Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.07.01. 16:16:10

Keresnék -a segítségetekkel- filmeket, amiket a nyár folyamán megnéznék :)
Olyan filmeket keresek amiket ti tízes skálán 8-asra vagy annál jobbra értékelnétek. Jöhet vígjáték, krimi, thriller, kalandfilm, történelmi film. A krimiből elsősorban olyan stílusúakat, mint a Hetedik(Se7en). Előre is köszönöm a segítségeteket.


Valaki tud olyan oldalt ahol pontszám szerint rangsorolva vannak a filmek, és akár műfaj alapján is lehet szűrni?
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.01. 06:23:35

lui1698 írta:
Faust írta:Lehet, hogy Stone mellé bepakolom Tarkovszkijt is, de az Andrej Rubljov eléggé kifogott rajtam eddig.
Fú, én ezt kb. 20 percig bírtam 2-3 éve, de az Iván gyermekkorát meg pont most szedtem le, hogy megpróbálom tőle azt, hátha. Ha az se, akkor megy a "nem nekem való" kategóriába az öreg.
Inkább a Stalkert nézd meg, az tényleg egy nagyon jó film. Lassú, mint a dög, de jó. meg a Solaris is tetszett, de az is majd 3 óra...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.30. 21:50:33

Köszi, hogy írtatok, ahogy nézem San Francisco-hoz lett a legtöbb, köszönhetően El Fanáticonak. :D Bakker az nem is Los Angeles "csak" Frisco., s mégis.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.30. 17:27:31

Júniusi filmértékelő:

Összesen 23 filmet néztem meg, 6,9-es átlagértékeléssel. Legjobb film a Bíbor folyók és Mr. Brooks volt, de nagyon jók voltak még a Stoker, a Haragban a világgal, és az Amerikai pszihó is.
A lista alsó végén A szabadság útjai és a Hitchcock van.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.30. 02:22:03

Fargo
Az, hogy ez mi akart lenni, egy nagyon jó kérdés. Egyszerre éreztem a szituációban és a karakterekben valami béna 80-as évekbeli vígjáték hangulatát, ugyanakkor humoros nem volt, sőt, maguk az események inkább drámaiak voltak. Tarantino valamennyire hasonló jellegű filmjeiben legalább az megvan, hogy hiába folyik a vér, a gyilkosságok teljesen súlytalanok, de itt ez nagyon hiányzott. (Bár mondjuk a Djangonál már neki sem sikerült ez)

Vígjátéknak humortalan, drámának komolyan vehetetlen. Szerintem sehol nincs egy Nem vénnek való vidék-hez képest.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.29. 12:30:42

killer joe

fú nagyon kellett a lelkemnek, minden percét élveztem :D kellően beteg, nagyon jók a párbeszédek, minden szereplő odateszi magát, főleg gina gershon a dzsungelesedő sunájával :lol:

hát mikor lepippantotta a csirke combot....kész :lol:

8,5/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.29. 05:56:47

Faust írta:Lehet, hogy Stone mellé bepakolom Tarkovszkijt is, de az Andrej Rubljov eléggé kifogott rajtam eddig.
Fú, én ezt kb. 20 percig bírtam 2-3 éve, de az Iván gyermekkorát meg pont most szedtem le, hogy megpróbálom tőle azt, hátha. Ha az se, akkor megy a "nem nekem való" kategóriába az öreg.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.29. 00:48:23

Oliver Stone maraton

Salvador (1986)

Stone nagyfilmes rendezői debütálása anno nagy sikert aratott aktuálisnak számító témájával, és szokatlan megközelítésével, számomra azonban elég nagy csalódást jelentett a film. Nagyon felidegesített, hiszen a téma is jó, a helyszín is, a színészek is (nagyon komálom James Woods-t), és mégis hiányzik valami az egészből, ami számomra igazán jóvá tehetné a művet. A forgatókönyv elég gázos, különböző végletek között vergődik, Stone szemmel láthatóan nem tudta eldönteni, mire is akarja helyezni igazán a hangsúlyt (szerintem ez kezdő filmeseknél elég gyakori eset, tapasztalom magamon is :mrgreen: ), így a 2 órás játékidő a rohadt jó, és a dögunalmas részek között csapong. pedig a salvadori polgárháború egy nagyon jó, és nem túlzottan frekventált téma, sajnos ez a film nálam nagyon mellément. :(

5/10

Született Július 4-én
(Born on the 4th of July, 1989)


Ez már egy érettebb film, pár évvel a Szakasz után ismét Vietnamot taglalja, egy a rendszerben végtelenül hívő, majd hatalmasat csalódó veterán története, akit Tom Cruise alakít. Érdekes módon a filmben fellelhetőek a szokásos amerikai önfényezések (a történetből, és annak idejéből kifolyólag menthetetlenül), de több alkalom volt, amikor nem tudtam eldönteni, hogy Stone most ironizál, vagy tényleg így gondolja (mert mindkét végletre van egyértelműen érezhető példa).

Kicsit hosszúnak, nyújtottnak éreztem, a téma bár hálás, de nem hinném, hogy ekkora kifejtést megérne. Kicsit masszívabban ütősebb lenne számomra. Sokan Tom Cruise élete egyik legjobb alakításaként emlékeznek Kovic karakterére - tényleg elég játszott, bár nekem néhol teljesen hiteltelen volt, de ez lehet hogy az ellenszenv miatt van.

Külön kiemelném a néhol igen elegáns fényképezést (Stone filmjei általában elég jól vannak fotografálva), valamint a zenét, de azt negatívan: bár John Williams szerezte, felállt a hátamon a szőr tőle. A 2 és fél órás filmhez a filmzene zsenije nem túlzás, kb. 5 percnyi zenét írt, két felvonásban, és folyamatosan azok vannak ismételgetve...az ilyen a halálom.

Összeségében nem egy rossz film, de engem nem tudott túlzottan meghatni. Amerika nem csak katonailag, hanem morálisan, emberileg, és minden lehetséges módon megbukott Vietnámban, és ezt rajtuk kívül senkinek nem kell magyarázni.

6/10

Lehet, hogy Stone mellé bepakolom Tarkovszkijt is, de az Andrej Rubljov eléggé kifogott rajtam eddig.
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.28. 17:18:25

miihii írta:Annyira utálták egymást, h már akkoriban közös vállalkozásba kezdtek a Planet Hollywood étteremlánccal :P De egyébként sem úgy tűnt, mintha rosszban lennének, nem véletlenül trollkodtak egymással a filmjeikben. Vagy milyen infóid vannak az utálkozásról?
Igazából ilyen konkrét semmi infóm sincs. De úgy emlékszem hogy pár évvel ez elött volt valami exkluzív riport Andy Vajnával, s ő beszélt egy pár mondatban arról hogy utálták egymást. Mindkettejükkel dolgozott együtt, azonos időben, s azt hiszem mondott olyan mr Vajna, hogy amikor az egyikük ment hozzá, akkor a másik abszolút más idő pontot választott, hogy még véletlen se találkozzanak. Lehet hogy csak egy bizonyos időszakban volt ez a történet, amolyan celeb hiszti egymás felé. :) Ha jól emlékszem, még a Belga karatetigrist is említette a storyban. :D
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.28. 15:25:25

Castiel írta: Amúgy érdekes hogy mennyire utálták egymást a 80-90-es években és most meg halmozzák a közös produkciókat. Öregségükre megjött az eszük... :mrgreen:
Annyira utálták egymást, h már akkoriban közös vállalkozásba kezdtek a Planet Hollywood étteremlánccal :P De egyébként sem úgy tűnt, mintha rosszban lennének, nem véletlenül trollkodtak egymással a filmjeikben. Vagy milyen infóid vannak az utálkozásról?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.28. 14:06:16

http://www.youtube.com/watch?v=gJGEu268KvI

Hm.. ezt a trailert most találtam.
Érdekes filmnek tűnik, ha nem is moziban nézős, de ha kijön HD-ban majd mindenképp megveszem.
Pedig imdb-n sem olyan jó, mondjuk 300 ember adta le a voksát rá eddig.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.28. 13:20:03

Castiel írta: Ez az a múvi amiben Sly börtönt tervez majd késöbb odazárják be, és úgy próbálnak megszökni? Csak azért mert azt hiszem az első infók alapján a film a The Tomb címet viselte. Lehet nem azonos filmről van szó! (de erős a gyanúm, hogy igen)
Ugyanarról van szó, csak időközben átnevezték.

Amúgy ha szuperbiztonságos börtönt építenék, tuti azzal kezdeném, hogy nem engedném össze a foglyokat, nem hogy még verekedni is hagyjam őket. Gyakorlatilag minden börtönös filmben így passzolják át egymásnak a különböző cuccokat, így beszélik meg a szökést stb. stb., és ahogy látom itt is ez fog történni.
Gondolom van valami alapjog, ami miatt muszáj néha összeengedni őket (meg ilyen létszámban máshogy nem is lehet megoldani a kajálást, levegőzést), csak megütötte a szemem, hogy a szuperbörtön úgy kezdődik, hogy kontrollálhatatlan tömegekben ott mászkálnak az elítéltek. Kíváncsi vagyok, hogy fogják feloldani ezt az ellentmondást.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.28. 07:34:13

REMY írta:Escape Plane trailer
Csak 1 kérdés. :)
Ez az a múvi amiben Sly börtönt tervez majd késöbb odazárják be, és úgy próbálnak megszökni? Csak azért mert azt hiszem az első infók alapján a film a The Tomb címet viselte. Lehet nem azonos filmről van szó! (de erős a gyanúm, hogy igen)
Amúgy érdekes hogy mennyire utálták egymást a 80-90-es években és most meg halmozzák a közös produkciókat. Öregségükre megjött az eszük... :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.28. 00:01:54

A vad

Motorok, farmer, trikó és bőrdzseki, valamint egy új divat kezdete. A magyar rendező által, és Marlon Brandoval a főszerepben elkészült alkotás félelmetes hatást gyakorolt a korabeli ifjúság számára. Sokak lázítónak találták, de divatot teremtett, és örökké emlékezni fognak rá. Bővebben itt. 7/10
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.27. 18:43:51

Escape Plane trailer
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.27. 17:55:49

San Francisco: Mrs. Doubtfire
New York: The Godfather
Washington: The Exorcist
Boston: Good Will Hunting
Chicago: The Dark Knight (Igen Gotham volt az.) :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.27. 17:11:36

NY: most csak ide jut hirtelen eszembe film - Brooklyn mélyén
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.06.27. 16:57:59

Chicago: Egy rém rendes család; Jim szerint a világ; Nico / Steven Seagal / ; Én, a robot, Wayne világa 1-2

New York: Law & Order: Special victims unit /sorozat, az eredeti / ; Amerikába jöttem / Eddie Murpy - Queens / Harlemi éjszakák, Boomerang, Vámpír Brooklynban, Törvényre törve

San Fransisco: Monk / sorozat / ; 48 óra - Megint 48 óra / film / ; Piszkos Harry; Dr. Doolitle, Mrs. Doubtfire, Két túsz között

Boston : A tégla

Washington: Gyilkosság a Fehér házban; Dr. Csont;
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.27. 16:52:48

Monsters University
Sablonosabb lett, mint az eredeti, viszont talán egy kicsit több benne a humor. Szóval jó szórakozás, tudom ajánlani, de szerintem egyáltalán nem lesz belőle klasszikus.
Egyébként főleg annak fényében ajánlom, hogy előtte volt szerencsém megtekinteni néhány animációs film előzetesét, amiből kettő (a Turbo és a Repcsik) kb. ugyanarról szólt, a Hupikék Törpikék 2 meg kb. kritikán aluli módon ergya filmnek tűnt, szóval a műfajon belül abszolút jónak számít. (Mondjuk tekintve, h a tavalyi év két legjobbja a Wreck-It-Ralph és a Rise of The Guardians volt, már alapból bajok vannak)
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.06.27. 16:28:28

San Francisco: A szikla
New York: Bronxi mese, Taxisofőr
Washington: Ünneprontók ünnepe
Boston: Good Will Hunting
Chicago: Aki legyőzte Al Caponét
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.06.27. 16:19:48

Boston - Tolvajok városa, Hideg nyomon
Washington - J. Edgar
New York - Pokoli lecke
Chicago - Forráskód

Egyelőre ennyi ugrik be :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.27. 16:03:25

san francisco utcain meg a vészhelyzet, az talán chicago :lol:

jah meg még a new york bandái, termeszetesen NY, tégla boston ennyi :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.27. 15:54:11

Egy kis játék:
Írok 5 várost, s a városokhoz kapcsolódó filmcímeket kérnék, kíváncsi vagyok melyik városhoz tudjuk a legtöbb filmet.Nyilván az nem ér, hogy a film egyes jeleneteiben mondjuk New York is szerepel, hanem olyan filmek, amik adott városban játszódnak.
San Francisco
New York
Washington
Boston
Chicago

Direkt nagyokat írtam, s amerikaikat, mert úgyis összességében azt látta a legtöbb ember.
Frisco:Elemi Ösztön
New York:Hetedik
Washington:Die Hard 2
Boston:Ted
Chicago:Reszkessetek betörők
Én egyet írtam, mert így is meg kellett nagyon erőltetnem magam. :D Szerintem NY-hoz tudnék írni a legtöbbet, de nem biztos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.06.27. 13:22:22

miihii írta:
Arnie&Sly közös filmben, a címe Escape Plan és októberben mutatják be. A két öreg még együtt is odadörrent egyet, ha már visszatért a Kormányzó a bizniszbe 8)
Feltűnik még a filmben Caviezel, Sam Neill, D'Onofrio, Vinnie Jones, 50 Cent is.
Nem tudom, valamiért nekem ez a "hozzuk vissza a régi retro-akciókat" kezdeményezés már igencsak fárasztóvá vált, attól tartok ez a film is ennek a folyamatnak a martalékává válik majd, de ne legyen igazam. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.27. 12:15:28

contagion
zero dark thirty


a napokban sikerült egymás után kikapnom két olyan filmet ami vmiféle átmenetet képez az ilyen nyers dokumentarista típus, meg az akció/dráma/thriller között

és akkor itt lép be az amit vmelyik nap mondtam h ez nem jó. se ilyen se olyan. próbálták mindkettőt ugy csinalni, hogy ne aladjon bele az ember, de nem pörgették tul az eseményeket. egyikre sem mondom h marha rossz film (de...), mert egyszer mindkettőt meg lehetett nézni, de ennyi.

a fertőzés vmivel jobban bejött, de a bin laden hajsza olyan marha unalmas h vmi hihetetlen. ahogy irtam a port.hu-n, nem is az akciót hiányoltam belőle, hanem a feszültséget, mert az egy ilyen filmben azért elfért volna. ehelyett a 160 perces jatekidő bő 2/3-a olyan mértékű unalmas locsifecsi, h teljesen elveszi az ember kedvét (arról már nem is beszélve h annyi baromság van benne h fájt nézni)

contagion 7/10
ZDT 5/10
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése