Segítség kéne

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.03.11. 13:20:59

Olyan kérdésem lenne, hogy laptop(HP) ventilátort milyen úton módon lehet tisztítani, úgy, hogy ne kelljen szétszedni? HP Support programocska a sűrített levegős befújást javasolja, ti tudtok erre mondani valamit, mennyire jó? Lassan 4 éves lesz a gépezet, és picit túl sokat megy a ventilátora, néha már-már traktor erősségű.. :?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
rivaldo94-barca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011.08.19. 10:15:25

2012.03.11. 07:59:46

Ha mindenáron Asus Eee PC netbook kell, akkor itt egy, szerintem jó ára van.
Kép
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.03.10. 22:48:38

sjd írta:
Hunter91 írta: Ja és a régi gép ha tényleg 10 percig szerencsétlenkedik egy böngészővel, akkor bizony már megérett egy újratelepítésre. Ami nagy csodákra képes.
Ha jól értettem, akkor egy Asus Eee PC-ről van szó, ott pedig az Intel Atom proci hihetetlen teljesítményén még az sem segít :D
(de próbálkozni mindig érdemes)
:D ennek utánanézek! Kíváncsi vagyok az ütős szerkezetre :D
Még mindig jobb ami lassú, mint ami kigyullad :D -->Lásd HP és Compaq gépek :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.10. 22:34:12

Hunter91 írta: Ja és a régi gép ha tényleg 10 percig szerencsétlenkedik egy böngészővel, akkor bizony már megérett egy újratelepítésre. Ami nagy csodákra képes.
Ha jól értettem, akkor egy Asus Eee PC-ről van szó, ott pedig az Intel Atom proci hihetetlen teljesítményén még az sem segít :D
(de próbálkozni mindig érdemes)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.03.10. 22:30:10

Hát igen, ezek a gépek a felső kategóriába tartoznak. Az tényleg fontos szempont, hogy mennyit akarnak rá szánni.

Ja és a régi gép ha tényleg 10 percig szerencsétlenkedik egy böngészővel, akkor bizony már megérett egy újratelepítésre. Ami nagy csodákra képes.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.10. 22:25:20

jelwaz írta:Valaki pls. Ha a torrentbolt kliensem megy, és ezzel egyidejűleg internetezek is, akkor totál leáll mind a kettő, és csak akkor lehet újra netezni/vagy boltolni, ha a modemet újraindítom. Win 7-em van. A tűzfal kiveteléknél engedélyeztem a klienst, de még így is... A tűzfalat full ki kell kapcsolnom, és néha még így is előjön a probléma... Valaki valami megoldás? Esetleg használjak más klienst (azon múlhat?)? Köszi előre is.
Nincs semmi jobb ötletem azon kívül, hogy próbáld meg frissíteni a klienst, sokat nem veszíthetsz vele
Deus írta: és miért jó ha ne legyen rajta op rendszer? pedig kéne... >.> és hamis, másolt op. rendszert meg nem akarok felrakni, mert abból csak probléma lesz.
Nem lesz :wink:
Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, akinek eredeti win7-je lenne, de még senkiért nem jött el éjszaka a lefüggönyzött fekete autó :P

Egyébként a laptopválasztásodhoz hozzászólva, nem tudom mennyi pénzt szánsz/szántok rá, de csak szövegszerkesztésre teljesen felesleges i7es gépet venni. Egy átlagos core2duo-s, 2 giga ramos gépen is fut böngésző meg minden rendesen, filmet is tudsz nézni, és még olcsóbban is kijöttök
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.03.10. 22:18:08

Messidona10 írta:Ha már így laptopozunk, akkor beszállnék én is. Múltkor feltettem a kérdést, de nem nagyon jött válasz. Én is hasonló célokra, netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, utazási célokra szeretnék gépet. A lehető legkisebb képernyőmérettel, semmi extra, csak egy kis netbook. Árban max. olyan 80 körülire gondoltam. Az Asussal annyi bajom van, hogy nem magyar billentyűzetes. Az azért jó lenne. Aki tud javasolni valami jót, kérem írjon.
Vegyél tabletet. Samsung Galaxy Tab 10.1, vagy 8,9 ;)
Apukám most vett egy ilyet. Istenkirály. Könnyű szállítani, filmet tudsz rajt nézni, netezni szintén, szövegszerkesztés is biztosan használható rajta. Android Marketről szinte csak azt nem töltesz le amit nem akarsz :D Ja és utazási célokra kiváló, mivel az aksi sokáig bírja.

A netbookokkal az a baj, hogy kicsi a kijelző, nem bírja olyan sokáig az aksi és ráadásul nem sokkal kisebb mint a normál tesója, némelyiken még optikai meghajtó sincs.

Nekem egy 15,7 colos Asus UL50-vt-m van. Gyönyörű kis gép. Keveset eszik(akár 12 órát is bír akkuval), ami hasznos mikor lerobban a vonat(már volt benn részem :lol: ) sok filmet fel tudsz pakolni rá , valamint a súlya is elfogadható. Olyan 2,5 kg körül van ha jól tudom. :lol: Úgyhogy szállítani is kellemes.

Tehát a vásárláskor figyelj az aksi kapacításra is, nehogy csak fél órákat bírjon :)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.03.10. 22:07:49

Deus írta:
Hunter91 írta:
szexi cucc. De mi a különbség az általam linkelt DELL laptop és e közte? majdnem ugyanaz nem?

és miért jó ha ne legyen rajta op rendszer? pedig kéne... >.> és hamis, másolt op. rendszert meg nem akarok felrakni, mert abból csak probléma lesz.
Csak alternatívának hoztam fel, hogy tudj választani. Léteznek aktivátorok operációs rendszerekhez, ami regisztrálja a win-t és senki sem fogja megállapítani,hogy az honnan való. Átmegy mindenféle Microsoft teszten.
A Dell gépek amúgy tényleg nagyon megbízhatók, rád bízom a döntést.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.03.10. 22:01:42

Valaki pls. Ha a torrentbolt kliensem megy, és ezzel egyidejűleg internetezek is, akkor totál leáll mind a kettő, és csak akkor lehet újra netezni/vagy boltolni, ha a modemet újraindítom. Win 7-em van. A tűzfal kiveteléknél engedélyeztem a klienst, de még így is... A tűzfalat full ki kell kapcsolnom, és néha még így is előjön a probléma... Valaki valami megoldás? Esetleg használjak más klienst (azon múlhat?)? Köszi előre is.
Deus írta:hát most egyenlőre ezt az egyet találtam:

http://www.laptopszalon.hu/webshop/note ... attekintes
Én a DELL-re esküszöm! Az előzőm 3,5 évig bírta (3 év garancia van rá, ez fontos, nekem 2,5 év után kellett elvinnem, de csak mert lejárt a fedlap+ egy billenytű nem működött, cserélték mind a kettőt szó nélkül), azért kellett cserélni, mert az újabb programokhoz 64 bit kellett már. De ez a gép ahhoz bőven bika, amire neked/apukádnak kell. Az én régim még most is szépen futtatja az alap felhasználói programokat. Nekem most ez a típus van, i5 procival és mérnöki 3d-t is szép sebességgel nyomja (ott ugye rengeteg számítást kell elvégezni a rendszernek egy elforgatásnál meg eltolásnál stb.). Én az előző gépem óta mindenkinek a DELL-t ajánlom!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 21:33:08

Messidona10 írta: Semmiképp nem szeretnék angolt venni, mert az nem az igazi nekem. Chateléskor zavarna nagyon, hogy nincsenek ékezetes betűim.
de vannak,csak nincsenek a bill-re írva. az a windowson múlik,hogy milyen nyelvűre van állítva(ha jól tudom)
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.03.10. 21:24:18

daffy írta:
Messidona10 írta: Igen, nézegettem már ezt, csak sajna nem magyar billentyűzetes... Annyira nem vagyok otthon egyébként a témában, nem tudom, van-e alapvető különbség a netbook és a notebook fogalma között, vagy csak a mérete? Nálam ez a fő szempont, azért írtam így.
viszont ahogy nézegettem,elég soknak angol a billentyűzete. ez olyan nagy baj? csak mert elképzelhető,hogy valamilyen kompromisszumot kell majd kötni a végén
Semmiképp nem szeretnék angolt venni, mert az nem az igazi nekem. Chateléskor zavarna nagyon, hogy nincsenek ékezetes betűim.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 21:10:33

Messidona10 írta: Igen, nézegettem már ezt, csak sajna nem magyar billentyűzetes... Annyira nem vagyok otthon egyébként a témában, nem tudom, van-e alapvető különbség a netbook és a notebook fogalma között, vagy csak a mérete? Nálam ez a fő szempont, azért írtam így.
viszont ahogy nézegettem,elég soknak angol a billentyűzete. ez olyan nagy baj? csak mert elképzelhető,hogy valamilyen kompromisszumot kell majd kötni a végén
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.03.10. 20:56:29

daffy írta:
Messidona10 írta:Ha már így laptopozunk, akkor beszállnék én is. Múltkor feltettem a kérdést, de nem nagyon jött válasz. Én is hasonló célokra, netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, utazási célokra szeretnék gépet. A lehető legkisebb képernyőmérettel, semmi extra, csak egy kis netbook. Árban max. olyan 80 körülire gondoltam. Az Asussal annyi bajom van, hogy nem magyar billentyűzetes. Az azért jó lenne. Aki tud javasolni valami jót, kérem írjon.
nem értek a netbookokhoz,de itt van egy,ami 77k
itt egy kis leírás is
Igen, nézegettem már ezt, csak sajna nem magyar billentyűzetes... Annyira nem vagyok otthon egyébként a témában, nem tudom, van-e alapvető különbség a netbook és a notebook fogalma között, vagy csak a mérete? Nálam ez a fő szempont, azért írtam így.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 20:08:52

Messidona10 írta:Ha már így laptopozunk, akkor beszállnék én is. Múltkor feltettem a kérdést, de nem nagyon jött válasz. Én is hasonló célokra, netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, utazási célokra szeretnék gépet. A lehető legkisebb képernyőmérettel, semmi extra, csak egy kis netbook. Árban max. olyan 80 körülire gondoltam. Az Asussal annyi bajom van, hogy nem magyar billentyűzetes. Az azért jó lenne. Aki tud javasolni valami jót, kérem írjon.
nem értek a netbookokhoz,de itt van egy,ami 77k
itt egy kis leírás is
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.03.10. 20:04:20

Ha már így laptopozunk, akkor beszállnék én is. Múltkor feltettem a kérdést, de nem nagyon jött válasz. Én is hasonló célokra, netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, utazási célokra szeretnék gépet. A lehető legkisebb képernyőmérettel, semmi extra, csak egy kis netbook. Árban max. olyan 80 körülire gondoltam. Az Asussal annyi bajom van, hogy nem magyar billentyűzetes. Az azért jó lenne. Aki tud javasolni valami jót, kérem írjon.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.10. 18:57:32

Hunter91 írta:Ha gyors gépet akarsz akkor Core i7 esetleg Core i5ös gépet ajánlok.
Dell jó márka, de a nevet meg kell fizetni.
Én Asus párti vagyok, nekem is Asus gépem van. Meg vagyok vele elégedve. Persze nem ilyen, mint amit mutatok (szép is lenne).
Az ára kicsit borsos, de nem egy-két évre vesz az ember egy gépet.

Én ezt az izomkolosszust ajánlanám: ASUS K53SV-SX562D Notebook

Brutál izmos proci, 8GB ram,750GB-s winyó 2GB-os Nvidia videokártya. +az extrák.
Jah és nem forrósodik fel mint egy két gép pl: HP/Compaq
Ha lehet és rá tudjátok tenni a Windows-t, akkor kérjétek op rendszer nélkül, mert 30ezreket lehet spórolni ;)
szexi cucc. De mi a különbség az általam linkelt DELL laptop és e közte? majdnem ugyanaz nem?

és miért jó ha ne legyen rajta op rendszer? pedig kéne... >.> és hamis, másolt op. rendszert meg nem akarok felrakni, mert abból csak probléma lesz.
KépKép
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.03.10. 18:46:56

Deus írta:Skacok, kéne egy kis help...

Apám szeretne vásárolni egy jó laptopot, ami erős és gyors. Ne legyen ilyen lassú döcögős mezei laptop... Munkához kell, szöveg szerkesztés, ppt , internet, satöbbi.

Mert ami nekem van (ASUS eeePC), az kb 10 percig kell várni amíg bejön az internet explorer, vagy a szövegszerkesztő...

milyen laptopot érdemes venni? illetve mire kell figyelni amikor vásárlunk laptopot? A fő hangsúly a gyorsaság és az erősség.
Ha gyors gépet akarsz akkor Core i7 esetleg Core i5ös gépet ajánlok.
Dell jó márka, de a nevet meg kell fizetni.
Én Asus párti vagyok, nekem is Asus gépem van. Meg vagyok vele elégedve. Persze nem ilyen, mint amit mutatok (szép is lenne).
Az ára kicsit borsos, de nem egy-két évre vesz az ember egy gépet.

Én ezt az izomkolosszust ajánlanám: ASUS K53SV-SX562D Notebook

Brutál izmos proci, 8GB ram,750GB-s winyó 2GB-os Nvidia videokártya. +az extrák.
Jah és nem forrósodik fel mint egy két gép pl: HP/Compaq
Ha lehet és rá tudjátok tenni a Windows-t, akkor kérjétek op rendszer nélkül, mert 30ezreket lehet spórolni ;)
Avatar
Donny
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2012.02.07. 12:52:20
Tartózkodási hely: Budapest, RichField
Kapcsolat:

2012.03.10. 18:13:14

Rinku írta:Külső vinyóról indítok egy filmet, de beletekerek és 1-2 mp múlva lefagy és bezárni sem tudom... VLC-t használok, eddig semmi baj nem volt vele, és azokkal sem, amiket gépről indítok, de a külső vinyó folyton lefagy... Le is volt formázva, szám szerint két napja és újra lett rakva rá minden, de sz.rakodik itt nekem és marha idegesítő... Mit tegyek? :?
Sajnos valószínűleg haldoklik a vinyód. Ezzel a progival nézd meg, hogy mit mond rá.

http://www.harddisksentinel.com/hdsenti ... _setup.zip
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2012.03.10. 18:10:22

Puyol05 írta:Üdv emberek!

Van egy kis gondom... Felraktam a Win7-et a gépre. A gépben 2 vinyó van, és mind a 2 2felé van osztva. Egyik merevlemez egyik fele Xp másik fele Win7. Tehát van egy vincseszter, ami rendszer mentes. Ezzel csak az a baj, hogy az egyik partíciót nem érzékeli gép, mégpedig amit most leformáztam. A másik partíción vannak filmek, meg stb... az meg van. Valakinek esetleg valami ötlet, hogy hogy lehetne azt visszahozni?

Közben találtam rá választ a pcword.hu-n.
Akit esetleg érdekelne:
"Jobb klikk a Számítógépre, Kezelés, Lemezkezelő, majd itt adsz neki egy betűjelet"
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.10. 18:00:17

Külső vinyóról indítok egy filmet, de beletekerek és 1-2 mp múlva lefagy és bezárni sem tudom... VLC-t használok, eddig semmi baj nem volt vele, és azokkal sem, amiket gépről indítok, de a külső vinyó folyton lefagy... Le is volt formázva, szám szerint két napja és újra lett rakva rá minden, de sz.rakodik itt nekem és marha idegesítő... Mit tegyek? :?
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 17:59:52

Deus írta:
daffy írta:jónak tűnik. dell laptoppal még nem volt dolgom. a monitorok terén tudom,hogy a dell kiváló munkát végez,talán itt sem lesz baj. milyen programokat használnátok rajta?
hát alapból office programokat. főleg word and ppt, emellett internet (firefox vagy explorer), továbbá valamilyen grafikon elemző program...

összegezve, ne legyen lassú....
hát ez nem lesz szerintem :D
i7es processzor,8gb ram. a winyóról jó lenne többet tudni,de majd este utánanézek,ha lesz egy kis időm
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.10. 17:58:30

daffy írta:jónak tűnik. dell laptoppal még nem volt dolgom. a monitorok terén tudom,hogy a dell kiváló munkát végez,talán itt sem lesz baj. milyen programokat használnátok rajta?
hát alapból office programokat. főleg word and ppt, emellett internet (firefox vagy explorer), továbbá valamilyen grafikon elemző program...

összegezve, ne legyen lassú....
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 17:35:58

Deus írta:
daffy írta:lenne,ha volna pár kiszemelt példány melyet meg tudsz osztani velünk és akkor megmondjuk, hogy mehet vagy sem.

hát most egyenlőre ezt az egyet találtam:

http://www.laptopszalon.hu/webshop/note ... attekintes
jónak tűnik. dell laptoppal még nem volt dolgom. a monitorok terén tudom,hogy a dell kiváló munkát végez,talán itt sem lesz baj. milyen programokat használnátok rajta?
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.10. 17:30:12

daffy írta:lenne,ha volna pár kiszemelt példány melyet meg tudsz osztani velünk és akkor megmondjuk, hogy mehet vagy sem.

hát most egyenlőre ezt az egyet találtam:

http://www.laptopszalon.hu/webshop/note ... attekintes
KépKép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.10. 17:20:01

Rinku írta:Tud valaki ajánlani egy jó videószerkesztőt, amit könnyű kezelni? Youtubera szeretnék felrakni zenét, egyszerűen csak a háttérben egy kép, alatta meg a zene és slussz-passz. :) Előre is köszönöm! :wink: Ja és valami magyarázást mellé, hogy hogy tudom majd megvalósítani! :) Danke sün! :P
Windows movie maker :D
Ilyenre tökéletes! :lol:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése