Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 15:49:39

Egyébként ha akarsz kísérletezni, próbáld ki gyömbérrel.
Ezt az utóbbi időben több felöl is hallottam, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Na, majd most a találkozón.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.03.26. 15:43:47

Whisky, pálinka, sör szentháromság van nálam. Whisky-t pedig csak és kizárólag gyömbérrel keverve, legalábbis a Jack Daniels "alatt" lévőket (árban, minőségben), mert én kb onnantól kezdve bírom tisztán is meginni, Jim Beam, Red Label meg a társai embertelenek szvsz,
Mást nem nagyon iszok, főleg mert nagyon keverni se szeretem, igyekszem általában egyféle töményet, sörrel párosítva, az bármihez mehet. :D Néha, ha úgy van ( vagy nincs annyira pénz) a vodka is elmegy keverve.

Bár a legendák szerint szoktak lenni esték, mikor ez a három egyszerre csúszik, na azok a sötét foltok az életemben. :mrgreen:

Amit nem bírok, az a bor.
MQuCsabi írta:[
Egyébként egy ideje divat is lett whiskeyzni. és akkor is tisztán inni, mikor utálod. Én például variálni szoktam, van mikor egyáltalán nem csúszik le kóla nélkül. Hangulat függő.
Ezt nagyon adom, oltári nagy baromság, plusz szerintem egy bizonyos szint alatt kb. meg se lehet inni őket tisztán.. :D Egyébként ha akarsz kísérletezni, próbáld ki gyömbérrel. Szerintem embertelen királyság, én mióta megkóstoltam meg se iszom már kólával.

Egyébként nemrég fedeztem fel két viszonylag olcsó whisky-t, amik egyaránt meglepően jók voltak tisztán, jéggel. Black Velvet és Famous Grouse. Előbbinek van egy kis karamellás beütése, és picit visszafogottabb ízű, az utóbbi pedig szimplán elképesztő finom volt, nem is kevertük be. Mindkettő 3500-4000 Ft környékén mozog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2015.03.26. 15:50:32-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 15:39:44

pedig volt alkalmam itthon (Mo.-n) kóstolni 21 éves auchentoshan scotchot (kb 60.000 Ft egy palack) meg 25 éves glenrothesot (kb. 80.000 Ft), egyik rosszabb volt mint a másik
Nekem jó a 3500 forintos Auchan(t)os is 8)
Egyébként egy ideje divat is lett whiskeyzni. és akkor is tisztán inni, mikor utálod. Én például variálni szoktam, van mikor egyáltalán nem csúszik le kóla nélkül. Hangulat függő.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.26. 15:28:03

érdekes pl h a pálinka mellett a whiskyt is mennyien szeretik, sztem annak sincs jó íze. pedig volt alkalmam itthon (Mo.-n) kóstolni 21 éves auchentoshan scotchot (kb 60.000 Ft egy palack) meg 25 éves glenrothesot (kb. 80.000 Ft), egyik rosszabb volt mint a másik :D egyedül a jack daniels tudtam meginni, mert annak nincs whisky íze :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 15:26:00

Máskor meszesen szoktál?
Meztelenült akartam írni :wink: :roll:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.26. 15:12:49

héltköznapokban én sem, valamilyen alkalom van, akkor becsúszik, de már ne meszetlenül.
Máskor meszesen szoktál? :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 15:04:33

Gondolom kb. egyedül vagyok, aki abszolút nem fogyaszt, fogyasztott alkoholt.
A héltköznapokban én sem, valamilyen alkalom van, akkor becsúszik, de már ne meszetlenül. :mrgreen:

El fanatico, leírtad az ízlésemet nagyjából, ezek szerint meleg vagyok. :mrgreen: :shock: Végülis jobb időben rájönni, mint állandóan becsapni magam :twisted:
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2015.03.26. 14:53:30

Szeretem a jóféle borokat. Leginkább a Villányi borokat csippatom a vörösborok közül.
Fehérből a balatoni körzet borai inkább, de a Tokaji is játszik :-D
Rozéborokat nagyon ritkán fogyasztok, abból nincs még abszolút kedvenc.

A hagyományos söröket én nem bírom meginni :|
Az ízesített sörök közül a grapefruitos Borsodi friss bejövős, a bodzás Radler és a körtés Soproni mellett :-)

Az igazi a jó belga Kriek sör, meggyes vagy málnás. Hasonló, mint a fentiek, de amíg ezek 1,4-2 % alkohol tartalmúak, addig a Kriek sörök 5 % körüliek.

Az igazi kedvencem az utóbbi 2 évben a Cider :wink: Inkább a Strongbow, az kevébbé édes.

Röviditalokat nem csípem különösebben, de ha muszáj, akkor csakis valami női lötyike jöhet szóba, pl: a Berentzen márka különböző kis alattomosan fincsi likőrkéi :P
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.03.26. 14:44:53

Gondolom kb. egyedül vagyok, aki abszolút nem fogyaszt, fogyasztott alkoholt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.26. 12:06:03

a pálinka tényleg szörnyű ital. nem sok tömény van amit nem tudok lenyelni, de ezt semmi pénzért. :D

bár most épp 3 éve nem iszom egy kortyot sem, bobhoz hasonlóan a metaxát én is csíptem, főleg gyömbérrel.

amugy elég finnyás voltam, magában a jager kivételével nem sok rövidet szerettem. vodka toniccal, metaxa gyömbérrel, bacardi kolával, ez a 3 forgott állandóan.

meg persze sör. régebben azt sem szerettem, nagy boroskólás voltam, de sokszor a társasági helyzet miatt azt kellett innom, úhogy megszoktam. mondjuk 2-3 jólesik, de a többi már nem nagyon
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.26. 11:43:10

Wáó, forradalmat robbantottam ki. :lol:

Sör témában eléggé finnyás vagyok. Heineken, Löwenbräu esetleg Steffl, vagy Kőbambi. Ízesítettek közül csak a citromos sör, másnaposságra emberfeletti tud lenni.

Töményből régen, csibész koromban (hülyén hangzik ez így húsz évesen :lol: ) a kommersz vodka és kommersz pálinka volt az etalon 100 ft/5cl.. kell ennél több egy 14 évesnek? :D

Manapság már a minőség is számít azért. :D A Whisky az etalon nálam egyértelműen, az egyetlen ital, amit mindennap elszűrcsölnék. A pálinka a másik, amit töménytelen mennyiségben tudok magamba önteni, lehet azért, mert mindig van egy kis házi szatmári szilva itthon (pár 10 liter, nagyszülők által főzetett). A metaxa ár érték arányban elég jó a kocsmákban, így leginkább kocsmatúrák során iszom. A tequilát imádtam régebben, de a nyáron egy félresikerült gergelyiugornyai faházas buli után már nem ittam, bár lehet meg kellene kóstolni újra. :D A vodkához nagyon mocskosnak kell lennem, de ha nincs ló.. :D A gyomorkeserűket is bírom, főleg a jégert, esetenként a hubi is lecsúszik. :D Mondhatni minden ívó vagyok, kivéve a rum, ahogy már P.U.Y.O.L is említett, nincsenek szép emlékeim róla, vagyis semmilyen emlékem nincs.
P.U.Y.O.L. írta: Rokonlélek. :D
Egyszer magamhoz ragadtam egy üveggel egy házibuliban (Mondjuk én még arra emlékszem, hogy harmad magammal megkóstoljuk, a többit már csak képeken láttam) és onnantól már nem is került ki a kezeim közül. 5-6 éve volt, azóta nem ittam rumot. :lol: (bár a sütikkel nincs problémám...)
Hasonlóan jártam, lecsúszott belőle egy jó pár pohárkával, meg sör, stb..és az utolsó emlékem, hogy lehánytam a kocsmába a falat. :D Utána másnap reggelig képszakadás..nem vagyok túl büszke rá.

ui.: A csíki sör is bejött, amikor arra jártam és volt alkalmam megkóstolni. Illetve a jó kis áfonyapálinka 8)

szerk.: Az egyetemi bulikon muszáj volt a bort is megszeretnem, pedig világ életemben utáltam. Egyedül egy tarcali ismerős termelő borait ittam meg. Üveges közül most már a Dankó is finomnak tűnik.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5233
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.03.26. 09:08:26

mennyi alkesz van itt :D a pálinkát tőlem nem kell félteni, utálom. de ha majd mindenki iszik, nem fogok különcködni :D
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.03.26. 08:59:45

Én 2-3 litert viszek a találkozóra teljesen ingyen. Csak nem tudtam, hogy lenne-e rá igény. De így, hogy van rá igény , így viszek.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 08:25:09

Pezzy, én igényt tartanék rá. MEgírnád püben, hogy mi mennyi? :twisted:
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.03.26. 08:18:12

pezZy írta:Van is vagy 50 liter friss főzve, ha valaki igényt tart rá, akkor szívesen viszek a találkozóra. (azért ez még is csak a jó kis 52 fokos) 8)
Nem hiába mondtam, hogy elférsz a kocsiba! :wink:
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.03.26. 08:14:40

Én vagyok az egyetlen, aki semmilyen formában nem iszom sört? :roll: Fura, de egyszerűen nem bírom meginni..

Viszont a tömény az jöhet minden mennyiségben, de a kedvencem a házipálinka :lol:

Van is vagy 50 liter friss főzve, ha valaki igényt tart rá, akkor szívesen viszek a találkozóra. (azért ez még is csak a jó kis 52 fokos) 8)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 07:33:05

Én is eléggé ízesített sör mániás vagyok: Cranberry, körte, alma.... de az abszolút kedvenc a meggysör.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.25. 23:27:33

Ízesített söröket én is szeretem. Citromos a kedvencem. Sima sörből 1-2 jól esik, több annyira már nem, elég édes szájú vagyok. :oops: :P
Anno még literszámra csúszott a Vásárhelyiben a kevert, ma már nem biztos, hogy megtudnám inni. Jó kis turbó rágó íze volt.
Ne is mondd, itt 130 egy feles ilyenből, ha kevés pénzből akarok berúgni, akkor ez a tökéletes választás. Amúgy az íze tényleg olyan, én szeretem. :mrgreen: 6-8 feles pont elég belőle. :D
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.03.25. 23:16:10

Én a 10 dollars nevezetű "whiskey" kivételével bármit megiszok :mrgreen: De ezt a sz*rt soha semmikor. Mikor inni kezdtem akkor 990 volt a tescoban, ma már 3 ezer :OOOOO
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.25. 22:59:46

Hohó, pedig a hubi az nagyon jó. Én szeretem a gyomorkeserű dolgokat. És pl a tequilát nem bírom. Sörből, jó kis Heineken, vagy Bivaly. Nyugatinál van egy remek belga söröző, ott nagyon jó sörök vannak. Mondjuk én az ízesített söröket is szeretem, grapefruitos nagyon ízlik, s nyáron jó érzés legurítani egyet.

Ami viszont a halálom az a Spitz rum. Egyszer ittam és azóta is soha többet. Méreg. :D Vodkától csúnya emlékeim vannak, azt hanyagolom. Ha összejövetel van, akkor "csajosan" bacardi-kólázok, vagy sörözök. Esetleg metaxa még, ami játszik. Öregszik az ember, no. :D Anno még literszámra csúszott a Vásárhelyiben a kevert, ma már nem biztos, hogy megtudnám inni. Jó kis turbó rágó íze volt. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.25. 22:42:04

Sör nyilván bármikor játszik, imádom.

Hogyha italozgatás a cél, akkor tequilára - imádom a goldot is -, vodkára, jó whiskyre (Jack, Johnny pl.) esküszöm, de nem vetem meg a Jagert és a pálinkát sem. :) Egy italról vannak nagyon rossz emlékeim, ezt nem is szeretném többet életem során fogyasztani: St. Hubertus...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.25. 22:36:20

Nekem Jäger, bor, vodkanarancs, pálinka, whisky, ebben a sorrendben. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.25. 22:17:48

Ismét pia :)

Sör>>>>bor,fröccs,boroskóla stb.

Tömények közül sorrendben:
-abszint
-tequila
-Transilvanicum
-Jagermeister
-gyümölcspálinka
-köményes

A köményes és a Transilvanicum helyi termékek Link
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.25. 22:12:53

P.U.Y.O.L. írta:
MQuCsabi írta:Akkor csak en vagyok ilyen mocskos, hogy nem valogatok?

Whiskey, tequila, palinka, jager, rum mehet magaban. Vodkat azert mar higitom valami lottyel :-D
Hupsz...bár már rég ittam, de nem kéne pisztollyal fenyegeti, hogy lecsússzon. Emlékszem évekig rá voltam kattanva, hogy egyszer kipróbálom a Goldot fahéjjal és naranccsal. Végül kipróbáltam. Azóta már nem érzek késztetést rá... :D (bűn rossz)

Különösebben nem szeretem a Tequilát, de Mexikóban nyáron egy kis manufaktúrában kóstoltattak velünk több félét, sima Agave-szirupot, Mezcalt (aminek az alján egy kis féreg van), Tequilat, Pulquét...hát finomak voltak nah... :)
Limet belenyomták sóba meg csiliporba, pia lehúz, lime bekap és ennyi...nagy élmény volt...ott a szemünk előtt csapolták meg az Agave-növényt.

Gondoltam megosztom ezt a kis emléket.
Amúgy Whiskey-ből nekem csak a Jack, minden mennyiségben, ha gyenge vagyok akkor Cranberryvel is isteni tud lenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.25. 22:04:26

MQuCsabi írta:Akkor csak en vagyok ilyen mocskos, hogy nem valogatok?

Whiskey, tequila, palinka, jager, rum mehet magaban. Vodkat azert mar higitom valami lottyel :-D
Hupsz...bár már rég ittam, de nem kéne pisztollyal fenyegeti, hogy lecsússzon. Emlékszem évekig rá voltam kattanva, hogy egyszer kipróbálom a Goldot fahéjjal és naranccsal. Végül kipróbáltam. Azóta már nem érzek késztetést rá... :D (bűn rossz)
Válasz küldése