Zenék

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2009.06.22. 10:49:00

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem megvannak az állandó kedvenceim, ezt olyan 5-8 előadónak kell elképzelni, akiket halgatok. De aztán mindig egy kis időre besokalok tőlük, és elkezdek összeszedni zenéket. Halgatom egy-két hétig, de aztán meg is unom őket, és elkezdek törölgetni. Ez már többször előfordul, és mindig visszatérek az állandó kedvencekhez. ...és a kör végtelen. Általában egy törölgetés alkalmával egy-kettőt hagyok meg az újak közül. Már kezdem unni. Van még így vele valaki? Vagy egy jó ötlet ennek kiküszöbölésére?
Kép
"...létezem és élvezem, így szép!" - Supernem
Kedvencek: Puyol, Xavi, Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8679
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.22. 10:45:53

Láttam már azt a vidit is Perrero :wink: Ottvan :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.06.22. 10:44:40

balboa7 írta: sanyinak én csináltam a borítóját az albumhoz! 8)
és télleg ügyes... :wink:
Akkor neked is jár a gratuláció. :wink:
H A J R Á . L O K I !
Avatar
nexam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.04.19. 14:11:58

2009.06.22. 10:26:42

tegnap rávettem magam hogy fánkosdelit hallgassak és kb olyan mind a children of distance, az is a mondanivalóra teszi a "lényeget". szóval nekem nem jön be annyira, meg elégé sokszor mondogatja a nevét ami kicsit már irritált is :?
Avatar
horvimate9
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.08.23. 19:13:37
Tartózkodási hely: Camp Nou
Kapcsolat:

2009.06.22. 10:17:45

Hello! ennek a vidónak valaki tuja a zenéjének az előadóját és a címét? köszi
http://www.youtube.com/watch?v=aXcQCoHN ... re=related
Campeones 2009
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.06.22. 10:03:28

G-Jay írta:Én is leírnám a véleményem akkor!

MaxK!

Megkértél, hogy fejtsem ki bővebben, hogy miért is egy ellentmondásos figura Fanka. Nos. Tudod nekem az a kép amit megpróbál beállítani magáról az tetszene. Csak az a baj, hogy ő nem ilyen ember. Azt hangoztatja, hogy neki komoly értékrendje és elvei vannak. Szidja a többiek semmitmondó szövegeit (szerinte semmitmondóak), aztán olyan ember mellett áll mint az a mogyorónyi agyú Busta. Azt mondja Fanka, hogy az AKPH képmutató, mert bőrcuccokban, meg menő, drága ruházatban jár, aztán megjelenik, na vajon milyen cuccban Busta klippjéban? Ott feszít egy bőrszerkóban kb másik 20 vadállattal, kocsik meg minden fényűző cucc között. Ez hogy van?

Danka nagyon jól próbált rávezetni téged, és a többi Fankást valamire, csak senki nem akar figyelni a szavaira. Én úgy vettem észre arra akar rávilágítani, hogy nem olyan egyértelmű az, hogy kinek van több mondanivalója. Csak míg Fanka felolvassa egy lapról monoton hangon mindenféle művészetet, rímtechnikát, metaforát és egyéb kellékeket kihagyva a szövegeit, addig a többi tehetségesebb emberke szövege bizony értelmezést is igényel. Meg kell hallgatni, és értelmezni a dolgokat benne, mögé látni a szöveg mögé. Amit Fanka a szájába rág a népének, azt a másik oldalon tudni kell befogadni. Persze aki nem akarja, az úgyis csak a trágárságot látja. Pedig előbb szít egy Fanka szám a pusztításra, mint egy Kriminál vagy Wacuum...
G-Jay! tudom, hogy nem nekem címezted,de lenne pár észrevételem! Nem megyek bele a tehetség stb. dologba,mert sztem a hip-hop-hoz ( még a legjobbaknak sem) sem kell óriási tehetség. A szövegelésre vagy rááll valakinek a szája vagy nem, ez azt hiszem messze van attól az úgy nevezett tehetség dologtól, amit egy csodálatos népdal énekes, vagy egy (inkább több) hangszeren abszolút kifogástalanul játszó egyén képvisel. Ez a része nem is érdekel,mert nem is szeretem a hip-hop-ot és elhiszem neked, hogy Fanka még köztük sem kiemelkedő. Annyit viszont szögezzünk le, hogy amit a nemzeti zenéiben képvisel az igencsak követendő ( Busta nekem sem tetszett, meg az a szám sem a kedvencem magyarsággal kapcsolatos zenéi közül) és itt őszintén senkit sem az érdekel, hogy így gondolja e. Nem fogod tudni eldönteni,mert nem ismered. akkor tudnád eldönteni,ha ismernéd. Sztem nem képmutatás ( de ez csak feltételezés szintén),mert nem egy és nem két zenéjében mondja, hogy most ébredt csak ilyen későn pl: " Későn ébredtem, már elvették mit lehet: Hitet, tudást és a becsületet" ( remélem tökéletesen idéztem):D

Megsüvegelendő,amit csinál, mert,ha képmutatás lenne, akkor is teszi ( ha így lenne nem tisztelni kellene,hanem sajnálni, hogy nem gondolja komolyan,de mégis tanítja ezzel az embereket) és kell rapperek közé is olyan, aki nemzeti érzelmű elsősorban, mert azt hiszem nagy baj van azzal a társadalmi csoporttal ( nem általánosítok, csak több az olyan az én környezetemben az úgy nevezett raperrek közül,akivel baj van, mint akivel nem), egyszerűen egy részük semmivel sem törődik a maga kis világán kívül és ez az,amire Fanka is rávilágít. Nemzeti rock után szükség van erre is, óriási szükség, mert ha nem ébredünk vége lesz annak, amit ma Magyarországnak hívunk. Politikai hovatartozás és minden egyébtől függetlenül mondom ezt. Ne bántsuk Fankát, egyrészt a zenéinek az üzenetébe nem tudtok igazán belekötni, amibe meg beleköttök, arról vagy nem lehet biztos információtok, vagy a múlt ködébe vész a dolog és itt jön be Fanka ébredése, ami rögtön cáfolja. Sztem meddő vita ez, koncentráljunk a lényegre és örüljünk, hogy végre van egy olyan nemzeti rapper, aki korunk és országunk igazi problémáiról beszél!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.06.21. 21:44:31

Üdv!Fankáról annyit hogy Én hallgatok hősöket stb. ami tetszik!Viszont Fankának a magyarságról írt rapp zenéi jönnek be igazán!Aki meg az Árpád sávosokat fikázza attól kérdem Én miért teszi????Ember végre valakik akik kinyitják a szájukat akik próbálnak tenni Olaszliszka?gadna,Galgagyörk,Veszprémstb. ellen!Én az ug stílust amúgy se kamelom!De van aki bejön!Tisza areat ismeritek?
Kép
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2009.06.21. 21:27:08

Theo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2005.05.25. 14:53:07

2009.06.21. 20:24:10

Nem vagyok egy nagy alter rajongó, sőt nem is szeretem a műfajt, de a haverjaimmal elmentem csüt-péntek-szombat a Fishing On Orfűre. Alter koncertra nem mentem be, de voltam Belgán, ami eszebaszott jó volt és elrángattam Irie Maffiára, amit nagyon nagyon megkedveltem :)
Eddig nem is tudtam, hogy ezt a műfajt is így szeretem :D
Avatar
balboa7
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2004.10.08. 16:32:03
Tartózkodási hely: BP

2009.06.21. 20:21:34

MaxK írta:Inkább ajánlok:

Vozal - A tulipán bosszúja /zene: Anonim MC/
http://www.youtube.com/watch?v=FotNjgu35Ng

Mindenképpen érdemes meghallgatni szerintem... Aki pedig az albumra is kiváncsi: - http://href.hu/x/9cbu
sanyinak én csináltam a borítóját az albumhoz! 8)
és télleg ügyes... :wink:
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.06.21. 20:12:35

Fernando írta:http://www.youtube.com/watch?v=J_qKXfjzpWI

2 MTV icnoso felvétel a Tcs-ről. Hatalmas lett a Zanzibár előadása. Eszméletlen jó
volt pár jó produkció.
leszedtem az albumot, eléggé jól sikerült kis gála volt.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.06.21. 20:08:37

Én is leírnám a véleményem akkor!

MaxK!

Megkértél, hogy fejtsem ki bővebben, hogy miért is egy ellentmondásos figura Fanka. Nos. Tudod nekem az a kép amit megpróbál beállítani magáról az tetszene. Csak az a baj, hogy ő nem ilyen ember. Azt hangoztatja, hogy neki komoly értékrendje és elvei vannak. Szidja a többiek semmitmondó szövegeit (szerinte semmitmondóak), aztán olyan ember mellett áll mint az a mogyorónyi agyú Busta. Azt mondja Fanka, hogy az AKPH képmutató, mert bőrcuccokban, meg menő, drága ruházatban jár, aztán megjelenik, na vajon milyen cuccban Busta klippjéban? Ott feszít egy bőrszerkóban kb másik 20 vadállattal, kocsik meg minden fényűző cucc között. Ez hogy van?

Danka nagyon jól próbált rávezetni téged, és a többi Fankást valamire, csak senki nem akar figyelni a szavaira. Én úgy vettem észre arra akar rávilágítani, hogy nem olyan egyértelmű az, hogy kinek van több mondanivalója. Csak míg Fanka felolvassa egy lapról monoton hangon mindenféle művészetet, rímtechnikát, metaforát és egyéb kellékeket kihagyva a szövegeit, addig a többi tehetségesebb emberke szövege bizony értelmezést is igényel. Meg kell hallgatni, és értelmezni a dolgokat benne, mögé látni a szöveg mögé. Amit Fanka a szájába rág a népének, azt a másik oldalon tudni kell befogadni. Persze aki nem akarja, az úgyis csak a trágárságot látja. Pedig előbb szít egy Fanka szám a pusztításra, mint egy Kriminál vagy Wacuum...
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8679
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.21. 17:45:26

http://www.youtube.com/watch?v=J_qKXfjzpWI

2 MTV icnoso felvétel a Tcs-ről. Hatalmas lett a Zanzibár előadása. Eszméletlen jó
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.21. 17:22:30

http://www.youtube.com/watch?v=l3E29aQxKdY
Miért ez nem gyerekes?
Vagy ez?
http://www.youtube.com/watch?v=6YB9a9Qk ... re=related

Szerintem az... Itt egy salátás véleménye, ami pontosan tükrözi az enyém:
"át eléggé megbotránkoztam,siskadeego(kisbetűvel,egybeírva)FankaDeli bazdmeg az anyádat című számán.Egy viszály miatt 30év körüli ember (rádgondolok siska) idáig süllyedsz??Ez elég morbid hogy igaz.Ferinek sem díjazom minden megmozdulását,de többre tartom emberileg ilyen ecküsiskadeego szánalmaknál.A muzsikátokba nemtalálni hibát,kivéve a trágár egymástasárbatiprásról szóló szövegeitekben.Ennyit akartam röviden tömören.ha bárkinek kifogása van véleményemmel kapcsolatban akkor keressen rám iwiw/myvip ismerkedőportálon" -by ThaiBoxer

Fanka zeneileg nem a legjobb, viszont a szövegei elgondolkodtatóak.
Az meg, hogy leolt másokat stb, lehet, hogy meg akarja védeni a fiatalokat,lehet, hogy csak ilyen és kész.

Az meg, hogy nem az ő feladat jó irányba terelni a fiatalságot, igen, nem az ő feladata lenne, viszont a fiatalság nagy része nem hallgat szüleire sőt meg se hallgatja őket, viszont zenét hallgatnak, és lehet, hogy épp egy ilyen szám hatására "ébrednek fel" .

A vitába BB-vel stb-vel nem nagyon akarom magam bele kavarni mivel nem vagyok képben :) .

Részemről ennyi, ja és Kalap-nál a pont :) .
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8679
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.21. 17:17:27

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2009.06.21. 17:17:25

hali!
isemri vki dj Sandy Martinezt?
ha igen esetleg megdobna1 pár számával?:D előre is thx
Kép

Més qué un Club!!!
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.06.21. 16:52:20

Bocs Bányász, de elkerülte a figyelmemet amit írtál. :?
Egy tizenévest pedig igen is a jó út irányba kell terelni és ebben nagy szerepe van az előadóknak. Amit a mai fiatalok csinálnak, az ....
H A J R Á . L O K I !
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.06.21. 16:48:16

MaxK írta:
Danka00792 írta:
Ez mind szép, és jó! Tisztelet érNÉ Fankát, hogyha....
....hogyha nem foglalkozna állandóan a többi kiadóval. Figy, ha nem jön be neki a BB zenéje, Wacuum, Kriminal, Hősök, Testament (?), akkor miért kell ezt hangoztatnia?
Megpróbálja "megmenteni" a befolyásolható fiatalokat a Tibbah/Siska féléktől?
Előbb kértelek,h ne írj kettőt egymás után!(következő ilyet törlöm bármit is írsz benne)

Nem érdekel a téma.De minek akarja megmenteni?Mindenki el tudja dönteni magától,h neki mi a jó stb.

Én pl néztem a South Parkot,hallgatok drogos zenéket mégis normális ember lettem.És azt hiszem ez a jellemző...

Nem megmenteni akar Ő senkit.Ez csak szimpla sárdobálás(féltékenység?)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2009.06.21. 16:48:14

MaxK írta:Megpróbálja "megmenteni" a befolyásolható fiatalokat a Tibbah/Siska féléktől?
Az oké. (Bár kicsit tulzásba viszi, és igazán eldönthetnék az olvasók maguktól is, vagy azt akarja, hogy a salátások vakon kövessék? Várjunk.. már ezt is teszik. :D (Zöme!))
De az, hogy Sub Bass Monster-t is már nem egyszer lehúzta, (amikor a plucsijáért az no comment :lol: :lol: ), olyan indokkal, hogy magyar gyalázó rapper, a "Ragga a csodaszarvasról" c. számban. Nahát ez is nemkicsit meglepett, mert semmi, ismérlem SEMMI! olyasmit nem mondott a számban, ami gyalázná egy kicsit is, EGY KICSIT IS! a magyar népet.
Vagy az anno nagyra tartott DSP (Bom , Dipa , Gerysson), akik azóta beléptek a BB-be (és megalkották az év albumát) ugyanugy egy kaptafára megy a Bloose-al...
Nekem nemkicsit álszentnek tűnik Kőházy Fankadeli Ferenc.

De mindegy is, nemtudjuk meggyőzni egymást. Zárjuk itt le a témát.
(Egyébként elolvastad már a Zenebuddhizmus elemzését? :D )
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.06.21. 16:45:22

MQuC írta:Akinek vannak régi Ganxsta albumai elküldhetné msnen megosztásiban :P
Valaki?
MSNen nem igen szoktam lenni, de ha kell akkor párat feldobhatok valahova. csak írd le a címüket.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.06.21. 16:41:27

Danka00792 írta:
Kalap1988 írta:Nekem sincs ezekről a dolgokról információm és érdeklődve olvasom,de Fankánál én azt látom, hogy ő rapper akar maradni,de akar lépni ebből a világból, más célközönséget akar. Nemzeti szellemiségű magyar fiatalokat keresi.
Ez mind szép, és jó! Tisztelet érNÉ Fankát, hogyha....
....hogyha nem foglalkozna állandóan a többi kiadóval. Figy, ha nem jön be neki a BB zenéje, Wacuum, Kriminal, Hősök, Testament (?), akkor miért kell ezt hangoztatnia?
Megpróbálja "megmenteni" a befolyásolható fiatalokat a Tibbah/Siska féléktől?
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.06.21. 16:39:12

balboa7 írta:
MaxK írta:Bocs, ha nem ezt szűrted le, akkor egyszerűen nem tudtad értelmezni amit leírtam.

Ha tudja, hogy árpádsávosok voltak.... Ahhoz látnia kellett, ha látta akkor meg miért nem cselekedett?
:lol:
de neki megy egy olyan társaságnak akik felborítottak egy kocsit....lemegy oda és próbálja leállítani őket...nem hiszem, h bármilyen eszközzel is sikerült volna neki...ezt te sem gondolhatod komolyan...
Szerintem itt hagyjuk is abba ezt a vitát, semmi értelme....


Inkább ajánlok:

Vozal - A tulipán bosszúja /zene: Anonim MC/
http://www.youtube.com/watch?v=FotNjgu35Ng

Mindenképpen érdemes meghallgatni szerintem... Aki pedig az albumra is kiváncsi: - http://href.hu/x/9cbu
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2009.06.21. 16:36:28

Kalap1988 írta:Nekem sincs ezekről a dolgokról információm és érdeklődve olvasom,de Fankánál én azt látom, hogy ő rapper akar maradni,de akar lépni ebből a világból, más célközönséget akar. Nemzeti szellemiségű magyar fiatalokat keresi.
Ez mind szép, és jó! Tisztelet érNÉ Fankát, hogyha....
....hogyha nem foglalkozna állandóan a többi kiadóval. Figy, ha nem jön be neki a BB zenéje, Wacuum, Kriminal, Hősök, Testament (?), akkor miért kell ezt hangoztatnia?
Egyfolytában?! Meg lehetne ezt oldani magában is, miért kell ezt tudatnia a saláta olvasóival, és ezzel nem kicsit befolyásolnia őket?
Kell neki a balhé? Nemtudom. De tény, hogy hangoztatja, és hangoztatni is fogja...
Avatar
balboa7
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2004.10.08. 16:32:03
Tartózkodási hely: BP

2009.06.21. 16:33:29

MaxK írta:Bocs, ha nem ezt szűrted le, akkor egyszerűen nem tudtad értelmezni amit leírtam.

Ha tudja, hogy árpádsávosok voltak.... Ahhoz látnia kellett, ha látta akkor meg miért nem cselekedett?
:lol:
de neki megy egy olyan társaságnak akik felborítottak egy kocsit....lemegy oda és próbálja leállítani őket...nem hiszem, h bármilyen eszközzel is sikerült volna neki...ezt te sem gondolhatod komolyan...

amúgy meg olvasni sem tudok :lol:

megyek is inkább veszprémbe....grrr
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balboa7 2009.06.21. 16:36:56-kor.
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
Kép
Válasz küldése