Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.09. 08:59:11

Gondoltam, hogy ő lesz...

Büntessen meg érte :twisted:

szerk: a térfogat nem volt meg, ezért nem jöttem rá...
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.09. 00:01:23

kurdt írta: Annyit elárulok, hogy én még nem láttam, viszont szerintem remek ajánlás... :wink:
A fegyvernepper szinkronosan? :mrgreen:
lui1698 írta: annyit elárulok, hogy nem lesz kaszabolás sajnos, meg vígjáték se nagyon. :cry:
Miért nem csapattad nekik az egyik klasszikust, hiperhörcsög vs gigacsiga v vmi? :mrgreen:
messideco írta:Ki az a nőszemély? :shock:
A csodálatosan gyönyörű Scarlett Johansson :P

Én kérek elnézést,h ez kérdés volt :oops: :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 23:47:45

Ki az a nőszemély? :shock:
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.05.08. 23:22:43

<----- 8) :oops:


Holnap szerintem filmklubbos napot tartok, mind2 klubból egyet-egyet :D

lui :lol:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 23:08:04

Még nem láttam én sem :D
Négy filmjét láttam eddig csak asszem, az Éjfélkor Párizsban c.-ben nem szerepel, rendező és író volt csak mintha.
De az Annie Hall és a Manhattan két klasszikus tőle, hatalmas szövegekkel :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.05.08. 23:03:02

messideco írta:soadroli: nem, de megnézem majd.
Az öreg nagyon belezúgott újabban a bögyös macákba, lásd Penelope Cruz vagy Scarlett Johanson (Vicky Cristina Barcelona pl.) :wink:
Az jó? Már rég szemezgetek vele.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 22:57:37

messideco írta:Lui, soadroli, sjd, és a többi ellenségem:

Megnézitek a Manhattan és az Annie Hall filmet, én pedig a világlegjobbfilmje Avangerst majd a Batman új részét. Áll az alku?
Akkor ez lenne.

soadroli: nem, de megnézem majd.
Az öreg nagyon belezúgott újabban a bögyös macákba, lásd Penelope Cruz vagy Scarlett Johanson (Vicky Cristina Barcelona pl.) :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.05.08. 22:23:44

Szorgalmi feladat filmklubosok számára:

Tekintse meg a Barátok Közt című magyar telenovella 2004. október 20. és 2004. november 21. közötti epizódokat.

a, Elemezze a Szőke Zoltán által alakított Berényi Miklós nevű szereplő jellemfejlődését.

b, 6-8 mondatban foglalja össze a sorozat fő jellemzőit, motívumait, illetve értékelje a sorozat forgatókönyv írójának hátizsákját.

c, Ön alkalmi szereplője a sorozatnak. Jelenetében Ön éppen benyit a Rózsa Kávéház konyhájába, miközben két főszereplő éppen nemi aktust készül létesíteni egy bordó színű zsámolyon.
Ön szerint mi a helyes döntés a sorozat további folytatását tekintve:

-c/1: Úgy tesz, mintha semmi sem történt volna és kisétál.

-c/2: Felszólítja a két érintettet, hogy vigyázzanak a zsámoly használatakor, hiszen nagyon könnyen megbillenhetnek.

-c/3: Csatlakozik, majd későbbiekben véletlenül elfecsegi Magdolna asszonynak a történteket.

A legjobb 10 megfejtő között kisorsolunk 10 darab "Előd, isten elődje" feliratú pólót, 5 darab "Buktad a lóvét Zsolti fiú" feliratú bögrét mely rázásra dallamcsengő formájában lejátssza a Barátok Közt főcímdalát.
Illetve a legügyesebb kis filmfan megnyerheti a nagy Tarr Béla filmográfiát VHS-en! Melyet maga a nagy Bob vett fel a hosszú évek alatt.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.08. 22:10:21

lui1698 írta:@Bob,

A Könyörtelenekkel kapcsolatban:

nem lehet, hogy több brutalitást vártál tőle. Mert én kicsit talán azt hiányoltam belőle. Én elviseltem volna mondjuk 1 fsz halálát, valami nagy drámát, vagy hogy Erik a végén jobban szétszedi a majmokat.
Nem tudom, de kicsit valami nekem is hiányzott, amúgy tetszett és kb. annyira is értékelném, mint te.


Gangesszel, hogy állsz?
Gangeszen még nem keltem át :( Úgy tervezem hétvégén megnézem elejétől fogva.

Könyörteleneknél meg igazad lehet.Egyszerűen valami hiányzott, nem vér csak tényleg jobban odalehetett volna a néző "pofájába nyomni" mondjuk a kollégiumi dolgokat.Ahogy írtad, talán a nagy drámaiság hiányzott nekem, s legfőképpen a végén, mert az hogy odamondja a "műfaternak" a dolgokat, miután kijön belőle rendben van, de lehetett volna ezt jobban hangsúlyozni, hiszen mégiscsak ez volt Erik viselkedésének legfőbb kiindulópontja.És a végén mint megoldást, jobban ki lehett volna hangsúlyozni.

Nehéz megfogalmazni, mert tényleg jó kis darab volt, meg betekintés volt egy "megcsömörlött" gyerek lelkivilágába, de nem volt nekem az a Huh, leborulok a székről érzésem.Nem jött annyira át a fiúban rejlő viszály, érzelmek.


Vagy csak nagyok az igényeim :D Meg talán egy másik arc, karakter jobb lett volna főszereplőnek, vagy nem tudom, többet éreztem a sztoriban mint amit a színészi játék adott nekem.

szerk: Vagy pl a végén lehetett volna a szerelmi szálat lezárni, s Marjaval találkozik vagy valami ezzel is hangsúlyozni, hogy megtalálta a megnyugvást Erik.
Vége nem lett ütős, emiatt nekem hiányérzetem van, de jó film volt mondom még egyszer :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.05.08. 22:33:15-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.05.08. 22:00:22

@Bob,

A Könyörtelenekkel kapcsolatban:

nem lehet, hogy több brutalitást vártál tőle. Mert én kicsit talán azt hiányoltam belőle. Én elviseltem volna mondjuk 1 fsz halálát, valami nagy drámát, vagy hogy Erik a végén jobban szétszedi a majmokat.
Nem tudom, de kicsit valami nekem is hiányzott, amúgy tetszett és kb. annyira is értékelném, mint te.


Gangesszel, hogy állsz?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 21:58:10

Úgy látom megvan a Filmklubocskánk B-középje Bob és Marley személyében :)

Haton adósak az előző filmért.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.08. 21:52:56

sjd írta:
Bob_Marley írta: Meg koszos képregény figurákat is a barna lapú mesekönyvekbe kell hagyni
Ugye ki mire használja a mesekönyvet.... :P
:lol:
Game ezeknek a nagymestere, hogy lehet 1-1 szót kétértelművé tenni :lol:
sjd írta: Apropó, szoktál nézni reality-ket? :mrgreen:
Röviden tömören megfogalmazva, az MI? :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.08. 21:50:38

Bob_Marley írta: Meg koszos képregény figurákat is a barna lapú mesekönyvekbe kell hagyni
Ugye ki mire használja a mesekönyvet.... :P

Apropó, szoktál nézni reality-ket? :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.08. 21:36:11

Na meglestem a Könyörtelenek című filmet
Először is az európai filmek olykor jóval többet tudnak mint tengerentúli társaik....
Luinak köszönjük jó kis film volt.


Tetszett Erik karaktere, s Pierre is kis esetlen szerethető figura volt.Volt egy nagyon hangzatos mondat, hogy a Sportban van igazi demokrácia, s ez valóban így van.
Jól ki volt fejezve a főszereplőben egyszerre meglévő düh, s küzdeni akarás.

Tetszett összességében, de mégis valamiért kicsi hiányérzetem volt, s igazából nem tudom megfogalmazni, mert a főhős végig ment a szenvedésen, majd jött a megoldás, de valahogy jobban kilehetett volna hangsúlyozni a végén, a jó "győzelmét".
Eriktől is több szenvedélyt elviseltem volna, nagyobb átélést.


Értékelésem 7,5/10 beleillett a sorba, hasonló filmek minden további nélkül jöhetnek :D
sjd írta:
Én például megvetem Bob-ot, amiért nem hisz a Gyűrűk urában. Igazán mélyen a meggyőződésébe gázol nekünk, akik minden nap Gandalfnak áldozunk egy kecskét :P :D
ÉLs elárulok egy titkot Skywalker se él, sőt Alienek sincsenek :lol: Meg koszos képregény figurákat is a barna lapú mesekönyvekbe kell hagyni s nem a filmvászonra vinni :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.08. 21:06:20

messideco írta:Amúgy:
Kép
Ezzel az a baj, h pont nem Hollywoodot öli meg, hanem a kis független filmeseket, akik tényleg le is tesznek valamit az asztalra a CGI-n kívül. (Most ez alól az Avengers pont kivétel, de Whedon igazán megérdemelte volna már ezt a sikert a Serenity-vel is)

de pl. ott van Boyle, Aronofsky stb. ők aztán egyszer igazán kaphatnának 200 milliós büdzsét Bay helyett, csak ugye azt a filmet mindenki csak dvdrip-en nézné meg
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 20:59:56

Akk felírlak, elkönyvelem az értékeléseid.
Ajánlani majd utolsónak tudsz majd, reméljük elér addig a kör :)

Üdv. A blogon találsz friss infókat majd :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8699
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.05.08. 20:57:09

Sajnos a Magánbeszélgetést és az I'am Sam-et is elég régen láttam már, de azért utóbbira valamiért jobban emlékszem. Hosszasan nem írnék róluk, mert az idő távlatában nem biztos, hogy túl objektív lennék már. Éppen ezért én inkább csak pontozom őket utólag, ha nem nagy baj, mert későn csatlakoztam.

Nevem: Sam: 10/8.5
Magánbeszélgetés: 10/5.5

(Félpontok is vannak ugye? Vagy netán a többi tized is lehetséges?) :)
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 17:13:59

sjay: a Perfect Insanity megszűnt akkor. Mert távozásod óta nem igazán követem :oops:

Amúgy TE következel jövő kedden :)
Legyenek álmatlan éjszakáid az ajánlandó filmről :P :D

Amúgy:
Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.05.08. 17:10:10

Srácok! Pár kritika megjelent a blogunkon, ha esetleg érdekel titeket, olvassátok el őket:

A káosz birodalma
Nem vénnek való vidék

Vélemények? :D

Magánbeszélgetés:
Mondhatnám hogy csalódás volt, de az itteni értékelések alapján ezt az eredményt vártam. Unalmas történet, vontatott cselekmény és teljes érdektelenség. Azért a jó öreg Gene még tud játszani, miatta 5/10.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.08. 17:02:24

Aha, így van :)
Heti egy film egy ajánlótól.
Írd le az értékeléseidet és beteszlek a listába :)

Itt vannak mindig a friss infók :)
http://filmklub2.blogspot.com/

Szerk:
Magánbeszélgetés
Hát én is megtettem. Látatlanban ezután senkinek nem fogok semmit ajánlani. Majdnem remek film, de nagyon nem az :lol:
A hangeffektek idegesítettek a legjobban, ill. az h egy párbeszéd huszonötször elhangzik a filmben.
Értékelnem nem kell szerencsére, amúgy 4-5 körül lenne a szám.

Hétvégén jöhet a másik :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.08. 15:05:01

Fernando írta:És akkor a következő hét keddig(?) lehet leadni az értékelést itt a fórumon? Mert akkor a héten megkukkantom ezt a filmet. Amúgy zömével drámákat ajánlotok, és a "nem túl ismert" kategóriából? :) Amúgy én sem láttam még ezt a filmet.
Igen keddig kell megnézni, plusz értékelni.
Eddig csak két kör ment le, nekem is van egy lemaradásom, így még nem igazán állapítható meg, h a társaság mit ajánl. Szerintem nem csak drámák lesznek, sőt. H ismertek-e vagy sem az egy jó kérdés, tudod van, akinek ismert van akinek nem. DE ilyen nagyon ismert filmek nem hinném, h lennének, pont azért, mert azt a társaság mát látta.
:)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8699
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.05.08. 15:00:42

És akkor a következő hét keddig(?) lehet leadni az értékelést itt a fórumon? Mert akkor a héten megkukkantom ezt a filmet. Amúgy zömével drámákat ajánlotok, és a "nem túl ismert" kategóriából? :) Amúgy én sem láttam még ezt a filmet.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.08. 14:55:07

Fernando írta:
messideco írta:Vagyunk 14-en, mindenki ajánl heti egy filmet, azokról a többiek írnak egy rövid értékelést és pontozást :)

Érdekel? :wink:
Mindenki ajánl heti 1-et, vagy hetente 1 ajánl egyet? Benne vagyok akkor. Mik voltak eddig a filmek? Visszaolvasgattam, ha jól látom 2 film volt eddig. A Magánbeszélgetés és az I Am Sam? Mert ha igen én mindkettőt láttam. És ez az új amiről írni kell? Ez a svéd film?
Minden héten egy valaki ajánl egy filmet, tehát hetente egy filmet kell megnézni. :) A többi stimmel. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8699
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.05.08. 14:52:45

messideco írta:Vagyunk 14-en, mindenki ajánl heti egy filmet, azokról a többiek írnak egy rövid értékelést és pontozást :)

Érdekel? :wink:
Mindenki ajánl heti 1-et, vagy hetente 1 ajánl egyet? Benne vagyok akkor. Mik voltak eddig a filmek? Visszaolvasgattam, ha jól látom 2 film volt eddig. A Magánbeszélgetés és az I Am Sam? Mert ha igen én mindkettőt láttam. És ez az új amiről írni kell? Ez a svéd film?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.07. 22:11:26

Erre várok a rendszerváltás óta :lol:
Teszem fel a blogra is.
Konicsiva, Auf Wiedersehen!

Külön öröm és bodottá, hogy európai film.
Hollywoodot sokszor unom, ázsiai filmek túl betegek vagy lassúak számomra, de az európai filmek nagyon jók :)

Felkerült az infó a blogra :)
Jó filmnézést mindenkinek!
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése