Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.09.29. 16:33:16

Üdv!
Végre egy hónap után visszatérhettem és újra rúghattam a bőrt. :) Valami viszont nem stimmelt; mintha mások felgyorsultak volna hozzám képest. :oops: Szóval az lenne a kérdésem, hogy akinek volt már hasonló tapasztalata és tudja, hogy fog-e ez változni - mondjuk csak szimplán visszanyerem a gyorsaságomat - azt kérem, írja meg! A válaszokat előre is köszönöm! :)
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.09.16. 19:48:16

ZBarca írta:Nem tudtok véletlenül olyan oldalakat, ahonnan le lehet tölteni teljes meccseket? A válaszokat köszönöm!
Szerintem torrent oldalakon fenn van
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.09.16. 19:34:06

Nem tudtok véletlenül olyan oldalakat, ahonnan le lehet tölteni teljes meccseket? A válaszokat köszönöm!
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.09.10. 22:47:41

palesz77 írta:
Az is egy megoldás, hogy nem formázol, hanem felrakod a 64 bitest a 32 bites mellé.
http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 3ca1b2c994

Remélem a válasz nem túl késő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.10. 22:29:11

Mr. Cesc írta:Palesz

Újra kell raknod az egész operációs rendszert és egyből 64 bitest felrakni.
Ettől tartottam.. :? De köszi szépen a gyors választ! :)
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.10. 22:13:18

Palesz

Újra kell raknod az egész operációs rendszert és egyből 64 bitest felrakni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.10. 21:57:17

Valaki segítsen! Szeretném kipróbálni az új FIFA-at, de csak 32bites a windowsom, és 64-es kell neki.. Meg tudom valahogy oldani teljes újrarakás nélkül, hogy 64-es legyen, vagy pucoljam le totál, és rakjam újra? Megmondom őszintén lusta vagyok megint mindenféle illesztőprogramot meg kis cuccot leszedni a gépre, 1 hónapja raktam kb újra.. Úgyhogy ha valaki tud valami egyszerűbb módszert azt örömmel hallanám. Előre is köszi! :)
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.09.09. 17:35:08

A mostani csúcs a Lumia 930,de ez azért kicsit magasabb árkategória. Az elődje a 925 is nagyon jól sikerült,azt már 70 körül szerintem meg lehet venni. Ha pedig ennyit nem szánnál rá illetve kisebb kijelzőben gondolkodsz, akkor az 5-össel kezdődő sorozatot érdemes nézni,ha nagyobb kijelzővel akkor a 6-ostól felfelé. Az ne zavarjon, hogy esetleg itt az olcsóbbak között valahol csak 512 RAM-ot kaptak, a Windows egyáltalán nem memória igényes konstrukció. Amúgy valóban sokan szidták régen,mert nehéz volt megszokni a működését,meg ugye nem egy nyílt rendszerről van szó,így sokkal kevesebb alkalmazást találni ingyenesenrá. Amúgy a 8-as illetve a legfrissebb 8.1-es kiadás már nagyon jól sikerült szerintem. Tényleg sok az elkötelezett androidos, mégis nagyon soktól hallom,hogy fagy a telefon és lassú, a WP-nél ilyet nem lehet hallani.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.09.09. 10:31:53

sneco7 írta:Ha valóban csak erre a 3 dologra használod és nincs szükséged több millió applikációra,akkor a Nokia Windows Phonejait ajánlom, nem fagy, nem lassúl. Persze nem is olyan színes,szagos,mint az Android. Illetve az elején nehéz lehet megszokni a használatát. Ár/érték arányban még jobb is,mint a Samsungok. Persze azok sem rosszak,de akkor tényleg ACE 3 vagy afölötti kategóriában gondolkodj, minimum 1GB RAM-mal.
Értem. Megnéztem a lentebb is ajánlott Ace 3-at az tényleg nem tűnik rossznak. A Windows Phoneok meg nekem nagyon ismeretlenek, meg sokan csak szidják őket. Tudnál ajánlani pár jobb Windows Phonet?

Igazából a mostani telom se lenne rossz, de a RAMja kb mindig majdnem maxon dolgozik. Köszönhetően a sok fos gyári Samsung appnak. Pont ezért nem ragaszkodom az androidhoz, mert kb a facebook alkalmazás meg az aksi szint van letöltve és kész. Nokiéra nyitott vagyok, csak eddig a sok androidos mindig lebeszélt, hogy az [auto_cenzúra].
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.09.09. 09:58:49

Ha valóban csak erre a 3 dologra használod és nincs szükséged több millió applikációra,akkor a Nokia Windows Phonejait ajánlom, nem fagy, nem lassúl. Persze nem is olyan színes,szagos,mint az Android. Illetve az elején nehéz lehet megszokni a használatát. Ár/érték arányban még jobb is,mint a Samsungok. Persze azok sem rosszak,de akkor tényleg ACE 3 vagy afölötti kategóriában gondolkodj, minimum 1GB RAM-mal.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.09. 08:51:16

Nekem S Plusom volt, kétségbeejtően [auto_cenzúra] volt :lol: Most Ace 3 van, azzal meg vagyok elégedve. És még vakuja is van.... Erősebb proci van benne, nem fagy, nem indul újra. Igaz az előzőn sok játék volt, de erre is raktam párat, s nem lassult akkor sem. Nekem teljesen megfelel, ne mvagyok egy nagy telefon_uzi
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.09.08. 16:01:12

Srácok! Telefongurura lenne szükségem. Jelenleg egy Samsung Galaxy S advancem van, de nem vagyok vele megelégedve. Nagyon idegesítő, hogy sokszor mint egy régi számítógép lagol meg lefagy. Sok mindenre nem is használom, én nem gameelek rajta, csak telefonálásra,zenehallgatásra, meg internetre használom. Mikor megvettem akkor sok tesztet néztem-olvastam róla, ott gyorsnak találták, nekem viszont nagyon lagol.
Ha új készüléket vennék a közeljövőben, tudnátok ajánlani olyat ami árban baráti, és a fentebb kiemelt dolgokat megfelelően tudom használni.
Köszönöm előre is!
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2014.08.29. 22:23:08

Köszönöm, de természetesen ezeket ismerem én is. Pár éve még a hivatalos oldalon is a rendes natúr igazolványképeket töltötték fel, mindenféle keret meg hülye effektek nélkül.
Ilyen képeket keresek, mint pl ez a 2009/10-es
http://1.bp.blogspot.com/_mfugL_c59aQ/S ... /puyol.jpg" target="_blank
vagy ez a 2012/13-as szezonból.
http://www.forza27.com/wp-content/uploa ... 413343.jpg" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.29. 19:35:30

Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!
Minden szezon elején, mikor véglegessé válik a keret, készülnek portréfotók, amolyan igazolványképek a játékosokról. Ezeket az elmúlt években rendre meg lehetett találni kiváló minőségben, nagy felbontásban a neten. A tavalyi szezonban azonban nem. Szükségem lenne a tavalyi keret hivatalos fotóira. Nem tud valaki egy oldalt, ahol megtalálnám őket?
Köszi előre is!
http://www.fcbarcelona.com/club/wallpapers" target="_blank
Görgess kicsit lejjebb, ott lesznek "Player 2013-14" címszó alatt.
Bár nem annyira igazolványképek, azok itt vannak, de ez már a mostani keret. : http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/staff" target="_blank
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2014.08.29. 17:53:21

Hello Mindenkinek!
Minden szezon elején, mikor véglegessé válik a keret, készülnek portréfotók, amolyan igazolványképek a játékosokról. Ezeket az elmúlt években rendre meg lehetett találni kiváló minőségben, nagy felbontásban a neten. A tavalyi szezonban azonban nem. Szükségem lenne a tavalyi keret hivatalos fotóira. Nem tud valaki egy oldalt, ahol megtalálnám őket?
Köszi előre is!
Barca31
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.08.23. 15:01:25

2014.08.23. 15:03:19

Sziasztok!
Arra szeretnélek kérni titeket, hogy lájkoljátok ma indult oldalamat. Nem fogtok csalódni.
Köszönöm!
https://www.facebook.com/pages/Barcelon ... 1862857396" target="_blank
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.23. 13:45:44

El fanático írta:Hank1ee azt javaslom, hogy először is gondold át, hogy van-e ún. "nyelvérzéked" értve ezalatt azt a képességet, hogy kell-e vagy kellett-e hosszú órákat magolnod a szavakat, névelőket ( mondjuk inkább német nyelvről tudok nyilatkozni ) vagy bőven elég volt a 3as 4es osztályzathoz az, amit órán leadott a tanár?
Amennyiben a válasz igen, úgy oké -megpróbálhasz autodidakta módon tanulni és bár tolmács nem lesz belőled, de egy alapfokú B típusú nyelvizsgához ( olvasott szövegértés és írásbeli ) nagy szorgalommal össze lehet kapni magad :-)

A szóbeli ( A-típusú ) vagy a komplex C-típusú nyelvizságára, ahol ugye érteni kell, amit a rozoga, sercegő magnóról lejátszanak ( nem CD meg mp3, nem cél, hogy kristálytisztán értsék a delikvensek ) oda már csak akkor jó a módszer, ha van kivel beszélned az adott nyelven, tehát spanyolul és ki is tudja javítani a rossz kiejtést.

Youtube-os videókban nem bíznék, mert a spanyolok sem beszélnek szép irodalmi nyelven, a nyelvizsgán meg a "Madrid cabrón" elszavalása kevés lesz :-D

Amúgy én is kísérletezek jópár éve a spanyol nyelv autodidakta módon történő elsajátításával, különösebb sikerek nélkül ( azért jónéhány szó, szóösszetétel és alap mondatok már mennek ) de nem is ölök bele különösebb energiákat :-)

Ami nagy segítség lehet és ezek az alapok:

http://show.langschool.eu/courses/inter ... ar.hu.html" target="_blank

Szerk.:

Jut eszembe :-P

A spanyol nyelvjárások ( nem csak katalán van ) Autodidakta módon való tanulásnál a spanyol nyelv pl.: valenciai vagy asztúriai nyelvjárását fel sem ismernéd és a vizsgára ezek nem jók, csak is a hagyományos castellano ( kasztíliai )
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! A nyelvjárásokban úgy tudom, a baszk a legmeredekebb, mert állítólag köze nincs az "alap" spanyolhoz. Egyébként nagyjából felsőfokon meg akarom tanulni a nyelvet a későbbiekben... Meglátjuk.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2014.08.23. 13:32:03

Hank1ee azt javaslom, hogy először is gondold át, hogy van-e ún. "nyelvérzéked" értve ezalatt azt a képességet, hogy kell-e vagy kellett-e hosszú órákat magolnod a szavakat, névelőket ( mondjuk inkább német nyelvről tudok nyilatkozni ) vagy bőven elég volt a 3as 4es osztályzathoz az, amit órán leadott a tanár?
Amennyiben a válasz igen, úgy oké -megpróbálhasz autodidakta módon tanulni és bár tolmács nem lesz belőled, de egy alapfokú B típusú nyelvizsgához ( olvasott szövegértés és írásbeli ) nagy szorgalommal össze lehet kapni magad :-)

A szóbeli ( A-típusú ) vagy a komplex C-típusú nyelvizságára, ahol ugye érteni kell, amit a rozoga, sercegő magnóról lejátszanak ( nem CD meg mp3, nem cél, hogy kristálytisztán értsék a delikvensek ) oda már csak akkor jó a módszer, ha van kivel beszélned az adott nyelven, tehát spanyolul és ki is tudja javítani a rossz kiejtést.

Youtube-os videókban nem bíznék, mert a spanyolok sem beszélnek szép irodalmi nyelven, a nyelvizsgán meg a "Madrid cabrón" elszavalása kevés lesz :-D

Amúgy én is kísérletezek jópár éve a spanyol nyelv autodidakta módon történő elsajátításával, különösebb sikerek nélkül ( azért jónéhány szó, szóösszetétel és alap mondatok már mennek ) de nem is ölök bele különösebb energiákat :-)

Ami nagy segítség lehet és ezek az alapok:

http://show.langschool.eu/courses/inter ... ar.hu.html" target="_blank

Szerk.:

Jut eszembe :-P

A spanyol nyelvjárások ( nem csak katalán van ) Autodidakta módon való tanulásnál a spanyol nyelv pl.: valenciai vagy asztúriai nyelvjárását fel sem ismernéd és a vizsgára ezek nem jók, csak is a hagyományos castellano ( kasztíliai )
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.22. 20:29:26

hank1ee írta:Köszönöm, nem rossz ötlet, de a különböző szórend miatt tartok tőle, hogy szintén csak szavakat értenék meg és többet nem nagyon szednék magamra, de annak is hasznát lehet venni (főleg, ha jó a zene, mert amúgy kedvelem a spanyol muzsikát :D).
Én is csak egy-két szót tudtam kivenni ebből a videóból.
Amúgy féltem, hogy valami rosszat írok és elrontom a tanulásod! :D :oops:
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.22. 20:24:29

ZBarca írta:
hank1ee írta:...
Én néhány szót meg tudtam érteni azokból a spanyol számokból, amelyek alá spanyolul és angolul is le volt írva a szöveg! :)
Köszönöm, nem rossz ötlet, de a különböző szórend miatt tartok tőle, hogy szintén csak szavakat értenék meg és többet nem nagyon szednék magamra, de annak is hasznát lehet venni (főleg, ha jó a zene, mert amúgy kedvelem a spanyol muzsikát :D).
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.22. 20:15:14

hank1ee írta:...
Én néhány szót meg tudtam érteni azokból a spanyol számokból, amelyek alá spanyolul és angolul is le volt írva a szöveg! :)
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.22. 20:04:49

Sziasztok!

Az Offban előbb felvetett témához kapcsolódó kérdésem lenne! :)

Szóval arról van szó, hogy jó ideje fontolgatom, hogy szeretnék megtanulni spanyolul autodidakta módon, tehát magamtól, különböző eszközök segítségével, mint internet, szótár, filmek, zene, meg hasonlók. A kérdés az volna, hogy van-e valaki közületek, aki már belekezdett így egyedül nyelvtanulásba? Hogy ment, mik a tapasztalatok? Mennyivel nehezebb elsajátítani egy bizonyos szintet, mint mondjuk tanárral? Milyen eszközök, internetes oldalak segítettek neki? Mert tudom, hogy lehet a netről is tanulni nyelveket, de nem igazán ismerem az oldalakat, így nem vagyok otthon a témában...

Ha valaki esetleg megosztana egy ilyen információt magáról, azt nagyon megköszönném!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.20. 17:52:34

Kéne egy nagy segítség!

Valami vírus szerűség beitta magát a gépembe, ami igazából csak a netre hat ki (legalábbis amit én látok). Az a neve, h "ad by regular deals" és minden oldalnál feljön, mintha reklám lenne, de érthetően nagyon idegesítő, mindig le kell ikszelni most már jutyub vidik elött is bejön. Adblock plus nem segít. Utánanéztem guglin, ott írják töröljem le a gépről, csakhogy ilyen nevű program nincs telepítve.
Valakinek nem vt hasonló esete?
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2014.08.19. 13:44:41

AMD X2 A4-5300 FM2 3,4GHz 8900ft 3év gar.
ASROCK FM2A75 PRO4+ 17750ft 3év gar. 4 ramslot,usb3,sata3
Corsair 4GB DDR3 1600MHz Kit (2x2GB) Vengeance 14470ft élettartam gar.
Western Digital 500GB 7200rpm SATA-600 16MB Blue 12410ft 2év gar.
Samsung SH-224DB/BEBE Black 3930ft 2év gar.
Chieftec A-80 CTG-400-80P 11470ft 3év gar. 80% feletti hatékonyság
Sharkoon Vaya Value Black 12100ft 2év gar. alsótápos,usb3 elöl,kábel rendezés,elöl egy 12 centis ledes venti
Összesen: 81 030 Ft
Ez a konfig az általad választott amd apu + egy jó alaplap+ram+merevlemez+dvd+táp+ház.
Az árakat az iway netes boltjából vettem,de máshol is hasonlóak.Érdemes venni egy 12centis ventit a ház hátuljába (kb 1000ft) és kész is.
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2014.08.19. 11:50:38

Sziasztok!

Számítógép vásárlás előtt állok, ugyanis a gépem tropára ment se kép se hang... Nyolc éve használtam és anno mikor vettem se számított egyáltalán csúcsmasinának, úgyhogy gondolhatjátok milyen felszereltségű. :) Viszont nekem tökéletesen megfelelt, mivel javarészt csak netezésre használtam.
Most nézegetem a neten a különféle gépeket, nem nagyon értek hozzá, de kinéztem egyet. Az alábbi paraméterekkel rendelkező gépről mi a véleményetek?

PC ASUS-GIGABYTE AMD A4-5300 2X3400/3600Mhz
Socket FM2
4096MB DDR3 1333Mhz
500GB SATA HDD
22X dual layer DVD író
INT AMD 760G 1024MB video
8 CH HDaudió
10/100/1000 Lan,
6DB USB 2.0, 2db elõlapi USB + audio

Amire én használnám: böngészés, esetleg Football Manager. :D Ezen kívűl igazából semmi extra.
Megbízható és jó minőségű gépre lenne szükségem, megfizethető áron (80-85 eFt).

De hozzászólásokat is szívesen várok, hogy honnan érdemes rendelni, ha egyáltalán neten keresztül érdemes...

Előre is köszönöm a válaszokat! ;)
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
Válasz küldése