Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2012.05.14. 19:24:18

Gerard3Piqué írta:
Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Pl.:2011 Január 20-án inkább egész nap feküdtem volna.
Meg az egészséges életmód és a rendszeres sport.
Ez jó. Mármint tényleg, minden ponttal egyetértek. 2011. január 20. egy jó [auto_cenzúra] nap volt, a mai napig úgy emlékszem, mintha most lett volna. Nekem is okosabb lett volna fekve maradni, még úgy is, hogy egy vizsgát is írtam aznap, ami négyes lett. :D
Egyébként én sajnos annyi mindent változtatnék, hogy ha mind leírnám, ki lehetne dobni a billentyűzetet kopás miatt.
De konkrét példának mondok én is egy dátumot. 2011. április 27-én megtettem volna, amit meg kellett volna tenni, de bal.asz voltam hozzá, sajnos.
Emellett mehet a "szokásos" sportos, zenés, egészségesebb életmód. Továbbtanulás, bizonyos szituációkban történt reakciók megváltoztatása.
Vagy be kellett volna verni egy raszta ( semmi bajom a Bob Marley-klónokkal :D ) arcát a Zöldpardonban 2011. április 28-án Kovalsky után.
Ilyesmiket változtattam volna.

Bakancslistám eddig még nem igazán van.
Ami szerepelni fog rajta, az mindenképpen a sarki fény megtekintése saját szemmel, de ehhez el kell jutni északabbra, hacsak nem lesz valami izmos napkitörés valamikor, aztán itthonról is lehetne látni.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.05.14. 19:17:43

Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
2004-2010 :)
Abi & Tito
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.05.14. 19:14:44

Leomessi14 írta: Hat mi tortent januar 20-an? :)
Akkor sérült meg nagyon csúnyán a térdem.
Bővebben a portrék topikban .
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2012.05.14. 19:03:44

Gerard3Piqué írta:
Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Pl.:2011 Január 20-án inkább egész nap feküdtem volna.
Meg az egészséges életmód és a rendszeres sport.
'

Hat mi tortent januar 20-an? :)
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.14. 18:24:53

kanty írta:DE Barcelonába egy meccsre úgyis kijutok egyszer. Végig ordítom és magyarul fogom szapulni az ellenfelet. :lol: -ez bakancslistás.
Dettó :lol:
1-2 meccsre biztosan el fogok jutni, de más nagyobb vágyam nincs, csak célok.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.14. 18:11:48

Bakancslista érdekes dolog, de ezzel is úgy vagyok, h túl fiatal vagyok még. Plusz még ez a kor nem éppen a legmegfelelőbb az ilyen vágyak teljesítésére, közbe nem árt, ha pénzed is van,, főleg ha utazni szeretnél. :)

Elgondolkodtam, h min változtatnék, hát ha lehetne, akkor magamon annyit, h legyek kitartóbb, mert a kitartásnál a sor végén álltam sajnos. :P

szerk:

DE Barcelonába egy meccsre úgyis kijutok egyszer. Végig ordítom és magyarul fogom szapulni az ellenfelet. :lol: -ez bakancslistás.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.05.14. 17:59:07

Game90 írta: Hogy min változtatnék?
1. nem voltam rossz tanuló, de gimiben azért kicsit komolyabban is vehettem volna a tanulást.
2. kézilabdát folytathattam volna.
3. valami zenével kapcsolatos dolgot is csinálhattam volna, de szerintem ehhez nem vagyok eléggé tehetséges :D
ugyanígy állok, csak kézi helyett fociról van szó, de még semmihez nincs késő. nagymértékben nem változtatnék semmin, amiket tettem az mind én voltam (azt hiszem :) ), levontam belőlük a konklúziót.

bakancslista? annyi minden lenne, de persze ilyenkor elfelejti az ember :lol: az egyik legfontosabb amit szeretnék, hogy világot lássak, ne csak 2 nyelven beszéljek. először a világlátó túrám során Spanyolhonba mennék, nem kérdés, hogy pontosan hova :) szívesen fürödnék már tengerben, mindig előttem van az a filmekben sokszor látott kép, hogy futok be a vízbe mint Baywatch. szeretnék repülni :shock: plusz magas hegyről leugrani a vízbe, ez a szirtugrás vagy hogy is hívják? :D ja meg most ugrott be egy kissé délibábos terv, felmenni vagy a horda vagy valami messzi cuccra
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.14. 17:48:35

Bakancslista még nincs. Asszem nyáron egy rövid barcelonai túra is összejön majd meccs nélkül.

Irreálisnak tűnő terveim (űr, világkörüli túra stb. nincsenek) nincsenek. Szeretnék majd egyszer perfektül megtanulni angolul, németül és hollandusul.

Lakás, meló, család ugye alap. Nem vagyok adrenalinfüggő extrém ember, de ez változhat.

Nagyvonalakban most ennyi.
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.05.14. 17:45:44

daffy írta:
LG írta: ha egyszer lesz gyerekem, ez nagyon fontos szempont lesz a nevelésénél.
ez egy érdekes dolog,a barátnőmmel mi abban egyeztünk meg,hogy én a kis srác sportoltatását teszem erősen javasolttá,ő pedig azt szeretné,ha valamilyen módon a zenéhez lenne köze,akár csak amolyan heti 1 óra erejéig. szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
Sztem a zenét simán lehet "erőltetni", ahogy mondod középsuliig. Addigra úgy is ki fog alakulni a zenei ízlése, és ha érdekelni fogja, akkor továbbra is fogja csinálni, ha meg nem,akkor hagyni fogja.

Én 16évesen kaptam gitárt, azóta imádom. És így utólag sajnálom, hogy kisebb koromban nem raktak be valami zeneiskolába, legalább annyira, hogy heti 1x1,5óráig ezzel foglalkozzak. Jó, akkor lehet nem lett volna kedvemre, de így utólag...
3. valami zenével kapcsolatos dolgot is csinálhattam volna, de szerintem ehhez nem vagyok eléggé tehetséges
Ezt felejtsd el. 90% kemény munka, 10% tehetség, a zene. Feltéve ha hangszeren akarsz játszani, én erre mondtam.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.05.14. 17:45:01

Változtatni nagyon semmin. talán magánéleti jellegű dolgok(barátnő vs barátok)
Bakancslistán ilyen fiatalon(23) meg még nem gondolkodtam,még van időm sok mindent megtenni. Mindenesetre van pár dolog a fejemben,de minden olyan,amihez azért pénz kell,ami egyenlőre nem nagyon van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.14. 17:38:01

bence-barca írta: Ha másképp nem így:
Kép

:mrgreen:
Ez nagyon nagy, tényleg így van :lol:

Hogy min változtatnék?
1. nem voltam rossz tanuló, de gimiben azért kicsit komolyabban is vehettem volna a tanulást.
2. kézilabdát folytathattam volna.
3. valami zenével kapcsolatos dolgot is csinálhattam volna, de szerintem ehhez nem vagyok eléggé tehetséges :D

Ha már ilyen komolyabb témákról beszélünk a trollkodások után, akkor bakancslistán már gondolkodtatok? Szóval, amit mindenféleképpen meg akarsz tenni, ahova mindenféleképpen el akarsz jutni, mielőtt feldobnád a bakancsot :) Gondolom, akik még nem voltak Barca meccsen, azoknak egy pont már tutira lenne a listán :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.05.14. 17:08:41

Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Pl.:2011 Január 20-án inkább egész nap feküdtem volna.
Meg az egészséges életmód és a rendszeres sport.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.14. 16:26:52

messideco írta:Női megérzésem, hogy a Mr. Nobody lesz az :D :P
Nem :D

Majd jövő héten rám kerül a sor, de lefogom írni a gondolataimat, s azokat a filmcímeket, amik között vaciláltam/vacilálok.
kurdt tudja mikre gondolok, de ne zargassátok meglepi lesz :D Annyit elárulok az öreg kontinens egyik remek alkotása lesz a kiválasztott :D

Felperzselt föld új film, s val. mindenki látta így az már nincs a kalapban nálam, illetve volt az Éli az életét című francia film, de azt meg a fekete-fehér mivolta miatt húztam ki, mert tudom az valakit eltántorít, pedig...Remekmű.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.14. 16:10:10

Női megérzésem, hogy a Mr. Nobody lesz az :D :P
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.14. 16:07:54

daffy írta:ez egy érdekes dolog,a barátnőmmel mi abban egyeztünk meg,hogy én a kis srác sportoltatását teszem erősen javasolttá,ő pedig azt szeretné,ha valamilyen módon a zenéhez lenne köze,akár csak amolyan heti 1 óra erejéig. szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
Vigyétek műkorcsolyára. :D Két legyet egy csapásra.

Az biztos, h semmiképp sem árt. Ahogy Te is írtad próbálja ki, ha nem jön be, akkor hagyja, disznótor nem erőszak.

Mit tennék másként?

Jó kérdés, de jelenleg úgy érzem, h még túl fiatal vagyok. 20 vagyok(basszus öregedek :D ), de most az elkövetkező évek lesznek sorsfordítóak, remélhetőleg pozitív irányú lesz. :)

Bob!

Annyit beszélsz arról a filmről. Ha véletlenül nem az ajánlod, akkor megkérlek, h majd pü-be küld el, kíváncsi lettem. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.14. 15:36:25

daffy írta:
egyébként akár milyen vicces,nekem meggyőződésem,hogy a sok legózás jótékony hatással volt a fejlődésemre,a térlátásomra,a problémamegoldó képességemre. természetesen nem a mai legók,amik kb 10 darabból állnak és kész a kastély,hanem a régi jó öreg legók,amik a maguk 19000darabjával órákig elszórakoztattak
Ez nem vicces, hanem tény. A legónak bizonyítottan van ilyen szerepe, ahogy a Kinder tojásban található összerakós játékoknak is. Sőt, a legó előtt, kisebb korban nagyon jók az egyszerű építőkockák.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.14. 15:34:50

Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Nehéz erre válaszolni, mert szerintem ahogy idősödik az ember, kerül más élethelyzetekbe, találkozik új problémákkal, s mivel a fórum nagy része 20 éveit tapossa, így remélhetőleg kevés olyan igazán nagy dolog történt az életében, amit szívesen megváltoztatna.
Személyesen soha nem hagytam volna abba a focit, ha csak rajtam múlik, illetve nem válltam volna el, de valószínűleg 10-20 év múlva már mást gondolnék.

(hozzáteszem filmklubban erősen gondolkozok, hogy pont az élet hibáit alapul vevő filmet ajánljak, még mindig 3 filmem van a kalapban, s nem tudok dönteni :D)
daffy írta: szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
Véleményem szerint mindenképpen, a sport is nem csak fizikálisan nyújt fejlődést, hanem mellette sok mindenre megtanít, s élettapasztalatot ad, s a zene is ilyen.Arra az 1 órára amíg mondjuk gyakorol valaki, elszakad a világtól, s képes átszellemülni, mert a zenének mindig van mondanivalója, legyen az akár szövegileg 2 sor, vagy csak egy akkord, aminél kiráz a hideg.És másként tekintesz a világra, elgondolkozol, s biztos vagyok benne, hogy jellemfejlődésben sokat segíthet, egy gyermeknél.
Szóval részemről ha majd ott tartotok a barátnőddel/feleségeddel 1 óra zenélés pozitívan hat majd egy kis lurkóra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.05.14. 15:37:02-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.14. 15:28:20

bence-barca írta:
daffy írta:
Kép

Egyébként én is aláírom, hogy van fejlesztő hatása, pl. multitasking szempontból, illetve lesz tőle egy kis hallása is a gyereknek és talán nem Dzsásztín Bíber fog kihallatszódni egész nap a szobájából :P

De ha lehet, akkor azt pártolnám, hogy mind2-t csinálja, aztán majd mire nagyon sok időt kéne fordítani valamelyikre, el fog dőlni, hogy melyiket szereti és melyik megy neki jobban
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.14. 15:24:55

bence-barca írta: De, h úgy mondjam a rendesebb zenei eszközök. Tehát nem a dj meg, h számítógépen... mert az nem nevezhető zenének... De ez már csak az én véleményem, nem akarok ebből vitát senkivel.
nyilván,zongora,gitár,hegedű. amit a gyerek választ,csak valamit válasszon. aztán ha nagyobb lesz és középsuliba nem szeretné folytatni,akkor ne tegye,nem erőszak

egyébként akár milyen vicces,nekem meggyőződésem,hogy a sok legózás jótékony hatással volt a fejlődésemre,a térlátásomra,a problémamegoldó képességemre. természetesen nem a mai legók,amik kb 10 darabból állnak és kész a kastély,hanem a régi jó öreg legók,amik a maguk 19000darabjával órákig elszórakoztattak
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.05.14. 15:24:03

daffy írta:
LG írta: ha egyszer lesz gyerekem, ez nagyon fontos szempont lesz a nevelésénél.
ez egy érdekes dolog,a barátnőmmel mi abban egyeztünk meg,hogy én a kis srác sportoltatását teszem erősen javasolttá,ő pedig azt szeretné,ha valamilyen módon a zenéhez lenne köze,akár csak amolyan heti 1 óra erejéig. szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
De erőltetni nem kell semmit, ha megszereti, akkor akár mindkettő belefér. Sportolni kell, ha nem is élsport szinten, de egészségesen élni és mozogni, a zenét meg vagy megszereti vagy nem. Természetesen pozitív hatással van a fejlődésre, olvass csak utána neten az úgynevezett Kodály-módszernek. Nem véletlenül világhírű, működik és minden más képességet is fejleszt a zene mellett.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.14. 15:14:06

daffy írta:ő pedig azt szeretné,ha valamilyen módon a zenéhez lenne köze,akár csak amolyan heti 1 óra erejéig. szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
Biztos!
Most nem tudnám neked megmondani, h miben és ez hol jön ki, de biztos vagyok benne!
De, h úgy mondjam a rendesebb zenei eszközök. Tehát nem a dj meg, h számítógépen... mert az nem nevezhető zenének... De ez már csak az én véleményem, nem akarok ebből vitát senkivel.

Ha másképp nem így:
Kép

:mrgreen:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.14. 15:06:53

LG írta: ha egyszer lesz gyerekem, ez nagyon fontos szempont lesz a nevelésénél.
ez egy érdekes dolog,a barátnőmmel mi abban egyeztünk meg,hogy én a kis srác sportoltatását teszem erősen javasolttá,ő pedig azt szeretné,ha valamilyen módon a zenéhez lenne köze,akár csak amolyan heti 1 óra erejéig. szerintetek a zene van valamilyen pozitív hatással a fejlődésre?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.14. 14:57:07

Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Érdekes kérdés. Így 22 évesen nem tudnám megmondani. Rengeteget hibáztam, de lehet, h ezek kellettek a személyiségfejlődésemhez. Hogy jó-e az út amin járok, arról fogalmam sincs, majd 30 év múlva okosabb leszek ilyen téren.

Egy dolog van, amin biztos, h változtatnék: Elég későn tértem rá az egészséges életmódra, és a rendszeres sportolásra. Ezt biztos, h másképp csinálnám, és ha egyszer lesz gyerekem, ez nagyon fontos szempont lesz a nevelésénél.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.14. 14:47:13

Cali írta:Nem tudom, volt-e már ilyen téma itt, de felteszem a kérdést, hogy nektek volt olyan dolog az életetekben, amit megváltoztatnátok?
Sajnos akad bőven olyan döntés a részemről, amit megváltoztatnék, de nem feltétlenül, mert így is tökéletes minden, mert él a családom, vannak nagyon jó barátaim, és boldog vagyok ezek miatt.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.14. 14:35:48

Biztos van mindenkinek, csak nem ugrik be senkinek. Számomra sorsfordító változás úgy érzem nem volt. Az idő távlatából rájöttem egy-két dolog hasznára ill. haszontalanságára.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése