Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.07.13. 13:14:07

messideco írta:Folytasd a sort:
42 :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.07.13. 12:56:48

Folytasd a sort:

Rakitic
Iniesta
Bartra
Douglas
Vermaelen
??
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.07.13. 08:29:33

jelwaz írta: Ez a svédes statisztika elég kemény, ha tényleg így van, nem tudom hol olvastad, de megnézhetnéd még egyszer vagy belinkelhetnéd, mert nem tudom elképzelni, hogy súlyosabb legyen a helyzet, mint Libériában, Demokratikus Kongóban, némely ázsiai vagy közép-amerikai helyen.
itt, itt és magyarul meg itt.

ezek egyébként a bejelentett és regisztrált szitukra vonatkoznak. gondolom, indiában mondjuk, ahol nemannyira lehet nőként buszra szállni, durvább a helyzet, csak ott nem tartják ezeket nyilván, ugye.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.07.12. 23:56:14

albicelesteX írta:jelwaz!

Nem tartom magam ostobának.Lehet másképp látom a dolgokat, mint Ti.Lehet kicsit szélsőségesebben is. De tele van már a bakancsom azzal,hogy ebben az országban csak a pióca szaporodik és ráadásul még importálunk is szemetet hozzájuk.Érdekes dolog amit ír visca el barca is, hogy a kórházi koszt milyen...nézzétek meg ezek mit esznek...És akkor tényleg nem fedi az egyik a másikat.Amerikának meg érdeke rothasztani Európát, ő vele pont nem kell csúcs, Ő a röhögő harmadik aki dörzsöli a tenyerét...Nem érdekel milyen hülyének nézel engem a véleményem akkor sem változik ez egy óriási probléma, amit most csírájában kellene elfojtani.Lehet vannak ennél nagyobb gondok is, de ha ezt is elbagatellizálják akkor hamarosan ez is akkora probléma lesz mint az összes többi.
Teljes mértékben megértem, ha valaki tart ettől a helyzettől, én sem azt mondom, hogy ekkora csoportok kontrollálatlanul, teljesen szabadon és mindenféle ellenőrzés nélkül mászkáljanak keresztül-kasul, ahol jól esik nekik. Teljesen megértem, ha valaki nem akarja, vagy fél attól, hogy fejükre nőnek "idegen" csoportok és nem akar olyan konfliktusban kerülni, mint amilyen 1-2 meredek sztorit lehetett hallani Németországból. De azt nem fogadom el, és hihetetlenül irritáló és buta vélemény az, hogy lakjam együtt x darab bevándorlóval, ahhoz, hogy empatikus bánásmódot és valós megoldást követeljek, ahelyett, hogy megint hangulat van az országban és elterelő hadművelet. Szerintem az x millió magyar egy jó nagy százalékával nem tudnék együtt élni, Európára levetítve ugyanez.

A magyar iszlám közösség pl. azért nem veszélyes (miközben itt is voltak beszervező sejtek, akiket kiközösítettek), mert az aszimiliációjuk megvalósult. Hangsúlyos, hogy nyugaton is fő problémát az elkülönülve élő, 2-3. generációs bevándorlók jelentik, akik nem találják a helyüket, de már ott születtek, ott élnek, állampolgársággal rendelkeznek. Nincs identitásuk. Nem véletlen, hogy sok az Iszlám Államhoz csatlakozott fiatal kőkeményen megbánta. Idealizált kép volt, de az igazság már fáj.
davi10 írta:
jelwaz írta:Ne járasd már le magad fotelnáci honlapokkal. Ahhoz képest, hogy milliószámra jön az "élősködő", munkát elvevő, törvényeinket és kultúránkat nem tisztelő, deviáns, kártékony bevándorló, hát igazán nem sokat tudnak felmutatni, hogy miért is vagyunk veszélyben tőlük.
Nem is tudtam, hogy a youtube egy fotelnáci honlap...
Jó lenne kicsit előre gondolkodni, mert ha itt két menekült megint összeveszik a Korán értelmezésén, akkor megint a mi hazánkban fognak randalírozni.
Amúgy, mivel nyári melón ilyen munkakörben dolgozok tudom, hogy rengeteg termést barmolnak szét a bevándorlók. Te ezt a fotelből nem érzékeled, de amikor a Pista bácsi egész éves munkáját pár ilyen "menekült" széjjelbarmolja, akkor megértheted, hogy sokan nem látják őket szívesen.
Ha ennyi emberből mind ugyanolyan lenne, akkor már totálisan le lenne tarolva arra minden. Baromi szomorú dolog, és egyáltalán nem mondom, hogy ez helyes viselkedés, ami felett szemet kell hunyni empátiából. Pont egy rendesen kezelt krízis segítene ezen is. De ezek az emberek nem azért indultak el 1-2-3 hónapos gyalogtúrára, meg kel át a Szaharán, hogy majd egy kerítéstől a magyar-szerb határon meggondolja magát. Ha nincs más lehetőség, onnan fog kaját vételezni, kis-nagy dolgát elvégezni, aludni. Élni jött el, nem meghalni.
davi10 írta:
jelwaz írta:Amúgy nekem a magyarok meg ne prédikáljanak a becsület magas lováról, ahol az 50+% bérlet és jegy nélkül utazik, radar a kocsiban, mágnes a gázórán, minimálbérből BMW-t vezető vállalkozók, számlák-számlák-számlák...
Aha, szóval a bevándorlókat nem lehet általánosítani, de a magyarokat igen, gratulálok.
(ezt amúgy én írtam, nem albicelesteX). Akkor most miben egyezünk meg? Mindkettőt vagy egyiket se? Nem szép dolog általánosítani, de hogy majd a bevándorlók nyitják ránk Pandora szelencéjét, azon kacagnom kell. Pesten találkozni bőven ázsia néppel, arabokkal. Dolgoznak is annyit, mint a güzü. Ha este enni akarok valamit, akkor lángost nem tudok, de kínait, gyrosost mindig találok nyitva (meg meki és társai), és jó vendéglátók, jó üzletemberek (többségében kedvesek, nem spúrkodnak, rugalmasak, köszönnek, nem húzzák a szájukat).
Boixos írta:ez egy olyan szitu, amit egyszerűen nem lehet már jól kezelni. hogy a francban válogatod ki a brigádból azokat, akik tényleg a kiírtás elől menekülnek (konkrétan láttam két olyan nigériai gyereket, akik azért jöttek el idáig, mert a boko haram ki akarta nyírni őket a keresztény hitük miatt és ünnepelték az országunkat, h ez egy igazi keresztény ország és a világ legboldogabb emberei most, h befogadták itt őket), azoktól, akik mondjuk ugyanilyen gyerekeket írtottak irakban v szíriában, és most ide tartanak az euba, h megcsinálják a kis mutatványaikat, mert rengeteg ilyen s zar is van a brigádban, ez bevallottan a stratégiájuk része. nem tudom, hogyan lehetne ezt kezelni. de azokat sem tudom elítélni, akiknek egyszerűen tele van már a tökük a nélkülözéssel, és egyszerűen jobb életet akarnak teremteni maguknak és a családjuknak. innen nem ezért pattant le és pattan le folyamatosan többszázezer ember?
viszont azt már nem tolerálom, amikor az újonan érkezők (vagy a régebben itt levők leszármazottjai) egyáltalán nem akarják felvenni a helyi "ritmust", semiképpen sem akarnak asszimilálódni még a legalacsonyabb szinten sem, hanem megcsinálják a kis-kabult, kis-lahore-t, kis-brazzaville-t vagy kis-kalkuttát az európai városban, tönkretéve vagy "csak" felforgatva az ottani x-éves kulturát. arról nem túl polkorrekt beszélni mostanában, h hogy van az, h mondjuk a nők elleni erőszakos támadások ügyében az első a világon dél-afrika, az ezüstérmes meg stockholm és környéke... vagy ugyanazon a környéken arról, h az elkövetett bűnesetek 90%-át bevándorlók követik el. vagy arról, h pl angliában, rotherham-ben csak akkor voltak hajlandók érdemben foglalkozni az ottani paki közösség viselt dolgaival, amikor egy angol tizenéves kiscsajt megtaláltak a csatorna szélén megerőszakolva és kifilézve, akit történetesen egy paki fiatalember hagyott ott. 1997 és 2013 között kb 1400 gyerekkel erőszakoskodtak, de a város vezetése nem tartotta ezt érdemesnek a kivizsgálásra, nehogy rasszistának bélyegezzék őket. vagy azt, h a múlt héten hallottam tök átlagos német emberektől azt, h mennyire tele van a tökük a fentebb leírtakkal, de nem lehet szólniuk, mert akkor azonnal lenácizzák őket. lehetne még sorolni, de azt kár gondolni, h ez csak a távolabbi helyeket érintő probléma, előbb vagy utóbb ide is el fog ez érni, ha nem kezdik el kezelni ezeket, és ugyanolyan töketlen módon állnak ehhez, mint eddig.
az igaz, h ez az itteni namostakkornekiszaladunkéslerendezzükakerítéssel hozzáállás röhejes, mint ahogy rendkívűl szánalmasan röhejesek a MAGYARNYELVŰ plakátjaik, amik biztos még véletlenül sem azért kerültek ki, h a helyes irányba tereljék a választóképes jómunkásembereket, és amikkel gondolom rengeteg új információt közölnek a pastu, arab, urdu stb anyanyelvű érkezőkkel... egyáltalán tud urduúl, aki ezeket a szrokat kitetette?
mindenesetre nagyon össze kellene rántani itt magukat a döntéshozóknak, mert, ha így marad, akkor nem sok idő múlva el lehet majd felejteni ezt a mostani (egyáltalán nem tökéletes) európai kultúrát. aki tényleg nehéz helyzetben van és tiszteletben tartja a helyi dolgokat, azokat segíteni kell, de aki erre nem hajlandó, hanem a "saját képére" akarja formálni (akár erőszakkal is) a befogadó környezetét, az menjen vissza a kiindulási helyre.
Na ebben azért jó vonalak vannak. Nekem alapvetően az a véleményem, hogy terror szempontból nem annyival veszélyesebb ez a szituáció, mint amilyennek tűnik. Az IS mérhetetlenül gazdag, megoldja menekültáradat nélkül is a terroristák becsempészését. Sőt lehet, hogy most így könnyebben fognak bejutni legális csatornákon, mindenki a határsértőkre koncentrál. A kontroll szükségességét nem vitatom, mint feljebb írtam, teljesen megértem, ha ez az igény.

Az aszimiláció kérdése nehéz, mert én úgy tudom, hogy Németországban azért ez nem ment zökkenőmentesen (de sajnos nem vagyok jártas a témában). Azért nem az volt, hogy persze, gyertek ide, segítünk állampolgárságot kapni stb. Jellemzően sok kulimunkát végeztek, amit a németek nem akartak (növekvő életszínvonal mellett). Ez egy elég furcsa szitu. Persze, a vendég alkalmazkodjon, de csak főleg, a vendéglátónak is kell. Ezek alkuk, aminek a mértékén lehet vitatkozni, de az, hogy nekünk egyáltalán nem kellene, azt vitatom. Mert akkor lényegében azt mondom, hogy ha olyan leszel, mint mi, akkor jöhetsz. Felőlem a muszlim nő járhat lepelben, a mostani kiscsajok is olyan cuccban járnak, hogy a gyomrom felfordul, az ellen nincs tüntetés.

Ez a svédes statisztika elég kemény, ha tényleg így van, nem tudom hol olvastad, de megnézhetnéd még egyszer vagy belinkelhetnéd, mert nem tudom elképzelni, hogy súlyosabb legyen a helyzet, mint Libériában, Demokratikus Kongóban, némely ázsiai vagy közép-amerikai helyen.
Alfa írta:
jelwaz írta:Hát nem ennyire ostobának ismertelek meg, ne haragudj. Nem az egyes állampolgárok problémája ez, nem nekik kell megoldani. Ahelyett, hogy a kormány velünk meg a migránsokkal cseszekszik, EU csúcs kell, az EU-nak tárgyalnia kell az USA-val, közös program kell. Az a pénz nem zavar, amit azokra a plakátokra költenek, amivel ellenük hangolnak? Abból mennyi ellátását meg lehetett volna oldani? Pontosan a figyelemelterelésről szól, ahogy lentebb írták, nem ezek szipolyozzák el a pénzed. Amúgy nekem a magyarok meg ne prédikáljanak a becsület magas lováról, ahol az 50+% bérlet és jegy nélkül utazik, radar a kocsiban, mágnes a gázórán, minimálbérből BMW-t vezető vállalkozók, számlák-számlák-számlák... Megnézném a felmérésedet is arról, hogy aki a közvetlen közelükben van, az mind ki van
Az USA-val :o ? Szerinted mennyire érdekli őket az , hogy mi van itt Mo-n vagy az Eu-n belül ? Lelövöm a poént :oops: semennyire. Komolyan azt hiszed , hogy az USA-t bármennyire is érdekli , hogy mi zajlik itt :lol: ? Az év poénja :lol:

Szerinted a kormány miből fizeti a plakátokat és a menekültek eltartását ? Megsúgom az emberek adóiból.

Az meg egy másik dolog , hogy a plakát kampány elleni nagy élharcosok pár nap alatt összeszedtek több millió forintot arra , hogy ellen plakátokat csináltathassanak =D> =D> . Érdekes amikor másra kéne pénzt adni valahogy nem nyílik olyan könnyen az a pénztárca :-k .

Az tény , hogy nagyon fel lett fújva ez a menekült ügy de elég nagy felelőtlenség azt állítani , hogy nem probléma mert igenis az ( hangsúlyozom nem akkora mint amelyet a média generált) . Hozzáteszem jóval több és sürgetőbb probléma van amit meg kéne oldani.
Sajnos még nem láttam olyan országot, ami saját magától segít egy másiknak a problémáiban. Az USA felelőssége azonban elvitathatatlan, arra kéne egy csomó elpazarolt energiát használni, hogy sakkba tegye az USA-t, és kénytelen legyen valamivel hozzájárulni a dologhoz. Szerintem nagy tévedés, hogy ez most az USA érdekeit szolgálja, hallottam is a konteokat erről, de ahhoz kicsit jobban képben kellene lenni világpolitikában. Az EU nem igazán tényező egyelőre. USA a világ egyetlen nagyhatalma, kb. két vetélytársa van jelenleg, Kína és Oroszország. Kínának van reálisan esélye előlépni, teljes GDP-ben már lehagyták az USA-t. Oroszország próbálkozik. Nem mondok újat, hogy nem érdeke, hogy más is nagyhatalmi státuszba tudjon előlépni. Európa jó szövetségese az USA-nak, most kinyírniuk, nekik is öngyilkosság lenne. Főleg, hogy akiktől tartunk, azoknak ők is ellenségei, ha nem jobban, mint mi.

Az ellenplakátot le lehet nézni, meg kiröhögni, de elég csattanós válasz volt, jó szövegekkel. Ez egy kulturált ellenállás volt, szemben egy székház szétveréssel, amit ugyanúgy kicsengetett minden adófizető. Ha meg már a pénzemet költik, akkor inkább a szerencsétlenek megsegítésére fordítsák, mintsem önajnározó vagy önös érdekeket szolgáló plakátokra. Azért elolvashatnád figyelmesebben a hozzászólásom, mert olyan nagy szemfelnyitást nem tettél a megsúgásaiddal.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.12. 23:28:54

shutterisland írta:nincs kedvem és erőm most végiolvasni az utóbbi oldalakat, de...

nálam közelebb a tűzhöz nem sokan ülnek itt, menekült táborban dolgozom és csak annyit mondanék, hogy igen is van miért aggódni.
az igaz, hogy nem ez a legnagyobb probléma az országban, igaz, hogy túlhájpolják valamelyest a dolgot, de alapvetően igen nagy gond ez.

aztán ha tényleg igaz a pletyka, hogy 2 millióan várnak a macedón határnál...
Mit csinálsz ott ha szabad kérdeznem ?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.12. 23:25:55

visca el barca írta:jön józsi bácsival egy riport, ahol elmondja, hogy ellopták a kapáját és bedobtak két csokis papírt a hátsó kertjébe.
Na jó, nekem most van végem :mrgreen: :lol:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.07.12. 23:02:13

nincs kedvem és erőm most végiolvasni az utóbbi oldalakat, de...

nálam közelebb a tűzhöz nem sokan ülnek itt, menekült táborban dolgozom és csak annyit mondanék, hogy igen is van miért aggódni.
az igaz, hogy nem ez a legnagyobb probléma az országban, igaz, hogy túlhájpolják valamelyest a dolgot, de alapvetően igen nagy gond ez.

aztán ha tényleg igaz a pletyka, hogy 2 millióan várnak a macedón határnál...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.12. 22:09:43

davi10 írta:És a vidéki ismerőseim a saját bőrükön tapasztalják a változást.
konkrétan mit tapasztal? mi az ami megrettenti? megverték az utcán? megfenyegették? kirabolták? vagy csak megijed ha meglát egy szírt mert XY politikus azt mondta mindegyik terrorista? vagy fél, hogy "elveszi a munkáját" egy "büdös, koszos, buta, magyarul nem beszélő, iskolát nem végzett" ember? vagy egyáltalán "mit tapasztal a saját bőrén"? ezek a azok a szituációk, amik úgy kezdődnek, hogy valaki lát 2 bevándorlót az utcán és már terjeszti a rettegést, hogy jaj itt vannak. a következő már úgy adja tovább hogy kirabolták.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.07.12. 22:04:51

davi10 írta:Aha, szóval a bevándorlókat nem lehet általánosítani, de a magyarokat igen, gratulálok.
igazából egyiket se kellene. attól, mert magyarok lopnak milliárdokat magasabb körökben, attól mert sokan bliccelnek és lehetne sorolni rengeteg dolgot, attól még a magyarok kollektíve nem bűnösök. és ugyanez vonatkozik a bevándorlókra, csak más példákkal, kukagyújtogatás, terményletaposás.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.12. 21:46:32

Boixos írta:ez egy olyan szitu, amit egyszerűen nem lehet már jól kezelni. hogy a francban válogatod ki a brigádból azokat, akik tényleg a kiírtás elől menekülnek
Az kérjen menekültstátust, ne kamionokat törtjön fel.
visca el barca írta:
nem fogom a saját bőrömön megtapasztalni, mert ez soha nem fog megtörténni, csak veled próbálják meg elhitetni.
Ezt nem is értem hogy gondolod, csak körbe kéne nézned Európában, sőt én már Budapesten is egyre több szépséget látok...
jelwaz írta:Ne járasd már le magad fotelnáci honlapokkal. Ahhoz képest, hogy milliószámra jön az "élősködő", munkát elvevő, törvényeinket és kultúránkat nem tisztelő, deviáns, kártékony bevándorló, hát igazán nem sokat tudnak felmutatni, hogy miért is vagyunk veszélyben tőlük.
Nem is tudtam, hogy a youtube egy fotelnáci honlap...
Jó lenne kicsit előre gondolkodni, mert ha itt két menekült megint összeveszik a Korán értelmezésén, akkor megint a mi hazánkban fognak randalírozni.
Amúgy, mivel nyári melón ilyen munkakörben dolgozok tudom, hogy rengeteg termést barmolnak szét a bevándorlók. Te ezt a fotelből nem érzékeled, de amikor a Pista bácsi egész éves munkáját pár ilyen "menekült" széjjelbarmolja, akkor megértheted, hogy sokan nem látják őket szívesen.
albicelesteX írta:Amúgy nekem a magyarok meg ne prédikáljanak a becsület magas lováról, ahol az 50+% bérlet és jegy nélkül utazik, radar a kocsiban, mágnes a gázórán, minimálbérből BMW-t vezető vállalkozók, számlák-számlák-számlák...
Aha, szóval a bevándorlókat nem lehet általánosítani, de a magyarokat igen, gratulálok.
visca el barca írta:az hogy svédországban mit csinálnak engem itt 2000 km-rel arrébb valahogy nem foglalkoztat. évek óta ez megy a franciáknál is, meg mindenhol ahol milliószámra vannak. itt soha nem lesznek ennyien. mi egy csóró tranzitország vagyunk, itt senki nem akar letelepedni, csak elkerülhetetlenek vagyunk. 2-5-10 évvel ezelőtt egyébként miért nem aggódtál ezen? vagy akkor miért nem akartál áramos kerítést a határra mikor tízezrével jöttek a macedónok, meg az albánok? jah, mert hogy akkor nem ez folyt non stop a csapból. ma, ha bekapcsolod a tv-t, tuti hogy 5 perc múlva bevágnak egy képet, amin 2 ágról szakadt fazon bóklászik a határon, majd jön józsi bácsival egy riport, ahol elmondja, hogy ellopták a kapáját és bedobtak két csokis papírt a hátsó kertjébe. mellesleg a cigók meg a fehérek is erőszakolnak meg gyilkolásznak.
1. Pont ezt akarják megakadályozni, igen
2.Hidd el, ha visszatoloncoljék, letelepszik itt is.
3.Más tészta
4. És ha van nekünk elég bajunk a cigókkal, akkor engedjük be ezeket is, hadd legyen még több baj?
visca el barca írta: a debreceni videó meg klassz amit linkeltél, 10-20 ember felgyújtott egy kukát meg kiabál. egy zte-hali derbin nagyobb őrjöngés meg vandalizmus van. egyébként az itthoni menekült táborokban évek óta ez van, csak most vkik azt szeretnék hogy jobban rettegj tőlük és minden nap ezen agonizálj (látod? sikerült nekik, ezek szerint jól csinálják). de tedd ezt, szíved joga attól félni, hogy elveszik a munkádat, meg megvernek, kirabolnak. csak furcsa, hogy tarsoly, akit az egész politikai elit tolt hátulról bedőlt, aztán két napra rá hirtelen 10x-re nőtt a bevándorlók száma és ez lett a legnagyobb probléma :lol: gondolom a független politikai elemzők is pont olyan hülyék mint én hogy ezt szajkózzák. sőt az is véletlen h a kormány egyik nemhivatalos tanácsadója pont az a finkelstein, aki az efféle manőverezésnek az egyik legnagyobb neve :D amint kiderül vmi óriási blama, másnap egyből lenyomják valamivel (nav botrányra két napra jött az internet adóztatása, egyből mindenki azon csámcsogott). mondjuk ez a bevándorlós téma brutálisan jó húzás volt. egyrészt a gonosz terrorizmussal riogatni 09.11 óta bejön, másrészt ezt a többivel ellentétben addig lehet húzni amíg csak akarják. jól írta Tim, kreálni kell egy ellenséget, majd legyőzni és évekig lovagolni a "sikeren". felhúzzák a kerítést, aztán majd a kormány által fizetett statisztikai hivatalok kimutatják hogy 90%-kal csökkent a bevándorlók száma és hirtelen az esti híradóban újra más lesz a téma :lol: :lol:


nem mellesleg látom budapesten laksz, költözz le a zolához 2 hétre borsodba, egyből nem fognak érdekelni a bevándorlók :lol: :lol: :lol: vagy agyonvernek a cigók két szál cigiért, vagy éhen halsz mert nem találsz munkát.
[/quote]

Akkor biztos valami EU-s összeesküvés van a háttérben, mert mindenhol nagy probléma mostanság a bevándorlás. És a vidéki ismerőseim a saját bőrükön tapasztalják a változást.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.07.12. 21:29:30

én tényleg csak arra kérlek titeket, akik szélsőségesebben látjátok a dolgokat, bármi is a téma, amit épp bedob a kormány (hajléktalanok, drogosok, melegek, bevándorlók, és biztos jön a közeljövőben egy másik nehéz helyzetben lévő csoport is), hogy legyetek kicsit emberségesebbek, és ne a gyűlölet lebegjen egyből a szemetek előtt. képzeljétek el, ha a legjobb barátotok/gyereketek kerülne bármelyik fentebb sorolt szituációba, és hogy rajta is segíteni szeretnétek, támogatnátok őt, nem pedig gyűlölnétek.

ezek nagyrésze társadalmi probléma, amit megoldani kell, vagy javítani rajta, nem pedig még jobban elmélyíteni és eszkalálni.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.12. 21:13:04

kristop írta:
visca el barca írta:de tolni kell 5-10-20 milliárdért a kerítést, mert meg kell védeni a a hazát a gonosz szírektől. a nagy hazavédők
nem csodálkoznék, ha itt is hirtelen előkerülne valami haver "kerítésépítő" cége :lol: two in one.
kár, hogy tiborczot annyian bántották a saját lábon való állás miatt, hogy el kellett adnia a LED-es bizniszt, gondolj bele, milyen zsír lenne egy 74892 km-es drótkerítés ledes villogóval 8)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2015.07.12. 20:38:06

jelwaz!

Nem tartom magam ostobának.Lehet másképp látom a dolgokat, mint Ti.Lehet kicsit szélsőségesebben is. De tele van már a bakancsom azzal,hogy ebben az országban csak a pióca szaporodik és ráadásul még importálunk is szemetet hozzájuk.Érdekes dolog amit ír visca el barca is, hogy a kórházi koszt milyen...nézzétek meg ezek mit esznek...És akkor tényleg nem fedi az egyik a másikat.Amerikának meg érdeke rothasztani Európát, ő vele pont nem kell csúcs, Ő a röhögő harmadik aki dörzsöli a tenyerét...Nem érdekel milyen hülyének nézel engem a véleményem akkor sem változik ez egy óriási probléma, amit most csírájában kellene elfojtani.Lehet vannak ennél nagyobb gondok is, de ha ezt is elbagatellizálják akkor hamarosan ez is akkora probléma lesz mint az összes többi.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.12. 20:25:14

jelwaz írta:Ebben mennyi konkrétum és konklúzió van ellenben azzal, amire reagáltál? Az ostoba érv meg ostoba érv, ha tetszik, ha nem. Akkor ne sajnáljam és ne követeljem az államtól a hajléktalanok helyzetének humános(!) megoldását, ha nem szállásolok el egyet a lakásomban? Ne követeljem a mezőgazdaság rendbetételét, ha nem megyek ki dolgozni egy napra random földre? Nem akarjam, hogy a börtönben vegyék emberszámba a rabokat és inkább rehabilitálják őket, ha nem foglalkozom vele egy órát? Csak sokkal nehezebb átlátni ezeket a dolgokat, mint ostoba feketeruhás "honvédők" agyatlan baromságait mantrázni.

Nem mellesleg veb és Tim rávilágított a lényegre, ennek a súlyossága huszadlagos MO-n. Ez most konkrétan elfed egy csomó problémát, amit régóta nem sikerül kezelni, nem mellesleg a botrányokat is háttérbe szorítja. Miért kell az NBIII-ba 800 milliós stadion, a nagyapám meg, aki végigszenvedte a háborút, a kommunizmust, és mai napig dolgozik és amióta csak kell TB-t fizet, annyit nem érdemel, hogy addig lehessen a kórházban, amíg fel nem épül? Vagy nem érdemelne egy olyan szekrényt, amiről fekvőbetegként is le tudja venni a vizespalackot. Abból meg, amik a NAV-botrányból leestek milliárdok, egy kisebb afrikai országot is vendégül láthatnánk, úgyhogy van bőven más, amin lehet spúrkodni, nem pedig tönkretett, poklot megjárt családok normális életről szőtt vágyain.
Látom értelmezési problémáid vannak. Én konkrét számokra reagáltam és egy szót sem szóltam azokról, amiről ìrsz. Hozzászólásod értelmetlen számomra.
Ti a kormányunkkal egyetemben politikai kérdést csináltok belőle, holott ez bizony nem az. Mivel látom, hogy rossz irányba megy el a diskurzus, szeretném, ha témárol társalognánk politikai felhangok nélkül, lehetóleg értelmesen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.07.12. 20:18:35

ez egy olyan szitu, amit egyszerűen nem lehet már jól kezelni. hogy a francban válogatod ki a brigádból azokat, akik tényleg a kiírtás elől menekülnek (konkrétan láttam két olyan nigériai gyereket, akik azért jöttek el idáig, mert a boko haram ki akarta nyírni őket a keresztény hitük miatt és ünnepelték az országunkat, h ez egy igazi keresztény ország és a világ legboldogabb emberei most, h befogadták itt őket), azoktól, akik mondjuk ugyanilyen gyerekeket írtottak irakban v szíriában, és most ide tartanak az euba, h megcsinálják a kis mutatványaikat, mert rengeteg ilyen s zar is van a brigádban, ez bevallottan a stratégiájuk része. nem tudom, hogyan lehetne ezt kezelni. de azokat sem tudom elítélni, akiknek egyszerűen tele van már a tökük a nélkülözéssel, és egyszerűen jobb életet akarnak teremteni maguknak és a családjuknak. innen nem ezért pattant le és pattan le folyamatosan többszázezer ember?
viszont azt már nem tolerálom, amikor az újonan érkezők (vagy a régebben itt levők leszármazottjai) egyáltalán nem akarják felvenni a helyi "ritmust", semiképpen sem akarnak asszimilálódni még a legalacsonyabb szinten sem, hanem megcsinálják a kis-kabult, kis-lahore-t, kis-brazzaville-t vagy kis-kalkuttát az európai városban, tönkretéve vagy "csak" felforgatva az ottani x-éves kulturát. arról nem túl polkorrekt beszélni mostanában, h hogy van az, h mondjuk a nők elleni erőszakos támadások ügyében az első a világon dél-afrika, az ezüstérmes meg stockholm és környéke... vagy ugyanazon a környéken arról, h az elkövetett bűnesetek 90%-át bevándorlók követik el. vagy arról, h pl angliában, rotherham-ben csak akkor voltak hajlandók érdemben foglalkozni az ottani paki közösség viselt dolgaival, amikor egy angol tizenéves kiscsajt megtaláltak a csatorna szélén megerőszakolva és kifilézve, akit történetesen egy paki fiatalember hagyott ott. 1997 és 2013 között kb 1400 gyerekkel erőszakoskodtak, de a város vezetése nem tartotta ezt érdemesnek a kivizsgálásra, nehogy rasszistának bélyegezzék őket. vagy azt, h a múlt héten hallottam tök átlagos német emberektől azt, h mennyire tele van a tökük a fentebb leírtakkal, de nem lehet szólniuk, mert akkor azonnal lenácizzák őket. lehetne még sorolni, de azt kár gondolni, h ez csak a távolabbi helyeket érintő probléma, előbb vagy utóbb ide is el fog ez érni, ha nem kezdik el kezelni ezeket, és ugyanolyan töketlen módon állnak ehhez, mint eddig.
az igaz, h ez az itteni namostakkornekiszaladunkéslerendezzükakerítéssel hozzáállás röhejes, mint ahogy rendkívűl szánalmasan röhejesek a MAGYARNYELVŰ plakátjaik, amik biztos még véletlenül sem azért kerültek ki, h a helyes irányba tereljék a választóképes jómunkásembereket, és amikkel gondolom rengeteg új információt közölnek a pastu, arab, urdu stb anyanyelvű érkezőkkel... egyáltalán tud urduúl, aki ezeket a szrokat kitetette?
mindenesetre nagyon össze kellene rántani itt magukat a döntéshozóknak, mert, ha így marad, akkor nem sok idő múlva el lehet majd felejteni ezt a mostani (egyáltalán nem tökéletes) európai kultúrát. aki tényleg nehéz helyzetben van és tiszteletben tartja a helyi dolgokat, azokat segíteni kell, de aki erre nem hajlandó, hanem a "saját képére" akarja formálni (akár erőszakkal is) a befogadó környezetét, az menjen vissza a kiindulási helyre.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.12. 20:16:23

jelwaz írta:Hát nem ennyire ostobának ismertelek meg, ne haragudj. Nem az egyes állampolgárok problémája ez, nem nekik kell megoldani. Ahelyett, hogy a kormány velünk meg a migránsokkal cseszekszik, EU csúcs kell, az EU-nak tárgyalnia kell az USA-val, közös program kell. Az a pénz nem zavar, amit azokra a plakátokra költenek, amivel ellenük hangolnak? Abból mennyi ellátását meg lehetett volna oldani? Pontosan a figyelemelterelésről szól, ahogy lentebb írták, nem ezek szipolyozzák el a pénzed. Amúgy nekem a magyarok meg ne prédikáljanak a becsület magas lováról, ahol az 50+% bérlet és jegy nélkül utazik, radar a kocsiban, mágnes a gázórán, minimálbérből BMW-t vezető vállalkozók, számlák-számlák-számlák... Megnézném a felmérésedet is arról, hogy aki a közvetlen közelükben van, az mind ki van
Az USA-val :o ? Szerinted mennyire érdekli őket az , hogy mi van itt Mo-n vagy az Eu-n belül ? Lelövöm a poént :oops: semennyire. Komolyan azt hiszed , hogy az USA-t bármennyire is érdekli , hogy mi zajlik itt :lol: ? Az év poénja :lol:

Szerinted a kormány miből fizeti a plakátokat és a menekültek eltartását ? Megsúgom az emberek adóiból.

Az meg egy másik dolog , hogy a plakát kampány elleni nagy élharcosok pár nap alatt összeszedtek több millió forintot arra , hogy ellen plakátokat csináltathassanak =D> =D> . Érdekes amikor másra kéne pénzt adni valahogy nem nyílik olyan könnyen az a pénztárca :-k .


Az tény , hogy nagyon fel lett fújva ez a menekült ügy de elég nagy felelőtlenség azt állítani , hogy nem probléma mert igenis az ( hangsúlyozom nem akkora mint amelyet a média generált) . Hozzáteszem jóval több és sürgetőbb probléma van amit meg kéne oldani.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.07.12. 19:55:47

Normandia írta:Nekem itt úgy tűnik, aki a propagandát szórja az te vagy.
1., az itt lefojtatott menekültügyi eljárások során mennyi az a fő, akit kitoloncolunk, illetve mennyi kérelmet továbbìtottunk a célország felé?
2., a számok, melyet voltál becses leìrni többet mondanak mindennél.
3., ezt a tömeget, csak etetnünk kell, szállást, orvosi ellátást biztosìtani stb.
4., a tavalyi 44 ezer egész évi adat még nem verte hasba se az országot se az eu-t. A jelenlegi napi aátlag ezres tömeg már igen, csak számolnod kell.
Azt sem tudom elfogadni, hogy "hülyézed" azokat, akik nem értenek veled egyet és az hagyján, hogy itt megteszed, de más topickokban is. Fogadd el, hogy nem nálad van a bölcsek köve, akkor talán érdemes is lenne vitáznunk.
Ebben mennyi konkrétum és konklúzió van ellenben azzal, amire reagáltál? Az ostoba érv meg ostoba érv, ha tetszik, ha nem. Akkor ne sajnáljam és ne követeljem az államtól a hajléktalanok helyzetének humános(!) megoldását, ha nem szállásolok el egyet a lakásomban? Ne követeljem a mezőgazdaság rendbetételét, ha nem megyek ki dolgozni egy napra random földre? Nem akarjam, hogy a börtönben vegyék emberszámba a rabokat és inkább rehabilitálják őket, ha nem foglalkozom vele egy órát? Csak sokkal nehezebb átlátni ezeket a dolgokat, mint ostoba feketeruhás "honvédők" agyatlan baromságait mantrázni.

Nem mellesleg veb és Tim rávilágított a lényegre, ennek a súlyossága huszadlagos MO-n. Ez most konkrétan elfed egy csomó problémát, amit régóta nem sikerül kezelni, nem mellesleg a botrányokat is háttérbe szorítja. Miért kell az NBIII-ba 800 milliós stadion, a nagyapám meg, aki végigszenvedte a háborút, a kommunizmust, és mai napig dolgozik és amióta csak kell TB-t fizet, annyit nem érdemel, hogy addig lehessen a kórházban, amíg fel nem épül? Vagy nem érdemelne egy olyan szekrényt, amiről fekvőbetegként is le tudja venni a vizespalackot. Abból meg, amik a NAV-botrányból leestek milliárdok, egy kisebb afrikai országot is vendégül láthatnánk, úgyhogy van bőven más, amin lehet spúrkodni, nem pedig tönkretett, poklot megjárt családok normális életről szőtt vágyain.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.07.12. 19:27:14

visca el barca írta:de tolni kell 5-10-20 milliárdért a kerítést, mert meg kell védeni a a hazát a gonosz szírektől. a nagy hazavédők
nem csodálkoznék, ha itt is hirtelen előkerülne valami haver "kerítésépítő" cége :lol: two in one.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.12. 18:59:25

Tim írta:jelenleg nem ez a legnagyobb gond ebben a szerencsétlen országban.
így van. az olyan dolgok meg lényegtelenek hogy apám, aki 50 évig dolgozott mint a hülye, elmegy egy műtétre, aztán másnap mikor ott voltam nála a kórházban hozták a vacsorát: egy közepes méretű, kb 3 napos kenyér szelet, meg egy dobókocka méretű "vaj" 8)

de tolni kell 5-10-20 milliárdért a kerítést, mert meg kell védeni a a hazát a gonosz szírektől. a nagy hazavédők :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.07.12. 18:47:19

Normandia írta:
Tim írta: Erről egy linket,képet,vagy valamit légy oly kedves. Ha ilyet esetleg nem találnál,akkor minimum
egy bocsánat kérést elvárok.
Basszus...mea culpa, mea maxima culpa. Tényleg nem te voltál.
Így beszél egy úriember. Mióta fórumozok nem emlékszem hogy lehülyéztem volna bárkit,még akkor sem ha nagyon más volt a véleménye.
Tudom hogy létező probléma a bevándorlás nem csak lokálisan,hanem globálisan is de ezer százalék hogy jelenleg nem ez a legnagyobb gond ebben a szerencsétlen országban.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.12. 18:32:57

Tim írta: Erről egy linket,képet,vagy valamit légy oly kedves. Ha ilyet esetleg nem találnál,akkor minimum
egy bocsánat kérést elvárok.
Basszus...mea culpa, mea maxima culpa. Tényleg nem te voltál.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.07.12. 18:20:15

Normandia írta:.
Azt sem tudom elfogadni, hogy "hülyézed" azokat, akik nem értenek veled egyet és az hagyján, hogy itt megteszed, de más topickokban is. Fogadd el, hogy nem nálad van a bölcsek köve, akkor talán érdemes is lenne vitáznunk.
Erről egy linket,képet,vagy valamit légy oly kedves. Ha ilyet esetleg nem találnál,akkor minimum
egy bocsánat kérést elvárok.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.12. 17:38:13

Tim írta: Ez remek példa a propaganda sikerére,mert ez nem egészen így működik.Itt valószínüleg a Dublin III rendeletről lehet szó amely kimondja hogy a menekültügyi eljárást lehetőleg abban az uniós országban kell lefolytatni, ahol a menekült először került kapcsolatba a hatóságokkal. Szóval ahol “elkapták”.Tegyük fel, hogy egy koszovói menekültet Magyarországon megállítanak a rendőrök, rájönnek, hogy illegálisan lépte át a határt. Ha menedéket kér (és általában kér), akkor kezdődhet a menekültügyi eljárás, amiben eldöntik, hogy az illető itt maradhat-e, vagy haza kell mennie. Ebbe az eljárásban például ujjlenyomatot vesznek, ami bekerül egy európai adatbázisba. Az eljárás végét a Magyarországon így megállított külföldiek szinte soha nem várják meg, hanem általában 3 napon belül mennek tovább nyugat felé, mondjuk Berlinbe.
A Dublin III. Rendelet szerint ha pár héttel később Berlinben igazoltatja az illetőt a rendőr, kiderül, hogy nincsenek papírjai, leveszik az ujjlenyomatát, akkor fogják látni, hogy ő nemrég járt Magyarországon, ott indult vele kapcsolatban egy eljárás. Ennek alapján akár vissza is hozhatják ide az illetőt.
De.
A Dublin III. Rendelet azt is kimondja, hogy az eljárást ott kell lefolytatni, ahol az illető rokonai élnek. Tehát ha a menekültnek már a férje/ felesége / apja / anyja mondjuk Németországban van, akkor őt már nem hozhatják vissza Magyarországra, még ha itt is találkozott a hatóságokkal először.
Ennél is sokkal fontosabb, hogy bizonyos kivételektől eltekintve a menekültek ezen az alapon csak 6 hónapig küldhetőek vissza.
Tehát ha az említett koszovói 2012-ben jött Magyarországra, itt nyilvántartásba vették, de továbbment Németországba, és ott 2013-ban igazoltatja a rendőr, akkor őt már nem lehet Magyarországra visszaküldeni.
És nézzük csak hogy is fest ez a számok tükrében:
-Tavaly összesen 42777 ilyen menekültügyi eljárás indult itthon, és ehhez képest összesen 827 embert küldtek vissza hozzánk nyugatról.
- Idén április végéig ~41 ezer eljárás indult, és 522 embert küldtek vissza.
Lusta voltam kikeresni hogy hányan kaptak letelepedési engedélyt,illetve hányan kaptak olyanok
akik megvették a letelepedési kötvényt,és mindenféle ellenőrzés nélkül kaptak állampolgárságot.
Úgy emlékszem az utóbbiak vannak többen.
Nekem itt úgy tűnik, aki a propagandát szórja az te vagy.
1., az itt lefojtatott menekültügyi eljárások során mennyi az a fő, akit kitoloncolunk, illetve mennyi kérelmet továbbìtottunk a célország felé?
2., a számok, melyet voltál becses leìrni többet mondanak mindennél.
3., ezt a tömeget, csak etetnünk kell, szállást, orvosi ellátást biztosìtani stb.
4., a tavalyi 44 ezer egész évi adat még nem verte hasba se az országot se az eu-t. A jelenlegi napi aátlag ezres tömeg már igen, csak számolnod kell.
Azt sem tudom elfogadni, hogy "hülyézed" azokat, akik nem értenek veled egyet és az hagyján, hogy itt megteszed, de más topickokban is. Fogadd el, hogy nem nálad van a bölcsek köve, akkor talán érdemes is lenne vitáznunk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.12. 17:31:41

albicelesteX írta:Kanadát se érdekelte a magyar cigányság mégis mikor kimentek egyből rosszul lettek.Igazából nem értem ezt a hozzáállást, mert lehet ma még közvetlenül nem érint, de holnap majd a saját bőrödön tapasztalod...majd akkor mond, hogy nem érdekel.
nem fogom a saját bőrömön megtapasztalni, mert ez soha nem fog megtörténni, csak veled próbálják meg elhitetni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.07.12. 15:57:49

Normandia írta: Ugyanis, oda küldik vissza, ahol először lépett be az eu területére.
Ez remek példa a propaganda sikerére,mert ez nem egészen így működik.Itt valószínüleg a Dublin III rendeletről lehet szó amely kimondja hogy a menekültügyi eljárást lehetőleg abban az uniós országban kell lefolytatni, ahol a menekült először került kapcsolatba a hatóságokkal. Szóval ahol “elkapták”.Tegyük fel, hogy egy koszovói menekültet Magyarországon megállítanak a rendőrök, rájönnek, hogy illegálisan lépte át a határt. Ha menedéket kér (és általában kér), akkor kezdődhet a menekültügyi eljárás, amiben eldöntik, hogy az illető itt maradhat-e, vagy haza kell mennie. Ebbe az eljárásban például ujjlenyomatot vesznek, ami bekerül egy európai adatbázisba. Az eljárás végét a Magyarországon így megállított külföldiek szinte soha nem várják meg, hanem általában 3 napon belül mennek tovább nyugat felé, mondjuk Berlinbe.
A Dublin III. Rendelet szerint ha pár héttel később Berlinben igazoltatja az illetőt a rendőr, kiderül, hogy nincsenek papírjai, leveszik az ujjlenyomatát, akkor fogják látni, hogy ő nemrég járt Magyarországon, ott indult vele kapcsolatban egy eljárás. Ennek alapján akár vissza is hozhatják ide az illetőt.
De.
A Dublin III. Rendelet azt is kimondja, hogy az eljárást ott kell lefolytatni, ahol az illető rokonai élnek. Tehát ha a menekültnek már a férje/ felesége / apja / anyja mondjuk Németországban van, akkor őt már nem hozhatják vissza Magyarországra, még ha itt is találkozott a hatóságokkal először.
Ennél is sokkal fontosabb, hogy bizonyos kivételektől eltekintve a menekültek ezen az alapon csak 6 hónapig küldhetőek vissza.
Tehát ha az említett koszovói 2012-ben jött Magyarországra, itt nyilvántartásba vették, de továbbment Németországba, és ott 2013-ban igazoltatja a rendőr, akkor őt már nem lehet Magyarországra visszaküldeni.
És nézzük csak hogy is fest ez a számok tükrében:
-Tavaly összesen 42777 ilyen menekültügyi eljárás indult itthon, és ehhez képest összesen 827 embert küldtek vissza hozzánk nyugatról.
- Idén április végéig ~41 ezer eljárás indult, és 522 embert küldtek vissza.
Lusta voltam kikeresni hogy hányan kaptak letelepedési engedélyt,illetve hányan kaptak olyanok
akik megvették a letelepedési kötvényt,és mindenféle ellenőrzés nélkül kaptak állampolgárságot.
Úgy emlékszem az utóbbiak vannak többen.
Kép
Válasz küldése