Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.12. 14:45:05

geridoss írta:Megnéztem a The Nun-t én is.

Sajnos nagy volt a hype körülötte, ezért óriási elvárásokkal ültem be a moziba, kár volt. Összességében nem tetszett. Volt benne néhány jó jelenet, de ez a rengeteg vallási hókuszpókusz nekem sokat elvett az élményből. Pár jump scare működött, a poénok ültek, de nem ilyen filmbe valók. De nekem túl sok volt ez a film. Kár, hogy nem Wan rendezte.
Sajnos sem a Conjuring 3-at, sem a The Crooked Mant nem ő rendezi, ott is csak producer lesz.
Abban bíztam hogy Dauberman megembereli magát, a műfajban azért komoly tapasztalata van. Azzal együtt is, hogy az Annabelle-sorozat sem volt nagy siker, de ebben a témában komoly potenciál volt, egy jó karakter köré lehetett volna építeni.
Ami legjobban zavart, hogy hiába volt prequel Valakról szinte semmit nem tudtunk meg.

mondjuk, aki látta valamelyik Conjuring részt és jobban odafigyelt 20 perc után már simán levágta a befejezést
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.09.12. 13:35:20

Megnéztem a The Nun-t én is.

Sajnos nagy volt a hype körülötte, ezért óriási elvárásokkal ültem be a moziba, kár volt. Összességében nem tetszett. Volt benne néhány jó jelenet, de ez a rengeteg vallási hókuszpókusz nekem sokat elvett az élményből. Pár jump scare működött, a poénok ültek, de nem ilyen filmbe valók. De nekem túl sok volt ez a film. Kár, hogy nem Wan rendezte.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.12. 12:49:42

MQuCsabi írta:Az üveg

https://youtu.be/SlovAAhkI54" target="_blank
Remélem, jó lesz. A Széttörve nekem jobban tetszett, mint a Sebezhetetlen. :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.12. 12:36:11

Az üveg

https://youtu.be/SlovAAhkI54" target="_blank
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.09.08. 21:37:26

Én a jó öreg Sugár-Aréna duóból választok mindig :D Arénával semmi bajom, Sugárban meg az tetszik, hogy kicsit ilyen családias feelingje van :D Ott egyedül a kis termeket nem szeretem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.08. 20:14:52

Rinku írta: Hát most figyelj, felugrasz a 17/61 vilikre, aztán kb. az Allee-nál vagy 15 perc múlva. :) Ennyit rá lehet szánni, egyszer próbáld ki, hátha bejön. :) Az Exit lámpával am mondasz vmit, bár nem tudom külön felidézni, hogy valami erősen szemet bántó dolog lett volna, azért az a vászon pcsanagy, vonzza a figyelmet. :D
Ja persze, annyira nem vagyok lusta, csak valahogy soha nem vetődött fel az Alle-mozi a társaságban :D

De a MOM-os mozi tényleg király, saját lábtartód van meg minden, csak ha nagyon belesüllyedsz a székbe (amire ki van találva), akkor az előtted lévő lámpa kitakarja a kép alját, és mivel ott főleg feliratos filmek vannak, így főleg mókás. Nem is értem, hogy nem tűnt fel ez a felelősöknek. Pedig mindkét Pink mozi tényleg totál kihalt, pont ideális lenne :D

Az Exit lámpát mg majd legközelebb megfigyelem a CinmaCityben is.

Ami viszont nekem kb. nézhetetlen volt, az az IMAX az Arénában. Ilyen kis terembe totál élvezhetetlen, bár lehet, hogy a leghátsó sorban király, a közepe felé nekem nagyon rossz volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.08. 19:51:22

Imádok mozizni, az otthoni filmezés és a mozi között kb egy Barca - Felcsút akadémiányi különbség van.
Egyetértek, csak fordítva. :D

Itthon letöltöm, ráteszem TV-re, kényelmes, felteszem a lábam/lefekszem + olcsóbb a sör és a chips/szotyi, mint a nachos. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.09.08. 19:48:43

davi10 írta:...
Hát most figyelj, felugrasz a 17/61 vilikre, aztán kb. az Allee-nál vagy 15 perc múlva. :) Ennyit rá lehet szánni, egyszer próbáld ki, hátha bejön. :) Az Exit lámpával am mondasz vmit, bár nem tudom külön felidézni, hogy valami erősen szemet bántó dolog lett volna, azért az a vászon pcsanagy, vonzza a figyelmet. :D

@Matyi: Jászberény, lol. :lol: Bocs, de erre nem tudok mit írni, hát nyilván ott azért vannak gyökerek. :D Tudom, mivel nyíregyházi vagyok, van viszonyítási alap/tapasztalat.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.09.08. 19:30:30

Július elejétől 17-szer voltam moziban (Miskolc Cinema City), szerencsére egyszer sem voltak parasztok, még az animációs filmeken sem, igaz nem járok szuperhősös, meg horror filmekre.

Beültem a Védelmező 2-re, én nyomorék időben, így láthattam a Apáca bemutatóját. 5 percig állt a szőröm, meg libabőr, gyűlölöm a horrort, vagy inkább ezt a hirtelen beugrásokat, amiknél ha egy cuki kiskutya jönne is be a képbe, akkor is betojnék.

Tanács: délelőtti vetítésre kell menni, illetve premier után 2 héttel.

Imádok mozizni, az otthoni filmezés és a mozi között kb egy Barca - Felcsút akadémiányi különbség van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.08. 17:47:48

Rinku írta:
Az Allee-ba menj legközelebb, legjobb mozi BP-n. Merre szoktál mozizni? A West End az tuti, hogy tele van füstössel és köcs.ögökkel, le merném fogadni.
Általában film függő. A Szárnyas fejvadászt a Westendben néztem meg, tök csöndes volt a közönség. Meg is lepődtem, mert én pronyókra számítottam. Egyedül az zavart, hogy a mellettem ülő csávónak sípolt az orra, mint az állat, ez egy lassú filmnél elég zavaró tud lenni.

A CinemaPinket ajánlanám, 2/2-szer "jó" közönség volt, pedig az Avengerst meg a Solot néztem ott.

Viszont mindkétszer dzsuvás volt a vászon, illetve az ultraszuperVIP MOM-ba belelógnak a totál fölösleges lámpák a képbe (amiket amúgy csak a film 5. percébe sikerült lekapcsolni). Illetve nem emlékszem, hogy a CinemaCity-nél milyen volt, de ezeknél zavaróan erős volt a vészkijárat lámpa.

Sajnálom, mert nekem a Mammut meg a MOM van legközelebb, tömeg sincs ezeknél kb. soha, de baromi amatőrök. A jegyfoglalás is neten vagy sikerül vagy nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.08. 17:30:17

Itthon, Berényben szoktam általában mozizni, két havonta egyszer, elég is ennyi. :D Inkább letöltöm itthon és meglesem szép nyugodtan, csöndben, nem zavar senki. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.09.08. 17:09:02

Rinku írta:Az Allee-ba menj legközelebb, legjobb mozi BP-n. Merre szoktál mozizni? A West End az tuti, hogy tele van füstössel és köcs.ögökkel, le merném fogadni.
En a Westendbe szoktam menni, az van a legkozelebb. Meg sosem volt problemam, mindig kulturalt nezoterre kerultem.

Mondjuk nem is horror filmekre ulok be, lehet ott ennyivel kulonbozobb a kozonseg... vagy csak szerencses vagyok. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.09.08. 17:06:23

MatyiG írta:És újra rájöttem, hogy utálok moziban filmezni. Tele gyökerekkel, brazilokkal. Röhögés meg pusmogás megy az egész film alatt... :roll:
Az Allee-ba menj legközelebb, legjobb mozi BP-n. Merre szoktál mozizni? A West End az tuti, hogy tele van füstössel és köcs.ögökkel, le merném fogadni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.09.08. 16:19:04

MatyiG írta: És újra rájöttem, hogy utálok moziban filmezni. Tele gyökerekkel, brazilokkal. Röhögés meg pusmogás megy az egész film alatt... :roll:
Én nagyon szeretek, ha lehetne minden filmre beülnék. Viszont a blockbusterek és mainstream horrorok tényleg tele vannak a selejttel. De nem kell hozzá teltház.

Voltam egy olyan horrorfilmen is, ahol összesen hatan voltunk a teremben, mi ketten néztük, a másik négy 10 éves kiscsaj meg a pulóverébe volt belebújva a film 90%-ában és sikoltoztak végig (pedig jó sz*r volt a film :D). Csak azért, hogy elmondhassák: ők ott voltak!

Simán elkérném a kasszánál a személyit, plusz felemelnék minden horrort 18+-ra és akkor TALÁN kiküszöbölhető lenne ez a probléma egy nagyobb százalékban.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.08. 00:31:37

Chinóval értek egyet, tényleg meseszerű, klisés, tele jumpscare-rel, amik gagyik voltak, egyszer ijedtem meg a film alatt. Talán még nagyobb csalódás is, mint a Hereditary. Nálam 5,5/10.

A zene, a csaj és a sminkes az egyedüli pozitívum.

És újra rájöttem, hogy utálok moziban filmezni. Tele gyökerekkel, brazilokkal. Röhögés meg pusmogás megy az egész film alatt... :roll:
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.09.07. 22:45:32

Nem volt rossz, de mondhatom, hogy többet vártam tőle. Sztoritól ne várj sokat majd. Poénok ültek benne, de több volt belőle, mint ami normális lenne szerintem. Megijedni 2-3x ijedtem meg. Egyszer meglehet simán nézni.

Nálam 10/7
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.07. 14:12:57

MatyiG írta:Na, milyen volt az Apáca?

Igazából egy jó iparosmunka, de komolytalan, inkább kicsit mese-feelingje van, ilyen egyszer volt, hol nem volt. Abszolút klisés, tele jump-scare-val. Meg lehet egyszer nézni, de a Conjuringgal köszönőviszonyban sincs. Totál más az egész atmoszféra, nem is ilyen Wan-féle underound horror.
Az Annabelle-nél viszont mindenképpen jobb.

Akik kedvelik a zsánert jól szórakoznak, bár én haverommal többet röhögtem rajta, mint paráztam.

6/10 jóindulattal.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.07. 12:53:09

Na, milyen volt az Apáca?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.06. 13:14:22

MatsMessi írta:Holnap megyek. Nagyon várom már. A hideg kiráz tőle, amikor rágondolok, mikor a folyosón állt a Démonok között 2-ben :mrgreen: Örökség amúgy életem egyik legrosszabb filmje amit láttam.
Én ma megyek megnézni, nagyon kíváncsi vagyok, lehet, hogy rászánom a pénztárcám es 4dx-es vetítésen nézem. A jump-scareek niztos jól kijönnének benne. Bár nekem a a Conjuringban pont az tetszett, hogy Wan pont nem ezekkel játszott, sima klisékből is baromi jó, parás atmoszférát tudott teremteni.

Bár a Conjuring spin-off-októl az Annabelle szenvedések után tartok, bár ez talán valami "komolyabb" eredettörténetnek ígérkezik. Ennek ellenére én inkább a The Crooked Man spin-off-ra várok, valahogy tetszett az a karakter.

Remélem attól függetlenül, hogy Wan csak íróként viszi a projektet megh fog látszani a keze nyoma. Elég nagy bátorság kellett Hardyt a rendezői székbe ültetni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.06. 09:05:30

Nero. írta:Nem, viszont “korrekt” hogy YouTube videók elott mint hirdetés bejön. És ha épp a 10 éves unokaöcsém videozik? Mondjuk nem csináltam össze magam, de tegnap éjfélkor lefekvés előtt marhára nem orultem neki :D
Meg kell adnod az életkorodat a regisztráció előtt. Ha valaki nem "csal" nem találkozhat ilyen tartalommal, és elméletileg eléggé elkezdte a yt vizsgálni, hogy mi nem szalonképes "családbarát tartalom"...

Én valamiért imádom a horror-t a zs-től bármilyen kategóriáig, mert azokból is van "jó" csak azokat inkább vígjátékként fogom fel. Én mondjuk a "komolyabb" hangvételből ezerszer jobban preferálom az Insidious-t mint a Démonokat.

Mondjuk engem eleve felháborít kicsit, a két kókler akinek az életéből csinálták a filmet. Meg az a sok hülyeség, ami körülveszi ezeket a filmeket. Remélem senkit nem bántok meg, de annyira kínos, hogy hányan benyalják ennek a két hazudozónak a történeteit.

Nyilván azzal semmi probléma, aki tudja, és csak élvezi a rettegést, de naa...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.09.06. 08:25:14

Nero. írta:Grave encounters

Most hogy szóba került gondoltam újrázom, de az elso necceebb jelenetnél inkább kilőttem, nekem nincs idegrendszerem ehhez. :D
Fú hányszor megnéztük azt egyetemen, egy kis piálgatás közepette. :D

Én nagyon szeretem, pedig amúgy semmi extra.

A 2. viszont rettenetes. Az első részből bevágott flashbackek és jelenetek ijesztők, de önálló filmként egy nagy kerek 0.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.06. 00:04:43

Grave encounters

Most hogy szóba került gondoltam újrázom, de az elso necceebb jelenetnél inkább kilőttem, nekem nincs idegrendszerem ehhez. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.05. 23:30:12

Mondjuk a 'hirtelen megijesztősek' nekem pont, hogy nem jönnek be. :D
Erre a diliházasra kíváncsi lennék, ha eszedbe jut. (Stonehearts elmegyógyintézet?)

Az utóbbi évekből a Távozz tőlem sátán, Vaksötét, Vonat Busanba, Démonok között 1-2 tetszett nagyon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.05. 22:50:32

MatyiG írta:Megy még valaki moziba az apácára?
Nem, viszont “korrekt” hogy YouTube videók elott mint hirdetés bejön. És ha épp a 10 éves unokaöcsém videozik? Mondjuk nem csináltam össze magam, de tegnap éjfélkor lefekvés előtt marhára nem orultem neki :D

Mostanába gagyi horror filmek jönnek ki. Az első fűrészek, a Rec, meg a diliházas (nem jut eszembe a neve) odavágtak, de a mostaniak szerintem nem elég “stresszesek” meg hirtelen megijesztősek.

Azon gondolkodtam hogy hiába +18as filmek, valamennyire levannak szabályozva a producerek, mert szerintem lehetne olyan horrort rendezni ahol fél óra után kiszaladna az egész mozi :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.05. 22:14:20

Akkor jöhet majd a vélemény. :D Egyelőre eléggé vegyes, amiket olvasok.
Válasz küldése