Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.01. 01:50:27

Megnéztem újra a Kick-Ass-t, és meglepően konstatáltam, hogy idáig egészen úgy élt bennem ez a film, mint valami képregényfilm-paródia, de ehhez képest nagyon erős drámai oldala volt. Éreztem ugyan, hogy a folytatás inkább a humorra helyezte a hangsúlyt, de így újrázva tűnt csak fel igazán, mekkora az eltérés a két alkotás között jellegében.
Deus írta:Uh, jön a Half-Life film :shock:

http://www.imdb.com/title/tt2697688/" target="_blank


Szerencsére J.J. Abrams fogja rendezni a filmet (Star Trek filmek, Cloverfield, Lost, Super 8, stb )
És ezt mind egy imdb-linkből? :D
Azt hiszem megint én leszek, aki elrontja a szórakozásod, de ennyi erővel azt is mondhattad volna, hogy embert küldünk a Marsra, az esély és a megvalósítás időtartama kb. ugyanannyi lenne.
Ok, hogy Abramsék megszellőztettek homályosan valami ilyesmit néhány hónapja (btw attól még, hogy a Bad Robot gyárt valamit, nem Abrams rendezi automatikusan), de egyrészt azóta semmi, másrészt azóta semmi. Egy film akkor jön, ha 1. van forgatókönyvíró 2. van rendező 3. van premierdátum.

Ráadásul pont a játékadaptációk azok, amiket évekig szoktak tologatni a stúdiók, mert senki nem képes egy épkézláb ötlettel előállni. A Warcraft filmet 2006-ban jelentették be, most talán 2015-re leforgatják. A Mass Effect 2010 óta be van jelentve, és semmi nem történt azzal sem, elvileg lelkesen íratják a forgatókönyveket már 3 éve.
Ebből kiinduval Bryan Cranston lehet, hogy meg sem éri, hogy szerepet kapjon ebben. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.31. 23:55:35

Uh, jön a Half-Life film :shock:

http://www.imdb.com/title/tt2697688/" target="_blank


Szerencsére J.J. Abrams fogja rendezni a filmet (Star Trek filmek, Cloverfield, Lost, Super 8, stb )


És ki lehetne a főszereplő? Senki más nem bújhat be Gordon Freeman karakterébe, csakis ő :!: :arrow:

Kép
sjay írta:És te azt tudtad, hogy

Dom toteme az eljegyzési gyűrűje volt? 8)
Jaja, erről már tudtam! ;)
KépKép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.31. 12:52:05

Deus írta: Ti tudtátok ezt?
És te azt tudtad, hogy

Dom toteme az eljegyzési gyűrűje volt? 8)
socio66

2013.08.31. 12:50:29

Az ég meg kék, és a fű zöld.
:shock:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.31. 12:16:04

Aztak...

Inception-fanok & Nolan-fanok figyelem!


Ti tudtátok ezt?


Kép

:shock:
KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.30. 17:42:12

Bob_Marley írta:Megnéztem én is, ha már 10/10-nek írtad, valami borzasztó volt. :D
Talán párszor elmosolyodtam, de a jó szó rá, tényleg az, hogy beteg. Én nem is pontoznék, mert kb tört számot tudnék csak rá adni. :D
Sajnálom. :( Mondjuk kétségtelen, hogy nem az a fajta film, ami mindenkinek bejön.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.30. 16:40:52

Bob_Marley írta:
Gareth Tello írta:Agyatlan Apartman
A legbetegebb film, amit valaha láttam, 90 perc tömény agymenés. :lol:
Eddie :mrgreen:
10/10
Megnéztem én is, ha már 10/10-nek írtad, valami borzasztó volt. :D
Talán párszor elmosolyodtam, de a jó szó rá, tényleg az, hogy beteg. Én nem is pontoznék, mert kb tört számot tudnék csak rá adni. :D
Belenéztem, és vt benne pár jó poén, főleg az egész reggelizős jelenetet találták el nagyon, de ahogyan haladt előre a film, úgy lett egyre kiszámíthatóbb és erőltetettebb, a közepénél már kb. minden "poént" előre megmondtam, valahol itt untam meg és nyomtam ki.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.08.29. 11:14:13

soadroli írta:Matt Damon is csatlakozott Nolan új filmjéhez
Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.
Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, John Lithgow, Casey Affleck, Topher Grace, Ellen Burstyn, és Michael Caine

Ugye Hathaway és Caine Nolan embere, a többiekkel ha jól tudom, még nem dolgozott együtt :)
A 300 folytatása, és a Twelve years a slave mellett a legjobban várt film számomra :)


szerk:
Valamikor be kell iktatnom ezt a filmet: A híd túl messze van. Parádés szereplőgárda: James Caan, Michael Caine, Sean Connery, Gene Hackman, Anthony Hopkins, Laurence Olivier, Robert Redford. Majd három órás film, de jó lesz az :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5182
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.08.29. 10:39:05

Matt Damon is csatlakozott Nolan új filmjéhez
Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.08.28. 10:03:47

ParaNorman
Őszintén szólva, jobbra számítottam. Nem jött be ez a gyurma/báb stílus, volt pár jó poén benne, de kevésnek bizonyult nálam, a rémisztgetős fele sem volt az igazi. Norman karaktere egész jó lenne, csak nem tudták köré jól felépíteni a történetet, így sok szempontból hiányos a film.

Lady Chatterley
Egy botrányos regény adaptációja, nagyon jól kezeli a film az érzék-érzés-érzelem vonalat, a végét másképp oldottam volna meg, de hát ugye rögzített volt a történet. Délutáni filmnek elment, a maga nemében jó alkotás.

Rommel
Többet vártam volna, elég száraz produkció volt ez. Sokkal, de sokkal árnyaltabb képet lehetett volna bemutatni a címszereplőről, egy francia-német-osztrák koprodukciótól elvárt a minőség.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.27. 23:36:44

Gareth Tello írta:Agyatlan Apartman
A legbetegebb film, amit valaha láttam, 90 perc tömény agymenés. :lol:
Eddie :mrgreen:
10/10
Megnéztem én is, ha már 10/10-nek írtad, valami borzasztó volt. :D
Talán párszor elmosolyodtam, de a jó szó rá, tényleg az, hogy beteg. Én nem is pontoznék, mert kb tört számot tudnék csak rá adni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.27. 16:19:54

Sound of My Voice
Érdekes film, a hangulata (és részben a tematikája) miatt engem állandóan a Primer-re emlékeztetett. Azonban hiába volt jól felépítve, a végén úgy éreztem, nem volt értelme az egésznek, mintha tulajdonképpen teljesen mindegy lenne, hogyan értelmezzük az utolsó pillanatokat. És most nem azzal van bajom, hogy nem volt egyértelmű befejezése (elvileg egy trilógia nyitódarabja, szóval nem is kéne, hogy legyen), hanem pont abban nem volt egyértelmű, hogy ennek mit is kéne jelentenie.

Meg belenéztem két Kevin Smith-filmbe, a Mallrats-be meg a Jay és Néma Bob visszavág-ba, egyik sem igazán hozta a Clerks 1-2 színvonalát. Az első egy gyenge utánérzése ezeknek a filmeknek, amiben inkább ezeket a gyökér, semmirekellő karaktereket erőltetik a poénok helyett (Jay és Néma Bob részei pedig mintha egy 5 éveseknek szóló rajzfilmhez íródtak volna), a második meg egyszerűen csak erőltetett és nem vicces, Smith nem tudott semmit kezdeni ezekkel a karakterekkel úgy, hogy két mondatnál több jut nekik egyhuzamban. Amikor összesen 1 jó poént tudtam összeszámolni kb. fél óra után, akkor inkább kinyomtam mindkettőt.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.26. 18:00:20

sjd írta: 300
Hogy ezt a filmet én mennyire utálom. :mrgreen:
messideco írta:Szemfényvesztők
Én is tegnap néztem meg, meglehetősen szórakoztató film volt, ugyanakkor egy-két dolgot azért jobban megmagyarázhattak volna, sok a hézag a forgatókönyvben. Nyári limonádémozinak elmegy, látványos,pörgős és szórakoztat, de semmi több.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.08.25. 16:46:56

Szemfényvesztők
Hozzám is eljutott a darab végre valahára, igaz nem vártam meg a szinkront.
Jó film, kellemes kikapcsolódást nyújt, lazán veszi a dolgokat, és nem az év filmje titulusra hajt, szórakoztat és ezt maximálisan teszi. Kissé lehetetlennek éreztem a filmben szereplő egy és más trükköt, de ez már az én piszkálódásom.
A film felépítése nagyon jó,

az elején elfelejtettem, hogy volt egy kapucnis csákó, a végén derült ugye ki, hogy az illető az FBI ügynök volt. Külön tetszett, hogy igazságot is osztottak a biztosítási ügyben..
A színészek egész jók, Jesse Eisenberg egyre érettebb színésszé válik, a többieket ugye illik ismerni. A forgatókönyv egész jő, és az operátor munkája is tetszett (bár ehhez a részhez kevésbé értek). A rendező eddig talány számomra, tud egész jó filmeket is alkotni, illetve középkategóriákat is rendez, félő, hogy leragad az utóbbi kategóriánál.

8/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.24. 11:53:55

Mud

Korrekt, de egyáltalán nem érdekes film, így lehet röviden összefoglalni. Eléggé kiszámítható is, de tulajdonképpen jól van előadva.

300
Azt leszámítva, hogy borzalmasan hatásvadász (esküszöm, az elmúlt 500 évben nem volt ennyi felhős nap Görögországban, mint ebben a filmben :D ), tulajdonképpen agyatlan akciófilmnek elég jó. Bennem ettől függetlenül nem hagyott mély nyomot, különösebben emlékezetes pillanatai nem voltak.

(Mindkettő kap egy 7-est)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.08.23. 19:04:24

Rég nem írtam ebbe a topicba, kb. július végétől ezeket a filmeket néztem meg:

Séta a múltba
Nagyon jól esett a lelkemnek a film, igazi boldogságbomba volt megnézni. Sokaknak nyálasnak stb. tűnhet, de akkor nagyon jól esett nekem.

8/10

Gru 2
Imáádom :) Valamivel jobb, mint az első rész, annál is inkább, mivel a minyonokat jobban kihasználták, így ők viszik előre a történetet. Sok helyen sírva röhögtünk a haverokkal, az Alien-jeleneten pedig csak vigyorogtam, mint a vadalma. Jöhet a következő B-)

9/10

Két félidő a pokolban
Hiánypótlás, hogy egy klasszikussal éljek. Legendák a filmvásznon, a komcsik kedvenc témája beleszőve, focival a középpontban, a magyar filmipar egyik kiemelt darabja.

9/10

Transz
Ezt már ebben a hónapban néztem meg, nagyon tetszett a téma és a kivitelezés, a színészek nagyon jók voltak, egyedi ötlettel ellátott film, és Rosario Dawson érdemeit sem szeretném elvenni :-* Egy szinten lelassul a film, de pont jókor vált vissza.

7/10

Zodiákus
Háát. Jó film, remekül mutatja be a sorozatgyilkos körüli felhajtást, csak egy idő után unalmassá válik a film, és ugye nem kell sok kutatómunka ahhoz, hogy az ember ismerje a kerettörténetet. Fincher tud ennél jobbat is, ezt már bizonyította, de semmiképp sem nevezhető rossz filmnek.

7/10

Bonnie és Clyde
Ezt is már illett megnéznem, még szerencsére, hogy megvan dvd lemezen, így nem igényelt számítógépet. Hangulatos film, és bár szépít a rablóbanda történetén, nem is keveset, de végig élvezhető film, a humor és a kegyetlenség érdekes elegyét alkotja, a záró képsorok elképzelem milyen megdöbbenést kelthettek a bemutató idején.

7/10

Túl a fenyvesen
Semmivel sem több egy közepes filmnél, ahogy valaki a madridom filmklub topicban is írta, három közepes történetből nem lesz egy jó egész. Az első rész lezárása fölöttébb érdekes volt, de a harmadik ''rész'' már erőltetettnek tűnt. Rendkívül életszerű a történet, teljesen átéltem mindegyik szereplő helyzetét, jól kidolgozott karakterek voltak, a rendőr helyzetét még lehetett volna taglalni, bár így is elég hosszú játékidővel rendelkezik a film. Gosling meg milyen laza volt a Metallica-pólóban :)

6/10

Mellékhatások
Ezt még feliratosan kezdtem nézni, majd szinkronosan fejeztem be, nem mintha nem tetszett volna, csak sajnos egyszerűen nem voltam két óráig számítógép közelben az elmúlt hetekben.
Nagyon érdekes dráma/thriller, itt is, akárcsak a Transzban az emberi lelket helyezik középpontba, és teszik a film cselekményének mozgatójává. Amikor leülne a film, nagyon okosan beiktatnak egy csavart, és akcióthrillereket megszégyenítő módon kezeli a váltásokat, fenntartva végig a feszültséget a nézőben, legalább is bennem. Jude Law meg még mindig egyik kedvenc, Rooney Mara-ban is van potenciál bőven, ez a ripacs szerepben levő Cathrine-Zeta Jones annyira nem nyerte el a tetszésem, Chaning Tatum meg... hááát... próbálkozik na.

7/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
kindeR
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.21. 19:21:17

2013.08.23. 10:26:14

Acélember 2

Ben Affleck :arrow: Batman :shock:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.22. 20:57:36

Kick-Ass 2
Nem olyan jó, mint az első rész, vannak benne erőltetett dolgok és poénok, de ettől függetlenül nagyon szórakoztató lett.

Kritika
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.08.21. 15:31:23

Gareth Tello írta:Agyatlan Apartman
A legbetegebb film, amit valaha láttam, 90 perc tömény agymenés. :lol:
Eddie :mrgreen:
10/10
Nagyjából öt éve keresem ezt a filmet, nagyon régen egy magazin hátulján reklámozták a mozi vagy dvd megjelenést azzal a képpel, ami a dvd borítón is van. Kb. ennyi maradt meg a filmből, így reméltem, hogy egyszer majd belefutok. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.21. 15:15:48

Agyatlan Apartman
A legbetegebb film, amit valaha láttam, 90 perc tömény agymenés. :lol:
Eddie :mrgreen:
10/10
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2013.08.21. 13:07:50

noname írta:Köszönöm a tippeket! A Luther sorra is került, aztán majd a többi. 8)
Tetszett?

The I inside-ot tudom ajanlani ilyen tobb idosikban jatszodo filmek kozott, nekem az anno nagyon bejott.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.20. 22:25:21

Jó is az eXistenZ.
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2013.08.20. 12:28:11

davi10 írta:2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is) "alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.

Előre is kösz!
Existenz - Az Élet Játék (nekem nagyon tetszett, bár elég beteg film!)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.20. 11:42:04

visca el barca írta: már egyszer volt ítélet, szoval utána már nem köthetett vádalkut..
Akkor már nem emlékszem pontosan, de utánanéztem, és tényleg az van, hogy valakit nem lehet kétszer perbe fogni ugyanazzal a váddal. Szóval ezért úszta meg a tárgyalást.
visca el barca írta:memento meg nem időutazós, hanem időben ugrálós :D azt hiszem olyat is kerestek :D
És a narratíván kívül mégis ki ugrál az időben a filmben? :D
Válasz küldése