Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 18:57:52

daffy írta:fogj egy seprűnyelet,a két végére tegyél 1-1 vödör valamit,oszt jóvan :D
Gondoltam erre én is. :D
Vagy fogok egy zsákot azt' rakok bele pár téglát azt rá a nyélre és kész is a szabvány kétkezes. :D

Amúgy most megint jó lenne egy 10-15 mínuszt összehozni a következő időben, a tavalyi nagy lendület rendesen alábbhagyott a télen.
Most a motiváció meg van, remélem eredménye is lesz. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 18:52:57

fogj egy seprűnyelet,a két végére tegyél 1-1 vödör valamit,oszt jóvan :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 18:42:27

daffy írta:a hasad a hasazástól és a diétától lesz kockás.
:arrow:

:mrgreen: :arrow: ződszámjlival próbáltam célozni a mondatom komlyságára. :)

Köszi, hát igazából jelenleg a legkomolyabb súly ami otthon van az a kilós kristálycukor, de majd nézek valamit.
Húzódzkodáshoz meg tuti találok valami, ha beledöglök is.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 18:36:09

lui1698 írta:
daffy írta:persze. a fekvő elég sok izmot megmozgat
Az zsír legalább jó koczkás lesz a hasam is. :mrgreen:

Még egy kérdés:
Itt bicóra tudok valami gyakorlattal edzeni.
Tudom a krva anyámat edzek otthon, húzzak terembe, de egyszerűen nincs időm terembe járni, másik meg hogy nyári nyaralás miatt még a törött 2 forintost is trezorban tartom. :D
a hasad a hasazástól és a diétától lesz kockás.

bicepsz? nem olyan nehéz,ami a karodat hajlítja az edzi a bicepszed(kis túlzással). mid van otthon? bicepszet könnyű edzeni ilyen szinten,egykezessel,kétkezessel,szűk húzódzkodással,stb
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 18:32:51

daffy írta:persze. a fekvő elég sok izmot megmozgat
Az zsír legalább jó koczkás lesz a hasam is. :mrgreen:

Még egy kérdés:
Itt bicóra tudok valami gyakorlattal edzeni.
Tudom a krva anyámat edzek otthon, húzzak terembe, de egyszerűen nincs időm terembe járni, másik meg hogy nyári nyaralás miatt még a törött 2 forintost is trezorban tartom. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 18:24:15

lui1698 írta: Mostanában kicsit jobban rászoktam a fekvők nyomatására.
És, mintha érzeném, hogy az oldalamnál (pillangóm?) is dolgoztat izmot.
Létezik? :D
persze. a fekvő elég sok izmot megmozgat
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.26. 18:19:24

Modiktól kérdezném, aki esetleg benézeget ide,hogy a topik tetejére nem lehet kitenni egy linket,hogy "ezt olvasd el mielőtt kérezel" vagy valami?

Mint pl. a távkapcsolós topikban a linkek, vagy ez reklám lenne!?
köszi.

Messifan,
Nincs olyan hogy szálkásító edzés, akkor mindenki azt csinálná, aki szálkásítani akar(persze kisebb változtatások vannak/lehetnek). Edzél rendesen, de a lényeg a kaja.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.26. 18:09:08

daffy írta:ma lementem a kondiba egy kicsit zsákolni,meg ugrálókötelezni. úgy alakult,hogy egy thaiboxos sráccal kesztyűztünk egy kicsit(pontosabban én próbáltam ütni,ő elhajolni),de reflexből kaptam egy combost is és most nem nagyon tudok lépcsőzni :D mit lehet kezdeni vele? jeges borogatás?
Nem vagyok szaki a témában, de volt egy kick-boxos ismerősöm ő mondta, hogy ilyenkor azt csinálta, hogy beleült egy kád jó meleg vízbe egy időre, utána pedig hideg tus. És ezt így váltogatta. Állítólag jó a sérül izomnak.

Kérdés:

Mostanában kicsit jobban rászoktam a fekvők nyomatására.
És, mintha érzeném, hogy az oldalamnál (pillangóm?) is dolgoztat izmot.
Létezik? :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 17:59:54

dak900 írta: Még annyit hozzátennék, ha szabad, hogy a rendes kaja sem lenne utolsó, az erőnléted szempontjából... :P Étkezz rendszeresen,(magamról tudom, hogy az ember mennyire összevissza tud enni, ha nem figyel oda magára) változatosan, és mehetne még egy kis multivitamin is. :D
hát..ez egy 13 éves gyereknél több mint problémás. még én is házikoszton vagyok,nemhogy egy általános iskolás gyerek,egyen rendesen,kevés cukrot,sok zöldséget oszt jónapot :D legalábbis magamból kiindulva ugye,mert a hamburgeres gumicukrot nem cseréltem volna le egy tál csirkemellre soha(még most is csak nagy nehezen)
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.03.26. 17:47:38

daffy írta:
MessiFan91 írta:Mit tehetnék hogy jobb legyek fociban?
Szeretnék:
-Jobban cselezni: csak 1 cselt tudok nagyon jól a többi csak néha sikerül.
-Szeretném hogy ne fáradjak ki olyan hamar
-Hogy erősebbeket és pontosabbakat lőjek.
Mit tehetnék.
Ja és még annyi hogy csak 13 éves vagyok, és nem járok edzésre csak szeretnék jobb lenni mikor a barátaimmal játszom.
én netes videókból tanultam mindent. anno kockánként megnéztem minden videót vagy 50x és addig gyakoroltam,amíg nem sikerült. volt olyan csel,ami 2 év után sikerült hibátlanul,de átlag 1-2 hét alatt mentek. ezen kívül napi szinten 5-6órát játszottam,esőbe,hóba,fagyba,50fokba. meccseket a nagyokkal,erősebbekkel,jobbakkal,a gyengébbekkel(hogy a cseleket kipróbáljam).
pontos lövés? gyakorold,én azt csináltam,hogy egy botot szúrtam a földbe és rátettem egy 3,3dl-es alu kólásüveget és azt rúgdostam. helyből,jobbal,ballal,mozgásból,futásból. a tizenegyest is így gyakoroltam.
gyorsabb? nem tudom,hogy ez mennyire fejleszthető. fuss rövid és hosszú sprinteket felváltva,köztük akár pihentető kocogást is végezhetsz
az erősebb lövés szintén a sok rúgástól lesz.

én ezeket az elveket követtem és az nb2ben a térdem miatt szögre is kellett akasztani a csukát,így nem alkottam maradandót :(
Még annyit hozzátennék, ha szabad, hogy a rendes kaja sem lenne utolsó, az erőnléted szempontjából... :P Étkezz rendszeresen,(magamról tudom, hogy az ember mennyire összevissza tud enni, ha nem figyel oda magára) változatosan, és mehetne még egy kis multivitamin is. :D
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.03.26. 17:43:56

daffy írta:
MessiFan91 írta:Mit tehetnék hogy jobb legyek fociban?
Szeretnék:
-Jobban cselezni: csak 1 cselt tudok nagyon jól a többi csak néha sikerül.
-Szeretném hogy ne fáradjak ki olyan hamar
-Hogy erősebbeket és pontosabbakat lőjek.
Mit tehetnék.
Ja és még annyi hogy csak 13 éves vagyok, és nem járok edzésre csak szeretnék jobb lenni mikor a barátaimmal játszom.
én netes videókból tanultam mindent. anno kockánként megnéztem minden videót vagy 50x és addig gyakoroltam,amíg nem sikerült. volt olyan csel,ami 2 év után sikerült hibátlanul,de átlag 1-2 hét alatt mentek. ezen kívül napi szinten 5-6órát játszottam,esőbe,hóba,fagyba,50fokba. meccseket a nagyokkal,erősebbekkel,jobbakkal,a gyengébbekkel(hogy a cseleket kipróbáljam).
pontos lövés? gyakorold,én azt csináltam,hogy egy botot szúrtam a földbe és rátettem egy 3,3dl-es alu kólásüveget és azt rúgdostam. helyből,jobbal,ballal,mozgásból,futásból. a tizenegyest is így gyakoroltam.
gyorsabb? nem tudom,hogy ez mennyire fejleszthető. fuss rövid és hosszú sprinteket felváltva,köztük akár pihentető kocogást is végezhetsz
az erősebb lövés szintén a sok rúgástól lesz.

én ezeket az elveket követtem és az nb2ben a térdem miatt szögre is kellett akasztani a csukát,így nem alkottam maradandót :(
Köszönöm a választ.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 17:42:27

MessiFan91 írta:Mit tehetnék hogy jobb legyek fociban?
Szeretnék:
-Jobban cselezni: csak 1 cselt tudok nagyon jól a többi csak néha sikerül.
-Szeretném hogy ne fáradjak ki olyan hamar
-Hogy erősebbeket és pontosabbakat lőjek.
Mit tehetnék.
Ja és még annyi hogy csak 13 éves vagyok, és nem járok edzésre csak szeretnék jobb lenni mikor a barátaimmal játszom.
én netes videókból tanultam mindent. anno kockánként megnéztem minden videót vagy 50x és addig gyakoroltam,amíg nem sikerült. volt olyan csel,ami 2 év után sikerült hibátlanul,de átlag 1-2 hét alatt mentek. ezen kívül napi szinten 5-6órát játszottam,esőbe,hóba,fagyba,50fokba. meccseket a nagyokkal,erősebbekkel,jobbakkal,a gyengébbekkel(hogy a cseleket kipróbáljam).
pontos lövés? gyakorold,én azt csináltam,hogy egy botot szúrtam a földbe és rátettem egy 3,3dl-es alu kólásüveget és azt rúgdostam. helyből,jobbal,ballal,mozgásból,futásból. a tizenegyest is így gyakoroltam.
gyorsabb? nem tudom,hogy ez mennyire fejleszthető. fuss rövid és hosszú sprinteket felváltva,köztük akár pihentető kocogást is végezhetsz
az erősebb lövés szintén a sok rúgástól lesz.

én ezeket az elveket követtem és az nb2ben a térdem miatt szögre is kellett akasztani a csukát,így nem alkottam maradandót :(
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.03.26. 17:35:04

Mit tehetnék hogy jobb legyek fociban?
Szeretnék:
-Jobban cselezni: csak 1 cselt tudok nagyon jól a többi csak néha sikerül.
-Szeretném hogy ne fáradjak ki olyan hamar
-Hogy erősebbeket és pontosabbakat lőjek.
Mit tehetnék.
Ja és még annyi hogy csak 13 éves vagyok, és nem járok edzésre csak szeretnék jobb lenni mikor a barátaimmal játszom.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.26. 16:49:01

MQuC írta:40-50 ismétlésst?? az nagyon KIS sulyos lezs :D:D Pl fekvőnél nagyon is érzem a pillangom mindig bedurran. És azt szeretem is. De hátedzésnél " csak " a sima fáradtsága vna ,meg hogy igy bevan feszülve. nem tudom jobban elmondani.
mell utan nekem is a hat az amit nagyon sokszor nem az hogy nem érzek, hanem azt erzem amit irsz.

Csinalsz ra 5-6gyakorlatot? (nekem ennyi kell)

Es nagyon figyelj oda ra hogy lassan es szabalyosan csinald.

ha igy se megy akkor valtoztass az edzesterven, magas ismetlesszam,stb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.26. 16:26:45

ma lementem a kondiba egy kicsit zsákolni,meg ugrálókötelezni. úgy alakult,hogy egy thaiboxos sráccal kesztyűztünk egy kicsit(pontosabban én próbáltam ütni,ő elhajolni),de reflexből kaptam egy combost is és most nem nagyon tudok lépcsőzni :D mit lehet kezdeni vele? jeges borogatás?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.24. 10:47:54

40-50 ismétlésst?? az nagyon KIS sulyos lezs :D:D Pl fekvőnél nagyon is érzem a pillangom mindig bedurran. És azt szeretem is. De hátedzésnél " csak " a sima fáradtsága vna ,meg hogy igy bevan feszülve. nem tudom jobban elmondani.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.24. 10:25:16

MQuC írta:Még mindig ugy érzem valami nincs rendjén a hátedzésemmel. Vagy lehet már cska én haluzom be a dolgokat.?

Érzem hogy edzettem és hogy fáradt, de nem olyan zsibbadó izomlázat érzek, mint például a lábamban vna most, mióta lekezdtem rá teljes edzéseket csinálni normálisan. Például ma alig birok ráállni.
csinálj egy olyan hátedzést,ahol minden gyakorlatnál 40-50es sorozatot csinálj. attól jól be fog durranni és meglátod,hogy milyen izmot kell érezni egy hátazás után
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.24. 10:24:16

Még mindig ugy érzem valami nincs rendjén a hátedzésemmel. Vagy lehet már cska én haluzom be a dolgokat.?

Érzem hogy edzettem és hogy fáradt, de nem olyan zsibbadó izomlázat érzek, mint például a lábamban vna most, mióta lekezdtem rá teljes edzéseket csinálni normálisan. Például ma alig birok ráállni.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.24. 02:10:50

Victor_Valdes írta: Már bocsi daffy, de nem szokásom beleböfögni a dolgokba...
nem haragszom,de ha a hozzászólás előtt olvasnál,akkor látnád,hogy leírtam,hogy NEM vv-re(azaz rád) gondoltam
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.23. 21:57:04

Alexander Mahone írta:Victor_Valdes: Te nagyon szeretsz hülyeségeket beszélni. Fogadd el a tényeket! Ezeket nem mi, vagy a Kékestetők találjuk ki, hanem egyszerű biológiai folyamatok. Olvasd el a sárga kapszulát és akkor nem fogsz minden héten valami böszmeséget kérdezni vagy mondani.
Hé srác, szerintem visszavehetnél az arcodból, mert fogalmam sincs mire van ekkorra. Én kérek elnézést, hogy merek írni valamit. Képzeld elolvastam, sőt kétszer is elolvastam. De ha nem tetszik, akkor nem kell olvasni amit írok, azért bízok benne, hogy van olyan ember aki veled ellentétben normális hangnemben is a tudtomra tudja adni, ha valami nem úgy van, mint én azt gondolom... :wink:
daffy írta:
Sanama írta: Izmosodni meg nem tudom VV izmosodhatott-e, de hogy izmosabbnak tűnhet az tuti. És Mahone bocsáss meg,hogy nincs doktorink az emberi test biológiai működéséből, bár sztem egyik testépítő gurunak sem.
szerintem arra gondolt,hogy ha valaki idetéved és böffent egy "okosat" az olvasás helyett,akkor az gáz. szerintem 2 oldalt visszaolvasva meg lehet mindent találni,mert itt mindig ugyan azokról van szó.
Már bocsi daffy, de nem szokásom beleböfögni a dolgokba, és mielőtt valamit kérdezek igyekszem utána járni, és ha valami (akár tök alapvető dolog is nem tiszta) akkor itt kérdezem meg, mert azt gondolnám, hogy erre van ez a topik, de bocsánat ha tévednék.. :roll:

Igyekszem majd nem itt feltenni a hülye kérdéseimet akkor, bár szerintem nem is igazán tettem ezt eddig sem, hanem többnyire a teremben érdeklődtem mindenről..
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.23. 16:58:18

lui1698 írta:...
én sem kedvelem a termogén cuccokat,nekem ez egy kivételes alkalom. ugyan látványos eredményt hozhat,de nagyon veszélyes és körültekintően kell bánni vele. én nem javaslom,hogy csak úgy elkezd szedni. ugyanakkor a karnitines italt is megvásároltam az asszonynak,ráadásul a legerősebbet. neki bevált,nekem nem. értem ezalatt a fáradtságkitoló hatását,a zsírégetőhöz nem használtam elég ideig
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.23. 16:30:15

lui1698 írta: Jóvan' azért anyázni nem kell. :lol:

Ez amúgy jól hangzik, és igen, mint írtam heti több alkalommal is futok hosszabb távot, plusz az egyéb cukiságok. :)
A mitokondrium egy sejtszervecske, amiben termelődik úgymond az energia. :wink:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.23. 16:28:55

Primitive írta:Én személy szerint nem akartam ezt mesterségesen kiváltani. De ha ennyiszer lejársz edzeni, és az intenzitás is megfelelő, akkor szerintem Neked teljesen felesleges lenne az Adipokill. Az L-Karnitin lényege pont az, hogy a szabad zsírsavakat mobilizálja, és viszi be a mitokondriumodba, hogy ott energiát termeljen. Tehát, edzés közben a szervezeted inkább a zsírt égeti. Dióhéjban! :lol:
Jóvan' azért anyázni nem kell. :lol:

Ez amúgy jól hangzik, és igen, mint írtam heti több alkalommal is futok hosszabb távot, plusz az egyéb cukiságok. :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.23. 16:25:10

lui1698 írta:Köszi Primitive, még megvárom Daffy-t is, hogy mit mond.

Amúgy én se járok gyurmázni.
Heti 4-5 alkalommal futok kb. 5-6 km.-t, plusz fekvő és hasizom.
Gyúráshoz nagyobb elhatározás kellene, nálam még nem jött meg eddig. :D

Ja, amúgy az én keringésemre nem tudom mennyire lenne káros hatással, ma is mértem a vérnyomásom 59 volt a pulzusom. :roll:
Szóval lehet, hogy még jó is lenne az a kis koffein-bomba. :lol:
59-es pulzus az tökéletesen jó. Gondolom sportolsz/sportoltál valamit rendszeresen... A termogenikus zsírégetők lényege az, hogy a pulzusszám növelésével megnövelik az alapanyagcserédet, kvázi egy nap nyugalomban több energiát égetsz el. Dióhéjban ennyi.

Én személy szerint nem akartam ezt mesterségesen kiváltani. De ha ennyiszer lejársz edzeni, és az intenzitás is megfelelő, akkor szerintem Neked teljesen felesleges lenne az Adipokill. Az L-Karnitin lényege pont az, hogy a szabad zsírsavakat mobilizálja, és viszi be a mitokondriumodba, hogy ott energiát termeljen. Tehát, edzés közben a szervezeted inkább a zsírt égeti. Dióhéjban! :lol:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.23. 16:19:57

Köszi Primitive, még megvárom Daffy-t is, hogy mit mond.

Amúgy én se járok gyurmázni.
Heti 4-5 alkalommal futok kb. 5-6 km.-t, plusz fekvő és hasizom.
Gyúráshoz nagyobb elhatározás kellene, nálam még nem jött meg eddig. :D

Ja, amúgy az én keringésemre nem tudom mennyire lenne káros hatással, ma is mértem a vérnyomásom 59 volt a pulzusom. :roll:
Szóval lehet, hogy még jó is lenne az a kis koffein-bomba. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése