Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.10.22. 15:35:06

Erxy írta:
Bob_Marley írta:Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
azért nézz utána szerintem a hatályos jogszabályoknak, hogy meddig legális-illegális.
Nem is tudom pontosan hogy van.
Letölteni lelehet, meg is nézheted, csak nem tárolhatod, valami ilyesmi nem?

Szerintem teljesen jogos a felháborodás, lassan minden meg lesz adóztatva, és olyan is lesz mindig aki elhiszi, hogy nem ő fizeti ki ezeket az új "nem megszorításokat" hanem a szolgáltatók.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.22. 15:06:40

Bob_Marley írta:Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
azért nézz utána szerintem a hatályos jogszabályoknak, hogy meddig legális-illegális.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.22. 15:04:52

Te meg nyugodtan felnőhetnél már, mert baromi unalmas és nevetséges, hogy semmihez nem tudsz érdemben hozzászólni.
:mrgreen: :mrgreen: =D> =D>
amúgy biztos azért lettem 3. az év fórumozója szavazáson a stílusom ellenére is, és te azért nem kaptál egy szavazatot sem, mert te adsz a fórumnak és érdemben szólsz hozzá a dolgokhoz, én meg nem
Huu neked aztan jo nagy a ...
700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni. főleg nem az aki mondjuk leszed havi 20-250 filemnt, amit ha BR-n kellene megvenni súlyos százezrek lennének.
Hat igen. Ebbe senki nem fog belehalni, es szerintem igy korrekt lehet a dolog.

Az otlettel en is egyetertek, nyilvan felhasznaloknak nem tetszik, de ha tenyleg ez a max 700 ft/ho marad maganszemelyeknel, akkor korrekt. Es most itt nem kell jonni az elvekkel, mert azt nagyjabol minden adonal el lehetne jatszani, kezdve az afatol. Ezt el kell fogadni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 15:02:41

Rosszul fogalmaztam, teljesen jogosan volt felhánytorgatva, hogy miért kell újra kifizetni.
Tehát nem az én részemről jogos felvetés, hanem maga a tény hogy többet fizet az ember nem korrekt az jogos álláspont.

Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.10.22. 15:00:03

csababarca írta:
hady írta:...ebbe, belebukik a kormány

dehogyis. sok a nyugdíjas, sok az alma, méz amivel megveszik őket kilóra,és mennek is menetelni.
odébb van az még,hogy ez a rendszer megbukik.
Ki emlékszik már arra, hogy 2010-ben mi történt? Több ember nyugdíját pakolták zsebre és mi lett az eredménye? Újabb 2/3-ad :?

Feast4 írta:
ozsimiki írta: Vicc ez, Bob te meg tényleg hagyd ezt, mert totál nevetséges. Tapsoljuk is meg,h +ban, ÉRTED PLUSZBAN kell fizetni olyan dolgokért, amiknek eleve van havi díja. :) Sőt vidéken tényleg elég magas a nagyvárosokhoz képest...
Ez kb. olyan baromság mint annó a vizitdíj volt.

Ezzel vitatkoznék. A vizitdíjnak voltak épeszű és értelmes eredményei is.

1. Rövidebb volt a sor, mert nem minden egyes (tisztelet a kivételnek) öregmeber ott volt az orvosi rendelőben és ment az orvoshoz, h jaj meghalt a kutyám doki írjon már fel egy szívgyógyszert erre (Sarkítva a dolgokat)
2. Az egészségügy finanszírozása úgy kuka ahogy van. Nincs olyan mellék bevételek nélküli kórház, ami nyereséges lenne. Ahhoz, hogy a jelenlegi legkorszerűbb eszközökkel műthessenek és elláthassák a betegeket, továbbá a jól képzett orvosaink ne Európába vándoroljanak. pénzre van szükség.
3. A vizitdíjjal magával nincs ellenvetésem. Természetesen a megoldás már kérdéses, de az összeg nem volt olyan magas, amit ne tudott volna bárki megfizetni Természetesen lehetett volna javítani a modellt azzal, hogy aki rászoruló mentességet élvez, vagy a sürgős esetek(bár ha jól emlékszem azok egyébként se voltak vizitdíj kötelesek) és még lehetne egy két dolgot sorolni.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.10.22. 14:50:17

Bob_Marley írta: Kevesebb net használat, csökken az illegális letöltés stb. Teljesen jogos felvetés, hogy miért kell plusz x összeget kifizetni, teljesen jogos.

A torrentezős letöltés nem illegális, csak ha pl kiírod x darab dvd-re és eladod.. Amúgy meg nem jogos a felvetés, mivel fizetek a netért, meg az eszközökért amin netezek, sőt adózok is a megvásárolt eszközökért, sőt a fizetésért is adózoik amiből vettem, sőt a munkáltató is adózik utánam..
Tehát mi a tojnak adózzak még 8972. alkalommal is???
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.22. 14:29:00

700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni.
itt az elven van a hangsúly, amit csababarca is írt.

a másik meg az ,hogy igen, ez "csak" 700 forint, ami önmagában valóban nem sok, de hát van szja, áfa, kommunális adó, jövedéki adó, súlyadó, bla-bla-bla.
a sok kicsi meg sokra megy.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 14:26:47

bobot meg ne bántástok ő ilyen. anyám is ilyen, mindenben csak a jót meg a szépet látja.
Én meg rejtve vagyok ilyen. Kifelé gyűlölök mindenkit ( :mrgreen: ) zsörtölődök, de igyekszem átgondolni az intézkedéseket, s még, ha nem is értek egyet velük, nem vagyok elvakult. Igyekszik az ember pozitív lennim, sokszor nem olyan könnyű az, de ez is olyan, mint a Sötét oldal. Nem szabad engedni, hogy megmérgezze az elmét. :twisted:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.22. 14:20:02

700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni. főleg nem az aki mondjuk leszed havi 20-250 filemnt, amit ha BR-n kellene megvenni súlyos százezrek lennének.

bobot meg ne bántástok ő ilyen. anyám is ilyen, mindenben csak a jót meg a szépet látja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.22. 14:03:23

PCsabi írta:Vége van a bulinak.

Az Index információi szerint a párt javaslata alapján a magánszemélyek előfizetései után havonta legfeljebb 700 forint, az üzleti vállalkozások esetében pedig 5000 forint lehet a legmagasabb adótétel.

Az elv akkor is rossz,mert tényleg csak a levegő marad adózatlan.(egyelőre)

Mindegy túl van beszélve, ez van, le kell nyelni a 128. sarcot is, meglelni a nem létező pozitívumokat, aztán hajrá.
Akinek esze van úgyis elhúz innen a francba amíg lehet, nem marad ebben a posványban. (pedig nem vagyok/voltam kivándorlás párti, de egyre elszomorítóbb ami itt zajlik)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 13:54:58

shutterisland, mit nem értettem meg. Felfogtam, leírtam igazat is adtam sok példára. Az kiverte a biztosítékot nálad, hogy leírtam, leírom újra meg újra, hogy nem világvége. 150 giga letöltés pl normális? Van hozzá köze bárkinek is? Nincs. Mit írtam? Maga az elvben lehet pozitív dolgot is fel lelni a rengeteg negatív mellett. Kevesebb net használat, csökken az illegális letöltés stb. Teljesen jogos felvetés, hogy miért kell plusz x összeget kifizetni, teljesen jogos. csak erre meg azt írtam, hogy ennek adott esetben lehetnek pozitív dolgai is. Szerinted én örülök, hogy többe kerül? De mit tudok csinálni? Inkább gondolkozok rajta, s levonom a konzekvenciát és nem örülök, de logikát látok benne azon felül is hogy xy pénzt kap belőle. 700 Ft-ról beszélünk, az is pénz de adott esetben normális körülmények között mint írtam is 5 GB felhasználással egy hónapban ez ennyire is jönne ki.

És ha rájöttél volna, én pl nem is indulhattam év fórumozója szavazáson. De nem tudtam hogy bármiféle különbségek vannak a fórumozók között....Ha te harmadik lettél, akkor mi van? Ugyanolyan felhasználó vagy, mint az újdonsült Suarez szurkoló.Nekem meg van 10000 hozzászólásom aztán rohadtul verhetném rá a nyálam, jah bocs ez nem az én stílusom, de majd megígérem figyelek és tanulok tőled Mr 3!
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.22. 13:51:25

Vége van a bulinak.

Az Index információi szerint a párt javaslata alapján a magánszemélyek előfizetései után havonta legfeljebb 700 forint, az üzleti vállalkozások esetében pedig 5000 forint lehet a legmagasabb adótétel.
miihii írta: Mondjuk elég durva, h a végén még bejön a pár éves poén (ezek szerint az EB meghaladta a korát :D ), h fizetőssé tegyük a fórumozást :D De tényleg, mivel én intézem a tippjátékot, azaz hetente több alkalommal is legalább 2-3 oldalt kell használnom, ezek után akkor kérjek mindenkitől 2 forintot, aki akar tippelni, h ne legyen nekem veszteséges?
:mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 13:47:25

amúgy biztos azért lettem 3. az év fórumozója szavazáson a stílusom ellenére is, és te azért nem kaptál egy szavazatot sem, mert te adsz a fórumnak és érdemben szólsz hozzá a dolgokhoz, én meg nem.
Vagy azért, mert a kisbetűs-nagybetűs téma miatt kitiltották.
Az én bátyám meg amúgy is erősebb, mint a Ti bátyátok :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.22. 13:43:56

amúgy biztos azért lettem 3. az év fórumozója szavazáson a stílusom ellenére is, és te azért nem kaptál egy szavazatot sem, mert te adsz a fórumnak és érdemben szólsz hozzá a dolgokhoz, én meg nem.
Vagy azért, mert a kisbetűs-nagybetűs téma miatt kitiltották. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.22. 13:42:57

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 13:40:09

Kicsit megint sarkítom a dolgot, de csak, hogy érzékeltetni tudjam: Akkor az is jó, hogy az élelmiszerárak az egekbe szaladnak, hiszen, aki tudja megfizetni, aki nem, az nem. Lehet mondani, hogy az internet nem létfontosságú, de sajnos vagy nem sajnos, de az...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.10.22. 13:33:38

Ez tényleg olyan dolog, h a világ megteremtette a lehetőséget a világhálóra és be lett dobva a közösbe, amit szépen át is vett mindenki, mert JÓ. Namármost, én megvettem a lehetőséget a használatára a szolgáltatótól, plusz ugye megvettem az erre alkalmas eszközt is. Akkor milyen jogon akarja lehúzni a bőrt állam bácsi arról, h én ezt mennyire használom ki? Főleg annak tükrében, h ez sehol az ég világon nem így működik.

Persze, régen a betárcsázós időszakban is működtek a dolgok, de egyrészt akkor az volt a csúcs, másrészt nem volt ennyire ráhúzva mindenre a net. De ugye ahogy fejlődünk, így ez is kibővült, mígnem majdnem mindenhez lassan elengedhetetlen lesz a nethasználat, legalábbis megkönnyít rengeteg dolgot. Plusz ugye gyorsul, bővül folyamatosan, ahogy egyre okosabbak a hozzá való eszközök is. Mert ez a techika fejlődése. És ezt akarják itthon lebutítani, legalábbis közvetve korlátozni. Mert ez bizony az, mivel a pénztárcámnak megfelelően engedné használni azt a dolgot, aminek a KORLÁTLAN használatához való jogot havonta fizetem, plusz ugye enyém a cucc, amivel használom, innét kezdve meg semmi joga hozzá, h még ezen felül bármilyen plusz lét be akarjon zsebelni tőlem. A "világnak" ès az országnak kifizettem a magáèt, állam bácsi mit tesz h mèg tartsa a markát?
Mondjuk elég durva, h a végén még bejön a pár éves poén (ezek szerint az EB meghaladta a korát :D ), h fizetőssé tegyük a fórumozást :D De tényleg, mivel én intézem a tippjátékot, azaz hetente több alkalommal is legalább 2-3 oldalt kell használnom, ezek után akkor kérjek mindenkitől 2 forintot, aki akar tippelni, h ne legyen nekem veszteséges?

Ugyanez az elv: biztosítjuk a Tippjáték feltételeit (=internet), van lehetőség használni (=szolgáltató, PC) , regisztráció (=havidíj) után korlátlanul használható. De gondolok egyet és tippenként kérek 5 forintot, mert kő' a lé!? Mire fel?

Persze ezzel megadom a választás lehetőségét mindenkinek, ami nagyon jó módszer. Aki megengedheti magának, az fizet, aki nem, az meg menjen le az udvarra...

Szép új világ...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.22. 13:22:47

Te meg nyugodtan felnőhetnél már, mert baromi unalmas és nevetséges, hogy semmihez nem tudsz érdemben hozzászólni.
van egy szint, amikor már felesleges leírni a dolgokat, úgyse fogod fel.

2-3 rohadt oldalon keresztül jött 15 féle ember 15 féle aspektusból megközelítve, hogy miért is rossz nekünk, hogy újabb terhet vágnak a nyakunkba, de nem fogod fel, akkor nem én leszek a 16., aki majd megpróbálja a kőporos középkori fejeddel megértetni.

sok témában nem értek egyet veled, de azért az, hogy te jó ötletnek tartasz egy újabb megsarcolást, kiverte a biztosítékot, és bazi sok embernél, ahogy látom.
úgyhogy a hiba ismét nálad van.

amúgy biztos azért lettem 3. az év fórumozója szavazáson a stílusom ellenére is, és te azért nem kaptál egy szavazatot sem, mert te adsz a fórumnak és érdemben szólsz hozzá a dolgokhoz, én meg nem. :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.22. 13:14:47

Néhány kommenten azért hangosan visítottam :mrgreen:

2014-ben azért ne számítson már extra dolognak, ha én le akarok tölteni egy sorozatot vagy streamen megnézni egy meccset. Magamból kiindulva, fb, twitter, yt, fórum, spotify, Barca/Arsenal/NBA meccsek streamen, pár sorozat és film letöltése. Szerintem 10k-t lazán ki kéne még pengetnem havonta és akkor lehet, hogy még keveset is mondtam.

Ja, és mi lesz a Meki-s nettel? :-k
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.10.22. 13:07:33

ozsimiki írta: Vicc ez, Bob te meg tényleg hagyd ezt, mert totál nevetséges. Tapsoljuk is meg,h +ban, ÉRTED PLUSZBAN kell fizetni olyan dolgokért, amiknek eleve van havi díja. :) Sőt vidéken tényleg elég magas a nagyvárosokhoz képest...
Ez kb. olyan baromság mint annó a vizitdíj volt.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 13:05:57

shutterisland írta:[
igen, és nyugodtan odagörgethetnéd a követ a bejárat elé, hogy nyugodtan aludd téli álmod, mert egyszerűen vérlázító az utóbbi 2-3 oldal...
Te meg nyugodtan felnőhetnél már, mert baromi unalmas és nevetséges, hogy semmihez nem tudsz érdemben hozzászólni.
Ha valami gondod vagy akkor írd meg akár pü-ben akár itt, ne azzal legyél nagy legény, hogy jössz és engem találsz be.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.10.22. 13:04:21

Olvasgattam a témában máshol is, azokkal értek egyet,akik szerint lesz sajnos internet adó,de nem ez a változat,hanem egy jóval csekélyebb...hogy majd büszkélkedhessenek,h 150ft helyett lementek 50ig :D

Vicc ez, Bob te meg tényleg hagyd ezt, mert totál nevetséges. Tapsoljuk is meg,h +ban, ÉRTED PLUSZBAN kell fizetni olyan dolgokért, amiknek eleve van havi díja. :) Sőt vidéken tényleg elég magas a nagyvárosokhoz képest...

bár Te Mourinhoban is rendre megtalálod azt a rengeteg pozitívumot ami miatt nem szabadna szerinted őt ronda jelzőkkel illetni, szemkinyomás után sem...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.22. 13:00:46

Jól látom, h kisbetűvel kezditek a mondatokat? Csakhogy akkor rakjunk már a régi vitákból is egy lapátot rá.
trehányak, büdösek, igénytelenek vagyunk. :lol:

de ne dobd fel a magaslabdát, mert mindjárt kitalálja a nyelvtan adót, minden egyes helyesírási hiba 10 forint.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.10.22. 12:58:49

hady írta:...ebbe, belebukik a kormány
Dehogy bukik. Gondolj a Legyen tánc! Legyen Zárcsökkentés ominózus videójára. Szerinted azok használnak netet vagy fel felfogják mit okoz ez ha esetleg használna is? Dehogy fogják! És az utóbbi időben a gyakorlati tapasztalataim azt mutatják nem kivételesen buta szavazók voltak csak egy átlag. Elég ha 10-ből 3-4 ember ilyen buta, 2-3 meg legyen igazi fanatikus aki erre is bólogat, a gondolkodó parasztvakítás mögé látók már kisebbségben vannak!
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 12:54:08

shutterisland írta: jó ember...

1. mi a francnak vannak akkor különböző sávszélességű internetcsomagok ?
2. mi a francért van KORLÁTLAN csomag ?
visca el barca írta:vki poénból megmérte, a konkrét adatforgalmát 1 órányi internetezés után (facebook, egy kis youtube, stb stb, teljesen átlagos felhasználás): 160 mega. ez napi 3 óra netezéssel havi 15 gb, ami 2250 ft. és ebben nem nézel online meccset, sorozatokat, semmit.
Jól látom, h kisbetűvel kezditek a mondatokat? Csakhogy akkor rakjunk már a régi vitákból is egy lapátot rá.
Trololololo :mrgreen:
Válasz küldése