Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.11. 17:27:13

Pont, hogy addig tekinthető valamennyire hitelesnek egy ilyen szavazás, amíg nem arcra/névre, hanem teljesítményre mennek. Stallone (meg Schwarzenegger) sem véletlenül kapott annyi Arany Málna jelölést, a szinkron, Gáti Oszkár hanghordozása rengeteget adott a játékukhoz.
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2016.01.11. 16:54:15

BarcaPamp írta:Ez a Stallone - legjobb mellékszereplő díj eléggé durva, főleg annak a fényében, hogy a legrosszabb színésznek járó díj (Golden Raspberry Awards) 30 éves történetében 14-szer (!!!) jelölték a díja, és ebből 2-szer el is nyerte azt.

Forrás:
https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Ra ... orst_Actor" target="_blank
Jó, mondjuk az a díj tényleg egy nagy vicc. Olyanokat is jelöltek rajta anno, mint Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Michael Caine, Al Pacino, Peter O’Toole, George C. Scott, Robert Redford vagy Ralph Fiennes; hogy csak néhány nevet említsek! =D>

Ráadásul Stallone a jelölt filmjeiből jó párban szerintem hatalmasat játszott. Nyilván azok a filmek egy másik rétegnek szóltak inkább, nem pont Roger Ebertéknek, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz színész! :roll:
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.11. 15:53:59

Ez a Stallone - legjobb mellékszereplő díj eléggé durva, főleg annak a fényében, hogy a legrosszabb színésznek járó díj (Golden Raspberry Awards) 30 éves történetében 14-szer (!!!) jelölték a díja, és ebből 2-szer el is nyerte azt.

Forrás:
https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Ra ... orst_Actor" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.11. 11:30:05

Stallone is kapott legjobb mellékszereplőre. :D
https://mtc.cdn.vine.co/r/videos_h264hi ... DxyiHStC_5
Saul fia nagyon örömteli. Nagyon fontos témában, remek dráma.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.11. 10:56:43

messideco írta:A Saul fia elnyerte a Golden Globe-t :) Rég nem kapott ekkora elismerést magyar film.
DiCaprio is, váháháá
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.11. 03:59:55

A Saul fia elnyerte a Golden Globe-t :) Rég nem kapott ekkora elismerést magyar film.
"And my heart will leave you never."
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.08. 14:34:09

Tegnap láttam Tarantino új filmjét, az aljas 8-ast. Aki meg akarja nézni, készüljön fel 2 és fél óra tömény dialógusra (Tarantino stílusban-minőségben), és a végén 20 perc akcióra. "Kicsit" több akció elfért volna benne szerintem, és másfél órásra is simán meg lehetett volna csinálni a fimet, kár volt ilyen hosszúra húzni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.05. 00:21:07

:oops: Uh, az kemény volt.

Megnéztem a Félvilág c. magyar filmet, majd írnék hosszabban róla. Olvasok a témáról egy keveset :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.04. 12:16:04

messideco írta:Foglyuk
:D

idén én is kevesebbet filmeztem, egyszerűen nem tudok már mit nézni. sztem már láttam a világ összes filmjét. 3x is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.04. 12:02:03

palesz77 írta:Na, nagy nehezen én is eljutottam a Star Warsra.. :D Olvasgattam is a spoilereket, kis saját vélemény.

Poe karakteréből kérnék kicsit többet a következő részekre, bár sajna nem úgy tűnik, hogy olyan szinten részese lesz a kalandoknak, mint Han volt anno.
Csak erre reagálnék.

Szerintem Poe lesz az új Han, aki lazaságot, humort hoz be az akciók közé, de egyszerre a "két" Han túl sok lett volna, kivezették az öreget, míg megalapoztak Finn-el való barátságát Poe-nak, meg úgy az egész karaktert. Szerintem a következő részekben már többet látjuk.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.04. 11:44:37

Ha már bedobtam a témát :)

Nekem ezek a filmek emelkedtek ki az idén (újranézések, régebbi filmekkel együtt)

A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt
A tanú
Az én kis falum
Éjjeli féreg
Letaszítva
80 huszár
Apollo-13
Puszta formalitás
K-PAX: A belső bolygó
Leviatán
Bibliotheque Pascal
Törvénytisztelő polgár
Good bye, Lennin
Vaskereszt
Fahrenheit 451
Az utolsó mozielőadás
Az ismeretlen

105 film volt a termés idén, az idei években a legkevesebb. Foglyuk rá a sűrű munkaprogramra.
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.03. 22:32:02

zola8787 írta:
Ti nem örülnétek az előzmények előzményének? Én nagyon kíváncsi lennék egy fiatal Yodára meg az erő és jedik "kezdetére".

Ja és nem érdekel, hogy lehúzzák a bőrt a bőrről, aki szereti a Star Wars-t úgyis megnézné ha 20 film jönne is ki :D

De én igen, egy Yoda, akár Mace Windu, de az összes Jedi érdekelne nagyjából.
De nekem a 7. rész is előzményekért kiállt :mrgreen: akármeddig tudnám nézni,annyira jó ez a világ.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.01.03. 21:47:04

zola8787 írta:
Ti nem örülnétek az előzmények előzményének? Én nagyon kíváncsi lennék egy fiatal Yodára meg az erő és jedik "kezdetére".

Ja és nem érdekel, hogy lehúzzák a bőrt a bőrről, aki szereti a Star Wars-t úgyis megnézné ha 20 film jönne is ki :D
Én egy Old Republic trilógiárt odaadnám a még meg nem lévő diplomámat is. :D :D :D :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.03. 20:58:22

http://cinestar.hu/ezek-a-star-wars-fil ... k-2020-ig/

Remélem nem volt még.

Ti nem örülnétek az előzmények előzményének? Én nagyon kíváncsi lennék egy fiatal Yodára meg az erő és jedik "kezdetére".

Ja és nem érdekel, hogy lehúzzák a bőrt a bőrről, aki szereti a Star Wars-t úgyis megnézné ha 20 film jönne is ki :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.03. 20:10:57

visca el barca írta:
noname írta:...
én ezt nem értem...
a terminátorhoz (ami azért egy elég komoly előzménnyel és háttérsztorival rendelkezik) leírod h agyatlan szórakozásnak jó, az antmant meg logikai bakikra hivatkozva lehúzod, holott épp ez a film szolgálja az "agyatlan" kifejezést :-k
Akkor kifejteném bővebben. A 2 film eléggé egy kategória minőségben, de a TG pozitív, míg az Antman negatív csalódás volt. A TG-től nem vártam semmit, arra számítottam h nagy bukás lesz, de ha az ember kikapcsolja az agyát egész élvezhető, hála a nem rossz(nem is kiemelkedő) akcióknak, jó látványnak és pár kimondottan jó színésznek. Arnoldnak még mindig nagyon jól áll a szerep. Ezzel szemben az Antman akciói maximum viccesek voltam, a főszereplőt ki nem állom és úgy általában a Captain America óta nem volt ilyen gyenge Marvel képregényfilm. Mindkettő tele van logikai bakival, de amíg az TG pár látványos akcióval tereli el a hülyeségekről a figyelmet, addig az Antman ugyanezt CGI hangyákkal. Asszem ez utóbbi mondat mindent elmond.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.03. 12:27:55

Nincs bajom a horrorral, én csak a fantasyt meg a scifit utálom. Egy jó Psychora vagy bármi másra mindig vevő vagyok.

Ezeket felírtam magamnak, majd egyszer remélem eljutok odáig, hogy meg is tudjam őket nézni. Köszönöm a tippeket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.03. 11:52:23

Bob_Marley írta:...
Ha Kurt Russell, akkor már inkább a Bone Tomahawk. Mozis minőségű TV-film, egyedül a horror-elemek lehetnek azok, amik neked nem tetszenének. Vagy ha régimódibb western/road movie, akkor a Slow West Fassbenderrel, abban már nem lehet kivetnivalód. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.03. 11:33:42

noname írta:...
én ezt nem értem...
a terminátorhoz (ami azért egy elég komoly előzménnyel és háttérsztorival rendelkezik) leírod h agyatlan szórakozásnak jó, az antmant meg logikai bakikra hivatkozva lehúzod, holott épp ez a film szolgálja az "agyatlan" kifejezést :-k
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.03. 11:32:30

Köszi a választ majd figyelni fogom a kritikákat. Sajnos Tarantino agymenéseit néha indokolatlan tartom lsd Tupac zene egy westernbe. :D Viszont az öreg Sámuel azért eléggé adja és Kurt Russellre is kíváncsi lennék. Úgyis elmegyünk rá, de sajnálni fogom utólag. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.01.03. 11:39:51-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.03. 11:21:35

Bob_Marley írta:Hateful Eight
Nem az igazi. Belenéztem kíváncsiságból, aztán végül csak végigültem. Nem igazán western, inkább vadnyugati világban játszódó kamaradráma, ami a felénél átmegy krimibe. A humorforrás klasszikus tarantinoi, amit gondolom az írásod alapján nem szeretsz túlzottan. Az utolsó harmadáig szépen épülget, de aztán teljesen indokolatlanul átment trash-be, ami már nekem sem tetszett... Egyébként holnap lesz vetítés a sajtósoknak, szóval várhatóan kedden és szerdán lesz róla egy csomó kritika, úgy könnyebb lehet belőnöd..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.03. 10:25:26

Hateful Eight jövő héttől lesz a mozikban, ha valaki látja kérem írjon róla, mi a véleménye. Nagyon szeretem a western filmeket, Tarantion nem a kedvencem, de nagyon izgat, hogy egy helyszínes rendezés és ráadásul elég hosszú, így remélhetőleg szépen ki van fejtve minden. Django hatalmas csalódás volt számomra, ezért félek ettől a filmtől. Viszont ha megnyugtattok akkor elmegyünk az asszonnyal megnézni, úgyis jön eggyel a sok szutyok miatt, amit végig kellett szenvednem vele. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.03. 10:06:03

Miért is ne. Nincs most kedvem nagyon utánanézni azoknak, amiket láttam, de pár itt van:
Negatív csalódások:
Spectre: katasztrófa
Revenant: Igen. Nem volt nagy szám. Szívesebben megnézem az Into the wild-ot 3adjára. Szép, profi munka, de gyakorlatilag az egész film egy segélykiáltás Leo részéről h kapjon végre egy Oscart. :? 7/10
Ant-man: sose bírtam Paul Rudd-ot. A film tele van logikai bakikkal, pár poén nem rossz, de egyszerűen feleslegesnek tartom. 6/10
Jurassic World: gyenge utánzata a réginek. A sztori röhejes, a színészi játék maximum közepes. 6/10
Legend: semmi újat nem ad a félszáz maffiafilmhez, amit már kiadtak. Átlagos, többet vártam. 6/10
The Martian: hiába lett jó film, amikor megláttam az első trailert, azt hittem ez lesz az egyik kedvenc filmem. Adtam neki egy 8-ast, tehát jónak jó, de valami hiányzott. Sokkal jobb lehetett volna.

Pozitív:
Ex machina: Nem tudom honnan húzták elő ezt a filmet, de helye van minden idők legjobb sci-fi-jei között. 9/10
Mad Max: nem vártam sokat, erre minden idők egyik legjobb agyatlan akciófilmje lett belőle 8) 8/10
Terminator Genesys: nagyon keveset vártam az x-edik Terminátortól, de agyatlan szórakozásnak kimondottan jó. 7/10
Inside out: a trailerek alapján nem vártam sokat. Ott a helye a pixar legnagyobbjai között. 9/10

Azok amit eleget tettek az elvárásoknak:
Star Wars. Ezt vártam! 8/9 10ből
The hateful eight: detto.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.01.03. 03:46:51

A tavaly látott filmekről senki sem ír? Legjobb, legrosszabb, pozitív, negatív csalódás, mennyi az annyi stb? :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.01.01. 19:17:49

Star Wars 7

Nem volt rossz, jó felvezetés volt a következő filmek számára.

Azért kicsit szomorú volt számomra Han halála. Ez a Kylo Ren meg egy jó karakter lehet, bár abban egyetértek másokkal, hogy egy kicsit még gyenge.

Mindenesetre én már nagyon várom az új részeket, a Rey-Finn páros jónak tűnik számomra és Luke is visszatért! :D Örülök, hogy egy-két régi arc is szerepet kapott a filmben.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.31. 15:59:24

Megnéztük az új Bond filmet. Hát ekkora sz..t =D> #-o
Screenert néztünk, mert nem vártam sokat a filmtől, de még így is túlbecsültem. Idétlen sztori, gyenge színészi játék, elkapkodott, koreografálatlan és ötlettelen akciójelenetek. Ebben a filmben minden rossz. Ritkán írok filmekről bővebben, de erről muszáj. Spoilerek leznek, de nyugodtan el lehet olvasni, mert rosszabb nem lesz tőle a film:

Már az indítás is valami szörnyű. Felrobban egy bomba, ami ugye egy stadionban kellett volna robbanjon. Nah, ez a nagy terrorista-bomba annyira erős volt h valaki, aki abban a házban tartózkodott, pár kisebb karcolással megúszta a robbanást. :lol: :lol: :lol:
Az a helikopteres üldözés az elején. Megtanultam h ha csak félig fojtod meg a pilótát, az nem fog rád lőni, de helikoptert még kiválóan vezet. Egy rajzfilmjelenet értelmesebb.
A főgonosz villája napenergiával van ellátva, ehhez képest minden ok nélkül átfut rajta egy vastag gázvezeték, ami EGY DARAB GOLYÓTÓL szétrobbantja az egész villát.
Az is egyértelmű h jó hired gun-okat nem szabad az apróhirdetésekből felvenni, mert ezek olyan rosszul céloznak h egy StarWarsos Storm Trooper mellettük világbajnok céllövő.
Másik kedvenc, amikor Batista barátunk meg akarja ölni Bondot a vonaton, rálopakodik, de annyi esze már nincs h lelóje vagy leszúrja. Nem, puszta kézzel kell megölni, csak h adjon Bondnak esélyt. Arról nem is beszélve, hogy miután 1 gyilkost elkapnak, azonnal egymásnak esik fapofa Craig és az épp aktuális Bond-csaj, miközben azt se tudhatták h Batista egyedül ment utánuk vagy más is van a vonaton.
Bónusz gyanánt kiderül h a főgonosz nem is akarta megöletni még Bondot. PErsze azért egy bérgyilkost utána küldött csak h edzésben tartsa. :lol:
Az egész sztori erőltetett, ahogy midnent össze próbáltak kapcsolni, még Waltz is gyenge benne. Nagyjából egy Inglorious basterds szerep lite változatát sózták rá.

Ilyen összecsapott, átgondolatlan pénzhajhász filmet utoljára a Transformers 2-nél láttam. Rettenet.
3-4/10, de csak azért, mert kb minden 5. jelenet jónak is nevezhető.
Nehogy valaki megnézze moziban, mert pénzkidobás. Az akciók egy része nem is látványos, ami látványos meg kb a Kengyelfutó gyalogkakukkba való. Egyszerűen nincs mire kiadni a jegy árát.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése