EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.27. 22:02:53

Semmi gond, mi megyünk szépen sorban, aki lemarad, az lemarad, majd pótolja, vagy nem :D

Csontok és skalpok

Nem voltam elragadtatva az ötlettől, hogy westernt kell néznem, de be kell, hogy valljam a The Revenant és Westworld mellett ez a harmadik olyan film, ahol nem zavart ez az élet.

Az első órában konkrétan alig történik valami, mégsem volt unalmas, teljesen lekötött, érdekelt mi lesz a vége, ami mondjuk eléggé kiszámítható

bár nem gondoltam, hogy az öreg túléli.
Van azért némi hiányérzetem, a vége olyan semmilyenre sikeredett,

főleg, hogy mutatták az öreg arcát mennyire örül, mikor meghallotta a 3 lövés hangot, holott átlagban minden negyedik ölt meg egy kannibált :lol: ).
El kell, hogy mondjam, ilyen kőkemény, de béna indiánokat még nem láttam filmben :D

Szerencsére a horror nem megijedős, hanem trancsírozós volt, mostanában nem bírom az olyanokat.

Hatalmas pozitívum, hogy a színésznőcske nem gyengén bomba :mrgreen:

Eltudnék képzelni folytatást:

nem haltak meg a végén, illetve a fogykós anyukák is megszültek, illetve a bomba bulának is megszületik az indián gyereke :lol:

A barlangban viszont csak nekem tűnt fel, hogy nem tudták kiütni a cölöpöket, viszont az indián fél kézzel kiszedte a helyéről és vissza is tette utána? Az nem gyengén volt gagyi, vagy csak én néztem félre valamit.
Ja és az elején volt egy nagyon vicces valláskritika:
- A bibliát ne égesd el.
- Tudom, babonából sem, meg úgyis eltudom adni egy idiótának :lol:
Csontok és skalpok: 7/10 Köszi, megérte megnézni.

Amúgy felesleges spoilerbe tennem szerintetek?
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.27. 20:38:05

Sziasztok!

Vizsgaidőszak miatt nem tudom most megnézni a következő filmeket, viszont semmiképpen sem szeretnék kilépni, ezért kérdezem, hogy nagy gond lenne, ha csak tizedike után kezdeném bepótolni az elmaradt ajánlásokat? Hamar végzek velük.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.25. 18:56:40

Ok, akkor nem én voltam figyelmetlen :) Köszi a választ!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.25. 18:50:12

messideco írta:
Bob_Marley írta:Na ez érdekelni fog, én bírom a westerneket.
Akkor te most tag vagy, válaszolj ha igen, és akkor felírlak a listára :)
Nem, de ha olyan ajánlás van, ami felkelti az érdeklődésemet, akkor megnézem. Ez most pont olyan. :D Azt nem tudom vállalni, hogy kisdiák módjára heti egy film, de hát filmklub és igényes darabokra lehet számítani és én is szeretem a filmeket. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.05.25. 18:42:22

Csontok és skalpok

[károgás] Szvsz ez sem a legszerencsésebb ajánlás. Nem azért, mert már láttam, hanem, mert most megy majd a mozikban, így valószínűleg egyébként is találkoztak volna a címmel azok, akiknek eddig kimaradt... [/károgás]

On: Sablontörténet, amit menteni kell, de sikerül Zahlernek. A könnyen felejthető tucat-westernek közül az alakítások mellett az emeli ki, hogy a rendező összességében jól ötvözi a vadnyugati hangulatot a road-movie-s és a horrorfilmes elemekkel. A műfaji egységet - ha már ez különbözteti meg a műfaji társaitól - nem is nagyon bontja meg, csak a film középső harmadában, ami pont emiatt vontatottabb, gyengébb is a másik kettőnél.

Egyébként is jó mesélőnek tűnik, na nem a sztorinál tett ki magáért, mert ahhoz nem kellett sokat hozzátennie, hanem a karakterábrázolásnál csillogtatta meg tudását. A színészeinek megadta a szükséges mozgásteret, a "mentőalakulat" valamennyi tagját jól kidolgozta, a csapaton belüli "kémia" is működött. A film is szépen elcsordogált a medrében, a műfaj mostanság egyáltalán nem elkényeztetett szerelmeseinek már az ilyen is olyan, mint éhezőnek egy falat kenyér.

Ha már tavalyi és western, akkor inkább a Slow Westet vártam volna, ha még nem láttad, akkor csak ajánlani tudom. Az "művészwestern", de nem olyan francia drogmámoros értelemben, hanem az unortodox megoldásai miatt. Amúgy Bone Tomahawk is érdekes mozi. 7/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.25. 18:37:51

zola8787 írta: Ez csak egy felvetés, de szerintem érdemesebb lenne a saját filmére adott pontokat nem beleszámolni az átlagba, például én nagyon elvakult vagyok az én filmemmel, ezért gondoltam, de mindegy, így is jó :)
Ha emlékezetem nem csal, akkor ezelőtt nem vettük számításba, bár végső soron mindegy :)
Bob_Marley írta:Na ez érdekelni fog, én bírom a westerneket.
Akkor te most tag vagy, válaszolj ha igen, és akkor felírlak a listára :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.25. 18:29:25

messideco írta:...
Nem láttam még a filmet szerencsére, a western nem az én műfajom, viszont horrorral kombinálva nem lehet rossz, kíváncsi vagyok.

Ez csak egy felvetés, de szerintem érdemesebb lenne a saját filmére adott pontokat nem beleszámolni az átlagba, például én nagyon elvakult vagyok az én filmemmel, ezért gondoltam, de mindegy, így is jó :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.25. 18:18:36

Na ez érdekelni fog, én bírom a westerneket. Mindig is odamentem volna legszívesebben ha lehetne választani a korok közül. Dzsuva, csizmák, whiskey, szajhák, coltok,ennyi. :D Mondjuk tuti 5 perc után lelőnének, de boldog öt perc lenne. Igazi férfiak, büdösen mocskosan, köpve és nem félrenyalt frizurákkal ingben meg anyám kínja. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.25. 01:04:20

Sorrendben:

The big short

Nagyon féltem a filmtől, egyszer már elkezdtem nézni, de abszolút érdektelennek bizonyult számomra, így a halasztása mellett döntöttem.

Most viszont kötelezően meg kellett néznem, így kissé nehezen elkezdtem. Kiemelném korunk vezető színészeinek (talán mondhatjuk azoknak) a teljesítményét, akik ugyan nagyon idétlen parókákban. de hatalmas játékot mutattak be, nekem személyesen Bale és az üvegszeme tetszett :)

A száraz pénzügyi részleg nem nagyon érdekelt, általában kerülöm a Wall Street, tőzsde, pénzügyi szektor, gazdaság stb. témakörrel rendelkező filmeket, valahogy hidegen hagynak. Az tetszett, hogy kissé váltott a film, és próbálta helyenként humorosan, vagy leegyszerűsítve elmesélni a történések hátterét.

A végén az epilógus ütött: megindultak a nyomozások a bankok és a hiteltanácsadók után. Következő mondat: dehogy :lol: , egyetlen bankárt (?) csuktak le. A film próbált pár tényt is a végén felsorolni, bár ezek képlékeny adatok szvsz.

Sajnos, a filmről talán egy vagy két hónap múlva annyi fog megmaradni, hogy egy film a világgazdasági válságról, amelyben idétlen frizurájú világsztárok szerepelnek... Bocsi a viszonylag alacsony pontszámért, de ez most ennyi lett nálam. Nem személyes természetesen :)

6/10

Bocsánat a késésért, igyekszem :)


-----------------------------------------------------------------------------

Béláim!
Meghoztam a hét gyümölcsét.

Csontok és skalpok
(Bone tomahawk)

színes, amerikai film, 133 perc, 2015
Műfajok: western, horror

A történet dióhéjban:
Négy férfi a vadnyugaton megpróbál kiszabadítani egy csoport túszt, akik kannibál barlanglakók fogságába estek. -kritikustomeg.org

Hogy miért ezt választottam?
-imádom a westerneket
-a western látszólagos halála kiakaszt, ezért igyekszem mindig a modern western műveket keresni a netes fórumokon oldalakon, így találkoztam ezzel az alkotással, másik alternatíva az osztrák Sötét völgy lett volna
-kevés westernt néz a nagyközönség szerintem, megspékelve ez egy kis horrorral, nagyon jó elegyet alkot.

Részemről 8-ast ér az alkotást.

Jó szórakozást hozzá! Itt is bocsánat a késésért!

----------------------------
Állás:

Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.24. 17:55:25

messideco írta:Még egy páran adósak vagyunk a darabbal, holnap igyekszem megnézni :) Nehéz szülés sajnos nekem ez az alkotás :(
Gyerünk, ki kell bírni :P

Lemaradtak:

A nagy dobás: messideco és Messias2

Illetve Lui mindkét filmmel.



messideco ajánlását pedig várjuk sok szeretettel :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.24. 16:35:50

The Big Short

Nekem nagyon bejött ez a film mert azon kívül, hogy megérteti a nézőjével az egész válságot ezt nem száraz és unalmas módon teszi. Nyilván nincs benne óriási csattanó és annyira izgulni se nagyon lehet min (kivéve persze, hogy mikor kapják meg a pénzüket a főszereplők). A színészek a nevükhöz méltóan teljesítettek és a kisebb nevű színészek is jól hozták a szerepüket. Teljes háttértudás nélkül ültem le megnézni a filmet ezért az elején volt olyan rész ami kicsit homályos volt, de a film felére már minden világos volt, köszönhetően a remek magyarázatoknak. Ez tipikusan az a film amit egyszer mindenkinek látni kell, mert nagyon jól magyarázza el a válság hátterét, amit szerintem nem árt tudnia minden embernek. Mindössze egy pici negatívum volt számomra a filmben. A film műfajának megnevezése életrajzi vígjáték-dráma, ami szerintem eléggé erős. Nem nagyon sok vicces jelenet van ahogy a drámából se nagyon van. Nyilván az maga drámai, hogy egy csomó ember elveszítette a házát, de igazából ebből nem nagyon mutattak semmit csak annyit, hogy a srácok hülyére keresték magukat és ezzel konkrétan azt értek el, hogy az ember azt várja a filmben, hogy mikor dől már össze ez a rendszer. Amikor pedig tényleg mutatták ahogy az emberek cuccolnak ki a tőzsdéről akkor se nagyon sajnálja az ember a károsultakat mert az egész filmen keresztül várt összeomlás végre eljött. Ez számomra egy kis negatívum hisz nagyon sok ember ment tönkre ebbe a válságba és ezeknek az embereknek a drámáját nem mutatták be. Pontosan ezért "csak" 9/10.

Ui: Még egyszer bocsi srácok az ajánlásért :oops: . Ha lesz következő kör már okosabban fogok választani. Remélem ezzel senkinek se vettem el a kedvét :).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.05.24. 16:22:02

Normandia írta:A nagy dobás:
Holnap bővebben.
Értékelésem 9/10.
Nos a film tökéletes. Simán kötelező anyagnak tenném minden közgazdasági, pénzügyi egyetemen, mert a film azt sugallja, hogy bizony a jeles pénzügyi "szakemberek" hozzá nem értése okozta az összeomlást.
Most néztem meg harmadszor és engem most is végig lekötött.
A színész - karakter párosítások jók, nagyon telibetalálta a rendező Mckay. Nekem Bale játéka tetszett a legjobban, aki tökéletesen játsza a kicsit félszeg meg nem értett zseni figuráját, de Carell karaktere is telibe van találva. Olyan igazi hús vér alak, akivel együtt merülünk a pöcegödör fenekére.
A rendező friss, szokatlan és egyben szórakoztató filmet rak le elénk. Persze ezek mellett tanít, leleplez és néha megbotránkoztat. A dokumentarista jegyekkel ötvözött dráma, amely a szakzsargont közérthető példákkal jellegzetes vonásokkal bíró celebekkel, Margot Robbie, Selena Goméz, mondatja föl.
Nálam talán csak azért nem 10-es, mert mellőzi a "kisembert" a vászonról, pedig a bankok velünk nyeletik le a békát. Ugyan egy tanulmány erejéig felbukkan a jelenetek között egy egy megvezetett, kárvallott ember, de összességében kevés a bemutatott kisemberek száma, akik jogosan fejeket követelnének.
Összességében remek film, mindenkinek ajánlom, aki még nem látta.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.23. 23:58:30

Még egy páran adósak vagyunk a darabbal, holnap igyekszem megnézni :) Nehéz szülés sajnos nekem ez az alkotás :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.05.23. 23:05:27

A nagy dobás:
Holnap bővebben.
Értékelésem 9/10.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.23. 21:12:38

zola8787 írta: Meg pár millióan nincstelenek lesznek, de értem, hogy miről írsz, csak ez tényleg olyan film, amit átéltünk és nem a csattanóra vár az ember, hanem ahogy eljutunk odáig.
Én is inkább a csattanós filmeket szeretem, emellett az igaz sztorikat is, filmnézés után egyből keresek is rá neten :D

Srácok már most elvagytok maradva, igaz csak holnap lenne a határidő, de eddig 10-ből 5-en véleményeztük. Hajrá-hajrá.


messideco ha gondolod jöhet az ajánlásod, ilyen fesztiválszerű 0. naposan
Irtam már, egy hszel lejebb(csak másképp :D), hogy nem azzal van bajom, hogy igaz történet alapján, mert van más sok hasonló, ragyogó alkotás, viszont igy meg akkor nem elég komoly nekem, hogy telerakták "poénokkal". Lehet az volt a baj, hogy először elolvastam pár véleményt, és sokkal jobbra számitottam :mrgreen:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.23. 20:30:31

hajnesz írta: Arra gondoltam, hogy húzzák majd a végletekig, mindenki hülyének gondolja őket, és láss csodát, mindenki meggazdagszik, happy end. Kb erre gondoltam rögtön a film elején is, hogy valószinüleg ez lesz. Sok helyre odarakják, hogy "igaz történet",de azért pár csavart beleraknak, hogy felturbózzák kicsit :D
Meg pár millióan nincstelenek lesznek, de értem, hogy miről írsz, csak ez tényleg olyan film, amit átéltünk és nem a csattanóra vár az ember, hanem ahogy eljutunk odáig.
Én is inkább a csattanós filmeket szeretem, emellett az igaz sztorikat is, filmnézés után egyből keresek is rá neten :D

Srácok már most elvagytok maradva, igaz csak holnap lenne a határidő, de eddig 10-ből 5-en véleményeztük. Hajrá-hajrá.


messideco ha gondolod jöhet az ajánlásod, ilyen fesztiválszerű 0. naposan
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.23. 19:57:48

Marco írta:
hajnesz írta:kiszámitható
Ezt hogy érted? Mert az már az első percben tisztázva van, hogy ez a gazdasági válságról szóló igaz történet. Nem igazán lehet kiszámíthatósággal vádolni. :D
Arra gondoltam, hogy húzzák majd a végletekig, mindenki hülyének gondolja őket, és láss csodát, mindenki meggazdagszik, happy end. Kb erre gondoltam rögtön a film elején is, hogy valószinüleg ez lesz. Sok helyre odarakják, hogy "igaz történet",de azért pár csavart beleraknak, hogy felturbózzák kicsit :D
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.23. 19:42:46

hajnesz írta:kiszámitható
Ezt hogy érted? Mert az már az első percben tisztázva van, hogy ez a gazdasági válságról szóló igaz történet. Nem igazán lehet kiszámíthatósággal vádolni. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.23. 14:32:31

The Big Short
Nem volt rossz film, a történet nagyon bejött, de igazából nekem volt egy kis bajom a megvalósitással. Hosszú, kiszámitható, szerintem nincs rendesen kitöltve az egész játékidő, többet fektethettek volna a végébe, mert hirtelen lezárult az egész, már-már dokumentumfilm jelleggel. Elég komoly témát tár a nézők elé, én mégsem tudtam kellően komolyan venni az egészet, "hála" a sok erőltetett poénnak, és nézőkhöz beszéléshez.
A szinészek elfogadhatóak voltak, bár néhol szerintem nem voltak eléggé kidolgozva a karakterek, gondolok itt például a két srácra, akik hirtelen gazdagok lettek,de kb ennyi.
Pozitivum, hogy kicsit jobban elkezdett érdekelni a Makroökonómia, a film hatására.
Pontszámom: 7/10
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.05.23. 14:15:13

The Big Short

Pozitívum:
-Mindig örülök, ha a színész megszólaltatja a nézőt, kitekint hozzá. Itt Gosling mellett több ember is megteszi ezt velünk.
-Margot Robbie (órákig képes lennék nézni, olyan gyönyörű)
-Mckay rendezése, kiválóan van elmagyarázva minden, még akkor is, ha szerintem többszöri nézés kell ahhoz, hogy az ember tisztán lássa az egész történetet.
-A karakterek nagyon jók, írni sem lehetne jobbakat. Nekem főleg Burry-s részek tetszettek. Nagy szerencséjük, hogy a szereplők valóságban is ilyenek, nem kellett hozzáírni a karakterükhöz, hogy ne legyenek unalmasak. Mind érdekesek voltak.
-Christian Bale és Steve Carell alakítása. Bár utóbbit az elején még nehéz volt megszokni, de örülök, hogy végre normális filmben, szerepben látom

Negatívum:
-Többszöri nézés kell.
-Kicsit hosszabb a kelleténél.
-Némileg összecsapott befejezés.

Pontszám: Én nagyon jól szórakoztam, egy erős nyolcast adok rá.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.21. 12:30:22

Ne feledjétek: A nagy dobás!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.18. 01:23:58

Asszem megvan az ajánlásom jövő keddre :) Bár még nem biztos, két film között kell döntenem, de hamarosan megszületik majd a végleges.
"And my heart will leave you never."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.17. 22:18:02

A Nagy Dobás

Ez egy olyan film, amit még egyszer biztos nem nézek meg, viszont egyszer meg mindenkinek látnia kell! :D

A szereposztás remek, jók a karakterek. Tetszett, ahogy közérthetővé teszik a szakzsargonokat, bár még így is baromira oda kellett figyelni, hogy az ember megértse az egészet. Annak ellenére, hogy talán egy kicsit vontatott volt a film, a több szálon futó cselekmény miatt még ezzel együtt is néhol kapkodónak hatott a vonalvezetés.

Külön tetszettek a benne lévő idézetek, illetve hogy a viszonylag száraz témát humorral próbálták oldani. Ez egyébként szerintem sikerült is.

Összességében tetszett, de mint azt írtam valószínűleg (nálam) egyszer nézős alkotás, leginkább ezért nem adok több pontot rá. 7/10
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.17. 19:53:05

MQuCsabi írta:The two Escobars ról tudna nekem valaki küldeni torrent linket privátban? ÉN nem találom fent magon
Ezt másold be a keresőbe: The Two Escobars

Ide van feltöltve: Film (ENG SD)

Magyar szinkronnal nem fogod megtalálni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.17. 19:18:59

MQuCsabi írta:The two Escobars ról tudna nekem valaki küldeni torrent linket privátban? ÉN nem találom fent magon
Pedig én is onnan szedtem. Most telóról vagyok, ha hazaérek segítek, bár addigra megoldódik valószínűleg. :-D
Válasz küldése