Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.29. 00:56:18

Petr írta:
zola8787 írta:Miért kellett volna megkapnia? Ki helyett? Kíváncsi vagyok (Leo fanként).
Szerintem 2004 (Aviátor), 2006 (Véres gyémánt) és 2010 (Viharsziget - bár ezért nem jelölték -) között válogathatunk, ha a Gilbert Grape-et nem említem. Nekem a 2004 (és talán a 2010, de Colin Firth is megérdemelte) megkérdőjelezhetetlen lenne, de Jamie Foxx akkori filmje (Ray) nem igazán tetszett, szóval ez is benne van a véleményemben.
Eredet! 8)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.29. 00:04:08

aki szereti az olyanok filmeket, amik a lenyűgöző emberi teljesítményekről szólnak, erősen ajánlom neki a kötéltánc c. 2015-ös darabot.

akinek bejön, vagy látta már, az megnézheti a film alapját képező "ember a magasban " c. doksifilmet is.

zsír állat mindkettő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.28. 15:47:56

zola8787 írta:Miért kellett volna megkapnia? Ki helyett? Kíváncsi vagyok (Leo fanként).
Szerintem 2004 (Aviátor), 2006 (Véres gyémánt) és 2010 (Viharsziget - bár ezért nem jelölték -) között válogathatunk, ha a Gilbert Grape-et nem említem. Nekem a 2004 (és talán a 2010, de Colin Firth is megérdemelte) megkérdőjelezhetetlen lenne, de Jamie Foxx akkori filmje (Ray) nem igazán tetszett, szóval ez is benne van a véleményemben.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.27. 18:18:33

miihii írta:
Szóval nem dobtam el tőle az agyam, finoman szólva sem. És tényleg viccnek érzem, hogy pont ezért kapja majd meg valszeg Oscar papát Leo. Akinek mondjuk szerintem is jár, de nem pont ezért kellene kapnia...
Miért kellett volna megkapnia? Ki helyett? Kíváncsi vagyok (Leo fanként).
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2016.01.27. 17:55:24

The Renevant

Első körben előre is gratula Leo-nak az Oscarhoz, elég valószínű, hogy meglesz neki. Ahhoz meg az akadémiának gratula, hogy ezt pont olyan szerepért fogja kapni, aminél nagyságrendekkel nagyobbakat játszott már korábban...

A film elég jó, de ezt leginkább a látványvilág nyomja meg és a drámafaktor. Maga a sztori nyúlós, mint a rétestészta, ahogy korábban szó volt róla, egy fél óra simán lefaragható lenne. A közepe táján azon kaptam magam, hogy az órát nézegetem, ami elég sokat elárul...

A karakterekről annyit, hogy Leo jól adja a világfájdalmat, de asszem nem állították nagy kihívás elé, lényegében a szenvedésen kivül semmit sem kellett beleadni, a szövegkönyve volt vagy 10 sor és tényleg "csak" fájnia kellett. Hardy viszont elég kellemesen adta a karaktert, mondjuk nagy előnye volt, hogy ő konkrétan kommunikálhatott is közben :D A többiekre meg nem is nagyon kellett figyelni :)

Amik még nem jöttek át és rontotta az összképet:

a -számomra- eltúlzott jelenetek... Mint pl. amikor 70 kiló állatszőrbe burkolózva, félholtan nem fullad bele a folyóba, hanem szépen ki tud evickélni. Oké, mák. De utána még ott fekszik ájultan -20ban, csontig ázva, továbbra is élet-halál között és még kb. erőre is kap ettől, hááááát....

Aztán ami még kiemelendő számomra az a végén, amikor kimennek felhajtani Hardyt. Az erődben voltak jópáran, erre mindössze ketten mennek utána, a félholt csávó meg persze a fő-fő-főkapitány :D Ésszerű :D

Nem akarom szétcincálni a filmet, így csak ezeket írom meg, de ezek is kicsit sok voltak nekem.

A medvés jelenet viszont epic, nagyszerűen meg volt csinálva.
Szóval nem dobtam el tőle az agyam, finoman szólva sem. És tényleg viccnek érzem, hogy pont ezért kapja majd meg valszeg Oscar papát Leo. Akinek mondjuk szerintem is jár, de nem pont ezért kellene kapnia...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.26. 20:50:52

zola8787 írta:Whiplash

Remélem nem fogok nagy blődségeket írni, mert akkor láttam amikor kijött, annyira mély nyomokat nem hagyott a film, persze tetszett és ha nem csal az emlékezetem, a végén volt egy pici értetlenség bennem:

Írjátok le ha marhaságot osztok meg veletek, de úgy emlékszem, hogy a végén a kopasz pasas a zenekarral valami nagyon komoly (talán) versenyre megy és oda dobja be a dobos (ú micsoda szócsavar :lol: ) akit ugye átvág, mert nem azokat a zenéket játsszák amit a srác hitt, de nem esik kétségbe és ott nyom egy olyan szólót, hogy hűha.
Ha tényleg így volt, akkor azt nem értem, hogy a kopasz ürge inkább megkockáztatja a hírnevét, hogy kihozza a gyerekből a maximumot? Mert ha a srácnak nem sikerül, hatalmas égés a vezetőnek és nálam ez abszurdum, ilyen nincs.

A tanár megakarta szivatni a srácot. A fellépés előtt mondta , hogy itt vannak a megfigyelők akik nem felejtenek es ha egyszer rosszul játszol onnantól kezdve rad sem néznek . Magyarán a tanár ki akarta csinálni a srác (még el sem induló ) karrierjét bosszúból azért mert kirúgatta. Ha jól emlékszem nem volt az olyan komoly verseny plusz a tanárnak talán megérte , hogy beáldozzon egy előadást a bosszúért meg egyébként is a srác vallomásával mar kicsinálták úgyhogy nem nagyon számított neki az a verseny .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.26. 18:17:23

Whiplash

Remélem nem fogok nagy blődségeket írni, mert akkor láttam amikor kijött, annyira mély nyomokat nem hagyott a film, persze tetszett és ha nem csal az emlékezetem, a végén volt egy pici értetlenség bennem:

Írjátok le ha marhaságot osztok meg veletek, de úgy emlékszem, hogy a végén a kopasz pasas a zenekarral valami nagyon komoly (talán) versenyre megy és oda dobja be a dobos (ú micsoda szócsavar :lol: ) akit ugye átvág, mert nem azokat a zenéket játsszák amit a srác hitt, de nem esik kétségbe és ott nyom egy olyan szólót, hogy hűha.
Ha tényleg így volt, akkor azt nem értem, hogy a kopasz ürge inkább megkockáztatja a hírnevét, hogy kihozza a gyerekből a maximumot? Mert ha a srácnak nem sikerül, hatalmas égés a vezetőnek és nálam ez abszurdum, ilyen nincs.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.01.26. 17:28:23

The Revenant

Még előző hétvégén láttam, de csak most jutottam el oda, hogy pár sort is írjak róla. Hát ami azt illeti, én a film előtt egy Pi élete szerű "merengünk az életről és annak szépségeiről" féle filmet vártam egy kicsit több akcióval. Hát a fenéket! :D Végig fent tartotta az érdeklődésemet és szerintem mindvégig eléggé feszült hangulatú film volt. Persze úgy nagyjából tudtam, hogy mi lesz a vége, mert szerintem kiszámítható volt, ennek ellenére érdekes volt látni, hogy

hogyan tért haza.
(Gondolkodtam, hogy ezt spoilerbe rakjam-e, de senkinek sem szeretném elrontani a film élményét, még akkor sem, ha egyértelmű, hogy valahogy csak hazajut. :D )
Mondjuk szerintem egy fél órával lehetett volna rövidebb, én hosszúnak találtam azt a két és fél órát. Ezen kívül az események lassú "csordogálása" sem tetszett. De így sem volt rossz, szerintem DiCaprio végre-valahára megkapja az Oscart.

7,5/10
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.26. 11:30:47

a tarantino féle agymenések teszik különlegessé a filmjeit :D én ezért imádom őket :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.26. 11:11:37

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Aljas volt vagy három óra is, de fel se tűnt.
és hogy tetszett? :D írhatnál egy pár sort :D
Jobb volt mint a Django. :D Karakterek nagyon jól fel vannak építve, ezért sem tűnt soknak a három óra, mert egyszerűen adta magát, hogy kell idő, hogy megismerjük a szereplők "aljasságát". :D Ráadásul nagyon jól váltakoznak a kialakult képek. Összességében tetszett, még ha meg is voltak a Tarrantino féle agymenések. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.26. 10:22:46

Bob_Marley írta:Aljas volt vagy három óra is, de fel se tűnt.
és hogy tetszett? :D írhatnál egy pár sort :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.26. 09:59:54

Mondjuk szerintem is egy film minimum két óra kell legyen, akkor lehet kiteljesíteni a dolgokat. Aljas volt vagy három óra is, de fel se tűnt.

Egy dráma meg nagyjából a "csúcs" színészi játék terén, nyilván azokat jobban is fogják díjazni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.26. 08:51:19

ha már Revenant, nekem annyira bejött, hogy a könyvet is megrendeltem, ma ért ide. Nagyon tetszik külsőre :D KÉP
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.26. 08:39:30

Tavaly előtti Oscarokon kimondottan elégedett voltam a filmekkel, hiszen nagy részük nem 3 óra dráma volt: Dallas Buyers Club, Gravity, Her, The Wolf of Wall Street, Blue Jasmin, Frozen, The wind rises, kimondottan jók lettek, de az American Hustle és a Captain Phillips is tetszett. Egyedül a 12 years a slave volt a szokásos oscarvadász. :?

Tavaly tele volt oscarvadász filmekkel: American Sniper, Boyhood, The imitation game, Selma, Birdman és egyiket se tartom nagy számnak. Talán a The imitation game kiemelkedik ezek közül.
Emellé a Grand Hotel is átlagos, a Foxcatcher pedig nézhetetlen.
Legalább ott volt a Whiplash és a The theory of everything, ami jól sikerült.
Továbbá persze ott a Nightcrawler és a Gone Girl. Ennek a kettőnek odaadtam volna szinte az összes Oscart.

Idén se túl jó a mezőny. Nagy része tipikus egyszínészes oscarvadász film: Martian(ugyan tetszett, de erős hiányérzetem volt utána), Revenant. A the big short egész jó, a Mad Max kimondottan frissítő.Még a Creed is kimondottan jó lett, de ha a mezőny erős lenne, akkor tuti nem kap jelölést. Amik még jók az a Hateful Eight és a SW.
Sok filmet nem láttam még, de a Trumbo, Steve Jobs, Bridge of spies mind tipikus oscarvadásznak tűnik.

Minden összevetve az idei mezőny minden idők egyik leggyengébbje sztem. Tele van egyszínészes drámákkal, amik tipikusan az oscarra vadásznak és mindezek élén a The revenant. Kár h az ilyeneket díjazzák azok az idióták. Tavaly pl a Nightcrawler nem kapott semmit, miközben Gyllenhaal minden idők egyik legnagyobb színészi játékát rakta le az asztalra, a forgatókönyv és a rendezés is fergeteges. Hasonlóan a Gone Girl.
de fontos h a teljesen nézhetetlen Boyhood kapott egyet. Meg a Foxcatcher 5 jelölést, ami után a verdictünk nagyjából annyi volt h többé nem nézünk ettől a rendezőtől egy filmet sem és olyat sem, ahol Tatum főszereplő.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.25. 23:01:57

noname írta:
Amúgy visszatérve a Revenantre. Érdekes h itt milyen egyöntetű vélemény h remekmű. :-k A szűk baráti körömből, magamat is beleértve 3an láttuk és egyikünk se tartotta nagy számnak.
Én is barátokkal néztem, olyanokkal azért filmesügyben képben vannak, de semmiképp sem szakértők. Pl. szerintünk is nagyon erős látványban, de egyszerűen túl hosszú, túl sokáig van elhúzva. Plusz azért helyenként a szenvedés már komikussá válik. Valaki írta, hogy a film után a közönség csak ült a moziban pár másodpercig és érezni lehetett a hatást.
Ez nálunk abszolút nem így volt, pedig premier után egy nappal mentünk, fullba volt a mozi, de sokan már a filmközben kimentek. Majd amikor lejárt inkább voltak sóhajok, mint elégedettség. Pedig, ahogy befejeződik, és az utolsó szám is elég erős szerintem. A közepén volt egy elég jelentős rész, amit simán lehetett volna kukázni.

Amúgy engem nagyon zavar, hogy az Oscar-filmek nagy része, mintha direkt úgy "érezné", hogy az esélyeket nagyban javítja a film hosszúsága, és mindenképp 2 óra felett kell legyen a mozi - és így egy rakás film laposodik el.
Erre ellenpélda az említett Whiplash, ami kb. egy óra 50 perc, és úgy jó, ahogy van - de ha még 25 perccel hosszabb lenne, akkor az is teljesen ellaposodna.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.25. 20:05:36

Ezt nehéz lenne megmondani. Nyilván kedvfüggő is, de számomra egy filmnél nem a látvány a lényeg, hanem a hangulat. Továbbá történjen benne valami. Semmi se frusztrál jobban, mint amikor elkapják jól a hangulatot, de nem történik semmi. A kedvenc rendezőm Fincher. De Guy Ritchie és Tarantino is ott van szorosan mögötte.
Az utóbbi 2 évből a kedvenc filmjeim egyértelműen a Nightcrawler és a Gone girl.
A the revenant-nek számomra nem volt elég erős hangulata. A The hateful eight sokkal jobban bejött. Az se segít, hogy már kissé kezd elegem lenni Leo Oscarvadász filmjeiből. A Blood Diamond pl nem volt akkora Oscarvadász, mint ez, de inkább megnézem azt 10x, mint ezt még 1x.
A Fifa egy szégyen
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.25. 19:59:58

noname írta:
Amúgy visszatérve a Revenantre. Érdekes h itt milyen egyöntetű vélemény h remekmű. :-k A szűk baráti körömből, magamat is beleértve 3an láttuk és egyikünk se tartotta nagy számnak.
Milyen filmeket szeretsz? Ne a sablont mond (Forrest Gump, Keresztapa, Remény rabjai, Ponyvaregény)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.25. 19:50:10

Persze h nem. :wink: Még én is gondolkodtam rajta h betegyem oda. Inkább oda passzol.

Amúgy visszatérve a Revenantre. Érdekes h itt milyen egyöntetű vélemény h remekmű. :-k A szűk baráti körömből, magamat is beleértve 3an láttuk és egyikünk se tartotta nagy számnak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.25. 19:07:11

noname írta:Whiplash-hez egy kis szakvélemény

Szinte teljesen egyetértek a tanár módszereivel. Őt nem a diákok érdekelték, hanem a zene. Számára az ember másodlagos. Nem számít, ha 100 diákot az őrületbe kerget, miközben egyből kihozza a zsenit. Arra, akiket tönkretett senki se fog emlékezni, de ha egynek sikerül kiemelkedni, arra mindenki emlékezni fog és a zene, mint entitás jól járt. Enyhén szociopata hajlamai is voltak a tanárnak.
Maximálisan egyet értek vele.
A "modern" pedagógia szemlélet az, hogy erőltessük a középszert. Mielőtt valaki vitába száll velem, diplomás vegyészmérnök és pedagógus vagyok. Idén év végére a 2. modulom is meglesz vagyis rejtsétek el a kölykeiteket! :lol:
Tehát. A modern szemlélet az, hogy foglalkozzunk a lemaradt és gyenge képességű diákkal sokkal többet, mint azzal, aki esetleg sokra viheti. Ez egy hibás szemlélet. A középszert népszerűsíti, illetve azt, hogy csak akkor érhetsz valamit az életben, ha van diplomád. Az szóba se jön h neadjisten valaki megbukjon és olyan szakmát keressen, amihez érthet is.
Elég jó képességű diák vagyok/voltam és saját tapasztalatból mondom h az úgynevezett "tough love" sokkal jobban képes motiválni, kihozni valakiből a maximumot, mint a pátyolgatás. Told le a diákot, szívasd, ha nem melózik rendesen, állíts elé áthatolhatatlannak tűnő akadályt, utáljon meg, legyen motiváció számára a "bosszú is". Ha megvannak a képességei és kitartó/makacs, akkor túl lesz rajta. Kedvenc saját példám, amikor a fizikatanárom szívatott egy hónapig, mert kémia verseny miatt nem jártam előtte órákra. Bosszúból megoldottam az összes extra feladatot, amit az alatt az egy hónap alatt a többieknek adott. 5 egymást követő órán kaptam rá tízest és a fő okom nem az volt h bizonyítsak magamnak, hanem az h megmutassam annak a vén f***nak h nem akárkivel szórakozik.

Ha 1 sikeres karriere jut 100 olyan aminek a vége teljes depresszió lesz az szerintem nagyon nincs rendjén. Bőven nem fér bele , hogy beáldozzunk 100 embert csak azért mert talán lesz egy olyan aki maradandót tud alkotni.Az a tanár aki odáig juttat egy diákot , hogy az évekkel később megölje magát egy szociopata állat.
A hozzászólás másik részét átviszem az off topicba az inkább oda tartozik ( remélem nem gond).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.25. 16:34:36

nzxtpo írta: Nekem is tetszett a film, bár már rég láttam, de úgy emlékszem, hogy

inkább az volt pozitív, hogy amikor észrevette, hogy a sárcból mi jöhet elő, akkor félretette az eddigi sérelmeit, és itt értek közös nevezőre, hiszen mindkettőnek a zene az élete, és ott azon a bizonyos estén valami egészen elképesztőt tettek a zenében, a zenéért.

Az egyedüli nagy dolgot a srác vitte véghez . A tanár módszerei átmentek minden határon ( elsősorban nem a fizikai hanem sokkal inkább a pszichés részre gondolok) az a volt tanítvány se véletlenül lett öngyilkos. Az igaz , hogy Neimannból kihozta a zsenit viszont előtte több száz olyan gyerek lehetett akinek lehet az életét is tönkre tette. Ezért érzem erősnek , hogy a film végén úgy van beállítva mint aki végülis egy jó ember. A film után elolvastam egy cikket a rendezővel aki a forgatókönyvet is írta és ott elmondja , hogy ez a saját emlékein alapszik. Ő is ugyanúgy dobolni tanult és neki is volt egy hasonló tanára (ha esetleg érdekel) aki persze nem volt ennyire borzasztó , de hasonló felfogásban oktatott mint a filmbéli tanár. Tehát a rendező is elítéli ezt a fajta "tanítást" mégis nyitva hagyja a film végén ezt a kérdést. Nekünk nézőknek kell megválaszolni , hogy vajon meddig lehet elmenni a sikerhez vezető úton és van-e olyan határ amit már nem szabad átlépni és ha van akkor a tanár ezt megtette vagy sem. Érdekes film az egyszer biztos :D.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.25. 00:30:24

The Revenant

Ma végre eljutottam a moziba, nagyon vártam a filmet. Talán az nem spoiler, hogy a film végén mindenki némán ült még 5-10 másodpercig, ami elég nagy dicséret. Rég kaptam ehhez hasonló élményt a moziban.

Igazából azt kaptam, amit vártam, 2 és fél óra DiCaprio szenvedést (leegyszerűsítve). Nekem kicsit sok volt a flashback, így kevésbé éreztem a súlyát Glass tragédiájának, de ezt kivéve nagyon magával ragadott a film. A motiváció teljesen érthető volt és számomra nem volt a valóságtól elrugaszkodó az ábrázolás. Hardy is tetszett, de bennem hagyott űrt az alakítása.

A dialógusok viszont nekem egy kicsit butácskák voltak. Volt 20 sor szöveg, abból 10 az indián, 5 francia és 5 pedig angol nyelven volt. Nem lett volna ezzel baj, de nagyon egyszerűek voltak és ezzel nem keltették számomra a megfelelő hatást.

A film csodálatos helyen játszódik - tele veszéllyel -, a fényképezés szintén nagyszerű. Sokan mondják, hogy amit Leo művel a filmben az nem színészet, de miért ne lenne az? Számomra bőven megérdemelné erre (is) az Oscart, ismerve a kihívókat és azok alakításait (legalábbis legnagyobb részét).

Nem csak Hardyból, de a filmből is hiányoltam valamit. Valamit, amit nem tudok megfogalmazni, szimplán úgy éreztem a vetítés után és most is, hogy valami hiányzik. 8/10
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.24. 22:32:26

Alfa írta:Whiplash
Összeségében nem volt rossz film sőt nagy is tetszett viszont van egy dolog ami mellett nem nagyon tudok szó nélkül elmenni.

Én nagyra értékelem azokat az embereket akik emberfeletti teljesítményt nyújtanak azért , hogy elérjék az álmaikat. Neimann karaktere előtt is le a kalappal mert amennyit küzdött és legfőképp szenvedett az elképesztő. J.K. Simmons ami leművel az valami zseniális , meg is érdemelte érte az Oscart. DE most jön az ami nekem nem annyira tetszett. A végén amikor Neimannból előjön a világklasszis a tanár egy zseninek tűnik aki kihozta belőle azt amire más nem lett volna képes. Na és ez az ami nincs túlságosan rendjén. Nem vagyok liberális úgyhogy nem kezdek el hőzöngeni ha azt hallom , hogy egy tanár kemény bánt egy tanítványával viszont nyilvánvaló , hogy a filmben Fletcher bőven átlépi a határokat. Én úgy éreztem , hogy a film végig "játszott" velem és egyszer úgy állította be a tanárt mint egy szociopata aztán kicsit mérsékelte és elakarta velem hitetni , hogy igazából nem is olyan tanár illetve motivátor és minden lépésének megvan az oka. A végén pedig nekem úgy tűnt , hogy a film valamilyen szinten pozitívan ítéli meg a tanár munkásságát .Nem úgy állította be mint az embert aki rájött , hogy végig rossz úton járt.
Akik látták azoknak is ez jött le a végén vagy csak én látom máshogy ?
Nekem is tetszett a film, bár már rég láttam, de úgy emlékszem, hogy

inkább az volt pozitív, hogy amikor észrevette, hogy a sárcból mi jöhet elő, akkor félretette az eddigi sérelmeit, és itt értek közös nevezőre, hiszen mindkettőnek a zene az élete, és ott azon a bizonyos estén valami egészen elképesztőt tettek a zenében, a zenéért.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.24. 21:55:56

Whiplash
Összeségében nem volt rossz film sőt nagy is tetszett viszont van egy dolog ami mellett nem nagyon tudok szó nélkül elmenni.

Én nagyra értékelem azokat az embereket akik emberfeletti teljesítményt nyújtanak azért , hogy elérjék az álmaikat. Neimann karaktere előtt is le a kalappal mert amennyit küzdött és legfőképp szenvedett az elképesztő. J.K. Simmons ami leművel az valami zseniális , meg is érdemelte érte az Oscart. DE most jön az ami nekem nem annyira tetszett. A végén amikor Neimannból előjön a világklasszis a tanár egy zseninek tűnik aki kihozta belőle azt amire más nem lett volna képes. Na és ez az ami nincs túlságosan rendjén. Nem vagyok liberális úgyhogy nem kezdek el hőzöngeni ha azt hallom , hogy egy tanár kemény bánt egy tanítványával viszont nyilvánvaló , hogy a filmben Fletcher bőven átlépi a határokat. Én úgy éreztem , hogy a film végig "játszott" velem és egyszer úgy állította be a tanárt mint egy szociopata aztán kicsit mérsékelte és elakarta velem hitetni , hogy igazából nem is olyan tanár illetve motivátor és minden lépésének megvan az oka. A végén pedig nekem úgy tűnt , hogy a film valamilyen szinten pozitívan ítéli meg a tanár munkásságát .Nem úgy állította be mint az embert aki rájött , hogy végig rossz úton járt.
Akik látták azoknak is ez jött le a végén vagy csak én látom máshogy ?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.24. 00:44:26

kanty írta:The revenant

Nagyon szép film, tényleg, de egy 30 percet simán ki lehetett volna vágni belőle. Érdemes megnézni moziban, mert látvány szempontból nagyon ott van, és DiCaprio mindenét szanaszét szenvedi.
Viszont volt egy pillanat, ami nekem már sok volt, mert értem én, hogy a hatáskeltés a fontos, de azért teljesen hülyének nem kell nézni a nézőt, és nem kell a fejébe verni hétezerszer, hogy ez egy szenvedős film. Orbitális nagy közhely, de a kevesebb több lett volna.
Ja és Leo megkapja az Oscart.
Én is most jöttem a moziból, nagyon adta nekem. Látványra meg főleg. A közepén tényleg volt egy 20 perc, ami unalmasabb volt, de összességében tetszett. Leo nagyot alakít benne, szerintem is megkapja az Oscart, de meg is érdemli.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.23. 21:44:08

The revenant

Nagyon szép film, tényleg, de egy 30 percet simán ki lehetett volna vágni belőle. Érdemes megnézni moziban, mert látvány szempontból nagyon ott van, és DiCaprio mindenét szanaszét szenvedi.
Viszont volt egy pillanat, ami nekem már sok volt, mert értem én, hogy a hatáskeltés a fontos, de azért teljesen hülyének nem kell nézni a nézőt, és nem kell a fejébe verni hétezerszer, hogy ez egy szenvedős film. Orbitális nagy közhely, de a kevesebb több lett volna.
Ja és Leo megkapja az Oscart.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése