Animék/rajzfilmek & mangák/képregények

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2017.08.30. 10:28:26

Legújabb ajánlatok

Kezdjük a rosszal: Kabaneri of the iron fortress, Mardock scramble. Előbbi egy elfuserált attack on Titan utánzat, ahol kb már a 2. résznél csődbe megy a sztori és még onnan is csak lefele vezet a lejtő, utóbbi egy elfuserált Ghost in the Shell utánzat. Megeshet h van olyan, akinek tetszenek, de gyenge mindkettő. Legalább rövidek voltak...

Amik jók voltak:

Planetes : Erősen ajánlom mindenkinek, szokatlan anime, egy érdekes témáról. Egyáltalán nem gyerekeknek való. A jövőben játszódik és meglepően jól ki vannak dolgozva a sci-fi részek, értsd: következetes, amennyire lehet, realisztikus. A karakterek elég életszagúak. Negatívum sok nincs, van 1 nagyon gyenge filler rész, de szerencsére csak 1, illetve a karakterek néha kicsit idegesítőek az elején, de sokat fejlődnek. 8/10

Colorful: Ez egy 2 órás anime-film. Nem akarok spoilerkedni, mert tartok tőle h a legtöbb leírás már az elején lelövi a csavart(ami amúgy elég kiszámítható). Nagyon érdekes sztori. Gyakorlatilag egy dráma, aminek a lényege a karakterfejlődés. Komoly téma, érdekes karakterek. Nézzetek utána! 8/10
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2017.08.06. 14:30:46

Egy kissé szokatlan javaslat: Ghost stories.

Az egyik leggyengébb anime, amit valaha láttam, átlagos rajzok, béna karakterek, gyenge zene, nemlétező, eredetiséget teljesen nélkülöző sztori, következetlenségek, stb. Akkor mégis miért ajánlom?!. Amikor csinálták az angol szinkront, a szinkronszínészeknek annyi volt a szabály, amit követni kellett h megmaradjanak a nevek és ne változzon az alapsztori. Ők, látva h milyen béna az eredeti anime, végigpoénkodták az egészet és ilyen Deadpool szintű szövege lett az animének. Pár példa:
- Úgy fuss, mintha egy nagy feka üldözne!
- Ha ez a k*** feldobja a talpát, elhúztam Vegasba!
- Ugyan teljesen ellentmond ez a rész az eddigi karakterfejlődésemnek, de ez van a forgatókönyvbe és jól fizetnek ezért a sz*** és hát valamiből meg kell élni!

Az egész olyan, mint egy youtube paródia és erősen ajánlom mindenkinek. Szigorúan a cenzúramentes angol szinkronnal!

És itt a másik véglet: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Realista anime a háború utáni megszégyenült Japánról, a magárahagyott, hányattatott sorsú fiatalságról. Az egyik legrealistább és legbrutálisabb anime, amit valaha láttam. A karakterek igazinak tűnnek. Nem szélsőséges, tökéletes shounen-főszereplők, ezek igazi emberek, akik hibáznak, akik tanulnak a hibáikból. Nem akarok semmit lelőni. Nézzétek meg!

Jó szórakozást!
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2017.07.29. 15:24:12

Jó ideje nem írtam. Kissé zűrös volt az utóbbi 1,5 évem, így nem nagyon volt idegem/erőm animét nézni, de most a jelek szerint megint sikerül belekezdjek. Mindjárt itt is pár ajánlat.

1. Boku dake ga Inai Machi vagy Erased

Érzelmileg erősen megterhelő. Minimális természetfeletti szállal rendelkezik. Az első pár rész leginkább a múltbéli hibák helyrehozásáról szól, visszatekintés (érdekes köntösben), miközben utána szép lassan áttérünk karakterfejlődésre. Amikhez lehet hasonlítani: Grave of the fireflies(érzelmi szinten) és THe girl who leapt through time. A 2. fele talán lehetett volna némileg jobb is, de meg tudom érteni és teljesen indokolt, hogy miért ezt a vonalat választották az írók/. Ajánlom mindenkinek, de főleg olyanoknak, akik már rendelkeznek egy kis rutinnal
anime-téren. 8/10

2. Vamiper Hunter D és Bloodlust. Ez kicsit más csomag. Az eredeti nem egy nagy szám (közepest azért megérdemli). Sok remek jelenet van benne, de érződik, hogy nem állt rendelkezésre nagy költségvetés. A Bloodlust ellenben minden téren jobb. Nem a kedvenc sztori-rajz stílusom, de kimondottan ajánlom. Hasonlók: Ninja Scroll, Trigun, stb. 7/10

3. Castlevania: Gore ami a csövön kifér. Mellé remek hangulat, illete, ami ritka, motivációval rendelkező ellenfelek. Az akciók is remekül sikerültek. Igazából nem hiszem h valaha kultstátuszt érjen el, mert nem sok olyat nyújt, amit már nem láttunk, de amiből merít, azzal ügyesen bánik. Emlékeztet ilyen szmepontból a Conjuring filmekre, akik ugyan kb zéró eredeti ötlettel rendelkeznek, de amit feldolgoznak, azt ügyesen teszik. Hasonlók: Hellsing, Vampire Hunter D, Corpse party, 7-7,5/10

4. Attack on Titan 2. szezon: Nem vagyok egy AOT fan, nem is leszek, sztem a gyilkolást gyakorlatilag időhúzásnak használják h a sztori teljes hiányát burkolják. Most ezt némileg orvosolták, hiszen haladt is a sztori valamennyit. MOndjuk attól még nem fogom elnézni nekik h az anime kb 20%-a annyi h lovagolnak a mezőn... #-o 6/10
A Fifa egy szégyen
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.08. 02:06:46

defender3 írta:Youjo Senki Saga of Tanya the Evil

A főszereplőnk egy 9 éves kislány testébe zárt ateista japán karrierista irodista, akit csak a saját előremenetele érdekel. Isten (X lény, ahogy a főszereplő nevezi) úgy próbálja rávenni, hogy megtérjen, hogy halálakor egy alternatív világba küldi. Ebben a világban most zajlik az I. világháború, ami megfelel a valóság I. és II. világháborújának a keverékének. Megjelenik benne az I. vh-ra jellemző lövészárok harc meg a II. vh-s V1, tankok.

Az animében szépen megjelenik a jó és rossz nem is áll olyan távol egymástól. Egy háborúban mindenki áldozat.

A monológok, párbeszédek, gondolatok szépen fel vannak építve. Érződik, hogy nem volt elkapkodva a készítése.

Sok mindent elmond a főszereplőről, hogy egy szörny és kislány alakjában-nak nevezik.
Trailer
R besorolású de ez csak jót tesz neki.

Mindenkinek tudom ajánlani aki egy kicsit komolyabb animét szeretne nézni és meg tud barátkozni azzal, hogy egy 'kislány' a főszereplő.
Megnéztem...Az egyik legjobb anime amit mostanában nézhettem, de a Top10-be nálam simán bennevan, Tánya pedig csatlakozott a kedvenc női szereplőim közé. :D

És még mindig ámulok a japán szinkron zsenialitásán, egyszerűen elképesztő.
Itt is egy nagyon jó példa erre: https://www.youtube.com/watch?v=3kHBq8eEt6M" target="_blank

Illetve bele lehet hallgatni az angol szinkronba, az a gondom vele, hogy nagyon nőies, pedig egy kislányról beszélünk, a japánok tökéletesen alkalmazkodtak is ehhez.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.07. 21:59:51

Slither írta:Rá kéne szánom magam hogy újra előkapjam a mangát, nem is tudom miért hagytam abba, vhogy csak nem hozott lázba hogy hetente olvassam, aztán meg nem volt kedvem bepótolni a lemaradást. :D
Szerintem megéri folytatni. :D Mondjuk én is úgy csináltam, hogy az első 63-at egybe, akkor 3-at még havonta vártam, aztán úgy nekem se volt akkora élmény. És most a maradék 20-25-öt megint egybe, úgy sokkal jobb azért. De ha már van elég lemaradásod, szerintem darálj egyet, vége picit érdekes most, de annyi minden kiderül, hogy megéri.. :D
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2017.05.07. 20:56:55

palesz77 írta:
dévid villa írta:Ma debütált! :D
És nem is gyengén robog eddig, nagyon jó a második évad is. Annyira meghozta a kedvem, hogy végigolvastam a hiányzó 30 manga fejezetet is, hát durva mik fognak történni.. :D Van egy tippem, hogy kb ott fejezik majd be ezt az évadot, ahol 3-4 fejezettel ez előtt tartott. Legalábbis nagyon remélem, akkor lesznek még kemény dolgok.. :D
Rá kéne szánom magam hogy újra előkapjam a mangát, nem is tudom miért hagytam abba, vhogy csak nem hozott lázba hogy hetente olvassam, aztán meg nem volt kedvem bepótolni a lemaradást. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.06. 16:01:41

dévid villa írta:Ma debütált! :D
És nem is gyengén robog eddig, nagyon jó a második évad is. Annyira meghozta a kedvem, hogy végigolvastam a hiányzó 30 manga fejezetet is, hát durva mik fognak történni.. :D Van egy tippem, hogy kb ott fejezik majd be ezt az évadot, ahol 3-4 fejezettel ez előtt tartott. Legalábbis nagyon remélem, akkor lesznek még kemény dolgok.. :D
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.04.02. 21:07:38

Youjo Senki Saga of Tanya the Evil

A főszereplőnk egy 9 éves kislány testébe zárt ateista japán karrierista irodista, akit csak a saját előremenetele érdekel. Isten (X lény, ahogy a főszereplő nevezi) úgy próbálja rávenni, hogy megtérjen, hogy halálakor egy alternatív világba küldi. Ebben a világban most zajlik az I. világháború, ami megfelel a valóság I. és II. világháborújának a keverékének. Megjelenik benne az I. vh-ra jellemző lövészárok harc meg a II. vh-s V1, tankok.

Az animében szépen megjelenik a jó és rossz nem is áll olyan távol egymástól. Egy háborúban mindenki áldozat.

A monológok, párbeszédek, gondolatok szépen fel vannak építve. Érződik, hogy nem volt elkapkodva a készítése.

Sok mindent elmond a főszereplőről, hogy egy szörny és kislány alakjában-nak nevezik.
Trailer
R besorolású de ez csak jót tesz neki.

Mindenkinek tudom ajánlani aki egy kicsit komolyabb animét szeretne nézni és meg tud barátkozni azzal, hogy egy 'kislány' a főszereplő.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2017.04.02. 00:43:32

palesz77 írta:Attack on Titan - Season 2 PV Trailer - Shingeki no Kyojin

Fuh de várom.. :D Bár ahogy nézem, csak addig tart az évad, amíg még olvastam a mangát, szóval sok új nem lesz, de így azért mégis más - meg változtatnak is kicsit.
Ma debütált! :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.25. 11:58:09

Attack on Titan - Season 2 PV Trailer - Shingeki no Kyojin

Fuh de várom.. :D Bár ahogy nézem, csak addig tart az évad, amíg még olvastam a mangát, szóval sok új nem lesz, de így azért mégis más - meg változtatnak is kicsit.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.09.26. 19:48:07

Pár hete elkészítettem az első AMV-met (AnimeMusicVideo). :D
Természetesen anime mix, tehát több animét használtam fel.
Akit érdekel az lesse meg. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=3m-U6rff9JY" target="_blank
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.10. 10:10:21

Nehezen tudom minőségben a kettőt összehasonlítani. A fő karakterek szempontjából a DN nyer, hiszen ott van Yagami, L és Ryuk. A CG-ben Lelouch kiemelkedik, de a többiek nehezen nőnek fel mellé. A sztori a DN esetében pont ideális hosszal rendelkezik, miközben a CG kissé hosszabb talán a kelleténél, az animék lezárása tekintetében egyértelmű a CG a sima győzelme. Animáció téren a DN nyer, de zene téren a CG. Ami amúgy mecha-rajongó, annak külön ajánlom a CG-t.

Negatívumok terén nehéz eldönteni h Misa vagy Suzaku az idegesítőbb, mindkét karakter egy rettenet.

Eléggé egy szint, csak más pozitívumok.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.08.10. 09:56:46

Code Geasst én is csak ajánlani tudom. Szerintem összességében neg jobb is mint a Death Note.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.10. 08:17:42

Jó rég írtam ide. Párak számára ismert okokból nem volt kedvem nézni animét mostanában. Látom a Death note újabb rajongót szerzett. Nagyon helyes. 8)
Ajánlanám ez esetben a Code geass-t, ami talán a legközelebb áll a DN-hez az összes anime közül, a vége meg jobb is. Az animáció nem a legszebb, azt meg kell szokni, de ez is kihagyhatatlan.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.28. 12:30:14

Indavideón is fent van felirattal, az első rész legalábbis tuti, a többit nem néztem.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.07.28. 12:27:54

Feast4 írta:És azt nem tudja valaki hol hozzáférhető?
Angolt tudok magyarul meg nem nézek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.07.28. 12:20:27

defender3 írta:
Feast4 írta:Srácok ez a videó melyik animéből készült?

https://www.youtube.com/watch?v=8fhCsdu_NBg" target="_blank

Ez a Nanatsu no taizai lehet a címe?
Pontosan.

És azt nem tudja valaki hol hozzáférhető?
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.07.28. 12:13:21

Feast4 írta:Srácok ez a videó melyik animéből készült?

https://www.youtube.com/watch?v=8fhCsdu_NBg" target="_blank

Ez a Nanatsu no taizai lehet a címe?
Pontosan.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.07.28. 12:00:19

Srácok ez a videó melyik animéből készült?

https://www.youtube.com/watch?v=8fhCsdu_NBg" target="_blank

Ez a Nanatsu no taizai lehet a címe?
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.07.15. 11:57:37

palesz77 írta:
Kash írta:Koutetsujou No Kabaneri

BREAKING NEWS - Hivatalos! Jövő év nyarára érkezik az Attack On Titan folytatása, messze van még, de megéri rá várni, olvasom a mangát, garantált a libabőr. 8)
Tényleg nem volt rossz, bár nekem azért nem ütött akkorát, mint az Attack anno. Az lényegesen jobb, de ennek is magával ragadó a világa, összességében élveztem én is, és várom a folytatást.

Az Attackos hírnek meg nagyon örülök, lehet ennek örömére el is kezdem folytatni a mangát. Ott egy kis segítséget kérnék:

Hányas részbe volt, hogy Armin fejbelőtt valakit, aki le akarta lőni Jeant? Kb ott hagytam abba, csak hogy tudjam honnan kell folytatni.. :D
Más:
Megnéztem a Death Note-ot végre, hosszú idő után. Hát ez eszméletlen jó.. Nem tudtam pontosan miről szól, de minden várakozásomat felülmúlta. Aki nem látta, annak mindenképp ajánlani tudom csak, már értem miért van ajnározva annyit.. :D Noname, a te avatarod meg szintén értem már. :mrgreen:
A Spoilerhez: Sajnos fogalmam nincs palesz :mrgreen: Havonta csak 1x jelenik meg fejezet, ami több mint 40 oldalas, úgy 3-4 fejezet erejéig tudok csak visszaemlékezni, nem felejtem el a dolgokat, csak egyszerűen ilyen apró részletekre nem tudok pontosan visszaemlékezni, de a 82. fejezethez viszonyítva elég rég történt már, szerintem kezd az anime befejező részétől megint olvasni, nem veszítesz semmit vele :wink:

Death Note: Egyetértek :D Szerintem az anime és manga világának egyik csúcspontja, a Magyar szinkron sem rossz, már vagy 3-4x végignéztem.

Kabaneri: Nekem a történeten és látványvilágon túl a karakterek dizájnja az, ami nagyon tetszik, az avatarom sem hiába Ayame-sama :mrgreen: Gyönyörű. :oops:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.15. 11:35:31

Kash írta:Koutetsujou No Kabaneri

BREAKING NEWS - Hivatalos! Jövő év nyarára érkezik az Attack On Titan folytatása, messze van még, de megéri rá várni, olvasom a mangát, garantált a libabőr. 8)
Tényleg nem volt rossz, bár nekem azért nem ütött akkorát, mint az Attack anno. Az lényegesen jobb, de ennek is magával ragadó a világa, összességében élveztem én is, és várom a folytatást.

Az Attackos hírnek meg nagyon örülök, lehet ennek örömére el is kezdem folytatni a mangát. Ott egy kis segítséget kérnék:

Hányas részbe volt, hogy Armin fejbelőtt valakit, aki le akarta lőni Jeant? Kb ott hagytam abba, csak hogy tudjam honnan kell folytatni.. :D
Más:
Megnéztem a Death Note-ot végre, hosszú idő után. Hát ez eszméletlen jó.. Nem tudtam pontosan miről szól, de minden várakozásomat felülmúlta. Aki nem látta, annak mindenképp ajánlani tudom csak, már értem miért van ajnározva annyit.. :D Noname, a te avatarod meg szintén értem már. :mrgreen:
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.07.13. 12:49:33

Régen írtam ide, szal most megragadom az alkalmat.
2016 elején rengeteg új anime depütált, köztük vannak olyan gyöngyszemek, mint amiről most is szeretnék írni pár sort, a Koutetsujou No Kabaneri, magyarra fordítva "Az Acélerőd Kabanerijei"

12 részes anime, ugyanaz az animációs stúdió készítette, mint az Attack On Titant is, hasonló sikerre számítottak ennél is, hogy bejött-e, nem tudom, csak annyit, hogy 2016 legsikeresebb tavaszi animéi között a 8. helyet foglalja el, ami őszintén nem a legjobb, a költségvetést is figyelembe véve. Akinek tetszett az Attack On Titan, vagy csak szimplán szereti az élő-halott és világvége fílinget, annak erősen ajánlom, ittvan a trailer is, nagyon ütős, animáció gyönyörű, szinkron top1, nem okoztak csalódást. Történet még egyelőre nem bontakozott ki teljesen, annyit tudni, hogy az úgynevezett Kabanék ellepték a földet és fenyegetésben tartják az emberiséget -hasonlóan az AOT-hoz-, akik csak vonattal tudnak közlekedeni a bázisok és faluk között.
Koutetsujou no kabaneri előzetes:
https://www.youtube.com/watch?v=57s944PdlEA" target="_blank

BREAKING NEWS - Hivatalos! Jövő év nyarára érkezik az Attack On Titan folytatása, messze van még, de megéri rá várni, olvasom a mangát, garantált a libabőr. 8)
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.03. 11:02:18

A Dante: Inferno-t látta mar valaki?Noname? :D
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.03.20. 20:16:01

Rinku írta:Cowboy Bebopot néztetek, srácok? :) Isten áldja a torrentet, hogy hozzá tudtam jutni full hd-ban, fiatalkorom legjobban vágyott végignézése volt, de csak most tudtam maradéktalanul pótolni. :)
Azon kevés animék egyike amit képes voltam DVD verzióban megvenni. Abszolút 10/10 a sztori, a karakterek miatt, és úgy általában :D Ha már torrent,érdemes a zenére külön rákeresni mert
elég bőséges a kínálat:https://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_Cowboy_Bebop
Illetve a mozifilmet is kötelező megnézni.

The real folk blues - Seatbelts Live
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.03.20. 19:05:35

Bocs a dupláért...De végre MEGÉRKEZETT!!!!!!!!!!!!!!!
One piece - Film gold official trailer
https://www.youtube.com/watch?v=7zaKkTRs8Q8" target="_blank

Annyira imádom a főgonosz szinkronját, hogy azt szavakkal nem tudom leírni :D
Meg ez a szleng(?) ahogy kiejtik az angol szavakt (Pl: Film - Firm, Gold - Gordo, Entertainment - Entertainmento, Gentlemen - Gentremen :lol: )
Nekem nagyon tetszik, sokkal epicebb.
Kép
Lezárt