Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.11.23. 18:51:28

Na skacok, 5 film úton van 8)

Cockneys vs Zombie
Lawless
Sinister
The Apparition
Total Recall
KépKép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 18:27:43

sjd írta:Sztem nem maga a TDKR van túlmisztifikálva, hanem a véleménynyilvánítás annak kapcsán. Mindenki erről a filmről akarja szakdolgozat hosszúságú értekezésekben bebizonyítani, hogy miért a legjobb v a legrosszabb film a világon. (Mert hogy mindenki más meg pont az ellenkezőjét mondja) A Prometheus kapcsán felbukkant önjelölt fizikus/antropológus/csillagász/futásirányelemzőkhöz hasonlatosan, csak most mindenki a filmes hozzáértésével jön, tisztelet a kivételnek. (ez inkább blogos tapasztalat, mint fórumos)
.
Na igen.. a blogos világban már én is megvívtam a magam harcait ez alatt a 2 év alatt, elképesztő mekkora ökörségeket tud 1-2 ember belelátni egy filmbe, vagy épp nem látni a nyilvánvaló mondanivalót. A Prometheusról meg: én anno 8-9 pontot adtam neki, de mára már csak két-három igazán maradandó jelenetet tudok felidézni, meg Fassbender baromi jó játékát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.23. 17:56:30

sjd írta:pl. csak egy kérdés, mikor írtatok utoljára itt a topikban ilyen hosszúságú hsz-eket egy filmről?
miután én voltam az aki sokat irt most a témában, ugy gondolom nekem szól a kérdés.

kb 1 honappal ezelőtt a prometheusról. azt is lehúztam mint a huzat, mert az is rossz film. és azért irtam mindkettőről ennyit, mert nagyon várósak voltak (foleg prometheus), és oriasi csalodast okoztak. 2 olyan film, amit rengeteget van terítéken, mindenki ezekről beszét, ezért ugy gondoltam én is többet írok.

a rosszról meg evidens h mindenki többet/hosszabbat ír. elég megnézned ha kikap a barca, mindenki gyből megjelenik és féloldalas eszmefuttatásban leírja h valdes béna, alves nem tud beadni, sanchez meg 5 ft-ot sem ahogy tito sem. bezzeg ha nyerünk max annyi h "gratula" és kész.

:wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.23. 17:48:01

sjd írta:pl. csak egy kérdés, mikor írtatok utoljára itt a topikban ilyen hosszúságú hsz-eket egy filmről?
Jó kérdés, talán még tavasszal vagy a nyáron a Hullámtörésről írtam hosszabban.
Ezért nem is blogolok, én rohadtul nem tudnék minden egyes FILMRŐL (tehát nem a rendezőjéről, vagy az aktuális időjárással való kapcsolatáról) hosszabb írást produkálni.

A hollywood hü-es gyerek is már nekem azért nagyon sok, mert olyan dolgokat magyaráz bele a kritikáiba, hogy a hajam az égnek áll. Kész társadalmi elemzéseket tart, meg az anyám tudja miket, mellé csinálja a viccesnek gondolt baromságait (amik az elején még tényleg jók voltak, de már érezhetné, hogy baromi erőltetett és kínosan nem vicces).
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.23. 17:21:23

Sztem nem maga a TDKR van túlmisztifikálva, hanem a véleménynyilvánítás annak kapcsán. Mindenki erről a filmről akarja szakdolgozat hosszúságú értekezésekben bebizonyítani, hogy miért a legjobb v a legrosszabb film a világon. (Mert hogy mindenki más meg pont az ellenkezőjét mondja) A Prometheus kapcsán felbukkant önjelölt fizikus/antropológus/csillagász/futásirányelemzőkhöz hasonlatosan, csak most mindenki a filmes hozzáértésével jön, tisztelet a kivételnek. (ez inkább blogos tapasztalat, mint fórumos)
pl. csak egy kérdés, mikor írtatok utoljára itt a topikban ilyen hosszúságú hsz-eket egy filmről?

btw, elsőre én is dobáltam a 10/10-eket, aztán második nézésre esett le a dolog, hogy elképesztően erős hangulati/emocionális töltete van a filmnek, de ezt a következő alkalmakkor nem tudja reprodukálni. (Viszont kevés ember tudja ilyen hatásosan szerkeszteni a filmjeit, mint Nolan, elég csak az utolsó képsorokra gondolni) És másodszorra kellett belátnom, hogy egyébként nincs túl sok emlékezetes pillanat, mondat a filmben, ami miatt érdemes lenne visszanézni. TDK-t simán megnézném harmadszorra, ezt nem.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.11.23. 17:20:51

Deadfall

semmi újat nem nyújtott, ugyanakkor mégis; ha előbb látom, megelőzve ezzel a hasonló kaliberű filmeket, akkor többre értékelném, de így csak egyszer nézős marad.

a sztori jó szálon indult el, csak az elején hiányoltam a miérteket, hirtelen csöppentünk bele a történetbe.

a kapcsolatok jól voltak megformálva, apa-lánya viszony elég kemény a filmben, hasonlóan a másik családhoz, ahol a boxoló gyerekből kiábrándult a fater, majd a végén az asztalnál rendeződik kicsit a történet.
a végére vártam, hogy találkozzon egymással Addison és Jay, megtörtént, jó is volt.

szóval nem az a faék egyszerűséggel rendelkező film, de ki lehetett volna hozni belőle többet is.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.23. 15:59:50

Lorax

Voltak benne vicces részek, főleg a kis mackók vagy mik voltak haláliak, de összességében nem egy nagy durranás sztem. A képi világ rendben van, a sztori a szokásos sablon, összességében egyszernézős.

Felültetve- Set Up

Nekem tetszett. Nem vártam tőle sokat, de ahhoz képest kicsit túl is teljesített talán. 50 megy az igazsága után, közben Bruce papó, mint maffiagóré szorongatja és még egyéb nehézségekkel is szembesülnie kell a negro cukorkáról elhíresült rappernek :mrgreen:
Nem olyan borzasztó, h ne merjem ajánlani egyszeri megtekintésre :) Semmi extra, csak egy agykikapcs akciófilm.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5194
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.23. 15:34:13

lui1698 írta:
http://www.imdb.com/title/tt1045658/

Két főszereplő elég szimpatikus, és a többiek között is akad pár név.
Már csak Chris Tucker miatt is megnézem, imádom a palit, és talán a Csúcsformában 3 óta nem is volt filmje. Elvileg ő lesz az Életrevalók remakeben is, tökéletes választás szerintem :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.23. 15:14:05

Népszerű lehet a rendezők körében, hiszen könnyen ledobja a ruhákat a filmekben :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 14:57:07

lui1698 írta: Nem rég volt szó róla, hogy pang a "vígjáték piac". Ez elsőre nekem ígéretesnek tűnik:

http://www.imdb.com/title/tt1045658/

Két főszereplő elég szimpatikus, és a többiek között is akad pár név.
Azért a rendező sem kismiska, többek között a Harcost és a Sivatagi cápákat tette le az asztalra.. hmm.. reménykeltő film, bár szerintem Jennifer Lawrence baromira túlértékelt, a Winter's Bone óta egy deka maradandó alakítást nem láttam tőle.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.23. 14:39:38

messideco írta:Kapásból nem. Te tudsz olyant?
Nem azért kérdeztem.
Tegnap néztem egy filmet, abban tolták, aztán hirtelen a Titanic meg a Felolvasó jut eszembe, azokban is megkapja amit érdemel és hirtelen nálam is ennyi.
Ez egy jóravaló leány én mondom néktek, biza. :lol:

más:

Nem rég volt szó róla, hogy pang a "vígjáték piac". Ez elsőre nekem ígéretesnek tűnik:

http://www.imdb.com/title/tt1045658/

Két főszereplő elég szimpatikus, és a többiek között is akad pár név.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.23. 14:21:35

lui1698 írta: más:

Tud nekem valaki olyan filmet mondani amiben Kate Winslet-et nem dugják meg? :lol:
Kapásból nem. Te tudsz olyant?
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.23. 14:12:13

sjay írta:

Hogy ne legyen annyira off, belinkelném azt a kritikát, amiből kiemeltem a sorokat:
http://movietank.blog.hu/2012/07/26/a_s ... lkedes_475 Utálom reklámozni az ilyen "idiótákat", de ettől speciel a hányinger kerülget.
ez is egy vélemény,az abszolút pozitív véglet,ilyen is akad,meg olyan is ami lehúzza. ez van.
Egyébként ezért nem kell kritikákat olvasni megnézés előtt,mert az a tudat alatt felépít egy olyan gátat,amit soha sem fog tudni semmi megugrani,így csalódás lesz minden film.

a batman filmek realitása a képregényvilágon belüli realitást jelenti,egyébként. :wink:

mondjuk én meg a TDK magasztalását nem értem,nekem a Rises sokkal jobban bejött. Ott volt egy Harvey Dent karakter,ami végtelenül idegesített,meg Rachel karaktere is negatívan húzza le nálam az egészet.

Szóval nálam ez ütött mindent, nálam top 10es film bőven. (mondjuk a TDK is.)
de mondom szubjektív vélemények,felesleges vitázni is,egyik oldalnak sem fogja meggyőzni a másikat,és nem is kell.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 13:55:11

Asys írta:
sjay írta:Én konkrétan egy kritikában olvastam ezt, ha te írtad, hát bocsáss meg. Aki anno ezt írta, a Felemelkedésről így gondolkodott : "Zseniális óriás-klasszikust alkotott, ami mellett még a filmtörténelem legnagyobb címei is csak retardált hobbitoknak tűnnek. Nincs párja. Nincs vetélytársa. Megszületett A Filmek Királya!"
Nem én írtam :) Csak amikor itt a fórumon értekeztem a Sötét lovagról, használtam az 'archetípus' szót. Azt viszont nem értem miért kérsz bocsánatot? Ha ilyen kis csekélységen megsértődnék meg is érdemelném...
Nem szeretek másokat megbántani(vagy "sértődésre okot adni), pláne nem ismeretlenül, és úgy nevetlek, ha mégis ezt teszem, azért kérjek bocsánatot.

sorry az offért.

Hogy ne legyen annyira off, belinkelném azt a kritikát, amiből kiemeltem a sorokat:
http://movietank.blog.hu/2012/07/26/a_s ... lkedes_475 Utálom reklámozni az ilyen "idiótákat", de ettől speciel a hányinger kerülget.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.23. 13:53:44

sjay írta:Én konkrétan egy kritikában olvastam ezt, ha te írtad, hát bocsáss meg. Aki anno ezt írta, a Felemelkedésről így gondolkodott : "Zseniális óriás-klasszikust alkotott, ami mellett még a filmtörténelem legnagyobb címei is csak retardált hobbitoknak tűnnek. Nincs párja. Nincs vetélytársa. Megszületett A Filmek Királya!"
Nem én írtam :) Csak amikor itt a fórumon értekeztem a Sötét lovagról, használtam az 'archetípus' szót. Azt viszont nem értem miért kérsz bocsánatot? Ha ilyen kis csekélységen megsértődnék meg is érdemelném...
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 13:50:54

soadroli írta:Szerintetek a Felhőatlaszt, vagy az Argo-akciót érdemes megnézni moziban?
Persze az se kizárt, hogy mindkettőt meglesem :mrgreen:
Hát, az előjelek alapján nem tudom. Az Argo jobb értékeléseket kapott, de a Felhőatlasz látványos, és szerintem moziban nézős film. Szerintem mindkettővel tégy egy próbát, ha a kereted engedi, nem hiszem hogy túl nagy csalódást jelentenének. :D (Amúgy a Rottenen olvastam néhány kritikát, azok szerint a Felhőatlasz sokkal gyengébb, mint amire korábban számítani lehetett.. kiégtek Wachowski tesók? )
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5194
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.23. 13:46:06

Szerintetek a Felhőatlaszt, vagy az Argo-akciót érdemes megnézni moziban?
Persze az se kizárt, hogy mindkettőt meglesem :mrgreen:
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 13:43:34

Asys írta:
sjay írta:és nem magyaráztam bele mindenféle emberi archetípusokat boncolgató vagy vitató dolgokat sem.
Ezt most magamra veszem, és íme a válaszom: Barbarus hic ego sum, qui non intelligor ulli.
Én konkrétan egy kritikában olvastam ezt, ha te írtad, hát bocsáss meg. Aki anno ezt írta, a Felemelkedésről így gondolkodott : "Zseniális óriás-klasszikust alkotott, ami mellett még a filmtörténelem legnagyobb címei is csak retardált hobbitoknak tűnnek. Nincs párja. Nincs vetélytársa. Megszületett A Filmek Királya!"
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.23. 13:34:38

sjay írta:és nem magyaráztam bele mindenféle emberi archetípusokat boncolgató vagy vitató dolgokat sem.
Ezt most magamra veszem, és íme a válaszom: Barbarus hic ego sum, qui non intelligor ulli.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5194
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.23. 13:20:25

LM10 írta:A Batman mikor szerezhető be dvdre? mert láttam ma 1-2 verziót, de nem működnek jól :?
The.Dark.Knight.Rises.2012.CUSTOM.HUN.NTSC.DVDR-MWT Ez tuti jó. Mondjuk én nemtom', én csak bdripeket szedek :D
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.11.23. 13:15:00

A Batman mikor szerezhető be dvdre? mert láttam ma 1-2 verziót, de nem működnek jól :?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.23. 13:09:12

Én amúgy bírom a Batman filmeket, az másodikat nagyon is szeretem, de most, hogy írogattatok pár gondolatot eszembe jutott valami.

A lehetetlen dolgokkal szemben, mint pl. az hogy kimászik a kútból egy csigolya törés után tropa térddel azt mondjátok, hogy "de hát ez egy képregényfilm".
Eddig meg nem az volt, hogy ez egy reálisan megcsinált képregényfilm, ami pont abban tér el a többitől, hogy emberi és valóságos?

más:

Tud nekem valaki olyan filmet mondani amiben Kate Winslet-et nem dugják meg? :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 12:56:48

csababarca írta:Jó mindegy,ezekre nem tudok mit mondani,senki sem mondja hogy hibátlan a film,én is észrevettem millió 1 hibát benne, de ettől függetlenül nagyon igényes film.
Még mindig nem jutott el hozzátok,hogy ez egy képregényfilm,és igen, a szuperhős Bruce fájós térddel is képes kimászni onnan.

Egyébként meg olyannal nem nagyon találkoztam akinek ez minden idők legjobb filmje. maximum olyannal aki azt állítja,hogy ez minden idők legjobb képregényfilmje. (ebben meg van valami,főképp ha egybe kezeljük a trilógiát.) de persze ezek szubjektív vélemények,és elfogadom,hogy nektek nem tetszik. csak kihat a soraitokból,hogy nem is akartátok,hogy tetsszen nektek.
Miért ne akartam volna? Nyilván ha beülök a moziba egy filmre, nem a sárdobálás miatt teszem. Az pedig már más dolog, hogy az előtte olvasott 1-2 kritikában az egekig ajnározták a filmet, ezért valamilyen világmegváltó produkciót vártam. A végkép azonban nem tudott meggyőzni (ahogy az előző részei sem), de ennek ellenére is jó filmnek tartom, csak nem annyira jónak, mint sokan a filmes közegből.

Számomra A sötét lovag sem azt jelentette, mint sok más embernek, nekem nem volt világmegváltó Joker, nem láttam túl a színfalakon, és nem magyaráztam bele mindenféle emberi archetípusokat boncolgató vagy vitató dolgokat sem. Ettől függetlenül ez is egy igazán jó alkotás, örömmel nézem, ha van rá alkalmam, de sosem lesz a top50 kedvenc filmem környékén, mert szerintem nem olyan rangú produkció, mint aminek sokan látják, vagy látni akarják.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.23. 12:43:53

Jó mindegy,ezekre nem tudok mit mondani,senki sem mondja hogy hibátlan a film,én is észrevettem millió 1 hibát benne, de ettől függetlenül nagyon igényes film.
Még mindig nem jutott el hozzátok,hogy ez egy képregényfilm,és igen, a szuperhős Bruce fájós térddel is képes kimászni onnan.

Egyébként meg olyannal nem nagyon találkoztam akinek ez minden idők legjobb filmje. maximum olyannal aki azt állítja,hogy ez minden idők legjobb képregényfilmje. (ebben meg van valami,főképp ha egybe kezeljük a trilógiát.) de persze ezek szubjektív vélemények,és elfogadom,hogy nektek nem tetszik. csak kihat a soraitokból,hogy nem is akartátok,hogy tetsszen nektek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.23. 12:41:56

sjay írta:
visca el barca írta:...
=D> Végre valaki megfogalmazta, amire nekem nem volt kedvem :lol:

Mellesleg még egy nagy baromság, hogy Cottilard karakterének a hátán mutatják azt a sebhelyet, ki az a hülye akinek nem esik le, hogy bizony Ő is sántikál valamiben?

A lezárás meg egyszerűen pocsék és hatásvadász, Batman hősökről szóló monológja meg olyan szájbarágós, hogy az elképesztő.


A sötét lovagtól sem vágtam magam hanyatt, nem tartom akkora volumenű filmnek, mint sokan mások, mégis ez a Felemelkedés talán még azon is alulteljesít, de legalább a Kezdődik szintjét megugrotta.
cotillardal kapcsolatban a nagy batfanok azért egy dolgot erősen megjegyeztek: a képregényből, a játékokból, minden original batman cuccból lehet tudni, h razalgulnak lánya van és nem fia. szoval aki egy kicsit is mélyrehatóbban ismeri a történetet, sok meglepetést nem tartogatott a film. sőt, leginkább semmit
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése