Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5186
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.10.06. 22:44:57

davi10 írta:Sziasztok!
2 féle filmre kérnék ajánlást.
1. A tökéletes trükk
2.Halálos temetés(2007)
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6689
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.06. 22:34:25

Sziasztok!
2 féle filmre kérnék ajánlást.

1. Eredethez, Forráskódhoz hasonló filmek (nem tudom megfogalmazni, ilyen hihető baromság, alternatív valóságos izé)

2.Ne szórakozz Zohannal, A Diktátor
tipikus laza, idióta vígjáték.

kösz
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.05. 13:57:02

Mindenben egyet kell, hogy értsek. :) Félelmetesen középszerű az egész.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15453
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.05. 13:21:09

visca el barca írta:jah igen prometheus
RESPECT!

nekem a kedvenc jelenetem az,amikor lezuhan a hajó,és a két okos nő nem hogy lépne kettőt oldalra,nem,elkezdenek a hajó vonalában futni. :lol: okos döntés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.05. 13:05:20

jah igen prometheus

ERŐSEN SPOILERES, DE NEM SÁRGÁZGATOK SZAVAKAT

pár napja megígértem remynek, hogy írok egy-két gondolatot ha megnéztem (kb egy hete), de annyira lelombozóan halivúdi ürülék volt az egész h nagyon elszontyolodtam...tul sok film esik a tul nagy hype áldozatának, ez is egy jó példa erre. igyekszem azt gondolni h a ridley scott keze erősen meg volt kötve, és kényszerből lett az egész olyan amilyen. ha a film, a mars mentőakció 2. nevet kapta volna, és michael bay lenne a rendező akkor azt mondanám, ebben ennyi volt, egynek elment. de így? a sok apró részlet nem is érdekel (más bolygón szálltak le, az alienben ugye a space jockey a székében ücsörgött, itt meg máshol végzi stb stb, persze lehet ez csak egy tenyészbolgyó vagy bármi más), de nekem igazán négy szomorú dolog van az egészben. és hiába mondja mindenki h ne alien filmként tekintsek rá, muszáj. elvégre a film vége arról szól. sőt, szinte az egész.

1. az alien 1-2-3-4-nek (igen még a 3-4-nek) is volt egy olyan feszült légköre h miközben ültél a fotlben, csak halkan szuszogtál, mert fostál h bejön az alien a szobádba :D nah, itt ennek a feszültségnek nyoma sincs. csak pörögnek a képkockák ész nélkül

2. értelmetlen karakterek tömkelege. mintha valami huszadrangú szív tv-s filmet néztem volna ebből a szempontból. azt se tudjuk ki kicsoda, van 2 mondatuk aztán meghalnak. egy szereplő sincs normalisan bemutatva. persze, sárga, meg fekete az van, mert lenni kell benne. tudós, aki egész életében erre várt, majd miután sikerül a felfedezés, az egész napját azzal tölti, hol merev részegen támasztja a biliárd asztalt. agyontetovált, szén buta geológus, és a hulla laza, feka hajós kapitány. charlize theron karaktere meg teljesen felesleges és értelmetlen. max rapace kisasszony, meg a cyborg akire azt tudom mondani h szódával elmegy.

3. a vágónak egy nyakleves. kezdeném beleélni magam egy jelenetbe, aztán snitt és máris robban minden, nehogy élvezzük egy percig is.

4. komolyan így születtek az alienek? le lehetne vetíteni a filmet a következő mythbustersben...

látvány megvolt, de azon kívül egy nagy nulla az egész.

nagyon remélem h az esetleges 2. és 3. ész valamit megment az egészből, mert ez így nem jó.

a kedvencem, mikor a barlang közepén a cyborg megjelent a semmiből egy sokméteres létrával. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.10.05. 12:43:07

messideco írta:És akkor ideje megnézni a Prometheust végre :D Már rám fér egy jó film :)
Szerintem nagyon gyenge. Előzetese hatalmas filmet ígért, aztán a látványon kívül semmi történet.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.05. 12:43:05

messideco írta:És akkor ideje megnézni a Prometheust végre :D Már rám fér egy jó film :)
Akkor ne a Prometheust nézd. :lol:

Veb, Te meg... :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.05. 11:50:44

És akkor ideje megnézni a Prometheust végre :D Már rám fér egy jó film :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.05. 11:39:38

Faust írta:Pattinson baromi jó.
nah, ezek után vesztetted el minden hiteledet :D

amugy én várom a sziknront, mert mikor anno láttam h létezik egy ilen film, nagyon kiváncsi voltam rá, h mit lehet ebből kihozni. DC ide, DC oda. nem zsánerem az ürge, mikor anno láttam a trailert, meg utána olvastam, nem is láttam h ő a rendező, de érdekesnek tűnt az egész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.05. 02:06:24

Cosmopolis (2012)

Ezt is megértem, megérkezett a magyar felirat, végre megnéztem.

Anno, amikor megérkezett az első teaser, majd a trailer, iszonyatosan örültem, hiszen úgy tűnt, Cronenberg visszatért régi önmagához, akit valamikor az eXistenZ után ottfelejtett valahol a padláson. Aztán megérkeztek az első kritikák Cannesból, és eléggé lelohadt a kedvem a filmmel kapcsolatban, hiszen 10-ből 7 ember úgy lehúzta, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A filmet megnézve meg is értem.

Szóval a fogadtatás igencsak negatív volt, de azért olvastam pár pozitív véleményt is, és közben magyarul kiadták a film alapjául szolgáló, Don LeLillo által írt könyvet is, nagyon nehezen tudtam magam rávenni, hogy ne vegyem meg (most már nincs ilyen problémám, mer' nincs pénzem), mert a filmet akartam először látni. A stáblista lepörgése után két dolog egészen biztos: a film rohadtul tetszett, de muszáj lesz elolvasnom a könyvet hozzá. No, nem mintha bánnám. :smile:

A legtöbb kritika magát a stílust, a tempót érte. Az alapmatéria anno elég nagy kultuszkönyv lett, már-már profetikus módon jósolta meg a közelgő pénzügyi válságot, és az egész kontinensen haldokló kapitalizmust, viszont a tartalma mellett a formája is "megfilmesíthetetlennek" minősítette: az egész könyv nem áll másból szinte, minthogy a főszereplő ül atombiztos, ultramodern limójában, és a dugóban ülve (alapszituáció: New Yorkba látogat az amerikai elnök, aki ellen hatalmas utcai tüntetések alakulnak ki, emellett egy híres rapsztárt is éppen temetnek. Eredmény: városszerte hatalmas káosz, pánik - és forgalmi dugó. A főszereplő, a fiatal, életunt, zseniális szellemi képességekkel (látnoknak is hívják a "szakmában") megáldott multimilliárdos ebben a káoszban határozza el, hogy átviteti magát a város másik végében lévő fodrászszalonba, levágatni a haját) különböző, a cégénél dolgozó emberekkel folytat diskurzusokat a pénzügyi és a morális világ összefüggéseiről, és egyéb témákról.

A filmbe ezt egy az egyben átvitték: szinte az egész alkotás egy hosszú dialógfüzér, mely néhol egészen elmés és érdekes, máshol meg valljuk be: érthetetlen és unalmas. Legalábbis elsőre. Számomra így volt, hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindig getteltem a pointot, párszor vissza is tekertem, mert nem értettem, miről beszélnek.

Szóval abszolút megértem a lehúzó kritikákat, de le kell szögeznem, nekem baromira tetszett a film. Az egésznek van egy egészen különleges, engem egyből berántó hangulata, ami nem eresztett el egy pillanatra sem. Nagyon tetszett a dialógok többsége (még ha néha nem is értettem teljesen, miről van szó), nagyon tetszett a limóban uralkodó nyugodt, már-már stilizált légkör, és a kinti őrjöngő indulat és tömeg ütköztetése. A zene egészen kiváló, bár Cronenbergnél abszolút szokatlan hanghordozású. A fényképezés profi, és néhol - ez sem volt soha jellemző a direktor úrra - egészen hosszú beállításokkal dolgozik a film, sokszor percekig nem vágnak. Ez csak akkor szokott probléma lenni, ha a színészek nem állnak a helyzet magaslatán, de szerencsére ez itt nem így van.

Igen, elérkeztünk a film egyik legsarkallatosabb pontjára, Robert Pattinsonra. Egyik Twilightot sem láttam, nem is akarom, az ipsét pedig csak a mittudoménemelyik Harry Potterben láttam szerepelni. Hatalmas kérdés volt a szakma és a közönség részéről is, hogy a khm...kevésbé tehetséges címkével felruházott fiatal színész miként fog teljesíteni egy olyan filmben, ahol szinte minden egyes képkockán szerepel (amúgy Pattinson félt is a szereptől, mert nem akarta az egész filmet elrontani, ám Cronenberg meggyőzte az ellenkezőjéről).

Pattinson baromi jó. Tényleg, nem tudok rá mást mondani, élmény figyelni a játékát.

Szóval elég nehéz néznivaló, a dialógok sokszor igen nehezen értelmezhetőek, és a tempó sem túl nézőbarát. Olyan, mint a devizaárfolyam. Hosszú percekig nem történik szinte semmi, egy fikarcnyit nem mozdulunk előre a sztoriban, aztán pár perc alatt annyi minden történik, hogy csak nézünk. :lol:

A sztori. Na a sztori az, amiről bevallom férfiasan, fingom nincs, miről akart szólni, de úgy érzem, ennek a filmnek nem is ez a lényege. Abszolút a dialógokra, és Eric karakterének fejlődésére, "felszabadulására" van felépítve az egész, egészen az utolsó 15-20 percig, ahol aztán jön a konklúzió. Nem spoilerezek semmit, de a film vége egyszerűen annyira...pozitívan "anyádpicsája!" kategória (szó szerint, a végefőcím felbukkanásánál az asztalra csaptam, és röhögve csóváltam a fejem), ami utoljára a filmográfiában szintén az eXistenZ-nél jelentkezett. Így befejezni egy filmet, zseniális... :cool:

Eleget ajnároztam, csodálnám, ha valaki elért volna idáig. Bár nekem nagyon tetszett, és a pontszám is előkelő lesz, ha esetleg valaki kedvet kapna rá, ne csodálkozzon, ha élete egyik legrosszabb filmélménye lesz. Igyekeztem minden szemellenző nélkül nézni a filmet, de hogy sikerült-e? Nem tudom, remélem igen. :smile:

Nicely done, David. "I want a haircut."

8/10
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.04. 21:52:11

Faust írta:Elnézést a dupláért:

Októberi polc update
Akkor már én is csináltam egy képet a filmjeimről :wink: :D

(bocs, kihagyhatatlan volt)
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.04. 21:38:18

Elnézést a dupláért:

Októberi polc update
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.04. 21:21:52

AZ első Die Hard 5 teaser

Nem mondanám, hogy meggyőzött, még mindig a harmadik a legnagyobb királyság. :mrgreen:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.03. 23:41:25

the raven

klassz kis egyszer nézős, kosztümös, gyilkolászós, nyomozós movie. esti kikapcsolódásnak teljesen megfelel.

edgar allan poe meg amugy is nagy kedvenc :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.10.01. 21:25:59

Temetetlen múlt

Ha azt állítom, hogy Robert Zemeckis a legnagyobb, illetve a leghíresebb rendezők tartozik, akkor nem biztos, hogy nagyon túloztam. Olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Vissza a jövőbe trilógia, Forrest Gump, Roger nyúl a pácban vagy a Számkivetett. Egytől egyig remekmű az összes alkotás. Ezek ismeretében nagy reményekkel ültem a Temetetlen múlt című filmje elé, de egy kicsit csalódnom kellett benne.

A film nagyon hullámzó volt számomra, mert részek, amik teljesen odaszegezték a tekintetemet a monitor elé, de voltak olyanok is, amiknél teljesen meguntam a filmezést. (Lehet velem volt a gond, lehet rossz volt az időzítés. Nem tudom :/)
Pedig maga a storyval nem volt gond, sőt kifejezetten tetszett.
Egy magányos asszony (Michelle Pfeiffer) nem tudja mit kezdjen magával, mivel a lánya kollégiumba jár és a férje reggeltől estig dolgozik. Egy alkalommal viszont Claire furcsa hangokat hall a szomszédból, mivel semmi dolga nem volt, így utána járt a dolgoknak, hogy vajon mi lehetett az a fura hang. A szomszéd házaspárt látja meg, akik veszekednek. Ezek után hatalmába keríti egy gondolat, miszerint a férj megölte a feleségét és a közeli tóba dobta a holttestet. Az asszony kezd egyre jobban beleőrülni a dolgokba és ezt az aggódó férje is észreveszi már rajta. Ő azt hiszi, hogy a régi autóbaleset gyötri, ezért egy pszichológushoz küldi. Ott viszont érdekes tanácsot kap Claire....

A film egy kicsit lassan indult be, de egy bizonyos jelenet annyira megváltoztatja az egész film összképét, hogy az események nagymértékben felgyorsulnak és a feszültség is a tetőfokán lesz. Sajnos ez nem tartott számomra sokáig, mert viszonylag hamar leült a film ismételten. És a legnagyobb baj abból indult ki, hogy elkezdték betolni a sablon jeleneteket, amiket már mindenki ismert. Majd felvetődött a kérdés, hogy miért kell minden egyes helyiségben 98 tükröt tenni? Teljesen lerombolták a filmet ezzel az erőltetett dologgal.

Valahogy ezt Zemeckis most nem tudta rendesen kivitelezni. Kicsit mellényúlt, bár azt hozzáteszem, hogy nem egy elveszett film ettől függetlenül. Főleg, hogy remek színészeket láthatunk a képernyőn. Először is Michelle Pfeiffer kiválasztása egy jó döntés volt, mivel a játéka tetszett, emellett egy jó párost alkottak a hőn szeretett régészprofesszorunkkal, aki nem más, mint Indiana..... őőő Harrison Ford.

Tehát összességében azt kell mondjam, hogy egy korántsem tökéletes, de minőségi horror/thrillert kaptam. 6,5/10 pontot megér nálam.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.01. 21:22:15

Odaát elindult a jelentkezés az új filmklubos körre. Anime és doksifilm nem lesz :D Asszem...
"And my heart will leave you never."
Avatar
sziryboy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2010.04.13. 17:29:17

2012.10.01. 20:51:02

Game90 írta:Csak mert megérdemlitek:
http://www.youtube.com/watch?v=ZR6Cw_3q1Pg
:mrgreen:
Hát ez hatalmas! Egy igazi gyöngyszem :lol:
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.10.01. 20:02:50

[quote="Game90"][/quote]

http://www.youtube.com/watch?v=eC2jV8sCv1c

Ha már itt tartunk
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.01. 19:32:39

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5186
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.09.29. 21:49:16

miihii írta:
Roli és egyéb horror fanok:
SMILE
The Collectionnál nem várok jobban horrort :D Talán még a Texaszi láncfűrészest :D
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.09.29. 21:33:21

miihii írta:No, ez a Looper ígéretesnek tűnik, tuti meglesem majd.

Roli és egyéb horror fanok:
SMILE
Ez sem tűnik rossznak, bár egy trailer alapján ugye csak Kash tud korrekt értékelést adni :mrgreen:
Hát nem tudom.... nem hatott nagyon meg, pedig szívesen elnézegetnék már egy minőségi slasher filmet. Utoljára a Sikoly volt minőségi, holott az már nem mai darab :?

Azért nem említettem meg a Texasi láncfűrészest meg a Péntek 13 remake filmeket, mert azok nem ÚJ storyk voltak. Megvolt már az alapanyag...
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.09.29. 21:03:00

No, ez a Looper ígéretesnek tűnik, tuti meglesem majd.

Roli és egyéb horror fanok:
SMILE
Ez sem tűnik rossznak, bár egy trailer alapján ugye csak Kash tud korrekt értékelést adni :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5186
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.09.29. 18:26:06

REMY írta: Hát ha azt nézzük, hogy akik eddig értékelték a filmet, mind 9+ pontot dobtak rá, akkor igen.
Nekem a trailer alapján semleges érzéseim voltak, úgyhogy nem is terveztem moziban, de az értékelések után érdekelni kezdett a film.
Hát rohadtul megérte. :D
Nagyon röviden: Minden a helyén volt, színészek nagyot játszanak, főleg Levitt. Emily Blunt meg.. :oops: :roll: Meg a kisgyerek is olyan játékot lenyomott, hogy csak néztem. Nagyon tehetséges a kis ombre.
Elmúlt évek legjobb sci-fi-je. Bátran ajánlom mindenkinek, főleg Bobnak :D
Egy 8,5-9 -et megérdemel.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.09.29. 13:13:47

kurdt írta:gondolkoztam, hogy azt ajánlom a klubba, mert tényleg bajban vagyok. De így felejtős.
Nah, szerintem akkor én itt befejeztem a filmekről való pofázást. Múltkor Bence ajánlását lőttem le, most meg a tiédet. :lol:

Nézem a Fantasztikus Róka urat, eddig rohadt jó. Régen láttam már ilyen egyedi animációs filmet. (az a szürreál cucc amit Faus-t benyomott a múltkor nem számít :lol: )
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.29. 13:05:35

lui1698 írta:Illetve még hasonló:

http://www.imdb.com/title/tt0266425/

Ez is ajánlott "olvasmány".
Ezt láttam is, meg voltam is ott ahol lezajlott. Ami azt illeti, nem is lakok túl messze a helytől. Amúgy a film inkább közepes...
De ez mind mellékes, igazából a Sunset Limited miatt szólok hozzá. Nemrég láttam, eléggé bejött és el is gondolkoztam, hogy azt ajánlom a klubba, mert tényleg bajban vagyok. De így felejtős.
De most szerintem megvan az ajánlásom, bizonyos szempontból egy kicsit kockázatos, de meglépem, mert bátor vagyok... :mrgreen:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Válasz küldése