Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.08. 10:05:43

srácok,az létezik,hogy egyetemen a mintatantervben nem szereplő,de adott intézményen belüli szabadon választható tárgy kreditértékét nem számítják be az év végére előírt megszerzendő kreditpontokba? magyarul,ha én bánkis vagyok és megcsinálom a szocpszichot,ami nincs a mintatantervben,de SZABADON VÁLASZTHATÓ,akkor azt nem számolják bele a 4 félév alatt megszerzendő 55 kreditbe? ilyet én még sehol nem hallottam...
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.07. 22:40:42

Fernando írta:Hátha itt tud valaki segítséget nyújtani, bár lehet ink a másik topic lenne rá alkalmasabb. Szóval, én is továbbtanulás előtt állok, tudom is, hogy hova minden zsír, CSAK kell mennem tüdőszűrésre is a fizikai vizsgámhoz.

Na szóval beutaló nélkül ugye pengetős az ügy, az lenne a büdös nagy kérdés, hogy vasz kosztet dasz? Mennyit kell csengetni?

Tudom, hogy a google a barátom de konkrét összeget nem találtam csak hieroglifákat és néhány vastagon szedett óhéber írásjelet.

Ez minden kórházban ugyanannyi vagy változó?

Átteszem ide is bocs modik, csak sürgős.
Ha van egy évnél nem régebbi papírod azt el szokták fogadni mindenhol.
Mivel ugyebár évente kellene járni..Ha nincs ilyen,akkor legegyszerűbb ha a háziorvosodtól/körzeti orvosodtól,iskolai orvostól kérsz egy beutalót.
Simán megírják.
Kép
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.02.07. 22:06:10

albicelesteX írta:Üdv Urak!

Robogót akarok vásárolni,de hal vagyok a témában.Érdeklődnék van e valakinek valamilyen tapasztalata vagy tanácsa,hogy milyen márkát és 2 vagy 4 ütemű-t válasszak?
Szerintem a Yamaha és a Piaggo a legjobb.
Nekem személy szerint Yamaha -m van már régóta, és semmi bajom nincs vele. (Na jó, egyszer estem egyet vele.)
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.07. 22:03:04

albicelesteX írta:Üdv Urak!

Robogót akarok vásárolni,de hal vagyok a témában.Érdeklődnék van e valakinek valamilyen tapasztalata vagy tanácsa,hogy milyen márkát és 2 vagy 4 ütemű-t válasszak?

Nem vagyok nagy mester,de én olasz robogó ajánlok.
Gilera,Aprilia,Piaggo.

Szerintem a Gilera Runnernél nincs szebb robogó.

Nekem sárga-feketében volt, csak miután inkább autót vezetek eladtam. Azóta is bánom,főleg tavasszal,nyáron.

Vezettem ezen kívül Aprilia Sr-t, Yamaha Aeroxot/Jogot, Suzuki Katanát,meg még sok féle robogót,de messze ez a legjobb közülük.
Nem tudom mennyit szánsz rá, újonnan drága, 500-600 ezer körül van. De szerintem vegyél használtat, a régebbiek amúgy is szebbek, és már 200 alatt is találni, 300 körül meg már alig pár évest is találsz.

nézz szét itt: http://www.hasznaltauto.hu/kereso/motor
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.02.07. 21:47:40

Hátha itt tud valaki segítséget nyújtani, bár lehet ink a másik topic lenne rá alkalmasabb. Szóval, én is továbbtanulás előtt állok, tudom is, hogy hova minden zsír, CSAK kell mennem tüdőszűrésre is a fizikai vizsgámhoz.

Na szóval beutaló nélkül ugye pengetős az ügy, az lenne a büdös nagy kérdés, hogy vasz kosztet dasz? Mennyit kell csengetni?

Tudom, hogy a google a barátom de konkrét összeget nem találtam csak hieroglifákat és néhány vastagon szedett óhéber írásjelet.

Ez minden kórházban ugyanannyi vagy változó?

Átteszem ide is bocs modik, csak sürgős.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.02.07. 21:41:32

Üdv Urak!

Robogót akarok vásárolni,de hal vagyok a témában.Érdeklődnék van e valakinek valamilyen tapasztalata vagy tanácsa,hogy milyen márkát és 2 vagy 4 ütemű-t válasszak?
Kép
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.02.06. 17:28:35

Srácok!
Vaterán szeretnék licitálni egy termékre, az aukció ma este jár le. Licitáltam s egyet, de rögtön rámlicitáltak, mert védett ajánlata volt valakinek. Utánaolvastam, hogy ez mi is, ezek szerint ha 2000 ft környékén jár a termék, de mondjuk valaki védett ajánlatba ráírt 123 milliót, akkor hiába licitálgat bárki is? És ugye a védett ajánlat akkor meg sem jelenik a licittörténetben? :lol:
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2011.02.06. 17:13:13

Nem tudom csatlakoztatni a külső HDD-t a géphez, mert nem ismeri fel. Nincs telepítő cd (nem is kell hozzá). Milyen illesztőprogramot használjak, vagy mit csináljak?
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.04. 22:48:26

Perrero írta:tegnap du. ment 1 ideig. gmailhoz hozzáférek thunderbirddel (sz.pjon az outlook) blogspot adminhoz is.. win-t nemrég tettem újra, már miután cseszegetett a blogspot
Örülök hogy van előrelépés az ügyben. Szerintem a thunderbird messze jobb mint az outlook,a boltban is addig győzködtem a főnökséget míg váltottak :lol:
A kutyára meg vigyázz hazafelé,mindenképp szeretném megmutatni Rékának
3D-ben.
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.04. 22:12:55

Perrero írta: gmail nem jön be 1általán

blogspot.com bejön, be tudok lépni admin felületre gmailos címemmel, ott mindent tudok, írni is, de onnantól l.[auto_cenzúra] semmi.. ha xy.blogspot.comra megyek akkor sincs semmi
levelezőprogiból se érem el az emailomat. mégcsak a win.mailt próbáltam mindjárt jön a thunderbird
Az gondolom nem vigasztal hogy nálam van gmail,és működik.Sőt a blogspot.com-os oldalak is vidáman bejönnek. Mivel a jelenség a te,és Zsu
gépén is fenn áll elég érdekes probléma.Lehetséges lenne hogy a szolgáltatód
korlátozná a hozzáférést? Mondjuk abból országos botrány lenne..Nincsenek letiltva a gépeteken ezek az oldalak?
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.04. 21:57:29

Perrero írta:Kép
A barátnőmnek megmutattam a képet. Kész. Elolvadt. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.04. 20:26:24

Perrero írta: én a Pepsire gondoltam, az csajos is+PepSi
nem puli, fanni kutyájának a kölke és beleestem amikor mutatott képet.. :) holnap lesz 2 hónapos, anyja foxikeverék fatert nem tudni, szerelemgyerek... :)

Tim, pár hszel lejjebb van 1 gmail-blogspotos problémám, nincs tipped :?: most se jönnek be.. tegnap du. jó volt 1 kicsit, de megint eltünt... asszony gépén is..

Ő a kis ribanc
Kép
Aranyos kis jószág,remélem az apa nem bernáthegyi volt.. :lol:

Na szóval blogspot probléma..Ha jól értem,van egy blogod aminek nem tudsz belépni az admin felületére? Vagy semmilyen oldal nem jön be ami
blogspot.com a címe?
Kép
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2011.02.04. 19:58:17

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni, ebben kellene egy kis segítség, mert nem vagyok otthon a hordozható gépekben. Szóval amire leginkább szeretném használni a szokásosaktól eltérően (net, tanulás, stb) az a HD-filmek nézése, és fontos, hogy HDMI csatlakozó legyen rajta lehetőleg. Ár max. 170-180 ezerben gondolkodom. Ezt ajánlották, de szeretném kikérni a fórumozó társak véleményét, mert nálam bizonnyal jobban értenek hozzá!

Köszi előre is!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.02.04. 19:10:16

Perrero írta:Hey.

Holnap le kell mennem Gyomára egy kutyáért ( :) ) ami nem para, kicsi még úgyh viszek ketrecet, ami para az a visszaút. Azt tudom h IC-n nem lehet kutyát szállítani. de ketrecben sem :?: nem szívesen csöveznék 2,5 órát a kis jövevénnyel
Milyen fajta kutya az,amiért egész Gyomaendrődig kell menni? Csak nem egy puli? Ha kan akkor nevezzétek Pepnek,ha szuka akkor lehetne esetleg..
Pepné. Tudod kinek a pep,kinek a pepné :lol: Többet már nem iszom ma..
Kép
Avatar
rszergej
Capitá del Barça
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2007.10.18. 01:21:39
Tartózkodási hely: Gyomaendrőd

2011.02.04. 09:41:23

Perrero írta:Hey.

Holnap le kell mennem Gyomára egy kutyáért ( :) ) ami nem para, kicsi még úgyh viszek ketrecet, ami para az a visszaút. Azt tudom h IC-n nem lehet kutyát szállítani. de ketrecben sem :?: nem szívesen csöveznék 2,5 órát a kis jövevénnyel
Gyomára? :lol:
Bazz egy sört azért megihattunk volna, de én meg nem leszek itthon.

Am meg:
A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.

A vakvezető kutya kivételével nem vihető be élő állat

az 1. osztályú kocsiba,
az étkezőkocsiba,
a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Egyébként, a sima gyors is ugyanannyi idő alatt ér föl Pestre mint az IC.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.02.03. 20:44:34

Perrero írta:
jelwaz írta:Elnézést, megszegem az önbannolásom, de csak 4 óra hiányzik, és EZ NAGYON FONTOS!
Ajánlanátok nekem egy jó tetováló szalont, ahol akár már holnap elvállalnának? Nem nagy cucc, csak most voltam a kedvenc designerem előadásán, aláírta a karomat és szeretném kivarrni!
Köszi előre is!
bp jó :?:
Ja, igen. Szóval Budapesten :D Bocsi, csak annyira izgatott vagyok!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.02.03. 20:28:08

L.Messi 10 írta:
elbandi írta:Sűrgősen kéne egy fordító program.
ha valaki tud valami normálisat akkor kérem jelezze :wink:
Nekem az angol tanárom azt mondta hogy a www.webforditas.hu tól nem találsz jobbat ami ingyenes. A szöveg lényegét ki lehet venni belőle.
Webfordítást próbáltam,szerintem az egyik leggagyibb :)
A google fordító viszont viszonylag jó. Ha nem pontosan kell a fordítás,csak az értelme akkor abból (is) ki lehet hámozni.

Viszont nem hiszem,hogy olyat találnál ami nyelvtanilag és mindenhogy tökéletesen lefordítja a szöveget.
Válasz küldése