Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.08. 13:12:17

Sötétségben: Star Trek

Tetszett. Csak így visszafogottan. Az mindenképpen pozitívum, hogy ritka őszinte film volt ( ezt több kritikában is kiemelték, és tényleg így van ), egyetlen percig sem akart többnek látszani, mint ami. Egy korrekt popcorn mozi. A film hangulatával nem volt bajom, bár talán kicsit lehetett volna sötétebb, ahogy a trailerekben beharangozták, de messze nem éreztem akkora átverésnek, mint mondjuk a Vasember 3-at. A főgonosz karaktere egyértelműen zseniális volt, ő vitte a hátán az egész filmet kis túlzással, Benedict Cumberbatch egyszerűen hihetetlen volt, a szám is tátva maradt az ő jeleneteinél. Fantasztikusan élt együtt a szereppel, megkockáztatom, hogy Heath Ledger Joker-je óta nem láttam ilyen erős negatív karakterábrázolást. Egyetlen apróbb negatívum vele kapcsolatban, hogy talán túl korán hullt le a lepel az őt övező rejtélyről. Plusz itt az sem volt tiszta, hogy most Khan tulajdonképpen mi volt? Ember? Valami felsőbbrendű faj tagja? Mert ez számomra nem igazán derült ki. Nem vagyok túlságosan otthon a Star Trek univerzumban, de elvileg ezek az új filmek filmek el is szakadnak kicsit az eredeti elképzelésektől.
Na szóval, bejött, de közel sem vagyok tőle annyira elájulva, mint sokan mások.

8/10, ha pontoznom kéne.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.08. 07:12:56

Ő lesz a főellenség a következő részekben (mármint Statham), elvileg most is őt akarták, de nem vállalta el...
Amúgy nektek tetszett a Halálosabb iramban 6?
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.08. 07:04:30

Az este beszéltünk Statham-ről és most ugrott be, h volt egy cameo-ja a Halálos iramban 6. végén, a stáblista utáni jelenetben 8)


Ha vkinek kimaradt volna:
http://www.youtube.com/watch?v=denm3_yOOec

Nagyon gyászos a kép, de nagyjából kivehető. A szövege pedig: Dominic Toretto? Még nem ismerjük egymást. ...de már nem sokáig! 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.08. 00:53:02

soadroli írta:Megnéztem a David Gale életét..hát gyerekek ez nagyon komoly film. Még egyszer tuti újranézem. Spacey nagy király. Valaki látta már?
jaja. itt ajanlotta régebben valaki :D oriasi film. kár h egyszer nézős.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.06.08. 00:34:33

Megnéztem a David Gale életét..hát gyerekek ez nagyon komoly film. Még egyszer tuti újranézem. Spacey nagy király. Valaki látta már?
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.08. 00:23:10

Ez a Küklopsz dolog olyan, mint amikor Bruce Banner átalakul Hulkká, kb. 10-szer akkora lesz, minden ruha szétszakad rajta, kivéve a rövidnacit. :mrgreen:
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.06.08. 00:02:21

The Place Beyond the Pines

Derek Cianfrance nevét érdemes megjegyezni, mert nagyon ügyes rendező/ forgatókönyvíró.
apa-fia kapcsolat, korrupt rendőrök, nem kért örökség, ami miatt megváltozik egyesek élete. 3 történet 1 filmben, és a tálalása tökéletes. Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Ray Liotta.

Bővebben itt. 8,5-9/10 (még nem tudom eldönteni :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.08. 00:01:58

én ezt tudom, de ha rajta van az oakley akkor is jön a sugár a szeméből, ergó nem lát :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.07. 23:40:19

visca el barca írta:most nézem ugy 118. alkalommal a x-men 1-2-3-4-5-6-7-8-at és azon gondolkodom, h küklopsznak ha folyamatosan jön a szeméből az optifény akkor ő hogy lát? :D (ez akár egy philosoraptor meme is lehetne :D)
azt tudom h régen tudta kontrollálni, de fiatalkorában elvesztette ezt a képességet.
" Így aztán normális körülmények között Küklopsz szeméből folyamatosan árad az optienergia, mégpedig olyan intenzitással, amely elegendő egy emberi lény elpusztításához. Hogy senkinek ne okozzon bántódást Küklopsz szemüveget, illetve speciális szemellenzőt visel, amelynek lencséje rubintkvarcól készült.

A rubintkvarc valami módon szétszórja az optienergiát, amely ezáltal ártalmatlan és észrevehetetlen lesz. Küklopsz úgy is vissza tudja tartani a sugarat, hogy lehunyja a szemét, ám erre csak korlátozott ideig – maximum nyolc órán keresztül – képes.

Az sem teljesen világos Küklopsz hogyan lát, bár úgy tűnik ebben semmi nem korlátozza."


Hát most ezt találtam erre. :D

Ma láttam a Másnaposokat, mert osztállyal elmentünk rá. Azt kaptam amit vártam. Mivel semmit nem vártam tőle kaptam egy egyszer nézhetős vígjátékot, de ha egyszer sem nézem meg akkor sem maradok le semmiről.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.07. 23:31:54

most nézem ugy 118. alkalommal a x-men 1-2-3-4-5-6-7-8-at és azon gondolkodom, h küklopsznak ha folyamatosan jön a szeméből az optifény akkor ő hogy lát? :D (ez akár egy philosoraptor meme is lehetne :D)
azt tudom h régen tudta kontrollálni, de fiatalkorában elvesztette ezt a képességet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 19:54:21

sjd írta:
miihii írta:Uh jöhetnek a jó akciófilmek, vevő vagyok rájuk.
Az új Dredd megvolt?
Esetleg még a The Last Stand, bár nem egy nagy eresztés, de sztem élvezhető. Most így hirtelen ennyi ugrott be az elmúlt fél évből, de majd még gondolkodom.
Apropó, holnaphoz 3 hónapra mutatják be a The Raid 2-t Indonéziában. 8)
Igen, láttam a Dreddet.
Az sem volt rossz. Tetszettek ezek a lassított képek pl. Ha úgy van, valszeg többszörnézős lesz.
És igen, a Swarzi kámbekket is letudtam :D Ez tényleg nem egy nagy eresztés, eléggé felejthető film sztem. Nem tudom mi, de valami nagyon hiányzott belőle végig. Nem tudom megfogalmazni, de nekem elég fura volt. Valahogy nem jött át ez a bohóckodás sem benne... Olyan se íze-se bűze, de egynek elment.

A Raid meg máris jön? :shock: Én még csak nemrég láttam, h lesz 2. rész, így azt hittem majd odébb lesz az még. Na, ez viszont jó hír, kíváncsian várom. Remélem ütős folytatást hoznak össze 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 19:48:03

miihii írta:Uh jöhetnek a jó akciófilmek, vevő vagyok rájuk.
Az új Dredd megvolt?
Esetleg még a The Last Stand, bár nem egy nagy eresztés, de sztem élvezhető. Most így hirtelen ennyi ugrott be az elmúlt fél évből, de majd még gondolkodom.
Apropó, holnaphoz 3 hónapra mutatják be a The Raid 2-t Indonéziában. 8)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 19:37:23

lui1698 írta:
1. Statham nekem mára pontosan, hogy egy tucatfilmes lett. Nem rossz színésze, mert a Blöffben pl. jó volt, de ezek az egy sablonra nyomott gagyi akciói amikből kijön évente 3-4-5... hááát, szinte egyáltalán nem érdekelnek, sőt.

2. Azért ne mond már nekem, hogy a 90-es években nem nyomták a filmeket, mint a barom. Volt akkor is hálivúd, voltak akkor is színészek (sőt, sok kedvencem akkor élte fénykorát)

3. Manapság is jön ki azért elég szép számmal jó akció, csak nem feltétlenül kell Statham nevével fémjelzett darabok között kell keresni. Ott van amiről épp te írtál a Raid. Na, az pont egy istenkirály film, és nálam ronggyá veri az összes ilyen tucatot.
1. Statham-mel azért példálóztam, mert kb elsőként jut eszembe, ha mai akcióhősről van szó. Én szeretem a filmjeit, de ez szubjektív. Sok más játékos meg nem ugrik be hirtelen, aki legalább ilyen jó cuccost tol. Mert ugyan mondhatnám az Elrabolva filmet, ami kifejezetten pozitívan lóg ki a mezőnyből, de ettől még Neeson nem lesz akcióhős :D Szal érted, azért írtam őt, mert nekem egy erős szint ő, illetve a filmjei a mai mezőnyben. Ezen kívül ugyan vannak jó filmek, de ki kell fogni, na...

2. Nem azt mondtam, h akkoriban nem tolták a filmeket, hanem azt, h mostanra azért bőven több helyről érkeznek a filmek, irdatlan mennyiségben a nagyobb stúdióktól a noname csapatokig. Csak akkoriban virágkorát élte mondjuk az akciófilm, amihez adott volt Arnie-Sly-JCVD-Norris-stb... De velük nagyjából le is áldozott ez a műfaj. Nem teljesen, de bőven kevesebb ilyen stílusú film van, ami jó vagy nem jó, döntse el mindenki magának. Mindenesetre akkoriban ezek igen kiváló filmek voltak, manapság meg kevés hasonló jön ki.

3. Igen, ott van a Raid meg az említett Elrabolva, meg még tuti van azért pár, amit érdemes megemlíteni, de a nagy számok törvénye alapján kell születnie épkézláb műveknek is :) Viszont én nem nagyon találkoztam túl sokkal, ami igazán megragadt bennem. Pedig jönnek ki azért próbálkozások gazdagon, de valahogy sztem nem igazán sikerül sűrűn előállni vmi érdemlegessel.

Am szívesen fogadom azokat a címeket, amiket érdemes lehet megnézni, mert biztos van, ami kimaradt nekem, mert esetleg a leírása már elrettentett vagy valami ;) Uh jöhetnek a jó akciófilmek, vevő vagyok rájuk.
sjd írta:Mihii, azt még mindig értem, h ez akkor miért volt nagy szám, csak azt nem, h ma miért az még mindig. Túlhaladtuk, és legkevésbé sem csak technikai szempontból.
Amúgy meg lui-nál a pont: régen is voltak sorozatgyártott hulladékok, ma is vannak, csak az emberek szemében valamiért a 80-as években összesen kb. 10 film készült és az mind jó volt, ma meg "futószalagon jön ki a sok hulladék"
Azért jók ma is, mert klasszikusok :D És mivel kb arról szólnak, h van egy kemény csávó, aki egymaga levadássza egy kisebb ország lakosságának megfelelő rosszfiút mindennel, ami robban vagy lő, így időtállóak is. És mivel nem egy nagy gondolkodtatós filmek, így kikapcsolnak, szórakoztatnak a mai napig.

Bizony, régen is voltak gagyik, sőt, az idő múlásával még gagyibbnak hatnak, pont a technika, a lehetőségek fejlődése miatt.
A másik részre meg tényleg csak azt tudom mondani, h ha szted akár csak megközelítőleg annyi film jött ki akkoriban, mint manapság, akkor rendben :) Főleg, h egyre inkább teret kapnak a külföldi, kisebb (filmes múlttal rendelkező) országok produkciói is...
És nem azt mondtam, h azok régen mind jók voltak, de ilyen akció vonalon sokkal erősebb volt a hőskor, mint a mai produkciók. De ez csak az én megítélésem, nem kell általános gondolkodásnak lennie :P
Viszont én tényleg csak arányokról beszélek. Régen mondjuk kijött 300 film, amiből akkoriban jónak számított 20 (, de mára ezeknek nagy része alaposan megkopott már, viszont vannak továbbra is időtálló alkotások), ma meg kijön mondjuk 1000, amiből 40 élvezhető. Most csak így hasra ütve akarom érzékeltetni, h mire gondolok ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2013.06.07. 19:49:28-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 19:09:00

Mihii, azt még mindig értem, h ez akkor miért volt nagy szám, csak azt nem, h ma miért az még mindig. Túlhaladtuk, és legkevésbé sem csak technikai szempontból.
Amúgy meg lui-nál a pont: régen is voltak sorozatgyártott hulladékok, ma is vannak, csak az emberek szemében valamiért a 80-as években összesen kb. 10 film készült és az mind jó volt, ma meg "futószalagon jön ki a sok hulladék"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.07. 19:05:27

Na, ehhez a prödátorhoz én is hozzápofázok már. :D

Abban egyet értek Miihii-vel, hogy vannak olyan filmek, amiket, ha anno látott az ember, még kölök korában akkor azt egy kicsit másként nézi.
DE! Pl. a van Damme filmek jó része, amiket régen vhs-en rongyosra néztünk, mai fejjel nézve irdatlan hulladékok. Ezzel szemben pl. amiknél tényleg van azért némi minőség is azok megmaradtak kedvencnek: Halálos fegyver összes, Die Hard első három része (nekem főleg a 3.).
miihii írta:A mai filmekben is vannak nagy cuccok, mert ebben a műfajban pl Statham igencsak élvezhető filmeket csinál. Viszont ezt leszámítva nem nagyon van már jelen a klasszikus akciófilm a vásznon. Amik meg vannak, azok elég kókányak többnyire. ÉS itt rákanyarodhatnánk a sorozatgyártás jelenkori szakaszára, ahol a mennyiség nyom a latban, nem a minőség. Akkoriban meg ugye nem volt ennyi stúdió, kiadó, stb... , így kevesebb filmnek kellett meccselnie. Amik között szintén voltak nagyon gagyik (egyrészt pont a technika akkori állása miatt), de ez pl pont nem tartozik bele. A mai szemnek persze már más ez, de a maga nemében és életkorával együtt ez egy hatalmas film.
Ezzel viszont vitatkoznék:

1. Statham nekem mára pontosan, hogy egy tucatfilmes lett. Nem rossz színésze, mert a Blöffben pl. jó volt, de ezek az egy sablonra nyomott gagyi akciói amikből kijön évente 3-4-5... hááát, szinte egyáltalán nem érdekelnek, sőt.

2. Azért ne mond már nekem, hogy a 90-es években nem nyomták a filmeket, mint a barom. Volt akkor is hálivúd, voltak akkor is színészek (sőt, sok kedvencem akkor élte fénykorát)

3. Manapság is jön ki azért elég szép számmal jó akció, csak nem feltétlenül kell Statham nevével fémjelzett darabok között kell keresni. Ott van amiről épp te írtál a Raid. Na, az pont egy istenkirály film, és nálam ronggyá veri az összes ilyen tucatot.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 17:41:21

sjd írta: De mi volt brutálisan nagy cucc? Úgy, mint történet, karakterek, rendezés, operatőri munka stb. Mert ha a technológia, akkor meg felvetődik a kérdés, h a mai filmek miért nem nagy cuccok? (Ettől függetlenül tényleg egy korrekt kis akciófilm, csak miért volt nagy cucc?)
Hát a film, egyben :D
Hidd el, akik ezeken nőttek fel és az akkori időszakban, azoknak ez nagy durranásnak számított, mert nem volt minden sarkon egy űrlényes film és a klasszikus akció őskorában ez remekműnek számított. Nem rossz alap, h egy addig ismeretlen faj ellen kell harcolniuk, nem szimpla katonák, gengszterek ellen ágyúztak. A feszültségteremtés, ami végig ott van a filmben. A Ragadozó kivitelezése, ami nagyon jól sikerült. Ahogy alább írták is, pl amikor leveszi a maszkot és meztelen valójában is megmutatkozik a gonosz. Meg eleve, hogy nem mutatják meg sokáig, csak ugye a jellegzetes Predator hanggal, meg azzal a fénytöréses cuccal ábrázolják, miközben a zenével is megtámogatják (ugye klasszik Predator effekt, ahogy ütik a kongát vagy mi a francot). Szóval a maga világában ez nagyon ott volt a szeren, így egyben. Látvány, feszültség, akció, zene kiegészítették egymást, plusz ezt meg bolondította Arnie brutális megjelenése.

A mai filmekben is vannak nagy cuccok, mert ebben a műfajban pl Statham igencsak élvezhető filmeket csinál. Viszont ezt leszámítva nem nagyon van már jelen a klasszikus akciófilm a vásznon. Amik meg vannak, azok elég kókányak többnyire. ÉS itt rákanyarodhatnánk a sorozatgyártás jelenkori szakaszára, ahol a mennyiség nyom a latban, nem a minőség. Akkoriban meg ugye nem volt ennyi stúdió, kiadó, stb... , így kevesebb filmnek kellett meccselnie. Amik között szintén voltak nagyon gagyik (egyrészt pont a technika akkori állása miatt), de ez pl pont nem tartozik bele. A mai szemnek persze már más ez, de a maga nemében és életkorával együtt ez egy hatalmas film.
sjd írta: Abban, ahogyan az egyes ötleteket újrahasználták.
A Predator hangutánzása (pl. ezzel az alapfilmben gyakorlatilag nem is kezdtek semmit), az, h csapdákat állítanak a ragadozók, ahogyan rájönnek, h mi a helyzet, de még maga az alapszitu is többet tartogatott a karakterek szempontjából. ("Bocs, srácok, tényleg nem mentőakció volt. - Jó, ok, de most már ez tökmind1, küzdünk az életünkért" vs. csak egészen a végén jönnek rá, h az egyikük egy sorozatgyilkos)
Amúgy az árnyékából tényleg nem tudott kilépni, de az első fele nekem sokkal jobban tetszett. (A második meg sokkal kevésbé)
Nos, igen, valamennyit változtattak, de sztem az alapfilmnek azért nem feltétlenül róható fel, mert ott az volt a felállás, h egy spéci kommandóscsapat félresikerült akciója során meccsel a rágcsálóval és a végén csak egy maradhat :D Magyarul a karakterek hátterében nem túl sok mozgástér volt, mivel katonák, így túl sok csavart nem lehetett velük megoldani. Viszont azért így is elég sokat bemutattak belőlük, amíg élőben adták elő :D A hangképzés valóban kimaradt, de azt meg a folytatásban pótolták ("kérsz cukrot?") ;)

sjd írta:
Hát azért néha olyan dolgokat is illett volna eljátszani, mint meglepetés, harag, félelem stb. Nekem sokkal fontosabb ezeket a dolgokat elhinni, mint hogy elég izmos-e ahhoz, h lenyomjon egy Predatort.
Pl az iszapos résznél érezhető, h tele a gatya a Terminátornál, ahogy ott fel van feszülve a lucsokra, tőle 2 méterre meg ott hesszel a szörnyecske :P Másrészt meg ő egy gyilkológép volt, aki nagy hero és kőkemény katona, összeráncolt szemöldökkel, izmait megfeszítve cserkészi be ellenfelét, eközben meg nincs idő félni :mrgreen:
sjd írta: Na pont erről van szó. Hadd kérdezzem meg, az új filmben szted ugyan hogy jelenítették meg a Predatorokat? :D
Ezt a részt meg önmagában az akkori technikára értettem, nem az újraértelmezéssel párhuzamban ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
DaVeman
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.03.15. 09:36:29
Tartózkodási hely: Sin City

2013.06.07. 12:54:06

Donnie Darko Theatrical cut

Nem volt olyan vészesen depressziós, mint mondták. Mondjuk a Mad world a végén, és mellé a képsorok kicsit betettek. Vártam vele, mert a Rekviem egy álomérttal megvolt egy időre a filmes depiadag. De a DD sokkal jobban meg fog maradni, a Rekviem sokkal egyszerűbb film, ez viszont roppant összetett. Ami nem jelent azt, hogy követhetetlen, mert vagy önmagában is, vagy a TC miatt, de pont jól van eloszlatva minden elem benne. A zenei betétek határozottan vidámították kicsit a mély hangulatot, hálás köszönet értük. Óriási film amúgy, és mindig is az lesz nekem. Pont azért vésődik be, mert érzelmekre akar hatni - az egész város összes tagjából süt a stressz -, nem érzékekre a csili-vilivel. Az Avatárból pl. rohadtul nem maradt meg semmi, de ott és akkor jó szórakozás volt (de csak elsőre, másodjára untam), csak tanulság terén egy unalmas közhely volt, amelyet a milliárdos képi világ kompenzált. A DD-nek 5 percében több értelem, mélység van, mint akármelyik bombasiker blockbuster egész játékidejében. Persze néha igénylem azt a stílust is, mert alapjában millió dolog érdekel, filmekben is, csak már akkor rangsorolok is.

naná, hogy 10/10

Jégkorszak 4 - Vándorló kontinens

Egy kis vidámság és aranyosság a mérleg visszabillentésére :D Jobban tetszett, mint az előző két rész. Sidből kevés jutott most :(, a fénypontja, ami nagyon ütött, az a lebénulás a bogyótól volt.
Lesz 5. rész talán, de én elégnek érzem már, kihoztak eleget belőle. Ha vágyom még erre a világra, akkor megnézem az eddigieket, de jobbat már nem nagyon tudnak úgyse csinálni belőle, ezért kár lenne rontani.

10/7
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.07. 11:38:22

sjd írta:
Capon írta: Az elején mikor megtámadják a lázadók vagy forradalmárok bázisát már egy fél órája lövöldöznek meg robbantgatnak mikor berúgnak egy bambusz ajtót és a 2 bennlévő ürge úgy meglepődik mintha addig nem is történt volna semmi, pedig már a fél őserdő lángokban állt, de a bent lévők ezek szerint nem hallottak ebből semmit.
Ahogy emlékszem, ez úgy vt, h a két orosz tiszt nagyon el volt foglalva azzal, h mentse az őket kompromittáló iratokat, és tképpen ez volt a "meglepetés" oka. De részletkérdés, csak én ezt speciel nem rónám fel a filmnek.
Nekem úgy rémlék az egyik fél lábbal az asztalon támaszkodik és valami térképet néz a másik meg álldogál :) de mindegy mert nem ezen múlik...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 11:25:30

Capon írta: Az elején mikor megtámadják a lázadók vagy forradalmárok bázisát már egy fél órája lövöldöznek meg robbantgatnak mikor berúgnak egy bambusz ajtót és a 2 bennlévő ürge úgy meglepődik mintha addig nem is történt volna semmi, pedig már a fél őserdő lángokban állt, de a bent lévők ezek szerint nem hallottak ebből semmit.
Ahogy emlékszem, ez úgy vt, h a két orosz tiszt nagyon el volt foglalva azzal, h mentse az őket kompromittáló iratokat, és tképpen ez volt a "meglepetés" oka. De részletkérdés, csak én ezt speciel nem rónám fel a filmnek.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.07. 10:57:12

Épp a minap láttam én is a Predatort.
Ma már nem lehet úgy értékelni mint anno ez egész biztos, de a színészi játék és a rendezés is ettől még elég primitív. Én ilyenekkel nem igazán szoktam foglalkozni csak ha már szemet szúr ,mert simán csak egy átlagos filmfogyasztó vagyok, de párszor felröhögtem annyira gagyi volt már. Pedig nem úgy álltam neki, hogy jól kiröhögöm ezt a klasszikust. Régen láttam tök pozitívan álltam hozzá.
A gépfegyverekkel úgy lőttek csuklóból célzás nélkül és kaszáltak vele mintha vízipisztoly lenne.
Az elején mikor megtámadják a lázadók vagy forradalmárok bázisát már egy fél órája lövöldöznek meg robbantgatnak mikor berúgnak egy bambusz ajtót és a 2 bennlévő ürge úgy meglepődik mintha addig nem is történt volna semmi, pedig már a fél őserdő lángokban állt, de a bent lévők ezek szerint nem hallottak ebből semmit.

A második részt meg sem nézem, mert emlékszem rá hogy az az elsőnél sokkal rosszabb.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 10:11:32

miihii írta: Ezt a filmet igazán akkor tudnád/tudtad volna értékelni, ha "élőben" láttad volna és nem most, a nagy 21. század technikai felszereltségében nézed, a kötelezően CGI hiper látványfilmek világában. Akkoriban ez brutálisan nagy cucc volt és ahogy telik az idő, továbbra is egy igen korrekt kis akciófilm, bár nyilván nem tudja felvenni a versenyt a mostani dolgokkal.
De mi volt brutálisan nagy cucc? Úgy, mint történet, karakterek, rendezés, operatőri munka stb. Mert ha a technológia, akkor meg felvetődik a kérdés, h a mai filmek miért nem nagy cuccok? (Ettől függetlenül tényleg egy korrekt kis akciófilm, csak miért volt nagy cucc?)
miihii írta:Viszont ha már hasonlítod a legújabb verziójával, ahol adottak voltak a feltételek és azt mondod, h sokkal több fantázia volt ebben, akkor megkérdezem, h miben? A lényeg ugyanaz: egy csapat jól felszerelt harcos küzd az idegenekkel. Slussz. A körítés kicsit eltér, de a lényeg ugyanaz. Ott egy dzsungelben, egy félresikerült küldetés során botlanak bele egy vadászba, itt meg gyűjteményként az idegenek bolygóján kerülnek bele a córeszbe, csak itt ugye némileg megszaporodott az ellen. De tkp. az alapsztori ugyanaz, így olyan nagyon sokkal többet nem érzem, h rejtett volna magában a Predators. Viszont technika ide-újszerűség oda, sztem nem tudott kilépni a régi film árnyékából.
Abban, ahogyan az egyes ötleteket újrahasználták. A Predator hangutánzása (pl. ezzel az alapfilmben gyakorlatilag nem is kezdtek semmit), az, h csapdákat állítanak a ragadozók, ahogyan rájönnek, h mi a helyzet, de még maga az alapszitu is többet tartogatott a karakterek szempontjából. ("Bocs, srácok, tényleg nem mentőakció volt. - Jó, ok, de most már ez tökmind1, küzdünk az életünkért" vs. csak egészen a végén jönnek rá, h az egyikük egy sorozatgyilkos)
Amúgy az árnyékából tényleg nem tudott kilépni, de az első fele nekem sokkal jobban tetszett. (A második meg sokkal kevésbé)

miihii írta:Arnie pedig nem a klasszikus színészetet erőlteti, hanem az akcióhős szerepét, ami viszont rá van kitalálva. Pont a faarcú, kőkemény "Rambo" karakterében hiteles ő, a felépítése és a filmhez kompatibilis játéka ütős páros. Inkább elhiszem róla, h lenyom egy ilyen szörnyecskét, mint a nyápic Brody-ról :lol: És egy spéci kommandós, dzsungelharcos egy ilyen filmben nem is kell, h mást adjon, mint a nyers erőt és a végtelen muníciót, aki a legnagyobb trében is megőrzi a hidegvérét és rezzenéstelen arccal megy neki az ellennek.
Hát azért néha olyan dolgokat is illett volna eljátszani, mint meglepetés, harag, félelem stb. Nekem sokkal fontosabb ezeket a dolgokat elhinni, mint hogy elég izmos-e ahhoz, h lenyomjon egy Predatort.
miihii írta:De sztem baromi hatalmas akciófilm és ebben nagy szerepe van annak is, h tudni lehet róla a klasszikus maszkmesteri munka, ami nagyon oda van rakva a Ragadozóban/val.
Na pont erről van szó. Hadd kérdezzem meg, az új filmben szted ugyan hogy jelenítették meg a Predatorokat? :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 08:17:12

sjd írta:Predator
Egynek elment, ennél többet nem igazán tudok mondani róla. Ja de, Arnold-nak nem kellett volna erőltetnie ezt a színészet nevezetű dolgot, ez a faarc max Terminátorként működik.
Amúgy itt jön elő megint, hogy mekkora atyaúristen lehet egy egészen középszerű film is, csak mert 25 évvel ezelőtt készült. Pl. az Antal Nimród-féle folytatásban (bár tképpen lehetne remake-nek is mondani, mert elég sok minden átvett szinte szolgai módon) sokkal több fantázia volt, annak ellenére, h egy ökörség lett a vége felé. Ennek ellenére az 6.4 Imdb-n, ez meg kis híján top250, és áradoznak róla folyamatosan. Na mind1, rossz végül is tényleg nem volt a film, de azért ez nálam akkor is a túlzás kategóriába esik.
Ezt a filmet igazán akkor tudnád/tudtad volna értékelni, ha "élőben" láttad volna és nem most, a nagy 21. század technikai felszereltségében nézed, a kötelezően CGI hiper látványfilmek világában. Akkoriban ez brutálisan nagy cucc volt és ahogy telik az idő, továbbra is egy igen korrekt kis akciófilm, bár nyilván nem tudja felvenni a versenyt a mostani dolgokkal.

Viszont ha már hasonlítod a legújabb verziójával, ahol adottak voltak a feltételek és azt mondod, h sokkal több fantázia volt ebben, akkor megkérdezem, h miben? A lényeg ugyanaz: egy csapat jól felszerelt harcos küzd az idegenekkel. Slussz. A körítés kicsit eltér, de a lényeg ugyanaz. Ott egy dzsungelben, egy félresikerült küldetés során botlanak bele egy vadászba, itt meg gyűjteményként az idegenek bolygóján kerülnek bele a córeszbe, csak itt ugye némileg megszaporodott az ellen. De tkp. az alapsztori ugyanaz, így olyan nagyon sokkal többet nem érzem, h rejtett volna magában a Predators. Viszont technika ide-újszerűség oda, sztem nem tudott kilépni a régi film árnyékából.

Arnie pedig nem a klasszikus színészetet erőlteti, hanem az akcióhős szerepét, ami viszont rá van kitalálva. Pont a faarcú, kőkemény "Rambo" karakterében hiteles ő, a felépítése és a filmhez kompatibilis játéka ütős páros. Inkább elhiszem róla, h lenyom egy ilyen szörnyecskét, mint a nyápic Brody-ról :lol: És egy spéci kommandós, dzsungelharcos egy ilyen filmben nem is kell, h mást adjon, mint a nyers erőt és a végtelen muníciót, aki a legnagyobb trében is megőrzi a hidegvérét és rezzenéstelen arccal megy neki az ellennek. Ahogy ez Arnie fénykorának tekinthető filmjeiben ez megmutatkozik. Kell egy marcona harcos, akit felpiszkálnak és onnét szúrós tekintettel darálja le a rosszfiúkat. Erre pedig perfekt a karaktere és a színészi játéka is, mivel amit kíván a műfaj, könnyen teljesíthető. És igen, kellenek ilyen filmek, bár sajnos kihalóban a dolog :cry:

Tehát a kategóriájában igenis kimagaslik sztem ez a film, a Predator brand alfája és omegájaként. Mert ugyan jött folytatás, de vhogy a klasszikus 2. rész már bizonyos szinten erőtlenebb lett, ahogy az AvP témák meg még annál is inkább. Amiket azért cirka 30szor láttam már, még ezzel együtt is. De a Predator-t ha elkapom, rendszerint ott is marad a kép, pedig már kívülről tudom a szöveget. De sztem baromi hatalmas akciófilm és ebben nagy szerepe van annak is, h tudni lehet róla a klasszikus maszkmesteri munka, ami nagyon oda van rakva a Ragadozóban/val. Szal még ha nem is korszakalkotó, de a maga nemében maradandó alkotás sztem. És sokan mások szerint is :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2013.06.07. 04:47:59

sjd írta:Predator
Egynek elment, ennél többet nem igazán tudok mondani róla. Ja de, Arnold-nak nem kellett volna erőltetnie ezt a színészet nevezetű dolgot, ez a faarc max Terminátorként működik.
Amúgy itt jön elő megint, hogy mekkora atyaúristen lehet egy egészen középszerű film is, csak mert 25 évvel ezelőtt készült. Pl. az Antal Nimród-féle folytatásban (bár tképpen lehetne remake-nek is mondani, mert elég sok minden átvett szinte szolgai módon) sokkal több fantázia volt, annak ellenére, h egy ökörség lett a vége felé. Ennek ellenére az 6.4 Imdb-n, ez meg kis híján top250, és áradoznak róla folyamatosan. Na mind1, rossz végül is tényleg nem volt a film, de azért ez nálam akkor is a túlzás kategóriába esik.
Bocs, hogy én is beleszólok, de a Predator mellett egyszerűen ki kell állnom, mivel a kategóriájának szerintem a legjobbjai közé tartozik.
Természetesen igazad van, hogy sokat számít a film népszerűségében az, hogy a kalózkorszakban született, amikor még egymás között cserélgették az emberek a hangalámondásos kazettákat, de nem véletlenül volt ez már akkor is a kor egyik népszerű filmje.
Kezdjük mondjuk azzal, hogy az egész filmből szerintem áradt a tesztoszteron, és egy akciófilmnél szerintem ez igenis nagyon fontos szempont. Aki nem szereti az igazi akciófilmeket, annak persze nem fog bejönni, de az igazat megvallva az Arnold-TheRock-JCVD-Stallone-Statham vonal akciófilmjeinek nagy részében pont az a lényeg, hogy az ő főszereplő egy kigyúrt állat, és van olyan karizmatikus, hogy el is tudod hinni, hogy igen, ez az ember nem fogja elsírni magát, ha kidobják a dzsungel közepén egy gépfegyverrel meg 40 vietkonggal körülvéve.
Ehhez persze gyakran kell az is, hogy az adott színész milyen filmeket vállalt el addig a karrierje során. A Predator után Arnold is csinált egy Ikreket, egy Ovizsarut, egy Juniort stb., amik persze kicsit hiteltelenebbé tették a kőkemény akciósztár imidzsét, de akkoriban még inkább az akció dominált körülötte.
Rajta kívül még ott volt pl. Jesse Ventura, Bill Duke, Sonny Landham és Carl Weathers, akik szintén hozták a filmben az igazi f*sza akciófigurákat.
Itt pont az a lényeg, hogy egy kommandóstól egy ilyen filmben én pont nem azt várom el, hogy a 200. szétlőtt ellenség után magába néz, és könnyek között egy 10 perces monológ után gondolkodik el az életükről...
Ez a kemény vagányság kevés filmben működik ennyire jól.
Szerintem a film alaptörténete is jól el lett találva, persze lehet ezen vitatkozni, de szerintem nem véletlen, hogy ekkora kultusz lett a Predator körül is, ami számtalan könyvet, játékot, filmet, feldolgozást jelentett még a későbbiekben.
Most itt megint azt kell megérteni, hogy a filmnek nem is az volt a célja, hogy a szövevényes politikai hátteret bemutassa, hogy mi vezetett ahhoz, hogy amerikai kommandósokat gerillaharcokban, hanem egy eseménydús akció-scifi tálalása, elsősorban az akciófilm vonalon.
A filmben nem csak ez működött jól. A Silvestri-féle zene nagyon eltalált, egyből fel is tudom idézni, a film hangulatát tökéletesen kiegészítette.
A vizuális effektekről szerintem sokat elmond, hogy Oscar-díjra jelölték a filmet ebben a kategóriában! Persze ma már nem úgy hat, mint annak idején, de a film a maga idejében ebben is csúcsnak számított, a Predator maszk nélküli formája pl. most is a leglátványosabb premierplánban mutatott szörnyek egyike a filmtörténetben.
Tudnék még sokat áradozni a filmről, ami persze koránt sem tökéletes, de melyik film az?!
A kategóriájában, és itt ez a lényeg, hogy ebben a szűkebb kategóriában, amibe a film tartozik, szerintem az egyik legjobb.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.06.07. 01:20:02

Szerintem úgy értette az értéke nagyobb, mint a mai már-már sorozatgyártással, és ahhoz társuló minőséggel készülő filmeknek. Erre hülye példa: Egy raklapszámra gyártott nájk, vagy egy kézzel varrott cipő. :)
Egyébként ha már a befektetett munkánál tartunk. A rajzolt animációs filmeknél a több ezer képet kell megalkotni. Na az munka. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 00:36:04

REMY írta:
sjd írta: Amúgy itt jön elő megint, hogy mekkora atyaúristen lehet egy egészen középszerű film is, csak mert 25 évvel ezelőtt készült.
Én kérek elnézést a rendező, meg a kitaláló nevében, hogy akkor készítették el :D Sosem értettem, hogy miért az évszámokkal kardoznak egyesek. Régi a film, és?? Ha jó, akkor jó, ha nem akkor az most sem lenne az.
Sztem ennek a mondatomnak fuss neki még egyszer. :wink:
REMY írta:A 80-as évek, meg a 90-es évek eleje volt a csúcs, mert akkor mondhatni kétkezi munkával dolgoztak, és ez látszott is a filmeken. Sokkal nagyobb értéke van szerintem az akkori filmeknek. Sajnos manapság mindent a CGI-re bíznak, az ilyen sci-fi, fantasy filmekben.

Ezt komolyan mondom nem tudom h írhatta le egy olyan valaki, aki ért a filmekhez. Az miért érték, h kétkezi munkával dolgoztak rajta? Máshogy nem is nagyon tudták megcsinálni, de az nagyon menő, mert az mekkora teljesítmény már. Ma meg már mindenki össze tud gányolni egy Avatar-szintű CGI-t meg motion capture-t egy P4-es gépen, abban aztán semmi munka meg érték nincs...
De amúgy leírtad a tökéletes példamondatot arra a nosztalgia-sznobizmusra, amitől már rosszul vagyok. Igaz, h sajnos ma már nem készülnek ilyen értékes és tartalmas sci-fik, mint ez a Predator, csak pl. ilyen Duncan Jones-hoz hasonló emberek bohóckodnak, akik minden a CGI-re bíznak.
REMY írta:Amúgy, ha ennyire utálod a "nem" színészeket, Arnold, The Rock és társai, akkor mi visz rá, hogy megnézd a filmjeiket? :D
Az, h engem az esetek 99%-ában a filmek érdekelnek és nem a színészek. (A maradék 1%-ot meg fenntartom Fassbendernek)
Válasz küldése