Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.07. 00:08:17

sjd írta: Amúgy itt jön elő megint, hogy mekkora atyúristen lehet egy egészen középszerű film is, csak mert 25 évvel ezelőtt készült.
Én kérek elnézést a rendező, meg a kitaláló nevében, hogy akkor készítették el :D Sosem értettem, hogy miért az évszámokkal kardoznak egyesek. Régi a film, és?? Ha jó, akkor jó, ha nem akkor az most sem lenne az.

Most mivel lenne több a film? Húú szebb CGI.... de szerintem ma túlzásokba esnének és pont az lenne a film veszte.

A 80-as évek, meg a 90-es évek eleje volt a csúcs, mert akkor mondhatni kétkezi munkával dolgoztak, és ez látszott is a filmeken. Sokkal nagyobb értéke van szerintem az akkori filmeknek. Sajnos manapság mindent a CGI-re bíznak, az ilyen sci-fi, fantasy filmekben.

Amúgy, ha ennyire utálod a "nem" színészeket, Arnold, The Rock és társai, akkor mi visz rá, hogy megnézd a filmjeiket? :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.06. 23:58:05

Predator
Egynek elment, ennél többet nem igazán tudok mondani róla. Ja de, Arnold-nak nem kellett volna erőltetnie ezt a színészet nevezetű dolgot, ez a faarc max Terminátorként működik.
Amúgy itt jön elő megint, hogy mekkora atyaúristen lehet egy egészen középszerű film is, csak mert 25 évvel ezelőtt készült. Pl. az Antal Nimród-féle folytatásban (bár tképpen lehetne remake-nek is mondani, mert elég sok minden átvett szinte szolgai módon) sokkal több fantázia volt, annak ellenére, h egy ökörség lett a vége felé. Ennek ellenére az 6.4 Imdb-n, ez meg kis híján top250, és áradoznak róla folyamatosan. Na mind1, rossz végül is tényleg nem volt a film, de azért ez nálam akkor is a túlzás kategóriába esik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.06.07. 00:22:56-kor.
Avatar
DaVeman
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.03.15. 09:36:29
Tartózkodási hely: Sin City

2013.06.06. 17:37:03

Jaja, vagy mint a Twilight Zone, ezek azok, amiket az öreg annyira dicsér mindig :) Mármint a régit, azt hiszem új is van. Nem lenne baj, hogy mindig más játszik, vagy nincsenek akkora összekötések.

A mumust akarnám látni mindenképp. Meg a Szürke anyagot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.06. 17:32:41

DaVeman írta:....
fú rengeteg SK novellából lehetne csinálni filmet csinálni vagy legalább egy-ilyen egy-két évados, sorozat szeruseget mint a horror mesterei volt.

kivennének 2x10 novellát, mindegyik lenne 45 perc és más-más rendezők csinálnál..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.06. 17:30:52

pedig a ponyvából van a nagy suska :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 17:15:38

visca el barca írta:nem egy nagy eresztés, inkább érdekesség h magyarországon is születnek ilyenek

(fószt & friends co. is csinálhatna egyet-kettőt :D)
Ponyvához nem nyúlunk. :mrgreen:
Kép
Avatar
DaVeman
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.03.15. 09:36:29
Tartózkodási hely: Sin City

2013.06.06. 17:10:34

visca el barca írta:Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat, pontosabban nem mást határoztak, minthogy Stephen King egyik kevésbé ismert történetét a Néma című novellát adaptálják filmre. A dolog különlegessége, hogy non-profit célokra való felhasználás mellett engedélyt kaptak a történet filmre vitelére Stephen King menedzsmentjétől is.

http://www.youtube.com/watch?v=bF9GiHxqHRE
A pokol macskáját kéne filmre vinni a kötetből, ahonnan a Néma van. ^^ Vagy ha már King-novellaadaptáció, akkor bármi az Éjszakai műszakból, vagy a Csontkollekcióból.

Az ilyen fű alatti csapatok annyira meg tudnak lepni... Max Payne-ből, Hitmanből, Alien vs Predatorból is százszor jobb alkotásokat csinálnak a rajongói csapatok, mint a nagy filmesek. Hangulatilag legalábbis sokkal jobban elragadnak, a cél meg ez lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DaVeman 2013.06.06. 17:15:53-kor.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.06. 16:44:34

A Föld után

Nem olyan rossz, mint aminek beállították. Simán nézhető, no persze nem fogunk hátast dobni tőle. Shyamalan tovább csúszik, és szerintem nem is fog többé nagyszabású filmet rendezni, mert kétlem, hogy ezek után adna bárki is neki pénzt.
Will Smith katasztrófa :D úgy játszik, mint egy gerenda.
A story nem rossz, de túlságosan is átcsap egy családi drámába. Bővebben itt. 6/10
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.06. 16:42:48

nem egy nagy eresztés, inkább érdekesség h magyarországon is születnek ilyenek

(fószt & friends co. is csinálhatna egyet-kettőt :D)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 16:36:12

visca el barca írta:Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat, pontosabban nem mást határoztak, minthogy Stephen King egyik kevésbé ismert történetét a Néma című novellát adaptálják filmre. A dolog különlegessége, hogy non-profit célokra való felhasználás mellett engedélyt kaptak a történet filmre vitelére Stephen King menedzsmentjétől is.

http://www.youtube.com/watch?v=bF9GiHxqHRE
Na, ennek valamikor neki is esek! Köszi!
Még anno a trailerébe futottam bele és érdekelni is kezdett, de aztán kiment a fejemből utána keresni.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 16:13:30

Mission: impossible (1996)

Hát nem tudom. A maga idejében biztos ütős volt, de 17 év alatt egy korrektül elkészített tucattá avanzsálódott. Maga a sztori nem nagy szám, de kitölti a játékidőt. Meglepetések nincsenek, már '96-ban is tudni lehetett szerintem, hogy

Jon Voight nem fog pozitív karaktert játszani. :mrgreen: Vannak nagyobb nevek, nálam Jean Reno viszi a pálmát - nem szerepel sokat, de emeli a színvonalat. Cruise halovány, mint mindig (tudom Remy hogy jó színész, de amúgy nem, nem az), de nem volt vele különösebb bajom. Ellentétben Henry Czerny-vel, aki valami elképesztően hiteltelenül tolta a főgonoszt.

Megvannak a maga pillanatai (a klasszikus leereszkedős-fájlopós jelenet tényleg baromi jó), de alig jobb a tucatnál.

6/10

Útvesztőben
(Lost highway, 1997)


Na végre! :D

Lynch itt mozdult el a linearitás teljes elhagyása felé, de ez a film még nagyjából követhető, leszámítva az utolsó 20 percet.

Az első 40 perc az valami elképesztően zseniális, borzalmasan feszült és nyomott, szóval nagyon a kedvemre való. Kíváncsi is voltam, hogy tartják meg ezt a hangulatot még majd' másfél óráig - hát sehogy, mivel a 40. perc környékén van egy igen éles váltás (mindfuck no. 1), amivel elég sokáig nem is tudtam mit kezdeni, mérges is voltam, hogy elkúrták a filmet.

De nem. A "második rész" hangulata is igen jó, csak tovább tartott felvenni a ritmusát. A két külön sztori a legvégén mosódik össze, ahol már teljesen átlépjük a szürreália határait, aztán a legvégén egy szvsz zseniális húzással keretezi be Lynch az egészet.

A mű elég pointless, akárcsak a Mullholland drive: megválaszolni nem válaszol meg semmit, de a hangulat és a feeling annyira elkapott, hogy furcsamód nem is igényeltem magyarázatokat. A Mulhollandnél is ezt éreztem: Lynch rábízza a nézőre, hogy mit bogoz ki belőle, hogy mit lát bele/mit szeretne belelátni. Csatoljuk be az övet, aztán irány a loszt hájvéj, jöjjön bármi is...Aztán hogy ez szimpatikus húzás-e, vagy sem, mindenki döntse el maga. :-) Ahogy a porton elnéztem, veb nem osztja a nézeteimet. :mrgreen:

A színészek nagyon jók, Bill Pullman eléggé adja, pedig nem egy nagy szám a [auto_cenzúra], Patricia Arquette meg...huhh. De a többiek is kivétel nélkül beleillenek a puzzlebe. A képi világ tetszetős, ahogy a zene is baromi jó (főleg az első 40 percben...anyám...). Elvarázsolt az egész, megmondom őszintén, szeretem az efféle nyomott hangulatú, fülledt erotikával teli májndfakk filmeket, megtalálom bennük önmagamat. :mrgreen: Na nem mindben, de utoljára a Meztelen ebéd varázsolt el ennyire, az mondjuk pár fokkal durvább...

Szóval ajánlós. Brrr de jó volt.

8,5/10
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.06. 16:04:54

Újranéztem a Prometheust.
Hát így harmadjára már jobban tetszett, főleg az eleje-közepe.
Jó lett volna ha végig megmarad a film témája annak,hogy a miértekre akarnak rájönni, miért teremtették az embereket, mi volt velük a baj, ami miatt ki akarják irtani őket. ezek érdekeltek volna, de ez az Alien szál, ami a legvége már egyáltalán nem foglalkoztat. Remélem a következő részben, ha lesz, akkor választ kapunk a kérdésekre, amik a filmben elhangzottak Elizabeth Show szájából a teremtő-felé.

A végén meg az a jelenet,amikor a lezuhanó űrhajó elől futnak, ultragáz,és vérciki. Az Asylum filmstúdió is megirigyelhetné.
:D

összességében jobban bejött,mint első két nézésre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.06. 14:44:10

Nem mindennapi dolgot vett a fejébe egy magyar független filmes csapat, pontosabban nem mást határoztak, minthogy Stephen King egyik kevésbé ismert történetét a Néma című novellát adaptálják filmre. A dolog különlegessége, hogy non-profit célokra való felhasználás mellett engedélyt kaptak a történet filmre vitelére Stephen King menedzsmentjétől is.

http://www.youtube.com/watch?v=bF9GiHxqHRE
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.06. 10:24:13

Csak most jut eszembe ezzel kapcsolatban, de azért a Számkivetettnél nagyobb termékmegjelenítés nem kell. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 22:38:59

Bob_Marley írta:Ennek pszichikai oka van. :D
Elvesztene a varázsából, ha azt mondom valamire na itt a tökéletes, egyszerűen a maximumra való törekvés csorbulna meg.Onnantól kezdve nem lenne értelme filmet nézni, mert akkor minek és hova?
Én speciel azért nézek filmet, hogy még találjak olyanokat, mint a kedvenceim. Amúgy ez attól független, h tökéletes-e vagy sem, egyszerűen az élményt osztályozom. Azt pedig, ha úgy vesszük, nehéz "maximalizálni".
A matektanáros példa meg sztem azért hülyeség, mert ő a dolgozatból vonatkoztat az anyag tudására. A 60/60 pontos dolgozat azt jelenti, hogy az adott dolgozatot tökéletesen teljesítette, nem azt, h az adott anyagot tökéletesen tudja. De utóbbiból nem következik, h az előbbit tagadni kell.

Inception: abban igazad van, h az nem az a "tanultam valamit belőle" film (erről volt már vitám is itt), de sztem nem nézel elég blockbuster filmet, ha csak ennyire értékeled. Nálam is legalább egy 8-9.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 22:33:54

Bob_Marley írta:Ennek pszichikai oka van. :D
Elvesztene a varázsából, ha azt mondom valamire na itt a tökéletes, egyszerűen a maximumra való törekvés csorbulna meg.Onnantól kezdve nem lenne értelme filmet nézni, mert akkor minek és hova?
Egy tanáromtól meg edzőmtől tanultam ezt a fajta gondolkodást, volt egy matektanárom, hibátlan dolgozatra odaírta 59/60, mert ha megadnám a 60at, már azt gondolnád, tudod az anyagot, pedig soha nem fogod tudni tökéletesen.
Ezért nincs 10/10es film sem, ezért nincs olyan hogy ez maximum volt stb :D

Amúgy csak ha már idetévedtem kicsit kiüssem a biztosítékot. :lol:
Tudom itt nagy kedvenc az Incepció, na én is megnéztem nemrég, a téma mondanom sem kell remek, de az én kis "galamblelkemnek" sok volt a piff-puff, lövöldözés, akció stb, azt meg sem említem, hogy a csaj megfordítja a világot, s társai absztrakt dolgoknál azért gondolkoztam, hogy nekem ez így sok lesz és visszatérek a valóságba és kikapcsolom a TV-t mert hülyeségekre nem vagyok kíváncsi.
Nem mondom, hogy nem volt olyan film, hogy azért izgatott mi történik, de olyan nagy hátast nem vágtam, pedig az álomkérdés még foglalkoztat is, miután "komoly" gondjaim vannak vele.
Jók voltak a szereplők, érdekes volt az ötlet, csattanók voltak benne, de abszolút nem tenném oda a polcomra, hogy na ebből is tanultam valamit.
Összegezve egy 6,5/10 DiCaprio jó volt, a nője nagyon idegesített, de lehet csak a szinkronhang, :D de valamiért ellenszenves volt, meg a kis állandó kíváncsi "építész", de a hamisító tetszett, szóval még egyszer a téma érdekes volt, de azért na. :D
Hm... értem az okfejtésed és tiszteletben is tartom, de nem értek vele egyet. :) Több szót már nem fecsérelek rá, nem szándékozlak meggyőzni arról, h lehet adni 10/10t, akár az Eredetre is! :D
Mondjuk az nálam 8-9 között vt, már nem emlékszem. Azt viszont felrovom, h idegesített a csaj.. Marion Cotillard a 15 évvel öregebb alteregóm nagy szerelme, szóval olyat rá ne merj mondani, h idegesített! :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.05. 22:24:06

Ennek pszichikai oka van. :D
Elvesztene a varázsából, ha azt mondom valamire na itt a tökéletes, egyszerűen a maximumra való törekvés csorbulna meg.Onnantól kezdve nem lenne értelme filmet nézni, mert akkor minek és hova?
Egy tanáromtól meg edzőmtől tanultam ezt a fajta gondolkodást, volt egy matektanárom, hibátlan dolgozatra odaírta 59/60, mert ha megadnám a 60at, már azt gondolnád, tudod az anyagot, pedig soha nem fogod tudni tökéletesen.
Ezért nincs 10/10es film sem, ezért nincs olyan hogy ez maximum volt stb :D

Amúgy csak ha már idetévedtem kicsit kiüssem a biztosítékot. :lol:
Tudom itt nagy kedvenc az Incepció, na én is megnéztem nemrég, a téma mondanom sem kell remek, de az én kis "galamblelkemnek" sok volt a piff-puff, lövöldözés, akció stb, azt meg sem említem, hogy a csaj megfordítja a világot, s társai absztrakt dolgoknál azért gondolkoztam, hogy nekem ez így sok lesz és visszatérek a valóságba és kikapcsolom a TV-t mert hülyeségekre nem vagyok kíváncsi.
Nem mondom, hogy nem volt olyan film, hogy azért izgatott mi történik, de olyan nagy hátast nem vágtam, pedig az álomkérdés még foglalkoztat is, miután "komoly" gondjaim vannak vele.
Jók voltak a szereplők, érdekes volt az ötlet, csattanók voltak benne, de abszolút nem tenném oda a polcomra, hogy na ebből is tanultam valamit.
Összegezve egy 6,5/10 DiCaprio jó volt, a nője nagyon idegesített, de lehet csak a szinkronhang, :D de valamiért ellenszenves volt, meg a kis állandó kíváncsi "építész", de a hamisító tetszett, szóval még egyszer a téma érdekes volt, de azért na. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 22:00:47

bence-barca írta:
Bob_Marley írta: Főleg utóbbi nálam már-már 10/10es csak azért nem, mert 10/10 nincs, :D De iszonyat jó film.
De akkor mi a francnak van 10-es listád? :-k :D
Ne idegesíts, akkor ez a film az, ami 10/10, csak a saját magad által eddig bebeszélt dolgokat nem akarod megváltoztatni. :D
Ezzel én is így vagyok, egyszer én is megkaptam a blogon, h "de hát mi értelme a 10/10-nek, mert nincs tökéletes film"
Én meg erre azt szoktam mondani, h az olyan 10-es skálának nincs értelme, amit 1 és 9.5 között használsz :D (Jó, mondjuk én is csak 5 felett használom a skálát, de csak azért, mert ilyen Asylumot és hasonló mocskokat nem nézek)
Ja és végre vitatkozom Bob-bal, ez már úgy hiányzott, hónapok óta csak egyetérteni tudok vele. Már vártam is, h mikor téved be a filmes topikba, h lehessen megint vitázni. :mrgreen:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 21:45:41

Bob_Marley írta:

Főleg utóbbi nálam már-már 10/10es csak azért nem, mert 10/10 nincs, :D De iszonyat jó film.
De akkor mi a francnak van 10-es listád? :-k :D
Ne idegesíts, akkor ez a film az, ami 10/10, csak a saját magad által eddig bebeszélt dolgokat nem akarod megváltoztatni. :D
sjd írta:The Raid 2-ben nem szórakoznak mindenféle biztonsági előírással (egyébként az elvileg a rendező Gareth Evans, akit majdnem elcsapnak)
Best Sequel Ever? :D
Kép
:lol:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.06.05. 21:10:17

Insidious 2 - Trailer
Yeyeye. Mekkora film volt az első is, egyik kedvenc horrorom lett, bitangul fostam rajta. Ez is nagyon jól néz ki, horrorfanoknak kötelező 8)
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 17:15:47

The Raid 2-ben nem szórakoznak mindenféle biztonsági előírással (egyébként az elvileg a rendező Gareth Evans, akit majdnem elcsapnak):
Kép
Best Sequel Ever? :D

L'ordre et la morale
Na ez tipikusan egy olyan film, amilyet az amerikaiak soha nem fognak készíteni. Szerencsére viszont legújabb filmes kedvenceim, a franciák nem ilyenek, már csak ezért is megéri megnézni. Egyébként egy tipikus európai film (szóval ilyenekkel, h hepiend meg feszültség nem fárasztja magát), de annak ellenére, hogy kifejezetten jó, azért vannak nála jobb, hasonló jellegű munkák. Ettől függetlenül, ha nem is egy korszakalkotó db, bátran merem ajánlani mindenkinek.
Avatar
DaVeman
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.03.15. 09:36:29
Tartózkodási hely: Sin City

2013.06.05. 17:04:31

messideco írta:American psycho

Sok helyen hasonlított a hangulata a Pulp fiction-re, nem tudom csak én érzem így?
Pontosan mire gondolsz? Nekem a baltáról a szamurájkard, Batemanről és k*rvákról meg Zack és Marcelus "aktusa" ugrott be :D Igen érdekes párosítás.

A dolog

Horrorfanoknak nagyon ajánlom. Az, hogy nem mai darab (1982-es) az sem horror, sem egyéb filmeknél nem szempont szerintem - ha jó és élvezetes, akkor a régi mivoltával járó technikai (mondjuk úgy) szemetszúrások pont hogy fel sem tűnnek. Gusztustalan, izgalmas, mesteri. A mai horrorok ezt nem mondhatják el magukról annyira (talán a Pokolba taszítva, vagy a Síri találkozások 1). Még az ilyen sablonelemek sem zavartak, mint amikor szinte azt mondja egy szereplő: "Hé, haver, menj csak előre, hogy nyugodtan felzabálhasson a szörny." Retro=királyság.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.05. 13:17:48

hát pedig konkrétan a létező legjobb, legaranyossabb animacios film amit vala láttam. utcahosszal ver bármi mást
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 12:58:05

Ratatouille
A többi Pixar-filmhez képest csalódás. A sztori sem egy nagy extra, humor gyakorlatilag nincs is benne, persze ettől még egy korrekt animációs film, de én egy kicsit többet vártam volna el a stúdió neve láttán. (Mondjuk azt idáig is tudtuk, h Pixar= Andrew Stanton, de hát azért mégis.) Ami még elgondolkodtatott, h ezt komolyan gyerekeknek szánták? Lustaságból a szokott módon angol felirattal néztem, és pár helyen bajban voltam a fordítással (főleg Ego szövegeinél), úh meglepne, ha ezeket a szófordulatokat egy 6-8 éves anyanyelvi beszélő értené. Szóval sztem ezzel a filmmel a Pixar a szokásos hatásnak (nevezetesen h mindkét korosztály számára élvezhető filmeket gyártanak) pont az ellenkezőjét sikerült elérnie.
Ami viszont eszméletlenül tetszik, az a virtuális fényképezés, mintha direkt élvezkednének a rendezők (animációnál nincs operatőr, de javítsatok ki ha rosszul tudom), hogy ebben a műfajban gyakorlatilag bármit megcsinálhatnak ilyen téren.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 01:07:36

Bob_Marley írta: Camino:
http://www.imdb.com/title/tt1206285/

Főleg utóbbi nálam már-már 10/10es csak azért nem, mert 10/10 nincs, :D De iszonyat jó film.
Nagyon jó film!

Az összes jelenetbe beleéled magad... Azért nem egy könnyű darab ez. Kicsit az ember át tudja ilyenkor értékelni az életét. Vannak benne olyan részek, ahol az ember rendesek küszködik a könnyeivel... :roll:

Az egész vallásos vonulat, meg az anya karaktere bennem rohadt nagy ellenszenvet váltott ki.Ez a vallás dolog meg egyre jobban frusztrál, nem csak a film miatt, már egyébként is a begyemben van. (ez viszont már off) :twisted: :twisted: :evil:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Válasz küldése