Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.29. 23:41:11

mikor a büfésnő feljött óra közben, bekogott, és szólt nekem, hogy elfelejtettem kifizetni a kakaóscsiga mellé vásárolt powerade-t... :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.09.29. 23:33:19

shutterisland írta:ha már suli, én kereskedelmi suliban jártam (megbuktattak, eljöttem :D), és utolsó előtti évre már annyira elkocsrult a viszony 3-4 tanárral, hogy ilyenek voltak :


- na nézzük a felelőőőőt...őőő...gera dávid. (trollface)
- de tanárnő múltkor is én feleltem!
- de a múltkori egyes volt, itt a lehetőség javítani...
Erről jut eszembe.
Angol óra (előtte lévő nap feleltem egy magabiztos 1-esre) tanár mondja hogy felelni fogunk ma is... na mondom király.
Már oda sem figyeltem mi történik mikor meghallom a nevemet.
Teljesen felháborodva felállok, hogy ilyen nincs ez mekkora ki..szás. stb stb. tanát teljesen megrökönyödve ül és pislog mikor rám szólnak, hogy még csak a névsort olvassa fel :lol: :lol: :lol:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.29. 23:16:21

ha már suli, én kereskedelmi suliban jártam (megbuktattak, eljöttem :D), és utolsó előtti évre már annyira elkocsrult a viszony 3-4 tanárral, hogy ilyenek voltak :


- na nézzük a felelőőőőt...őőő...gera dávid. (trollface)
- de tanárnő múltkor is én feleltem!
- de a múltkori egyes volt, itt a lehetőség javítani.

elindultam kifele, így mormogva anyáztam, meg felrúgtam egy ilyen gagyi osztálydíszt.

- tanuljál már meg viselkedni, ilyen kezelhetetlen hülyegyereket még nem láttam.
- jóvan' maga is tanítsa meg a kislányát, hogy nem kell .....ni magát lepukkant lépcsőházban narkós gyökerekkel...
(ezt így 30 gyerek előtt)
kínos csend...tanár néz...
- na mesélj nekem csokonairól.. (nem is azt vettük..) :lol:

olyan is volt, mikor hülyéskedtem haverral hátul, tanár felszólalt.
- na jólvan, amíg nem takarodtok ki a teremből, nem folytatom az órát.
komolyan mondom, a hátralévő 15-20 percben az volt, hogy mi ott ültünk, sz.rtunk rá, ez meg ott hőbörgött elöl, a többiek (stréber vonulat) elkezdtek oltani, hogy húzzunk már ki, ők tanulni akarnak.
és így csorgott le az óra hátralévő ideje :D

olyan is volt, hogy telóval játszottam, arra jött a tanár, letettem a telóm az asztalra, és írtam az anyagot, az meg elvette a telóm (nem adtam volna oda, csak nem figyeltem) aztán nyomta a szöveget, hogy év végén visszaadja. (ezt így 3 hónappal év vége előtt)
óra után bementem a tanáriba (nem volt benn senki, csak egy tesitanár, rám se nézett.) kihúztam a fiókját, kivettem a telóm, azt mentem haza.
másnap szerintetek hozzám szólt ? mai napig nem tudja, hogy én vettem el :D

de a legjobb, mikor bevittem non-alcholic sört, felszisszentem szünetben, azt 3 gyökér tanár akarta egyből rámverni, hogy alkoholizálok a suliban..de belefőttek csúnyán, igazgatónő kiröhögte őket :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.29. 22:52:39

képzelem.. :lol:

szerk.: Külön ciki, hogy nagynéném az iskolában dolgozik (tanár) szóval anyám első kézből van értesítve mindenről... :lol: :roll:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.09.29. 22:51:01

FtcSikiHun írta:
S.Agüero írta:Tegnap megkaptam életem első osztályfőnökijét! :mrgreen: :oops: :D
Azért, mert fociztunk az első óra előtt a napköziben és az első óráról 10 percet késtünk... :roll: :lol:
ennyiért? :D

én 5.ben kaptam azért majdnem mert kiugrottam az ablakon. de mivel év eleje volt nem kaptam. aztán 6.ban minden tesióráról kiküldtek mert rossz voltam, ott kaptam egy szaktanárit. még 6.ba folyton csesztettünk egy csajt, azért osztályfőnöki. tavaly 9be (szóval első középsulis évembe) meg már az 1. hónapba bejött beszélni velünk az igazgató. baromi jó osztályunk van :lol:
0.ba kevés tantárgyunk volt, most 1.be bejött minden, új tanárok, mindenki úgy jött, hogy sokat hallottam már rólatok. az egész tanári rólunk beszél :D

eddig a 9.-10. osztlyátálag valami ilyesmi:

12 osztályfőnöki, 4 szaktanári, 1 igazgatói beszélgetés
:D
:D
Sosem felejtem el. Középiskola első nap (tényleg az első, azt sem tudtam ki kicsoda) első órából eltelik 5 perc valaki belép az terembe és mondja a nevemet, hogy fel az igazgatóhoz. Na mondom jól kezdődik. Felmegyek add ide az ellenőrződet igazgatói intő :shock: mondom még nincs is ellenőrzöm. Eskü semmit sem csináltam :twisted: ...
mint kiderűlt kihagytam 1 hét gyakorlati órát :D fogalmam nem volt róla.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2011.09.29. 22:57:11-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.29. 22:49:41

TT írta:
Victor_Valdes írta:Ja ezt így, kicsit elszakadt a húr egy fél éve fejben, és azóta nem sikerült rendbe tenni a dolgokat, meg is látszik rendesen rajtam.. :?
a nők...mi? :D
Is, de ez inkább családi.. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.09.29. 22:48:34

Victor_Valdes írta:Ja ezt így, kicsit elszakadt a húr egy fél éve fejben, és azóta nem sikerült rendbe tenni a dolgokat, meg is látszik rendesen rajtam.. :?
a nők...mi? :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.29. 22:47:24

Ja ezt így, kicsit elszakadt a húr egy fél éve fejben, és azóta nem sikerült rendbe tenni a dolgokat, meg is látszik rendesen rajtam.. :?
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.29. 22:45:53

Victor_Valdes írta:két szaktanári figyelmeztetés, egy osztályfőnöki figyelmeztetés, és egy osztályfőnöki megrovás, meg 11 db egyes, azt hiszem belekezdtem az idei tanévbe rendesen... :oops: :?
ezt így szűk egy hónap alatt ? 8)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.29. 22:44:20

két szaktanári figyelmeztetés, egy osztályfőnöki figyelmeztetés, és egy osztályfőnöki megrovás, meg 11 db egyes, azt hiszem belekezdtem az idei tanévbe rendesen... :oops: :?

szerk.: Kihagytam, hogy mi miért: szaktanári: mert nem tetszett neki, hogy elaludtam az óráján (fizika) figyelmeztetés: dohányzás az iskola terültén, megrovás: iskola engedély nélküli elhagyása (ezzel együtt kaptam két igazolatlan órát, és egy szép felszólítást is..)

szerk.: a másik szaktanári valami pofázás miatt volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Victor_Valdes 2011.09.29. 22:48:07-kor.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.09.29. 22:39:10

S.Agüero írta:Tegnap megkaptam életem első osztályfőnökijét! :mrgreen: :oops: :D
Azért, mert fociztunk az első óra előtt a napköziben és az első óráról 10 percet késtünk... :roll: :lol:
ennyiért? :D

én 5.ben kaptam azért majdnem mert kiugrottam az ablakon. de mivel év eleje volt nem kaptam. aztán 6.ban minden tesióráról kiküldtek mert rossz voltam, ott kaptam egy szaktanárit. még 6.ba folyton csesztettünk egy csajt, azért osztályfőnöki. tavaly 9be (szóval első középsulis évembe) meg már az 1. hónapba bejött beszélni velünk az igazgató. baromi jó osztályunk van :lol:
0.ba kevés tantárgyunk volt, most 1.be bejött minden, új tanárok, mindenki úgy jött, hogy sokat hallottam már rólatok. az egész tanári rólunk beszél :D

eddig a 9.-10. osztlyátálag valami ilyesmi:

12 osztályfőnöki, 4 szaktanári, 1 igazgatói beszélgetés
:D
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.29. 22:31:56

Tegnap megkaptam életem első osztályfőnökijét! :mrgreen: :oops: :D
Azért, mert fociztunk az első óra előtt a napköziben és az első óráról 10 percet késtünk... :roll: :lol:
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.09.29. 16:49:34

A szőke nő levele a lányához
Kedves lányom!
Lassan írom a levelet, mert tudom, hogy nem tudsz gyorsan olvasni. Már nem ott lakunk, ahol eddig laktunk. Apád olvasta, hogy a legtöbb baleset otthontól 20 kilométeres körzetben történik, úgyhogy elköltöztünk. Nem tudom megírni a házszámot, az előző lakók magukkal vitték, hogy ne kelljen a címüket megváltoztatni. De minden nagyon szép az új házban. Mosógép is van, habár nem működik valami jól. Beletettem a ruhát, meghúztam a láncot, és azóta se láttam belőle semmit viszont. De azért nem rossz itt. A múlt héten csak kétszer esett. Egyszer három napig, egyszer meg négyig. Elküldtem a kabátot, amit kértél, de apád szerint a gombok miatt a csomag túl nehéz lett volna, így levágtam őket, és beletettem a zsebébe. A bátyád valamelyik nap bezárta a kocsikulcsot. Nagyon aggódtunk, mert két órába tellett, mire engem meg apádat ki tudtak szabadítani a kocsiból. A nővérednek ma reggel gyereke született, de még nem tudjuk, mi, úgyhogy nem tudom megírni, hogy nagynéni vagy-e vagy nagybácsi. A szomszéd múlt héten beleesett a pálinkás hordóba, páran megpróbálták kihúzni, de hősiesen leküzdötte őket, és megfulladt. Három napig hamvasztották. Különben nincs sok újság, minden megy a megszokott mederben.
Szerető anyád
U.i. Akartam pénzt tenni a borítékba, de már le volt zárva.

ááááá #-o külön topic kellene neki. pl. "ez fájt"...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.09.29. 10:48:29

KépKép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.28. 13:52:04

Tisztában vagyok vele, akkor is.. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.09.28. 13:29:05

Victor_Valdes írta:
Egy jól sikerült ütés, Sthol tetteivel van egyszinten...? :roll:
értem mit neheztelsz, de a rend kedvéért:

ennek a csókának nem kell börtönbe mennie ha két éven belül nem követ el semmit sem. Míg Stohlnak min fél évet le kell ülnie.

hogy egészen pontosak legyünk.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.28. 13:14:18

Egy jól sikerült ütés, Sthol tetteivel van egyszinten...? :roll:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2011.09.28. 12:39:12

"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.27. 21:44:03

Victor_Valdes írta:És ha teljesen fake adatokat írok be, akkor valszeg, nem fognak utána járni, és megbszni? :roll: Meg mi az már, hogy "névtelenül megy" valóban, csak születési dátumot meg lakhelyet kérnek.. :lol: Felesleges az egész...
Nem fognak, mert nem tehetik meg. Ha véletlenül megtennék, akkor bepereled őket és per nélkül nyersz kb, mert nem tehetik meg, egy ilyen pert nem tudnak megnyerni. Én szeretem az összeesküvés elméleteket, de ez esetben szerintem hagyjátok, olyan dolgokat, amiket pl te írtál, nem lehet csinálni a népszámlálás segítségével.
TIM: Úgy, hogy meg van az összes cím és ahol találunk embert, ott kötelező adatot szolgáltatniuk. Tehát ha találok egy házban egy embert, aki sehogy sem szolgáltat, akkor szólok a jegyzőnek, hogy ezen a címen ( a nevet nem tudom, ha nem ismerős) nem szolgáltattak adatot. A jegyző pedig elindítja az eljárást, mert ő tudja, hogy ki van oda bejelentve.... Ha nem tudja, mert mondjuk nincs oda senki se bejelentve, akkor kimehet rendőr igazoltatni és már is tudják.. A KSH nem tudja, nem is ő jelent fel.... Bocsánat fel sem kell jelenteni, sima szabálysértés. Inkább agyaljatok a pártok a törvénytelen listáin, ne ilyen butaságokon. Ezt komolyan mondom, pedig én sem bízom az államban.... Itt viszont egy részről nincs olyan adat, amivel vissza lehet élni, másrészről nagyon sok mindent nem is tudnak tenni ellenem.... Nem kell félni a nem létezőtől...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.09.27. 19:46:03

Szeretem az ilyen videókat, ez is nagyon szép :) :
http://www.youtube.com/watch?v=74mhQyuyELQ

Kicsivel más téma, de ez is nagyon jó:
http://www.youtube.com/watch?v=f2HoZ4cU1r4

Amúgy innen vannak:
http://yummie.hu/
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.09.27. 19:06:11

Victor_Valdes írta:És ha teljesen fake adatokat írok be, akkor valszeg, nem fognak utána járni, és megbszni? :roll: Meg mi az már, hogy "névtelenül megy" valóban, csak születési dátumot meg lakhelyet kérnek.. :lol: Felesleges az egész...
Igen,teljesen anonim,de ha nem válaszolsz szabálysértési eljárás indul ellened. Na ezt vajon hogy csinálják? :lol:
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.27. 18:41:53

És ha teljesen fake adatokat írok be, akkor valszeg, nem fognak utána járni, és megbszni? :roll: Meg mi az már, hogy "névtelenül megy" valóban, csak születési dátumot meg lakhelyet kérnek.. :lol: Felesleges az egész...
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Dcser
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2010.08.25. 17:19:04
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2011.09.27. 18:32:18

Cser Dániel
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.09.27. 15:49:41

Tim írta:Nekem azért vannak fenntartásaim,ezzel a népszámlálósdival...19 milliárdba
kerül.Nem akarok demagóg lenni hogy hány lélegztetőgépet lehetne venni az éhező árváknak ebből a pénzből,de amíg iskolákban és óvodákban nincs megoldva az étkeztetés,tankönyvellátás stb,addig talán ráért volna.Legalább amíg felpörög a gazdaság,és megvalósul az egymillió új munkahely :roll:
Számos kérdés van amit nem értek hogy miért fontos,illetve miért akarnak tudni. Mit keres a kérdéssorban a születési év, hó, nap kérdést követően az, hogy melyik településen volt az adatszolgáltató lakóhelye a születése napján? Milyen célja van az adatgyűjtőnek azzal, hogy élt-e a megkérdezett külföldön életvitel szerűen, és ha igen, melyik évben, és melyik hónapban költözött haza? Milyen célja van az adatgyűjtőnek azzal, hogy mióta lakik életvitel szerűen azon a lakcímen, amiről a hatóság tud, hol lakott azt megelőzően, sőt, hol volt a lakcíme a megszületése időpontjában? Milyen célja van az adatgyűjtőnek azzal, hogy ha az adatszolgáltató nem házas, de élettársi kapcsolatban él, mikor kezdődött az élettársi kapcsolata, évre, hónapra pontosan? Mire szolgál az a kérdés egy népszámlálási kérdőíven, hogy dolgozott-e az adatszolgáltató a népszámlálás kezdetét megelőző héten? És még sorolhatnám..Gyakorlatilag minden adat megvan a fiúknak rólam,ha nagyon akarnak,tessék utána nézni,még olcsóbb is lenne.
A vallási részhez meg csak annyit,hogy ki számít vallásosnak? Akit mondjuk,megkereszteltek,aki templomba jár,vagy aki azt állítja magáról?
Lehet fenntartásod,de ez épp az a dolog, ami akkor is megtörténne és pont ugyanígy, ha a kétfarkú kutya párt nyerte volna a választást. Kis túlzás, de értitek. Ez mindenképp megtörtént volna és mindenképp így, mert már évek óta dolgoznak rajta és a KSH kezeli, aki például nem tudja a te adataid, mert nem kérheti le sehonnan. Ráadásul itt nem az számít, hogy hová vagy bejelentve, mint lakó, hanem, hogy hol élsz..... Nem ugyanaz a kettő. A vallásos kérdés pedig bevallásos alapon megy, hogy stílusos legyek. Minden választ el kell fogadnia a kérdezőnek, nem lehet elkérni semmilyen iratot és egyebet. Ha te azt mondod, hogy nő vagy és esetleg kilóg az alsóneműdből a ....-od, a kérdezőnek, akkor is azt kell beírnia, hogy nő vagy. Röviden ennyi,de a sok kérdésre szívesen felelek pü-ben, mert számláló vok, bár szerintem is túl van bonyolítva :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.27. 15:48:26

Sanama írta:
shutterisland írta:reális adatokat adtam/adtunk meg, kivéve azon az oldalon, amit nem kötelező kitölteni, ott is csak ennyit.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 0173_n.jpg

ennyi trollkodás belefér szerintem :D
messinizmus? inkább messizmus :P szerintem,de nem vagyok nyelvész :D
hejj, a rejtett poén, a messinizmusban iniesta is el van dugva :lol:
Válasz küldése
cron