Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.25. 16:34:43

Fehér kenyeret igyekszek nem enni, ha muszáj kenyerezni, akkor teljes kiőrlésű vagy wellness kenyér. Imádom a felvágottakat meg a zöldségeket. A hasamon van felesleg bőven, azt akarom valahogy letakarítani róla, mondjuk az majd csak akkor lesz, ha felszedtem az izmot és elkezdek szálkásítani. Mert jelenleg a hasamon kívül elég vézna vagyok. Se karom, se vállam, se mellem, se hátam.

Most már próbálom a sütit is elhagyni, de egy olyan családban, ahol minden hétvégén van valami, amiben raklapra áll a liszt, elég nehéz ezt kivitelezni, nagyon meg kell erőszakolni magamat.
Sajnos ez ilyen sport. Inkább egy életmód, mint sport. Ez a lényeg benne. Kiemel az átlagból, legalábbis akaraterő szintjén biztosan. Attól még jobb ember nem lett senki, hogy izmosodott, de a vele járó lelki változások jobbá tehetnek.

A wellnes kenyér is érdekes, a legtöbb 'zart sem ér, mert csak színezett. A zöldség jó, ha szereted, de a felvágott már nem annyira. Sajnos az is és a virsli (sokak kedvence) is kuka.

Sütihez annyit, hogy az a durvaság :mrgreen: Egyedül az édességet nem tudom megállni néha én sem. Kenyeret, lisztet, cukrosat már régóta megállom, az édesség utáni vágyamat azzal szoktam csillapítani, hogy heti egyszer van egy csalónap. JÉgkrém minden mennyiségben akkor és nagyim által a kisboltban vásárolt 1-2 isler megy le.

Már csak az alkohol problémákal kellene kezdeni valamit. :mrgreen:
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.06.08. 14:22:08

Na ne szívassatok már gyerekek :D :D :D :D :D A túrót gyűlölöm, ezért mondtam, hogy nem hiszem el, hogy nincs valami megoldás rá :D Ha ki lehetne keverni vagy 1 evőkanál cukorral meg málna sziruppal, akkor talán úgy elmenne egy hétig, de utána biztos nem lenne gusztusom megenni :D Fehér kenyeret igyekszek nem enni, ha muszáj kenyerezni, akkor teljes kiőrlésű vagy wellness kenyér. Imádom a felvágottakat meg a zöldségeket. A hasamon van felesleg bőven, azt akarom valahogy letakarítani róla, mondjuk az majd csak akkor lesz, ha felszedtem az izmot és elkezdek szálkásítani. Mert jelenleg a hasamon kívül elég vézna vagyok. Se karom, se vállam, se mellem, se hátam.

Most már próbálom a sütit is elhagyni, de egy olyan családban, ahol minden hétvégén van valami, amiben raklapra áll a liszt, elég nehéz ezt kivitelezni, nagyon meg kell erőszakolni magamat.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 13:58:06

Tény, hogy savanykás, bevallom :mrgreen: VAn, mikor túró+natúr joghurt+édesítő játszik, az mondjuk világbajnok, de mostanában untam rá a túróra, így felüdülés a CC. :wink:

Az a baj, hogy több szempontból is olyan vagyok, mint Messi :twisted: , abból az egyik, hogy imádom a pizzát 8)
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.06.08. 13:51:44

Sovány túró egy pohár natúr joghurttal bőven ehető, kis fahéjjal megszórva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.08. 13:41:12

MQuCsabi írta:A túró helyett én egyébként Cottage Cheeset eszek egy dobozzal, az nagyon bevált. 200 g-os a Lidlben, van natúra, meg zöldfűszeres. 22g fehérjét tartalmaz az egy doboz.
pfeh. a lidl CC-nél nincs rosszabb :D egy ideig nagyon ettem, de iszonyat savanyú... aztán ráálltam a sovány túróra. van egy kis sufni tejes a piacon vele szoktam bizniszelni jó áron. kivekeverem egy kis kanál tejföllel, olyan mintha túrúkrémet ennék :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 13:34:17

Valaki le tudná írni amúgy a kajáját egy napra? Oké, olvastam egy csomó mindent, de mindenhol ilyeneket írnak reggelire, hogy zab, meg vacsorára sovány túró és társaik. Na ezek nekem annyira nem gyere be, és biztos van, aki nem ezt eszi, mégis kockás hasa van :D Valami alternatívákat tudnátok írni?
Igen, akinek olyan genetikája van, annak a pizzától sem lesz zsíros a hasa tájékán. De ez is csak egy ideig tart. FElnőtt korban egyszer csak lelassul az anyagcsere, aztán mindenkinek pocakja nő.

Nekem például sosem lesz lapos, muszáj figyelnem valamilyen szinten magamra, mert nagyon könnyen zsírosodom. VAn, mikor jobban sikerül van, mikor egyáltalán nem.

Szerintem egyébként a Tojás mindig mehet. MAximum estére kiveszed a sárgáját, vagy csak mondjuk 5 tojásból 3-ból kiveszed. Ilyenekkel lehet játszani. És persze a szénhidrátot csökkented, tehát nem zabálsz hozzá kenyeret. :mrgreen:

A túró helyett én egyébként Cottage Cheeset eszek egy dobozzal, az nagyon bevált. 200 g-os a Lidlben, van natúra, meg zöldfűszeres. 22g fehérjét tartalmaz az egy doboz.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.08. 13:31:10

Mihu írta:Valaki le tudná írni amúgy a kajáját egy napra? Oké, olvastam egy csomó mindent, de mindenhol ilyeneket írnak reggelire, hogy zab, meg vacsorára sovány túró és társaik. Na ezek nekem annyira nem gyere be, és biztos van, aki nem ezt eszi, mégis kockás hasa van :D Valami alternatívákat tudnátok írni?
nem. ez nem kívánság műsor, hogy most ez meg az nem esik jól, meg nincs kedvem, meg unom

nálam finnyásabb ember kaja szempontjából nincs, én anno az egészet a kaja miatt nem akartam elkezdeni.. soha nem tudtam kétszer uo. kaját enni egy nap, vagy két egymást követő nap, most meg majd 2 éve csak ezeket eszem, folyamatosan, nulla csalással (néha cukrozom, de nem vagyok hizékony, így belefér, de mondjuk pizzát meg ilyeneket sosem eszem)

zab, rizs, burgonya, puffa*ztott ( :D )rizs/búza, teljes kiörlésű kenyér, tészta

csirkemell, tojás, soványtúró/cottage cheese, proteinpor (jah meg bélszín, nyúlhús és egyebek XD)

- reggel zab + fehérje annyi mint egy lónak, jól eltelít délig
- csirke + burgonya. két évig minden nap rizzsel ettem, két hete úgy döntöttem abbahagyom mert rohadtul nem esett jó, és bár krumpliból is megeszem ua. szénhidrátot, vhogy a rizs jobb volt
- délután még egy ilyen kaja
- ha edzős nap van edzés után turmix, ha nincs edzés akkor vmi kis túrót majszolgatok pufi rizzsel
- este tojásfehérje, 4-5-6, egy kis pufirizzsel szerencsére anyám állandóan süt és neki csak sárgája kell, uhogy ez megoldva.

nálam ennyi. anno olyan 75-ről kezdtem, most 95 kg körül vagyok kevés 'hashájjal' (hónapok óta beálltam sajna erre a súlyra), ha beüt a 100 fok, akkor majd diétázom egy kicsit, mert ebben a redvás melegben nem megy a kaja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.06.08. 13:08:30

Valaki le tudná írni amúgy a kajáját egy napra? Oké, olvastam egy csomó mindent, de mindenhol ilyeneket írnak reggelire, hogy zab, meg vacsorára sovány túró és társaik. Na ezek nekem annyira nem gyere be, és biztos van, aki nem ezt eszi, mégis kockás hasa van :D Valami alternatívákat tudnátok írni?
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 00:57:42

Barca96 írta:sziasztok, tudom, hogy az ilyet nem nyáron kell kezdeni, de valamikor el kell, úgyhogy elkezdek edzőterembe járni.
gondoltam venni egy tömegnövelőt edzés utánra, hogy gyorsabban jöjjenek a kilók. milyet ajánlatnátok? pontos terméket is írhattok. én a neten a volumass35 és a jumbo dicsérését látom, de érdekelne ti mit ajánlanátok.
továbba kellene valami jó edzésprogram. úgy hallom, hogy van olyan nap, hogy váll, akkor hogy bicepsz tricepsz, stb.
valami ilyen beosztási tanács esetleg?
minden jót!
1.Először is az étrend legyen meg, az a legfontosabb, utána jöhetnek a kiegészítők.
2. Tömegnövelőt én nem ajánlom, mert nem gazdaságos, konkrétan kis fehérje cukorral aranyárban.
Sokkal inkább érdemesebb venni egy minőségi fehérjét, és edzés utáni turmixba rakni Szőlőcukrot(esetleg más gyors CH-t ha nem bírja a gyomrod)
3. Ahogy a fórumtárs írta, olvasd el a Sárga kapszulát, mindent leírnak szinte amit egy kezdőnek tudni kell.
Emellett ajánlom az olyan oldalakat mint pl a shop.builder és stb, rengeteg jó cikkek vannak, hozzáértőktől, nem pedig ilyen Blikk színvonalban :)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.07. 23:59:08

Barca96 írta:sziasztok, tudom, hogy az ilyet nem nyáron kell kezdeni, de valamikor el kell, úgyhogy elkezdek edzőterembe járni.
gondoltam venni egy tömegnövelőt edzés utánra, hogy gyorsabban jöjjenek a kilók. milyet ajánlatnátok? pontos terméket is írhattok. én a neten a volumass35 és a jumbo dicsérését látom, de érdekelne ti mit ajánlanátok.
továbba kellene valami jó edzésprogram. úgy hallom, hogy van olyan nap, hogy váll, akkor hogy bicepsz tricepsz, stb.
valami ilyen beosztási tanács esetleg?
minden jót!
Én csak pár dolgot írok neked.
Kezdésnek ajánlom a Sárga kapszula c. könyv elolvasását kb 110 oldal talán, a legalapabb dolgokat bemutatja, elinduláshoz jó. Az elején átmozgató edzés, tanuld meg az alap gyakorlatokat(
mellre: fekvenyomás (dőlt és egyenes padon) tárogatás;
bicepsz: egykezes vagy egyenes rúd + koncentrált (akár scott pad)
tricepsz: tolódzkodás ha megy, amúgy nagyon sok irányból tudod támadni azt az izmot, csigán is, sima rúddal is
hát: húzódzkodás, evezés
váll: itt mind a három fejét meg kell edzeni a vállnak, oldalemelés pl. az oldalsó fejet edzi..
láb: utolsónak hagytam, de a legfontosabb, ha megtanulod jól a guggolást az elején kis súllyal gondod nem lesz, amúgy lehet kitörni is, biztos lesz többféle gép ha nagyobb terembe mész, vádlit se felejtsed ki sohasem.

Ha elolvastad a Sárga kapszulát ezekkel is megismerkedsz azt hiszem.)

kis súllyal, közben szokják az ízületeid is stb.. utána lehet majd súlyt, intenzitást növelni is és bevezetni mindenféle izolált balfülcimpa és társai gyakorlatokat :D. De ez a bevezető szakasz, ha most kezded legalább 2-3 hónap.
Tömegnövelőt szerintem ne vegyél, ugyanazt személyre szabottabban meg tudod csinálni, annyiból de inkább még kevesebből. Ez is benn lesz a könyvben, nem véletlenül írom le harmadszorra ha komoly veszed az a 100 oldal nem sok az életedből.
DE :!: a legfontosabb, hogy tedd helyre a kajádat, miből mikor mennyit, ha [auto_cenzúra] a kajád vehetsz akármilyen tömegnövelőt nem sokat fog segíteni, akármilyen szabályosan csinálod a gyakorlatokat is.

Amúgy sokat kell olvasgatnod a neten, illetve szakirodalomból, én se a hasamra ütök aztán írok neked valamit, hanem a saját magamon észrevett tapasztalatokat, illetve a "nagyokosok" által leírtakat osztottam meg veled, ami a kezdéshez elég.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2015.06.07. 23:21:51

sziasztok, tudom, hogy az ilyet nem nyáron kell kezdeni, de valamikor el kell, úgyhogy elkezdek edzőterembe járni.
gondoltam venni egy tömegnövelőt edzés utánra, hogy gyorsabban jöjjenek a kilók. milyet ajánlatnátok? pontos terméket is írhattok. én a neten a volumass35 és a jumbo dicsérését látom, de érdekelne ti mit ajánlanátok.
továbba kellene valami jó edzésprogram. úgy hallom, hogy van olyan nap, hogy váll, akkor hogy bicepsz tricepsz, stb.
valami ilyen beosztási tanács esetleg?
minden jót!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.02.16. 11:11:42

Primitive írta: - Mi az az edzésterv, ami kompakt, rövid (1 órás), és minden izomcsoport benne van
- Hogy fog leolvadni rólam ez a maradék 3 kg zsír, ami a hasamon és a derekamon van?
- Calisthenicset ajanlanam a kondi helyett, sztem az jobban illik a futas melle es a kovetelmenyeidhez.
- Meg szigorubb dieta es Intenziv kardio edzesek segitenek a maradek zsir leadasaban.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.16. 09:55:15

MQuCsabi írta: Nem tudom mi ennek a szakszerű megnevezése.
Csípőtolás (asszem...)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.16. 09:17:28

Ninc papírom, meg semmi, de leírom a véleményem, mert az, mint tudjuk, mindenkinek van : :twisted:

1. hiperhajlítás mellett még csinálhatsz "jóreggelt gyakorlatot" , felhúzást, meg háton fekszel, lábaidat felhúzod és a feneked emelgeted. Nem tudom mi ennek a szakszerű megnevezése.

2. Mivel a futás van előtérben, szerintem érdemes heti háromszor egy teljes test edzést csinálni. Nincsenek "izolációs" gyakorlatok, csak alapgyakorlatok:
- guggolás, kitörés a lehető legnagyobb súlyokkal
- fekvenyomás kézi súlyzóval (variálhatod a dőlésszöget
- Oldalemelés és mellről nyomás kézi súllyal
- Evezés, lehúzás vagy húzódzkodás
- Bicepsz állva rúddal, tricepszre pedig kábeles lehúzás és fej mögöti nyújtás.

Két bemelegítő sorozat után mehetne három munkasorozat minden gyakorlatból. Nem az a cél, hogy bukásig eddzed magad, mivel heti háromszor mész rá minden izomcsoportra. Ez így nagyon zanzásítva íródott.

3. A hosszútáv futás - visszatérve - nem lehet probléma szerintem, ha a kalóriatöbblet, pontosabban a tápanyag többlet megvan.

4. törzsedet a hasprés mellett szerintem a Plankokkal lehet leginkább erősíteni.

5. Pocak: 3 kiló szerintem szinte nem is látszik, de azt megpróbálhatod, hogy a szénhidrátot majdnem minimumra viszed. Esetleg reggel marad a zab, meg edzés után eszel szénhidrátot is, de egyébként semmi, s a telítetlen zsírokat viszed fel. Mondjuk halolaj kapszula, lenmagolaj.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MQuCsabi 2015.02.16. 10:18:20-kor.
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.16. 08:46:32

Primitive írta: Akkor a kérdéseim az Urakhoz:

- A musculus latissimus dorsi-t a hiperhajlításon kívül hogyan tudom még edzeni?
- Mi az az edzésterv, ami kompakt, rövid (1 órás), és minden izomcsoport benne van
- Mi az egyensúly a futás és a kondi között? ( hosszútávfutásban gondolkodom)
- Melyek azok az izomcsportok, és mik azok a gyakorlatok, amivel a stabilizáló izmaimat fejleszthetem?
- Hogy fog leolvadni rólam ez a maradék 3 kg zsír, ami a hasamon és a derekamon van?
- Mi az a diétás irányvonal amivel szálkásodom, de közben az állóképességem nem esik vissza? (A kajám azért szerintem rendben van. Lowcarb kajákat eszek, alacsony GI-szel, fehérjém alapja a csirkemell, túró, és tejtermékek. Szénhidrátot főként zabpehelyből, barnarízsből, zöldségből és gyümölcsből viszek be. Zsír, olaj az kókuszzsír és olívaolaj, illetve a reggeli zabpelyhes kajámat mindig megszórom lenmaggal, azt hazudták az jó. :D )
Egy laikus válaszai:
- húzódzkodás széles fogással (és ha lehet ne nyak mögé, hanem előre)
- Szerintem ilyen nincs. 1 óra alatt max. 2 (3) izomcsoportot tudsz rendesen megedzeni. Ha átmozgató edzést akarsz nézd meg a Testépítés ABC-je című ősrégi videót a legnépszerűbb videómegosztón, az kiindulásnak teljesen jó. Persze csökkents az ott előírt sorozatszámon (6x8-cal kb. 2-2,5 óra egy edzés, ami tök hülyeség.)
- én inkább ilyesmit ajánlanék: Hétfő: mell, hát Kedd: futás + has, Szerda: láb, Csütörtök: futás +has, Péntek: váll, kar. Szombat. vasárnap pihenőnap (illetve elmaradt hétköznapi edzés pótlása...)
- a 3 kg zsírnak csak idő kell, az étrend is teljesen jó...
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.15. 21:30:25

Mindig is tudtam, hogy ez egy szahar sport. =D> :lol:

Akkor legalább a meglévő izmaimat szeretném megtartani, arra van valami többismeretlenes egyenlet? :lol: :lol:

EGyébként voltak még kérdések. :twisted:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.02.15. 21:19:43

Izmosodni meg szálkásodni sajnos gyakorlatilag nem lehet.Izmosodáshoz kalória többlet kell, a szálkásodáshoz meg kalória deficit. Azt tudod ez ügyben tenni,hogy kicentized a kajád és akkor minimális zsírosodással izmot szedsz fel. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.15. 20:48:35

Fáradt vagyok, nem boldog. :D

Mentőknél dolgozom. =P~
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.15. 20:09:53

Primitive írta:És mire leírom ezeket a sorokat, arra az elhatározásra jutottam, hogy izmosodni, szálkásodni, és a futás teljesítményemet növelni szeretném. Nem tudom, hogy ez fizikailag lehetséges e, elvileg lehetne, csak valaki adjon hozzá instrukciókat is.

Köszi!
Hát nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges, baromi jó genetika kell hozzá az biztos.. Meg 110%-os kajálás. De Hank1ee-hez hasonlóan én se vagyok annyira guru, hogy ilyenben komoly tanácsokat tudjak adni, szóval csak sok sikert tudok kívánni. :D Gondolom most nagyon boldog vagy.. :mrgreen:

Amúgy ha szabad kérdezni mit dolgozol? :)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.15. 19:59:49

Primitive írta:...
Mivel nem vagyok szakértő, én csak annyit mondanék, hogy grat a félmaratonhoz, sok sikert a teljeshez és a többihez is! 8)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.15. 19:39:51

Tegnap elkezdtem olvasgatni a topikot, és belelkesültem én is. :D Tudni kell, hogy én már régóta futok, és olyan havi 100 km-t beleverek a cipőmbe. Leghosszabb táv az január közepén 15 km volt, és gondoltam ma megcélozom a félmaratont. Össze is jött, kis szépséghiba, hogy az egyébként is fájós bal lábam megint elkezdett fájni, de már tudom a gyógymódot, úgyhogy rendbe fogom hozni. :evil:

A futás mellett viszont szeretnék kondizni is, lévén, izmot is akarok pakolni magamra. Tudom, hogy a hosszú táv futás, és a kondizás elég paradoxon, de valahogy össze szeretném hozni a kettőt. Még magamnak sem tiszta a cél, így sajnos egyelőre én sem tudom, hogy merre akarok megindulni. Az biztos, hogy addig nem nyugszom, még a maratont le nem futom, ezt a nyár közepére tervezem. Addig viszont nem szeretném elsorvasztani az izmaimat, mert azért azok is vannak, hiszen a jól fizető munkahelyemen ( [-X ) van egy kis kondi szoba. Igazából minden meg van, lábgép nincs, de van fekvenyomó rúd, meg sok súly, francia rúd, mell gép, lehúzó csigával, szóval egy ilyen kompakt gép, meg a kézisúlyzók. Van egy bordás fal is, amire rá lett applikálva egy húzódszkodó rúd is, azokkal is szoktam bohóckodni. Igen, ez a baj, hogy bohóckodni. Tudni kell, hogy a meló elég kaotikus. Van, hogy fél órát vagyunk bent az állomáson, van, hogy két órákat. Ekkor szoktam ezt a szabadidőt erre felhasználni, a bohóckodásra.
Így viszont fejlődni nem igazán tudok, mert mindig csak azt csinálom, amihez kedvem van, abból meg tudjuk, hogy csak nagy mellizom, meg bicepsz lesz. :D Természetesen a sárga kapszulát már régen elolvastam, így azért a többi izomcsoportot is megdolgozom, de koránt sem egyensúlyban.

Akkor a kérdéseim az Urakhoz:

- A musculus latissimus dorsi-t a hiperhajlításon kívül hogyan tudom még edzeni?
- Mi az az edzésterv, ami kompakt, rövid (1 órás), és minden izomcsoport benne van
- Mi az egyensúly a futás és a kondi között? ( hosszútávfutásban gondolkodom)
- Melyek azok az izomcsportok, és mik azok a gyakorlatok, amivel a stabilizáló izmaimat fejleszthetem?
- Hogy fog leolvadni rólam ez a maradék 3 kg zsír, ami a hasamon és a derekamon van?
- Mi az a diétás irányvonal amivel szálkásodom, de közben az állóképességem nem esik vissza? (A kajám azért szerintem rendben van. Lowcarb kajákat eszek, alacsony GI-szel, fehérjém alapja a csirkemell, túró, és tejtermékek. Szénhidrátot főként zabpehelyből, barnarízsből, zöldségből és gyümölcsből viszek be. Zsír, olaj az kókuszzsír és olívaolaj, illetve a reggeli zabpelyhes kajámat mindig megszórom lenmaggal, azt hazudták az jó. :D )

És mire leírom ezeket a sorokat, arra az elhatározásra jutottam, hogy izmosodni, szálkásodni, és a futás teljesítményemet növelni szeretném. Nem tudom, hogy ez fizikailag lehetséges e, elvileg lehetne, csak valaki adjon hozzá instrukciókat is.

Köszi!
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.14. 20:50:30

Egy kis tanulmány erőnlét fejlesztéséről, kicsit eltérve a "sima" konditól:

http://fitnesstrend.blog.hu/2014/02/18/ ... modszerrel" target="_blank

Marha jó, sokat fog még nekem segíteni. Amúgy egy kis érdekesség... Sportban a sprintfutást nem a hagyományos értelemben vett, magas intenzitású, gyors futás jelenti, hanem konkrét értékhez kötve a 27 km/h-s sebességű, vagy afölötti futóteljesítmény. Ez kicsit meglepő volt számomra, mert nem tudom, futottam-e már ilyen gyorsan, de a közeljövőben beszerzek egy mérőórát futáshoz, aztán letesztelem, milyen is sprintelni. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.02.08. 09:28:29

palesz77 írta: daffy:
Én is elkezdem ezt a burpees dolgot, bár lehet eleinte csak kevesebbet fogok. Insanityt most félbehagytam, mert olyan szinten kimerített, hogy utána konkrétan 2-szer lebetegedtem a nagy izzadt szuszogásban. Pedig baromira tetszik, nyáron az se lenne baj, ha leizzadok mint az állat, de télen a hűsebb házban ez nekem gyilkos.. :? Megpróbálom kicsit feljebb tornázni a kondimat most ezzel - ebbe is lightot kezdek először -, hátha utána jobb lesz. De Taniat akkor is le kell nyomni!! Ezt az álmom sosem adom fel!! :D
Szerintem szenvedd ki a százakat. Nem baj,ha sokáig tart,legalább nem 5 perceket edzel. Csinálhatod HIIT edzés formájában is akár. 30sec burpee 20sec pihenő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.08. 00:54:44

Előbb kezdjetek szerintem fél húzódzkodásokkal - felugrotok felső pozícióba, aztán csak félig le és újra fel -, vagy úgy, hogy a lábatokat ráteszitek egy székre épphogy, így kicsit segítetek felhúzni magatokat. De itt egy jó cikk róla, olvassátok szerintem el. :)
+1 nagyon jó videó szintén erről, a srác amúgy nagyon sok jó videót csinált, akit érdekel ez a téma, az nézegessen bele szerintem.

Tolódzkodást meg szintén ajánlani szokták, de nekem se megy az jól szerintem, mert a vállaimat érzem 90%-ban, és nem a mellemet.. :D Pedig én saját testsúlyos gyakorlatokkal szeretek inkább edzeni, de arra valahogy sose éreztem rá. :-k

daffy:
Én is elkezdem ezt a burpees dolgot, bár lehet eleinte csak kevesebbet fogok. Insanityt most félbehagytam, mert olyan szinten kimerített, hogy utána konkrétan 2-szer lebetegedtem a nagy izzadt szuszogásban. Pedig baromira tetszik, nyáron az se lenne baj, ha leizzadok mint az állat, de télen a hűsebb házban ez nekem gyilkos.. :? Megpróbálom kicsit feljebb tornázni a kondimat most ezzel - ebbe is lightot kezdek először -, hátha utána jobb lesz. De Taniat akkor is le kell nyomni!! Ezt az álmom sosem adom fel!! :D
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.08. 00:36:01

Dávid, a húzódzkodás szerintem nem fog egyből menni ha erősebb leszel se, gyakorolni kell. Én pl. alig bírom még felhúzni magam de csinálom, amíg bele nem jövök, nem érdekel, mit gondolnak a teremben. :D apám testépítő volt anno, szerinte piszkosul meg lehet erősödni a húzódzkodástól, nagyon jó edzése a felsőtestnek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése