Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.14. 21:00:17

noname írta:Megérdemli a realizmusáért a tiszteletet a The revenant, de nehogy már ezért Oscart kapjon. :lol:
Ha kapni fog, akkor aligha a forgatása miatt kap majd.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 20:53:45

zola8787 írta:
Bob_Marley írta: A visszatérőt nem láttam, nem is izgat megmondom őszintén
Ennél a filmnél nem tudok olyan alkotást mondani, amit érdemesebb moziban nézni, még az Avatart sem.
Szerinted láttam az Avatart? :D Látvány nálam szinte az utolsó egy filmnél, úgyhogy moziba se azért megyek, mert hogy hú. A sztori amúgy érdekes, s a küzdeni akarás nagyon is olyan, amit szívesen nézek meg, de nem vagyok DiCaprio fan, hogy elmenjek érte moziba. Smucig vagyok, meg nincs ilyenekre időm. :D Lehet egyszer megnézem, de annyira nem izgatott fel a film, hogy ezért egy egész estés programot rááldozzak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 20:49:03

Költői túlzásnak hívják. :wink:

Amúgy meg nem a CGI-ra utaltam. A kameramunka a leg-elismerendőbb aspektusa a filmnek, hiszen egy kamerával a kézbe tényleg nem könnyű az erdei terep, de nem épp egy hőstett leforgatni az ilyet. Megmártózott Leo a jéghideg vízben, de garantálom h várta a luxuskamion 2 fával arrébb. :wink:
Attól mert mindenki úgy tálalja, hogy a The revenant forgatása egy valóságos hőstett, attól még nem látom mivel volt nehezebb leforgatni, a The hateful eight-et, ami kevesebb, mint harmad annyi pénzből készült.

Megérdemli a realizmusáért a tiszteletet a The revenant, de nehogy már ezért Oscart kapjon. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.14. 20:45:00

noname írta:Pont az ilyenek miatt lettek túlsztárolva olyan filmek, mint a számomra nézhetetlen Boyhood. Oscart kapni a koncepcióra. :lol:
A Sráckort én sem szerettem, de a legkevésbé sem sajnálom tőle a díjakat. 12 éven keresztül készítették, ilyen művészi értéket nem sok film képvisel, az Akadémiának meg nem a közönségfilmeket kell díjaznia, hanem az ilyen alkotásokat. A mainstream filmeknek az MTV meg hasonlók osztogatják a szobrokat...
noname írta:Mellesleg a Mad Max-ben túlnyomórészt nem CGI effektek vannak, tehát ameddig a The revenantba annyi volt az embert próbáló h ne nyelje le a földet Di Caprio, addig a Mad Max kaszkadőrcsapata heteket edzett 1-1 pár perces jelenethez.
Hasonlóan a The hateful eight se greenscreen előtt lett forgatva.
Tisztában vagyok a Mad Max forgatásával. Több tényező miatt csúsztak egy csomót pl. az ausztrál sivatagban sem készíthették az esős idő miatt. A járműveket is felépítették, több mint 100-at stb. A maga nemében elképesztő teljesítmény, de Inarrituéké is bőven megsüvegelendő:

A Revenant forgatása közel sem annyiból állt, mint aminek beállítod. A megfelelő fényviszonyokat ki kellett várni az eleve téli forgatásoknál, mivel nem díszletekkel, hanem valódi helyszíneken dolgoztak így el is kellett jutni oda (a hegyi, havas tájak alapján gondolhatod, milyen kellemes utak voltak) ami napi 1-2 óra volt. A forgatás több hónapon keresztül szintén csak napi 1-2 óra lehetett éppen a fényviszonyok miatt.

A zord tájak gyönyörűek, csak éppen piszkosul kellemetlen pl. a kanadai -25 °C-ban forgatni... Nem csoda, hogy egy csomóan elhagyták a forgatást. A mexikóival szemben szinte bármelyik másik rendező felcsapta volna a zöld hátteret, aztán ingyen büfé és CGI ezerrel.

A hateful Eightben meg a bővített változatban van max. 40 perc havas totál, a többi a lovaskocsiban, vagy a fogadóban játszódott. Persze az is szép, csak ebből a szempontból arányaiban sehol sincs A visszatérőhöz.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.14. 20:25:58

noname írta: Mellesleg a Mad Max-ben túlnyomórészt nem CGI effektek vannak, tehát ameddig a The revenantba annyi volt az embert próbáló h ne nyelje le a földet Di Caprio, addig a Mad Max kaszkadőrcsapata heteket edzett 1-1 pár perces jelenethez.
azért ez erős, ne viccelj már. egyedül a medve volt cgi, meg egy csorda állat azt hiszem, ennyi.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 20:19:51

danianevem írta: Ráadásul már csak a koncepció (valódi helyszínek, természetes fények és embert próbáló forgatási körülmények) miatt megérdemli a sok jelölést, mert még a Mad Max elkészítése is jóval egyszerűbb volt.
Pont az ilyenek miatt lettek túlsztárolva olyan filmek, mint a számomra nézhetetlen Boyhood. Oscart kapni a koncepcióra. :lol:
Mellesleg a Mad Max-ben túlnyomórészt nem CGI effektek vannak, tehát ameddig a The revenantba annyi volt az embert próbáló h ne nyelje le a földet Di Caprio, addig a Mad Max kaszkadőrcsapata heteket edzett 1-1 pár perces jelenethez.
Hasonlóan a The hateful eight se greenscreen előtt lett forgatva.

Amikor valaki a koncepció miatt dicsér egy filmet, az nálam annyit jelent: mindenki dicséri, beállok a sorba én is.

Számomra nagy csalódás volt a film. Szép természeti képek mellett kb annyiról szól az egész h Leo kapjon már egy Oscart.

A legfőbb hatás, amit a The revenant hozott nálam annyi volt h megbántam h nem az Into the wild-ot néztem meg inkább 3adjára. :lol:

És a félreértések elkerülése végett, nem vagyok nagy Mad Max fan, de a Mad Max egy SZÓRAKOZTATÓ film volt. Ennyi. Az év akciófilmje, semmi több. A The hateful eight egy nagyon hangulatos film volt. Hosszú időre be vagy te is zárva pár erős egyéniséggel rendelekező karakterrel egy érdekes korban, mindez Tarantino-val megfűszerezve.
Creed a Rocky filmek kedvelőinek nagyon be fog jönni. Profi munkát végeztek.

Az idei felhozatal amúgy sztem kimondottan gyenge lett. Kiemelkedő film szerintem nincs. Maximum a The hateful eight, ami felkerül a toplistámra, de éppen hogy. Még ugyan sok filmet nem láttam, de tavaly: Nightcrawler, Interstellar, Gone Girl, kellemes meglepetésnek meg ott volt a Whiplash.
A Fifa egy szégyen
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.14. 20:04:39

Bob_Marley írta: A visszatérőt nem láttam, nem is izgat megmondom őszintén
Ennél a filmnél nem tudok olyan alkotást mondani, amit érdemesebb moziban nézni, még az Avatart sem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.14. 19:48:47

Saul fiának én is nagyon szurkolok. Nekem tetszett, az ilyen témájú filmeket mindig külön figyelem.

Morricone legjobb zene már megkaphatná. :D Ha jól tudom eddig mindig csak jelölve volt. (?)
A visszatérőt nem láttam, nem is izgat megmondom őszintén, de biztos fog kapni (legjobb zene. :D ) . Viszont szerintem Leonardo Di Caprio-nak paradox módon jól is jön, hogy mindig lecsúszik, mert még inkább ellehet adni a következő filmjét. Hogy na majd most, meg ez most tényleg olyan stb.

Szombatra megvettük a jegyeket az Aljasra, kíváncsian várom. Remélem Tarrantino nem fog velem kicseszni, mert nagyon fel vagyok spanolva. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.14. 19:41:26

noname írta:A The revenant röhejesen túlértékelt. Idei filmek közül nálam a Mad max, a SW és a The hateful Eight is magasan veri. A The big short-ot pedig még meg se néztem. Remélem kap Di Caprio egyet végre és annyi.

Amúgy pozitív meglepetés Stallone jelölése. Megérdemli, hiszen az új Rocky/Rambo filmek kimondottan jók lettek, de meglepett.
Ha a The revenant röhejesen túlértékelt, akkor a Max Max micsoda? :lol: Egyik filmnek sincs ott a helye a legjobb filmek listája között.

Legjobb film: Kémek hídja

Legjobb rendező: Alejandro González Iñárritu, A visszatérő

Legjobb férfi főszereplő: Leonardo DiCaprio, A visszatérő

Legjobb férfi mellékszereplő: Tom Hardy, A visszatérő

Legjobb eredeti forgatókönyv: Agymanók

Legjobb animációs film: Agymanók

Legjobb látványtervezés: A visszatérő

Legjobb fényképezés: A visszatérő és a Mad Max: A harag útja, de azért mondom az elsőt, mert nagyobb kihívás volt

Legjobb jelmez: A visszatérő

Legjobb vágás: Mad Max: A harag útja

Legjobb smink: A visszatérő, Siân Grigg (Duncan Jarman and Robert Pandini)

Legjobb zene: Aljas nyolcas

Legjobb vizuális effektek: Mad Max: A harag útja

Mondom ezt ugye DiCaprio fanként (de tovább látok az orromnál) és úgy, hogy szerintem a Mad Max és fos semmi, csak ugye jó a látványvilága.

Csöppet egyhangú lett :lol:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.01.14. 19:35:14

Azért ne feledkezzünk meg a Saul fiáról. A kígyó ölelése belerondíthat, mivel tartalmasabb, jobb film, de közel sincs akkora támogatása, így talán itt is meglesz a szobor.
noname írta:A The revenant röhejesen túlértékelt.
Nem az. Nagy vászonra készítették, ott tökéletesen működik. Ráadásul már csak a koncepció (valódi helyszínek, természetes fények és embert próbáló forgatási körülmények) miatt megérdemli a sok jelölést, mert még a Mad Max elkészítése is jóval egyszerűbb volt. Inarrituék eszméletlen elköteleződésről tettek tanúbizonyságot, az Akadémiának az ilyet is illik értékelni. Más kérdés, hogy én a díjak szempontjából is 5-6 szobor várományosának tartom, részint, mert remek film, részint meg szimplán nem volt normális kihívója.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 19:13:09

A The revenant röhejesen túlértékelt. Idei filmek közül nálam a Mad max, a SW és a The hateful Eight is magasan veri. A The big short-ot pedig még meg se néztem. Remélem kap Di Caprio egyet végre és annyi.

Amúgy pozitív meglepetés Stallone jelölése. Megérdemli, hiszen az új Rocky/Rambo filmek kimondottan jók lettek, de meglepett.
A Fifa egy szégyen
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.14. 19:00:21

Rickman :(
The Revenant 10/10 gyerekek, menjetek rá moziba, megéri. 12 Oscar jelölés... a felét remélem minimum megkapja, Leoval és Hardyval az élen :D
Kép
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.01.14. 17:25:48

Meghalt Alan Rickman, mindenki Piton professzora. :(
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.14. 16:52:37

soadroli írta:új Triple 9 trailer. még mindig badass :D
Azt hiszem engem kilóra megvett, de nagyon. :shock:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2016.01.14. 08:21:11

új Triple 9 trailer. még mindig badass :D
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.14. 07:47:32

Végre valaki, akinek tetszett a film. :D
Ezt tartom a leghangulatosabb Tarantino filmnek. A hossza egyáltalán nem zavaró, sőt, csak hozzátesz a hangulathoz.
A Fifa egy szégyen
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2016.01.14. 01:03:09

8) Aljas 8-as

Srácok nem tudom kinek miért nem tetszett ez az újabb Tarantino gyöngyszem, aki bírja Quentin bácsi filmjeit, ez teljesen hozza a szintet. 100%osan. Elröpült ez a majdnem 3 óra, úgy volt tökéletes ahogy. Samuel L Jackson és Kurt Russel iszonyat vitte a hátán az egészet, a párbeszédek kicsit sem voltak rosszabbak mint bármelyik másik filmjében, ismételten nagyon jól ötvözte az abszurditást a humorral, szóval 100% vegytiszta Tarantinot kaptam, nagyon jó és két tökéletes karakterrel (S.L.Jackson,Russel) a többiek csak szimplán jók voltak, ill a csaj is kiemelkedett még.

Szóval minden percét megérte!

Azt lehet tudni,hogy mikorra tervez új filmet Tarantino?
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.01.13. 13:33:44

Tegnap néztem meg a Straight Outta Compton-t és hát mit ne mondjak, többet vártam. :x

Ahhoz képest, hogy mekkora hype volt körülötte a színészek és a történet kialakítása sem győzött meg.

Azért egy 2 és fél órás filmtől elvárnám, hogy mutassa be jobban a NWA felemelkedését, ne csak 2-3 jelenetet szánjon rá. A film nagy része kimerült a szerződések okozta cirkusz bemutatásában.
Látta innen valaki a filmet?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.11. 22:30:28

P.U.Y.O.L. írta:
Tim írta:Sejtem hogy nagyjából hány embert fog érdekelni,de csak azért is :
Lesz Deadwood-film! Előtte persze nézzétek meg a sorozatot. Ilyesmire számíthat aki nem ismeri:https://www.youtube.com/watch?v=bTWNBYFQ2LU
Engem meggyőztél!!! :D

Más: bár én nem igazán játszottam vele, de szeretem az ilyen filmeket, úgyhogy nálam ez várós lesz: World of Warcraft
Decemberben meg jön a Ubisoft stúdiótól (Prince of Persia, 2010) az Assasin's Creed Fassbenderrel. A Blizzard pedig saját stúdiót alapított Nick van Dyke-kal, szóval jönni fognak onnan is a filmek. Először a Call of Duty , ami lehet, hogy trilógia lesz. Utána úgy néz ki a Starcraft, de ez még bizonytalan, plusz a CoD sikerétől is függ.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.11. 22:14:48

Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.01.11. 22:05:17

Tim írta:Sejtem hogy nagyjából hány embert fog érdekelni,de csak azért is :
Lesz Deadwood-film! Előtte persze nézzétek meg a sorozatot. Ilyesmire számíthat aki nem ismeri:https://www.youtube.com/watch?v=bTWNBYFQ2LU
Engem meggyőztél!!! :D

Más: bár én nem igazán játszottam vele, de szeretem az ilyen filmeket, úgyhogy nálam ez várós lesz: World of Warcraft
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.01.11. 21:49:20

Sejtem hogy nagyjából hány embert fog érdekelni,de csak azért is :
Lesz Deadwood-film! Előtte persze nézzétek meg a sorozatot. Ilyesmire számíthat aki nem ismeri:https://www.youtube.com/watch?v=bTWNBYFQ2LU
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2016.01.11. 19:45:09

Chino írta:
BarcaPamp írta:Tegnap láttam Tarantino új filmjét, az aljas 8-ast. Aki meg akarja nézni, készüljön fel 2 és fél óra tömény dialógusra (Tarantino stílusban-minőségben), és a végén 20 perc akcióra. "Kicsit" több akció elfért volna benne szerintem, és másfél órásra is simán meg lehetett volna csinálni a fimet, kár volt ilyen hosszúra húzni.

Még így is majdnem a több. mint 180 perces verziót mutatták be. Nem lesz korszakos alkotás, de egynek elmegy Tarantino-film, egy kis 10 kicsi négerrel fűszerezve. A dialógusok és a monológok számomra felemásak voltak. Volt ami nagyon ült és van bőven idézési-faktor, ugyanakkor sok volt köztük a vontatott, unalmas rész és nem a film hossza miatt. Tim Roth egy kicsit csalódás volt, gyakorlatilag belekényszerítették egy Christop Waltz szerepbe. Sam Jackson hozta amit tud, de igazán Walton Goggins és Jennifer Jason Leigh aki igazán tetszett.
Mindenképp megéri beülni rá, de kicsit pofátlanság volt 70 mm-es formátumot választani egy ilyen kamara-westernre. És ne féljen senki szinkronnal megnézni, jól eltalálták.
Tegnap megnéztem én is a filmet és háááát, kicsit karcsú lett szerintem. Időnként tényleg nagyon vontatott, számomra indokolatlanul elnyújtott vágások, picit lapos történet a brutál hossz mellett. Imádom szeretem Tarantinot, továbbra is a kedvenc rendezőm, de ez most egy pöttyet mellément nekem.

Tim Roth meg gondolom azért kellett, mert Waltz nem ért rá, láthatóan pedig rá lett írva a karakter. Roth letolta a dolgot, de gyakorlatilag lekoppintotta a Django Waltz-át... Mondjuk CW meg egy az egyben ott folytathatta volna tovább a művészetet, még átöltöznie sem kellett volna kb. :D

A szövegek rendben voltak, de valamiért nekem ebben is kicsit erőtlen volt Quentin. Korahű meg minden, vicces és trágár, szóval adta magát a rendező, de kicsit unalmasak voltak a párbeszédek is néha.

Szóval nem rossz, de azért kicsit kevés lett ez most nekem...

Azért az nagyon beütött, ami még az előzetesben is volt, hogy Sam Jackson kérdezi: "Beindult a fantáziája?" Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen sztori után kérdezi be ezt :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.11. 18:09:43

BarcaPamp írta:Tegnap láttam Tarantino új filmjét, az aljas 8-ast. Aki meg akarja nézni, készüljön fel 2 és fél óra tömény dialógusra (Tarantino stílusban-minőségben), és a végén 20 perc akcióra. "Kicsit" több akció elfért volna benne szerintem, és másfél órásra is simán meg lehetett volna csinálni a fimet, kár volt ilyen hosszúra húzni.

Még így is majdnem a több. mint 180 perces verziót mutatták be. Nem lesz korszakos alkotás, de egynek elmegy Tarantino-film, egy kis 10 kicsi négerrel fűszerezve. A dialógusok és a monológok számomra felemásak voltak. Volt ami nagyon ült és van bőven idézési-faktor, ugyanakkor sok volt köztük a vontatott, unalmas rész és nem a film hossza miatt. Tim Roth egy kicsit csalódás volt, gyakorlatilag belekényszerítették egy Christop Waltz szerepbe. Sam Jackson hozta amit tud, de igazán Walton Goggins és Jennifer Jason Leigh aki igazán tetszett.
Mindenképp megéri beülni rá, de kicsit pofátlanság volt 70 mm-es formátumot választani egy ilyen kamara-westernre. És ne féljen senki szinkronnal megnézni, jól eltalálták.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.11. 17:31:28

Közel sem láttam az összes jelölt filmet, sőt. De a Creed-et igen, és Stallone bár nem volt rossz, de azért meglepett, hogy végül ő kapta a díjat. Persze nosztalgiából lenyomta, és aki a Rocky-t szereti, annak az alakítása be fog jönni, de azért az agyam nem dobtam el tőle.
A film pedig kicsit csalódás volt nekem. Előtte csak azt lehetett olvasni, hogy a főszereplő csávó csomót bokszolt, hogy minél hitelesebb legyen a játéka, de ez a bunyójeleneteken nem igazán látszott meg.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése