Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.31. 18:21:17

lui1698 írta:KIOKTATSZ, DE ANNYIVAL NEM TUDOD MEGTISZTELNI bob-OT, HOGY LEGALÁBB A NEVÉT NAGY BETŰVEL ÍRD LE!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) :P :P :P :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :roll: :roll: :wink: :wink: :) :) :D :D :shock: :shock: :x :x :evil: :evil:

(mellesleg a túlzásba vitt smájli használat is irritál)
gonddoltam hoggy, ere röktön ugra-ni fokssz te nagy képü majom... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil: :evil:
Engem is amúgy.
Mellesleg mondtam már, hogy ronda az avád a túloldalon? :mrgreen:


Na jó, ne személyeskedjük ( :roll: ) és offoljuk szét az offot.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.31. 18:18:33

Gareth Tello írta:mondjukkitiltássalhonorálninemgondolodbob? :mrgreen:
KIOKTATSZ, DE ANNYIVAL NEM TUDOD MEGTISZTELNI bob-OT, HOGY LEGALÁBB A NEVÉT NAGY BETŰVEL ÍRD LE!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) :P :P :P :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :roll: :roll: :wink: :wink: :) :) :D :D :shock: :shock: :x :x :evil: :evil:

(mellesleg a túlzásba vitt smájli használat is irritál)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.31. 18:14:42

Talán ezt a topikot többen olvassák a Tanulószobánál, úgyhogy itt kérdezem.
A fórumról tanul(t) valaki svéd, norvég vagy dán nyelvet? :)
Csak mert skandinavisztikára jelentkeztem, és most kiderült, hogy a német emeltem írásbelije 89%-os lett, úgyhogy kezdek reménykedni abban, hogy meglehet az a skandi. :)
Szóval, tapasztalatok esetleg?
Bob_Marley írta:Tessék a +1 is, ami "kiborít" :D A lustaság jele, hogy nem fejtjük ki teljesen miért értünk egyet, csak némi utalás jön róla.
De hozzáveszem a kisbetűs írást, amit speciel nem értek miért terjedt el, de ez is kiborító :D Mostanában megfigyeltem durván minden 3ik ember kisbetűvel ír itt a fórumon, totál tagolatlanul csak úgy bele a vakvilágba :?
+2
jaamúgyengemiseléggéidegesíthavalakinemtagoljaazírását annyirairritálóhogynemtudomkibogarásznihogymi
azilletőközlésénekalényegevalamitkéneezzelcsinálni
mondjukkitiltássalhonorálninemgondolodbob? :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.31. 14:02:32

kanty írta:
Bob_Marley írta: Tessék a +1 is, ami "kiborít" :D A lustaság jele, hogy nem fejtjük ki teljesen miért értünk egyet, csak némi utalás jön róla.
De hozzáveszem a kisbetűs írást, amit speciel nem értek miért terjedt el, de ez is kiborító :D Mostanában megfigyeltem durván minden 3ik ember kisbetűvel ír itt a fórumon, totál tagolatlanul csak úgy bele a vakvilágba :?
De amit igazán akartam, hogy remek a cikk.
Oké, de ilyen szinten, akkor beléd is lehet kötni. Nem tettél a mondat végére pontot. Nem 3ik, hanem harmadik. Három mondatot kezdtél de-vel. :D

Gondolom érted, hogy mire célzok. :)
Sohasem az ember a hibás, hanem valami más. Valami más, a pillanat, a múlt, a sors, az átok, valami, amit nem ismerünk.
Igazad van, de legalább tanulok belőle. :D
sjd írta: Sztem a magatartás megváltozásáról is elmondható ugyanez (csak mint a jelen esetben is, ez legtöbbször a technikai fejlődéshez kapcsolódik). Pl. gondolom Te sem magázod már a szüleidet, ami pedig anno skandalumnak számított, és gyakorlatilag a magatartásformánk, gondolkodásunk nagy része bizonyos időt visszamenve hasonlóan botrányosnak és szokatlannak számított (volna). De sztem kis gondolkodással tudnék ugyanúgy mondani valamit, ami számodra legalább annyira fontos, mint a virtuális világ neki.
És azt veszem észre, h ahogy idősödik az ember, erről hajlamos elfeledkezni, és mindig az jön elő, h csak a nála fiatalabb generáció művel ilyeneket. Ez van, változik a világ, megnyugtatlak, h 20 év múlva teljesen normális lesz ez is, akkor majd éppen valami máson fogunk felháborodni.
A negyképűséget pedig ebből a "meg sem tud lenni" retorikából érzem ki nem feltétlenül a Te esetedben, hanem általában. Az, h Te meg tudsz lenni, egyszerű választás, és nem emberi nagyság kérdése, mint ahogy az is, h ő "nem tud". Ami inkább "nem akar", mint nem tud. Nyilván ha ott a kezében a telefon reggel, most rakja el inkább, mert akkor tudja bizonyítani h meg tud lenni nélküle? Minek?
Pl. ma reggel én is ezzel kezdtem, tegnap meg, amikor kelni kellett és menni vizsgázni, akkor nem
A fontos kulcs a nem akar, elfogadni ellehet és nem ezzel van a baj, de beletörődni nem, nem lesz kevesebb vagy több ember ha ezt csinálja vagy sem de attól még a gondolkodásmódot tükrözi az efajta kötődés mondjuk egy telefonhoz.

A magázás pont rossz példa volt, jóval több embert magázok mint tegezek, ezt múltkor pont kifejtettem miért :D De a példa leképezését természetesen értettem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.05.31. 13:52:50

Bob_Marley írta: Tessék a +1 is, ami "kiborít" :D A lustaság jele, hogy nem fejtjük ki teljesen miért értünk egyet, csak némi utalás jön róla.
De hozzáveszem a kisbetűs írást, amit speciel nem értek miért terjedt el, de ez is kiborító :D Mostanában megfigyeltem durván minden 3ik ember kisbetűvel ír itt a fórumon, totál tagolatlanul csak úgy bele a vakvilágba :?
De amit igazán akartam, hogy remek a cikk.
Oké, de ilyen szinten, akkor beléd is lehet kötni. Nem tettél a mondat végére pontot. Nem 3ik, hanem harmadik. Három mondatot kezdtél de-vel. :D

Gondolom érted, hogy mire célzok. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.31. 13:20:52

Bob_Marley írta:Nem jól fűzted ki a lényeget belőle, legalábbis a mondanivalóját, amit akartam.
Nem a technikai fejlődés "kritikája" volt, hanem a gondolkodásmód megváltozásának kritikája, s nem hiszem hogy ez nagyképű és álszent nosztalgikus kijelentés lett volna.
Nem normális ha valaki még ki se kelt az ágyból s ez a "legfontosabb" számára.
Sztem a magatartás megváltozásáról is elmondható ugyanez (csak mint a jelen esetben is, ez legtöbbször a technikai fejlődéshez kapcsolódik). Pl. gondolom Te sem magázod már a szüleidet, ami pedig anno skandalumnak számított, és gyakorlatilag a magatartásformánk, gondolkodásunk nagy része bizonyos időt visszamenve hasonlóan botrányosnak és szokatlannak számított (volna). De sztem kis gondolkodással tudnék ugyanúgy mondani valamit, ami számodra legalább annyira fontos, mint a virtuális világ neki.
És azt veszem észre, h ahogy idősödik az ember, erről hajlamos elfeledkezni, és mindig az jön elő, h csak a nála fiatalabb generáció művel ilyeneket. Ez van, változik a világ, megnyugtatlak, h 20 év múlva teljesen normális lesz ez is, akkor majd éppen valami máson fogunk felháborodni.
A negyképűséget pedig ebből a "meg sem tud lenni" retorikából érzem ki nem feltétlenül a Te esetedben, hanem általában. Az, h Te meg tudsz lenni, egyszerű választás, és nem emberi nagyság kérdése, mint ahogy az is, h ő "nem tud". Ami inkább "nem akar", mint nem tud. Nyilván ha ott a kezében a telefon reggel, most rakja el inkább, mert akkor tudja bizonyítani h meg tud lenni nélküle? Minek?
Pl. ma reggel én is ezzel kezdtem, tegnap meg, amikor kelni kellett és menni vizsgázni, akkor nem
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.31. 13:00:02

sjd írta:
Bob_Marley írta:Borzasztó, hogy Lola is miket tudott beszélni, hogy meg se tud lenni anélkül, hogy reggel ne facebookra menjen fel, meg elolvassa az e-maileket.
Ezekben a szövegekben mindig van valami enyhén álszent és nagyképű nosztalgia.
Most én is mondhatnám, h milyen borzasztó, h téged meg (feltételezem) ébresztőóra kelt, bezzeg régen milyen jól megvoltak az emberek anélkül is.
Amellett, h rengeteg káros hatása is van a dolognak, mint azt a Deus által linkelt cikk is írja, engem hihetetlenül idegesít ez a retorika, amely a technikai fejlődést mindig valamilyen evolúciós gyengeségnek próbálja beállítani.
Nem jól fűzted ki a lényeget belőle, legalábbis a mondanivalóját, amit akartam.
Nem a technikai fejlődés "kritikája" volt, hanem a gondolkodásmód megváltozásának kritikája, s nem hiszem hogy ez nagyképű és álszent nosztalgikus kijelentés lett volna.
Nem normális ha valaki még ki se kelt az ágyból s ez a "legfontosabb" számára.
Nyilván ahogy írod is, én meg mondjuk híradót nézek hogy pöffögjön valami a háttérben miközben végzed a reggeli "rutint" más akkor mondjuk miért ne olvasson híreket a neten?Máshoz van hozzászokva, ezt még alá is írom, de maga tárgyakhoz, virtuális világhoz való ragaszkodás ami fura.
Oké nem tudom felfogni, mert nem ezt végzem, örülök hogy amíg beérek nem látok se netet se a telefont nem kellett elővenni.

A repülőgépek már okostelefonnal is eltéríthetőek, s lassan el se tudjuk képzelni, hogy milyen Google és Wikipédia nélkül házi feladatot írni, ráadásul egy átlagos felnőtt jóval több, mint egy hónapja nem fogott a kezébe tollat és papírt. Divatjamúlttá váltak az emberi kapcsolatok: udvarlás helyett poke-olunk, becsöngetés és szőnyegen toporgás helyett üzenetet küldünk, társasjátékozás helyett Farmvillen küldjük a patkókat mázsaszám. Akimutatások szerint egy átlagos tizenéves napi 8 órát ül valami képernyő előtt, ahelyett, hogy felhorzsolná térdét a grundon, a másik nemet hajkurászná vagy szolfézsra járjon.Marshall McLuhan korát meghazudtoló víziója beigazolódni látszik: az ember olyan kétéltű lett, aki páncélját befelé fordítja, s puha belső szerveit közszemlére teszi a „globális falu” minden lakója számára. A technológiai determinizmus szerint a tömegkommunikációs forradalom nem pusztán a tudományok módszertanának változásával, de az emberi gondolkodásmód és érdekérvényesítés alakulásával is összefügg.

Miközben a média nem tölti be ellenőrző funkcióját, a tájékozódás második forrásának számító internet a társadalmi normáink és alapvető illemszabályaink felől támadja az ezredforduló fiait: a vasárnapi ebéd közben frissítjük állapotunkat, egy butik próbafülkéjéből csücsörítve posztoljuk legújabb ruhánkat, azonnal és kérés nélkül jegyezzük az időjárás legkisebb változásait is. A közösségi oldalak függősége ez: a mindannyiunkban lakózó információkényszerhez szól. Egyre kevesebb ráfordítással ápoljuk emberi kapcsolatainkat, könnyen kielégíthetjük „kukkolás” iránti vágyainkat, de a Facebook biztosítja az egónk számára nélkülözhetetlen megnyilvánulás lehetőségét is. A barátságokat számszerűsíti, az unalmat enyhíti és a magány illúzióját végleg elűzi. Méregként kúszik be szervezetünkbe: a kiterjedt, izgalmas világból senki nem akar kimaradni, általa úgy érezzük, hogy megértenek minket, de kitűnő alapot is ad a másokkal való összehasonlításhoz.

Az interaktivitás „látszatdemokráciája” azonban csalóka és veszélyes: a virtuális környezet szabályozása gyerekcipőben jár, a hamis kirakatprofilok személyiségzavarokat és pszichológiai problémákat szülnek. Ma már képtelenek vagyunk állandó web-csatlakozás nélkül élni: Nagy-Britanniában a céges levelezőrendszerek adatai alapján a vállalati e-mailek 85 százalékára két percen belül válaszolnak a címzettek, a munkatársak átlagosan 15 percenként ellenőrzik telefonjukat. Orvosilag is kimutatható, hogy az „unplugged” életmódban eltöltött idővel arányosan növekszik a felhasználók idegessége, feszültsége. Az internetezés kényszerbetegsége átprogramozza agyunkat, ami elektronikus kábítószerként jutalmaz minket minden egyes klikkelése. A „multitasking” rontja koncentrációnkat,a munka hatásfokát és a nemzetközi oktatás színvonalát: átlagosan 3-5 percenként elkalandozunk tényleges tevékenységünktől.
Hogy hova vezet mindez? A médiakonvergencia disztribúciós láncának átalakulásával kezdve az interperszonális kommunikáción át a tájékoztatás és hírérték fogalmainak felülírásáig jutva az életünk minden területén érezhető értékvesztésig

Deus írta:
+1
már ilyen világban élünk, ahol a technológia együtt él az emberrel. Múltkor volt ez a cikk... Csak meg kell találnom. Elégé zavarba ejtő.

Szerk: meg is találtam: http://voyager.blog.hu/2013/04/03/62_iszindroma
Tessék a +1 is, ami "kiborít" :D A lustaság jele, hogy nem fejtjük ki teljesen miért értünk egyet, csak némi utalás jön róla.
De hozzáveszem a kisbetűs írást, amit speciel nem értek miért terjedt el, de ez is kiborító :D Mostanában megfigyeltem durván minden 3ik ember kisbetűvel ír itt a fórumon, totál tagolatlanul csak úgy bele a vakvilágba :?
De amit igazán akartam, hogy remek a cikk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.05.31. 00:29:32

Gareth Tello írta: Egyébként több helyen is olvastam már, hogy szépen lassan már csökken a Facebook-felhasználók száma, szerintem pár éven belül ennek is vége lesz, és jön egy új őrület.
Igen, mert egyrészt elvész az újdonság érzése másrészt pedig túl zsúfolt lesz. Én már most is érzem, hogy túl sok az infó a falamon. Pedig minden hülyeséget nem lájkolok, de pl. híroldalak focis, kosarak elemzők, Barca, zene, könyv stb. siteokat igen, plusz emellett ott van a sok szemét, amit az ismerőseim hoznak össze.

Először majd a tini generáció és a fiatalok fognak lekattanni facebookról. Mert egyszerűen úgy fogják érezni, hogy nincs "magánéletük". Mert most már szülőtől elkezdve nagyszülőig mindenki facebookon van, s bizonyos szitukban ez ciki. Sok esetben már az ismerőseid percről-percre tudják, hogy mit csinálsz. Úgy is, hogy Te ezt nem feltétlen akarod: valamilyen eseményen részt veszel, megy fel a kép, egyből jön a bejelölés.

Amúgy a napi 8 óra jobban belegondolva nem olyan sok. Nekem azért minden nap nem jön ki, de kb. heti négy nap igen. Mert gépen olvasok, itt fórum, blog, egyéb oldal, most már sokszor itt is tanulok. Facebook pedig folyamatosan on, mert egyrészt egyetem, hírek miatt fontos.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.30. 21:05:49

sjd írta:
Gareth Tello írta:Ez a 8 óra csak nekem tűnik valami elképesztően soknak?
Adj hozzá egy 20 évet, és ebből 8 óra TV-zés lesz. Gondolom azt már végképp egyikünk sem tudja elképzelni. Nyilván aki csinálja annak annyi nem elképesztő.
Pl. az 1-2 évvel fiatalabb ismerőseim állandóan a középiskolai élményeiket posztolgatják real-time, tehát a 6-7 órás sulit kb. végigfacebookozzák és gondolom utána is ez megy.
De a 8 óra nekem is simán megvan. Most is itt fórumozok, közben írok egy posztot a blogon, háttérben megy a facebook, akár még ott is v skype-on is beszélhetnék valakivel, és akkor még neki sem álltam Indexet v bármi mást olvasni. Aztán ha meguntam, beteszek egy filmet v sorozatot, könyvet meg már szinte csak telefonon olvasok (nagyrészt azért, mert így le tudom kalózkodni), szóval annak fényében, h én mondjuk "facebookozni" egész nap összesen fél órát sem facebookozom, simán kijön ez.
Kikérem magamnak, egy héten nem nézek 8 órát TV-t összesen :mrgreen:

30+osként is inkább a te verziódban nyomom ;)
Fácse telón vagy gépen többnyire ON, melóban is ránézegetek időnként. Aztán amikor rászabadulok a gépre, akkor a fácse-fórum alap után egyszerre legalább 4 dolgot működök, majd mikor megunom film, sorozat, ilyesmi...

Tehát a napi 8 óra képernyőbámulás simán megvan 8)
Gareth Tello írta: Könyvből meg csakis a "papír alapú". 8)
Csakis 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 13:11:34

Gareth Tello írta: Egyébként több helyen is olvastam már, hogy szépen lassan már csökken a Facebook-felhasználók száma
Ja, megy mindenki a twitterre meg a tumblrre.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 12:53:59

sjd írta:Na jó, de erről meg nem kérdeztek meg senkit, csak azt, h napi 8 óra képernyő. Nyilván azért az emberek nagy része nem csak facebookozik, hanem van aki a Counter Strike-ot nyomja orrba-szájba v filmet néz v photoshopozik megszállottan. Gyakorlatilag egyre inkább minden tevékenység a képernyőre tevődik át, szóval valahol érthető a tendencia. Azt én sem tudom elképzelni, h valaki hogy tudna mondjuk 7 órát csak facebookozni.
:arrow:
sjd írta:Pl. az 1-2 évvel fiatalabb ismerőseim állandóan a középiskolai élményeiket posztolgatják real-time, tehát a 6-7 órás sulit kb. végigfacebookozzák és gondolom utána is ez megy.
Itt a válasz :mrgreen:
Amúgy nyilván túloztam, de osztálytársaim közül párról simán el tudom képzelni, hogy ha 7 órát nem is, de 4-et, 5-öt tuti facebookozik naponta.
Na igen, a Counter Strike és társai meg a másik, abból lazán össze lehet szedni több mint 8 órát.
Egyébként több helyen is olvastam már, hogy szépen lassan már csökken a Facebook-felhasználók száma, szerintem pár éven belül ennek is vége lesz, és jön egy új őrület.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 12:43:51

Gareth Tello írta: (Akkor mindjárt megyek olvasni a blogra :D )
(Nem most fog kikerülni, de megtisztelsz :D)
Gareth Tello írta:De teljesen más az, ha valakinek úgy van meg a 8 óra, mint neked, vagy úgy, hogy a 8 órából 7 csak facebookozással telik.
Na jó, de erről meg nem kérdeztek meg senkit, csak azt, h napi 8 óra képernyő. Nyilván azért az emberek nagy része nem csak facebookozik, hanem van aki a Counter Strike-ot nyomja orrba-szájba v filmet néz v photoshopozik megszállottan. Gyakorlatilag egyre inkább minden tevékenység a képernyőre tevődik át, szóval valahol érthető a tendencia. Azt én sem tudom elképzelni, h valaki hogy tudna mondjuk 7 órát csak facebookozni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 12:31:08

sjd írta:De a 8 óra nekem is simán megvan. Most is itt fórumozok, közben írok egy posztot a blogon, háttérben megy a facebook, akár még ott is v skype-on is beszélhetnék valakivel, és akkor még neki sem álltam Indexet v bármi mást olvasni. Aztán ha meguntam, beteszek egy filmet v sorozatot, könyvet meg már szinte csak telefonon olvasok (nagyrészt azért, mert így le tudom kalózkodni), szóval annak fényében, h én mondjuk "facebookozni" egész nap összesen fél órát sem facebookozom, simán kijön ez.
(Akkor mindjárt megyek olvasni a blogra :D )
Na igen, ez mondjuk eléggé egyénfüggő, nekem a net (legyen az az itteni vagy a túloldali fórum, Index, emailek, YouTube) napi két óránál általában nem több, ezen kívül meg nagyon nem nézek képernyőt, a telefonom mai szemmel nézve őskőkori (értsd: nem okostelefon), tévénk nincs, illetve van, csak nincs bekötve, úgyhogy maximum filmet nézünk rajta, ennyi. :D Könyvből meg csakis a "papír alapú". 8)
De teljesen más az, ha valakinek úgy van meg a 8 óra, mint neked, vagy úgy, hogy a 8 órából 7 csak facebookozással telik.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 12:20:04

Gareth Tello írta:Ez a 8 óra csak nekem tűnik valami elképesztően soknak?
Adj hozzá egy 20 évet, és ebből 8 óra TV-zés lesz. Gondolom azt már végképp egyikünk sem tudja elképzelni. Nyilván aki csinálja annak annyi nem elképesztő.
Pl. az 1-2 évvel fiatalabb ismerőseim állandóan a középiskolai élményeiket posztolgatják real-time, tehát a 6-7 órás sulit kb. végigfacebookozzák és gondolom utána is ez megy.
De a 8 óra nekem is simán megvan. Most is itt fórumozok, közben írok egy posztot a blogon, háttérben megy a facebook, akár még ott is v skype-on is beszélhetnék valakivel, és akkor még neki sem álltam Indexet v bármi mást olvasni. Aztán ha meguntam, beteszek egy filmet v sorozatot, könyvet meg már szinte csak telefonon olvasok (nagyrészt azért, mert így le tudom kalózkodni), szóval annak fényében, h én mondjuk "facebookozni" egész nap összesen fél órát sem facebookozom, simán kijön ez.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.30. 12:11:42

Gareth Tello írta:A cikkhez: A kimutatások szerint egy mai átlagos internet felhasználó tinédzser napi 8 órán át néz valamilyen képernyőt.
:shock: :shock:
Ez a 8 óra csak nekem tűnik valami elképesztően soknak? Elméletileg én is egy mai átlagos internethasználó tinédzser vagyok, de a napi 8 órának a felét sem érem el...
Jó, benne van az, hogy nincs facebook-om, de akkor is...
Én sajnos kb 15-16 órát ülök a képernyő előtt majdnem mindennap...

Reggel nyolctól este 6ig munkahelyen, azután 1 órás út haza (erre ott a telefonom, azzal megyek fel a netre), s otthon kockulok tovább ha nincs más programom (pl. találkozó haverokkal... de ez általában hétvégeken van)

Mennék már horgászni, vagy csinálni valami ökörségeket, de nem tudok, mert munka az kötelező, és kevés szabadnapom van egy évben... fuck.
recrea írta: :lol:
:lol:
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.30. 12:06:55

Bob_Marley írta:Borzasztó, hogy Lola is miket tudott beszélni, hogy meg se tud lenni anélkül, hogy reggel ne facebookra menjen fel, meg elolvassa az e-maileket.
Ezekben a szövegekben mindig van valami enyhén álszent és nagyképű nosztalgia.
Most én is mondhatnám, h milyen borzasztó, h téged meg (feltételezem) ébresztőóra kelt, bezzeg régen milyen jól megvoltak az emberek anélkül is.
Amellett, h rengeteg káros hatása is van a dolognak, mint azt a Deus által linkelt cikk is írja, engem hihetetlenül idegesít ez a retorika, amely a technikai fejlődést mindig valamilyen evolúciós gyengeségnek próbálja beállítani.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 11:58:02

A cikkhez: A kimutatások szerint egy mai átlagos internet felhasználó tinédzser napi 8 órán át néz valamilyen képernyőt.
:shock: :shock:
Ez a 8 óra csak nekem tűnik valami elképesztően soknak? Elméletileg én is egy mai átlagos internethasználó tinédzser vagyok, de a napi 8 órának a felét sem érem el...
Jó, benne van az, hogy nincs facebook-om, de akkor is...
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 10:37:08

Tetszik ez a cikk Deus! Viszont az meg a saját iróniám, hogy miközben olvastam az oldalt, a fel-fel bukkanó üzenet Facebookon mindig elterelte a figyelmem és csak rákattintottam. Pedig mindig "csak" válaszoltam az üzenetre és mindezt úgy, hogy a cikk maga meg érdekelt...
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.30. 07:58:53

Mihu írta:Nekem már volt szerencsém ettől közelebbit is átélni. A villámlás és a hanghatás közötti időt figyelembe véve, kb fele ilyen közel lehetett. Akkor majdhogynem egy időben volt a fény és a hanghatás. Szerencsére bent voltam a házban, úgyhogy nem szakadt be a dobhártyám, de azt hittem, hogy az ablakok betörnek, még ott bent is óriási pukkanás hallatszott. Sajnos az egyik kis unokahúgom is kint volt akkor a nyaralóban, olyan 3 éves körül lehetett, és keményen megmaradt benne ez az élmény. Azóta ha csak dörög egyet az ég, már akkor is egyből úrrá lesz rajta a rémültség, és elkezd sírni. Most 6 éves. Mit ne mondjak, én is rendesen becsokiztam. Sose éltem még át ilyen közeli villámcsapást.
Uh... Én is ilyen hasonlót szeretnék átélni. Én imádom a viharokat, mert egyszerűen nagy fíling... Látványos és félelmetes.

Sajnálom nagyon az unokahúgod... Egy életre szóló traumája van akkor :( Pszichológusok nem tudnak segíteni rajta?


:lol:
recrea írta:Na most, nekem is szifonom van, és sokszor még ki sem kelek az ágyból, de a gmail-facebook-eurobarca trión már túl vagyok, pedig idősebb vagyok Lolánal, és gyanúsan két évvel Nálad is, valamint gyerekszobám is volt. Akkor én milyen ember vagyok?!
+1
már ilyen világban élünk, ahol a technológia együtt él az emberrel. Múltkor volt ez a cikk... Csak meg kell találnom. Elégé zavarba ejtő.

Szerk: meg is találtam: http://voyager.blog.hu/2013/04/03/62_iszindroma

Az olyan hasonló emberek mint pl. Bob, azok vaskalaposok :)
Rumig írta:Ez egy vizuális illúzió
Jaja, vágom! Ismerem az eredetit, emlékszem, hogy nekem SOHA sem sikerült mindkét irányt látni, mondtam is hogy ez képtelenség. Tuti hogy csak az óra irányába forog... De ez a megoldás jött rá arra, hogy tévedtem:
http://www.monkeyreview.co.uk/wp-conten ... 681298.gif
KépKép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.30. 07:24:15

Bob_Marley írta:Más:Néztem ma a Ridikült, remek téma volt, számítógép, okostelefon használata "akkor és mostani" generáciánál.
Rájöttem öreg vagyok :mrgreen: Borzasztó, hogy Lola is miket tudott beszélni, hogy meg se tud lenni anélkül, hogy reggel ne facebookra menjen fel, meg elolvassa az e-maileket.
Y generáció én így szeretlek.....
Ennél borzasztóbb dolog eszembe se jut hirtelen. :P

Na most, nekem is szifonom van, és sokszor még ki sem kelek az ágyból, de a gmail-facebook-eurobarca trión már túl vagyok, pedig idősebb vagyok Lolánal, és gyanúsan két évvel Nálad is, valamint gyerekszobám is volt. Akkor én milyen ember vagyok?!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.30. 01:41:59

Mihu írta:
Deus írta:.....
http://www.youtube.com/watch?v=_D-JlKkP4l8
:D

Más:Néztem ma a Ridikült, remek téma volt, számítógép, okostelefon használata "akkor és mostani" generáciánál.
Rájöttem öreg vagyok :mrgreen: Borzasztó, hogy Lola is miket tudott beszélni, hogy meg se tud lenni anélkül, hogy reggel ne facebookra menjen fel, meg elolvassa az e-maileket.
Y generáció én így szeretlek.....
Kép
Kép
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.05.30. 00:41:08

Deus írta:Na ez a mindfuck :shock:

Szerintetek, MELYIK irányba forog a labda? bal felé vagy jobb felé?


Nekem sikerült mindkét irány.

Nekem elsőre mindig bal irányba forog a labda, próbáltam megváltoztatni az optikai érzékemet, hogy mégsem balra megy, hanem jobb felé. De rájöttem hogy hogy lehet becsapni az agyat:

Ne a labdára nézz, hanem mondjuk nézd a monitorod bal szélét, s próbáld úgy nézni a labdát (benne lesz a látószögedben). S akkor kapcsol az agyad, hogy jobb felé megy a labda.
Ez egy vizuális illúzió, az a lényege, h nem áll elegendő információ az agy rendelkezésére (jelen esetben mivel átlátszó a gömb, nem tudod, melyik minta van kívül ill. belül), azaz nem lehet megállapítani, h melyik irányba forog. Pont ezért tudod így is meg úgy is érzékelni. De ha egyszer már valamelyik irányt látod, utána nehéz a másikat. Egyébként itt az eredeti illúzió, bár itt sokkal nehezebb elvonatkoztatni az először észlelt forgási iránytól, azaz nehezebb mindkét irányba látni. Amúgy ha a kép mellé nézel, ugyan úgy azt fogod érzékelni, mint előtte utoljára.

Továbbá itt egy lehetséges magyarázat arra, miért úgy látod, ahogy.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.30. 00:36:53

Deus írta:Uh, ez kicsit közel volt :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=Jm3rHONOr9o
Nekem már volt szerencsém ettől közelebbit is átélni. A villámlás és a hanghatás közötti időt figyelembe véve, kb fele ilyen közel lehetett. Akkor majdhogynem egy időben volt a fény és a hanghatás. Szerencsére bent voltam a házban, úgyhogy nem szakadt be a dobhártyám, de azt hittem, hogy az ablakok betörnek, még ott bent is óriási pukkanás hallatszott. Sajnos az egyik kis unokahúgom is kint volt akkor a nyaralóban, olyan 3 éves körül lehetett, és keményen megmaradt benne ez az élmény. Azóta ha csak dörög egyet az ég, már akkor is egyből úrrá lesz rajta a rémültség, és elkezd sírni. Most 6 éves. Mit ne mondjak, én is rendesen becsokiztam. Sose éltem még át ilyen közeli villámcsapást.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.29. 23:55:50

Már palackoznak „Attila” kólát Romániában

Na, ez igen :D Jól esett egy ilyen hír :smile:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.29. 13:48:22

KépKép
Válasz küldése