Zenék

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.19. 20:56:47

Igazad van, egy hétig linkelhetnék SOAD videókat :D

System of a Down - Deer Dance

Kicsit gyorsabb, mint az album verzió, de Daron nagyon eltolja a szólót :D

Ezen a koncerten egyszerűen tökéletes volt nemtom mi, de akármelyik szám jobb itt, mint az albumon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.19. 20:43:48

davi10 írta:Micsoda?? Hogy találni? Régóta legeslegkedvencebb együttesem :D
Aszittem egyedül vagyok, de láttam, talán soadrolinak is innen jön a neve?

Serjzsel nincs bajom, de zenészként Daront (a gitárost) többre tartom, neki, amikor 2006-ban feloszlottak új bandája lett Johnnal (a dobos).
Ha nem ismered, akkor csekkold le őket Scars on Broadway a banda neve. Nem egy System, de a lassú számaik nagyon bejönnek.

Azt vágod, hogy 2011 óta újra turnézik a SOAD? Mondjuk Serjnek elég gyenge hangja lett, de azért ha csak egyszer jönnének Magyarországra tuti, hogy kimennék rájuk.

És hogy ne legyen off, berakom az egyik leghíresebb számukat:
System of a Down - Chop Suey
Sosem maradsz magadra, cimbora! :wink: :twisted:

A Scars on Broadwayt már nekem is ajánlották, de még nem ástam bele magam a zenéjükbe, de előbb-utóbb arra is sor kerül majd! :)

Amúgy igen, hallottam, hogy újra turnéznak. Az biztos, hogy én is valahogy is, de eljutnék a koncertre, ha megtisztelnének minket vele, hogy ellátogatnak hozzánk! :P

Systemtől aztán lehetne linkelni bőven, de miután kiválasztottad a kedvenc számomat tőlük, egy fonákossal válaszolnék rá! :twisted: :D
Toxicity
2:40-től halál. :twisted: Bár az is amit végig leművel John Dolmayan, az bizony k...a epic!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.19. 20:34:42

Rinku írta:
Úgy gondolom, azért találni itt is bőven System of a Down fant, és azt is gondolom, hogy Serj Tankian szólókarrierjét is nyomon követik sokan. :) Ha esetleg mégsem, mert talán nem is tudtak erről, vagy csak szimpatizálnak a SOAD néhány populárisabb zenéivel és ezáltal Serjzsel is, akkor azt hiszem nekik tetszeni fog ez a néhány zene! :) Nagyon bírom a srácot, az igazi elvont előadóművész mintája, aki a köznép számára katyvasznak és zavarodottnak tűnő zenét játszik, másoknak fel sem tűnő komoly háttértartalommal, ami egyszerre jelenik meg a képi és hangi ábrázolásban.
Empty Walls
Lie Lie Lie
Saving Us
Baby
Micsoda?? Hogy találni? Régóta legeslegkedvencebb együttesem :D
Aszittem egyedül vagyok, de láttam, talán soadrolinak is innen jön a neve?

Serjzsel nincs bajom, de zenészként Daront (a gitárost) többre tartom, neki, amikor 2006-ban feloszlottak új bandája lett Johnnal (a dobos).
Ha nem ismered, akkor csekkold le őket Scars on Broadway a banda neve. Nem egy System, de a lassú számaik nagyon bejönnek.

Azt vágod, hogy 2011 óta újra turnézik a SOAD? Mondjuk Serjnek elég gyenge hangja lett, de azért ha csak egyszer jönnének Magyarországra tuti, hogy kimennék rájuk.

És hogy ne legyen off, berakom az egyik leghíresebb számukat:
System of a Down - Chop Suey
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.19. 20:20:51

Rinku írta:Hinder mennyire ismerős? :) Nagyon jó dallamos hard rockot játszanak és van rengeteg, az ember érzékenyebb részét érintő zenéjük is. :) Egyszerűen egy élmény hallgatni az albumaikat, az ilyen remek, modern hard rock zenekarokat hiányolok a zenei a palettáról nagyon, de most legalább bővült egy a kis lita még egy taggal! :P Lemezek közül igaz nem jött ki sok, de az a kevés is igen magas színvonalú, remek zenékkel! :twisted:
Fú, azt hiszem új kedvencem van

"Sounds like Bon Jovi and Nickleback had a sexy baby." Ennél több nem is kell :D
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.19. 20:06:16

Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2012.03.19. 11:46:23

Rinku írta:Hinder mennyire ismerős? :)
Nem ismertem, de tényleg faja. Gyorsan le is húztam mindkét albumukat és ma azt hallgatom majd melóban. :wink:

Szerk.
Gyorsan végig is pörgettem a zenéket. Tetszetős. Főleg hogy az énekes hangja sokszor tisztára Chad Kroeger. Némelyik zenében is felfedezek egy kis Nickelback összecsengést, de ez inkább pozitív. :)
Kösz az ajánlást.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.18. 21:05:54

Hallottam már akkor amikor először leadták este 11-kor az mr2-őn kíváncsi voltam rá és meghallgattam.Nem igazán kedvelem Denizt de ezen az albumon eltalált egy két dolgot számomra.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.18. 20:50:21

albicelesteX írta:http://www.youtube.com/watch?v=M1wTYen8kEk

Erre a számra vagyok a legkíváncsibb...
Hallgasd meg az akusztik verziót:

http://www.youtube.com/watch?v=AGCBamIerFU

50:40-től van a Szivárvány, de a teljes műsor nagyon ajánlott, nálam ez pörög mp3-mon folyamat. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.18. 20:43:16

http://www.youtube.com/watch?v=M1wTYen8kEk

Erre a számra vagyok a legkíváncsibb...
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.18. 20:40:03

lui1698 írta:
albicelesteX írta:Nincs meg valakinek Deniz-Eufória album?
Engem is érdekelne, aki tud linket hozzá a dobjon egy pü-t legyen szíves. :wink:
Úgy szint jöhetne ide is.. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.18. 18:38:11

albicelesteX írta:Nincs meg valakinek Deniz-Eufória album?
Engem is érdekelne, aki tud linket hozzá a dobjon egy pü-t legyen szíves. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 16:43:00

Hinder mennyire ismerős? :) Nagyon jó dallamos hard rockot játszanak és van rengeteg, az ember érzékenyebb részét érintő zenéjük is. :) Egyszerűen egy élmény hallgatni az albumaikat, az ilyen remek, modern hard rock zenekarokat hiányolok a zenei a palettáról nagyon, de most legalább bővült egy a kis lita még egy taggal! :P Lemezek közül igaz nem jött ki sok, de az a kevés is igen magas színvonalú, remek zenékkel! :twisted:
One Night Stand
Use Me
Loaded and Alone
Up All Night
All American Nightmare


Úgy gondolom, azért találni itt is bőven System of a Down fant, és azt is gondolom, hogy Serj Tankian szólókarrierjét is nyomon követik sokan. :) Ha esetleg mégsem, mert talán nem is tudtak erről, vagy csak szimpatizálnak a SOAD néhány populárisabb zenéivel és ezáltal Serjzsel is, akkor azt hiszem nekik tetszeni fog ez a néhány zene! :) Nagyon bírom a srácot, az igazi elvont előadóművész mintája, aki a köznép számára katyvasznak és zavarodottnak tűnő zenét játszik, másoknak fel sem tűnő komoly háttértartalommal, ami egyszerre jelenik meg a képi és hangi ábrázolásban.
Empty Walls
Lie Lie Lie
Saving Us
Baby


És akkor végére egy kis indie rock is legyen, mozogjunk rugalmasan a rock világán belül a stílusjegyek között! :wink: A Franz Ferdinandet említeném még meg ebben az ajánlásban. :) Kicsivel az ezredforduló után alakult együttes, színtiszta independient rockot játszó banda, kellemes és jó zenéik vannak, de azért tudnak adni a bulinak ők is! :) Remélem élvezni fogjátok! :wink:
Take Me Out
Jaqueline
Walk Away
Michael
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.18. 12:33:23

Nincs meg valakinek Deniz-Eufória album?
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.17. 21:44:26

The Smashing Pumpkins - Cherub Rock
Mekkora zene ez te jó ég :)
Nem is emlékszem mikor hallottam legelőször, mert hát 3 évvel idősebb nálam ez a szám, de pár éve mikor meghallottam a gh3-ban majd kiugrottam a bőrömből :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.17. 19:03:36

Komám, ezért megérdemelnél tőlem egy Gibson SG-vel való medvepuszit! :lol: :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.17. 18:33:14

"And my heart will leave you never."
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.03.17. 18:13:58

Rinku írta:Srácok, skaval hogy álltok? :wink: Én nagyon szeretem, olyanokat lehet a ska zenékre táncolni! :wink: A Pannonia Allstar Ska Orchestra /PASO/ Hegyalján mindig jó bulit csinál, igazi fesztiválra való együttesek a ska bandák! :P

Kingston Cruisers - Rockin' It Right
PASO - Budapest
PASO - Mo'Fyah
PASO - Tell Me Why
Skafunderz - Move It
Skafunderz - Szép emlék


Na és a végére egy érdekes fúzió: :)
Ska-P - Niño Soldado
Ska-P - La Estampida
Ska-P - Mis Colegas
Ska-P - Intifada
Mindegyiket nagy kedvenc. Ska-P koncertre pedig nagyon elmentem volna, Ska-Pécsen voltam már (Ska-P Tribute Band), az is ütős, de még sok magyar csapat van, ami jó.
SKAtch - Köszönöm nem
Bőgőmasina - Guns Of Brixton
SKAtch - Kozák
Skaballeros - Lepkés
Kutyával Őrzött Terület - Felügyelő a Jax
Testi Egyenleg Ska Kollektíva-Lárva
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.17. 18:09:44

detabarca írta:...
Ej, de kár! :? Remélem csak tartanak egy kis szünetet és nem oszlottak fel! :? Igen nagy kár lenne, nagy nagy nagy kár!

Ezt a zenét meg nem hallottam még, de nagyon tetszik! :P Köszönöm az ajánlást! :wink:

Afroman - 'Cause I Got High
Ez meg mekkora chill out zene! :lol: Nagyon, de nagyon ritkán hallgatok ilyet, abszolút nem jellemző rám, de ezen behalok! :wink: Ismerem azóta, hogy megnéztem a Jay és Néma Bob visszavágot és a mai napig röhögök, ha benyomja valaki! :D Az a dalszöveg benne, hát gyerekek, k.rva kész! :lol: Tök mindegy mi lesz, be lesz tépve, mint az atom... :lol: Meg az a méteres kozákágyú, amit Néma Bob elővesz a dzsekije alól ááá! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2012.03.17. 18:15:35-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.17. 17:57:55

Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2012.03.17. 17:56:00

Rinku írta: Én nagyon kedvelem a Ska-P-t, remélem mihamarabb eljutok majd egy koncertjükre, baromi jó hangulatot csinálnak, ahogy hallottam és látom a koncertfelvételeken! :P
Óóó, appa! Sajnálom hogy el kell keserítselek -minden téren egyezik a zenei ízlésünk barátom- , de őket már aligha fogod élőben hallani. Kedvenc bandám 2008as megújulása után még két évig turnézott és koncertezett, többek között a 2010-es Szigeten (fergeteges hangulatot keltve, többek szerint a legjobb koncert volt), de 2011-ben már csak egy februári Sevillai koncertjük volt... :(
Kevés infót hallani és találni róluk, de a hivatalos oldalukon sincsenek turné időpontok. Nem merem kijelenteni, h végleg befejezték, de ez is benne van a pakliban.
Ha esetleg valakinek van friss infója az ne habozzon!

Ja és ne tudom ismered-e, nekem a másik kedvenc Ska bandám a Talco. Hangzásban nagyon közel állnak a spanyolokhoz.

Talco - Tortuga
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára detabarca 2012.03.17. 18:04:41-kor.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.17. 17:40:24

Aki szereti az SHM-et annak ajánlanám: http://www.youtube.com/watch?v=4P6vT3oWr-Y
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.17. 17:23:17

Srácok, skaval hogy álltok? :wink: Én nagyon szeretem, olyanokat lehet a ska zenékre táncolni! :wink: A Pannonia Allstar Ska Orchestra /PASO/ Hegyalján mindig jó bulit csinál, igazi fesztiválra való együttesek a ska bandák! :P

Kingston Cruisers - Rockin' It Right
PASO - Budapest
PASO - Mo'Fyah
PASO - Tell Me Why
Skafunderz - Move It
Skafunderz - Szép emlék


Na és a végére egy érdekes fúzió: :)
Ska-P - Niño Soldado
Ska-P - La Estampida
Ska-P - Mis Colegas
Ska-P - Intifada


Ska-punkot játszanak, ebből is adódik a nevük. :) Igen, sokakban felmerül a kérdés, hogy zenei minőségben, hangszerekben és eleve a műfaji felfogásban egymással ha nem is szemben álló, de egymástól igencsak eltérő műfajt hogy lehet úgy összehozni egy fúzióba, hogy az még jó is? Hát így! :D :wink: A hagyományos ska hangszerekkel dolgoznak, de mellé még behozzák a szóló-, basszus- és ritmusgitárokat. :) Zeneileg a ska dominál, de dalszövegekben szinte teljesen a punk eszmék jönnek elő. Érdekes elgondolás a zenekar, hogy pont ilyet és így játszanak, de szerethető kis banda, úgy vélem! :wink:
Én nagyon kedvelem a Ska-P-t, remélem mihamarabb eljutok majd egy koncertjükre, baromi jó hangulatot csinálnak, ahogy hallottam és látom a koncertfelvételeken! :P
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.17. 14:39:35

"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.17. 13:46:12

Nagyon Sok Boldog Szent Patrik Napot Kívánok az Úri Népeknek és a Rongyos, Piszkos Komáknak! :wink:
Paddy and the Rats - Pub 'n' Roll
Dropkick Murphyes - I'm Shipping To Boston
Flogging Molly - Drunken Lulliablies
Dropkick Murphyes - The State of Massachusetts

:twisted: :twisted: :twisted: :P
Na aztán senki se maradjon ma szárazon! :P Whiskey, sör, hegedű, zöld szín és tánc! :P
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.17. 13:07:31

LM10 írta:Ti tudtátok, hogy Rise Against koncert lesz a Petőfi csarnokban hétfőn? :shock: Van aki megy innét, vagy tudna még jegyet szerezni?
Sajnos nem hiszem, hogy el tudok majd menni. Már félig sírós állapotban vagyok, hogy nincs most pénzem rá... :cry: :roll:
Football, bloody hell. /SAF/
Válasz küldése