Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
socio66

2012.10.27. 20:48:19

akkor az országban nincs cigánybűnözés, nem fizet ki az állam aránytalanul sok pénzt érdemtelen segélyekre, és nem rettegnek éjszakánként milliók az utcákon miattuk.
meg az ég sem kék, és a fű sem zöld.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára socio66 2012.10.27. 22:14:28-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 20:33:47

socio66 írta:Bob, már megint nem a valóságról beszélsz, hanem valami álomvilágról, amit csak te látsz.
soha nem fogom megérteni a gondolkodásod.
Szerencsére pl Castiel is így látja :wink: És még megnyugtatlak sokan mások, lsd sjd példáját, hogy lehet békességben is élni :wink:
Kép
Kép
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.10.27. 20:33:08

sjd írta: Azon kezdtem el gondolkodni, hogy az USAtól Nagy-Britannián át Franciaországig mindenki a bevándorlási problémáktól hangos, csak a németek nem. Az arabok náluk nem robbantanak, nem mennek az utcára tüntetni és szemmel láthatólag semmilyen feszültség nincs abból, hogy a lakosság nagy hányada bevándorló. Szóval sztem nekünk, de az egész nyugati világnak is van mit tanulnia a németektől integráció terén.
Nem feltétlen jó dolog ez, és főleg nem feltétlen követendő a német példa, ráadásul Németország ilyen szempontból roppant kényes helyzetben van, bizonyos múltbéli okokból, ha úgy tetszik, nem biztos hogy van más választásuk.
Ha pedig ez, mint írod is, majdnem globális probléma, akkor lehet hogy a bevándorlás tényével van a gond, és nem a bevándorlók integrációs kísérletének a módjával.
socio66

2012.10.27. 20:19:15

Bob, már megint nem a valóságról beszélsz, hanem valami álomvilágról, amit csak te látsz.
soha nem fogom megérteni a gondolkodásod.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.27. 20:18:46

nem szeretnék belefolyni a vitába,de amíg MAGYARországon a kisebbség legalább olyan ocsmányul áll hozzánk,mint mi hozzájuk,addig nincs miről beszélni. ahogy a névben is szerepel,kisebbség és nekik kellett volna megtanulni beilleszkedni.

én kedvellek bob és nem is szeretnélek meggyőzni,de egy olyan nézetet vallasz,amelyet egy irtózatosan kis réteg. se a kisebbség,se a másik oldal pártján nem állsz,hanem te az ideális oldalt képviseled. sajnos ez soha nem fog megvalósulni,mert kevés hozzá a nézetet képviselő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2012.10.27. 20:25:28-kor.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.10.27. 20:13:18

Bob_Marley írta:
csababarca írta: Bocs Bob,tényleg nem ide illő,de az esetek 95%ban ezeket a lopásokat meg egyéb cselekedeteket kisebbségi követi el. ezt nem lehet elvitatni,ezek tények.
Az meg hogy elkapják,abban sem bízok. kismillió ilyen van, "nincs rá kapacitása" a rendőröknek,plusz pénz se jön be az ilyenből nekik. Szóval még érdekükben sem áll munkát beleülni egy ilyen ügybe.
1;Nincs rá "bizonyítékod" hogy állítólagosan hány százalék
2;Mi köze van egy bűnténynél annak hogy az elkövető milyen etnikumhoz tartozik???
3;Miért kell ezt kiemelni, hogy cigány vagy nem cigány??Ő is magyar állampolgár csak más nemzetiségű

Rendőrös részre amit írtál viszont sajnos igaz, nem nagy titok hogy lehetne jobb is a közbiztonság.
És el is kapták.
Bob, meg ne haragudj, általában hiszek az emberi jóságban, és az egyenlőségben is, az "egyenlőbbségben" viszont nem. Fura nekem hogy te itt élsz és így látod(félre ne érts tiszteletben tartom a véleményed),
1, valóban nincs, de ez nem véletlen, szerintem te is tudod
2, a bűncselekmény tényéhez valóban nincs, a gyakorisághoz, típushoz viszont nagyon is sok
3, talán azért lenne fontos megemlíteni, hogy tiszta legyen, nem általános társadalmi problémáról van szó, hanem egy jellegét tekintve meghatározható nemzetiséghez köthető, sajnos ha el akarod/akarjuk fogadni, ha nem.
És ez régóta így van, csak egy ideje kap nagyobb nyilvánosságot.

Capon:
Jót mosolyogtam, köszi!
Annyit még megjegyeznék, sugallva ezt-azt, hogy a jobban jársz rész egyéb infok után világossá vált, az említett "urak" nem feltétlen a bűnözőktől féltve mondták amit mondtak, ha ez így érthető...
Ha nem akkor Pü-ben szívesen leírom. : :wink:
Ja közben tovább olvastam és Csaba leírta amire céloztam, annyi kieggel hogy ezt konkrétan rendőrök mondták el, akik amugy nem az ismerőseim.
Majd még tovább olvasok, és felmerül nálam is a kitiltás, de akkor legyen:
A 13.kerületben is vannak húzós részek, de azért közelről sem 8, másrészt az külön fura hogy forr benned a düh ilyenkor, ez tényleg érthetetlen.
Az pedig hogy valaki beír ide 3 példát, amit konkrétan nem ők követtek el, az valamilyen szinten gyenge, a fajtalankodás, az adócsalás, az uzsorázás ugyanis szintén elég jellemző rájuk, nem csak de főként rájuk(és még egy típushoz).
Nem kimondottan átlag magyar emberekre jellemző, persze van köztük is, csak vizsgálj nemzetiségen belül arányokat(tehát hogy x magyarból mennyi tesz ilyet, illetve x cigányból ugyanígy), mértékeket, és már sem kell felrobbannod.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ALEXDP 2012.10.27. 20:24:28-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 19:43:27

Tényleg óriási vita lenne ebből, de csababarca,Kalap (bár ő legalább kulturált ) s Tocy hsz-vel olyan szinten nem értek egyet hogy nincs rá jelző.
Tocy te egy jó gyerek vagy, de az előző hsz-d nálam a minősíthetetlen kategória.S el is szomorít ha így gondolod.

De sjd-vel egyet értek, még ha a megemlítéssel nem is, felesleges ugyanolyan ember egy cigány mint egy fehér.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.27. 19:42:53

Bob_Marley írta: 2;Mi köze van egy bűnténynél annak hogy az elkövető milyen etnikumhoz tartozik???
Abban igazad van, hogy ebből helytelen (és nincs is értelme) kiindulni, de ugyanakkor miért kéne elhallgatni vagy szándékosan nem megemlíteni?
Nem-idén-nyáron-barnult volt? Az volt. Ennyi.

Amúgy ha már témánál vagyunk, egy hete volt alkalmam Németországban járni és elképesztő arányokat láttam. Egy 10 perces séta során egy kertvárosi részben a valamilyen délszláv nyelven telefonálótól az arabokon/törökökön át a feketékig mindenféle etnikumot láttam, csak tipikus "árja" németet nem. És gyakorlatilag a városban járva majdhogynem ugyanezek az arányok voltak.
A héten egy gyakorlaton lévő német srác tartotta az egyetemen a német órát, és megkérdezte a végén, hogy van-e olyan közöttünk, akinek legalább az egyik nagyszülője nem magyar. Senki nem volt. Erre elmondta, hogy ez neki nagyon furcsa, mert náluk gyakorlatilag nincs olyan ember, akinek mind a négy nagyszülője német lenne.
Azon kezdtem el gondolkodni, hogy az USAtól Nagy-Britannián át Franciaországig mindenki a bevándorlási problémáktól hangos, csak a németek nem. Az arabok náluk nem robbantanak, nem mennek az utcára tüntetni és szemmel láthatólag semmilyen feszültség nincs abból, hogy a lakosság nagy hányada bevándorló. Szóval sztem nekünk, de az egész nyugati világnak is van mit tanulnia a németektől integráció terén.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.27. 19:30:14

Bob_Marley írta:XIII. kerületben nőttem fel, nem éppen jó környéken.
Viszont tényleg helyesen nem itt vannak ennek a helye (megjegyzem máshol sem ezzel kellene foglalkozni) és pártatlan a "vita". Egyszerűen mikor ezt "szajkózza" valaki hogy így a cigány úgy a cigány, akkor felrobbanok a dühtől, mert semmi köze nincsen egy bűnténynél hogy az illető éppen kínai, cigány, fekete, vörös hajú vagy kék szemű.
Csak tudod Bob, a cigányoknak mindent szabad...10ből 9 ember azért utálja őket, mert előidézték...rasszizmus? Könyörgöm...10ből 9 fehér ember nem rasszista, a kisebbség áll hozzá mindenhez úgy, hogy ha valamit nem szabad, akkor csak azért, mert ő kisebbség...ha akármilyen bűntény történik, nem lehet őket megbüntetni, mert hát ők cigányok, ártatlan kisebbség...közben meg...lehet, hogy te így látod, más meg máshogy, én a saját tapasztalataimat írom le...van ismerősöm, aki a szemem láttára lopja a fát, majd amikor elkapják, akkor meg elkezd üvölteni, hogy persze, azért mert ő cigány, neki semmit sem lehet...az anyád...körbekerítenek az utcán, kedvtelésből ütnek-vernek, ha feljelented, a rendőrség nem csinál semmit, mert cigány, nem lehet bántani őket...lassan ott tartunk, hogy az övék az ország. És nem mi nem akarjuk őket befogadni, hanem ők nem akarnak magyarok lenni! Ez a lényeg. Mondja ismerősöm is, hogy na a rohadt magyarok, szegény cigányoknak semmi sem jut, de akar a fene magyar lenni, ő nem magyar, ő cigány...kérdem én, akkor mi a fenét keres Magyarországon, az ilyet miért hívjuk magyar embernek? Kifordul a belem ezektől...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.10.27. 18:55:32

Ehhez a témához nem szólok hozzá részletesen, mert akkor kitiltást kapok, annyit kérek a liberálisabb fórumozótársaimtól (pl Bob), hogy ti értelmes emberek vagytok, nem rosszindulatúak, így ne csak nézzetek, de lássatok is. A valóvilágot nézd, ne azt, amit valamiféle hazug és ködös elméletek mondanak. A tények sajnos makacs dolgok és több 10, több száz történetet mesélhetek el, ami az én környezetemben történt és ezek 98-99%-át svéd és norvég bevándorlók követték el... Tipikusan ezekhez a népcsoportokhoz köthetőek egyedek voltak... Én is most rendőrségre járok, úgy hogy nem követtem el semmit, úgy hogy első kézből is tudom, hogy miről beszélek.
Castiel! Ez álvita, amit kreálsz, aki beszél egy etnikum egyes csoportjainak (nem mindnyájuknak) bűnözéséről, az nem azt mondja, hogy csak őket kell megbüntetni, senki mást és hogy a milliókat lopó nem tolvaj. Dehogynem. Amúgy nem tennék különbséget, meg kell kérdezni az átlag, bűnözéstől fertőzött közegben élő tisztességes állampolgárt, hogy az ő mindennapi életét melyik zavarja jobban. Akik a házban rettegnek minden este.... Idősek, gyerekek, mindenki.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.10.27. 18:52:01

Azt gondolom én is hogy a bűnözést nem lehet etnikumokra bontani.
Nagyon sok az olyan "nem normális" bűntett ahol pl nem kisebbségi az elkövető. Példának okáért: Móri rablás! Nem roma elkövetők. Vagy az a pali aki Ausztriában a saját lányát "szerette" éveken keresztül. 3 gyerekük született. Meg nem régen amikor volt ez a lövöldözés 1 táborban!
Pécsen az egyetemen a lövöldözés. Ezek mind nem kisebbségi elkövetők voltak.
A kisebbségi büncselekmények inkább megélhetési bünözéshez köthetőek nagyobb %-ban. Errefelé legalábbis.
Amúgyis ki a nagyobb bűnöző, aki milliókat lop a néptő, vagy aki a családjáért kockáztatja a szabadságát?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2012.10.27. 19:00:24-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.27. 18:50:49

Bob_Marley írta: 1;Nincs rá "bizonyítékod" hogy állítólagosan hány százalék
2;Mi köze van egy bűnténynél annak hogy az elkövető milyen etnikumhoz tartozik???
3;Miért kell ezt kiemelni, hogy cigány vagy nem cigány??Ő is magyar állampolgár csak más nemzetiségű
1; de van,nyitva tartom a szemem,és tájékozódok.
2;nincs köze,csak mondtam,hogy az esetek döntő többségében ezt cigány követi el.
3; én magyar vagyok,és ne sérts meg azzal hogy egy hontalan,anyaország nélküli nemzetiséget a magyarral egy kalap alá veszel. nem érdekel milyen állampolgár valaki, cigány az cigány. miért sértő ez? magyar meg magyar.
És igen,ezek a piti lopások hozzájuk köthető. nincs mit ezen szépíteni.

Egyébként minket több milliós kár ért ezek miatt,úgyhogy hagy legyen már meg a véleményem róluk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.27. 18:18:17

Én is már olyan régóta hordok magamnál kést, hogy észre sem veszem. Ugyanolyan természetes már sajnos mint a mobil vagy hogy cipőt vegyek fel.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.10.27. 17:59:45

Gareth Tello írta:..erre az egyik elővett egy szép hosszú kést.
Pont az ilyen esetek miatt (is) hordok magammal én is kést. Ha pakolni kellene ezt veszem elő először,villámgyorsan nyitható,és így már más a szituáció. Hiába vannak többen mindig van egy főnök,azt kell megtalálni.
Mondjuk az is igaz hogy én nem félek a késtől,és nem vagyunk egyformák.
Azért a késelést ők is meggondolják kétszer..Ha a penge kisebb mint 8cm
akkor arra kell figyelni nehogy ütőeret találjon pld.comb mert akkor két perc alatt elvérzel. A kis penge a hasfalat sem éri el,és a szívet sem. Ha hosszabb a penge akkor nagyon kell vigyázni.
Ha valami távol áll tőlem akkor az a rasszizmus,de az tény hogy vannak olyan bűncselekmény típusok amik kimondottan hozzájuk köthetők.
Én is abban bízom hogy elkapják,feltéve ha elég visszhangot kap az eset,
mint amikor az aluljáróban támadták meg a srácot,és felvette a biztonsági kamera. Két nap alatt begyűjtöttek mindenkit.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.10.27. 17:57:51

Magyarországon nincs cigánybűnözés :mrgreen: CSAK az van :lol:
Bob igazad van, magyar állampolgárok sajnos. De attól cigány, és nem magyar.
Na ezt a palit tisztelem. Megmondja a tutit.

Amúgy jó buta volt a nőci, áll mellette egy hozéármándó, és elkezd telefonozni egy igen komoly darabbal. Én olyankor ökölbe szorított kézzel várok a pillanatra :D
Bob, én is ideköltöztetnélek, vagy legalább is a környékre. Tuti megváltozna a véleményed :)
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.10.27. 17:57:34

amúgy elvileg tényleg elkapták:
http://www.police.hu/friss/ORF-20121027_25.html
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 17:55:37

XIII. kerületben nőttem fel, nem éppen jó környéken.
Viszont tényleg helyesen nem itt vannak ennek a helye (megjegyzem máshol sem ezzel kellene foglalkozni) és pártatlan a "vita". Egyszerűen mikor ezt "szajkózza" valaki hogy így a cigány úgy a cigány, akkor felrobbanok a dühtől, mert semmi köze nincsen egy bűnténynél hogy az illető éppen kínai, cigány, fekete, vörös hajú vagy kék szemű.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.27. 17:48:22

Bob_Marley írta:
csababarca írta: Bocs Bob,tényleg nem ide illő,de az esetek 95%ban ezeket a lopásokat meg egyéb cselekedeteket kisebbségi követi el. ezt nem lehet elvitatni,ezek tények.
Az meg hogy elkapják,abban sem bízok. kismillió ilyen van, "nincs rá kapacitása" a rendőröknek,plusz pénz se jön be az ilyenből nekik. Szóval még érdekükben sem áll munkát beleülni egy ilyen ügybe.
1;Nincs rá "bizonyítékod" hogy állítólagosan hány százalék
2;Mi köze van egy bűnténynél annak hogy az elkövető milyen etnikumhoz tartozik???
3;Miért kell ezt kiemelni, hogy cigány vagy nem cigány??Ő is magyar állampolgár csak más nemzetiségű

Rendőrös részre amit írtál viszont sajnos igaz, nem nagy titok hogy lehetne jobb is a közbiztonság.
És el is kapták.
Ebbe a témakörbe nem igen szabad belemenni ezen fórumon (nagyon helyesen), de Bob remélem nem sértelek meg, ha lenne rá kapacitásom, olyan szívesen ideköltöztetnélek 2 hétre. Aztán minden nap mondjuk télen mikor már délután sötét van, munka után leküldenélek a boltba vásárolni. Kíváncsi lennék hány alkalom után jönnél úgy vissza a boltból, hogy mindenki megdögölhet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.10.27. 17:47:24

sjd írta:http://video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1
Na gyerekek, ezért veszélyesek a drogok....
... és ők a tanítványai
http://www.youtube.com/watch?v=fS1uDnIP ... ure=fvwrel

:lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 17:41:55

csababarca írta: Bocs Bob,tényleg nem ide illő,de az esetek 95%ban ezeket a lopásokat meg egyéb cselekedeteket kisebbségi követi el. ezt nem lehet elvitatni,ezek tények.
Az meg hogy elkapják,abban sem bízok. kismillió ilyen van, "nincs rá kapacitása" a rendőröknek,plusz pénz se jön be az ilyenből nekik. Szóval még érdekükben sem áll munkát beleülni egy ilyen ügybe.
1;Nincs rá "bizonyítékod" hogy állítólagosan hány százalék
2;Mi köze van egy bűnténynél annak hogy az elkövető milyen etnikumhoz tartozik???
3;Miért kell ezt kiemelni, hogy cigány vagy nem cigány??Ő is magyar állampolgár csak más nemzetiségű

Rendőrös részre amit írtál viszont sajnos igaz, nem nagy titok hogy lehetne jobb is a közbiztonság.
És el is kapták.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.27. 17:34:35

http://video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1
Na gyerekek, ezért veszélyesek a drogok.... Nagyon kész van ez az ember. :D :roll:

csababarca írta:
Bob_Marley írta: Szomorú eset, s azért videóval talán könnyebb lesz a rendőrség dolga, bízom benne elkapják az elkövetőt
Az meg hogy elkapják,abban sem bízok.
"A videó feltöltője szerint a tettest szombaton elkapták, addigra a telefont már eladta." - indexes cikkben volt
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.27. 17:33:14

ALEXDP írta:
Capon írta:
Merő véletlenségből, ez persze csak tipp, de valahová a lujza, tömő, práter, nagydiófa, baross utca környékére tenném lakhelyedet, persze tévedhetek. :-)

Kálváriához közel történt nyári este dobozos sört találtam inni másodmagammal, jött is 4es db jard, hogy akkorezmostitten micsoda és bírság, megegyebek.
Szó szót követett, elég érthető volt hogy le akarnak venni némi kp-val, majd kb 15-20 perc után meguntam és rákérdeztem, hogyan is van hogy 2 magyar sört iszik és itt b..szogatnak fél órája, tőlünk 500 méterre bármely irányban pedig háznál árulnak narkót, mü-cikket, itt ott sokkolót, késeket. Nem tudom te mit láttál onnan ahonnan, de nem ritka hogy ezen lakásoknál utcára kiérő sor áll.(szóval nem olyan titkos)
Dolog lényege, hogy a reakció erre az volt, hogy elő is állíthatnak ha tovább pofázok, amiről beszéltem azt meg gyorsan felejtsem el mert nem rám tartozik, meg egyébkéntis ha nem akarok bajt....
Ez ma a rendőrség...
Nem nem tévedsz :) nem lőttél mellé a Blahával és Barossal :)
Ezért nem is teszek feljelentést mert tuti hamarább kinyomoznák honnan és kitől jött a feljelentés mintsem utánanézzenek hol és milyen bűncselekmény folyik.

Amit te is mondasz, sajnos borzasztó, hogy nem a megoldáson dolgoznak a "rendőrök" sem hanem csak tetézik a problémát.

Egyébként meg adjál hálát a szerencsédért mert az ilyen mocskos szemét bűnözőket amilyen te is vagy SÖRREL a kezedben jó hogy be nem vittek bilincsben ;)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.27. 17:24:19

A rendőrség ma a korrupció melegágya. az összes drog adás-vételről tudnak,és az engedélyükkel megy a dolog. persze mert fizetnek nekik elég jó pénzeket a tétlenségért.
És akkor csesztetik az embert azért,hogy bekösse a biztonsági övét (mi köze ahhoz másnak,hogy én bekössem a saját életemet védő övemet), gyorshajtásért,meg közterületen nem lehet cigizni (én nem is cigizek amúgy se,de ez baromság),nem lehet egy sört se meginni...
és ilyenekkel majomkodnak.
hogy miért? mert ezt be tudják hajtani ott gyorsban,ott tudnak kiskirálykodni.
Botrány ami ebben az országban van,és közbiztonság néven fut.

Engem is egyszer a kis vidéki városkámban betalált 3 okoska,hogy pénzt értékeket oda,röhögtem rajtuk kettőt,továbbsétáltam,utánam jöttek,aztán visszakézből levertem a gyereknek egyet,hogy megfeküdt...aztán a másik kettő elkezdett mentegetőzni,hogy jól van,jól van,csak azt akartuk kérdezni,hogy nem láttál e erre tekerni egy piros bicajos embert...

Persze ez a jobbik eset, meg volt bennem pia,azért voltam bátor,nyilván ha kést fognak rám akkor nem vitézkedek.
De ebben meg az a szép,hogy ha védekezel,és jól jösz ki belőle,akkor téged úgy előállítanak mint a huzat,hogy hogy mertél megütni valakit.

Imádok magyarnak lenni,de utálom ezt az országot az ilyen dolgok miatt,ezért is lépek nyáron ki az USA-ba 3 hónapra,az is valami,aztán nem is itt tervezem leélni az életemet,mert itt már aki tisztességes,az le van tojva.
Bob_Marley írta:Én már hallottam erről a módszerről, szerencsére életben még nem tapasztaltam, régóta nem is utazok BKV-n.
Szomorú eset, s azért videóval talán könnyebb lesz a rendőrség dolga, bízom benne elkapják az elkövetőt.
Viszont ez a rézbőrűzés, feketézés abszolút nem ide illő.Bűncselekmény történt, meg is döbbentő ahogy, ezen van a lényeg nem az elkövető "hova tartozásán".
Bocs Bob,tényleg nem ide illő,de az esetek 95%ban ezeket a lopásokat meg egyéb cselekedeteket kisebbségi követi el. ezt nem lehet elvitatni,ezek tények.
Az meg hogy elkapják,abban sem bízok. kismillió ilyen van, "nincs rá kapacitása" a rendőröknek,plusz pénz se jön be az ilyenből nekik. Szóval még érdekükben sem áll munkát beleülni egy ilyen ügybe.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 17:17:18

Én már hallottam erről a módszerről, szerencsére életben még nem tapasztaltam, régóta nem is utazok BKV-n.
Szomorú eset, s azért videóval talán könnyebb lesz a rendőrség dolga, bízom benne elkapják az elkövetőt.
Viszont ez a rézbőrűzés, feketézés abszolút nem ide illő.Bűncselekmény történt, meg is döbbentő ahogy, ezen van a lényeg nem az elkövető "hova tartozásán".
Kép
Kép
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.10.27. 17:13:09

Capon írta:
Game90 írta:Na és most akkor egy kellemetlen eset, ami múlt pénteken történt meg egyik labdarúgónkkal, Toe Sunnyboy Joellal. Idézet a rendőrségnek tett vallomásából:

"2012. október 19.-én kb. 20 óra körüli időben a tartózkodási helyemről, ami a Honvéd akadémia, elmentem az Europarkban található McDonald’s étterembe ételt vásárolni. Velem jött egy 13 éves fiú is, akit Tamásnak hívnak és ő is a Honvéd Akadémián lakik. Neki nem tudom a teljes nevét, és a telefonszámát sem tudom most megmutatni, mert a telefonom teljesen lemerült.

Kb. 5-10 percet tartózkodtunk a mekiben, aztán a 42-es villamos megállójába mentünk. Ott mindketten felszálltunk a villamosra. Rajtam volt a Kispest Honvéd rendszeresített melegítő felsője. Már a villamoson tartózkodtunk, ami még várakozott a megállóban, amikor odalépett hozzám négy férfi, és ezek közül egy férfi megszólított és kérdezte tőlem, hogy a Kispest Honvédban focizok-e? Ezt magyarul kérdezték. Én ezt értettem, mert egy kicsit beszélek magyarul, és azt feleltem, hogy igen a Kispestben focizok. Erre ő azt mondta nekem, hogy akkor szállj le a villamosról. Én kérdeztem tőle riadtan, hogy miért szállnék le. Továbbra is ezt hajtogatta, hogy szállj le a villamosról. Úgy láttam, hogy egy kicsit ittas volt. Ez a férfi alul és felül is Ferencváros feliratú, zöld, fehér színű melegítőt viselt. Korábban még soha nem láttam egyiküket sem.

Miután továbbra sem szálltam le a villamosról. Ez a fiú egyik pillanatról a másikra hirtelen elkezdett ütni, ököllel, a fejemen megütött és a lábával próbált térdelni. Én igyekeztem védekezni, a kezemet tartottam magam elé, és elugráltam a további ütések elől. Ez a férfi sajnos jóval nagyobb és erősebb volt nálam. Hátráltam és lecsúsztam közben a villamosról. A villamos ekkor még mindig a megállóban volt és nem indult el.

Egy alkalommal elestem, de hirtelen fel is ugrottam. Nem számoltam, hogy hány alkalommal ütött és rúgott meg.

Akkor hagyta abba a támadást, amikor a lépcsőn a metróból feljött a felszínre két egyenruhás rendőr. Ők beszéltek Tamással, aki az egész bántalmazást végignézte, valamint beszéltek a támadómmal is. Elkérték a tartózkodási engedélyemet, valamint a támadóm személyi igazolványát.

Majd nem értették, amit mondtam nekik. Úgy emlékszem, hogy berádióztak a központba, majd visszaadták az igazolványainkat. Azt mondták nekem, hogy menjek haza. A támadóm barátai már a rendőrök kiérkezése előtt elmentek.

Miután visszakaptuk az okmányainkat a támadóm felszállt a villamosra és elment vele. Én nem értettem az egész intézkedést, ezért még ott maradtam a rendőrökkel és kértem, hogy adják meg nekem az engem megtámadó férfi adatait, hogy fel tudjam jelenteni. De nem adták meg. Még kb. 20 percig mentem velük fel s alá, de azt mondták, hogy nem értik, hogy mit akarok. Megadták a Kispesti rendőrkapitányság címét és eljöttem a következő villamossal a rendőrségre feljelentést tenni."
Áthoztam ide és a rendőrökről.
Ez amit ma rendőrségnek nevezünk egy szánalmas nem is tudom micsoda. Én nem vagyok rendőrellenes akár mekkora divat is ez manapság.
A rendőrök CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azért vannak az utcán, hogy büntetéseket írjanak és pénzt szedjenek be!!! Semmi más dolguk nincsen. Olyanok mint a BKV ellenőrök és annyit is érnek.
Én finoman szólva egy nagyon jó környéken lakok. A vak is látja hogy mi megy itt. Este a lopott cuccokkal rohangálnak a "helyiek", a tűtől a repülőig mindent lopnak.
Itt van egy ház, egy este nagyobb forgalmat bonyolít mint az egész Kőrút cakkum pak. Kiló szám adhatják el a drogot minden áldott nap még sem történik semmi, pedig agyon van kamerázva a környék. Ahonnan én látom ott kamera is van szóval az is oda lát mégis minden zavartalanul folyik. Vajon hány rendőr van lefizetve, hogy még véletlenül se sétáljanak errefelé sötétedés után???? Tök zavartalanul drogoznak az utcán pedig a kerületi rendőrkapitányság itt van 50 méterre.
Merő véletlenségből, ez persze csak tipp, de valahová a lujza, tömő, práter, nagydiófa, baross utca környékére tenném lakhelyedet, persze tévedhetek. :-)

Kálváriához közel történt nyári este dobozos sört találtam inni másodmagammal, jött is 4es db jard, hogy akkorezmostitten micsoda és bírság, megegyebek.
Szó szót követett, elég érthető volt hogy le akarnak venni némi kp-val, majd kb 15-20 perc után meguntam és rákérdeztem, hogyan is van hogy 2 magyar sört iszik és itt b..szogatnak fél órája, tőlünk 500 méterre bármely irányban pedig háznál árulnak narkót, mü-cikket, itt ott sokkolót, késeket. Nem tudom te mit láttál onnan ahonnan, de nem ritka hogy ezen lakásoknál utcára kiérő sor áll.(szóval nem olyan titkos)
Dolog lényege, hogy a reakció erre az volt, hogy elő is állíthatnak ha tovább pofázok, amiről beszéltem azt meg gyorsan felejtsem el mert nem rám tartozik, meg egyébkéntis ha nem akarok bajt....
Ez ma a rendőrség...
Válasz küldése