Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.28. 14:40:51

Hunter91 írta:
Igen, én kiolvastam. De úgy összeállt a fejemben a történet(nem pozitívan), hogy nem tudom már mi, micsodának a következménye. Úgy érzem, mintha egy összegyúrt maszlag lenne a fejemben. Igaz, nagyon gyorsan kiolvastam az összes könyvet. Talán másfél éve végeztem ki.

Valószínűleg újra elolvasom majd, mert semmire se emlékszem, pedig Martin az apróságokra helyezi a hangsúlyt.
Kíváncsi lennék hogyan írja ezeket a könyveket. Mármint honnan jön az ihlet például. Basszus ennyi nevet kitalálni :D Annó elkezdtem írni egy kisregényt, csak úgy poénból, de 50 oldal után megakadtam, mert nem tudtam 1-2 karakternek jó nevet kitalálni :D
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2014.08.28. 13:47:53

Sanama írta:
Initom írta:Akkor úgy látom egy véleményen van a társaság :D

Más: vannak itt (igen rajtad kívül Mihály :mrgreen: :mrgreen: ) GoT könyvolvasók? :D
Én olvasom. Első 3 könyvet baromi gyorsan elolvastam, a 4.óta viszont nagyon nem haladok vele, 5ik könyv 1/3nál tartok kb.
Igen, én kiolvastam. De úgy összeállt a fejemben a történet(nem pozitívan), hogy nem tudom már mi, micsodának a következménye. Úgy érzem, mintha egy összegyúrt maszlag lenne a fejemben. Igaz, nagyon gyorsan kiolvastam az összes könyvet. Talán másfél éve végeztem ki.

Valószínűleg újra elolvasom majd, mert semmire se emlékszem, pedig Martin az apróságokra helyezi a hangsúlyt.
yasofix
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.05.06. 21:44:13

2014.08.28. 13:46:30

Hunter91 írta:Ajánlanátok pár jó sorozatot?

Tegnap fejeztem be a SOA-t, nagyon várom az új évadot, amely a végső lesz.

Amit láttam: GoT, Dexter, HIMYM, Supernatural, Spartacus, TWD, True Detective, 24, Chuck, Save Me, Brand of Brothers, Pacific, BrBa, Penny Dreadfull, Hannibal stb.

Szóval hasonló stílust szívesen néznék, mint a már látottak között szerepel.

Kártyavár? Fargo? Valamit néznem kell, mert itt az ősz :D

Ki vagy dokit néztem én is, de olyan gyagyaság volt, hogy kaszáltam. Az első évad nagyon gyenge volt, talán a felét tudtam megnézni. Engem irritált a szőke csaj.(asszem a Penny Dreadfullban is játszik, rühellem :S)
Broadchurch, The Leftovers, Agent of Shield, Arrow, The Knick, Fargo
Ezek mind minőségi sorozatok bátran merem ajánlani!!!
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2014.08.28. 13:38:13

Ajánlanátok pár jó sorozatot?

Tegnap fejeztem be a SOA-t, nagyon várom az új évadot, amely a végső lesz.

Amit láttam: GoT, Dexter, HIMYM, Supernatural, Spartacus, TWD, True Detective, 24, Chuck, Save Me, Brand of Brothers, Pacific, BrBa, Penny Dreadfull, Hannibal stb.

Szóval hasonló stílust szívesen néznék, mint a már látottak között szerepel.

Kártyavár? Fargo? Valamit néznem kell, mert itt az ősz :D

Ki vagy dokit néztem én is, de olyan gyagyaság volt, hogy kaszáltam. Az első évad nagyon gyenge volt, talán a felét tudtam megnézni. Engem irritált a szőke csaj.(asszem a Penny Dreadfullban is játszik, rühellem :S)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.26. 18:56:08

ZBarca írta:Fogja majd még valaki rajtam kívül követni A SHIELD ügynökeit? A számomra nagyon várós lesz! :D
Én bepróbáltam, de a 4. vagy 5. résznél leálltam vele, valahogy a szuperhősök nélkül üresnek éreztem. Aztán állítólag bepörgött a szezon a vége felé, de megfogadtam: a Breaking Bad az utolsó, ahol még kivárok egy csomót az eksönig.

És Doctor Who-t néz valaki? :D

Aki esetleg nem ismerné: egy időutazó űrlényről szól, akinek az időgépe a TARDIS, egy kék rendőrségi telefonfülke.
Elég sok bugyuta rész van benne (én azokat skippeltem :lol: ), mert igyekeznek a gyerekeknek is kedvezni, de az elmúlt évadokban (11. dokitól) már kezdett komolyodni a dolog, a látványvilág is komoly fejlődésen ment keresztül.
Nem mellesleg most volt a 8. évad nyitóepizódja, ami egyben Capaldi felvezető része:

Bízom Peter Capaldiban, remek színész és kiráz tőle a hideg, márpedig elvileg ez a szezon sokkal komorabb hangulatú is lesz aminek szintén örülük. Viszont az első epizódja egyáltalán nem nyerte el a tetszésem. Túlerőltették ezt a "Clara sokkot kapott az új arctól", meg "jaj ki is vagyok én" dolgot, a főgonosz is elég gyengére sikeredett.
De nézzük a jó oldalát: mostantól már pörgősebb lesz és jöhet a "seeking for the Time Lords" 8)
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.26. 18:26:06

Fogja majd még valaki rajtam kívül követni A SHIELD ügynökeit? A számomra nagyon várós lesz! :D
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.08.26. 18:19:25

Family Guy - Bryan Cranston Sneezes

:D

+1 Initom, adj egy update-et, hogy hol jársz a BrBa-ban. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.26. 09:47:35

The Knick E3

Csabi? Ez volt talán a leggyengébb rész, tovább építik a szálakat, főleg most a karakterekre fókuszáltak, a sebész ugye háttérbe szorult, úgy érzem. A korházigazgató volt a fókuszban szvsz.

Ma még az Outlander és The strain vár rám :)
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.08.24. 13:40:58

A sebész s01e02: érdekes volt, azonban az 1. rész sokkal nagyobbat ütött.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.23. 17:35:20

Úgy kb. a 9. résztől kezdődően. Engem megvett kilóra, daráltam rendesen azokat már.
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.23. 17:24:43

messideco írta:Californication S7

Vége ennek is :cry:
Párszor már felfüggesztettem a nézését, de fene, két év alatt végignéztem a 7 évadot :) Nevettetett sokszor, majdnem sírtam a végén. És higgyétek el, Charlie és Marcy szerelme az egyik legszebb a televíziózás történetében =D>

Tetszett Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
a happy end, Hank levele abszolút pazar volt,
Az utolsó évad pár része abszolút csúcskategória, a közepe fele ennél is volt kis lejtmenet, talán az RZA-s évadnál éreztem ezt.

Hank Moody, teach me fkin master :)

Utolsó évad melyik része volt csúcskategória? :O Szerintem botrányosan gyenge volt mindegyik rész, és ez az erőltetett happy end is furcsa volt.
A szinészek arcán és előadásán is mintha kicsit látszott volna, hogy unják már az egészet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.23. 16:16:54

Californication S7

Vége ennek is :cry:
Párszor már felfüggesztettem a nézését, de fene, két év alatt végignéztem a 7 évadot :) Nevettetett sokszor, majdnem sírtam a végén. És higgyétek el, Charlie és Marcy szerelme az egyik legszebb a televíziózás történetében =D>

Tetszett Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
a happy end, Hank levele abszolút pazar volt,
Az utolsó évad pár része abszolút csúcskategória, a közepe fele ennél is volt kis lejtmenet, talán az RZA-s évadnál éreztem ezt.

Hank Moody, teach me fkin master :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.19. 00:43:30

BraBra. Egyre jobb.3x11

az a face ,mikor Pinkmannek leesik,hogy az új csajának az öccse ölte meg a régi terítőjét...az ... =D> =D> :mrgreen:
Abi & Tito
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.08.18. 23:43:28

messideco írta: The Knick
Nagyon hangulatos sorozat, iszonyat naturalista, és olyan szövegek vannak benne, hogy akár szállóigévé válhatnának. Eddig csillagos ötös nálam Soederbergh sorozata. Jön is a második rész. Nagyon ajánlom!
Vasárnap néztem meg az 1. részt, nagyon bejött, remélem a folytatás is hasonló lesz.


Orange Is the New Black-et nézi valaki?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.18. 14:48:17

Azért mert nem jó? Vagy más okok miatt,pl időhiány? :)

Én most kezdtem a 4. et:) Kapásból feltűnt ,hogy a fejezeteknek címet adó szereplők megváltoztak + hiányzik a könyv hátuljából a szereplőgárda. Martinból kinézem,hogy azért maradt ki,hogy még nagyobb és váratlanabb csavarokat tehessen bele :lol:
4-ben nagyon leult minden, raadasul a kedvenc szereploim nem szerepeltek benne, es ugy ereztem hogy alig tortenik valami.
Aztan atszenvedtem magam rajta, de az 5ik eleje sem indult ugy be, hogy ne tudjam letenni.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.18. 13:22:46

Rinku írta:
Amikor adták a zárórészeket, minden hétfőn reggel remegő kézzel ültem a gép elé, mint a heroinos, hogy tölthessem az új részt, hogy nézhessem.
Haha,ez a mondtad pont passzol a sorozathoz :mrgreen: Remélem csak képletesen mondod :twisted:
Sanama írta:
Initom írta:Akkor úgy látom egy véleményen van a társaság :D

Más: vannak itt (igen rajtad kívül Mihály :mrgreen: :mrgreen: ) GoT könyvolvasók? :D
Én olvasom. Első 3 könyvet baromi gyorsan elolvastam, a 4.óta viszont nagyon nem haladok vele, 5ik könyv 1/3nál tartok kb.
Azért mert nem jó? Vagy más okok miatt,pl időhiány? :)

Én most kezdtem a 4. et:) Kapásból feltűnt ,hogy a fejezeteknek címet adó szereplők megváltoztak + hiányzik a könyv hátuljából a szereplőgárda. Martinból kinézem,hogy azért maradt ki,hogy még nagyobb és váratlanabb csavarokat tehessen bele :lol:
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.17. 23:33:52

Initom írta:Akkor úgy látom egy véleményen van a társaság :D

Más: vannak itt (igen rajtad kívül Mihály :mrgreen: :mrgreen: ) GoT könyvolvasók? :D
Én olvasom. Első 3 könyvet baromi gyorsan elolvastam, a 4.óta viszont nagyon nem haladok vele, 5ik könyv 1/3nál tartok kb.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.08.17. 23:33:24

Stalkyard írta:Én vagyok egyedül akinek mocskosul bejött a legelső résztől a legutolsóig, eleje vége, tökmindegy? :D Nem tudnék olyan részt mondani, ami egy kicsit is ne tetszett volna. Erősen All time best kategória nálam.
Én akkor vagyok így ezzel, amikor Jesse, Walt vagy Hank van a képben és a lényegről van szó. De annyira látszik, hogy az elején még gyerekcipőben jár még a sorozat, hogy még csak próbálgatják a dolgokat, de amolyan autós metaforaként el lehet mondani, hogy amelyik évad, ahányadik sebességbe kapcsol Gilligan, az 5/8-16 gyakorlatilag a 6. fokozat, mert ott aztán borul minden, mint a kártyavár és észvesztő irammal történik minden. :) Kolléga említette, hogy évadzáró lehetne bármelyik rész, ez tökéletesen így van. Walt és Jesse személyiségváltozása elképesztő, főleg Walté lehengerlő, a legikonikusabb része az egész sorozatnak szerintem az, amikor a zárórészben vagy az az előttiben, már nem is tudom melyikben, amikor Skylerrel beszél a motelban, amikor bevallja a miért?-re a választ. :) A hab a tortán. Az 'Ozymandias' rész (5/14.) több, mint 50.000 szavazat után 10/10-n áll imdb-n. Nem hiszem, hogy részleteznem kell.

The Evolution of Walter White

Amikor adták a zárórészeket, minden hétfőn reggel remegő kézzel ültem a gép elé, mint a heroinos, hogy tölthessem az új részt, hogy nézhessem. Aztán kb. majdnem sírtam, hogy vége lett a legnagyobb filmművészeti alkotásnak, amit életemben végig tudtam kísérni. 4. évadtól színtiszta 10/10, onnantól lehet igazán mérni az erejét az egésznek, ezért nem is pontoznám az első szárnypróbálgatásokat. Pazar. Kib* pazar.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.17. 21:46:41

Nagy sorozatajánló hsz :D

Brooklyn 99
Érdekes egyveleg a sorozat, ugye zsarukról szól, mégis a sit-com fő stílusjegyeit hordozza, érdekes karakterekkel, amiket maximálisan ki is használnak (pl. a meleg fekete parancsnok).

Outlander
Sokan a GoT nagy kihívóját látják a sorozatban, én akkora hasonlóságot nem tapasztaltam, max annyi, hogy az egyik fantasy, a másik meg történelmi elemekkel töltekező dráma. Ez is könyvsorozat alapján íródott, és nagyon erős pilotot alkottak. Külön tetszik, hogy sokszor megjelenik a narráció, ami a legjobban át tudja adni a főhős gondolatait.

The Knick
Nagyon hangulatos sorozat, iszonyat naturalista, és olyan szövegek vannak benne, hogy akár szállóigévé válhatnának. Eddig csillagos ötös nálam Soederbergh sorozata. Jön is a második rész. Nagyon ajánlom!

Brickleberry
Nem tudom, miért ilyen alacsony az IMDB-pontszám, talán a túl alpári humor miatt :mrgreen:
Akinek bejött a Family Guy vagy az American Dad, és szereti az elborult, gyakran alpári humort, az fogja kedvelni valószínűleg. Kellemes agyzsibbasztás. Mit várhatunk, ha ilyen a pilot intrója LINK

The strain
Rengeteg egyedi ötlet van benne, és ugye del Toro neve sem rossz előjel. Sajnos sok helyen mutat a ponyvára utaló jegyeket, de remélem ez nem lesz tartós. Sajnos belefutottam egy könyves spoilerbe, ne olvassatok leírást a könyvekről.
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.17. 21:21:36

Stalkyard írta:Én vagyok egyedül akinek mocskosul bejött a legelső résztől a legutolsóig, eleje vége, tökmindegy? :D Nem tudnék olyan részt mondani, ami egy kicsit is ne tetszett volna. Erősen All time best kategória nálam.
Rengeteg a badass jelenet már az első két évadban is, na meg az openinggel egyből megvettek engem is. De a 3. évadtól kezdve pörgött fel az egész, és sikerült minimalizálni a semmitmondó jeleneteket is.

Gondolj vissza hányszor kellett azt végignézni az első két évadban, hogy ülnek szótlanul vagy fél percig aztán vágás... A GoT-ban legalább megoldották ezeket véres és/vagy meztelen jelenetekkel :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.08.17. 21:13:37

Én vagyok egyedül akinek mocskosul bejött a legelső résztől a legutolsóig, eleje vége, tökmindegy? :D Nem tudnék olyan részt mondani, ami egy kicsit is ne tetszett volna. Erősen All time best kategória nálam.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.17. 20:32:59

Akkor úgy látom egy véleményen van a társaság :D

Más: vannak itt (igen rajtad kívül Mihály :mrgreen: :mrgreen: ) GoT könyvolvasók? :D
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.16. 15:09:18

Initom írta:BraBa 3x7

Eddig nem nagyon írtam erről a sorozatról,ám miattatok kezdtem el nézni mivel sokan dicsérték ezért úgy gondoltam ideje egy két sort biggyeszteni róla :


Így GoT és TWD szünetben kattantam rá, de a 2. évadig annyira nem fogott meg. (1. nem jött be annyira). De ez a 3. eszméletlen.

Hányan vagytok akik végignéztétek? :D

tehát fél 1 kor jöhet a 3x8 :mrgreen:
Első 2 évadot nagyon szenvedősen néztem, minden rész után mondtam, hogy most kasza, de aztán néztem néztem, mert mondták, hogy majd később jó lesz. Jobb lett tényleg, az utolsó évad meg zseniális volt. Minden rész olyan volt abban, mint egy évadzáró rész, az nagyon kemény volt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.08.16. 15:03:56

Initom írta:Hányan vagytok akik végignéztétek? :D
+1, szerencse, hogy nem hagytam abba az első vagy a második évadnál.
Rinku írta:Skylert már ott agyon kellene ütni az első tompa tárggyal ami a kezedbe kerül, de Marie-t is.
Walt "Breakfast" Jr-t is.


Epic Scene:
http://youtu.be/MwsuyU7uEXo" target="_blank
8)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.08.15. 09:13:13

Initom írta:
Hányan vagytok akik végignéztétek? :D

tehát fél 1 kor jöhet a 3x8 :mrgreen:
Fú, én emlékszem, az utolsó 2 és fél évadot 3 nap alatt néztem meg feliratosan angolul, utána nem tudtam normálisan írni magyarul, mert annyira az angol nyelvtan volt a fejemben :D
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Válasz küldése
cron