normálisan? Én csak ennyit nem értek. Meg mivel leírod, hogy furcsán szeded, és te sem tudod miért. Ebből arra következtetek, hogy fogalmad sincs, hogy mennyi fehérjét viszel be kajából naponta csak szeded össze-vissza a fehérjét, aminek tényleg semmi értelme. Talán ha rendbe raknád az étrendedet és számolnád a napi fehérjebevitelt, akkor tudnád, hogy mégis mennyi fehérjére van pluszban szükséged, amit a No.1 Proteinből fedezni is tudnál. De össze-vissza szedni felesleges és értelmetlen (Ráadásul ha neked elég 2 hónapra, akkor ha átlagosan heti 4 edzésnappal és 3 pihenőnappal számolok és csak edzésnapokon szeded, akkor jobban jársz ha bevágsz 2 tojást, mert abban több fehérje van, mint amennyit a táplálékkiegészítődből beviszel). Azt meg egyszerűen butaság leírni, hogy egy 750g-os fehérjétől látszódik a fejlődés. Ez baromira nem így van. És senkinél nem lesz így. Ugyanis ez nem instant izom, csak kaja. Fejlődést csak megfelelő étrenddel és jó edzéstervvel lehet elérni. :wink:
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.11.12. 18:38:13

mrjoe írta:
mi errol a velemenyetek? most kezdek gyurni.
Én tényleg nem értem az ilyen embereket. Ha most kezdesz gyúrni rakd rendbe az étrended először, és abból fogod tudni majd, hogy mennyi plusz szénhidrátra és fehérjére van szükséged, amit táplálékkiegészítőkből tudsz bevinni. Amúgy ez csak 15 adag designer protein. Jó fajta cucc, de ennyitől még sok csodát ne várj.
Pont ezt szedem. 2 honapra elég a cucc sztem.
lol
2 hónapra 750g fehérje? :lol: Persze.
Odairtam h napi 1 kanálal nyomom be, Nekem kvára elég má 2 honapja.. nem tömöm én ezeket a szarokat magamba :wink:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.11.12. 11:55:15

nem nagyon olvastam végig a haccáz oldalt, így lehet, h volt már aki említette ezt, de ha valaki valóban izmos akar lenni és olyan kondit akar magának, ami nem csak a strandon mutat, plusz egy farönkénél nagyobb mozgékonyságot is szeretne magának, akkor álljon neki a kettlebellnek.
ez igaz, h elég kemény meló, de úgyszólván mindenkinél hatásos, aki túlsúlyos az lefogy és erősödik, aki túl gizda, az "hízik" és erősödik, persze ez komolyan vett munka mellett igaz.
néhány oldal:

http://www.kettlebell.hu/

http://www.kettlebellszeged.hu/kettlebell.html

http://kettlebell.lap.hu/

ez más jellegű bugi, mint a testépítés, nem fogtok úgy kinézni, mint egy mr univerzum - normális, erős férfifazonotok lesz -, viszont ad olyan kondit, h ha bármilyen más sportot űztök, az eddiginél nagyságrendekkel többet fogtok bírni, ráadásul ha netán megtalálnának benneteket, fel tudjátok emelni a kezeiteket és úgy le fogjátok rendezni a delikvenst, h az összeszrja magát (persze ez némi kűzdősport-affinitást is feltételez...de nem is ez a lényeg elsősorban).

a lényeg az, h rendkívűli kondit és jó egészséget ad, úgyhogy aki frankón komolyan gondolja a mozgást, annak jó szívvel ajánlom.
PUYOL-XAVI-INIESTA
doki
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2005.05.31. 22:04:36
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2009.11.12. 10:39:58

messito91 írta:mi errol a velemenyetek? most kezdek gyurni.
mrjoe-nak igaza van. Rendbe kell rakni a kajálást és meg kell tanulni edzeni.
Itt van egy kis segítség(a második bekezdéstől):
http://body.builder.hu/edzo_faq.htm4
mrjoe
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.06.05. 11:48:40

2009.11.12. 10:20:55

mi errol a velemenyetek? most kezdek gyurni.
Én tényleg nem értem az ilyen embereket. Ha most kezdesz gyúrni rakd rendbe az étrended először, és abból fogod tudni majd, hogy mennyi plusz szénhidrátra és fehérjére van szükséged, amit táplálékkiegészítőkből tudsz bevinni. Amúgy ez csak 15 adag designer protein. Jó fajta cucc, de ennyitől még sok csodát ne várj.
Pont ezt szedem. 2 honapra elég a cucc sztem.
lol
2 hónapra 750g fehérje? :lol: Persze.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.12. 09:30:31

Ziip. Nem , nem ültettem be magamnak. Ez afféle humor vagy mi akart lenni. :roll:
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2009.11.11. 17:40:57

messito91 írta:mi errol a velemenyetek? most kezdek gyurni.
Pont ezt szedem. 2 honapra elég a cucc sztem. Én elég furcsán szedem de elvileg 2 kanál naponta. Vmikor csak 1 et tolok nem tom miért :wink: . Na de látszodik a fejlödés :wink: :!:
messito91
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.11.11. 16:53:51

2009.11.11. 17:33:21

mi errol a velemenyetek? most kezdek gyurni.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2009.11.11. 16:48:55

MQuC írta:nekem már van. Egész jó. még nem lökődött ki. 8)
Mondjuk, ha rásörözöl, meg kajálsz, erre is rárakódik szerintem a zsír :)
Beültettél magadnak egy ilyet?
Válasz küldése