EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2014.03.13. 12:53:27

Unicef írta:Bár nem kimondottan ide tartozik, csak kíváncsiságból kérdezem, Nektek melyik film a 10/10-es?
10/10-es az tkp. a film, amin nem lehet mit kritizálni. Hülye megfogalmazás, de találóbbat még nem hallottam. Ilyen film gyakorlatilag nincs, vagy csak nagyon kevés.
Én egyszer erről már írtam ide egy listát, valahova fel is van írva, a teljesség igénye nélkül pár film, ami most beugrik: Hetedik pecsét, Keresztapa, Szállnak a darvak, Biciklitolvajok, Országúton, Florida, a pardicsom...

Klub:
A Brain's Songot ma vagy holnap megnézem és akkor mindkét filmről írok, mert a Hetediket már én is láttam, nem is egyszer.
Ajánlásnak tényleg nem a legjobb, illetve az az elképzelés, miszerint mások nem úgy néznek filmeket ahogy kéne, véleményem szerint egészen nevetséges (több szempontból is). Viszont én sem fogtam tisztán, hogy mire gondolt az ajánló, több tippem is van, úgyhogy a dolog ezen részét hagyjuk is...

Lényeg a lényeg: holnap jövök értékelésekkel és még talán egy faviccet is hozok, vagy valami :wink:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.13. 12:17:10

Unicef írta:Bár nem kimondottan ide tartozik, csak kíváncsiságból kérdezem, Nektek melyik film a 10/10-es?
Gladiátor, Halálsoron, Eredet, Forrest Gump
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2014.03.13. 12:04:24

Unicef írta:Bár nem kimondottan ide tartozik, csak kíváncsiságból kérdezem, Nektek melyik film a 10/10-es?
Ez 10/10. Onnantól egy se. :lol:
Olyat még nem láttam, nincs tökéletes film. 9-es az van pár sorozatokkal együtt.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.03.13. 11:39:33

Bár nem kimondottan ide tartozik, csak kíváncsiságból kérdezem, Nektek melyik film a 10/10-es?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.13. 08:17:55

Érdekes az első reakció :) Hát nálam sem 10/10 az tuti, pedig már párszor láttam a filmet.
"And my heart will leave you never."
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2014.03.12. 15:17:38

Se7en

7|10


Maga a film egy erős 8-as lenne, de ajánlásként kicsit gyengébb volt. A vívódást nem tudom, hogy hol láttad, de egy percig nem hezitált sehol sem a gyilkosunk. Vagy ezt a szinkronos változatból szűrted le, mert akkor az hiba? A bűnözőtől pedig ő igen távol van, a sorozatgyilkosok, és a pszichopaták gondolkodás ég és föld egy sima bűnözőéhez, gyilkoshoz képest. Nézd meg a Dexter sorozatot, ha nagyon elemezni akarsz, akkor ott meglátod, hogy nem ilyen egyszerű, amilyennek itt láttad.
A filmről szerintem nem tudok újat mondani, nagyon jó volt a rendezés, és a színészi játék. Ehhez hasonló szintű talán a mostani Hugh Jackman film volt a Prisoners. Érdemes azt is megnézni, ha még nem látta volna valaki. Persze kizárólag felirattal.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.03.12. 08:58:41

Brian éneke

Neobarca úgy kezdte az ajánlót, hogy ez a film vagy tetszik, vagy nem. Én a 2. csoporthoz tartozom sajnos. A film mondanivalója remek, viszont a megvalósítás szerintem gyengére sikerült.
A film feléig azt gondoltam, hogy valamikor a 90-es évek elején készülhetett. Majd hirtelen a bevillant, hogy Mekhi Phifer ennyire nem öregszik, hogy kis túlzással 20 év alatt nem változott?!
Akkor kerestem rá és láttam, 2001-ben csinálták. Ez szintén csalódásként hatott. Úgy gondolom lehetett volna ez egy jó film, csak más kivitelezésben.

5/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.11. 19:56:09

A Sevent senki nem értékelte még? :D :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.11. 19:12:47

zola8787 írta:Skacok remélem nem probléma, de megváltoztatnám a Walk the line-ra adott pontomat. 5ösről 7esre. Basszus azóta csak Johnny Cash-t hallgatok és már szinte végignéztem a filmet megint :D Így nem adhatok rá egy teljesen átlagos közepes pontot.
Na ezt már szeretem 8)
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.03.11. 18:25:49

Skacok remélem nem probléma, de megváltoztatnám a Walk the line-ra adott pontomat. 5ösről 7esre. Basszus azóta csak Johnny Cash-t hallgatok és már szinte végignéztem a filmet megint :D Így nem adhatok rá egy teljesen átlagos közepes pontot.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2014.03.11. 00:14:17

Petr írta:Teny, hogy ismert, de szerinten megfigyelheto egy belso vivodas. A film tortenetileg egyertelmu, de lelektanilag nem (oke, kicsit elvont vagyok:D). Az elemzes ezen resze erdekel. Ugy gondolom, hogy erdekes igy elemezni a filmet, es engem erdekel errol a velemenyetek. Elismerem, a film ismert, de remekul mutatja be a bunozoi elmet, es az aldozatot egy munkaert. Ilyen szemmel biztos nem neztetek a filmet, tehat valamilyen szinten ez is uj film. A kritikakat elfogadom, jogosak, remelem valahogy sikerult elmagyaraznom a miertet. Ha lesz masodik kor ismeretlen filmet mondok, de hangsulyozom, erdekel az allaspontotok. Szvsz a filmklub ezert is filmklub, nem csak az uj filmek miatt.
Ui: nem vettem tamadasnak, elfogadom a velemenyetek, mert van benne racio.

Vívódás csak lélektanilag lehet meg karddal. Az agyad nem fog vívódni egymaga, csak akkor, ha van lelkiismeret is, egy pszichopatánál meg köztudott, hogy nincs túl sok. Egy krimi-thriller-t pedig mindig kell figyelni jellemfejlődésileg. Anélkül értelmetlen nézni is. Szerintem egyébként te a szereplő logikájára, és észjárásra gondolsz. De hozom holnap az értékelésemet, majd meglátjuk.

Amúgy elértem a 3000-dik értékelésemet (Saving Mr. Banks-el) imdb-n, szóval lehet ismeretlen filmet hozni, próbaszerencse... :D
Szerintem Sátántangó is betoppan ebben a körben. :twisted: Sziasztok! :twisted: :lol:
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.03.10. 18:41:22

Bár még mindig a sötétben tapogatózok, hogy pontosan mit is akarsz, de melegebb éghajlatra nem küldenélek el! Azt esetleg akkor, ha értem mit akarsz és orbitális balfékségnek gondolnám! :lol:
(amúgy akkor se)

A Többiek nevében nem szeretnék beszélni, de én alapból úgy nézem a filmeket, hogy szeretném megtudni mi a mondanivalója. A karakterekre szintén figyelek, hisz elég jelentős részét képezik a filmnek.

Azt megígérem, hogy megpróbálom valami nagyon elvont megfogalmazásban közölni a kritikámat! :wink:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 18:28:20

Unicef írta: Bocs, de mi van? :)
Ne vedd kérlek támadásnak, de mit szeretnél, hogy milyen szempontok szerint nézzük a filmet?
Lehet a többieknek lejött és én vagyok most ehhez fáradt.
Telefonról írtam, elég nehézkes volt átolvasnom, csak írtam ami jött.
Dióhéjban: Természetesen semmi kihívás nincs abban, ha egy olyan filmet kell felületesen jellemezni amit mindenki ismer. Abban már sokkal inkább van kihívás, hogy meglássuk a film mondandóját (igen, amit bemagyarázunk magunknak, vagy ezt akarta a rendező/író elérni, sosem fog kiderülni). Szeretném, ha a karakterek jellemzőit vennétek górcső alá és azt, ami bennük játszódik le, kivetítve a való életre. Szerintem így érdekesebb. Lehet rá mondani, hogy hülyeség, de szerintem ez érdekes. Ez is egy elemzési szempont, szerintem nem árt megismerni minden szempontot. Ha hülyeség akkor hülyeség, ha nem akkor nem, sok sikert.
(Kérlek, csak magatokban küldjetek el melegebb éghajlatra :D. Végre van egy hely ahol kiélhetem a filmekkel kapcsolatos idióta perverzióm :D.)
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.03.10. 18:17:11

Petr írta:Teny, hogy ismert, de szerinten megfigyelheto egy belso vivodas. A film tortenetileg egyertelmu, de lelektanilag nem (oke, kicsit elvont vagyok:D). Az elemzes ezen resze erdekel. Ugy gondolom, hogy erdekes igy elemezni a filmet, es engem erdekel errol a velemenyetek. Elismerem, a film ismert, de remekul mutatja be a bunozoi elmet, es az aldozatot egy munkaert. Ilyen szemmel biztos nem neztetek a filmet, tehat valamilyen szinten ez is uj film. A kritikakat elfogadom, jogosak, remelem valahogy sikerult elmagyaraznom a miertet. Ha lesz masodik kor ismeretlen filmet mondok, de hangsulyozom, erdekel az allaspontotok. Szvsz a filmklub ezert is filmklub, nem csak az uj filmek miatt.
Ui: nem vettem tamadasnak, elfogadom a velemenyetek, mert van benne racio.
Bocs, de mi van? :)
Ne vedd kérlek támadásnak, de mit szeretnél, hogy milyen szempontok szerint nézzük a filmet?
Lehet a többieknek lejött és én vagyok most ehhez fáradt.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 14:16:44

Teny, hogy ismert, de szerinten megfigyelheto egy belso vivodas. A film tortenetileg egyertelmu, de lelektanilag nem (oke, kicsit elvont vagyok:D). Az elemzes ezen resze erdekel. Ugy gondolom, hogy erdekes igy elemezni a filmet, es engem erdekel errol a velemenyetek. Elismerem, a film ismert, de remekul mutatja be a bunozoi elmet, es az aldozatot egy munkaert. Ilyen szemmel biztos nem neztetek a filmet, tehat valamilyen szinten ez is uj film. A kritikakat elfogadom, jogosak, remelem valahogy sikerult elmagyaraznom a miertet. Ha lesz masodik kor ismeretlen filmet mondok, de hangsulyozom, erdekel az allaspontotok. Szvsz a filmklub ezert is filmklub, nem csak az uj filmek miatt.
Ui: nem vettem tamadasnak, elfogadom a velemenyetek, mert van benne racio.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.10. 13:54:14

Hát ennél ismertebb film nem nagyon van :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.10. 11:46:28

Huh, látom nem vetted figyelembe az üzenetemet :(

Az ajánlás, hogy őszinte legyek, nem jó. A filmklub egyik alapköve, hogy kerüljük híres, mindenki által látott közkedvelt filmeket. Hát ez pont ilyen.

De viszont létezik a választás szabadsága is, tehát az ajánló saját felelősségére hozhatja a filmet.(majd a többiektől jól megkapod :mrgreen: )

Majd a mai nap írok valamit a filmről, láttam már vagy 2x-3x...
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 00:56:44

Sokat gondolkodtam azon, hogy melyik filmet ajánljam, bevallom, gondban voltam. Szerettem volna egy közismertebb filmet ajánlani, így szóba jött a New York Bandái (Gangs of New York), az Esőember (Rain Man), a Gilbert Grape (What's Eating Gilbert Grape), az Aviátor (The Aviator) és A zongorista (The pianist) c. film is. Mind esetében kíváncsi lettem volna a véleményetekre, de végül a Hetedik (Se7en) mellett döntöttem. Remélem nem gond, hogy a film közismertebb, de ha valaki nem látta annak mindenképpen megéri megnézni, ha pedig valaki már látta annak megéri újranézni és értékelni magában. Jó filmnézést!
http://www.imdb.com/title/tt0114369/?ref_=nv_sr_1


Hetedik (Se7en) (számomra ez a második értékelés, a 'Brian's Song' még várat magára)
(kritikám tartalmazhat spoilert, ezért jelöltem be. nem vészes, de ajánlatosabb elolvasni a film után)

Véleményem szerint a film remek koncepciója annak, hogy mi mindent fel kell adni egy munkáért, ami Mills karakterén keresztül remekül le van vezetve. Életét második helyre teszi, a munka az első, de megfigyelhető egy belső vívódás. Fiatal, nem gondolkozik minden cselekedete előtt. Ez juttatja el a filmet a fordulóponthoz is. Tudja, hogy a felesége több időt követel, amit igyekszik teljesíteni, de a bűnözőbarátunk tettei nem hagyják nyugodni nyomozópárosunkat, akik kénytelenek az ügyet felgöngyölíteni szabadidejükben is. A negatív karakter, John Doe folyamatosan a nyomozók előtt jár, amikor pedig nem, akkor remekül reagál (a szemszöge szerint), ezzel izgalmassá téve a történteket. A végén pedig bebizonyosodik, hogy miért kell mindig a magánéletünkre szánni az időnkből, és miért kell betartani a szabályokat. A rossz döntéseink megbosszulják magukat, szerintem a filmnek a magánélet fontossága mellett ez az üzenete.
Szerintem Brad Pitt ebben a filmet kiváló, remekül alakítja a karakterét, a film nézése közben döbbentem rá, hogy Pitt nem feltétlen díszb*zi, tud ő színészkedni is. Morgan Freeman pazar alakítást nyújt szintén, elhiszem neki, hogy a karaktere a szakmán belül mindent látott, s elég bölcs a karakter ahhoz, hogy elismerje azt, hogy a bűnöző mindig előttük jár, s szerencse kell a nyomra vezetéshez). Kevin Spacey pedig szimplán Kevin Spacey, én elhiszem róla a filmbeli szerepét, remekül adja az érzelemmentes bűnözőt.
A sztori lassú, de mivel krimiről van szó nem is probléma. Emiatt sikerül beleélnünk magunkat a szereplők helyzetébe, ad egy valósághű alapot. Ugyanez a színhelyek sötét ábrázolásában is megfigyelhető.
Nem ismerek jobb krimit, ezért az értékelésem: 10/10, bár ez nem befolyásol semmit, nyilván ezért ajánlom :D.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.08. 14:21:00

Igaz, Petr-t kihagytam véletlenül :)

Állás
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.03.08. 14:01:18

Walk the line értékelés:

Úgy álltam neki a filmnek, hogy fogalmam se volt, hogy vígjáték, romantikus, horror, vagy mi is ez :D
Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, össz-vissz ennyit tudtam róla. Johnny Cash-t nem ismertem idáig, csak a neve volt ismerős. Nem kedvencem, de nem is bántja a fülemet az ilyen stílus. Naggggyon bejöttek a filmben hallható számok, főleg a legelső (azt az egyet ismertem is), amikor a kiadóban énekelt és meggyőzte a pasast.
Megfogott a film és végig lekötött, de nagyon durva, hogy ha valaki híres lesz, elkezd inni, cigizni, drogozni. Nem ítélem el őket, majd ha én is világsztár leszek és nem szokok rá semmire, majd akkor ócsárolom őket :mrgreen:
Viszont lefogom húzni a filmet, mert a vége nem szólt semmiről, a fateri ágon se történt semmi, a végén mondott egy jó sztorit, hogy mesélje el az unokáknak és ennyi, ez a rész nem tetszett benne. Úgy gondolom, hogy túl sokat kapott a romantikus szál és keveset a hírnév felé vezető út.
Dr Szöszi jajjj de nem volt csúnya :D Tetszett is a színészi játéka, viszont a főszereplő nekem elképesztő volt. A feje nagyon beleillik az ilyen régi korok nagy rock and roll-osai közé a 2 kiló zseléjével.
Minden zsűribe kell egy szemét kis k.csög aki lepontozza a résztvevőket, sajnos én leszek az :mrgreen: Illetve mivel ez még csak az első film volt és kevésnek tartom az 1től 10ig való pontozási skálát, így nálam a

Walk the line: 5 pont.

Bocsi, hogy utolsó napra hagytam az értékelést, csak nem vagyok itthon és tegnap este néztem meg a filmet (sajna szinkronosan, legközelebb átállok az eredeti hangra), nem voltam már netközelben.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.08. 13:52:00

messideco írta:Még két értékelés kell befusson a Walk the line-ra :) Aaron 3991 és zola8787 pontszámát várjuk.
Én is vagyok (voltam) még, hékás. :D


Walk the Line
Sajnos hozzám nem áll közel ez a stílus, általában messze elkerülöm. A játékidőt talán kicsit soknak találom, de mint életrajzi filmhosszúság nem vészes. A színészi teljesítmény nekem tetszett, Reese Witherspoon különösen jó volt és Phoenix barátunkat sem érheti kritika.
A film mégsem tetszett annyira (a műfaj ellenére), nekem kicsit vontatott volt, ami levon az értékéből.

A filmet nem szeretném alul pontozni azért, mert a műfaja távol áll tőlem, ezért 6/10-et kap.



A Brian's Song c. filmet lassan megnézem, szerintem jövő hétvégére sort kerítek arra is, hogy határidőn belül maradjak.
(Jajj, de izgi.. hétfőn én mondok filmet, van is 3 jelöltem.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2014.03.08. 14:08:21-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.08. 13:25:17

Még két értékelés kell befusson a Walk the line-ra :) Aaron 3991 és zola8787 pontszámát várjuk.
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.03.08. 13:07:52

Hát nagyobb pontszámokat vártam, hogy őszinte legyek :mrgreen: De legalább senki se mondta hogy rossz :D
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.03.08. 10:50:05

Walk the line

Jó néhány éve láttam azt hiszem, most nem néztem újra. Ennek a filmnek köszönhetően ismertem meg Johnny Cash-t, szóval mindenképp érdemes, hasznos volt megnéznem.
A sztori azonban nem volt semmi extra, eléggé egyszer nézős, - persze tudom, hogy megtörtént eset az alapja - a zenék viszont nagyon jók voltak, ahogy Phoenix alakításával sem volt gond.
6/10
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.03.06. 18:23:57

Walk the Line

Ahogy ígértem, pótoltam a lemaradásomat. Vegyesek az érzéseim.
Leszögezném, nem túlzottan rajongok az efféle témához. Ez inkább édesapámnak tetszett volna. Ugyanakkor a zenék nagyon átjöttek. Szó szerint pattogott a lábam.
Maga a story számomra egyértelműen kikövetkeztethető volt. Tipikus szerelmi szál, árulással megcsalással visszautasítással de persze Happy Endinggel. Picit lerágott csont. Ugyanakkor ha jól vettem ki, ez igaz történet alapján készült.
Volt 1-2 bosszantó apróság ami tuti csak nekem tűnt fel. Pl amikor a traktor becsúszott a tóba semmi gőz, semmi füst. Pedig egy percekig túráztatott tűz forró motor esetében ez több mint elvárható. :)
Összességében amúgy aranyos volt. A színészek is odatették magukat. Aki e műfaj szerelmese, biztosan rajong érte. Nekem 6/10-et ért ez a 2 órányi szórakozás. 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Válasz küldése