Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 20:35:15

Victor_Valdes írta:Szívesen veszem, ha esetleg van jobb ötleted.:D

mell - bicepsz
váll - láb
hát - tricepsz

így?
:oops:
szerintem rendben. a mell - bicepsz jó,mert az egyik nagy,a másik kis izom és a mellnél a bicepsz nem nagyon dolgozik. a láb jó a hét közepén,ha gondolod akár a tricepsz is mehet mellé a váll helyett,de így is tök rendben van,nagy izom,kis izom. péntekre detto jó
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.08. 20:32:31

Szívesen veszem, ha esetleg van jobb ötleted.:D

mell - bicepsz
váll - láb
hát - tricepsz

így?
:oops:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 20:28:59

Victor_Valdes írta:Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem számolom a kajámat, csak úgy ránézésre próbálok viszonylag kevés szénhidrátot bevinni, és minél több fehérjét. Kiegészítőkre jelenleg nem igazán futja. :D Na meg persze normális kajákat eszek, nem a szharokat. Vitamint szedek csak, meg jövőhéttől zsírégetőt.

Még egy hülye kérdés, és ezzel egy időre kifújtam. :D A mostani edzéstervem az így néz ki:
hétfő: mell - váll
szerda: hát - tricepsz
péntek: bicepsz - láb

Azok alapján amiket terembe hallottam, ez elég gáz, így a következőre gondoltam:
mell - bicepsz
hát - tricepsz
váll - láb

(hasazni minden edzés végén szoktam)

A kérdésem az lenne, hogy melyik nagyobb hülyeség szerintetek? :D

szerk.: Tudatlanságom ellenére, december 22 óta fogytam 9 kilót, és észrevehetően izmosodtam is, na meg egyértelműen látszik a "testkompozíció" változás is, szal ez az azért tarja bennem a lelket. :D Na meg egyre inkább megszeretem az egészet.. :)
a második jobban tetszik,de én a lábat mindenképp a hét közepére tenném,így a felsőtested egy picit pihen addig
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.08. 19:06:22

Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem számolom a kajámat, csak úgy ránézésre próbálok viszonylag kevés szénhidrátot bevinni, és minél több fehérjét. Kiegészítőkre jelenleg nem igazán futja. :D Na meg persze normális kajákat eszek, nem a szharokat. Vitamint szedek csak, meg jövőhéttől zsírégetőt.

Még egy hülye kérdés, és ezzel egy időre kifújtam. :D A mostani edzéstervem az így néz ki:
hétfő: mell - váll
szerda: hát - tricepsz
péntek: bicepsz - láb

Azok alapján amiket terembe hallottam, ez elég gáz, így a következőre gondoltam:
mell - bicepsz
hát - tricepsz
váll - láb

(hasazni minden edzés végén szoktam)

A kérdésem az lenne, hogy melyik nagyobb hülyeség szerintetek? :D

szerk.: Tudatlanságom ellenére, december 22 óta fogytam 9 kilót, és észrevehetően izmosodtam is, na meg egyértelműen látszik a "testkompozíció" változás is, szal ez az azért tarja bennem a lelket. :D Na meg egyre inkább megszeretem az egészet.. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 18:40:29

albicelesteX írta:Úgy vagyok vele,hogy inkább eszek valami értelmeset mint valami hulladékot,egyébként ezt néztem én is egynek,de majd ezt még később akarom,kellene hozzá kreatin is meg most ennél valami olcsóbbat veszek ebbe a hónapba,az alacsonyabb kategóriások közül tudsz mondani valami jót?Scitec meg hasonlókat próbáltam,ezért akarok váltani...
a cytogen név továbbvivője imádtam a régit,elvileg ez ugyan olyan,csak a doboz más. javaslom nyugodt szívvel(a csokisat)
ha még egy kis pénzed van,akkor brutal muscle on
különbséget nem éreztem,imádtam mindkettőt. de annyira,hogy rájártam nassolni is
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.02.08. 18:33:30

Úgy vagyok vele,hogy inkább eszek valami értelmeset mint valami hulladékot,egyébként ezt néztem én is egynek,de majd ezt még később akarom,kellene hozzá kreatin is meg most ennél valami olcsóbbat veszek ebbe a hónapba,az alacsonyabb kategóriások közül tudsz mondani valami jót?Scitec meg hasonlókat próbáltam,ezért akarok váltani...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 17:59:00

albicelesteX írta: Minőségi fehérjére gondoltam így az árat annyira nem teszem függővé...
akkor a lent javasoltakból válassz,kiváló termékek
a bsn-re teszem a voksom egyébként
az optimum nutrition szokta gyártani az év fehérjéket,de az tényleg nem olcsó 18k körül van a 2.27 kilós
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.02.08. 17:52:58

daffy írta:
albicelesteX írta:Üdv valaki tud javasolni valami jó fehérjét?
mennyi pénzt szánsz kilójára?
Minőségi fehérjére gondoltam így az árat annyira nem teszem függővé...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.08. 17:32:37

daffy írta:
Sanama írta: Tudom hogy alap,csak úgy értem,ha ki van számolva,hogy napi 250g ch, és edzés után bevisz 50et, akkor napközben 200at elég. Legalábbis én úgy tudom.

Meg ugye fordítva is, gondolom te is beleszámolod a turmixokból származó fehérjét/szénhidrátot a napi bevitelbe.(Én eddig úgy infomrálódtam,hogy így kell)

Egy gyors kérdés CH-val kapcsolatban.
Banán. 1normál méretűben van kb. 20g ch. Ez ugyanolyan jó ch mint ami rízsben van? Lehet hülye kérdés,de remelem érthető :D
elvileg bele kell számolni,de pl a fehérje ha 300,akkor sincs semmi. én nem számolom a kajámat,sőt nem is étkezek normálisan :)

ch az ch,mindegy,hogy milyen. maximum szemét kaja és így haszontalan :)
a bb szerint egy 175g-s banánban 47g ch van héj nélkül
Jó hát a fehérje mindegy valóban, ha túl sok, azt úgyis észreveszed, a szervezeted visszajelez. :D
Számolni én se számolom,csak annyi,hogy minél többször próbálok enni és minél több ch-t bevinni ugye fehérje mellett,mert elvileg "tömegelek" :D :D

köszi a banános infót
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 17:19:03

Sanama írta: Tudom hogy alap,csak úgy értem,ha ki van számolva,hogy napi 250g ch, és edzés után bevisz 50et, akkor napközben 200at elég. Legalábbis én úgy tudom.

Meg ugye fordítva is, gondolom te is beleszámolod a turmixokból származó fehérjét/szénhidrátot a napi bevitelbe.(Én eddig úgy infomrálódtam,hogy így kell)

Egy gyors kérdés CH-val kapcsolatban.
Banán. 1normál méretűben van kb. 20g ch. Ez ugyanolyan jó ch mint ami rízsben van? Lehet hülye kérdés,de remelem érthető :D
elvileg bele kell számolni,de pl a fehérje ha 300,akkor sincs semmi. én nem számolom a kajámat,sőt nem is étkezek normálisan :)

ch az ch,mindegy,hogy milyen. maximum szemét kaja és így haszontalan :)
a bb szerint egy 175g-s banánban 47g ch van héj nélkül
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.08. 17:11:18

daffy írta:
Sanama írta: Szerintem is mehet edzés után a ch, max annyival kevesebbet viszel be napközben!
azt kezelheti akár külön is. az edzés utáni fehérje és szénhidrát az nem plusz,hanem alap. az olyan,mint a futáshoz a cipő vagy a boxhoz a kesztyű. kell és kész :)

ma volt az első nap a teremben,amikor levittem az asszonyt is. mindenki csak bámult,hogy mif.sz. sok idióta :roll:
Tudom hogy alap,csak úgy értem,ha ki van számolva,hogy napi 250g ch, és edzés után bevisz 50et, akkor napközben 200at elég. Legalábbis én úgy tudom.

Meg ugye fordítva is, gondolom te is beleszámolod a turmixokból származó fehérjét/szénhidrátot a napi bevitelbe.(Én eddig úgy infomrálódtam,hogy így kell)

Egy gyors kérdés CH-val kapcsolatban.
Banán. 1normál méretűben van kb. 20g ch. Ez ugyanolyan jó ch mint ami rízsben van? Lehet hülye kérdés,de remelem érthető :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 17:00:11

Sanama írta: Szerintem is mehet edzés után a ch, max annyival kevesebbet viszel be napközben!
azt kezelheti akár külön is. az edzés utáni fehérje és szénhidrát az nem plusz,hanem alap. az olyan,mint a futáshoz a cipő vagy a boxhoz a kesztyű. kell és kész :)

ma volt az első nap a teremben,amikor levittem az asszonyt is. mindenki csak bámult,hogy mif.sz. sok idióta :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.08. 16:53:03

daffy írta:
Victor_Valdes írta:Túrót azt tolhatok lefekvés előtt? :D (vagy úgy általában..)

szerk.: Eddigi tudásom alapján, úgy gondolom, hogy edzés után mind szénhidrátot, mind pedig fehérjét vinni kell be a szervezetbe, még ha szálkásításról is beszélek, ugye? Na, de ha én az edzéseimet általában este 8 óra körül fejezem be, akkor is vigyek be szénhidrátot és fehérjét ugyan úgy? :oops:
szerintem igen,egyél. fehérje mehet 45-60g. szénhidrátot is annyit szoktam kb
Szerintem is mehet edzés után a ch, max annyival kevesebbet viszel be napközben!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 16:27:49

Victor_Valdes írta:Túrót azt tolhatok lefekvés előtt? :D (vagy úgy általában..)

szerk.: Eddigi tudásom alapján, úgy gondolom, hogy edzés után mind szénhidrátot, mind pedig fehérjét vinni kell be a szervezetbe, még ha szálkásításról is beszélek, ugye? Na, de ha én az edzéseimet általában este 8 óra körül fejezem be, akkor is vigyek be szénhidrátot és fehérjét ugyan úgy? :oops:
szerintem igen,egyél. fehérje mehet 45-60g. szénhidrátot is annyit szoktam kb
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2012.02.08. 15:44:25

Victor_Valdes írta:
szerk.: Eddigi tudásom alapján, úgy gondolom, hogy edzés után mind szénhidrátot, mind pedig fehérjét vinni kell be a szervezetbe, még ha szálkásításról is beszélek, ugye? Na, de ha én az edzéseimet általában este 8 óra körül fejezem be, akkor is vigyek be szénhidrátot és fehérjét ugyan úgy? :oops:
Én simán ezt csinálnám.

A szervezet 3 óra alatt felhasználja a bekerült kaját (energiatartalmú táplálékot), utána pedig (ha nem kap új táplálékot) a legkönnyebben hozzáférhető helyről vesz el energiát. Ami sokak elképzelésével ellentétben NEM a zsír. Hanem az izom, legalábbis a pluszban kifejlesztett izomból, nem a mozgáshoz elengedhetetlen vázizomból. Tehát csinálhatod, hogy nem eszel, de azt az izmaid fogják bánni.

Én nem is értem, ki találta ki, hogy 6 után ne egyenek. Baromság. A szervezet ugyanúgy működik olyankor is. Én lefekvés előtt 2 órával még szoktam enni egy keveset legalább (narancsot, kis szelet kenyeret stb).

Tehát igen, nyugodtan egyél szerintem este 8-kor is. Mondjuk ez attól is függ, mikor szoktál lefeküdni, ezt is vedd figyelembe.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.08. 14:43:43

Túrót azt tolhatok lefekvés előtt? :D (vagy úgy általában..)

szerk.: Eddigi tudásom alapján, úgy gondolom, hogy edzés után mind szénhidrátot, mind pedig fehérjét vinni kell be a szervezetbe, még ha szálkásításról is beszélek, ugye? Na, de ha én az edzéseimet általában este 8 óra körül fejezem be, akkor is vigyek be szénhidrátot és fehérjét ugyan úgy? :oops:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.08. 14:28:35

albicelesteX írta:Üdv valaki tud javasolni valami jó fehérjét?
ha van rá pénzed, akkor BSN syntha-6, vagy vpx syngex, vagy gaspari myofusion.

Syntha-6 ot mondjuk most nem ajánlatos venni,mert nagyon drága.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.08. 11:13:11

albicelesteX írta:Üdv valaki tud javasolni valami jó fehérjét?
mennyi pénzt szánsz kilójára?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.02.08. 10:15:11

Üdv valaki tud javasolni valami jó fehérjét?
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.07. 18:42:08

roberto carlos 1

roberto carlos 2

roberto carlos 3

sneijder

lehet sz.rul vagyok bekötve, de nekem ez a kettő (comb,vádli) a legszebb, és legértékesebb, ha mocskosul ki van dolgozva :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.07. 18:30:10

shutterisland írta:nem beszélve arról, hogy a comb rohadtul hozza fel a tömeget.
ja, és az izmos láb az inkább kuriózum, mint egy nagy bicepsz, vagy kockás has.
a test legnagyobb izomcsoportja a 4fejű combizom
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.07. 18:27:58

nem beszélve arról, hogy a comb rohadtul hozza fel a tömeget.
ja, és az izmos láb az inkább kuriózum, mint egy nagy bicepsz, vagy kockás has.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.07. 17:48:49

"A comb a legnagyobb és legerõsebb izomcsoport – ha megfelelõen edzed. Plusz a lábedzésnél tudod a legnagyobb súlyt használni, aminek következtében hatalmas mennyiségû tesztoszteron, IGF-1 és növekedési hormon szabadul fel a testben, úgyhogy a lábedzésbõl az egész tested profitál."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.07. 17:47:30

Blest írta:
daffy írta:...
Köszönöm szépen!
Azokon nem kell mit formálnom, pihenés képen maximum kis lábgép. A hegyen lakom, minden nap meg kell másznom egy elég szép kis emelkedőt bőven 100méteres szintkülönbség, nem mellesleg meg ~7éve focizom. De megfogadom a tanácsodat, ártani nem árthat! :)
A focisták is "gyúrnak" lábra. Roberto Carlosnak sem a futkorászástól lett 6méteres combja.


Egyetértek, hogy lábat is kell edzeni, de ez szerintem hülyeség. Ha nem edz lábra, az miben is hátráltatja a többit? Max lemarad a lába, de semmiben nem szenved hiányt a felsőtest...
Hátráltatja,azzal, hogy a többi lassabban fog fejlődni,mintha lábazna is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.07. 17:26:52

Eazzy írta:
daffy írta:mert a többit is hátráltatni fogja.
Egyetértek, hogy lábat is kell edzeni, de ez szerintem hülyeség. Ha nem edz lábra, az miben is hátráltatja a többit? Max lemarad a lába, de semmiben nem szenved hiányt a felsőtest...
mert a test egyensúlyra törekszik és így a felsőtest nem fejlődik majd egy idő után olyan ütemben,mint tenné azt lábedzéssel. olvass csak utána,az állításomat igazolni fogják
én a bodybuilderen tanultam,magamon még nem nagyon tapasztaltam,mert edzek mindent
Válasz küldése