Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.25. 15:18:20

Szerintem járj beszédközpontú kurzusokra, csoportokba. Az segít a legjobban szerintem.
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.25. 14:08:29

Angol nyelvu sorozatok angol felirattal, angol nyelvu sztorikozpontu jatekok lehetoleg angol felirattal, angol nyelvu cikkek es minden egyeb, amik erdekelnek.

Erdekes angol nyelvu forumokat latogatni es irkalni. Twitter szinten ajanlott.

Szerk.: Raadasul ha fifazom, angolul kommentalom. Strategiai jateknal (Hearthstone) angolul gondolkodom hangosan, ahogy a streamerek, csak kamera nelkul. :D

Nyilvan tok hulyen hangzik, de baromi elvezetes es hasznos. Parom jokat rohog rajtam.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.02.25. 13:40:44

Tanácsokat szeretnék kérni: régebben tanultam angolt, de sosem vittem túlzásba, tanáraim sem erőlteték így hagytam, viszont nem lenne rossz legalább egy középszintre felhúznom magam.

Nyelvsulin kívül (amit a héten kezdek) mit tanácsolnátok? Szókincs növelés lenne nagyon fontos. Angol sorozatok nézése esetleg, vagy valamilyen tuti könyv?
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2018.06.06. 21:40:29

Sziasztok!

Szükségem lenne az alábbi könyvre:

Pronto Economia - Németh Erzsébet
olasz tematikus szaknyelvi vizsgafelkészítő könyv

Ha valakinek van, kérem, hogy írjon üzenetet!
seatleon08[kukac]gmail.com

Részleteket megbeszéljük!
Scannelve is nagyon jó lenne!

Barátnőm augusztusban megy vizsgára, sehol se lehet elérni a könyvet. Égetően fontos lenne!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.04.24. 16:25:02

Nekem is a mecha. Hogy melyik,arról vitatkozhatnánk,de a sziltan nyerő lehet.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.24. 16:15:25

Mi volt gimnáziumi / egyetemi éveitek alatt a legnehezebb tárgyatok, vagyis inkább az, amivel a legtöbbet szívtatok?

Előző félévben passzívos voltam, mert nem indították a legutolsó tárgyamat vagyis cv-seknek, ez nem más, mint a Műszaki mechanika II, alias Szilárdságtan. Gyűlölöm, undorom, hányingerem van tőle, ráadásul rosszul is tanítják. Kifogtam egy doktorandusz gyak tanárt, ez az első féléve, hogy tanít + egy most kezdő egyetemi tanárt, aki az elején annyira részletesen tartotta az előadásokat, hogy most már kapkod és 3 gyakanyaggal előbbre tartunk.
Elegem van ebből a kakából, ráadásul az a vicces, hogy a Mechanika I (Statika) volt az egyik kedvencem, aminek láttam értelmét és a logikáját.
Ja azt kihagytam, hogy 2 zh aláírásért + ugye vizsga, és betette a zh-kat reggel 7-re, így bejárósként kelhetek 4-kor.

Na kiírtam magamból a bánatot, megyek vissza tanulni :cry:
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.20. 13:31:16

Én mondjuk gazd. men.-t tanulok debrecenbe, heti kemény 4 órám van, természetesen 4 napra elosztva. Elcsúsztam már, így egy évvel később lesz diplomám, mint ahogy kellene. Nem érzem túl erőt próbálónak a sulit, épp ezért is csúsztam el valszeg, mert telibesz.artam. Emiatt gondolom úgy, hogy a meló jót tenne, meg szívesebben is melóznék. Igaz nem nagy eresztés-- a munka, fénymásolóba eladói munkakör. A dologból úgy sem lesz semmi, mert a munkaidő 8-18-ig tart, emiatt levelezőre kéne váltanom, azt meg így a szorgalmi időszak közepén nem tudom megtenni, május 2-án pedig dolgozni kéne már.

Nappalin sem érzem azt, hogy olyan sokat fejlődnék szakmailag. Ez a szak amúgy is olyan, hogy bárhol helyezkedem el vele, újra kell tanulnom mindent.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.04.20. 08:07:48

En. Brutalisan nehez. Mernokin vagyok mellette. A melo utan edzes. Hazaerek 7re. Lehetetlen nekiulni tanulni. Ugyanakkor a suliban a levelezo valamivel konnyebb de a tenyleges tudas kevesebb. Pl nekunk kevesebb a labor es nincs szakmai gyak sem. Ha vegzek es nem a szakmaban dolgozom addig akkor semmihez nem fogok erteni.
Mar csak kotelessegtudatbol nyomom le az utolso evem. Ertelme nincs. A michelin alkalmaz de mas munkakorben. Ezzel is megyek ki kulfoldre dolhozni igy a diplomam mar csak azert csinalom meg hogy az utobbi evek konnyei ne legyenek feleslegesek.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.20. 00:25:41

Van itt olyan ember, aki levelezőn tanul és mellette főállásban dolgozik? Érdekelne a véleménye, hogy mennyire összeegyeztethető a dolog. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.24. 02:40:19

Barca96 írta:Sziasztok, van itt valaki aki a Corvinusra jár? Most kezdek szeptemberben és lenne néhány kérdésem. Egészen pontosan amúgy gazdálkodás menedzsmenre fogok járni, de bármilyen Corvinusos fórumozó véleményére, tanácsaira kiváncsi lennék.
Szia, én oda járok. Ha gondolod írj itt, vagy privátban.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.22. 20:07:14

Barca96 írta:...
Legalább egy G-karos fórumozó biztosan van, de lehet én is tudok válaszolni a kérdéseidre. Írj privátban nyugodtan.
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2015.08.22. 19:12:15

Sziasztok, van itt valaki aki a Corvinusra jár? Most kezdek szeptemberben és lenne néhány kérdésem. Egészen pontosan amúgy gazdálkodás menedzsmenre fogok járni, de bármilyen Corvinusos fórumozó véleményére, tanácsaira kiváncsi lennék.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.20. 21:27:40

Van olyan illető a fórumon aki most készül a KRESZ vizsgára?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2015.07.05. 15:19:55

Corvinuson lenne a dolog. Igazából elég jól megy az angol, C1-esem lett egy kis híján a legutóbbi nyelvvizsgámon, kommunikáció jól megy. Aztán az biztos, hogy, ha angolra megyek, akkor tökéletesen fogom beszélni. Emigy megy hát viszonylag magas szinten. Nehéz döntés. Magyar nyelven sokkal több a diák, angolon kicsi a létszám, tehát emitt talán több lenne az új barát.
Erről jut eszembe, mennyire jellemzőek az egyetemi barátságkötések, máármint a semmiből?
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.05. 14:47:44

Barca96 írta:...
Attól függ. Mennyire jó az idegen nyelvű oktatás ott? Egyik volt osztálytársam angolul tanult valami gépész szakon, és jobban beszélt angolul, mint a tanár, pedig németes volt alapból a srác, angolt csak önerőből tanult - mondjuk így is baromi jól beszél, de azért na.. Ilyenért szerintem felesleges megnehezíteni a dolgod, de ha színvonalas az oktatás, akkor tényleg jobban mutathat egy angolul elvégzett diploma, főleg ha nemzetközi céghez mennél aztán - szerintem legalábbis.
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2015.07.05. 13:59:44

Sziasztok, még 4 napom van sorrendet módosítani az egyetemek között és még nem sikerült döntenem.
Azon gondolokodom, hogy mit tegyek első helyre, a bizonyos szakot magyar nyelven vagy angol nyelven. Gazdasági szak egyébként. Itt tervezek élni, de nyelvtudás sose hátrány.
Ti mit választanátok?
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.08. 19:33:09

Nehéz kérdés, hogy megéri-e tanulni. https://susuvilaga.wordpress.com/2015/0 ... -te-nekem/ Itt egy egyetemsta véleménye. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.01.31. 16:52:59

Üdv mindenkinek!
Szeretném kérdezni,hogy itt van-e olyan valaki,aki matematikát tanul egyetemen? :lol: Harmadéves vagyok, és majd anyagot gyüjtenék a szakdolgozatomhoz,ami 5.ben lesz,de valami ütős témát szeretnék összedobni :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.15. 14:45:56

Rewolution5 írta:...
Az én véleményem az, hogy is-is. Nyilván, ahogy a szépségért is, a tudásért is meg kell szenvedned. Szerintem előny az, hogy - jó esetben - tágul a látóköröd a főiskolán/egyetemen - sok tapasztalatot szerzel, élményeket, embertípusokat ismersz meg, stb.

Sok gyakorlati haszna viszont szerintem nincs, olyan szempontból, hogy ahol elhelyezkedsz, valószínűleg úgyis betanulod azokat a folyamatokat, melyeket végzel.
Ezen felül fizetésnél mindenképpen figyelembe KELL venni azt, hogy kinek milyen papírja van, így, míg a diploma lehet előny, nem biztos, hogy felvesznek olyan embert, akinek már 3 mesterképzése van, mert ahelyett egy alapszakosnak talán kevesebbet kell fizetni. (Ezek a dilemmák elvésznek, ha szakmát tanulsz, és elmész maszekban víz-gáz-villany szerelőnek, mert arra mindig lesz kereslet, és magad ura vagy. Ha nem lenne meg a gát az emberekben, hogy "degradáló" a kétkezi munka (nem találtam rá jobb szót) , akkor jóval többen csinálhatnák. Adoott egy társasház, ha abban laksz, már meg van a 10-20 lakásos minimum ügyfélköröd. Ők tovább ajánlanak és már viheted is haza a nagy lét.)

A honvédségnél viszont kifejezett előnyt jelent én úgy látom. Mindennél meg van adva, hogy mennyit kell rá adni. Tehát egy érettségisnek, annak, akinek van már nyelvvizsgája, stb. Minden papír kicsit emel az amúgy nem valami fényes fizetésen.

Összegzésül: Minden attól függ, hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel. Ha semmi ambíciója nincs az embernek, azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Akinek meg van, az mindkét "ágban" meg tudja csinálni a szerencséjét szerintem.
Kép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2015.01.15. 14:32:28

Tiszteletem!

Feltennék egy kérdést, amely nyilván, sőt egeszén biztosan fel˜ötlött már minden egyetemista fejében. Megéri-e a mai korban egyetemre járni? Főleg olyan emberek véleményét szeretném kikérni, akik már befejezték a tanulmányaikat, hogy mégis mennyivel vannak most előrébb, mint érettségivel lennének. Tény, hogy idén kezdtem, de elken az a sok idő, amit rászántam a tanulmányaimra, mégsem érzem úgy, hogy bármit is fejlődtem volna, mióta egyetemista lettem. Persze nehéz ezt megitélni, pár hónap után, a java nyilván csak ezután jön, csak természetesen elgondolkozik az ember azon, hogy már van szakja, mégis itt van, és próbál javítani az esélyeken, amik a jövőben várják, de! Itt érkezünk el arra a pontra, hogy vizsgaidőszakban gyakorlatilag kikészítik az embert, akkor miért csinálja?, megéri neki?, megéri feláldozni az idejét, ha nincs abszolút garancia rá, hogy sikeresebb lesz?!... Érzékény kérdés, légy őszinte! :) :roll:
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.12.26. 00:10:51

Barca96 írta:na ennek örülök. most, hogy elkezdödött a szünet elèggè sürgös let, hogy döntèst hozzak. az a baj, hogy mèg a szakok közt sem döntöttem teljesen. gazdmen vagy kereskmark? ti melyiket ajánlanátok,mik az akapvetö különbsègek?
Én pénzügy és számvitelen vagyok, viszont az biztos, hogy km-en és gm-en az első 3 félév szinte teljesen ugyanaz és csak a második 3 félévben van eltérés. A gm egy általános képzést ad, utána még lehetsz bármi szerintem, viszont önmagában az alapdiploma nem ér sokat. (Vagy legalábbis ezt mondják róla.) Kermarkon pedig értelemszerűen a marketing irányába viszik el a dolgokat. Ha biztosan marketinges akarsz lenni, akkor nyilván érdemes azt választani. A mesterszak meg szerintem mindkét esetben ajánlott.

A legjobban viszont akkor jársz, ha a felvin elolvasod, hogy melyik mit tud, mit tanítanak, hol lehet vele elhelyezkedni, stb. Annál hitelesebb tájékoztatást senki nem tud adni szerintem, de legalábbis ezen a fórumon biztosan nem. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.12.26. 00:02:53

na ennek örülök. most, hogy elkezdödött a szünet elèggè sürgös let, hogy döntèst hozzak. az a baj, hogy mèg a szakok közt sem döntöttem teljesen. gazdmen vagy kereskmark? ti melyiket ajánlanátok,mik az akapvetö különbsègek?
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.12.25. 20:48:00

Barca96 írta:köszönöm a tanácsokat! az a helyzet, hogy én szabadkai vagyok(Szerbia északi része) és nem igazán tudok pár dolgot. Felvin nézegettem ezt-azt, de nem teljesen egyértelmű. A BGF-en gazdálkodási és menedzsment szaknál azt irja, hogy Zalaegerszegen van. Budapesten akkor nincs, vagy? Mert nekem Corvinus után a BGF jönne a sorba, ezért remélem, hogy van a fővárosban is.
Úgy tudom, hogy a BGF-nek van egy kihelyzett kara Zalaegerszegen is, de a pesti PSZK-n is van gazdmenedzsment.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.12.25. 20:31:10

köszönöm a tanácsokat! az a helyzet, hogy én szabadkai vagyok(Szerbia északi része) és nem igazán tudok pár dolgot. Felvin nézegettem ezt-azt, de nem teljesen egyértelmű. A BGF-en gazdálkodási és menedzsment szaknál azt irja, hogy Zalaegerszegen van. Budapesten akkor nincs, vagy? Mert nekem Corvinus után a BGF jönne a sorba, ezért remélem, hogy van a fővárosban is.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.12.25. 20:25:54

MQuCsabi írta:Egyertelmu, hogy vannak nagynevu egyetemek es rosszabbak is, de tapasztalatom szerint a fellepes sokkal tobbet szamit. Ezt mar egyszer kifejtettem. A Corvinusrol uhyan ugy kikerulhet egy megbizhatatlan, hozza nem erto szemely, mint egy gyengebb vagy gyengebbnek mondott helyrol.
Ezzel én is egyetértek. A legtöbbet szerintem a kiállás számít, illetve amit eddig láttam, hogy még az is fontos, hogy milyen tapasztalatot szerzel egyetem alatt. Aktívnak kell lenni, 1-2 dolgot összeszedni, ami CV-ben jól mutat + legyenek azért ismerőseid, referenciád és nyert ügyed van. Legalábbis ezen a területen szerintem ez kell, fontosabbnak látom az intuíciót, mint hogy mennyire tudod beseggelni a menedzsmentes tárgyakat vagy hogy mennyire vagy penge matekból.

Ettől függetlenül azt mondom, hogy így is a corvinusszal jársz valószínűleg a legjobban, de nem mondanám, hogy hatalmas hátrány máshol szerezni diplomát. A tananyag hellyel közzel ugyanaz, max szakmaiságban lehet lemaradás máshol, de jó kiállással, szorgalommal, jó alkalmazkodóképességgel és motiváltsággal előnyre lehet szert tenni bárhol ezen a területen.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Lezárt