Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.09. 15:08:02

Szerintme a REC pont nem felel meg a kritériumnak. Tipikus végig sikoltozós hülyeség :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.10.09. 14:26:39

Le haine

Még mindig remek =D> Minden megnézéssel jobban átjön az üzenet, és egyre jobban szeretem 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.10.09. 14:22:44

Sinister talán. Hentelősökből még a Collectort említeném meg, azt nagyon szeretem, a 2. része is elég jó lett.
De amúgy nekem is az Insidious a kedvenc.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.09. 14:16:39

noname írta:Egy kis ajánlás/kérés:

Az utóbbi időben kevés az olyan horror, amire szívesen emlékszik vissza az ember a lezárás után 5 perccel. Nagy részük sima hentelés, semmi emlékezetes(lásd: a fűrész sorozat összes része az elsőt leszámítva), mások csak olcsó ijesztésekről szólnak, alias zene, zene, zene, hang, csak egy macska, de azért a tükörben látsz valakit. Aztán persze ott vannak az unalmas pszihothrillerek, amikben nem történik semmi, nem beszélve a nézhetetlen kamerás horrorokról. szinte kihaltak az emlékezetes, jó filmek(Halloween, Poltergeist). Akik egy kiegyensúlyozott horrorra vágynak, nekik ajánlom az Insidious filemket, illetve nagyon ajánlom a Conjuringet, mely az utóbbi minimum 10 év legjobb horrorja. Klasszikus elemek, rengeteg lopás, de modern bőrbe öltöztetve és remekül összerakva. Hajrá James Wan :wink:
Kiegyensúlyozottság alatt értsd: vannak ijesztések, de nem több a kelleténél, nem szokásuk átverni a nézőt, van sztori, de nem vesznek bele a sztoriba és felejtik el a horror elemeket.

Hasonlókat tudtok? Az utóbbi időből max az 1408 ugrik be.
REC, Démonok között.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.10.09. 14:14:24

Egy kis ajánlás/kérés:

Az utóbbi időben kevés az olyan horror, amire szívesen emlékszik vissza az ember a lezárás után 5 perccel. Nagy részük sima hentelés, semmi emlékezetes(lásd: a fűrész sorozat összes része az elsőt leszámítva), mások csak olcsó ijesztésekről szólnak, alias zene, zene, zene, hang, csak egy macska, de azért a tükörben látsz valakit. Aztán persze ott vannak az unalmas pszihothrillerek, amikben nem történik semmi, nem beszélve a nézhetetlen kamerás horrorokról. szinte kihaltak az emlékezetes, jó filmek(Halloween, Poltergeist). Akik egy kiegyensúlyozott horrorra vágynak, nekik ajánlom az Insidious filemket, illetve nagyon ajánlom a Conjuringet, mely az utóbbi minimum 10 év legjobb horrorja. Klasszikus elemek, rengeteg lopás, de modern bőrbe öltöztetve és remekül összerakva. Hajrá James Wan :wink:
Kiegyensúlyozottság alatt értsd: vannak ijesztések, de nem több a kelleténél, nem szokásuk átverni a nézőt, van sztori, de nem vesznek bele a sztoriba és felejtik el a horror elemeket.

Hasonlókat tudtok? Az utóbbi időből max az 1408 ugrik be.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.09. 00:13:56

Holtodiglan

Hát ez valami eszméletlen volt.. Csak ültem a végén a moziban, és néztem magam elé, szerintem kegyetlen jó film. A végéről:

Nálam 10/10, ennél tökéletesebben az én szememben nem lehetett volna lezárni. Ahogy végigjátssza az ember a fejében, hogy mit és hogy mondott Affleck az elején annál a jelenetnél.. Eszméletlen mekkorát ütött nekem. Ekkora beteg filmbefejezést én régen láttam, nem tudom, hogy mi volt a problémátok vele. :-k Azon kívül, amit Csabi írt.. :D
Akinek nem tetszett a vége, az leírhatná, hogy miért, és hogy ő hogy zárta volna le. :)
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.10.07. 22:33:47

MQuC írta:A holnap határa:

Valóban nem volt rossz, sőt. Nem bántam meg, hogy megnéztem ma bratyómmal, pedig az első fél órában nem értettem, mire fel a nagy hype :D Kicsit a befejezés nekem kaotikus volt. Pedig én még említettem is a végefelé, hogy milyen jó lenne, ha így lenne vége, csak ennek nem nagyon lenne értelme. S láss csodát, ez lett a vége. Valaki elmagyarázza, hogy azon kivül, hocs CSAK, hogyan lehetséges ez? Valami racionális levezetés? :D

Szerintem a robbanásnál ismét bele került az idegen vér a szervezetébe és mivel megölte más lett a "holnap" vagyis a jövő, tehát az emberek győztek..mondjuk ez se teljesen logikus :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.10.07. 22:10:56

soadroli írta:
PCsabi írta:Holtodiglan (Gone Girl):
Beteg.
Szétszedett.
Asszem nem akarok megházasodni.
Nekem is bejött, csak a vége nem.
A vége nekünk se tetszett, full máshogy zártam volna le. :shock: :oops:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.07. 22:06:14

A holnap határa:

Valóban nem volt rossz, sőt. Nem bántam meg, hogy megnéztem ma bratyómmal, pedig az első fél órában nem értettem, mire fel a nagy hype :D Kicsit a befejezés nekem kaotikus volt. Pedig én még említettem is a végefelé, hogy milyen jó lenne, ha így lenne vége, csak ennek nem nagyon lenne értelme. S láss csodát, ez lett a vége. Valaki elmagyarázza, hogy azon kivül, hocs CSAK, hogyan lehetséges ez? Valami racionális levezetés? :D
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.10.07. 11:03:33

Ahw még idén novemberben vetítik a magyar mozik :oops:
http://filmek.s9.hu/ugy-fent-mint-lent/" target="_blank

Imádom az ehhez hasnoló horror filmeket, trailer-t megtaláljátok ha lejjebb lapoztok az oldalon.
Csak, hogy bence-barca is örüljön kicsit, trailer alapján 10/8-at adok rá 8)

Meg egy másik atomjófilm:
http://filmek.s9.hu/sirok-kozott/" target="_blank

Liam Neeson az egyik kedvenc színészem, nagyon várom már. [-o< :D
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.10.07. 10:08:48

Edge of Tomorrow (2014)
A holnap határa

Annak ellenére, hogy sok filmből vettek ki ötleteket nagyon is jó lett. Pörgős, akciódús, kis humorral és még kevesebb romantikus elemekkel megfűszerezve. Tom Cruise-nak fekszik a scifi műfaj, Emily Blunt is jó választás volt. Ez mozit megérdemelt volna... :)
10/8
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.06. 22:57:47

soadroli írta:Nekem is bejött, csak a vége nem.
Igen, az nekem is jobban tetszett volna, ha

Affleck egy vascsővel felismerhetetlenségig ütötte volna a csaj fejét.
:mrgreen: :twisted:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.10.05. 21:47:49

PCsabi írta:Holtodiglan (Gone Girl):
Beteg.
Szétszedett.
Asszem nem akarok megházasodni.
Nekem is bejött, csak a vége nem.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.10.05. 21:30:20

PCsabi írta:Holtodiglan (Gone Girl):

Beteg.

Szétszedett.
Film régen volt már rám ilyen hatással, ilyen elmebeteg filmet pedig nem is tudom, hogy mikor láttam mostanában. Még mindig a hatása alatt vagyok, pedig nem most jöttem ki a moziból.

A színészi játék tökéletes, a rendezés tökéletes, a zenék tökéletesek.
Ez a hármas pedig olyan feszültséget okozott, amit már régen tapasztaltam moziban.
A filmet csak ajánlani tudom, nézze meg mindenki, akinek lehetősége van rá.

Ennyire nagyon rég nem kívántam egy szereplő halálát sem :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.05. 01:42:07

Holtodiglan (Gone Girl):

Beteg.

Szétszedett.

Asszem nem akarok megházasodni.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.04. 20:38:30

Akkor a jó hír, hogy nekem egyáltalán nincs meg az idősík :lol:

Hogy ne legyen teljesen haszontalan hsz:
A múlt - Le Passé

A Nader és Simin író-rendezőjének legújabb filmje szintén egészen különlegesen ragadja meg az elválás, különválás folyamatát, az Oscar-díjas filmjéhez hasonlóan itt is talán már fájóan realisztikus karakterek viszálya áll a központban. A történetet ezúttal is a köztük zajló párbeszédek viszik előre, komplex cselekmény nem igazán van, viszont a szavak ereje szépen-lassan elvezet a katarzisig. Az előző alkotásához képest kicsit színpadiasabb, ezért 8/10.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.04. 18:58:29

dani

Between 1969 and 1971, William Stryker approached Logan and Victor to recruit them into his team of mutants - Team X after they survived execution by firing squad. He then led the team over the next couple of years on various covert missions to find the metallic compound known as adamantium - szóval ez vmikor a 70-es években volt (akkor mondjuk ezek szerint nem volt végig vietnámban, ergo fetrenghetett egy csaj mellett 73-ban)

amugy lehet h a képregényekben több idősík van, de itt nincs. az összes eddigi rész azon a síkon játszódott aminek most láttuk a robotos jövőjét. itt egy kép

http://kepfeltoltes.hu/141004/3515779_w ... es.hu_.jpg" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.10.04. 11:08:36

Unicef írta: Te akkor is reménykednél, ha 90 percen keresztül a tarkóját mutatnák és az Anyám tyúkját szavalná folyamatosan mongolul! :lol:
Amúgy jó filmnek ígérkezik! :wink:
Ez így van, úgy is jobb lenne, mint a színészek 90%-a :twisted: :D
bence-barca írta: Trailer alapján év filmje és Oscar? Már-már 'Kashikus' levezetés. :lol:
Jó hát picit :^o elfogult vagyok a filmmel és Főnixszel kapcsolatban. Meg pont most olvasom a könyvet, ami még rátesz egy lapáttal. Am trailer alapján sima 10/10 :mrgreen:
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.04. 10:35:15

visca el barca írta:...
A X-men szériában már a Last Stand óta nem keresem a logikát...

Akkor ugye azzal végződött, hogy Xavier meghalt, majd az after-creditsben meg "átvitte" a tudatát egy másik testbe, ami pont véletlenül egy-az egyben ugyanúgy nézett ki mint ő. Azóta már csak popcorn a téma.
A Days of Future Pastról:

Nem olvasok képregényeket, csak a filmekből tudok ezt-azt, de ismerőseim között vannak nagy képregényb.zik. Na tőlük tudom, hogy kismillió alternatív idősík van az X-men szériában.
A filmben a poszt-apokaliptikus jövő egy ilyen volt, viszont ennek előzményéről nem készült film. Így az első háromnak nem sok köze van hozzá. A régi színészek visszatérése is kérdőjeles volt anno.
A Days of Future Past a First Class idősíkjának a folytatása, ezért volt megtévesztő McKellenék visszatérése. A Farkasos témánál is már teljesen elvesztettem a fonalat, mert volt két előzményfilm, ebből az elsőt nem számolják a szériához stb. Viszont Stryker valahol a 90-es évek legelején kísérletezgetett Rozsomákon, ha jól emlékszem. Illetve az X2-ben volt 50-60 év körüli, szóval a 70-es években még biztosan 30 körül kellene lennie.
Az okfejtésem közben már én is kezdek belegabalyodni :lol: A lényeg, hogy egy rakat kérdést gordiuszi-csomóként vettek és nesze-nektek eksön :lol:
Összességében nekem tetszett, főleg egy bizonyos karakter rövid jelenetsora dobott sokat az egészen nálam. Az Apocalypse filmben meg, ha nem fogják vissza magukat, akkor hatalmas pusztítás lesz.

Apocalypse a Main Boss, de még van 4 lovasa is Mini Bossnak 8) :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.04. 10:06:18

megnéztem az új x-ment

nagyon-nagyon rossz, nem értem ezt az óriási hypeot ami körülötte van. én az utolsó farkasos filmet leszámítva imádom az összeset, de ez sok okból is mellément. eleve már rettegtem az időutazós történettől, feltételezve h milliárd baki meg orbitális baromság lesz benne, meg is történtek.

73-ban Rozsomáknak a vietnámi haborúban kellene tolni a dolgokat, ehelyett vmi nő mellett testőrködik... persze lehet h akkor már visszajött a frontról, de akkor is hulyeség... vagy mondjuk ott van stryker, aki ugye vietnam után szedi össze és kisérletezget rajta. az a film olyan 75 körül játszódik, és stryker egy 50-55 éves pali. a mostani filmben is nagyjabol abban a korban vagyunk és mikor mutatták, vmi 30 éves gyerek játszotta. aztán. ha a robotok okozták a pusztulást, az 1-3 részben is kellett volna valami minimális szinten szerepelniük, persze ez is magyarázható azzal, hogy csak jóval a 3. rész után készültek el, mert a törpe halálával jegelték az egészet. stb stb stb
szóval sok bakit lehet sajnos találni benne, de ha ezek felett kegyesen elsiklom, akkor sem jó amit kapok. utálom mikor egy popcorn moziba megpróbálnak sok értelmet meg drámaiságot csempészni. ez a film úgy épül fel, h van benne 2*5 perc akció + a vége, ezen kívül a játékidő 4/5-e, teljesen unalmas locsifecsi. sokkal jobban örültem volna egy klasszikus gonosz elleni harcnak, tele mutánsokkal, mert itt túl sok nem volt belőlük, vagy 3-4 új, meg a régi banda. az öregek is keveset szerepeltek, stb stb.

remélem az apokalipszist nem turják el ennyire... :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.09.30. 20:28:32

soadroli írta:
danianevem írta: Nem hinném, hogy egy ilyen karakterért adnának Oscart, az Akadémiánál polkorrektebb bagázst álmodni sem lehetne, szóval szerintem ismét egy halálfájdalmat, antirasszizmust és/vagy esélyegyenlőséget boncolgató filmből fogják kiválasztani a végső győztest.
Hát van benne valami, de én azért reménykedek. :D
Te akkor is reménykednél, ha 90 percen keresztül a tarkóját mutatnák és az Anyám tyúkját szavalná folyamatosan mongolul! :lol:
Amúgy jó filmnek ígérkezik! :wink:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.30. 19:52:17

soadroli írta:Inherent Vice előzetes. Gyerekek ez kiszabottjó lesz, nálam már most az év filmje, és a következő évé is :mrgreen: Azt hiszem az Oscart végre odaadhatjuk Joaquin testvéremnek 8)
Trailer alapján év filmje és Oscar? Már-már 'Kashikus' levezetés. :lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.30. 19:40:34

Taken 3 Trailer:
http://youtu.be/JuU0M2xBasc" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.09.30. 10:43:55

danianevem írta: Nem hinném, hogy egy ilyen karakterért adnának Oscart, az Akadémiánál polkorrektebb bagázst álmodni sem lehetne, szóval szerintem ismét egy halálfájdalmat, antirasszizmust és/vagy esélyegyenlőséget boncolgató filmből fogják kiválasztani a végső győztest.
Hát van benne valami, de én azért reménykedek. :D
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.30. 10:31:11

Tényleg nagyon adja az előzetes, kicsit Hunter S. Thompson és Coen-feeling. Engem is megvettek kilóra :mrgreen:
soadroli írta:Azt hiszem az Oscart végre odaadhatjuk Joaquin testvéremnek 8)
Nem hinném, hogy egy ilyen karakterért adnának Oscart, az Akadémiánál polkorrektebb bagázst álmodni sem lehetne, szóval szerintem ismét egy halálfájdalmat, antirasszizmust és/vagy esélyegyenlőséget boncolgató filmből fogják kiválasztani a végső győztest.
Válasz küldése