Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
3
43%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
1
14%
Vegyesen.
3
43%

Szavazatok száma: 7
Saviola
Júdás 2, az áruló

2009.01.30. 13:33:16

Egyébként én abban látom a hibát,hogy kötelező olvasmányok vannak.Mert ami kötelező,még akkor is,ha jó,azt sokkal nehezebb elolvasni,mintha nem lenne kötelező.Nem mondom,a kötelező olvasmányok között is voltak jók,pl. a Pál utcai fiúkat és az Egrit én imádtam,de a középiskolai kötelező irodalomból nem sok minden maradt meg,kivéve persze Az ember tragédiáját vagy az Édes Annát [az előbbi tetszett,az utóbbi nem].

Pl. azt nem tartom rossz ötletnek,hogy ne kötelező irodalom legyen,hanem kötelező olvasás.Pl. meghatároznák fentről,hogy egy adott évben,egy adott számú könyvet kell elolvasni,s lenne ajánlás.Mondjuk lenne 50 féle ajánlás,az adott korosztálynak megfelelően,s te onnan kiválasztanád,ami érdekel.Szerintem többet olvasnának a gyerekek és a kötelezőkről is le lenne a gond.Erősen kétlem,hogy ez bármikor megvalósul,de a mostani rendszer az semmiképpen nem jó.Lehet,hogy ez csak az én véleményem. :)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Vito
Llegenda del Barça

2009.01.30. 12:46:09

Boixos írta:
Vito írta:hallgassátok meg Gyurkovics Tibor egy nagyon aktuális versét.
nagyon jó tükre a mai Magyarországnak, abszurdisztánnak...

Ebek harmicadja
hát ez nagyon kemény! de azért bízom benne, h lesz még annál jobb a helyzet, mint ahogy az Öreg érezte, bár senkit nem látok a mostaniak közül, akikben lenne annyi spiritusz, h a felesleges pofázások helyett megoldanák a problémákat. na de talán majd, egyszer...
különben nem marad más, csak a kocc innen.
bizony bizony! én már pár éve mondogatom, hogy egyszer talán eljön az az idő, amikor képesek leszünk arra, hogy mi, saját magunkat kiemeljük ebből a posványból (és most nem kizárólag politikai és gazdasági, hanem társadalmi posványra is gondolok). én -a magam 29 évével- elborzadok a mai fiatalokon, azon, hogy min kell nekik felnőniük. nincsenek értékek, nincsenek íratlan törvények. örök optimistaként nagyon bízom a pozitív fordulatban és talán már észrevehető, hogy sokakban megmoccant valami ott legbelül..

őszintén szólva arra sem gondoltam, hogy az eurobarcan, egy ilyen topicban, 2 oldal elolvasásával ennyi ajánlást kapok 18-20 éves srácoktól.
Boixos
Llegenda del Barça

2009.01.30. 12:28:10

Vito írta:hallgassátok meg Gyurkovics Tibor egy nagyon aktuális versét.

Ebek harmicadja
hát ez nagyon kemény! de azért bízom benne, h lesz még annál jobb a helyzet, mint ahogy az Öreg érezte, bár senkit nem látok a mostaniak közül, akikben lenne annyi spiritusz, h a felesleges pofázások helyett megoldanák a problémákat. na de talán majd, egyszer...
különben nem marad más, csak a kocc innen.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Vito
Llegenda del Barça

2009.01.30. 12:03:45

hallgassátok meg Gyurkovics Tibor egy nagyon aktuális versét.

Ebek harmicadja
Tim
Mezei fórumozó

2009.01.30. 11:03:20

Stelios írta:Mi a véleményetek 2012. 12. 21-ről? És 2036-ról?
Kissé én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.Ez nem az "világvége" amit sok önjelölt próféta megjósolt különféle időpontokra,sokkal inkább egy új világkorszak eljövetele lenne.De hogy valóban visszatérjen az úgynevezett
"aranykor" arra nem sok jel utal.Ez alatt azt értem hogy,nem azt veszem észre hogy az emberiség kezdene elfordulni a materiális világtól.
Persze ha feltételezzük a 2036-os meteor katasztrófa által bekövetkező apokalipszist,akkor elképzelhető egy olyan folyamat létrejötte amely beindítja a változásokat.De egyenlőre azt gondolom az emberiség nagyon rossz felé halad,teljes magabiztossággal.

Sorstalanság témához csak annyit fűznék hozzá,hogy amikor kötelezővé tesznek valamit,sok embernél azonnal zsigerből jövő ellenkezést váltanak ki.
Én is utáltam a kötelező olvasmányokat. Mint Savi az orosz írókat :wink:
Kép
Drigo
Eurobarca Staff

2009.01.30. 10:40:14

Stelios írta:Mi a véleményetek 2012. 12. 21-ről? És 2036-ról?
Érdekes sztori mindkettő. Bár én ezen már csak mosolyogni tudok a 2000-es "világvége" után. Úgy vagyok, vele, hogy hiszem ha látom, ez a sok világvége mizéria kezd komikus lenni, mint nyomasztó. Aztán lehet, hogy addigra meg már réges-régen megfagyunk, vagy megfulladunk, vagy megsülünk.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Stelios
Jugador del Barça

2009.01.30. 10:23:47

Mi a véleményetek 2012. 12. 21-ről? És 2036-ról?
Drigo
Eurobarca Staff

2009.01.30. 10:08:18

Ha már szóba került a Sortalanság. Nem szeretném véleményezni a művet, mivel nem olvastam - nem is tervezem, hogy miért azt az alábbiakban vázolom - még gimiben megnézették velünk moziban kötelező jelleggel ennyi a kötődésem a műhöz.

És most tényleg nem Kertész Imrét, könyve témáját, vagy bármi ehhez kapcsolódót szeretném mocskolni, vagy gyalázni. Csupán azt a képmutatást, amit a Nobel-díj után bemutatott a magyar "elit". Biztosan nem egy rossz könyv, de én nem kevés összeget áldoznék arra, hogy ha nincs ez az elismerés valószínűleg a többség - köztük én is - soha nem hall sem Kertész Imréről sem egyéb művéről. Persze biztosan nem "ismeretlenül" hal meg, de nem is így. Egészen elképesztőnek tartom, hogy a Nobel-díj után rengeteg iskolában kötelező olvasmánnyá tették, valahol érettségi tétel is lett. Hogy a megfilmesítéséről már ne is szóljak. A film megnézésekor elég sokat beszélgettünk a filmről könyvről. Pontosabban a többiek beszélgettek. Én egészen egyszerűen nem voltam hajlandó sem beleolvasni a könyvbe, sem hozzászólni a témához. Nekem ne azért kelljen valamiről tanulnom, mert kapott egy "ócska" díjat. Ezt egészen egyszerűen képmutatónak és szánalmasnak találom.

És ez jól mutatja, hogy miért is hát nem mondom, hogy utáltatják meg az olvasást, mert sokan nem is szerették, de hogy miért nem olvasnak a fiatalok ma annyit mint régen. Ebben persze más is fontos szerepet játszik (számítógép, internet stb.), nem is keveset. De azért az iskola is elévülhetetlen szerepet játszik ebben. Mert ez a lépés - mármint a Sorstalanság "felkarolása" - jól mutatja, hogy milyen elven válogatják a kötelező olvasmányokat, mi számít fontos szempontnak. Persze nem mondom, hogy voltak jó könyvek is, de a többség egészen borzalmas volt, ez után megértettem, hogy vajon miért...Ami meg jó volt (Mikszáth novellái például, egészen káprázatosak, de azt is fizika órán kellett elolvasnom) arról éppen csak szót ejtettünk...Bezzeg, ha az is kapott volna Nobel-díjat.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016

2009.01.30. 09:35:18

Sok tekintetben úttörő, a Sorstalanság nagyon sok gondolatot lop belőle (bocsánat a kifejezésért, remélem nem bántottam meg senkit,csupán arról van szó,h nem igazán ismerem el a Nobel-díjasunkat, nála sokkal érdemesebbek is kaphatták volna, de ezt itt zárjuk is le, még a vita előtt:D)
Érdekes...mert ezt már mástól is hallottam, h nem annyira jó mű. Személyes véleményt nem tudok róla mondani, mert még nem olvastam.
Kalap1988
Director del Fútbol

2009.01.30. 07:37:06

torrentkiller írta:
LG írta: A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.
Pont ma írtunk belőle témazárót. Az elején elég nehézkesen kezdtem el olvasni, de a végére belejöttem.
Az egyetlen bibi csak az volt h én kialakítottam magamban egy képet h mi is lehet a lényege, a tanár meg homlokegyenest mást magyarázott.
Ez a baj az ilyen könyvekkel...
Szerintem ez egyáltalán nem baj, az igazi klasszikus művek egyik fő jellemzője épppen az, hogy mindenki számára rejt valami üzenetet, nem csak egy igazság van, ezért nem is jó, ha egy tanár nagyon hajthatatlanul csupán egy igazságot vél felfedezni egy műben. Madách műve egyébként is olyan, hogy ha félévenként újraolvasod életed végéig, akkor is találsz benne mindig valami új gondolatot, tanulsz valami újat. Zseniális, nekem is az egyik kedvenc művem. A másik: Faludy György: Pokolbéli víg napjaim (kéretik itt a szegény öreg utolsó éveit nem figyelembe venni, sajnos kicsit megbolondult élete végére, de itt még zseniális). Sok tekintetben úttörő, a Sorstalanság nagyon sok gondolatot lop belőle (bocsánat a kifejezésért, remélem nem bántottam meg senkit,csupán arról van szó,h nem igazán ismerem el a Nobel-díjasunkat, nála sokkal érdemesebbek is kaphatták volna, de ezt itt zárjuk is le, még a vita előtt:D)
Livia Drusilla
Jugador d'estrella

2009.01.30. 02:59:16

Bogika87 írta: Látom Márquez nagy kedvenc nálam Szerelem a kolera idején az alapmű :oops:
Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Aki Barcelonában jár Nou Camp mellett kötelező meglátogatni a Teatre-Museu Dalí-t Figueres városkában (autópálya mellett van rögtön)
Kihagyhatatlan persze csak azoknak akik nyitottak a művészetére. :wink:
Csak azért idéztem ide, mert Márquez nekem is az egyik kedvencem, és a Szerelem a kolera idején szintén nagyon tetszik...ámbár a leírtakon kívül nekem még az jön le belőle, h soha ne add fel! :wink:
A másik Dali...ha valaki Figueresig elmegy, érdemes útba ejteni Pubolt is. Dali Pubol grófja volt... :) http://www.salvador-dali.org/museus/pub ... x.html#top
A másik nagy kedvenc Van Gogh - talán az ecsetkezelése, színhasználata és az ezáltal elért szuggesztivitása miatt...

Az Ivan Csonkin közlegény életéből készült filmet láttam, és nagyon tetszett... :)

Még : Robert Merle - szinte minden, Umberto Eco: A rózsa neve, Mario Vargas Llosa: Édenkert a sarkon túl (Gauguin életéről), Leon Uris: Meghalsz tengerész, aztán Szabó Magda (imádom a stílusát, ahogyan ír), Fekete István állat és vadásztörténetei, James Ellroy (jók a sztorik) és az összes Poirot és Miss Marple by Agatha Christie... :D
++ Rejtő - természetesen :wink:

Szandinak: Nem tudom a zoomot szándékosan írtad -e? Csak mert Dali is így gondolkodott...
A múzeumban éppen így rendezte el a dolgot, h a Mae West szobát egy lencsén keresztül kell megnézni, mintegy összezoomolni... :) - hogy kiadja az arcot olyasminek, amilyennek az általad belinkelt képen látszik.
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
grecki
Hí­rhozó-cikkíró

2009.01.30. 00:17:36

Lehet, hogy lerágott csont, de nekem Rejtő a namber van. Főleg a 14 karátos autó. Valami hihetetlen humora és hangulata van a könyveinek...:lol:
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)

2009.01.30. 00:04:14

Szandim Drága Csillagom!
Bizony az is a kultúra része, ahogyan írsz róla!
Egyszerűen öröm minden sorod!
Milyen csodálatos dolog a létezés, aminek Te is a részese vagy!
Gyere el április 2.-án a magyar-finnre, talizzunk, aztán beszélgessünk
el az élet nagy dolgairól!
Én már biztosan ott leszek!
Puszikállak!!!
K.
Szandi
Főnökasszony

2009.01.29. 23:55:05

Bogika87 írta: Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Dali... talán a Zuhanás plakátjának köszönhetően :arrow: http://www.collider.com/uploads/imageGa ... poster.jpg
de nekem ez egyértelműen :arrow: http://imagecache2.allposters.com/image ... osters.jpg Ezt nézem nézem nézem és ki vagyok akadva. Kicsi zoom a szemeire :P
LG írta:A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.
Uh. Hát én márpedig mondhatni sokat olvasok, sokfélét, régieket, újakat, de ettől egyszerűen meghaltam. Borzasztó kínszenvedés volt az a kevéske idő, amit erre kellett fordítanom. Talán ilyenkor utálják meg a gyerekek az olvasást, amikor ilyesmit KELL elolvasniuk. Nekem nagyon nem, pedig mégegyszer mondom fogékony vagyok sok mindenre úgy vélem.
Kedvenc könyvet nagyon nemtok mondani. Mondhatni Bányász hatására elolvastam Coelho-tól az Alkimistát, ami olyan hatással volt rám, hogy muszáj volt a Piedra folyó partján ültem és sírtam-ot és együltőben végigolvasnom. meghát a Fény Harcosának kézikönyve... muszáj.
Mostanság olvastam még a Hullámot, az Út a vadonba-t, most Jane Eyre. Jaés, van egy könyv, ami kifogott rajtam. Nem értem, nem fogom fel... olvasom és egyszerűen nem értem, hogy miről szól. Ha valaki még olvasta volna véletlen, akkor szóljon, mert érdekel: Esze Dóra: Kurt Cobain kardigánja. Igen, a cím miatt vettem meg.

Kiállítás: lumu: Maurer Dóra. Ne menjetek el, ha hozzámhasonlóan nem szeretitek ezeket a geometriás festős dolgokat.
:? Ebben nem látok semmit. Az én készülékemben tudoom.
Agnes Denes: na ez se. Nem vagyok olyan finnyás, de ebben sem látok fantáziát. Az viszont nagyötlet, h New York közepén búzamező. höhö

Ésigen, ahova mindenki menjen el aki csak teheti: Ernst galéria asszem, most volt a megnyitó, Pixelek c. kiállítás. Na ez a durva. Személyes kedvenceim is állítanak ki képeket. többek között Stark Attila és Budha Tomi. Szememben kb félistenek. Hajráhajrá, aztán véleményeket akarok. Viszont, ami bánat, hogy ő :arrow: http://artportal.hu/lexikon/kepek/a_grimasz nem állít ki. Mennyire kell már betegnek lenni ilyen képekhez. áh.

Indítványozom, h legyen egy szavazás, hogy mi volt az előző év legjobb könyve, (kategóriák nem kellenek, csak ha jó sokan benne leszünk) kiállítása, színházi darabja... mehet film is. Tök jó lenne.

Jaés, menjetek el a Kolibribe megnézni a Tavasz Ébredését vagy a Kócsagot. Remekművek.

szerk: kedvenc vers, kövezzetek meg: http://eloszezon.freeblog.hu/archives/2 ... arga_sziv/
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)

2009.01.29. 23:49:50

Ilúvatar írta:ha már a Dalí szóbajött, akkor ki ismeri a Dienes Gábort? Eszméletlen jó képeket fest... Olyan darkosan, groteszk stílusban fest. Színekkel kombinálva, ijesztő alakokkal. Mindent használ egy képre: olajfestéket, krétát, ceruzát, tollat, temperát, akvarell stbstb.

Most voltam nem régen a Dienes Gábor festőművész 60. születésnapi kiállításán, Moszkva tér közelében.
Akkor itthonról ne felejtsük el Korga Györgyöt, külföldről az Alien-
designer H. R. Gigert, valamint két fantasy-klasszikust, Frank
Frazzettát és Boris Vallejjot sem!
K.
MichaaBee
Llegenda del Barça

2009.01.29. 21:26:54

Ajánlanék én is egy nagyon jó könyvet: :) (Bocsánat, pontosabban hármat)
Percy Jackson (sorozat)
Magyarul még csak az első része jelent meg (A Villám Tolvaj), érdemes olvasni, de aki felső- vagy legalább középfokon tud angolul, annak is megéri! A görög mitológia és egy átlag amerikai kamasz gyerek életének tökéletes keveredése. :) Vannak benne nagyon jó dolgok (Empire State Buildingből Olümposz hegy, Hősök, kentaurok, titánok, istenek). Az istenek baromi jól le vannak írva, nem lövöm le a poénokat, aki humoros könyvet szeretne olvasni, annak melegen ajánlom! 8)

Nagyon jól van megírva, talán annyit tudnék ellene mondani, hogy egy kicsit Harry Potter beütése van.

Továbbá, aki a "komolyabb" oldalról szeretné jobban megismerni a görög mitológiát, de leginkább az ókori görög nép mindennapi életét, a spártaiak kiképzését, az olvassa el a Tűz kapui c. könyvet S. Pressfieldtől. Sokaknak ismerős lehet, a spártai Háromszázakról és a Thermopülai csatáról szól. Vannak benne korhatáros részek, de szerintem senkinek nem árt meg. :D

Töriseknek és a témához érdeklődőknek a figyelmébe ajánlanám a következő könyvet is W. Smith-től: A Folyó Istene. Egy az egyben az ókori Egyiptom. A mindennapok, a fáraók, a vallás, a gazdaság, minden. Ebben is vannak morbidabb részek, de ilyet is kell olvasni :D Azért a főszereplők magánélete is benne van... :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
torrentkiller
Entrenador del Barça

2009.01.29. 20:57:19

LG írta: A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.
Pont ma írtunk belőle témazárót. Az elején elég nehézkesen kezdtem el olvasni, de a végére belejöttem.
Az egyetlen bibi csak az volt h én kialakítottam magamban egy képet h mi is lehet a lényege, a tanár meg homlokegyenest mást magyarázott.
Ez a baj az ilyen könyvekkel...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016

2009.01.29. 20:52:38

Nekem a kedvenc művem "A sziget veszedelem" Sokan nem olvassák, a nehéz a nyelvezete miatt, de sztem nagyon jó mű, és izgalmas a cselekménye.

A másik nagy kedvenc "Az ember tragédiája" Sztem az ilyen tipusú műveket, amelyek az élet értelmének kereséséről szólnak, mert valóban az egyik legnagyobb kérdés, h mi az élet értelme.

A költészetből meg József Attila versei jönnek be leginkább. A kedvenceim: Nem én kiálltok, Tiszta szivel, Talán eltűnök hirtelen
torrestoni
Entrenador del Barça
Kapcsolat:

2009.01.29. 20:04:16

Katalán88 írta:
Én most az SS tábornokba fogok belekezdeni!!! :wink: Am te melyikeket olvastad eddig és szted melyik a legjobb?
A kárhozottak Légiója, Gestapo, SS Tábornok, Fagyhalál, Menetjegy a pokolba;

Ezek közül sajnos csak a Gestapo van a saját tulajdonomban.

Ha választanom kellene, akkor hozzám a Fagyhalál áll legközelebb. Óriási, de az is igaz, hogy szvsz kell egy szellemi felkészültség ahhoz, hogy ezt (is) "kivégezd".
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Deus
Boixos Nois

2009.01.29. 20:01:05

ha már a Dalí szóbajött, akkor ki ismeri a Dienes Gábort? Eszméletlen jó képeket fest... Olyan darkosan, groteszk stílusban fest. Színekkel kombinálva, ijesztő alakokkal. Mindent használ egy képre: olajfestéket, krétát, ceruzát, tollat, temperát, akvarell stbstb.

Most voltam nem régen a Dienes Gábor festőművész 60. születésnapi kiállításán, Moszkva tér közelében.
Kép
Katalán88
Capitá del Barça

2009.01.29. 19:54:29

torrestoni írta:Akkor én is megemlíteném személyes kedvencem (író), s egyben ajánlanám mindenkinek szeretettel, főként azoknak, akik érdeklődnek a történelem, s azon belül a II. Világháború iránt.

Sven Hassel

Remekbeszabott, hihetetlen hangulatú regények, melyekben saját élményeit vegyít rengeteg más érdekes, elgondolkodtató, szórakoztató, meglepő történetekkel. Egész egyszerűen zseniális :!:
Én most az SS tábornokba fogok belekezdeni!!! :wink: Am te melyikeket olvastad eddig és szted melyik a legjobb?
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Kapcsolat:

2009.01.29. 19:51:00

Akkor én is megemlíteném személyes kedvencem (író), s egyben ajánlanám mindenkinek szeretettel, főként azoknak, akik érdeklődnek a történelem, s azon belül a II. Világháború iránt.

Sven Hassel

Remekbeszabott, hihetetlen hangulatú regények, melyekben saját élményeit vegyít rengeteg más érdekes, elgondolkodtató, szórakoztató, meglepő történetekkel. Egész egyszerűen zseniális :!:
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Saviola
Júdás 2, az áruló

2009.01.29. 18:56:41

Tim írta:Érdekes hogy mennyire idegenkedik mindenki az orosz íróktól
Ez szerintem az elődök miatt van így.Szerintem nem vagyok egyedül azon véleményemmel,hogy a régi,"ős' orosz írok elég idegen műveket írtak,amik nem fogták meg úgy a nyugati embereket,mert nem éltek abban a környezetben,ahol maga az író.Hiszen ezek a művészek általában a saját környezetüket szőtték bele a könyveikbe,s az akkori orosz valóság nem éppen a vidámságról híres.Legalább is a 16-17 éves énemet nem igazán fogta meg egyik orosz nagyöreg sem. :?
,,Azt hitted, hogy mi történt."
kabekabe
Entrenador del Barça

2009.01.29. 18:51:18

Bogika87 írta: Hogy a művészet sem maradjon el akkor Salvador Dalí,egyszerüen nem tudom megmagyarázni de imádom.Nincsenek rá szavak!
Aki Barcelinában jár Nou Camp mellett kötelező meglátogatni a Teatre-Museu Dalí-t Figueres városkában (autópálya mellett van rögtön)
Kihagyhatatlan persze csak azoknak akik nyitottak a művészetére. :wink:
Dalít én is szeretem, de nagykedvenc még Miro. Azok a rajzok, festmények amik semmiről nem szólnak és mindenki azt látja benne amit akar.
Válasz küldése