Animék/rajzfilmek & mangák/képregények

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.23. 15:13:52

Régebben, 4-5 éve rengeteg animét néztem, pláne azokat kezdtem el, amikbe belefutottam az animaxon. :D Azóta azonban teljesen kikopott az életemből, ez a műfaj. Láttam jó párat, de a legtöbbnek már a címére sem emlékszem, max a cselekményekre. A legjobban talán a full metal alchemist jött be. A narutót és dragon ballt sosem szerettem. Ami beugrik még az a death note, inuyasha, bújj, bújj, szellem, bleach, cowboy bipop, full metal panic, tsubasa, yu yu hakuso, nana, slayers, stand alone comlpex, sámán király, kertvárosi gettó (bevallom utána néztem a címeknek :mrgreen: ). Azt sajna nem tudom, hogy mindegyiket láttam-e végig, gyanítom, hogy nem. :D Ja, igen, gyerekoromból pokemon meg yugioh, illetve beyblade. :D

Látva a topikot kedvet kaptam újra a műfajhoz, ajánlanátok valamit? :) (ami lehetőleg van egész jó szinkronnal)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Victor_Valdes 2015.09.23. 15:32:00-kor.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.23. 14:46:57

Melyik Hellsing? Mert van a sima Hellsing, ami ha nem tévedek nem követi gy idő után a mangát és béna a befejezés, illetve van az Ultimate, amiben megláthatjuk Alucard igazi hatalmát.

Régiek közül a Cowboy Bebop a kedvencem. Pár epizód és beszippant a hangulata. Az animáció kortalan, a karakterek emlékezetesek és maga az egész nagyon vicces. A Befejezése is méltó a sorozathoz.

Az Attack on Titan nem fogott meg. Túl véres, inkább polgárpukkasztó, mint jó. A hiányaikat(pl megfelelő karakterleírás/fejlődés) henteléssel pótolják. Talán a nagyon hangulatos látványvilág, amit kiemelnék, de az én szemeben az utóbbi évek legtúlértékeltebb animéja.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.23. 14:33:03

Nos ha már anime. :)

Nekem nagy kedvecem a Hellsing. Eleinte elégg agyatlan darálásnak indul, de ahogy megy előre a történet egyre többet tudunk meg a szereplőkről és Alucard (nem spoilerezem el) a főhős tuljadonképp egy elképesztő antihős, akiről a végig az az érzése van az embernek, hogy sosem mutatja meg ki is valójában és, hogy mire képes, szinte csak csepegtetve kapunk infót róla, és folyton az az érzésünk, hogy a pali mérhetetlenül gonosz.

A Guyver. A szerencsétlen gimnazista az egész világot behálózó alakváltó lények összeeskűvésének kulcsfigurájává vállik, ami fenekestöl felfordítja az életét, a barátait a családját. Folyamatos hent, végig pörög, sok karaktert mozgat akik a story előrehaladtával jó és rossz oldalról is egyre komplexebbek ( és meglepően halandók a főhősöket leszámítva) és a Guyver 1 és Guyver 3 révén egyre több nagy harcot, drámai küzdelmet láthatunk. Meglepően drámai ellemei vannak. Annyit talán elmondhatok, hogy a Guyver egy földönkívűliek álltal tervezett szuperfegyver,egy páncél ami viselőjével eggyé vállva egy szerves fegyver számos képességgel.

Attack on Titan nem tudom mennyire terjedt el, de egy nagyon érdekes világot mutat be és igen furcsa eszközök hadát.

Cowboy Bebop az egyik legrégebbi ami szerintem mai szemmel sem tűnik, gáznak. Kicsit lassan indul, de roppant jó és a főhösök teljesen eltaláltak, nehéz is lenne úgy mesélni róla, hogy nem lövök le poént.

A Death Note bár valahogy sose volt a kedvencem kétségetlenül nem ok nélkül terjedet ennyire el.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.23. 13:44:33

Először is:
KATT

Másodszor.

Mivel valószínűleg elég aktív tagja leszek a topiknak, ezért nem árt, ha az érdeklődők tudják h mire számítsanak tőlem.
Én a modernebb animék rajongója vagyok. Igen, nem rajongok a Dragon Balls-ért.
Ezen felül egyáltalán nem szeretem a sport animéket: Kuroko, tsubasa, Ping-pong - sry, nem a ti hibátok.

A kedvenc stílusom a sötétebb hangvételű, értelmes anime. Persze vannak kivételek.
Toplista vmi ilyesmi: Death Note, Code Geass, Sword Art Online( a 2. szezon létezését nem vagyok hajlandó elismerni), majd Fullmetal Alchemist Brotherhood, Ghost Hunt, Fate/Zero, Death Parade, stb.
Tehát legfőképpen ezekből a stílusokból tudok ajánlani. A tárházam elég jó, kb 200 animét láttam, abból kb 150-et néztem végig.


Kezdeném is egy kis ajánlással:
Death Note: AZ anime. Alighanem a legismertebb és legszéleskörűbben elismert anime a világon. Rendkívül értelmes sztori, zseniális karakterek. Kissé gyengébb 2. szezon.
Code Geass: Death Note rajongók kötelező darabja, gyengébb rajzok, több akció és minden idők LEGJOBB befejezése.
SAO: mindenki vagy imádja vagy utálja. Szerintem a Fate/Stay Night UWB és a Kara no Kyoukai után a legszebb animáció. alighanem mindenki hallott már róla. A 13. rész után némileg leesik a színvonal és van kb 1 rész, amit jobb meg nem történtnek tekinteni, de azok felül az egyik legjobb. A 2. szezont kerülni, mint a tüzet!
FMAB: Ezt ajánlom minden kezdőnek. Humoros, szép látvány, jó zene, fantasztikus sztori, zseniális karakterek és szinte túl emlékezetes jelenetek. Ez az az anime, amit nem lehet nem szeretni. Akinek nem tetszik az FMAB, az valószínűleg semmilyen más animét nem fog szeretni.
Ghost Hunt: A toplistámból a legkevésbé ismert név, mégis nagy kedvenc. Szerintem rettentő alulértékelt. Supernatural rajongóknak ajánlanám leginkább, csak épp ez barátságos és jó érzést kelt. A gyerek-barát mivolta ellenére vagy pár olyan jelenet, amit sötétségben az FMA is megirigyelne.
Fate/Zero: egy gyenge erotikus novella alapján készült közepes anime prequel-je. Megkockáztatom h ez a legértelmesebb anime a DN és Code G. után. Hátránya, h prequel-ként már előre meg volt a vége, ami pocsék, de kötelező darab mindenki számára. Zseniális látványvilág és karakterek.
Death Parade: az utóbbi évek egyik nagy közönség-kedvence és jó okkal. Lehet h ezt sokan nem ismerik, de mindenkinek erősen ajánlom. A sztori csak javul részről részre.


Ezeken felül kutakodásra mindenkinek ajánlom az anime-planet.com oldalt. Szerintem az a legjobb.
Akit érdekel ajánlás, az kérheti itt vagy el lehet olvasni az anime-planetes review-jaimat.

http://www.anime-planet.com/users/nonam ... iews/anime" target="_blank

Rendszerint minden animéről írok kb fél oldalt nézés után.

Ajánlanék még pár youtube-os chanelt:

Misty Chronexia: ő a legműveltebb anime téren, de kb minden kategóriát szeret, így rengeteg ecchi vagy dögunalmas slice of life is lesz a listáin.

Anime America: az átlag néző ízléséhez talán ők állnak legközelebb(az enyémhez is)

Glass reflection: Ő vesézi ki legalaposabban az animéket, de az osztályzatai bénák: nem használja ki h 1-10-ig van a skála, továbbá hajlamos hallgatni a közönség nyomására és úgy előadni azt, mint a saját véleményét. Értsd: ha a közönség azt kívánja h egy anime alacsony osztályzatot kapjon, azt is fog.


Kezdetnek ennyi.
I'll be Bach!
A Fifa egy szégyen
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2015.09.23. 13:10:57

Én az Ezüst nyílat láttam életemben először mint Animét és azt a mai napig megnézem igaz most feliratosan vágatlanul így már értek sok mindent amit gyerekkoromban nem értettem az elég rosszul megvágott magyar verzió miatt.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.23. 12:38:19

Kezdetnek annyit, hogy szerintem az anime is egy fajta rajzfilm. :D
Amúgy ahogy a mondás tartja: Minden kezdet nehéz. :D Szóval lehet kell egy kis idő, mire beindul.
És itt csak és kizárólag az animékről lehet beszélgetni, vagy szóba kerülhetnek a mangák is? ._. Mivel a kettő nem zárja ki egymást, általában minden anime manga adaptáció.

Az első anime amit megnéztem, az talán az Inuyasha volt, de nem kifejezetten tetszett.
Sokáig képtelen voltam pl olyan animék megnézésére, mint pl a Nana, vagy egy drámaibb tipusú, mivel számomra elképzelhetetlen volt egy anime szuperképességek nélkül :D
Naruto, Bleach, Attack on titan, Tokyo Ghoul, Deadman wonderland, Sword art online, Kuroko no basuke...Ezek számomra a legjobb animék amelyeket valaha is nézhettem, és komolyan ajánlom azoknak is, akik nem szeretik őket, vagy nem láttak még egyet sem.

Visszatérve a korábbi diszkurzusra: A sorozatok topikban bár meglehetett említeni az animéket, mivel általában sorozatszámban jelennek meg, rendszerint senki sem vette őket észre, főleg, ha én említettem meg. :D Persze a 30+ évesektől nem várom el, hogy Narutot nézzenek, mert az bár mostanában nagyon epic, még mindig gyerekcipőben jár, viszont nincs olyan fiú a világon, aki ne nézte volna a Dragon balls-t, ezért ajánlom pl az attack on titant, vagy a Tokyo Ghoul-t, mind egytől-egyig +18 kategória, nem kisgyerekeknek készült, érdekes történetszállal, főleg előbbi. De akik szeretik a krimit, ott a Death note...Én mikor először néztem teljesen padlót fogtam. Az animékben azon kívül, hogy mindent tökéletesen ábrázolni tudnak a karakterjellemek és a grafikát illetően, mindenki megtalálja a saját műfajának megfelelőt...Krimi, erotikus, akció, dráma, komédia...A japán szinkron pedig szerintem ami a rajzfilmeket illeti az egyik legjobb.
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.09.23. 09:57:42

Ha nem pörög a topik akkor megz majd a kukába.
Lezárt