Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.23. 20:25:16

miihii írta:Kettőt is.
Egyrészt egy sci-fi tragikomédiát, EuroBARCA fórum címmel :mrgreen:

Meg nyúzom a Trónok harcát, de nem haladok úgy, mint szeretnék, nagyon apróbetűs :lol:
Múltkor melóban is nyestem neki, de állandóan pofátlanul közbeszólt a munka, elképesztő... Amikor meg belevetem magam, h na most aztán olvasó mód ON, akkor meg este bealszom, vagy vmi más jön közbe. De így legalább tovább tart 8)
1. Epic win. :mrgreen:
2. Majd írj ide, ha befejezted, kíváncsi vagyok, hogy tetszik.
(Petyr Baelishben magadra fogsz ismerni. :mrgreen: )
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.23. 20:20:06

messideco írta: Te/ti olvastok most valamilyen regényt?
Kettőt is.
Egyrészt egy sci-fi tragikomédiát, EuroBARCA fórum címmel :mrgreen:

Meg nyúzom a Trónok harcát, de nem haladok úgy, mint szeretnék, nagyon apróbetűs :lol:
Múltkor melóban is nyestem neki, de állandóan pofátlanul közbeszólt a munka, elképesztő... Amikor meg belevetem magam, h na most aztán olvasó mód ON, akkor meg este bealszom, vagy vmi más jön közbe. De így legalább tovább tart 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.23. 19:44:38

messideco írta:Te/ti olvastok most valamilyen regényt?
A Tengeróceánt még mindig, ugyan már január elején elkezdtem, de sok dolog közbejött (élén a Sárkányok táncával), úgyhogy kicsit el lett halasztva. :D
Most viszont olvasom, egyelőre fantasztikus.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.23. 19:40:42

Látom a skandináv kriminek (ami lassan önálló műfaj),egyre több kedvelője van erre felé is. Jelenleg a Halál Angyalát olvasom ami szintén krimi,de a század fordulón játszódik,egy kicsit hasonlít Lovecraft/Poe novelláira.
Előtte pedig Gaiman könyveit olvastam zsinórban,egy zseni ez a fickó.

A Sziddhárta nagyon jó könyv,ha ismered a történelmi Buddha életét ismerős lesz a sztori.
Kép
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.01.23. 18:34:24

messideco írta: Te/ti olvastok most valamilyen regényt?
Jelenleg éppen nem, de hétvégén kezeim közé kaparintom Nesbo Hóemberét :D
sjay <3
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.23. 18:26:25

messideco írta: Te/ti olvastok most valamilyen regényt?
Én Freudtól olvasom a Totem és tabut, ami ugyan nem regény, de mindenképpen érdekes. Valamint baromira viszket már a tenyerem a Nesbo Leopárdja után, vlsz. szombaton csapok le rá a könyvtárban. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.23. 18:19:53

Jaj, még el sem kezdtem. A Szerelem a kolera idején c. Marquez-regényt olvasom, illetve ma kölcsönöztem ki a Galaxis útikalauz stopposoknak címet viselő remekművet és Herman Hesse - Sziddhárta művét is. De mindenképp írok róla majd -pár év múlva :lol: - , ismerőseim is szóltak, hogy említsek pár mondatot majd :D

Te/ti olvastok most valamilyen regényt?
"And my heart will leave you never."
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.01.23. 16:29:20

messideco írta:Alább írtam, hogy kikölcsönöztem a grandiózus regényt, szóval majd csak módjával. De félek elkezdeni :lol: a film (98-as) szuper volt :D
Kíváncsian várom a véleményedet ha a végére érsz :D
sjay <3
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.22. 00:09:48

Alább írtam, hogy kikölcsönöztem a grandiózus regényt, szóval majd csak módjával. De félek elkezdeni :lol: a film (98-as) szuper volt :D
"And my heart will leave you never."
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.01.21. 20:19:23

Van valaki, aki rajtam kívül végigszenvedte(na jó nem volt annyira szenvedés, de aki olvasta az érti mire gondolok) a Nyomorultakat? :D
Érdekelne a véleménye :D
sjay <3
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.17. 16:31:21

Pár napja megvettem az Anna Karenina c. regényt, új kiadásban, elfogadható árban.

Illetve ma kikölcsönöztem a könyvtárbol a Nyomorultak c. Hugo-regényt. 1300 oldal kb :? , kell egy év majd :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.17. 13:50:53

Hóember (Jo Nesbo - 2010)

Azt a leborult szivarvégit, ez mekkora kis iromány volt. :D Karácsonyi ajándékaim egyike, azonban ügyes-bajos dolgaim miatt csak múlthét végén kezdtem el olvasni. Nagyszerű krimi-thriller egy lenyűgöző sztoriról, amely egy sorozatgyilkos ámokfutása és bestiális terve köré koncentrálódik. Jó kis könyv volt ez, pár nap alatt ledaráltam a ~420 oldalt, minden olyan olvasónak ajánlom, aki nem csak egy Tetovált lány szerű, kissé egydimenziós thrillerre vágyik. (Később talán bővebben írok róla a blogon, azt majd jelzem valahogyan.)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.11. 18:10:07

Dan Simmons Hyperion-sorozatát olvasta már valaki?
(1. Hyperion, 2. Hyperion bukása, 3. Endymion)
( http://moly.hu/sorozatok/hyperion-endymion )

Tegnap beleolvastam egy könyvesboltban, jónak tűnt, aztán körbenézegettem a neten, és elég jókat írtak róla.

Amúgy Tim, végre-valahára beszereztem a Vikingeket, amit még ötezer éve ajánlottál, ha vége lesz a Baricco nevével fémjelzett Dél-európai Könyvheteknek nálam, akkor beleásom magam abba. :P
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.10. 12:16:28

Az antikváriumban vettem két regényt kb. 600 Ft-ért :)

Kathrine Anne Porter -Bolondok hajója
Ismerős volt egy Hobo szám miatt, a zene topicba linkelem majd :D Amúgy a regényből film is készült Azonos címen :lol:

A „Bolondok hajója” a mi világunk, amely az örökkévalóság felé halad. Én is a hajó utasa vagyok – mondja az írónő, e világsikert aratott regény szerzője. A „Bolondok hajója” több nyelven számos kiadást megért, s ma már olvasók százezrei kísérik feszült figyelemmel a Veracruzból kifutó hajónak huszonnyolc napos útját Bremerhavenig. Kritikus történelmi időpontban, 1931-ben kerülnek kényszerű összezártságba a hajó utasai – a tengeri szélbe a fasizmus faji előítélettel szennyezett levegője vegyül. Szerelmek szövődnek, évtizedes házasságok inognak meg, gyűlölködés, kicsinyesség, áldozatkészség, kapzsiság, nemes és ocsmány emberi indulatok törnek felszínre – s minden szépen elrendeződik újra, mikor a távolban kibontakozik a százazföld és Bremerhaven körvonalai.

28 nap, 590 oldal, zsír 8)

Victor Hugo - Kilencvenhárom
A Nyomorultakat akartam megvenni, de sajnos nem volt megtalálható, így a francia író másik klasszikusára esett a választásom. Nem lesz könnyű olvasmány, de remélem leköt majd.

A romantika óriásának ez a kései műve a jakobinus diktatúra nehéz esztendejéről, 1793-ról szól. A mű megírásának idején – 1873-ban, két évvel a Párizsi Kommün tragikus bukása után – a francia nép már levert forradalmainak egész sorára tekinthet vissza. A forradalmak és a Kommün igazságának vállalása késztette arra az aggastyán írót, hogy regényében a forradalmi eszméknek monumentális emlékművet állítson. A regény a hatalom megtartásának kulcskérdése köré építkezik, ez az a feladat, amely történelmi leckeként magasodik a forradalmárok előtt. Külső és belső ellenség, eszmék és eszmények harca veszélyezteti a forradalom létét. Alapvetően a harmadik rend – plebejus és polgár – vívja harcát a feudalizmus erőivel. A drámai küzdelem paradoxona: mindkét oldalon a nép fiai küzdenek – arisztokraták vezetésével. Két márki – nagybácsi és unokaöcs – áll a harcolók élén, a két világ, a régi és az új képviseletében. Az ellenforradalmi Vendée és a forradalmi Párizs csap össze öldöklő csatában, mely ha nem is végleges de újabb győzelmet hoz a forradalom eszméjének. A 24 kötetből álló sorozat végigkíséri a társadalmi fejlődés folyamatát a rabszolgatartó társadalomtól egészen a szocializmus világáig.


Amúgy ajánlom mindenki figyelmébe a moly.hu c. siteot, rengeteg könyv van az adatbázisban, értékelésekkel leírásokkal stb. Facebookkal össze tudod kapcsolni nagyon egyszerűen...

A legnépszerűbb könyvek
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.08. 20:20:19

messideco írta:Gareth, a Száz év magány is gondolom megvolt :) Mi a véleményed róla?
Naná.
Nehéz szavakba önteni igazából. Teljesen irreális dolgok történnek benne (malacfarok, mindenki 120 évig él, satöbbi), de nekem mégis abszolút valóságosnak tűnt. :D
Márquez stílusa, "mesélőtehetsége" utánozhatatlan, megfoghatatlan... Imádom, ahogyan ír. Olyan hangulatot teremt, amibe belesüllyedek, és jó pár napig abban vagyok, a külvilág megszűnik ilyenkor. Hihetetlen.
A legnagyobb erénye szerintem, hogy akárhányszor el lehet olvasni, mindig más. Mindig más az üzenet, más a hangulat, amibe kerülsz tőle, és még sorolhatnám. Időtálló klasszikus.
Szóval beszélni nem könnyű róla, elveszni benne annál inkább.
Tim írta:G.Tello úrnak:Aegon? Hmm..Kissé talán túl kézenfekvő,nem? :wink:
Most már ott tartok, hogy visszafoglalták Griff-fészket Jon Conningtonék.. És tényleg. Túl egyszerű lenne, hogy jön Aegon, mindenkit megver, és elfoglalja a Vastrónt. :D
Sajnos erős a gyanúm, hogy Aegon és Daenerys közül az egyiktől elbúcsúzhatunk majd... :cry: Mert az pláne irreális Martint ismerve, hogy Aegon király lesz, Dany meg visszatér hozzá Westerosra, a királynéja lesz, szül neki sok kis sárkányt, és a Targaryen-ház hatalma ismét megszilárdul. :D
Csak ne az legyen a vége, hogy Euroné lesz a Vastrón, aki feleségül vesz Cersei-t, minden Targaryent, Starkot és Martellt kivégeznek, aki még él, és undorító Greyjoy-Lannister uralom lesz Westeroson. :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.08. 13:11:43

Gareth, a Száz év magány is gondolom megvolt :) Mi a véleményed róla?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.07. 20:46:51

Pár sort írnék Bulgakovhoz. Érdekes hogy Kanty pont ezt ajánlotta,mivel ezzel intézte el tulajdonképp Bulgakov,hogy többet ne rendezhessen..Segédrendezőként alkalmazták csak utána. Érdekes adalék hogy egy színművet is írt Képmutatók Cselszövése címmel,ahol is Moliére utolsó napját ismerhetjük meg. Rengeteg ellensége volt,főleg az egyház berkein belül,akik mindent elkövettek hogy tönkre tegyék. Ha hinni lehet a legendának a kegyvesztettségbe halt bele,mégpedig a színpadon a Képzelt beteg előadásán. Őfelsége Komédiása címmel nálunk is bemutatták a darabot,amelyről tv felvétel is készült kitűnő szereposztással,természetesen beszerezhetetlen. Jó hír viszont hogy elkezdték kiadni a műveit,amiből a Menekülés,és a Fehér Gárda már biztos hogy megjelent.


G.Tello úrnak:Aegon? Hmm..Kissé talán túl kézenfekvő,nem? :wink:
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.07. 20:00:20

messideco írta:Szerelem a kolera idején
Nagyon jó. Imádom Márquezt. :P

Amúgy nagyon ritkán van velem olyan, hogy két könyvet olvasok párhuzamosan, de most éppen ez a helyzet.
A Sárkányok harca mellett elkezdtem a Tengeróceánt Bariccótól. Nagyon kíváncsi vagyok.

Kanty, köszönjük, majd próbálok rá időt szakítani. :)
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2013.01.07. 13:53:43

Udv. mindenkinek!
remélem jó témához írok :)
Szval van egy 1887-es Ország-Világ (akkoriban megjenô hetilap) egész éves egybekôtôtt újság:)nagyon szép kemény boritoval ,eredeti. érhet ez valamennyit manapság? :) Vagy esetleg egy pár év múlva?:)
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.07. 13:11:03

messideco írta:a Nyolcadik utas a halál címet viselő Alan Dean Forster-mű
Az nem rossz könyv, én még úgy olvastam, h nem láttam a filmet, és egészen szórakoztató. Sőt, ha emlékeim nem csalnak, van benne egy-két olyan dolog, amit a filmben nem is látható.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.07. 09:33:52

Olvastok most valamilyen regényt?

Úgy terveztem, hogy nem fogok, de aztán benéztem a könvytárba, és kikölcsönöztem Marqueztől a Szerelem a kolera idején c. regényt, illetve sokak számára ismerős elhet a Nyolcadik utas a halál címet viselő Alan Dean Forster-mű is :)

Ezekre ha időd tudnék szakítani, az jó lenne :D De először a vizsgák :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.05. 22:26:40

Köszi Tim Neked is, majd szemezgetek. :)
Akkor jövök Bulgakov-val.

Moliére úr

Elképesztő volt ez a pali. DE tényleg. Ott van a Mester és Margarita, ami szerintem úgy tökéletes, ahogy van. Ilyent könyvre nem sokszor mondtam, egy kezemen megtudom számolna, de arra muszáj.
Ott Bulgakov sziporkázik, megmutatja, hogy mennyire jó író, a végeredmény egy remek mű.
A Moliére úrban teljesen más. Itt sokkal inkább háttérbe szorul, az egyénisége szerintem annyira nem érződik. DE mégis egy remek könyv ez is.

Nem tudom, hogy ki mennyire ismerei Moliére-t. Jó fej leszek és írok róla pár sort :P, lányegében elmondom a tartalmat, mivel-félig meddig életrajzi és félig-meddig történelmi regény nagy izgalmak nincsenek benne.
Jean Baptist Poquelin néven született egy kárpitos családba, a 17. században élt. Kárpitosnak lenni akkortájt nem volt egy rossz mesterség. Elsőszülött fiú is volt, az apja joggal remélhette, hogy majd továbbfogja vinni az üzletet. A kis Jean Baptist-tot azonban a kárpitozás művészete nem igazán érdekelte, inkább vonzotta a színház. Nagyapjának köszönhetően volt szerencséje jó néhány előadásra eljutnia. Aztán nőtt, tudatta apjával, hogy tanulni szeretne. De ez csak kibúvó volt, igazából még akkor nem tudta, hogy mit szeretne kezdeni magával. Vagyis lehet, hogy a szíve mélyén tudta, de nem merte bevallani. Lediplomázott, ügyvéd lett belőle. Rögtön ezután közölte az apjával, hogy őt ez sem érdekli és színész akar lenni. Az apja még melegébe kitagadta.
Kölcsön és megtakarított pénzekből létre is hozott egy társulatot. Azonban még tapasztalatlan volt, kudarc lett a vége. A pénz elfogyott, a társulat megbukott, de Moliére nem adta fel. Kis idő elteltével vándorszínésznek állt, ami nem éppen hollywood-i munka volt, de nem volt mit tenni. Kezdte az istálóknál, majd eljutott egészen a királyi udvarig. Persze voltak itt is nehézségek, bukkanók, de ezt most nem részletezném.
Sok balszerencse után most szerencséje volt, hiszen a Napkirály rajongott a komédiákért.
Egy sikeres pályafutás mellett, a magánélete totális káosz volt. Állítólag saját lányát vette el, aki fiút szült neki, aki egy hónappal később meghalt.
Halála is méltatlan volt, hiszen nem akarták eltemetni. Az akkori időkben az volt a törtvény, hogy a komédiásokat nem szabad eltemetni. Végül eltemették, egy helyen az öngyilkosokkal. Aztán jó 100 évvel később rájöttek, hogy ez a fószer nem akárki volt. De, akkor már csak keresték a sírját, pontosan meg nem találták.
Azt írtam, hogy egy sikeres pályafutás. Igen ez igaz is, csak maga Moliére ezt nem érezte. Ő tragédiákat szeretett írni és azokat is szerette játszani, de egyszerűen nem az a karakter volt, aki jól eltudott játszani egy tragédiát. Sokáig erőltette a dolgot, de aztán rájött, hogy ő a komédiákban az igazán jó.

Bulgakov rajongott Moliére-rért. Sokáig tanulmányozta az életet, a munkásságát, majd ennek a gyümölcse lett ez a regény.
Magáról a karakterről és mondanivalóról oldalakat lehetne írni. A komikust senki sem szerette, hiszen sorra mindenkit kigúnyolt. Aki éppen nem volt soron az imádta, aki a fallosz rossz végén állott, az pedig átkozta. Ilyen téren a drámaíró nagyon tisztességes volt, senkit sem kímélt. Mindenkit kifigurázott, akit lehetett. Persze a királynak ő is próbált benyalni, de ki tette volna másként.
A király és a király körüli emberek cselekedeteinek leírása sok mindent elmond úgy általánosan az emberi természetről és annak nevetséges gyengeségeiről. Mindenki ott nyalt be, ahol tudott, nem számított, hogy ha kő bunkó vagy sem, csak legyen elég hosszú és játékos a nyelved. Ez, az ami most is abszolút így van.

Jó kis könyv, nem is hosszú, mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom. Akkor is, ha az orosz irodalomtól a falra tudna mászni. Itt nincsenek megjegyezhetetlen nevek, tekervényes, hosszan leírt históriák.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.05. 20:12:54

Tim, mindenki, ezeket én is köszönöm, biztosan mazsolázgatok majd az említettek közül, ha kivégeztem a jelenlegi, egy méter magas könyvcsomagomat. :mrgreen:

Bulgakov jöhet.

Sárkányok... Eddig brutális. Nagyon. A legjobb.
Csak egy nevet írnék (SPOILER), ami mindent megváltoztathat. Tim már tudja, miről beszélek. :D
AEGON.

Winds of Winterre hány évet kell még várni?...

George R. R. Martin confirmed the following characters to have POV chapters in The Winds of Winter:
Sansa
Arya
Arianne Martell
Aeron Greyjoy
Theon
Victarion
Tyrion
\:D/
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.04. 21:57:10

kanty írta:Tim vagy akárki más. :)

Úgy látszik a 7 éves szakasz tényleg változásokkal jár. Eddig abszolút nem érdekelt a fantasy, de most megkívántam. Ajánljatok nekem EGY kötetes, jó fantasy-ket.
Trónok Harca érdekel engem is, de most nincs időm rá.

Cserébe hozok valamelyik nap egy kis Bulgakovot, hátha a fiatalság kedvet kap. :P
Igazából az egy kötetes kikötéssel lesz gond :lol: Én személy szerint inkább a dark fantasyt kedvelem,ezért első ajánlatom Clive Barkertől a Korbács ami zseniális könyv,továbbá szintén Barkertől a Pokolkeltő. Felejtsd el a filmet ha esetleg láttad,nagyon más. Maradva a stílusnál:Michael Moorcock-Harcikutya, a 30 éves háború Európájában játszódik,és még nem találkoztam olyannal akinek ne tetszett volna. Van egy kitűnő magyar író,Kornya Zsolt aki Raul Renier néven szokott írni. Tőle bármit olvashatsz,de elsősorban a Hitehagyottat ajánlom. Ha érdekel a cyberpunk akkor William Gibson kötelező. Izzó Króm címmel egy novellás kötet találhatsz,ami megismertet ezzel a világgal. Aztán ha már a jövő szóbakerült,akkor jöhet mondjuk Ian Watson Űrgárdistája ami remek bevezető a warhammer 40k világába. Majdnem kifelejtettem Neil Gaiman könyveit mint például a Coraline(természetesen jobb mint a film),és a Sosehol ami egy alternatív Londonban játszódik.
Ha klasszikus "high fantasyt" kellene ajánlanom akkor nagyobb gondban lennék,mert ritka az egy kötet minimum a trilógia a jellemző :lol:
Az a szép a fantasyban hogy rengeteg világ,műfaj létezik pld. a Shadowrun ahol a mágia és a fejlett technológia egyszerre van jelen,vagy az Ars Magica világa ami egy alternatív középkor, a Vampire:The Masquerade ami határozottan nem tinivámpíros világ,és még sorolhatnám.

Bulgakov jöhet minden mennyiségben. :wink:
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.04. 20:10:51

messideco írta:Marquez - Száz év magány, ha nem volt meg eddig :) :D
Ez megvolt már pár éve.

szerk:

Barcadome!

Köszi. Majd utána olvasok mindegyiknek. Igazából fantasy terén nagyon nem vagyok otthon, éppen ezért pontosítani se tudok. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése