Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.06.15. 23:14:51

két filmet néztem meg moziban tegnap meg ma.

Másnaposok 2: nekem tetszett,nem vártam többet tőle. Poénok jók voltak, de nem is igazán azokon nevettem sokat,hanem Alan nézésein,gesztusain :)
értékelni nem szoktam filmeket,most se teszem.

X-Men: Az elsők: nah ezt még tuti megnézem egyszer moziban, nagyon bejött. Az elmúlt héten néztem meg az "előző" 4 részt,nekem ez vitte a prímet. Remek színészi játékok(MacAvoy,Fassbender :shock: ), remek jelenetek, zene sem piskóta. Nálam egy tökéletes képregény adaptáció.
Aki szereti az ilyen filmeket,nézze meg feltétlen,megéri.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.15. 23:13:02

Fernando írta:Megnéztem én is a Lélegzetet, hát nekem elég kopi szaga van, bár jó színészekkel felturbózva. Olyan nagyon mélyet azért nem mondott és ötött. Egy jó 10/7.
Hasonló a véleményem, nem is írtam az ajánlómba,h mekkora film, csak,hogy egyszer azért elmegy, és megéri úgymond megnézni.

Gondolom a kopizásnál az Ütközésekre gondoltál, valóban, bár azt nem közelíti meg értelem szerűen:)

Ma megnézem én is ezt a Pillangót, még nem láttam, és érdekelnem amúgy is az ilyen filmek.

Nemrég néztem meg a Pánikszobát, nekem tetszett eléggé, egynek az is simán elmegy.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.15. 23:06:26

Megnéztem én is a Lélegzetet, hát nekem elég kopi szaga van, bár jó színészekkel felturbózva. Olyan nagyon mélyet azért nem mondott és ötött. Egy jó 10/7.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.15. 22:37:07

lluisllach89 írta:
Tim írta:Ahogy ígértem:http://www.sendspace.com/file/zfvapg
A négy magyarul megjelent kötet. Trónok harca,Királyok csatája,Kardok vihara,Varjak lakomája. Elsősorban azoknak ajánlom akik nem akarnak várni míg elkészül az új évad,illetve jobban megismerkednének a sztorival.
És persze azoknak is akik szeretik a jó könyveket.
Kedv az van hozzá, csak érdemes elkezdeni, nem fogja már lelőni az összes poént az elején? Mikor kezdődik a plot? Vagy várjuk meg a következő egyben szezonzáró részt?

Csak ennyit szeretnék kérdezni :D
Szerintem kezd el olvasni az első részt. Sok olyan dolog lesz ami a filmből
kimaradt,de később fontos lesz,illetve olyan részek amik teljesen eltérnek a könyvtől(pld. az a bizonyos "meleg" barátság Renly és a Viráglovag közt a könyvben egyáltalán nem szerepel). 20.-án jön ki az évadzáró epizód,szerintem addig nem végzel,mert kb 500 oldal a könyv.
A második évadról sajnos csak annyit tudni,hogy berendelték.De hogy mikor lesz kész..Akárcsak a Walking Dead.
Kép
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2011.06.15. 16:06:00

:D Olvastam neten véleményeket róla, és hát elégé lehúzzák, hogy már 2x nekiült, hogy megnézi, de nem bírta. Ehhez képest Én már 4x néztem végig. :D Bár annyi szent, hogy fárasztó, beteg film. Legjobb amikor verekedés előtt kis térdkörzés, nyújtás, aztán had szóljon... :lol:
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.15. 15:44:50

VictorValdes19 írta:Látta már valaki a Vattatyúk c. filmet ? :)
hülyéskedsz? :D

alap klasszikus a citromdisznóval meg a roncsfilmmel együtt :D

bár egy "átlagember" kb 2 percig birja szoke filmjeit...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2011.06.15. 14:59:34

Látta már valaki a Vattatyúk c. filmet ? :)
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.15. 10:16:47

A Lélegzet egy-két hónapja nekem is itt pihen a gépen. Megnézem majd én is. Emellett kérdeznék:

Super 8? Látta valaki, mert nem rossz az imdb-n a 8.2-es értékelés, és a témája is érdekel, mert szerettem az X-aktákat.

Thor, Lélegzet, Super 8, Age of Heroes. Ezek vannak betervezve a hétre.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.06.15. 09:58:31

ozsimiki írta:Kanty!

Nézd meg a Lélegzet című filmet (The Air I Breathe).

Egyszer mindenképp ajánlós.
Na megnéztem. :D
Érdekes film, voltak részek, amik tetszettek, de volt pár olyan jelenet is, ami kicsit sok volt nekem, talán itt is találó a mondás, h a kevesebb néha több.

A film legnagyobb pozitívuma számomra Brendan Fraser, nem mindennapi, összetett volt az általa megformált karakter. Andy Garciával sem volt különösebb gond, olyan volt, mint az Ocean's filmekbe, igaz egy kicsit agresszívebb változatba.
Egyszóval nekem a pleasure rész tetszett a legjobban.
Volt egy két jelent, ami elég nyálsara sikeredett: amikor Bacon megmenti a csajt, aki öngyilkos akar lenni, vagy Gellar kisasszony és Fraser szerelme.
Összességében azt mondom, h egy nem szokványos film film, mindenképp érdemes megnézni, de azért egy-egy jelenettel akadtak gondok.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.06.14. 23:38:18

Tim írta:Ahogy ígértem:http://www.sendspace.com/file/zfvapg
A négy magyarul megjelent kötet. Trónok harca,Királyok csatája,Kardok vihara,Varjak lakomája. Elsősorban azoknak ajánlom akik nem akarnak várni míg elkészül az új évad,illetve jobban megismerkednének a sztorival.
És persze azoknak is akik szeretik a jó könyveket.
Kedv az van hozzá, csak érdemes elkezdeni, nem fogja már lelőni az összes poént az elején? Mikor kezdődik a plot? Vagy várjuk meg a következő egyben szezonzáró részt?

Csak ennyit szeretnék kérdezni :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.06.14. 21:24:57

Ahogy ígértem:http://www.sendspace.com/file/zfvapg
A négy magyarul megjelent kötet. Trónok harca,Királyok csatája,Kardok vihara,Varjak lakomája. Elsősorban azoknak ajánlom akik nem akarnak várni míg elkészül az új évad,illetve jobban megismerkednének a sztorival.
És persze azoknak is akik szeretik a jó könyveket.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.06.14. 20:04:58

Párizsból szeretettel
Nagyon ütős kis akciófilm lett ez :D Travolta nagyot alakít benne, jól áll neki ez a laza, kopasz karakter 8)
Ajánlós :wink:
10/8
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 19:29:02

http://www.imdb.com/list/KtE7XzbQMPI/
Ha meguntad magad, itt a kedvenc filmjeim listája :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
messibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2010.07.14. 12:33:00
Tartózkodási hely: Szeged környékén Forráskúton

2011.06.14. 19:04:24

messideco írta:A két istennő miatt ugye? :twisted:
Ők is közre játszanak benne :P ,de amúgy is szeretem vadnyugatról szóló vígjátékokat.A két szépség (Salma Hayek , Penélope Cruz) csak a ráadás :D

miihii : kösz a sok infót , mivel kezdődik a nyár ezért felszabadul majd egy kis időm és akkor majd bele nézek majd.
Kép
a siget készítette Victor (vuvu)
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.14. 17:56:10

Dogtown urai:
Nagyon jó kis film volt. Bár némiképp alap elvárás egy igaz történet alapján készült filmnél, hogy hű legyen a valósághoz. Hű volt, de kicsit kesze-kusza volt a film, mert egyszerre mutatta be Tony Alva, Jay Adams és Stacey Peralta életét is. ennek ellenére a szereposztás zseniális. Heath Ledger, Emile Hirsch, sőt még Knoxville is arra a kis időre egész jó volt.

Ajánlós a deszkázás szerelmeseinek (mint nekem) :twisted: : 10/7.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.06.14. 17:40:20

messibarca írta:Valaki látta már ezeket :?: :
-Las Bandidas
-Nagy Sándor a hódító

Az érdekelne h miről szól a film és milyen a témája(humor, akció....)és h érdemes e megnézni vgy. ne várjak sokat tőlük.
Csodálom h az elsőt még nem láttad,kábé 3szor találkoztam vele kapcsolgatás közben az elmúlt pár hétben :D Jópárszor leadták,többször is mint amennyire jó :) Western kalandfilm,vígjáték fűszerezéssel,kábé ez a stílusa.Egyszer meg lehet nézni,a két leányzó nagyot domborít benne :P

A másodikat is megnéztem anno Colin Farrell miatt,és annyira tényleg nem egy nagy cucc,pláne ilyen hosszban.Gondolom már tudod,h történelmi film,abból sem a jobbik fajta.Ha nagyon ráérsz nézz bele és majd meglátod h mennyire köt le.Angie mindenesetre szép,mint mindig :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 17:22:59

A két istennő miatt ugye? :twisted:
"And my heart will leave you never."
Avatar
messibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2010.07.14. 12:33:00
Tartózkodási hely: Szeged környékén Forráskúton

2011.06.14. 17:01:25

lui1698 írta:
messideco írta:Szerintem egyik sem nagy durranás, de nem akarom elvenni a kedved tőlük :)
Szerintem borzalmasak. :) Ráadásul a Nagy Sándor még rohadt hosszú is. (azt lehet nem is láttam még végig)
Ok, köszönöm a véleményeket, most h mondtad megnéztem és a Nagy Sándor tényleg hosszú (175 perc) ezért azt akkor kihagyom,majd máskor (hosszú még a nyár), de a las bandidos nagyon furdalja kíváncsiságom ezért belenézek.
Kép
a siget készítette Victor (vuvu)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.06.14. 16:42:22

lluisllach89 írta:
A sorozathoz: Übrebrutál. Kedvenc jelenetem - szerintem sokan így vannak vele - mikor "megkoronázza" Khal Drogo Viseryst :shock:
Nálam is az a kedvenc jelentetem. Kegyetleeen...
KépKép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.06.14. 16:38:23

messideco írta:Szerintem egyik sem nagy durranás, de nem akarom elvenni a kedved tőlük :)
Szerintem borzalmasak. :) Ráadásul a Nagy Sándor még rohadt hosszú is. (azt lehet nem is láttam még végig)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 16:36:37

Szerintem egyik sem nagy durranás, de nem akarom elvenni a kedved tőlük :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
messibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2010.07.14. 12:33:00
Tartózkodási hely: Szeged környékén Forráskúton

2011.06.14. 16:35:31

Valaki látta már ezeket :?: :
-Las Bandidas
-Nagy Sándor a hódító

Az érdekelne h miről szól a film és milyen a témája(humor, akció....)és h érdemes e megnézni vgy. ne várjak sokat tőlük.
Kép
a siget készítette Victor (vuvu)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 15:09:13

És a Mechanikus naranccsal is képben vagyok, igaz a filmet még nem láttam, talán a napokban megnézem.
A Grisham-féle könyvek/filmekkel mi a helyzet?
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.06.14. 14:35:38

lui1698 írta:
davi10 írta:Nem is rossz az :D
A Hős alakulat van olyan jó?
Szerintem sokkal gyengébb. Mondjuk én kb. csak az 5-6. részig láttam (eddig), de azok közel nem tetszettek annyira mint a BoB. Azt én is láttam már vagy 10-szer. :D
Nagyon messze van a BoB-tól.Én végignéztem mindkettőt,de utóbbinak már a hangulata sem fogott meg és vártam már h legyen vége,míg a Band of Brothers-t néztem volna még pár évadig.Uh sztem sincs olyan jó.Sőőőt...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.06.14. 14:25:05

messideco írta:
kurdt írta: Ja irónia akart lenni, de a Benjamin Buttont akartam bántani, nem a Forrest Gumpot. Utóbbival nincs komolyabb bajom... :)
Csak láttam, hogy nem vagy a fanok között :)
Egyébként még milyen regényeket ajánlsz elolvasásra, amikből filmet készítettek?
Hát a legtöbb klasszikusw regény ugye legalább egyszer meg lett filmesítve, de amikből érdemes a filmet is megnézni az már kevesebb: a Monte Christo grófjából egész jó filmet csináltak Jézussal a főszerepben, a Lester-féle Három testőr filmek is jók (Dumas-t ezzel le is zártam).
A Mechanikus Narancs és a Ragyogás is adaptációk, akárcsak a Keresztapa, de az utóbbival tudom, hogy képben vagy. :)
Formanra visszatérve, a Ragtime is egy elég jó könyv, akárcsak pl. Tarantino Jacki Brownja vagy a Harcosok klubja...
De ennek a felsorolásnak tényleg soha nem érnék a végére, úgyhogy most abbahagyom! :)

Ha van még valami, kérdezz nyugodtan...

szerk.: látom a Ragyogással megelőztek :lol:
King műveiből egyébként nagyon sok jó film készült: ugye Ragyogás, Állj mellém, Tortúra, Remény rabjai, Halálsoron, Carrie, Holtsáv, stb...

Ugyanakkor sok vállalhatatlan film is készült műveiből, ezek sokat mentek egy időben a tévében itthon... :lol:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Válasz küldése