Póker

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.27. 22:40:47

P.U.Y.O.L. írta:
S.Agüero írta:Na, senkinek nincs kedve egy kis fórumos pókerhez?
Régen nagyon pörgött a topik. :(
Ha hétvégén lesz időm, akkor benne vagyok...
Ha vagyunk öten, már lehetne pötyögni kicsit.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.10.27. 21:53:29

S.Agüero írta:Na, senkinek nincs kedve egy kis fórumos pókerhez?
Régen nagyon pörgött a topik. :(
Ha hétvégén lesz időm, akkor benne vagyok...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.27. 21:02:17

Na, senkinek nincs kedve egy kis fórumos pókerhez?
Régen nagyon pörgött a topik. :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.16. 00:21:35

mypeter írta:hello,

nem csinálunk egy versenyt, így 3-4 év után? :)
Benne lennék. :)
Vagy csak egy sima esti pötyögés. :)
PokerTH megvan még? :mrgreen:

Emlékszem, a 4 évvel ezelőttit is én szerveztem. :lol:
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2015.04.16. 00:10:56

hello,

nem csinálunk egy versenyt, így 3-4 év után? :)
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2012.02.21. 11:33:25

hello

régebben talàltam egy oldalt , ahol részletesen le volt írva hogy a kèzbe kapott 2 kártyának milyen esélyei vannak és hogy melyiket érdemes megjàtszani. pl T sziv 7 sziv oké az azonos szín miatt. Valaki tudja esetleg ennek az oldalnak vagy egy hasonlonak az elérhetőségét ahol igy részlezesen le van irva ??

üdv
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2012.01.31. 20:33:12

Drigo írta:
Úgyis most akartam egyet összehozni, valószínűleg a héten már nem lesz belőle semmi, de jövő héten számíthattok rá.
Akkor majd nézd meg a Gold Crown kártya részlegét. A PokerStrategy fórumozói is szoktak ott játszani. Íjásznál mindenképpen jobb hely, bár árakat nem vágom annyira. :wink:
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.01.31. 19:49:04

Slither írta:
bowlinggolyo írta:Nem tudom,h szoktatok-e élőben pókerezni,de ha néha összejöttök akkor lehetne,h ide is kiírnátok.Csak mert szerintem jó dolog lenne ha többen összejönnénk, ha évente csak egy hivatalos eurobarca találkozó van.
Szólok Daninak, hogy szervezze meg. Majd dobjál egy elérhetőséget, mert keveset vagy fórumon. ;)
Úgyis most akartam egyet összehozni, valószínűleg a héten már nem lesz belőle semmi, de jövő héten számíthattok rá.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2012.01.31. 19:20:55

bowlinggolyo írta:Nem tudom,h szoktatok-e élőben pókerezni,de ha néha összejöttök akkor lehetne,h ide is kiírnátok.Csak mert szerintem jó dolog lenne ha többen összejönnénk, ha évente csak egy hivatalos eurobarca találkozó van.
Szólok Daninak, hogy szervezze meg. Majd dobjál egy elérhetőséget, mert keveset vagy fórumon. ;)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.01.31. 18:04:50

Nem tudom,h szoktatok-e élőben pókerezni,de ha néha összejöttök akkor lehetne,h ide is kiírnátok.Csak mert szerintem jó dolog lenne ha többen összejönnénk, ha évente csak egy hivatalos eurobarca találkozó van.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.16. 15:54:15

Semmi gond:). Csak megszoktam, hogy óránként van, ezért nem "könnyítettem magamon", mikor még 6os asztalok voltak, 3asban pedig nagy vakok és anték mellett már nem akartam lelépni. Meg is nyerhettem volna az utsó all int, tehát nem panaszként írtam, lényeg, hogy egy lassú small ball HU-t, amiben talán több esélyem lett volna Slither ellen, mint egy mindent eldöntő preflop all-inban, már nem bírtam lejátszani. Szívesen játszom még, ilyet is, pénzeset is.

S.Agüero írta:Nekem is tetszett a verseny.

Mypeter, bocsi, h állítottam be, h legyen szünet. :oops:

Az ünnepek után szerintem lehetne még egy versenyt rendezni.

Grat Slither!

döntő asztalon akár én is ott lehettem volna, volt mikor 1. voltam, de Csabi ellen elrontottam. Flöss és sor húzóra megadtam a pot 2/3-át. :roll:

Pénzes dologban egyébként én is benne lennék, csak majd kell pénzt feltöltenem. :)
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.16. 15:49:32

persze, hogy a tudás is számít. Hellmuth félék minden nagy versenyen elindulnak, és olyan versenyeken szoktak odaérni, ahol max pár 100 ember indul. Jó mutató, ha valaki a versenyeinek 12-18%-ban pénzbe ér, és mondjuk 50-80 versenyenként nyer egyet. Ezzel már nyerő játékos. ' versenyt nézve játszhatsz bármilyen tökéletesen, a szerencse sokkal többet számít, minmt a tudás. Különösen igaz nem deep és turbo versenyekre. A tegnapi struktúra elég deep volt, így még a végén is játszható, ez neten manapság ritkaság.

shutterisland írta:
Miki, ez egy szerencsejáték A tudás egy-egy versenyen csak másodlagos.
azt viszont sosem értettem, hogy akkor az ilyen phil hellmuth féle arcok, akik a pókervilág nagyjai, hogy lehetnek ott annyi nagy verseny élmezőnyében.

szerintem a tudás is legalább 50%-ot számít, bár az is igaz, ha folyamatosan 2-7-et kapsz két színben, akkor sokkal nehezebb, mint ha jönnek a lapok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.12.16. 15:44:28

Nekem is tetszett a verseny.

Mypeter, bocsi, h állítottam be, h legyen szünet. :oops:

Az ünnepek után szerintem lehetne még egy versenyt rendezni.

Grat Slither!

döntő asztalon akár én is ott lehettem volna, volt mikor 1. voltam, de Csabi ellen elrontottam. Flöss és sor húzóra megadtam a pot 2/3-át. :roll:

Pénzes dologban egyébként én is benne lennék, csak majd kell pénzt feltöltenem. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.16. 10:18:02

Ozsival egyet értek, de azért jó játék volt!Engem pont shutterisland vitt le az elején egy rosszabb pozicióban lévő q-10 off callal!Aztán vergődés :lol:
Majd Agüero nyert pre flopp all int a bubi párom ellen k-10el, megint vissza a reménytelen kategóriába :lol: Majd feltámadás, s elvérzés egy combo-drawn!De én élveztem, nehéz hetem van, kis kattintgatás jól esett estére :lol:
A győztesnek grat, s mindenkinek, hogy sikerült összehozni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.16. 01:20:05

Miki, ez egy szerencsejáték A tudás egy-egy versenyen csak másodlagos.
azt viszont sosem értettem, hogy akkor az ilyen phil hellmuth féle arcok, akik a pókervilág nagyjai, hogy lehetnek ott annyi nagy verseny élmezőnyében.

szerintem a tudás is legalább 50%-ot számít, bár az is igaz, ha folyamatosan 2-7-et kapsz két színben, akkor sokkal nehezebb, mint ha jönnek a lapok.
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.16. 00:52:25

Nem vagyunk egyformák:) Ettől fejlődik a világ:)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.16. 00:42:50

Igen, ez mind igaz.

Hosszú távon kijön, a régi bajnokság erre is alapult, nem 1-1 különálló verseny volt, hanem havi 1-2 amelyeken a helyezések pontokat értek,és év végén az nyert akinek összességében a legtöbb pontja volt.

Ott is voltak érdekes dolgok,az biztos, viszont talán kicsit élesebb "szaga" volt a dolognak,mivel úgy kezdődött,hogy egy-egy asztalon csak bizonyos helyek értek továbbjutást a majdani döntő asztalra. A döntő asztalon meg ugye a pontokért ment már a csata.

Itt leültünk 17en,és úgymond csak az első díj ért valamit, az is "csak" egy fílinget,hogy ő nyert :)


résszemről összefoglalva:

hosszú távú dolognál én is természetesen előszeretettel választanám az ehhez hasonló mezőnyt, viszont egy egyszeri -mint a mostani- versenynél, ahol nincs igazi díj, és annak a megnyerése "ér valamit" előbb választanék magam mellé 5 vagy 8 mypetert :wink: , avagy valami díjat, tétet, hogy mégse butuljon senki se nagyokat :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.16. 00:33:03

Miki, ez egy szerencsejáték:) A tudás egy-egy versenyen csak másodlagos. Nekem 10 hand alatt lement a zsetonom 1000 alá, 20 handdel később már 3000 körül volt, úgy, hogy nem játszottam nagy partit, csak minden 66+ AJ+ ra betoltam és dobtatok. Ez is csak szerencse, simán lehetett volna buktám ott. Szerintem jól játszottál, és nem volt szerencséd ennyi. De továbbra is fenntartom: ha választanom kellene, hogy ebben a mezőnyben induljak, tudva hogy sokan nem veszik komolyan, vagy nem ismerik az alapvető elméletet, vagy csak rám utaznak, mert az jó dili, hogy engem kiütnek, vagy vicces, hogy 93-mal megadnak egy nagy emelést ezzel behúzva még pár embert, illetve komoly jó játékosok ellen: Mindig ezt választanám. Több a sansz. Nyilván a legtöbb sansz azok ellen lenne, akik értik és dobnak, ha nincs náluk a nuts, de az tényleg uncsi lenne.
Mind1, én is a pénzes verziót támogatom, csak annyit akartam mondani, hogy ha jobb vagy ,akkor hosszú távon kijön, mindegy mi a tét. Lásd a pár évvel ezelőtti bajnokság-sorozatot. Ott sem volt pénz, és ott is hasonló volt a játék.
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2011.12.16. 00:21:41

Nekem tetszett az egész, remek volt! :wink:
6. helyen zártam, elégedett vagyok magammal.:D
3 éve tanultam meg pókerezni, azután még 4-5 hónapig nyomtuk aktivan, de utánna már néha-néha, ritka volt az olyan este, hogy összeültünk a haverokkal pókerezni!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.16. 00:18:02

mypeter írta:Slither nyerte ellenem a HU-t.

Hozzáteszem a szervező elfelejtett szünetet rendelni és az utsó 5 percben már majdnem bepisiltem, így egyenlő állásnál Slither 9 BB-s emelésére all in mentem KQ-val, mert már nem bírtam:). Amúgy Slither ellenem kb 8-9 all int- nyert általában 505-50 mutatáskor, de úgy, hogy nekem mindig legaláb 6x annyi zsetonom volt:).

Az előzőekben írtakhoz: természetesen nehéz úgy játszani, hogy nem tudod az ellenfél tud-e pókerezni és egyáltalán a play money miatt komolyan veszi-e, de szerintem sokkal nehezebb jó, profi játékosok ellen játszani. Csak tudni kell változtatni a játékon, és nem kockáztatni, amikor newm muszáj. FCB és Slither ellen legalább 3x dobtam úgy, hogy 70-80%-ban biztos voltam benne, hogy enyém a jobb lap. Prince ellen kb 10x. Ozsit és Badit ismerem, ellenük kockáztattam, bár mind2 helyzetben kötelező is volt, Ozsi ellen nem féjt volna, Badi ellen meg végig megvolt a pot odds, a végén ő hibázott, ha nem megy all in a riveren a tudásával simán a végéig ér. (nála set a flopon, nálam 4 szín, luksor és 2 fölélap, riverrre jött a szín, Badi ott ment all in.)
Először is grt Slithernek,és a többi dobogósnak is!

Értem a mondandód, természetesen vmennyit állítottam is a játékomon, ezért nem estem ki a 3.handben, vagy az 5.handben (lehet nem pontos,de rövid időn belül két partiban is elég sok minden adott volt,hogy nyerjek,de a körülmények miatt minden elképzelhető volt a másiknál)

szóval óvatosabban toltam,de szerintem ma ezekkel a szitukkal,és lapokkal mások is hasonlóan esnek ki. Szóval abban a pár partiban amikor igyekeztem megjátszani a lapom,pozícióm, rendre 3-4fős parti alakult ki, érdekes emelgetésekkel, így lementem 1000alá, onnantól pedig látva az asztalomon lévő átlag fő/játékot nem lett volna szerencsés 9,4 ; 10,3 szintű lapokkal 10-12 BB deap próbálkoznom.

Maradt a push or fold, A,6 egy-színnel belefutottam a 8as párodba, azért nem is bosszankodtam, elég standard helyzet volt.

Csak azért írtam le amit,mert azzal együtt,h figyelembe vettem a körülményeket,és mérlegeltem, sokkal többet ebből nem igen lehetett kihozni ma. Csupán a figyelembe veendő körülmények típusa zavart picit :) meg az sem jött jól,h ezek ellen ma végképp nem kaptam támogatást lap részről.

/mert ugye az elég nyílt titok, hogy ilyen helyzetben blöffölni jóval kevesebbet szabad/lehet, amikor preflop az asztallétszám jelentős része bejön, akár emelések ellenére is.

a lényeg,h jót játszottatok :D

grt még1x mindenkinek!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.16. 00:02:51

csak 1 forduló volt...

Initom írta:nem tudtam hogy nem csak 1 forduló lesz :( én hibám nem olvastam vissza, így meg nem tudok itt lenni. sok sikert. :roll: :roll:
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2011.12.15. 23:55:10

Slither nyerte ellenem a HU-t.

Hozzáteszem a szervező elfelejtett szünetet rendelni és az utsó 5 percben már majdnem bepisiltem, így egyenlő állásnál Slither 9 BB-s emelésére all in mentem KQ-val, mert már nem bírtam:). Amúgy Slither ellenem kb 8-9 all int- nyert általában 505-50 mutatáskor, de úgy, hogy nekem mindig legaláb 6x annyi zsetonom volt:).

Az előzőekben írtakhoz: természetesen nehéz úgy játszani, hogy nem tudod az ellenfél tud-e pókerezni és egyáltalán a play money miatt komolyan veszi-e, de szerintem sokkal nehezebb jó, profi játékosok ellen játszani. Csak tudni kell változtatni a játékon, és nem kockáztatni, amikor newm muszáj. FCB és Slither ellen legalább 3x dobtam úgy, hogy 70-80%-ban biztos voltam benne, hogy enyém a jobb lap. Prince ellen kb 10x. Ozsit és Badit ismerem, ellenük kockáztattam, bár mind2 helyzetben kötelező is volt, Ozsi ellen nem féjt volna, Badi ellen meg végig megvolt a pot odds, a végén ő hibázott, ha nem megy all in a riveren a tudásával simán a végéig ér. (nála set a flopon, nálam 4 szín, luksor és 2 fölélap, riverrre jött a szín, Badi ott ment all in.)

Szóval nem unatkoztam, és bár amikor 3an voltunk többször nálam volt a zsetonok kb. 70%--a, Slither minden all int megnyert. Szívesen játszottam volna hosszabb HU-t (800 volt a BB és kb 18K volt mindkettőnknél ), de 2 és fél órája nem volt szünet, így kockáztattam, és ma azt Slither ellen nem lehetett:). Gratulálok!!!!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.12.15. 23:37:10

ozsimiki írta: legközelebb majd ha lesz rá igény, szervezek azoknak akiknek van fent lé,egy bajnokságot.

de a tárgyi díj sem hülyeség.
+1!

Most estem ki, 3. lettem :)

Nem volt ez rossz, az előző bajnokságnál bőven jobb volt.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2011.12.15. 22:24:47

Nekem tetszett így is. 5. helyen zártam végül, régen többet pókereztem akkor sem komolyabb szinten. Nekem ez tökéletesen megfelel, ha lesz még ilyen én jövök lehetőség szerint.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.15. 21:48:08

ez rohadtul olyan, mint mikor kinn bohóckodunk haverokkal a játszón 4 vs 4, akkor nem vetődök, mikor meg kispályás kupa van, betont is felszántom.

közben fb cseten beszélgettem, meg olvastam a beol-t, stb.
volt, amikor már sípolt a cucc, hogy tartalék időm ennyi... :D
Lezárt