Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.20. 23:07:11

Mihu írta:Na jólvan, siker :D

Pulya=kisgyerek, gyerek :D
Csírás galuska=egész egyszerűen ez a sztrapacska :D
lábtó=létra
szotyi=ezt sztem mindenki tudja az országban :D ha más nem akkor Curtis feat. BLR-Szotyi van című száma után :lol:
pityóka= gondolom ezt az erdélyi kolleginád mesélte :)
Oké első kettő olyan, hogy nem tudtok beszélni :mrgreen: De hogy létrát miért hívják lábtónak azt fel nem tudom fogni, gondoltam még esetleg papcsura vagy valami, de létra??? :D
Szoktam olvasni :P Pityóka azért pl Mikszáth művekben is megjelent, irodalom óráról emlékeztem rá :P
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.20. 22:53:41

Bob_Marley írta:Én polentának ismerem a kukorica darából készült grízt :D

Na de most égni fogok, mert

pulya=?
Csírás galuska=Ez valami tészta lesz? Vagy nokedli?
lábtó=fogalmam sincs, kint napozol és lógatod a stégről a lábad?? :D
szotyi=ez a megmentő, ez napraforgó mag
pityóka=burgonya ezt 100%ra tudom :D
Na jólvan, siker :D

Pulya=kisgyerek, gyerek :D
Csírás galuska=egész egyszerűen ez a sztrapacska :D
lábtó=létra
szotyi=ezt sztem mindenki tudja az országban :D ha más nem akkor Curtis feat. BLR-Szotyi van című száma után :lol:
pityóka= gondolom ezt az erdélyi kolleginád mesélte :)
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.10.20. 22:17:40

Mihu írta: Pulya
csírás galuska
lábtó
szotyi (mondjuk ezt biztos ismered :D )
Romániában tudom hogy van ilyen, hogy pityóka
Mihu, egy városból származunk, de én tényleg nem tudom mi az a lábtó, és a csírás galuska. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.20. 22:05:34

Én polentának ismerem a kukorica darából készült grízt :D

Na de most égni fogok, mert

pulya=?
Csírás galuska=Ez valami tészta lesz? Vagy nokedli?
lábtó=fogalmam sincs, kint napozol és lógatod a stégről a lábad?? :D
szotyi=ez a megmentő, ez napraforgó mag
pityóka=burgonya ezt 100%ra tudom :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.20. 21:55:33

Bob_Marley írta: Annyira azért nem rossz a helyzet, a paszuly szót én is ismertem, mondjuk azt hittem azt csak a zöldbab.:P De ezek szerint minden bab, paszuly :D Meg ha jól tudom ez erdélyi kifejezés, de gondolom mivel határ menti vagy, ezért átragadt, de Pesten tényleg nincs ilyen szó hogy paszuly :D De én megjártam már pl a polentával, amit én így ismerek, s erdélyi kolléganőm meg puliszkaként, s mentünk ebédelni, mondja a pincérnek kér egy adag puliszkát, hát egy fél órás activity indult ezzel :D

De ez mindig érdekes, hogy tájegységekre bontva zöldségeknek, ételeknek más nevük van.
Vannak itt erdélyi fórumozók meg vajdasági vagy felvidéki úgyhogy 1-2 érdekességet beírhatnának, legalább művelődünk egy kicsit :D

:lol: :lol: :lol: :lol: Ez jó :D

"...de ezek szerint minden bab paszuly :D "

:lol: :lol: Ezen jót nevettem :D

Polenta :shock: Ez a wtf kategóriába tartozik nálam :lol: Életemben nem hallottam még :D A puliszka az stimmel, persze :D

Van pár kérdésem, kíváncsi vagyok hogy tudod-e mi micsoda :D

Pulya
csírás galuska
lábtó
szotyi (mondjuk ezt biztos ismered :D )
Romániában tudom hogy van ilyen, hogy pityóka
Kép
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.10.20. 21:46:17

Szép estét !
Felvetődött bennem a kérdés, hogy hogy lehet valakiből pl.: kézilabdaedző ?
Milyen iskolát kell elvégezni, az edzői licenszet mi úton lehet megszerezni stb.
Jó szurkolást!
Visca el Barca , Visca Catalunya !!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.20. 20:14:57

Mihu írta:
Hát tudom hogy Pesten más szavakat használtok mint mi itt falun :D Másodunokatesóm ugye ide valósi, viszont Pestre nősült. Tesómék felmentek hozzájuk hétvégére, elmentek bevásárolni, mondja uncsim a feleségének hogy vegyél már paszulyt is. Mondja, hogy jó. Hazamentek, pakolnak ki a kocsiból, unokatesóm kérdezi, hogy nem vettél paszulyt? Szegény csaj meg megszeppenve annyit kérdezett, hogy mi az a paszuuuly? :oops: :oops: :oops: Erre uncsim: hát bab b..meg :lol: :lol: :lol: :lol: A csaj nem merte megkérdezni, hogy mi az, de el nem bírta képzelni hogy mi lehet az a paszuly :D :D Itt mi úgy hívjuk, hogy savanyú paszuly leves, gondolom Pesten meg savanyú bab leves :D Feltéve, hogy ott ismerik ezt a kaját. Mert biztos, hogy területenként eltérő a gasztro. Tuti van olyan, amit pl Sopronban esznek, viszont itt keleten nem ismerjük. Ha gondolod folytassuk az offtopicban.
Annyira azért nem rossz a helyzet, a paszuly szót én is ismertem, mondjuk azt hittem azt csak a zöldbab.:P De ezek szerint minden bab, paszuly :D Meg ha jól tudom ez erdélyi kifejezés, de gondolom mivel határ menti vagy, ezért átragadt, de Pesten tényleg nincs ilyen szó hogy paszuly :D De én megjártam már pl a polentával, amit én így ismerek, s erdélyi kolléganőm meg puliszkaként, s mentünk ebédelni, mondja a pincérnek kér egy adag puliszkát, hát egy fél órás activity indult ezzel :D

De ez mindig érdekes, hogy tájegységekre bontva zöldségeknek, ételeknek más nevük van.
Vannak itt erdélyi fórumozók meg vajdasági vagy felvidéki úgyhogy 1-2 érdekességet beírhatnának, legalább művelődünk egy kicsit :D


Zene topikban meg nagyon jó zenék mennek, vétek lenne elrontani, viszont 1-2 "gyöngyszemet" ovlastam máshol :mrgreen:
Gnesa - Wilder
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... F2o5RDkq9A
Marcellina sexy lady- Apple Bolero
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... bqmdSWKhKw#!
Erős idegzetűeknek :D

Megint critical error minden fórumtevékenység :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.10.20. 20:28:48-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.20. 07:35:45

TZS írta:
daffy írta:volt boxom,ps-em,de maradtam a pc-nél.
várom az indoklást, h miért?! :)
nagyobb teljesítmény,szebb grafika. nekem a box mellett a fifa szólt egyedül,hogy next-gen-es volt. ez már pc-n is megvan. ezen kívül pc-n könnyebb fps,stratégiai játékokkal játszani. nem kell folyton flasheltetni. nekem így kényelmesebb
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2012.10.20. 06:59:35

daffy írta:volt boxom,ps-em,de maradtam a pc-nél.
várom az indoklást, h miért?! :)
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.19. 15:08:06

TZS írta: Először PS3-ra szavaztam, most inkább XBOX... :D
Nem egyszerű eldönteni, ahány embert kérdezek, annyi verziót hallok. De tényleg csak nüanszok vannak köztük. A végén maradok a PC-nél. :)
az volnék én :) volt boxom,ps-em,de maradtam a pc-nél.
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2012.10.19. 14:36:25

Capon írta:Egyébként melyik felé hajlasz inkább?
Először PS3-ra szavaztam, most inkább XBOX... :D
Nem egyszerű eldönteni, ahány embert kérdezek, annyi verziót hallok. De tényleg csak nüanszok vannak köztük. A végén maradok a PC-nél. :)
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.19. 00:48:17

TZS írta:
Capon írta: Nincsenek pro és kontra érvek.
Igenis vannak....
A két konzol közti "tudásbeli" különbségre gondoltam (proci, videokártya), hogy nincsenek érvek igazából egyik ellen/mellett sem.
MERT vannak fent tesztek melyik játék hogy néz ki egyiken másikon és ott elég szembetűnő különbségeket mutatnak, közben ilyenről szó nincsen. Vannak olyan játékok amiket inkább az egyikre vagy a másikra fejlesztenek, akkor azon talán szebb egy hangya@nyival a grafika.
De pl. van a Gran Turismo 5 ami csak PS3-ra jött ki, Xboxra meg a Forza Motor 4.

Egyébként melyik felé hajlasz inkább?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2012.10.18. 19:25:16

Capon írta: Nincsenek pro és kontra érvek.
Igenis vannak, és épp az ilyen pro és kontra érvekre voltam/vagyok kíváncsi, amit te is írsz...
- csippeltetve olcsóbb játékot szerezni, de egyre elterjedtebb h eredeti játékkal regelni kell...
- ps3-ban van blue-ray lejátszó (de kérdés hogy mennyire használjuk ki)
- xbox onlineban fizetős, ps3 nem

és még rengeteg dolgot lehetne sorolni mindkét konzollal kapcsolatban.
Igazából nem is lehet ezt eldönteni, kinek mi jön be. A két joy is sokban különbözik. Kinek ez, kinek az tetszik.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.10.18. 17:41:05

igazából egyszerű a történet, ha kiírt játékokkal akarsz játszani XBox
Viszont ha eredetiekkel akkor egyértelmű, hogy PS3, nem is kérdés, mert itt ugye nem kell azért külön fizetni, hogy a neten játssz, meg azért Blu-Ray és a többi...
és
de ennek ellenére is a ps olyan "úriasabbnak" hatott. ezt nem tudom megfogalmazni,teljesen más érzés volt,hogy van egy ps3 a birtokomban.
:wink:
madridista
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.18. 17:16:52

Nekem Xboxom van, Számomra tökéletesen megfelel, a kontroller is jobban bejön.
Xboxra egyszerűbb, olcsóbb játékokat szerezni (könnyebb kiírni, leszedni), de szerintem az dönt, hogy melyik konzolra milyen exkluzívok jöttek ki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.18. 17:03:00

A PS/Xbox témához annyit tudok hozzátenni (mivel nekem nincs és nem is volt egyik sem), hogy haverjaimnak PS3 van, mindenfélét nyomatnak rajta (fifát is), ők mindig mondják, hogy mennyire jó. Bár őszintén szólva én sem hiszem, hogy nagy lenne a különbség a kettő között.

Más: jön valaki holnap este hattól vagy fél nyolctól a L'art Pour L'art Társulat új előadására (Piroska, a farkas - Budapest Bábszínház)? :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.18. 15:25:33

TZS írta:
kudu írta:Gondolkodom konzol vásárláson.

PS3 vs Xbox360 véleményeket várnék! :)
Hasonló helyzetben vagyok, engem is érdekelnének a tapasztalatok, vélemények, pro és kontra érvek.
Igazából teljesen mindegy. És ez a lényeg a többi már csak ki melyiket szereti jobban.
Nekem PS-em van haveromnak boxa. Mindkettővel játszok és ugyan az.
Nincsenek pro és kontra érvek.

daffy-val ellentétben én utálom az xbox joy-t nem esik a kezemre, ezen kívül irtó gagyinak tartom az elemes megoldását ennek a joy-nak.

Box-ra ha csippelten veszed vagy megcsináltatod olcsóbb játékot szerezni, de ezt azzal küszöbölik ki és egyre elterjedtebb lesz, hogy regelni kell a eredeti játékkal vagy progit frissít és viheted vissza csippeltetni. (de lehet ezt most keverem :-k )

Talán még annyi, hogy nekem nincsen Blue-Ray lejátszom, de a PS-ben ez megoldott, Xboxon nem.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.18. 14:13:51

A laptopom meghalt... Tegnap lecsukva hagytam, majd kikapcsolva vettem észre. Bekapcsoltam, és csipogással indul, mondom jó. Kiírt valamilyen reboot hibát, gondoltam h a windows csere segít. Nem volt partició, ahová telepíteni, így a hard disknek lőttek :cry: Egyik percről a másikra.

Az mellékes, h éjjel nem aludtam, és álmomban fifáztam



:mrgreen:
"And my heart will leave you never."
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2012.10.18. 13:45:28

Még egy plusz kérdés.

Ezen belül valakinek tapasztalat a mozgásérzékelő vezérlővel?
Playstation Move vs XBOX Kinect?
(nekem egy üzleteben azt mondta az eladó, hogy a Kinect jobb)
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.18. 12:13:30

nekem mind2 volt. ha választanom kellene,akkor xbox. ha nem számít a pénz,akkor ps3. boxra lényegesen egyszerűbb "olcsón" játékokat szerezni,de már annyi féle módosítás van rá,hogy belezavarodok. igaz,hogy a boxot 55ért,a ps-t 100 fölött vettem,de ennek ellenére is a ps olyan "úriasabbnak" hatott. ezt nem tudom megfogalmazni,teljesen más érzés volt,hogy van egy ps3 a birtokomban.
boxra ment még 1 voks
ui: a joy is kényelemesebb volt számomra,mert fent volt az egyik kar. annyira megszoktam,hogy azóta a pc-s gamepad is átlósan áll a kezemben
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.18. 12:08:58

Xbox olcsóbb.
Ha beleveszed, h PS3ra csak eredeti játékokat tudsz venni, míg boxra, másoltat is, ez így jóval olcsóbb hosszútávon. Ha csak a készülékeket nézzük, úgy nem tudom melyik az olcsóbb.
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2012.10.18. 11:51:42

kudu írta:Gondolkodom konzol vásárláson.

PS3 vs Xbox360 véleményeket várnék! :)
Hasonló helyzetben vagyok, engem is érdekelnének a tapasztalatok, vélemények, pro és kontra érvek.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.10.18. 11:09:52

kudu írta:Gondolkodom konzol vásárláson.

PS3 vs Xbox360 véleményeket várnék! :)
havernak PS3 van , azzal szoktunk fifázni egymás ellen.

Én szerintem semmi gond vele,teljesen jó. Xboxostnem ismerem,így csak a PS-t tudom ajánlani :)
Abi & Tito
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.18. 10:36:52

csababarca írta:Frissítettem a mozillát,de azóta a beágyazott videók nem jelennek meg. csak a helyük helyén nagy fehérség.
kimehetett valami beállítás vagy mi?
Frissítettem a flasht is közben.
Valaki?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.17. 20:54:27

Frissítettem a mozillát,de azóta a beágyazott videók nem jelennek meg. csak a helyük helyén nagy fehérség.
kimehetett valami beállítás vagy mi?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése