Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.01.04. 20:10:51

kanty írta:Tim vagy akárki más. :)

Úgy látszik a 7 éves szakasz tényleg változásokkal jár. Eddig abszolút nem érdekelt a fantasy, de most megkívántam. Ajánljatok nekem EGY kötetes, jó fantasy-ket.
Trónok Harca érdekel engem is, de most nincs időm rá.

Cserébe hozok valamelyik nap egy kis Bulgakovot, hátha a fiatalság kedvet kap. :P
Kedves Kanty :)
Megpróbálkozom ajánlani neked, bár lehet, hogy utána a jó öreg melegebb éghajlatra kívánsz :D
John Caldvell : Hideglelés, ha pl. szereted az orkokat vagy a fura lényeket.
John Ajvide Lindqvist : Hívj be!, ha pl. szereted a vámpíros drámákat.;(nem, nem alkonyat, sőt, ami azt illeti, talán ez tér el tőle a legjobban);
Yann Martel : Pi élete, azt hiszem, ezt nem kell magyaráznom a film alapján;
David Mitchell : Felhőatlasz, ha pl. szereted a sok szálon futó cselekményeket (azt hiszem a film után ez sem érdemel sok magyarázatot)
Susan Salina : Lelkel kútja; ha pl. szereted az (ismét) fura lényeket, ebben a könyvben pl. az elfeket.

Amúgy ha ez az orkos-elfes-sárkányos világ érdekelne netán, tudom ajánlani a Worluk, a káosz világa c. sorozat bármely kötetét.

Vagy tudsz esetleg pontosítani, a fantasy-n belül milyen téma az, ami érdekel?

szerk: Értem, remélem valamelyik tetszeni fog :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barcadome 2013.01.04. 20:23:21-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.04. 20:10:14

Marquez - Száz év magány, ha nem volt meg eddig :) :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.01.04. 19:56:00

Tim vagy akárki más. :)

Úgy látszik a 7 éves szakasz tényleg változásokkal jár. Eddig abszolút nem érdekelt a fantasy, de most megkívántam. Ajánljatok nekem EGY kötetes, jó fantasy-ket.
Trónok Harca érdekel engem is, de most nincs időm rá.

Cserébe hozok valamelyik nap egy kis Bulgakovot, hátha a fiatalság kedvet kap. :P
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.03. 18:40:24

Sanama írta:Gareth,
Amúgy a Branes fejezeteket hogy bírtad? Én konkrétan végig szenvedtem őket :?
Én nem, sőt, kifejezetten érdekes számomra, hogy mi lesz ezzel a zöldlátás-varg dolgával. :) Bár kétségtelen, hogy amit leír Branékkel kapcsolatban mondjuk 20 oldalon, azt simán le lehetne kettőn is. De szerintem jó, hogy van egy olyan része is a történetnek, ahol nem pörögnek a többieknél megszokott módon az események.
(Mondjuk most, a Sárkányok elején...)

Amúgy majd írhatsz ide, ha befejezted a Varjakat, kíváncsi vagyok, hogyan fogsz reagálni a történésekre. :D
Tim írta:JAzt kell mondanom az ötödik könyv,talán az eddigi legjobb,végig pörögnek az események,és egyik ámulatból estek majd a másikba :lol: Mellesleg ismét búcsút vehettek egy főszereplőtől,de ehhez már talán hozzászoktatok.
A Kardoknál lehet jobb? :D
Most kezdtem el, tényleg nem tűnik rossznak.
SPOILER:
Tyrion Daeneryshez?!
Jól látom amúgy, hogy Sansa nem is lesz?
Huhh, nagyon várom, megyek is folytatni. :D

Remélem, minél hamarabb meglesz a hatodik is. Csak így tovább, Martin!

szerk.:
Tim írta:Mellesleg ismét búcsút vehettek egy főszereplőtől,de ehhez már talán hozzászoktatok.
Imádkozom R'hllorhoz, hogy Cersei legyen az. :lol:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.01.02. 22:24:01

Jelenleg a hatodik könyvet várom(The Winds of Winter..sokat sejtető cím),és
drukkolok annak a csapatnak aki mindenáron próbálja a mestert rávenni hogy csak az írással foglalkozzon :lol:

Akiknek hiányzott a Varjak lakomájából Tyrion,Daenerys,és még pár kedvenc,azokat kellemes meglepetés éri,mivel a Sárkányok táncában központi szerepet kapnak. Azt kell mondanom az ötödik könyv,talán az eddigi legjobb,végig pörögnek az események,és egyik ámulatból estek majd a másikba :lol: Mellesleg ismét búcsút vehettek egy főszereplőtől,de ehhez már talán hozzászoktatok.
Komolyan mondom ez az eddigi legjobb fantasy amit valaha olvastam,pedig nem ma kezdtem az ipart,és nagyon remélem hogy Martin meg tudja írni az utolsó két könyvet [-o<
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.02. 20:54:09

Gareth,
Amúgy a Branes fejezeteket hogy bírtad? Én konkrétan végig szenvedtem őket :?
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.02. 20:44:53

Gareth Tello írta:
miihii írta:Én is beszereztem az egész szériát könyv formátumban, uh talán végre tényleg sikerül nekilátnom az olvasmányoknak, amit halogatok már elég régóta. Egészen brutális így egyben látni a terjedelmes köteteket, elleszek látva egy darabig betűkkel 8)
Asszem, jó néhány napig nem fogunk találkozni veled errefelé. :lol: Hamar megleszel velük szerintem, mindegyik úgy van befejezve, hogy amint a végére értél, ugrasz a következőre, mert lehetetlen úgy élni pár napig, hogy nem tudod, hogyan folytatódik a sztori. :D
Jó olvasást! :P
Sztem holnap bele is csapok a lecsóba, mert elég régóta éheztetem magam a dologra :) Leszedtem már gépre, de ilyen formátumban továbbra sem vitt rá a lélek vhogy az olvasásra. De könyvben már inkább, ráadásul látva egyben a pakkot elég hívogató. Egyelőre még regenerálódtam eddig, de holnaptól teljes értékű harcosként megindítom a Trónok harcát, tartalmat kölcsönözve a még erre a hétre esedékes szabadságomnak :P 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.02. 20:21:41

Amúgy Sanama, Tim, ha erre jártok, mondjátok már meg, merre jártok, már ami szeretett Westerosunkat illeti.
Varjak elején, nagyon elején járok még csak, úgyhogy nem olvastam el a szép sárga tömbödet :) vizsgákat letudom utána viszont ráállok elég erősen :D
Tim meg azt hiszem, hogy végzett az egésszel már egy ideje. :)

De a varjakban:
tetszik hogy Dorne kicsit kukacoskodó lesz :)
Viszont mivel nincs Tyrion, nehezebben tudom rávenni magam,hogy kézbe kapjam :(
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.02. 20:13:04

miihii írta:Én is beszereztem az egész szériát könyv formátumban, uh talán végre tényleg sikerül nekilátnom az olvasmányoknak, amit halogatok már elég régóta. Egészen brutális így egyben látni a terjedelmes köteteket, elleszek látva egy darabig betűkkel 8)
Asszem, jó néhány napig nem fogunk találkozni veled errefelé. :lol: Hamar megleszel velük szerintem, mindegyik úgy van befejezve, hogy amint a végére értél, ugrasz a következőre, mert lehetetlen úgy élni pár napig, hogy nem tudod, hogyan folytatódik a sztori. :D
Jó olvasást! :P
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.02. 20:06:24

Én is beszereztem az egész szériát könyv formátumban, uh talán végre tényleg sikerül nekilátnom az olvasmányoknak, amit halogatok már elég régóta. Egészen brutális így egyben látni a terjedelmes köteteket, elleszek látva egy darabig betűkkel 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.02. 18:57:05

A Trónok harca tíz legnagyobb rohadéka :D
http://sf.blog.hu/2012/06/05/a_tronok_h ... kja_i_resz
http://sf.blog.hu/2012/06/26/a_tronok_h ... ja_ii_resz
Sírok. :lol:
Theon akkora hátsó fertály, hogy már komoly gravitációja van. A kényszeres megfelelési vágy olyan pszichotikus elmebajost csinált belőle, hogy hozzá képest néha még Joffrey is egy kiegyensúlyozott tinédzsernek tűnik a Facebook-korszak előtti időből. :lol:
szerk.: Mondjuk nálam befért volna Vargo Hoat, Roose Bolton, esetleg Viserys is.

Na, végeztem a Varjak lakomájával is.
SPOILER következik.
Először is, nagy hiányossága a könyvnek, hogy nincs Dany, Tyrion, Jon, Bran meg Davos. :D Amúgy a szokásos színvonal.
Cersei mekkora undorító féreg... :evil: Megszoktam már, hogy milyen, de hogy ennyire... Elég csak a Margaery-ügyet említeni, meg hogy milyen emberekkel tömte tele a tanácsot (Qyburn...). A vége meglepetés volt, bár nem hiszem, hogy komolyabb baja fog esni, sajnos.
Brienne................................................ Na ne már. Ironikus, hogy pont Catelyn parancsára lett vége... Viszont becsülendő, hogy a halált választotta, Jaime sokat tanulhatna tőle.
Mondjuk tanult eddig is, az biztos, de a legszebb az lenne, ha tényleg nem menne vissza Királyvárba Cersei hívására.
Arya... Hihetetlen, mennyire életrevaló és talpraesett a kiscsaj. Egy teljesen ismeretlen helyen is így megél... (Köszönet a "kedves ember"-nek.) Aztán ez mi?
"Mire másnap reggel felébredt, elvesztette a szeme világát."
:shock: :shock: :shock:
Sansa meg sokat köszönhet Kisujjnak, aki ügyesen rendezi a dolgokat a Völgyben. Elgondolkodtam, hogy hol lenne még esélye egyáltalán a túlélésre, és arra jutottam, hogy sehol. :D Petyr így már alapvetően pozitív figura, csak sajnos annyira kétszínű, hogy talán még Sansa, az imádott Cat lánya sincs biztonságban nála... :?
Ebből a Myrcella-dologból se lett semmi, sajnos. Mondjuk az elejétől fogva kudarcra volt ítélve az ügy, legalábbis számomra szinte semmi realitása nem volt annak, hogy véghez tudják vinni a tervet. De azért minden tiszteletem Ser Arysé, Arianne-é meg a többieké.
Sam mit fog kezdeni Óvárosban? Erre nagyon kíváncsi vagyok, mindenesetre az ötlet Jontól remek.
Aemon meg rájött végre, hogy Daenerys a megoldás... De Doran Martell is elejtett egy célzást, meg Megválasztott Euron is elküldte Victariont a lányért... Mi lesz itt, te jó ég. :D


És már megvan a Sárkányok tánca, úgyhogy pár napra ismét érdektelenné válik számomra a külvilág.

Amúgy Sanama, Tim, ha erre jártok, mondjátok már meg, merre jártok, már ami szeretett Westerosunkat illeti. :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2013.01.02. 20:22:10-kor.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.25. 13:08:26

kanty írta: Filmes topicban is olyan filmek vannak néha, hogy Zlatan könyve se gyengébb.
Könyvvel kapcsolatban volt kérdése, legjobb helyre rakta be. :)
Ez még jogos lenne, ha "Könyv" topik lenne, de ezzel a névvel kicsit vicces volt :D Amúgy semmi bajom nincs vele, nyugodtan írja be ide, csak a helyzet fonákságára hívtam fel a figyelmet :wink:

Michael Crichton - Préda
A szokásos tudományos fantasztikus könyv, a JP és a Kongó stílusában, bár talán nem annyira komplex és izgalmas. Nekem azért tetszett.
Viszont a magyar fordítás valami botrányos.
Na és akkor most nekiállok a Felhőatlasznak 8)
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.12.25. 13:07:58

Gareth Tello írta:Amúgy a karácsonyi könyvcsomagom:
Nem fogsz unatkozni :D

Én a múlthéten pár Harry Potternek ugrottam neki. A bölcsek kövét kb. 2 éve olvashattam, a második könyvnek nem jutottam el a negyedéig és le is raktam (nem tudom miért), azt befejeztem, következett az azkabani fogoly, és ha már ennyire lendületben voltam elkezdtem a tűz serlegét is (+ még kölcsön van kérve a következő rész :D).
Nagyon tetszenek, nem mondok vele újdonságot, hogy picikét izgalmasabbak a filmeknél. Ron csipkelődésein meg számtalanszor vigyorgok. :D

Ha ezekkel végzem, tervezek pár Stephen Kinget, mert hála Istennek sok könyvem van a Királytól. 8) ...aztán kitudja mi lesz, lehet ellustulok és semmit se olvasok már idén :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.25. 13:02:54

divadka írta:A trónok harca témához hozzászólva: ne spoilerezzetek már pls. Mondjuk én pont elolvastam már a sárkányok táncát is de lehet hogy nem mindenki...
Azért van sárgával, ami spoiler.
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2012.12.25. 13:01:03

A trónok harca témához hozzászólva: ne spoilerezzetek már pls. Mondjuk én pont elolvastam már a sárkányok táncát is de lehet hogy nem mindenki...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.25. 12:59:46

Gareth Tello írta:
sjd írta:Amúgy elég furcsa Zlatanról egy "Kultúra" nevű topikban beszélni, de ez már csak az én bajom :D
Jogos :D
Filmes topicban is olyan filmek vannak néha, hogy Zlatan könyve se gyengébb.
Könyvvel kapcsolatban volt kérdése, legjobb helyre rakta be. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.25. 12:47:21

Sanama írta:Én még azt sem zárnám ki, hogy Arya-val találkozik valahol a Tengeren túl, de ahogy így mondod, Dany is esélyes.... :D
Arya eszembe se jutott, nem rossz felvetés. :lol:
Még egy lehetőség:
- a Fal (Jonnal amúgy is jóban van, mondjuk azt nem tudhatja, hogy ő a parancsnok)
Bár ahogy Martint ismerem, úgyis az lesz a vége, hogy elmegy a Völgybe szeretett feleségéhez, Sansa-Alayne-hoz, Kisujjt lelöki a mélységbe, Robertet is eltünteti valahogy, és övé lesz a Völgy. :D

sjd írta:Amúgy elég furcsa Zlatanról egy "Kultúra" nevű topikban beszélni, de ez már csak az én bajom :D
Jogos :D

Amúgy a karácsonyi könyvcsomagom:
- Varjak lakomája
- Alessandro Baricco: Történet
- Alessandro Baricco: Tengeróceán
- Ken Follett: A megfagyott világ (Évszázad-trilógia 2.)
- Javier Marías: Beleszerelmesedések
- Risto Isomäki: Elsodort világok

Elleszek a szünetben, az biztos.
Elsőnek nyilván a Varjak lakomája jön. 8)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.25. 12:36:09

fUtBoLiStA írta:Nincs meg valakinek egészen véletlenül valamilyen letölthető dokumentumban Ibra könyve :arrow: Ez vagyok én, Zlatan Ibrahimović?

Keresgélem reggel óta, de csak részletet találtam belőle. Érdekesnek találtam eddig, szívesen végig olvasnám...
Ha nincs ncore accod, akkor dobj egy címet és küldök torrentet, karácsony van.

:)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.25. 11:00:21

fUtBoLiStA írta:Nincs meg valakinek egészen véletlenül valamilyen letölthető dokumentumban Ibra könyve :arrow: Ez vagyok én, Zlatan Ibrahimović?
Ncore

Amúgy elég furcsa Zlatanról egy "Kultúra" nevű topikban beszélni, de ez már csak az én bajom :D
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2012.12.25. 10:48:13

Nincs meg valakinek egészen véletlenül valamilyen letölthető dokumentumban Ibra könyve :arrow: Ez vagyok én, Zlatan Ibrahimović?

Keresgélem reggel óta, de csak részletet találtam belőle. Érdekesnek találtam eddig, szívesen végig olvasnám...
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.12.24. 15:14:28

Gareth Tello írta:
Sanama írta:a legrosszabb hogy a varjak lakomájában nincs tyrion rész, és 850oldal :D kár, hogy vizsgaidőszak van... :twisted:
Ne......... :lol:
Remélem, azért legalább valaki megemlíti majd, hogy mi a helyzet vele. Tuti, hogy Cersei bérgyilkosokat fog ráküldeni.
Barristan példájából kifolyólag azt sem zárom ki, hogy csatlakozik Daeneryshez. :shock: :D

Nagyon hamar ki fogom végezni a Varjak lakomáját, már most látom. :D
Én még azt sem zárnám ki, hogy Arya-val találkozik valahol a Tengeren túl, de ahogy így mondod, Dany is esélyes.... :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.24. 10:31:37

Sanama írta:a legrosszabb hogy a varjak lakomájában nincs tyrion rész, és 850oldal :D kár, hogy vizsgaidőszak van... :twisted:
Ne......... :lol:
Remélem, azért legalább valaki megemlíti majd, hogy mi a helyzet vele. Tuti, hogy Cersei bérgyilkosokat fog ráküldeni.
Barristan példájából kifolyólag azt sem zárom ki, hogy csatlakozik Daeneryshez. :shock: :D

Nagyon hamar ki fogom végezni a Varjak lakomáját, már most látom. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.12.24. 00:25:51

Gareth Tello írta:
Sanama írta:Kardok Vihara kivégezve....

KISUJJJJ WTF?!?!?!

Még kell egy kis idő, hogy az egész könyvet fel tudjam dolgozni...
Dettó, most fejeztem be én is.
Kisujj??????? Lysával kedves volt. Mi lesz itt Sansával????????
Tyrion??????? :arrow: Tywin?????????!!!!!!!!
Ál-Arya Deresbe??????
Jon!!!!!!!!!! Tudtam, hogy nem fogja elfogadni Stannistől.
Joffrey is megdöglött, ideje volt már, a kis patkány.
Hullanak a Lannisterek szépen.
Daenerys?????????????? Hódító Daenerys. Mi lesz itt még, te jó ég?!
a legrosszabb hogy a varjak lakomájában nincs tyrion rész, és 850oldal :D kár, hogy vizsgaidőszak van... :twisted:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.23. 18:03:58

Sanama írta:Kardok Vihara kivégezve....

KISUJJJJ WTF?!?!?!

Még kell egy kis idő, hogy az egész könyvet fel tudjam dolgozni...
Dettó, most fejeztem be én is.
Kisujj??????? Lysával kedves volt. Mi lesz itt Sansával????????
Tyrion??????? :arrow: Tywin?????????!!!!!!!!
Ál-Arya Deresbe??????
Jon!!!!!!!!!! Tudtam, hogy nem fogja elfogadni Stannistől.
Joffrey is megdöglött, ideje volt már, a kis patkány.
Hullanak a Lannisterek szépen.
Daenerys?????????????? Hódító Daenerys. Mi lesz itt még, te jó ég?!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.12.23. 16:43:53

Kardok Vihara kivégezve....

KISUJJJJ WTF?!?!?!

Még kell egy kis idő, hogy az egész könyvet fel tudjam dolgozni...
Válasz küldése