Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.09.15. 21:14:43

Saviola írta:Köszi Krojf,hogy kihagytál,rendes tőled.. :cry: :P
Akkor én mit mondjak? :( :cry: :P
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.09.15. 20:48:19

Köszi Krojf,hogy kihagytál,rendes tőled.. :cry: :P
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2007.09.15. 19:45:06

Ivánom!
Ez az a szitu, hogy miért nem vittél ki minket kicsinyítve egy
szaloncukordobozban, szépen egymás mellé rakva, élére, aztán
ha odaértünk volna, a kicsekkolás után a barcelonai reptér előtt
egy Barba-trükkel mindenki "felnagyult" volna!
Én egyébként, ha legközelebb így lehetséges lesz az út, akkor
Antiimperialistával és Vitoval szendvicsben szeretnék utazni,
mellettünk elprat húgom, Perrero szervezőzseni, Drigo, grecki,
Game90, Enrique, nomeg Ozsimiki koma legyen!
Velük már érdekesen tudok kommunikálni. Aztán legközelebb
majd máshogy passzírozódunk!
Gondoljál bele! Heringként menni a hazai clásicora...!
Perverzkedik Krojf komád.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.09.15. 12:30:47

Nagyon jó kis élménybeszámolók. De azért élőben mégiscsak jobb lenne :D
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.09.15. 11:54:29

Húúúúúdeirigyellek Iván! 8) 8) 8)

És köszi a beszámolót is :wink:
/This time it's personal/
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.09.15. 11:11:25

Kösz az újabb beszámolót! :wink: Azért volt benne új dolog is :D
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2007.09.14. 23:24:21

Ügyes fiu ez az Iván 8) grat és köszönjük
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.09.14. 23:17:25

Köszi Iván a beszámolót,biztos zsír volt! 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.09.14. 22:47:12

Wáááá de irígy vagyok :oops: :) 8)
Egyébként tényleg nagyon érdekes, és minden igényt kielégítő írás :wink:
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2007.09.14. 19:44:59

Iván, tudom hogy újságíró vagy, vagy annak tanulsz, de milyen apropóbpl kaptál akkreditációt ? Minden újságíró kap ha kér ?
Más : Osztálytársam múlt hetet Barcelonában töltötte, mesélt a Nou campról midenrő... volt az Athletico meccsen is, nem ez a lényeg.. volt a Pachaban (Barcelona legmenőbb szórakozóhelye) és Tottival bulizott együtt.... vagyis bulizott volna, mert ő a VIP páholyban volt, de összehaverokodtak a biztonsági őrökkel, vagyis akik a VIP bejáratnál voltak, és hát bedobott ezt azt osztálytársam testvére... szal bejutottaknagy nehezen éjjel 1-2 fele a VIP-be, de ekkor már nem volt ott
:D csak érdekesség képpen
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2007.09.14. 19:16:51

Köszönjük szépen a beszámolót. Ha van időd, akkor még egy pár képet feltöltenél? Biztosan érdekelne másokat is. :D
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2007.09.14. 18:42:30

Messi szegény nehezen bírja szerintem a rajongói terhelést. Azt láttam rajta, hogy jó, megteszem, de már nagyon sok... Egyébként rendkívül jó kedélyű srác, az edzéseken mindenkivel jókat nevetgél. :) S ő még nem is a saját valamilyen szuperautóját használja, hanem "csak" a képek egyikén látható Q7-est, ami amolyan szolgálati autó :) Mindenki kap ha kér.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.09.14. 18:19:05

Z. Iván írta:Természetesen a városról írni már teljesen szubjektív dolog. Én alapvetően kedvelem a modernista építészetet, így nem csoda, hogy az egész város tetszik. Amit muszáj megnézni, ha valaki megy, a Sagrada Familia mellett, amit úgyis megnéz mindenki: Güel Park, ami ingyenes, a két leghíresebb Gaudi ház, a Batlló és a Milá közül legalább az egyik. Nekem az előbbi tetszett jobban, de a belépő dupla annyiba kerül, mint a másikba. 16.5, illetve 8 euró.
Még tavaly néztem meg a Poble Espanyolt, a Montjuic tövében, érdekes szintén. Ami ingyenes és mindenképpen ajánlatos, a hétvégéken rendezett ......
Kép
És milyen volt Messi?Jövőre én is megyek veled! :D 8) Biztos jó lehetett!
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2007.09.14. 17:50:54

Természetesen a városról írni már teljesen szubjektív dolog. Én alapvetően kedvelem a modernista építészetet, így nem csoda, hogy az egész város tetszik. Amit muszáj megnézni, ha valaki megy, a Sagrada Familia mellett, amit úgyis megnéz mindenki: Güel Park, ami ingyenes, a két leghíresebb Gaudi ház, a Batlló és a Milá közül legalább az egyik. Nekem az előbbi tetszett jobban, de a belépő dupla annyiba kerül, mint a másikba. 16.5, illetve 8 euró.
Még tavaly néztem meg a Poble Espanyolt, a Montjuic tövében, érdekes szintén. Ami ingyenes és mindenképpen ajánlatos, a hétvégéken rendezett fény-szökőkút show a Pl Espanán, illetve föl érdemes buszozni a Montjuic csúcsára a kastélyhoz, ahonnan tökéletesen belátni a várost és a tengert is.

Aki szereti a modernista épületeket, annak szintén ajánlott egy út a Hospital Sant Pauhoz, ami egy működő kórház, minden bizonnyal a világ legszebb kórháza. Igen közel fekszik a Sagrada Familiához. Számomra csak úgy sétáni leginkább a Passeig de Grácián a legjobb (a Ramblák mellett), nagyon szép sugárút, s a Gaúdi épületek is itt vannak.

Ami nincs benne az utikönyvekben, hogy Barcelonában nem csak egy Rambla van, hanem jó pár, ezek viszont már nincsenek ellepve turistákkal, inkább a helyiek szállják meg. Minden Rambla a tengerhez vezet! Nekem a kedvencem a Rambla de Poble Nou. Ezeken a Ramblákon már nincsenek szuvenír árusok, nincsenek sebtolvajok sem, ellenben vannak jó éttermek és kávézók, amik mindenképpen olcsóbbak, s gyakran jobb minőségű ételt adnak, mint a híres Ramblán. Az pedig kifejezetten előnyük, hogy ha az ember végigmegy rajtuk, akkor a strandra jut. Ha a strand választásáról van szó, én semmiképp sem a Barcelonetát javasolnám, ami a leghíresebb, ott mindig sokan vannak, de van még - ha jól tudom - további hat partszakasz, mindegyiknek van neve.

Ha elutazásról van szó közelebbi településekre, akkor a kötelező Montserrat, ajánlott, különösen a strandolni is vágyóknak Sitges. Ezekhez nem olyan drága a vonat sem. Sitges ha jól emlékszem alig több mint 4 euró oda vissza. Akinek több ideje van, s több pénzt szán még elutazásra, valamint szereti Dalit, akkor el kell menni Figueresbe, ami már komolyabb távolság, egészen közel van a francia határhoz. De ott van a Dali múzeum és a Dali ház is, valamint meg lehet csodálni a Costa Bravát.

Na megint sokat írtam... :)
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2007.09.14. 17:33:10

Jó kis beszámoló! Engem azért érdekelne merre jártál, mi tetszett, mi nem és mit fedeztél fel, amiről esetleg ritkábban esik szó az útikönyvekben. Egyszer még szerencsénk is lehet és a te útmutatásod révén esetleg egy másik Barcelonát is megismerhet az ember, nemcsak a szokásos turista bemutatást...
Előre is kösz, ha írsz egy nagyobb hangvételű élménybeszámolót, ami nem csak a csapattal foglalkozik.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2007.09.14. 17:09:33

No bizonyára sokan tudják, hogy kint voltam Barcelonában, így gondoltam beszámolok valamilyen szinten, bár természetesen mindent nehéz lenne leírni.

Két hetet töltöttem kint idén, s eddig a csapatot tekintve most láttam a legtöbbet. Tulajdonképpen mindenhová megkaptam azt az akreditációt, amit kértem, s egy idő után már úgy ismertek, hogy az ilyenkor szokásos procedúrát (Fax-ok küldözgetését) el lehetett hagyni. Így ott voltam a Gamperen, ami mindenképpen csodálatos élmény, mert telt ház volt, bár Puerta halála miatt az ünnepségsorozat érthetően elmaradt. De ebben a tekintetben van viszonyítási alapom, s bátran mondhatom, hogy ha valaki szeretne menni jövő nyár végén meccsre, ezt nem érdemes kihagyni. Egyrészt telt ház közeli mindig a meccs, az ellenfél nem mindig fekszik azért le a csapat előtt, a megelőző ünneplés, fölvezetés óriási hangulatú, ráadásul olcsóbb a belépő is, mint a bajnokikra. Ezzel együtt a bajnoki természetesen tétre megy, s nekem szerencsém volt a Bilbao elleni meccsel, mert jó volt, s ott is elég sokan voltak.

Összesen négy edzésre kértem akreditációt, ebből az első volt a legeredményesebb, ekkor tudtam közös fotót készíteni tulajdonképpen mindenkivel, azzal akivel szerettem volna. Kivéve Ronaldinhóval, aki senkinek nem állt meg, sem autogramra, sem másra, lehorgasztott fejjel elvonult gyorsan. Ezt egyébként meg lehet érteni, tulajdonképpen minden edzést, ha távolabbról is, de nagyon sokan figyelnek, s állandóan azt akarják, hogy menjenek oda hozzájuk, vagy legalább integessenek vissza nekik. Így nem lehet rendesen koncentrálni, dolgozni. A legtürelmesebb és legkedvesebb mindenkivel egyértelműen Henry volt, a többieken nagyrészt érződik, hogy megteszik, amit kérnek, de engednék őket, boldogabbak lennének.

Az edzésekről el kell mondani, hogy mindig változó, hogy ki mennyit dolgozik, tehát aki sokat játszott pl előző este meccsen, az csak éppen megmozgatja magát. S ha az edzés nem tartalmaz taktikai feladatokat, akkor Rijkaard tulajdonképpen semmit nem csinál. A vezényszavakat, hogy mi következik, Neeskens adja, a munkában pedig a többi edző segédkezik (vannak egy páran). A Hangulat kiváló, mindig sokat szórakoztatják egymást, ehhez hozzájárulnak az egyérintős játékot javító körben végzett gyakorlatok, melyet vagy fejjel vagy lábbal csinálnak. Lábbal lehet kétérintős is, a kör közepén pedig egy vagy két játékos áll, akiknek meg kell próbálniuk beleérni a labdába, a többieknek éppen ezt kell elkerülnie, úgyhogy gyorsnak kell lenni.

A programba kerül még általában valamilyen kapu felé vezető játék, vagy beadással, vagy középről vezetett kis gyakorlattal, a végén lövéssel. Ehhez itt egy kis videó.
http://www.youtube.com/watch?v=Mjg68xoA3mc
Vannak az edzőmeccsek is, ahol általában már nincs elég idő arra, hogy sok gól legyen, de mivel a védekezések nem annyira kemények, mint más esetben, egy-egy gól akad.

A sajtótájékoztatók előtt többnyire rengeteget kell várni, míg megjelenik a kijelölt játékos vagy edző, de aztán csak jönnek. Itt semmi különös nincs, jelentkezni kell, s a moderátor egyszer rád mutat, hogy kérdezhetsz, de csak úgy, közbevágásszerűen nem lehet. Persze azért sem mert mikrofont adnak ilyenkor, hogy mindenki hallhassa tisztán, mi a kérdés.

Ami még a Barcához tartozik, hogy jártam a tavaly átadott edzőközpontban, ami kicsit messze van ugyan, de nagyon szépen meg van csinálva. Voltam egy kézimeccsen is, ahol már jóval segítőkészebb mindenki kiegészítő személyzetből, nem úgy mint a focinál. Itt mindent elmondtak, hogyan, s mikor találkozhatok a játékosokkal, készíthetek interjút. A Camp Nounál is igaz ez általánosságban, nagyobb az ellenőrzés, és a stadion körül posztoló biztonsági őrök kifejezetten bunkók, még csak meg sem próbálnak segíteni abban, hogy ne kelljen körbejárni néha a teljes területet, mert nem engednek ki a kapun, ha az éppen a szabályok szerint zárva van.

Elég sokat írtam, de hát még sokszor ennyit lehetne. Magában a városban természetesen elég sok felé megfordultam, de erről nem írok, csak akkor, ha van valami kifejezett kérdés. Úgyhogy ha valakinek bármivel kapcsolatban valami kérdése van, bátran tegye fel, majd igyekszem válaszolni. :)

Képek:
http://kepfeltoltes.hu/070914/DSCF1118_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070914/DSCF0971_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070914/DSCF1014_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070914/DSCF1017_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070914/DSCF0973_ ... es.hu_.jpg

Ha jól tudom, Enrique már pár képet betett korábban, úgyhogy visszakeresve is akad.
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.09.13. 18:58:09

Nekem a továbblépek és ugyanaz jön be újra problémára az IE használata jelentette a megoldást ;)
/This time it's personal/
Avatar
hwolves
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.05.13. 14:24:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.09.13. 17:39:25

Hello, télleg sokat segítettél a leírással csak az a gáz hogy a servicaxia-n ha nem irok tagsági kódot és úgy lépek kapásból tovább, akkor ugyanaz az oldal jön be újra.. magyarul nem történik semmi..a Rangers elleni visszavágóra kéne jegyet szerezni, tudnál segíteni?
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.09.10. 17:47:43

xatary, köszi, ez nagyon konkrét leírás volt! egy testvérünk pont mostanában kérdezte, h mi, merre, hány méter jegyvásárlás ügyben, ennél teljesebb tájékoztatást nem is kaphatott volna!
egyébként tényleg érdemes gyorsan gondolkodni, mert 5-600 eladó zsugánál többet nem is nagyon láttam meccsenként. a margó elleni derbyre pedig már most felejtős a vásárlás.

szerk. most jobban is megnéztem, azért a kisebb csapatok ellen akad zsuga rendesen.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
xatary
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2005.12.09. 12:33:59

2007.09.10. 17:25:00

Sziasztok

Miután sikerült végigcsinálnom a jegyvásárlási procedúrát (sevilla, zaragoza meccsekre) megosztanám veletek, hátha segítek a későbbiekben valakinek.

A Barcelona hivatlos honlapján nem csak pártoló tagok vehetik meg a jegyet, hanem bárki (tagoknak 20% diszkont jár fejenként).
A vásárláshoz dombornyomott kártya kell (credit, debit mindegy)!!!
A honlapról (www.fcbarcelona.com) a Servicaixa oldalára juttok, ahol rákattintotok a kivánt meccsre. Itt vagy beírjátok a tagsági számát vagy ha nincs, akkor egyből tovább mentek (ilyenkor az alul lévő folytatás gombra kattintsatok). Megjelenik a stadion képe, itt kiválasztjátok a szektort (kijelzi hány eladó hely van még) és a darabszámot. Ezután a szektoron belül kiválaszthatjátok, hová akartok ülni (mutatja a szabad helyeket). Ezután be kell írni a kártya számát és lejáratát. Utána már csak a vétel gombra kell kattintani és 10 másodpercen belül visszajelez, hogy oké (ezt a visszaigazolást nyomtassátok ki és vigyétek magatokkal).

A jegyeket csak a stadionnál lehet átvenni a meccs előtti napokban a kártya és egy fényképes igazolvány ellenében. A kártyára szerintem csak ránéznek, hiszen a pénzt már megkapják addigra. Ha más kártyájával vásároltok nem fogjátok tudni bemutatni (ha visszajöttem megírom pontosan, h kérik vagy sem).

A stadionnál nem olcsóbb a jegy, mert ezek a hivatalos árak és a jegyüzérek sem arról híresek, hogy olcsóbban adnák a jegyeket. Ha más netes forrásból vesztek jegyet (pl. utazási iroda, netes jegyrendelő), annál viszont olcsóbb lesz a jegypénztárnál, mert legalább 30-40%-os árréssel kínálják a jegyeket (és nem garantálják, hogy ketten egy helyen fogtok ülni és azt sem, hogy szektoron belül hol lesztek).

A tagok minden hazai meccsre előre meg tudják venni a jegyeket a neten, a többieknek viszont csak 1 hónappal a meccs előtt kezdik el árulni és nagyon gyorsan fogy!! Tehát ha vki jegyet akar venni és nem sikerül neki elsőre, az ellenőrizze a honlapon a ticketing / football fixture list menüpont alatt, h adott meccsre mikor lehet először jegyet venni ha nem pártoló tag (itt megtaláljátok a jegyárakat is a meccsekre).

Tudom, h rontom az irodák bizniszét, de ha egyénileg állítjátok össze az utat (repülő, szállás, meccs), akkor a feléből kijöttök és ez nem vicc, tapasztalat !!!!

Remélem segítettem. Ha valakinek kérdése van nyugodtan írjon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xatary 2007.09.17. 17:04:34-kor.
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.09.05. 21:21:58

Zozzy 5 írta:Oleguer mezbe legyél, abba más úgyse lesz, majd felismerünk :lol: :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: Majd irigykedtek, amikor látjátok hogy aláírja a HOMLOKomat! :D
/This time it's personal/
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.09.05. 21:19:58

Lord Dragon írta:Na megvettem a jegyeket a Barcelona Sevillára :) Nem a legjobb helyen van, ráadásul nincs is a kettő egymás mellett, de max ülünk a lépcsőn haverral :D Vagy akkor szétcsapnak köztünk a SECURITY-s helyiek? :) A lényeg hogy ott leszünk, szóval lesni a képernyőt, hátha láttok ;)
Oleguer mezbe legyél, abba más úgyse lesz, majd felismerünk :lol: :wink:
Mennyibe fog ez neked fájni úgy összesen cakkom pakk?
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.09.05. 20:58:08

Na megvettem a jegyeket a Barcelona Sevillára :) Nem a legjobb helyen van, ráadásul nincs is a kettő egymás mellett, de max ülünk a lépcsőn haverral :D Vagy akkor szétcsapnak köztünk a SECURITY-s helyiek? :) A lényeg hogy ott leszünk, szóval lesni a képernyőt, hátha láttok ;)
/This time it's personal/
Avatar
elprat
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2006.12.12. 19:12:40
Tartózkodási hely: Buda&Pest

2007.09.04. 16:10:51

Krojf írta:Komáim!
Bizony, Ivánunk fejedelmi ajándékot kapott a sorstól, hogy
csapatunk ászaival talizhatott, ami irgalmatlanul kevés
Barca-szurkernak adatik meg.
Remélem, hogy ő is a helyén fogja kezelni a szitut és ezután
méginkább rajongani fogja kedvenc klubunkat, mely azért is
több, mint klub, mert immár Iván is belülről láthatta.
Azt a napot én is meg fogom keresni, amikor kedvenc
városom flaszterét fogom futócipőmmel érinteni a
Barcelona-maraton keretén belül.
Aztán ezután csak azért fogok rimánkodni, hogy a maraton
után egy hazai meccsünket is megnézhessem a "Szentélyben"!
Nem akarok egy kicsit sokat egyszerre?
Kérdi Tőletek Krojf komátok.
Ez teljesen természetes Krojf bátyó!
1 kérésem van:a táskád legkisebb zsebében rejts el hogy veled tarthassak-csak a főnököm meg ne tudja :wink:

OOOOOOOOOOOOOps,most jut eszembe h nem is jó ötlet mert a végén még ellopnak 8) :wink:
Nem az a baj hogy nagy az Isten állatkertje hanem az,hogy alacsony a kerítès... "...szórjunk a fejre hamut ès aztán, nyomjuk tovább, ezt a kamu-kamut.." Fish!
Avatar
xatary
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2005.12.09. 12:33:59

2007.09.02. 12:38:14

Szerintetek melyik a legjobb hely a stadionba ? Hová érdemes jegyet venni ? Köszi
Válasz küldése