Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.12.20. 12:34:26

Netflixes filmajánló: Bardo, egy maroknyi igazság hamis krónikája

Alejandro G. Iñárritu új filmje. Afféle fekete komédia, ugyanakkor egy elég összetett önreflexiós kísérlet is a rendezőtől. Ínyenceknek kötelező. 8)
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2022.10.29. 22:24:57

Terrifier 2
Ismertető:
Miután feltámadt halottaiból, Art bohóc egy kisvárost vesz célba, hogy egy fiatal lány életére törjön.

Sztem jó kis slasher lehet a második rész is. Én az első részt láttam, de a második részét már Stephen King is dicséri.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.09.06. 11:41:57

bence0330 írta:
2022.09.06. 09:57:18
Egyik kedvenc filmem, csak ne használd ezt a címet, mert a hideg kiráz tőle :D Évekig nem néztem meg, mert bugyuta akcióvígjátéknak hittem. :D A túlbuzgó magyar címadók mindig görcsösen próbálnak szóviccet csinálni a címekből, pár echte vígjátéknál rendben is van, de könyörgöm, egy In Bruges-ből hogy lesz Erőszakik? :D Főleg, hogy azért részben nagyon-nagyon komoly film.
Jó, hogy szóltál, rég csinált már bármit is is, akkor keveset, úgyhogy rég is néztem rá. Remélem megint meglesz a kémia a két ír nagyágyú között. :)
Ajánlom figyelmedbe ezt a podcastot, hátha érdekesnek találod! :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.06. 11:17:57

Sok helyen olvastam, hogy egyesek a legjobb magyar filmcímként hivatkoznak rá, mások, mind Te, :D a pokolba kívánják, azt aki ezt kitalálta. Azért szerintem ez még nem annyira súlyos mint pl. a Lódító hódító stb, ilyenek.
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.06. 09:57:18

messideco írta:
2022.09.06. 09:10:41
Úgy néz ki, az Erőszakik rendezője ismét mesterművet alkotott, az első kritikák nagyon jók róla: A sziget szellemei
Egyik kedvenc filmem, csak ne használd ezt a címet, mert a hideg kiráz tőle :D Évekig nem néztem meg, mert bugyuta akcióvígjátéknak hittem. :D A túlbuzgó magyar címadók mindig görcsösen próbálnak szóviccet csinálni a címekből, pár echte vígjátéknál rendben is van, de könyörgöm, egy In Bruges-ből hogy lesz Erőszakik? :D Főleg, hogy azért részben nagyon-nagyon komoly film.
Jó, hogy szóltál, rég csinált már bármit is is, akkor keveset, úgyhogy rég is néztem rá. Remélem megint meglesz a kémia a két ír nagyágyú között. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.06. 09:10:41

Úgy néz ki, az Erőszakik rendezője ismét mesterművet alkotott, az első kritikák nagyon jók róla: A sziget szellemei
"And my heart will leave you never."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.08.07. 20:24:26

Préda

Azért elég nagy hype-ot kapott az utóbbi hetekben, de személy szerint is nagyon vártam. Ehhez mérten sajnos nem ütötte meg a várakozásokat. Jó film lett, tény. A hibái (cgi állatok elég gány módon néznek ki, kissé mesterkélt koreográfiák a harcjelenetekre) feledhetőek.

Viszont:

Amit a főszereplő csaj előad jellem- és igazából képességbeli fejlődés alatt a film során, azt konkrétan csak egy intergalaktikus viccként tudnám jellemezni. Inkább nem is részletezem, hogy milyen szinten felidegesítettem magam filmnézés közben. Tehát az h konkrétan a csaj

kőkeményen veri magát h milyen szinten készen áll a vadászatra, közben a film kétharmadáig konkrétan csak a fák kérgeit tudja bántani, mert még egy nyomorult nyúl is megalázza konkrétan, meg állandóan mások meg a kutyája megmentésére szorul, a medve ellen is beég a nagy vadásztudásával, állítólagos profi nyomkereső létére majdnem belefullad egy nyilvánvaló mocsárba, meg h úgy alapjáraton másfél óráig ELFUT minden harc /konfliktus elől, még akkor is mikor egyértelműen előnyös helyzetben van, eközben persze rajta kívül mindenki más megtesz minden tőle telhetőt, tehát hogy egy ilyen karakter a semmiből lemészárol vagy öt harcedztett férfit, az már önmagában is eléggé lehozott az életről. De h a végére még kihozzák azt is h ő öli meg a 100x fejlettebb, erősebb és okosabb lényt, az a nagybetűs NO KOMMENT kategória. Aztán erre még képesek rátenni a kedves forgatókönyvírók ezeket a hihetetlenül cringe monológjait arról h ő milyen kemény, mikor konkrétan a törzs legxarabb vadásza, meg kitalálják h valójában az ő érdeme volt a puma megölése, mert kifárasztotta (mikor konkrétan egy fáramászást kellett elvégeznie annak az állatnak és ennyi, egyetlen nyomorult fáramászást, AMIT EGYMILLIÁRDSZOR MEGTESZ ÉLETE SORÁN, meg ugye alapból is hatalmas vadász skillekre utal az h egy fán leselkedve állítasz csapdát egy olyan állatnak, ami százszor jobban mászik fára), tehát ezeket és a hasonló 30 másik hülyeséget nem lehet túl szigorúan vagy alpári módon jellemezni.
Nem akarom már tovább idegesíteni magam, ez úgy összességében egy orbitális baromság, sztem kőkeményen felsültek a forgatókönyvírók és - számomra - élvezhetetlenné tették az egész filmet. Értem én h pont ez volt a koncepció h

a lény nem tekinti őt veszélyforrásnak (jogosan) , és aztán így is végül is képes meglepetést okozni,
tehát hogy történik egy jellemfejlődés, de ez semmilyen szempontból nem volt még csak normálisan kidolgozott vagy végigvezetett sem.

Viszont, ha ettől eltekintünk, valóban jó film. A kérdés, hogy el lehet-e.
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.06. 21:49:41

netflix tele van magyar szinkronos filmekkel, sorozatokkal
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.06. 21:27:39

Nekem csak hbo max van a gyerek miatt, de csak par sorozatot talaltam ami erdekel, azt ledaralom es annyi. Netflix nem erdekel, utalom a feliratos sorozatokat/filmeket.

Nalam tovabbra is a torrent a nyerő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.08.06. 20:12:53

Közben Disney+-on debütált tegnap az új predator film a Prey.
Megnéztem, szerintem sokkal jobb lett, mint az előző, nekem nagyon tetszett.
A predator brutál ahogy kinéz :D

Egyébként ha már D+, feldobnék egy érdekes "vitaindító" témát, mégpedig a streaming platformokat.

Ki melyiket használja, mennyire van megelégedve, mik a jövőbeni tervek?

Nekem jelenleg megy 4, Netflix, HBO Max, Amazon és Disney +.

Ha rangsorolnom kéne őket, akkor D+, Amazon, Netflix és HBO. Az első kettőt szoktam nézni az elmúlt pár hónapban, talán a Stranger things kivételével a netflixet azóta nem is indítottam el, HBO-t meg már hónapok óta, ezt a kettőt lehet le is mondom.

Nálam mióta kijött a disney, azóta csak az pörög szinte, az amazont meg havi 800 Ft-ért sajnálnám lemondani, mert ár-érték arányban nagyon is jó deal.

A Netflix nálam egyre nagyobb csalódás, hogy a minőség helyett elkezdték a mennyiséget előtérbe helyezni, valamint én ezt a túltolt PC nyáltengert sem bírom már elviselni.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.06. 00:11:06

Star is bronban azért elég meggyőző volt szerintem.

Várjuk ki a végét előszőr is, az első Phoenix-es film baromi jó lett, szerintem azt vegyük alapul, mielőtt ítélkezünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.05. 16:51:21

szerintem nem lesz musical, csak így nagyobb port kavar. úgy tudom elképzelni, hogy lesznek benne "éneklős" részek, mint ahogy az elsőben táncosak, de attól nem lesz musical.
szinte ugyanaz a stáb lesz ha jól láttam, remélem a zeneszerző csajszit is sikerül visszacsábítani. ha Phoenix komám elvállalta, nem sok esély látok rá hogy koppanjon a film :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.05. 16:07:22

Alapból nem tartottam egy jó ötletnek, hogy folytatják a Joker-t. Aztán jöttek a hírek, hogy musical lesz. Most pedig kiderült, hogy Lady Gaga lesz a "female lead", tehát gondolom Harley Quinn megfelelője abban a világban.
Elismerem, hogy jó hangja van, de a Star is Born-ban és a Gucci filmben se volt meggyőző (mondjuk utóbbiban kb. senki nem volt az).

Phoenix meg Phillis ide vagy oda, elég szkeptikus vagyok...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.27. 09:33:41

Veidt_madridista írta:
2022.07.26. 17:46:15
...
Woaaa Captain Fantastic, a kutyafáját, el is feledkeztem róla. :D Egy baromi jó kis film, Viggo nekem olyan mint Mads Mikkelsen, ettől a két dántól bármit szívesen megnézek. Nos a vége az tényleg az élet élvezete, a Sweet Child O'Mine akusztikus verziója annyira illett oda, hogy már beleérzékenyült az ember. :) Nekem a The Green Book (2018) is nagyon tetszett, őszintén meglepődtem, hogy mennyire méltósággal kezeli a film a rasszbeli témát, tényleg nem vártam tőle sokat, Viggo ide vagy oda. De óriási volt, egy igazi jó kis darab. A 25 km/h nincs meg, köszi, ránézek, ahogy a Peanut Butter Falconra is, már itt vár letöltve. :)

A The Ritual egy érdekes projektnek indult, aki szereti az erdős horrort, annak be fog jönni. :D Road movie-nak nem mondanám, de azért köszi az említést. :) Az Into The Wild fiatal éveim egyik megkerülhetetlen filmje, nekem nagyon tetszett annak idején, még ha a vége maitt mind tudjuk, hogy hát igen, néhány dolgot jobban át kellett volna gondolni. De a szabadságérzet és nyugi, ami sok helyen átüt a filmben, Eddie Vedder zenéivel, az húszas éveim elején egy nagy stabil pont volt, és azokat az érzeteket szerencsére máig nem tudtam elfelejteni. :)

Mit ne mondjak, impresszív lista jött össze a kommentekből, mind a road movie-k, mind a sötét mesék, mind a coming-to-age filmek kapcsán, szóval kösz szépen, srácok, lesz mire ránézni! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 18:52:57

Veidt_madridista írta:
2022.07.26. 17:46:15
De eszembe jutott még egy közben. Egy német film, a 25 km/h , szintén érdemes csekkolni.

Into the Wild nálam nem annyira road movie, azért nem írtam. :D Egyébként ahhoz a valószínűleg kisebbséghez tartozom, aki szerint túlértékelt film (olvasni nem olvastam). Nem mondom h rossz, de eléggé felidegesítettem magam a csávó balf.szságán, és ez elvette az élvezeti értéket.

De ha már Viggo Mortensen és erdő, eszembe jutott még egy, ami nagyon-nagyon jó: Captain Fantastic . Ez sem kifejezett road movie, csak az alaphangot adja meg az utazás.
Utóbbit egy ideje tervezgetem. :) A német is jól hangzik, ha leküzdöm a nyelv iránti ellenszenvem, meglesem majd valamikor. :D Into the wildnál meg akkor még szerencséd, hogy nem tudod, mi lett ténylegesen a történet vége, és miért, mert akkor komoly akut vérnyomásproblémád lenne. :D

Még párat gyűjtöttem az alapfelvetésre legalább félig-meddig road-movieként. Az első 4 nagyon az Into the wild szellemisége

Leave No Trace 2018
Tracks 2013
Wild 2014
The Way 2010
Stand by me, de gondolom azt mindenki látta
Oldboys 2009 (dán/svéd)
The Book of Eli 2010, szerintem nem láttam ideírva, talán ez a The Roadhoz legközelebb álló film
Kakukktojásként idecsempészem még a nagy kedvencem, a Big Fisht, azért a film jelentős részében beleillik a kategóriába.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.07.26. 17:46:15

Tényleg, a Peanut Butter Falcon... Pedig nemrég láttam. :D

De eszembe jutott még egy közben. Egy német film, a 25 km/h , szintén érdemes csekkolni.

Into the Wild nálam nem annyira road movie, azért nem írtam. :D Egyébként ahhoz a valószínűleg kisebbséghez tartozom, aki szerint túlértékelt film (olvasni nem olvastam). Nem mondom h rossz, de eléggé felidegesítettem magam a csávó balf.szságán, és ez elvette az élvezeti értéket.

De ha már Viggo Mortensen és erdő, eszembe jutott még egy, ami nagyon-nagyon jó: Captain Fantastic . Ez sem kifejezett road movie, csak az alaphangot adja meg az utazás.

De már lazán kezeljük a műfaj határait és vevők vagytok rá, bedobok még egy-egy abszolút road movie hangulatú akciófilmet és horrort, mindkettő elég jó, sőt utóbbi nálam favorit. Ez a Triple Frontier és a The Ritual
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 16:43:24

Rinku írta:
2022.07.26. 16:17:56
Harminc vagyok, semmi nem változott. :D Nagyon helyes kislány volt a Grand Budapest Hotelben. :) Köszi a listáért, lesz miből mazsolázni. :)

...csak én eléggé szabados vagyok filmek tekintetében, kötelezően nem bírok megnézni semmit, ha háromszor ennyit élnék, talán akkor jutnék a végére mindennek, amit elolvasnék, megnéznék vagy meghallgatnék. :)
Jó, én is annyi vagyok, és olyan nagyon nálam sem, csak mostanában kizárólag kosztümös filmekben játszik, az meg nem nem kenyerem. :) Régen mindent megnéztem, amiben volt, V&D is jó, Byzantium, City of Ember, Hanna, még a Lovely Bones giccstengerében is megfürödtem miatta. Én azt sajnáltam, hogy a Death Defying Acts-ban még nagyon pici volt, mert ott a felnőtt szexszimbólumommal, Catherine Zeta-Jones-al játszott együtt, de persze így is nagyon jó volt számomra a szereposztás. A Grand Budapest Hotelben és a Way Backben csak az zavart, hogy keveset volt benne. :D

A végével én is így vagyok, ha kötelezően meg kéne néznem valamit, bajban lennék. :D Ezért nem voltam soha ilyen filmklubban, válogatós vagyok, hangulatfüggően nézek meg bármit, szerintem hasonló lehet, mint amit te is írtál.


Messideco: nem olvasatam, de nem is tudtam volna elképzelni, hogy olyan jó legyen. Ritkán, de vannak filmek, sorozatok, amik egyszerűen a jól megfogott hangulat miatt túlnövik a filmet, ebben pl biztos voltam, hogy így van. :) A képek, Vedder zenéi, Emile Hirsh, a tempó, a szűkös, de jól kiválasztott dialógusok minden csak hozzátett az élet által jól megírt forgatókönyvre. Én John Green-el vagyok még így, Papartown, Looking for Alaska, amit hangulatban hozzáadnak, ahhoz a könyv nem tud felérni.
Összességében pedig nagyon ritka jelenség, 99%-ban fordítva van, fejből nem is tudnék még ilyet mondani, max pár olyat, ami méltó feldolgozás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.26. 16:17:56

bence0330 írta:
2022.07.26. 14:11:16
A The Way Back jó film, és szerintem nem sokan látták. Bár bevallom, én sem láttam volna, ha nem lettem volna tinédzseréveimben "szerelmes" Saoirse Ronan-ba.:D
Harminc vagyok, semmi nem változott. :D Nagyon helyes kislány volt a Grand Budapest Hotelben. :) Köszi a listáért, lesz miből mazsolázni. :)
Veidt_madridista írta:
2022.07.26. 12:33:13
Talán nem tisztán road movie-k, de nagyon jó filmek a The Searchers c. régi western és a Y tu mamá también c. mexikói afféle coming-to-age movie. Illetve személyes kedvencem, a The Road Viggo Mortsensennel, bár ezt gondolom h láttad már, anno elég nagyot ment.
A Road az tényleg road movie. :D És az egyik legbetegebb, legrealistább film, amit lehet forgatni, el kellene olvasni Cormac McCarthy könyvét is, de annyira beteg, hogy a 2022-es magyar valóságban nem biztos, hogy erre van szükségem most. A másik kettőre ránézek, ha a road movie a coming-to-age-dzsel keveredik, na az az igazi szórakozás. :)

messidecoval négyen indítanunk kéne egy filmklubot. :lol: Volt itt anno, csak én eléggé szabados vagyok filmek tekintetében, kötelezően nem bírok megnézni semmit, ha háromszor ennyit élnék, talán akkor jutnék a végére mindennek, amit elolvasnék, megnéznék vagy meghallgatnék. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.07.26. 15:45:36

bence0330 írta:
2022.07.26. 14:11:16
Into the wild
Hogy is felejthettem ki :D Többször láttam, valami zseniális alkotás. Most olvasom a regényt, az eddig nem hozza a film magas szinvonalát.
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.26. 14:11:16

Rinku írta:
2022.07.26. 11:48:28
Szóval road movie-k, elő velük. :)
A The Way Back jó film, és szerintem nem sokan látták. Bár bevallom, én sem láttam volna, ha nem lettem volna tinédzseréveimben "szerelmes" Saoirse Ronan-ba. :D Nekem az OBWAT kiskoromban is tetszett, de mikor 1-2 éve újranéztem, tán még jobban tetszett az Odüsszeia utalásokkal. Eredeti hangvételű szerintem nagyon, amolyan minőségi könnyed szórakoztatás.

Pár road movie, amiről asszem nem volt szó:

Into the wild
Hasta la vista
Peanutbutter Falcon
Hunt for the wilderpeople
Road to Perdition
Little miss sunshine
Wristcutters: A Love Story
Vozvraschenie
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.07.26. 12:33:13

Talán nem tisztán road movie-k, de nagyon jó filmek a The Searchers c. régi western és a Y tu mamá también c. mexikói afféle coming-to-age movie. Illetve személyes kedvencem, a The Road Viggo Mortsensennel, bár ezt gondolom h láttad már, anno elég nagyot ment.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.07.26. 12:18:02

Most így google nélkül nekem az Easy Rider az etalon. Újra is nézem hétvégén tényleg :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2022.07.26. 12:13:08

Zsoma írta:
2022.07.26. 10:57:37
Veidt_madridista írta:
2022.07.26. 10:51:38
Na akkor azt mondjátok meg nekem, h miért húzzák le ilyen sokan a The Grey Man-t? Teljesen korrekt, minimum 8/10 akciófilm, ráadásul egy modernebb Bourne-stílust hoz, az meg alapból hatalmas plusz. Jó rendezés, jó színészek, látványos jelenetek stb.

Fel nem fogom, komolyan. Bezzeg a 89. Marvel hulladékot le lehet tolni a nagyérdemű torkán.
Talán mert nevetségesen bugyuta a sztori, a karakterek, színészi játék 0 és az akciójelenetek is eltúlzottak (számomra). Én erre tudok gondolni.
Igen, Ryan Gosling és Ana de Armas kifejezetten a gyenge színészi játékról híres :lol: inkább nem is kommentálom tovább.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.26. 11:48:28

bence0330 írta:
2022.05.15. 21:34:11
...
+ Veidt

Na ezekre jól elfelejtettem válaszolni. :D Köszi srácok a csemegéket, az Elveszett gyerekek városát a közeljövőben biztosan műsorra veszem. :) '95 és Ron Pearlman? Megvett. A többire rá kell nézni, de ha a Village a Shayamalan-féle (céges laptopról nem nyil az imdb, damn), az borzalmas volt, a Let The Right One In pedig tényleg egy jó kis filmecske volt, télen újra is nézem. :)

Szeretném feldobni még a road movie-k témáját. :) Ha van bárkinek olyan filmje, amit jóra értékel, ne tartsa magában. :)

Bár nem kapott nagy visszahangot, és én magam sem tudom megmondani, hogy miért volt rám ekkora hatással, de a The Highwaymen (2019) filmet nagyon szeretem, és nagyon ajánlom is mindenkinek, aki szereti a két háború közti idősíkot, a szesztilalom és a Great Depression körüli időket. Egy 7/10 film, ami mégis lelkiekben fentebb kúszik, ha az egyéni szentimentalizmust vesszük alapul. :) Woody Harrelson és Kevin Costner kiválóan muzsikálnak együtt, szuper a kosztümválasztás, és nagyob tetszett a végjátéka is, amikor bekerítették Bonnie-t és Clyde-ot. Nem tudom elképzelni, hogy valaki csalódjon benne, aki szereti ezt a történelmi korszakot.

Múlt héten nézem az O Brother, Where Art Thou (2000)-t, és baromi meglepő, hogy ez a film több, mint húsz éves, mert Turturo és Clooney pont úgy néztek ki a filmben, hogy azt hittem, valamikor 2015 körül forgatták. :D Maga a film több helyen aranyosnak, jópofának mondható, összességében egy jó próbálkozás volt, csak mégis annyira színtelen-szagtalan volt a története amellett, hogy a fényképezése, a ruhái, a vintage mivolta kiválóan összeszedettek voltak. 6/10 a számomra, de egy régi ismerősöm egyik kedvenc filmje, imádja minden mozzanatában, lehet csak nekem talált be 6 pontra. Valahogy így érzem magam, amikor a Highwaymenre adnak 6 pontot; állok előtte értetlenül, hogy miért. :) Ennek ellenére ugyanez a harmincas évek időszaka, szuper elgondolás volt, még ha én többet is vártam volna tőle.

Egy személyes kedvencem, amiben biztos vagyok, hogy sokan látták, a The World's Fastest Indian (2005). Ezt csak szimplán meg kell nézni, amennyire kiváló volt Sir Hopkins Hannibálnak, az élő, karizmatikus és kiművelt sátánnak, annyira baromi aranyos és szerethető karakter ebben a filmben. :) Anthony Hopkins nálam az a színész, mint Mads Mikkelsen vagy Tom Hardy - ha újságot árulna, postán leveleket szortírozna, vagy lángost sütne és ezt kellene nézni másfél órán keresztül, alap dialógusokkal, is mennék a moziba és venném a jegyet. :D Nem tudom, hogy hányszor láttam ezt a filmet, hányszor fogom még, de 8/10, mindenképpen. Ennél a filmnél vagyok úgy, hogy mit írjak még róla, anyámtól kezdve, bármelyik barátomat leültetném elé, mert huh, szimplán csak tök jó - aki látta, érti hogy miről beszélek itt egy lábjegyzetben, aki meg még nem, az meg majd fogja. :wink:

Nos és zárásnak, a The Way Back (2010), ami életem egyik legnagyobb filmje, úgy, hogy amúgy tényleg egy jó sztori, de összesen csak egy jó film. De valahogy az egész megyünk előre, és csak megyünk, bármi van, ezek a sztorik mindig megfognak. Különösen ez a történet, ami tényleg megesett egy csapat gulág fogollyal. Ha van nívóm itt bárki szemében, mindenképpen nézzen utána, a maga kisköltséges mivoltában számomra teljességgel zseniális, ha afféle road movie, ez az első, ami eszembe jut. 8/10, jóllehet 7-en állna meg az inga, de ennyit talán megengedhet az ember magával szemben. :)

Egy utolsó gondolat, nekem a Che Guevara naplójából készülő film (Diarios de motocicleta (2004)) a környezet, a tájak és főleg a latin zenék miatt iszonyatosan tetszettek, a filmet mégis kevéskének éreztem. Nem azt vártam, hogy a forradalomban végződjön, nem is tudom, hogy mit vártam, csak valamiért ez is olyan volt, hogy több potenciál lehetett volna benne. Illő lenne már Che naplóját elolvasnom. 6/10, ami elemeiben mégis többet érdemelne. Itt ejgyezném meg, hogy az 5 pont nekem a középszerű, a 7 az jó film, a 6 pedig közte, egy meg nem határozható fokozat. 8 pontot már tényleg csak a kivételesebb filmekre adok, 9-10 pedig a felhők fölött, ahol a határt már csak a szentimentalizmus húzza meg.
Ezt mindenki hallgassa meg: https://www.youtube.com/watch?v=mMSwgG4 ... rata%C5%9F

Szóval road movie-k, elő velük. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.26. 11:28:11

nekem ugy tunik, a Rakuten TV-n free

link: https://www.youtube.com/watch?v=jNEEF0pJREg

sot, megtalaltam a direkt linket is: https://rakuten.tv/ro/player/movies/str ... ected-hero
Válasz küldése